Nasze jutro. Na zawsze. Tom 2

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
262
Nasza cena: 27,15 zł 38,90 zł Taniej o: 30%

Czy warto stawić czoła całemu światu? Przed takim pytaniem stanęli Łucja i Daniel, główni bohaterowie książki pod tytułem “Nasze jutro” napisanej przez Annę Szafrańską.

Sięgnij po tę lekturę i sprawdź, czy miłość rzeczywiście jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu!

Choć niektóre uczucia potrafią spaść na nas zupełnie niespodziewanie, niczym grom z jasnego nieba, często należy o nie walczyć by móc cieszyć się prawdziwym szczęściem i bliskością drugiej osoby. Nie jest łatwo to zrobić, gdy wspólna droga pełna jest przeszkód, niechęci ze strony innych oraz wątpliwości nieustannie tlących się w sercu.

Daniel i Łucja zaryzykowali wiele, gdy zbliżyli się do siebie bardziej, niż pozwalały na to zasady. Stanowili dla siebie wzajemne oparcie, byli swoimi powiernikami, aż w końcu zapłonęło między nimi uczucie tak silne, że niemal przyprawiające o lęk. Wciąż towarzyszą im wątpliwości, a dodatkowo Łucji zaczyna grozić niebezpieczeństwo ze strony Zośki, która traktuje ją jak poważną rywalkę. Sytuacja robi się na tyle trudna, że wymaga podjęcia konkretnych decyzji, które zapobiegną katastrofie. Czy Daniel dokona właściwego wyboru? I czy ON i Łucja mają jakiekolwiek szanse na to, by ich historia szczęśliwie się zakończyła? “Nasze jutro” to drugi tom z serii książek pod tytułem “Na Zawsze”. Rozpoczęła ją pierwsza część o nazwie Nasze wczoraj”. Cykl opisuje historię zakazanej miłości, która połączyła Daniela i Łucję, sprawiając, że namiętność i przywiązanie wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem. To odważne i skłaniające do przemyśleń pozycje.


O autorce

Anna Szafrańska to popularna polska pisarka, która specjalizuje się w tworzeniu powieści z gatunku literatury obyczajowej. Ukończyła studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, a miłość do książek i pisania towarzyszy jej już od najmłodszych lat. Wśród opublikowanych przez nią pozycji znajdują się takie tytuły, jak “Widmo grzechu”, “Ludzie potrafią latać”, “Dziewczyna ze złotej klatki”, czy “Powiedz tak!”.

Recenzje (4)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  If I lay here

  If I just lay here

  Would you lie with me

  And just forget the world?

  Forget what we're told

  Before we get too old

  Show me a garden

  That's bursting into life

  All that I am

  All that I ever was

  Is here in your perfect eyes

  They're all I can see

  I don't know where

  Confused about how as well

  Just know that these things

  Will never change for us at all

  If I lay here

  If I just lay here

  Would you lie with me

  And just forget the world?

  Snow Patrol „Chasing Cars”

  Powiedzieć sobie, że trzeba przestać kochać wcale nie jest takie trudne, to jedynie słowa, boleśnie raniące, zapadające głęboko w głowę i serce, lecz tylko zbiór liter. O wiele trudniej przestać myśleć o ukochanej osobie, nie tęsknić, nie wspominać wspólnych chwil, nie pragnąć dotyku i obecności … Czas rzadko kiedy goi rany, a jeśli jest na tyle łaskawy pozostawia po nich głębokie blizny, które najmniejsza nadzieja otwiera na nowo. Miłość, tylko i aż tyle, niekiedy niepozorna, ale mająca zawsze ogromną siłę, która popycha ludzi do przekraczanie granic, tych nienaruszalnych również.

  Rozdroże jest bardzo samotnym miejsce, chociaż ma się wrażenie, że przebywa się w nieznośnie hałaśliwym tłumie, nawet gdy jest to kilka bliskich osób. W najgorszych momentach Łucja i Daniel mogli liczyć na rodziców, ale teraz nadszedł moment kiedy sami muszą podjąć kolejne, ważne, decyzje, to, o czym próbowali zapomnieć wciąż jest aktualne i równie skomplikowane jak wcześniej. Czy ta dwójka ma szansę na spełnienie marzeń? Rzeczywistość przynosi z sobą nie tylko szczęśliwe chwile, ale i wiele przykrości, jakie zatruwają wszystko co dawało chociaż odrobinę radości. Daniel zawsze czuł się odpowiedzialny za Łucję, teraz już wie jaki to ciężar, słodki, lecz i wymagający od niego podjęcia wyborów, jakie zmienią wszystko. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że to, czego pragnie nie jest tak oczywiste i wymaga odpowiedzi na trudne pytania. Czy oboje będą gotowi to, co ich czeka? Miłość bywa życiowym egzaminem i łatwo go oblać, natomiast rzadko jest szansa by go poprawić …

  Po przeczytaniu „Naszego wczoraj” pozostał zachwyt i niedosyt, bo opowiedziana historia domagała się poznania od razu jej dalszego ciągu. Pierwsza część postawiła bardzo wysoko poprzeczkę i tym samym Anna Szafrańska rzuciła wyzwanie sama sobie. Jaki jest jego wynik? Powiedzieć, że zwycięski, to tak jakby nic nie powiedzieć, mogłoby się wydawać, iż tak wiele zostało już powiedziane, a emocje bohaterów i czytelników sięgnęły zenitu, lecz to była dopiero rozgrzewka przed drugim tomem. „Nasze jutro” jest podróżą dwojga ludzi w dorosłość, z ogromnym znakiem zapytania w postaci miłości, z gatunku tych, które zapuszczają korzenie w sercu oraz umyśle raz na zawsze i trwają w nich bez względu na przetaczające się uczuciowe huragany, dobre rady oraz raniące czyny. Bohaterowie balansują na cienkiej linie nad przepaścią, jaką jest egzystencją w samotności i w zawieszeniu pomiędzy rozpaczą za tym co, było dane na moment i wydaje się już nigdy nieosiągalne. Podobna nadzieja odchodzi ostatnia, więc podczas czytania trzyma się kciuki nieustannie, a główni aktorzy dramatu dostarczają nieustannie powodów by im kibicować i równocześnie obserwować od podszewki jak skomplikowana może być miłość. Anna Szafrańska odsłania kulisy uczucia, będącego jednocześnie najsłodszym i najbardziej gorzkim, robi to z wirtuozerską precyzją, tak, że czytający ma wrażenie, iż czas się zwolnił i liczy się jedynie historia Łucji i Daniela. Zakazana i piętnowana miłość jako fabuła okazała się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza kiedy opowiadana jest przy pomocy bohaterów, pełnych pasji i emocji, wyrazistych, nieoczywistych i przede wszystkim wrażliwych i do bólu rzeczywistych. Trudno rozstawać się z nimi, gdyż szybko stali kimś więcej niż tylko jeszcze jednymi książkowymi postaciami, o jakich zapomina się wraz z przeczytaniem ostatniej kartki. Na uwagę zasługuje również poprowadzenie akcji tak, że nie dostrzega się stron, lecz na pierwszym planie pozostaje dramat zakazanego uczucia, raniącego, jedynego w swoim rodzaju, rozniecającego płomień, który swoją temperaturą ogrzewa oraz rani jednocześnie nigdy nie gasnącego.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Drugi tom losów Daniela i Łucji, który wywarł na mnie ogromne wrażenie.

  Pamiętam dokładnie część pierwszą, która pozostawiła mnie w ogromnym szoku, bowiem relacja między bohaterami była wręcz chora!

  Druga część, udowodniła mi, że miłość nie zna żadnych granic. Jest to zdecydowanie część, a za razem i seria, która bardzo długo pozostaje w pamięci. Jest dowodem na to, że miłość nie akceptuje żadnych barier, jeśli jest się komuś przeznaczonemu to przejdzie się przez każde trudy, każde piekło. Od przeznaczenia nie da się uciec. Prędzej, czy później w końcu i tak wpadnie się na daną osobę, a uczucia nie da się wyprzeć.

  Autorka podjęła się naprawdę ciężkiego tematu. W ogóle jestem zaskoczona, że w jej wyobraźni zrodził się pomysł właśnie na taką fabułę. Niejednokrotnie, podczas czytania, coś szło nie tak i wydawało się, że powieść zakończy się w zupełnie inny sposób. "Nasze jutro" przepełnione jest ogromem wyrzeczeń, cierpienia i litrami wylanych łez.

  Z pewnością często będę wracać do serii #nazawsze

  Polecam przeczytać obie części i to jak najprędzej! Nie zawiedziecie się.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Chciałam dalszych losów Daniela i Łucji i to dostałam. W tej książce początki są trudne, aby zaczytać się w tej historii, musimy zmierzyć się z czymś dziwnym, niesmacznym, dla bohaterów bardzo skomplikowanym, mówimy tu o relacji brat siostra, tak to jest bardzo dziwna historia, która nie powinna się wydarzyć,jednak na tych kartach, czyta sie ją z zapartym tchem. W tej książce widzę tu masę problemów z ukrywania adopcji, ciężko mi się postawić na miejscu bohaterów i tak naprawdę za żadne skarby świata, nie chciałabym być na ich miejscu.

  Ich miłość jest zakazana pod każdym względem, są świadomi tego faktu, ale dalej chcą w to brnąć, to uczucie musi być naprawdę głębokie, ale przecież znają się od urodzenia.

  Nie dziwię się reakcji otoczenia, na to, co wyszło, jak wiemy prędzej, czy później wszystko ujrzy światło dzienne, a ich tajemnica wzbudza najróżniejsze emocje z przewagą na te negatywne.

  Cała ta historia jest surrealistyczna, miłość pokazana w tej książce, jest silniejsza niż wszystko wkoło.

  Czy społeczeństwo będzie w stanie zaakceptować taki związek ?

  Czy Daniel i Łucja są świadomi swojej decyzji?

  W pierwszej części widzieliśmy jak tych dwoje, stara nie dopuścić do siebie uczucia, które wydaje się toksyczne, w tej części, znajdziecie dużo bólu , łez, a kiedy, wszystko wydaje się na dobrej drodze ku szczęściu, wszystko zaczyna się walić .

  Czy dla tej dwójki przewidziany jest happy end?

  Możecie przekonać się tylko w jeden sposób, sięgając po "Nasze Jutro" już dziś

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „To uczucie zakradło się powoli, niepostrzeżenie i już nie miałam siły dłużej z nim walczyć. Niczego sobie nie ubzdurałam ani nie wymyśliłam. To opinii innych ludzi bałam się najbardziej.”

  Nie oceniłam zbyt pozytywnie pierwszej części, była dla mnie zbyt monotonna, było mało akcji, jako że dostałam okazję przeczytać część drugą, zrobiłam to, bo chciałam dać szansę całej dylogii.

  I wiecie, co Wam powiem. Nie żałuję, bo druga część była książką na wysokim poziomie. Była akcja, były emocje i była walka. Walka bohaterów o lepsze jutro. Walka o przyszłość, a zarazem walka z ludźmi, którzy stają na drodze szczęściu.

  „Tak wygląda normalne życie. Śmiech, radość, łzy…to wszystko zatacza koło. Właśnie te bolesne i te radosne chwile czynią z nas ludzi.”

  Relacja Łucji i Daniela od początku miała wiele kłód rzucanych pod nogi. Nic w ich życiu nie było łatwe, szczególnie teraz po tragedii, która ich spotkała i wiadomościach, które mogą zmienić ich życie bezpowrotnie.

  Autorka zdecydowała się podjąć temat tabu, o którym rzadko się mówi w naszym kraju. Za granicą jest mnóstwo książek opisujące tego typu relacje, Uważam, że starsze pokolenie zdecydowanie potępia takie relacje, jednak uważam że młodsi ludzie, wchodzący w życie są coraz bardziej świadomi własnych wyborów i nie boją się tego okazywać. Jednak w głowie zawsze pozostaje pytanie, co ludzi powiedzą ?

  Boimy się tego, co pomyślą o nas inni, będą wytykać palcami i serwować docinki. Ja uważam, że nie należy zwracać uwagi na to co inni powiedzą, ponieważ oni nie przeżyją za nas życia. Naszego życia.

  Ta dwutomowa powieść jest morską falą budzącą się do życia. Druga część jest natomiast niczym sztorm rozszalały na ocenie, a my zostajemy porwani w jego sidła. Dla tej części jestem zdecydowanie na tak, gdyż były naprawdę emocjonalne, pełne mocy i wiary momenty, które budzą w czytelniku nadzieję, ale i znaki zapytania. Chęć pochłonięcia jej jest nie do opisania, ponieważ będziesz tak zaintrygowany akcją, że nie sposób jej zostawić.

  Jest to odważna książka, która wkracza w nowe, nieznane i nie rozpowszechniane na polskim rynku tematy. Całą serie oceniam na 7,5 jednak dla mnie tutaj druga część jest magią, która mnie czaruje już od pierwszych stron. Druga to zdecydowanie 9,5. Łucja i Daniel podzielili się swoją historią, więc nie sposób jej nie przeczytać. Zobaczysz, nie będziesz żałować.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Jeden błąd 5/5 Nasza cena:
31,20 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jeden błąd

Prawdziwa miłość nigdy nie jest błędem.Dominika i Oliwier są parą od wielu lat. Ona wkrótce rozpocznie swoją pierwszą pracę jako nauczycielka w liceum, ON ma zostać wspólnikiem w kancelarii jej ojca. Pozornie wszystko układa się tak, jak powinno, a jednak im bliżej daty ślubu, tym częściej Dominika...
Nasze wczoraj. Na zawsze. Tom 1 5/5 Nasza cena:
27,15 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nasze wczoraj. Na zawsze. Tom 1

Daniel nie spodziewał się, że pojawienie się w jego życiu Łucji, zmieni wszystko. Była dla niego zakazana. Wszyscy to wiedzieli. On, ona i każdy, kto miałby cokolwiek do powiedzenia w tej sprawie. Jednak jego serce nie chciało słuchać rozumu. Nie chciało słuchać nikogo, nawet jego samego. Łucja...
Właśnie tak! 5/5 Nasza cena:
22,11 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Właśnie tak!

Miłość znajdziesz tam, gdzie najmniej się jej spodziewasz Dwudziestoczteroletnia Stefania doskonale wie, jak smakuje sukces. Skończyła z wyróżnieniem studia dziennikarskie, pracuje w prestiżowym piśmie kobiecym, a jej książki cieszą się niesamowitą popularnością wśród nastolatek. Stać ją na...
Widmo grzechu 5/5 Nasza cena:
29,34 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Widmo grzechu

Nel to kochająca córka i siostra, czuła przyjaciółka, świetna uczennica, gwiazda szkolnego kółka teatralnego i przewodnicząca szkolnego samorządu, o której jej najlepsza przyjaciółka mówi: szlachetna i dobroduszna.Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w jej poukładane życie wkrada się chaos....
Powiedz tak! 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powiedz tak!

Miłość to nie wszystko. Trzeba jeszcze zdobyć sympatię rodziny...Wygląda na to, że Stefania w końcu odnalazła swoje miejsce na ziemi. Zdecydowała się na przeprowadzkę do Drzewicy, przyjęła oświadczyny Michała i stworzyła prawdziwą, rodzicielską więź ze swoją pasierbicą, małą Melanią. Tymczasem na...
Sfery życia duchowego dzieci, młodzieży i dorosłych - studium z pogranicza polsko-czeskiego Tom 4 0/5 Nasza cena:
30,58 zł 36,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sfery życia duchowego dzieci, młodzieży i dorosłych - studium z pogranicza polsko-czeskiego Tom 4

Praca stanowi efekt dorobku twórczego niezwykle dynamicznego zespołu. Środowisko cieszyńskich pedagogów dzięki konsekwentnej pracy, wspieraniu poczynań pracowników przez władze uczelni, a nade wszystko wkładowi naukowemu wybitnego pedagoga, nestora polskich pedagogów prof. dr h. c. dr hab. Tadeusza...
Grzech pierworodny 5/5 Nasza cena:
27,20 zł 36,25 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzech pierworodny

II tom historii Nel i Gilberta, gdzie niewinna miłość staje się grzechem. "Miłość pełna pasji i namiętności. Przyjaźń, która przetrwa wszystko. Dwa zwaśnione rody, które niegdyś żyły w zgodzie. Ona: przykładna córka, siostra, przyjaciółka. Uczynna, grzeczna, dbająca o dobro innych. Podążająca za...
eBook Powiedz tak! mobi epub 0/5 Nasza cena:
19,83 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Powiedz tak! mobi epub

Wygląda na to, że Stefania w końcu odnalazła swoje miejsce na ziemi. Zdecydowała się na przeprowadzkę do Drzewicy, przyjęła oświadczyny Michała i stworzyła prawdziwą, rodzicielską więź ze swoją pasierbicą, małą Melanią. Tymczasem na kilka godzin przed uroczystym przyjęciem zaręczynowym w domu...
eBook Grzech pierworodny mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,15 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Grzech pierworodny mobi epub

Miłość pełna pasji i namiętności. Przyjaźń, która przetrwa wszystko. Dwa zwaśnione rody, które niegdyś żyły w zgodzie. Miłość. Honor. Lojalność. Tajemnica. Zdrada.Ona: przykładna córka, siostra, przyjaciółka. Uczynna, grzeczna, dbająca o dobro innych. Podążająca za swoimi marzeniami i pasjami. On:...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula