Nic nie mów

Autor:

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Ilość stron
408
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,84 zł
Nasza cena: 32,30 zł 38,00 zł Taniej o: 15%

Historia inspirowana autentycznymi wydarzeniami. O ścieżkach, które niepostrzeżenie prowadzą na manowce i o ciemności, która mieszka w każdym z nas.

Czy wiara może być silniejsza od miłości do własnych dzieci? Gdzie jest granica posłuszeństwa? Kiedy powiedzieć dość?

Przez uśpione ulice Jerozolimy mknie karetka. W środku o życie walczy skatowany chłopczyk. Czy lekarzom uda go uratować? Nikt jeszcze nie wie, że matka dziecka siedzi w tym samym szpitalu przy łóżku starszego synka, którego przywieziono z ciężkimi poparzeniami. Pobożnie recytuje psalmy, odmawia wyjaśnień i siódemce swoich dzieci nakazuje bezwzględne milczenie. Jakim trzeba być potworem, żeby sprowadzić takie cierpienie na własne dzieci? A jeśli ta kobieta jest niewinna?
Śledztwo prowadzi detektyw Bina Cedek, matka dwójki małych dzieci. Mozolnie odsłania warstwy tajemnic i kłamstw, coraz głębiej zanurzając się w świat kabały i religijnych sekt, mistycznych tekstów i przerażających rytualnych obrzędów, by stanąć twarzą w twarz z przerażającą prawdą, która na zawsze może odebrać wiarę w ludzi.

Naomi Ragen w przejmujący sposób opowiada o ścieżkach niepostrzeżenie prowadzących do piekła i ciemności, która mieszka w każdym z nas. Grozę budzi świadomość, że ta historia oparta jest na faktach…

Wzruszająca historia, nie da się jej szybko zapomnieć!
"Jerusalem Post"

Ragen oparła tę historię na zeznaniach ofiar sekt... Czytelnicy Gillian Flynn ("Ostre przedmioty") i Emma Donoghue ("Pokój") będą czytać z ogromnym zainteresowaniem tą wstrząsającą powieść.
"Booklist"

Jest to jedna z najlepszych książek, jakie czytałem w 2015 roku do tej pory!... Smutna wiadomość jest taka, że to, co stało się z Daniellą i jej rodziną nie jest takie rzadkie i może zdarzyć się wszędzie niezależnie od kraju i wyznawanej religii. Pomysł na powieść jest przerażający, ale pisarstwo Ragen jest na mistrzowskim poziomie.
"Julzreads"

Naomi Ragen (ur. 1949) to amerykańsko-izraelska pisarka i dramaturg. Ragen mieszka w Jerozolimie i pisze w języku angielskim. Powracającym tematem w jej powieściach jest niesprawiedliwość wobec kobiet.

Czytaj całość

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-04-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki klubu 'Kobiety to czytają!' mają to do siebie, że zazwyczaj podejmują trudne, życiowe tematy. Przeczytałam już większość z nich i prawie żadna mnie nie zawiodła. Jak było w przypadku tej historii?

  'Niewyobrażalne. Nienaturalne. Niewytłumaczalne i niepojęte, nawet dla tak doświadczonego lekarza jak on, specjalisty w leczeniu najcięższych przypadków. Nigdy jeszcze nie miał do czynienia z czymś takim.'

  Do szpitala wprost z pędzącej karetki trafi chłopczyk. Maluch jest skatowany i walczy o życie. Na oddziale okazuje się, że matka chłopca siedzi przy łóżku drugiego synka, który posiada rozległe poparzenia ciała. Zaciekle się modli i powtarza jak w transie trzy słowa: 'nic nie mów'... Lekarze walczą o życie chłopców, jednocześnie zastanawiając się jaka matka jest w stanie doprowadzić własne dzieci do takiego cierpienia?

  'Tak naprawdę niczego nie była pewna. W głowie miała jedynie ogólny zarys życia, wymyślonego z młodzieńczą, pełną zapału prostotą; życia całkowicie i bezkompromisowo podporządkowanego ideałom.'

  Daniella jest matką siedmiorga dzieci. Wraz z mężem są bardzo religijni i w tej wierze wychowują swoje potomstwo. Shlomie, mąż kobiety całe swoje życie podporządkował studiowaniu świętej księgi judaizmu. Z dnia na dzień coraz mniej zajmuje się domem i nie pomaga żonie w codziennych obowiązkach. Wszystko sprowadza się do tego, że małżeństwo wpuszcza pod swój dach ludzi, którzy w imię religii zrobią wszystko... Daniella jest zagubiona, jej wartości i priorytety zupełnie się ze sobą mieszają. Nikt nie przewidział, że tak silna wiara i poszukiwanie Mesjasza może doprowadzić do najgorszego...

  'Jaka matka patrzy na dziecko z nieodwracalnym uszkodzeniem mózgu i głośno nie domaga się zemsty? Jaka matka całą winę natychmiast zrzuca na męża, którego od miesięcy nie dopuszczała do dzieci?'

  Autorka poruszyła temat wiary. Wiary skrajnej. Wiary, której podporządkowane zostaje całe życie. Bohaterowie szukają swojej własnej drogi. Ich marzeniem jest zbudowanie domu w Izraelu, życie blisko Boga i wychowywanie dzieci. Stają się na tyle zdesperowani, że pozwalają sobą manipulować jednostkom, które uważają za największe świętości.

  Nie wiem jak to jest, gdy całe życie poświęcone jest modlitwie i głębokiej wierze. Wiem natomiast, że nic nie powinno być ważniejsze dla matki od własnych dzieci. Rolą matki jest wychowanie, ale też chronienie swojego potomstwa. Jaka kobieta, siedząc przy szpitalnym łóżku swojego maleńkiego synka myśli wyłącznie o tym, aby nikt nie dowiedział się kto jest sprawcą tych okropnych tortur?

  '(...) w obliczu nowych idei kurczyło się i znikało to, w co wierzyła wcześniej. Nowy sposób myślenia stopniowo zmieniał jej rzeczywistość. A ona nawet tego nie zauważyła.'

  Książka jest warta uwagi, a historia warta jest poznania. Otwiera oczy i przedstawia nam życie ludzi, dla których najwyższą wartością jest Bóg. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie wiązało się z poświęceniem drugiej najważniejszej wartości: rodziny. Jeśli jesteście ciekawi jaki los spotkał Eliego i Menchiego, sięgnijcie po tę pozycję. Poznacie nie tylko historię dwójki małych chłopców, ale także całej rodziny. Warto!

  'Marzenie zrodzone w umyśle Boga - powtórzyła zahipnotyzowana. Jej racjonalny umysł kurczył się, robił miejsce nowym informacjom, które wydawały się bardziej rzeczywiste niż codzienność, niż niedawny sposób myślenia o życiu i wszechświecie.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-05-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  W tym samym czasie do szpitala trafia dwóch braci. Chłopcy odnieśli bardzo poważne obrażenia, a matka dzieci nie chce zdradzić policji żadnych szczegółów. Kim jest kobieta tak odporna na krzywdę swojego potomstwa? Czy to jeszcze sprawczyni czy już ofiara? Co przydarzyło się dzieciom?

  Książki oznaczone klubowym logo „Kobiety to czytają” to powieści trudne, o skomplikowanej tematyce, dające do myślenia i zmuszające do refleksji. Ich lektura często okazuje się o niełatwa, bo mimo że należą do literatury kobiecej, to zdecydowanie do tej z wyższej półki- bardziej osobistej, emocjonalnej, dopracowanej, dla nas i o nas. „Nic nie mów” bardzo dobrze wpisuje się w ten schemat. Choć tematyka intryguje i zachęca do zagłębienia się w książce, czasami przyjemniej byłoby ją odłożyć. Tylko, że niekoniecznie doczekamy się lepszego momentu, by po nią sięgnąć.

  Przemoc zawsze wywiera na człowieku wielkie wrażenie. Szczególnie zaś, gdy dotyczy dzieci, istot bezbronnych i słabszych. Ragen opowiada nam historię szalenie smutną, głęboko poruszającą i niepokojącą. Od początku zdajemy sobie sprawę, że książkowe maleństwa spotkała wielka krzywda, ale autorka przez długi czas nie zdradza nam, co właściwie się wydarzyło. Robi to spokojnie, niespiesznie posuwając akcję powieści do przodu, efektownie łączy przeszłość z teraźniejszością prowadząc akcję dwutorowo. Dzięki temu rozbudza naszą ciekawość i stopniuje napięcie, by w finale uderzyć w nas jeszcze mocniej. Okrutniej. Brutalniej.

  Historię chłopców odkrywa przed nami detektyw Bina Cedek. Z jej perspektywy wydaje się ona szczególnie przerażająca, bowiem policjantka również jest matką i wielokrotnie próbuje zrozumieć, jak można wyrządzić dzieciom tak wielką krzywdę, a następnie zatajać prawdę, bronić winnych. Ragen pięknie pokazuje istotną rolę matki w życiu każdego dziecka, kolejno prześlizgując się po bohaterach i ukazując ich relacje z rodzicielkami. Całe tło obyczajowe zostało w książce znakomicie dopracowane, wszystkie szczegóły są zgrabnie dograne, a tematy pięknie współgrają. Nie sposób w tym miejscu do niczego się przyczepić.

  Ragen postawiła sobie poprzeczkę bardzo wysoko, wiele miejsca poświęcając w swojej książce kwestiom religii i problematyce sekt. Szczerze mówiąc trochę mnie zmęczyły te religijne zmagania, przede wszystkim ze względu na fakt, że nie rozumiałam zachowania bohaterów, faktu, że poświęcają tak wiele w imię religijnych przekonań, choć w pewien sposób ich determinacja mi zaimponowała. Niepotrzebnie moim zdaniem autorka zaangażowała się aż tak mocno w ten wątek. Różnego rodzaju cytaty, odniesienia do religijnych przywódców, wyznania wiary i ogólny klimat duchowości nieco mnie przytłoczyły. Co ciekawe jednak w pewnym momencie Ragen bardzo zgrabnie przeszła do tematyki sekt religijnych, a te wątki były zdecydowanie warte uwagi.

  Bohaterów nie sposób jest polubić (wyjątek stanowią policyjni funkcjonariusze). Zarówno mama dzieci, jak i jej mąż zrobili na mnie bardzo złe wrażenie. Nie rozumiałam podejmowanych przez nich decyzji i ścieżki, którą obrali, a która ostatecznie doprowadziła do tak smutnej historii. Nie znaczy to jednak, że powieściowym postaciom czegokolwiek zabrakło. Ragen bardzo dobrze wykreowała swoich bohaterów, wpisując w ich charaktery cechy świetnie pasujące do tematyki książki. Zdumiewająco ukazała kontrasty między nimi, ich słabe i mocne strony, podatność na wpływy i manipulacje, a także źródło ich siły i determinacji. Po prostu w tym przypadku nie sposób było ich polubić.

  To powieść, która się mocno wyróżnia. Cenna i ważna, ale dość trudna w odbiorze. Napisana możliwie lekko, uwzględniająca istotne aspekty, posługująca się kryterium prawdy i oparta na faktach. Warto po nią sięgnąć, choć nie każdemu przypadnie do gustu ze względu na mnogość zawartych w niej okropieństw.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-31
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Kobiety
  to czytają! to seria, po którą sięgam w ciemno, ponieważ porusza ona życiowe problemy, a takie powieści lubię najbardziej. Oczywiście jedne powieści bardziej chwytają za serce, inne nieco mniej, ale nie potrafię przepuścić żadnemu tytułowi. Tym razem nadeszła pora na "Nic nie mów" Naomi Ragen.

  Daniella i Shlomie poznają się na obozie organizowanym przez społeczność ortodoksyjnych żydów. Ich związek szybko rozkwita, a na świecie zaczyna pojawiać się dziecko po dziecku. Drogi małżeństwa zaczynają biec w innym kierunku, chociaż oboje coraz mocniej zagłębiają się w świat kabały oraz sekty. Kobieta wierzy, że tylko posłuszeństwo przywódcy i ślepa wiara w jego słowa, nie narazi dziecięcych dusz na wieczne potępienie...

  "Sprawiedliwości nigdy nie schwytasz. Możesz za nią biec, gonić ją, ale zawsze będzie wymykać ci się z rąk. To jednak nie zwalnia nas z wysiłku."

  Naomi Ragen porusza bardzo ważny i trudny temat, o którym zdecydowanie zbyt rzadko mówimy, a zbiera ON żniwo na całym świecie. Fanatyzm religijny jest bardzo niebezpieczny - to prosta droga do wsiąknięcia w sektę, z której niekiedy nie ma drogi powrotnej. Każdy przywódca takiej społeczności idealnie wyczuwa potencjalne ofiary, wybierając smutne i zagubione osoby, pozbawione pewności siebie. Wykorzystując swój czar, zniewala ludzi, ponieważ jego cel polega na zdobyciu totalnej lojalności. Sekta nie pozwala na samodzielne myślenie - wmawia, że świat jest pełen niebezpieczeństw, a myślenie z czułością o bliskich doprowadzi do zagłady.

  "Nic nie mów" to powieść poruszająca najgłębiej skrywane emocje, bo nic tak na mnie nie działa, jak krzywda dziejąca się bezbronnym dzieciom. Autorka dokładnie uświadamia, jak działają sekty oraz co siedzi w głowach ludzi, którzy do nich trafiają. Przywódcy robią wodę z mózgów, jednak ja, jako matka i po prostu człowiek, staram się, ale nie potrafię pojąć, jak można zawierzyć psychopacie, oddając w jego ręce to, co najdroższe, czyli własne dzieci. Rozumiem mechanizmy kierujące tak słabymi jednostkami, aczkolwiek nie godzę się na takie zachowanie matki.

  Niestety ta historia inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami, co przeraża najbardziej. Na pewno pozostanie w mojej głowie na długo. Co prawda, nie jest może napisana idealnie, a dość częste wstawki dotyczące studiowania Tory czy judaizmu niekiedy nieco nużyły, to naprawdę polecam ją osobom, które chciałyby zgłębić temat, jakiego podjęła się Naomi Ragen.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-01-19
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nic nie mów, nic nie mów, nic nie mów..."

  Potężna dawka emocji, wyjątkowo poruszająca powieść, na długo pozostaje w pamięci. Obok tragedii dotykających dzieci nie można przejść obojętnie, jak bardzo chciałoby się, aby nie miały one miejsca. Niestety, zawsze znajdzie się ktoś, kto czerpać będzie przyjemność z fizycznego i psychicznego wyrządzania krzywdy bezbronnemu dziecku. Trudno uwierzyć w opowiadaną historię, wymyka się ona zrozumieniu, natychmiast wywołuje silny sprzeciw i potępienie, a przecież fabuła książki inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami. Niewinne dzieci padające ofiarą wypaczonej idei świętości wyznawanej przez rodziców.

  Przenikamy przez powieść z wrażeniem dotykania najciemniejszych stron złożonej ludzkiej natury, patrzymy na stopniowe wygasanie światła dobroci i szlachetności, zastępowanie ich przez przerażające zło i gwałtowną nienawiść. Fanatyczne oddanie religii, ślepe posłuszeństwo, stawianie wiary ponad wszystko, nawet wartości rodzinne i miłość do bliskich. Rodzice mający strzec bezpieczeństwa dzieci, stają się źródłem przyzwolenia na terror, przemoc, agresję i wykorzystywanie. Zastanawiamy się, jak można dopuszczać do takich sytuacji, jakie warunki muszą powstać, aby zmanipulować psychiką drugiego człowieka tak, by skrzywdził swoje potomstwo, jak trzeba być pozbawionym uczuć, aby wyrządzać tyle cierpienia i bólu.

  Daniella Goodman, matka siedmiorga dzieci, które padają ofiarą nieludzkiego traktowania. W odstępstwie kilku dni dwoje z nich trafia do jerozolimskiego szpitala, dwuletni chłopczyk znajdujący się w śpiączce i czteroletni chłopczyk z koszmarnymi poparzeniami. Policja natychmiast interesuje się sprawą, matka i ojciec trafiają do aresztu, a detektyw Bina Cedek próbuje dotrzeć do prawdy. Wystraszone i zalęknione rodzeństwo nie chce niczego powiedzieć. Jednak przyczyn takiej tragedii nie można ukrywać nieskończenie. Stopniowo pojawiają się ponure fakty, nowe informacje przebijają się na powierzchnię, a rzeczywistość okazuje się czarniejsza niż ktokolwiek przypuszczał.

  Zagłębiamy się w historię życia Danielli, obserwujemy jej młodzieńczy zapał do umiłowania prostoty życia, całkowicie i bezkompromisowo podporządkowanego ideałom religijnym. Sposób myślenia stopniowo zmieniający rzeczywistość jej i męża, na tyle niepostrzeżenie i sprytnie, że nawet tego nie dostrzegają. Poddają się sugestywnym przesłaniom, pozwalają rujnować swoją osobowość, unicestwić własną tożsamość, stać się własnością człowieka napędzanego furią, agresją i wrogością, zafiksowanego na utrzymanie poczucia władzy. Jak można tego nie dostrzec, dać złapać się w sieć kombinacji i sztuczek? Dlaczego ludzie poszukujący przewodnictwa duchowego naiwnie wpadają w szpony sekt kierowanych przez psychopatów?

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2017-06-26
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “My tylko wykonywaliśmy rozkazy” – czy Ty to kiedyś słyszałeś? Na pewno. Tak łatwo powiedzieć. Wykonywaliśmy rozkazy, jesteśmy niewinni. Moja głowa jest taka ciężka. Mam ochotę iść pod prysznic chociaż wiem, że tej książki z siebie długo nie zmyje. „Nic nie mów” Naomi Ragen. Czuję niesmak, pogardę dla tych rodziców, dla brutali i potworów, którzy tak skrzywdzili dzieci. Mam chęć pluć tak długo aż wypluje tę niemoc. Jak można, jak można. Próbuje sobie wyobrazić jakim trzeba być ograniczonym człowiekiem aby tak bardzo zaufać Mesjaszowi – Shem Towowi. I nie otrzymuje odpowiedzi. Można krzywdzić samego siebie ale patrzeć na krzywdę własnych dzieci, stać z boku i nic nie zrobić? Jakim trzeba być skurwy..m, wypranym z emocji, empatii, człowieczeństwa? Shem Tow, „mistrz kabały” i spółka byli potworami. I tu nie chodzi wcale o mieszkańców izraelskich bo przekonałam się że to nie o narodowość chodzi tylko o to jakim jest się człowiekiem. Najchętniej bym zrobiła z nimi to co robiono w średniowieczu. Łamanie kołem, wyrywanie paznokci, kastracja bez znieczulenia. Ale to nie jest najgorsze. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że dzieci, te małe, zastraszone, niewinne dzieci były przez własnych rodziców skazane na cierpienie. Aż nie mogę uwierzyć że Daniella spędziła tylko kilka lat w więzieniu a jej mąż, ograniczony Shlomie uniknął kary choć według mnie zasługiwał na potępienie. Jak się płodzi dzieci, to zawsze z tyłu głowy powinna być myśl – jestem odpowiedzialnym człowiekiem i wychowam moje potomstwo jak tylko będę umiał. A ON bujął w obłokach, co mi tam, idę sobie na cmentarz, wyjeżdżam do mędrca i nic mnie nie obchodzi. Co z tego że czeka na mnie siedmioro dzieci… Niedawno opowiadałam o książce o wilkołakach, że człowiek człowiekowi wilkiem. Dziś przekonuje się że najgorsze że człowiek człowiekowi jest… człowiekiem. Najpotężniejszą bestią. I nie potrafię zachęcić do “Nic nie mów” bo takiej książki długo nie czytałam. Tak okrutnej, bestialskiej, emocjonalnej, grającej na moim poczuciu ludzkiej krzywdy. Ty to przemyśl a ja sobie popłaczę… „Zło istnieje. Jest realne i silne. Dziś terroryści bezlitośnie mordują i porywają dzieci, wykorzystują je jako żywe tarcze, sankcjonują wykorzystywanie seksualne. W internecie można znaleźć tysiące zdjęć z pornografią dziecięcą. Każde to bezlitosne zabójstwo niewinnej duszy. Toczy się wojna przeciwko dzieciom”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Tylko nic nie mów, proszę 5/5 Nasza cena:
19,90 zł 39,81 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko nic nie mów, proszę

Trzy kobiety. I tajemniczy mężczyzna, który wkrada się w ich życie…Fern mieszka samotnie na kalifornijskim wybrzeżu. Jej jedyną rodziną są ukochane siostrzenice, Vivian i JC. Pewnej burzowej nocy do drzwi puka mężczyzna. Na czole ma krew, a w ręce nóż... Miał wypadek, jechał do San Francisco, by...
Tylko nic nie mów, proszę 0/5 Nasza cena:
31,84 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko nic nie mów, proszę

Trzy kobiety. I tajemniczy mężczyzna, który wkrada się w ich życie…Fern mieszka samotnie na kalifornijskim wybrzeżu. Jej jedyną rodziną są ukochane siostrzenice, Vivian i JC. Pewnej burzowej nocy do drzwi puka mężczyzna. Na czole ma krew, a w ręce nóż... Miał wypadek, jechał do San Francisco, by...
Nie mów nic 5/5 Nasza cena:
33,84 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie mów nic

Julia planuje właśnie ślub, gdy na wystawie słynnego fotografa dostrzega zdjęcie małej dziewczynki przed bramą rosyjskiego sierocińca, dziewczynki, w której rozpoznaje siebie. I choć wydaje jej się to niemożliwe, bo wychowywała się w pełnej rodzinie i nie była adoptowana, ma jednak taki jak tamta...
Nie mów nic 0/5 Nasza cena:
27,23 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie mów nic

Julia planuje właśnie ślub, gdy na wystawie słynnego fotografa dostrzega zdjęcie małej dziewczynki przed bramą rosyjskiego sierocińca, dziewczynki, w której rozpoznaje siebie. I choć wydaje jej się to niemożliwe, bo wychowywała się w pełnej rodzinie i nie była adoptowana, ma jednak taki jak tamta...
Mów do niej 5/5 Nasza cena:
23,42 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów do niej

Ona jest piękna, młoda i piekielnie utalentowana. Ma na imię Aura. On jest starszym od niej wybitnym pisarzem. Nazywa się Francisco. Ich miłość wybucha w Nowym Jorku, jej kulminacją jest ślub w romantycznej meksykańskiej hacjendzie, a kresem śmierć Aury niecałe dwa lata później. Francisco obwinia...
Nic się nie kończy 5/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic się nie kończy

Gdy brakuje kogoś, kto przejmie dziedziczony z pokolenia na pokolenie sad i związane z jego prowadzeniem obowiązki, pozostaje tylko jedno - sprzedaż. Majątek musi zostać przekazany zupełnie obcej osobie, profity zaś sprawiedliwie podzielone pomiędzy wszystkich członków rodziny. Okazuje się jednak,...
Nic dwa razy się nie zdarzy T.3 Kalina w malinach 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic dwa razy się nie zdarzy T.3 Kalina w malinach

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny... ups! To już chyba było? Nie szkodzi! Kalina przygotowuje się do ślubu z Markiem i robi wszystko, aby tym razem odgonić weselnego pecha. Wszystko przebiega idealnie do momentu, kiedy pan młody nie stawia się przed ołtarzem! Dziewczyna wyrusza na...
Nie mów o mnie 0/5 Nasza cena:
12,99 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie mów o mnie

wyd.FABRYKA SŁÓW Opiekun Ogrodu, by posiąść wiedzę świata wystrugał oczy z pnia uschniętego Drzewa Życia i zastąpił nimi własne. Prawda go oślepiła. Wie wszystko, ale niczego nie pojmuje. Zapomniał, że Przestrzeń ma duszę... Nie wytrzymasz... Umysł zniewolony kieratem przesłuchań, tortur i...
Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia 0/5 Nasza cena:
38,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia

Pierwsza biografia jednej z najbardziej znanych polskich pisarek, autorki ponad dwustu wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży, audycji radiowych i telewizyjnych, twórczyni przebojów m.in. zespołu Gawęda. Podziwiali ją wszyscy, którzy się z nią zetknęli. Wciąż jest wulkanem energii. Zawsze...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula