Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze

Książka
44,54 zł
Książka
43,99 zł
eBook
34,28 zł
Audiobook
37,99 zł
od 19,58 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Twarda
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 316
Opis

"Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze" to zbiór inspirujących rozmów o tym, jak mądrze troszczyć się o zdrowie psychiczne innych i swoje własne.

"Nie martw się, będzie dobrze!" Te słowa słyszymy często, zwierzając się komuś ze swoich kłopotów. Mówimy je też sami, zazwyczaj zupełnie odruchowo. Dopiero po chwili przychodzi refleksja, że przecież nic one nie znaczą, że to zwykłe pustosłowie. Ważniejsza od frazesów tego typu może okazać się sama obecność i przestrzeń, jaką inni mogą znaleźć w nas dla swojego cierpienia. O ile oczywiście mamy w sobie tyle siły, by tę przestrzeń ofiarować. Bo prawda jest taka, że troszcząc się o innych, nie możemy bez przerwy zapominać o sobie.

Wiedzą o tym doskonale rozmówczynie i rozmówcy Justyny Sucheckiej. Na kartach tej książki opowiadają o własnych doświadczeniach z pola walki o zdrowie psychiczne swoje i innych ludzi. Mówią o tym, jak radzić sobie ze stresem, gdzie można szukać pomocy i jak samemu udzielać wsparcia. Okazuje się bowiem, że udzielanie wsparcia to trudna, wymagająca rzecz. Niesienia pomocy psychologicznej powinno się uczyć w szkołach, podobnie jak obecnie ma to miejsce z pierwszą pomocą przedmedyczną. Zdrowie psychiczne nasze, naszych bliskich i innych ludzi to niezwykle cenne, ale bardzo kruche dobro.

Czym jest cyberhigiena? Czy nuda może być dobra? Jak budować pozytywną atmosferę w szkole? Co może mieć wpływ na samoocenę? Gdzie udać się po pomoc w razie problemów? Czym zajmuje się pedagog, psycholog i psychiatra? Rozmówczynie i rozmówcy Justyny Sucheckiej odpowiadają tu również i na te pytania.

Bohaterowie książki mówią o prawie do dobrego życia mimo różnic poglądów, orientacji seksualnej, płci czy koloru skóry. Udowadniają, jak ważna w codziennym życiu może okazać się wiedza z zakresu zdrowia psychicznego i odrobina empatii. Bo o zdrowie psychiczne trzeba troszczyć się zawsze, nie tylko wówczas, gdy coś zaczyna szwankować.


O autorce

Justyna Suchecka, dziennikarka i instruktorka tańca, jest również cenioną ekspertką do spraw młodzieży. Przez wiele lat związana z "Gazetą Wyborczą", pracuje obecnie dla TVN24. Razem z Natalią Szostak prowadzi na YouTube kanał "Krótka przerwa" poświęcony literaturze. Jej teksty pojawiają się regularnie na łamach dwumiesięcznika "Książki". Angażuje się w pomoc dzieciom o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii społeczeństwo i rozwój osobisty

Szczegóły
  • Tytuł: Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze
  • Autor: Justyna Suchecka
  • Wydawnictwo W.A.B.
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 316
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328098022
  • Język: polski
  • ISBN: 9788328098022
  • EAN: 9788328098022
  • Wymiary: 16.3x23.5x1.5 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o., Ul. Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 828 98 08
Recenzje książki Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze (2)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agata K. w dniu 2022-06-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    W książce tej, to głównie młodzi mają głos, a ich wypowiedzi uzupełniają specjaliści, wśród nich Tomasz Bilicki- interwent kryzysowy, i inni: psychiatra, psycholożka, zawodowy sportowiec. Poruszają jakże ważne tematy, z którymi stykają się na co dzień, które ich nurtują, z którymi muszą dawać sobie radę. Dzielą się zatem swoimi historiami o anoreksji, depresji, lękach, atakach paniki, samookaleczeniach, myślach i próbach samobójczych, o wysoko wrażliwych, ze spektrum autyzmu, nieheteroseksualnych. Opowiadają oni o swoich doświadczeniach, emocjach, błędach, sukcesach, pomocy, która w końcu przyniosła efekt. Natomiast ci co profesjonalnie pomagają na co dzień, podpowiadają czytelnikom, w jaki sposób zachować się w stosunku do osób, o których mowa, jak można im pomóc, by rzeczywiście okazać wsparcie, a nie jeszcze bardziej pogrążyć. I co niezwykle ważne, uświadamiają, że udzielając wsparcia, trzeba pamiętać o sobie! Jak w samolocie, w którym w razie komplikacji podczas lotu, zakładamy maskę tlenową najpierw sobie, a później ratujemy innych...

    Bardzo podobał mi się rozdział- rozmowa z psychiatrą, Krzysztofem Szwajcą, który opowiada o swojej roli w procesie pomocy młodzieży. Przekonuje, że nie ma się czego wstydzić, jeśli okaże się, że trafimy do specjalisty od zdrowia psychicznego, tłumaczy jak może wyglądać wizyta i całe leczenie, czy zawsze potrzebne są leki itp. Zdradza on również zaskakujące wyniki badań, które wskazują, że aż 40% wizyt u lekarza rodzinnego dotyczy schorzeń natury psychicznej! Bo przecież nasza dusza też ma prawo chorować.

    O znaczeniu wsparcia emocjonalnego, spokoju umysłu i treningu psychiki przekonują też Filip Bednarek, bramkarz Lecha Poznań oraz Daria Abramowicz, psycholożka Igi Świątek.

    Z dużym zainteresowaniem przeczytałam również rozdział, poświęcony "sklepowi z naturalnymi kosmetykami" Rumianki i Bratki. Pierwszy raz przeczytałam o nim na FB podczas pandemii, później pojawił się gdzieś reportaż o jego działalności, bardzo możliwe, że Wy również o nim usłyszeliście. Pomysł na niego uważam za genialny. Sklep niby oferuje polskie naturalne kosmetyki, a tak naprawdę pomaga ofiarom przemocy domowej.

    Nie jestem w stanie opowiedzieć Wam każdego ważnego poruszonego w książce wątku. Kończąc lekturę "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze" doszłam do wniosku, że mamy bardzo wrażliwą i świadomą młodzież. Nie przypominam sobie, bym ja taka była i stwierdzam to z żalem. Ci młodzi ludzie nie mają łatwego życia, a jednak wielu z nich potrafi- mimo trudnych doświadczeń- wyciągnąć wnioski i zwrócić się w stronę siebie i drugiego człowieka.

    To bardzo ważna książka! Polecam nastolatkom, młodym dorosłym, rodzicom i pracującym z młodymi ludźmi 💗

    IG @odkrywczamama

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Neverlandbook B. w dniu 2022-05-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze" Justyna Suchecka 

    "To nie jest poradnik. Przede wszystkim to książka, która wzmacnia i daje nadzieję. Która pokazuje, że wiedza z zakresu zdrowia psychicznego jest podstawą dbania o siebie."

    Książka zawiera zbiór rozmów z osobami, którym temat dbania o zdrowie psychiczne jest wyjątkowo bliski. Mam tu historie młodych ludzi, znanych postaci oraz specjalistów. Do tego listę ważnych telefonów i ramki dzięki, którym dostajemy zastrzyk wiedzy, w bardzo przystępnej formie. Te rozmowy ukazują, jak ważny jest to temat i jak wiele złego może wyrządzić, bagatelizowanie go. Oraz rzucanie słów "Dasz radę", "Wszystko będzie dobrze" czy "Nie histeryzuj", zamiast prawdziwej pomocy.

    Choć nie jest to lekka lektura, została napisana w bardzo prosty i przystępny sposób. Wydanie współgra z tym o czym czytamy, ramki, nagłówki, kolory, to dodatkowo zwraca i zatrzymuje uwagę. Jest to ważny i nie łatwy temat, a podanie go w jak najbardziej przystępny sposób ma znaczenie. Szczególnie, kiedy po tę książkę sięgną młodzi ludzie, do czego zachęcam!

    Daje wiedzę i uczy empatii!

    Czytając dowiadujemy się jak dbać o siebie i innych, rozmawiać o uczuciach, jak pomagać oraz jak nie szkodzić. Bo czasami mimo najlepszych chęci, nieodpowiednie próby pomocy, mogą odnieść skutek odwrotny do zamierzonego.

    Książka jest bardzo potrzebna, wypełnia pewną pustkę. Zewsząd słyszymy jak zadbać o siebie fizycznie, a higiena psychiczna często jest pomijana. Dobrze, że ostatnio więcej się o niej mówi i jesteśmy coraz bardziej świadomi, jak jest ważna.

    🌸"Bo pierwszej pomocy psychologicznej powinno się uczyć tak, jak pierwszej pomocy przedmedycznej."🌸

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula