Narzeczona z second-handu

Książka
29,99 zł
Outlet
15,65 zł
eBook
30,47 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Dragon
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 384
Opis
"Narzeczona z second-handu" to pełna optymizmu, choć z lekka przewrotna opowieść o poszukiwaniu szczęścia. Czy ktoś, kogo życie już doświadczyło, ma jeszcze szansę na jego odnalezienie?

"Narzeczona z second-handu" to powieść obyczajowa z wyraźnie zarysowanym wątkiem romantycznym. Czytelniczki poznają Michalinę, śmiało patrzącą w przyszłość, trzydziestopięcioletnią kobietę, której wydaje się, że ma w życiu spore szczęście. Wychowuje przecież wspaniałego synka, Borysa, ma kochającego męża i stabilną pracę. Co z tego, że mężczyzna, z którym żyje to hipochondryk i maruda jakich mało, a gazeta, w której pracuje, to podrzędny brukowiec. W końcu nie można być aż tak pazernym i mieć wszystkiego.

Niestety, w jednej chwili wszystko wali jej się na głowę. Niespodziewanie bowiem nakrywa męża na zdradzie. Jak się okazuje, to nie pierwszy taki jego wyskok: mężczyzna sypia z innymi regularnie, wykorzystując brak czujności żony. Michalina jest wściekła, sfrustrowana i załamana, że jej małżeństwo tak po prostu się rozpadło. Ma dobrych przyjaciół, którzy pomagają jej przetrwać trudne chwile. Co więcej, w redakcji gazety dochodzi do prawdziwej rewolucji. Jakie zmiany czekają jeszcze Michalinę? I czy ma z tym coś wspólnego przystojny Ariel?

Agata Bizuk jest polską pisarką. Urodziła się w Wałbrzychu, a od 2006 roku mieszka oraz pracuje w Dublinie. "Piątek trzynastego", powieść, która była jej debiutem literackim, ukazała się w 2012 roku w Krakowie. Skupiała się ona na wpływie emigracji na życie młodych Polaków mieszkających w Irlandii. Jej kolejna książka, "Narzeczona z second-handu", ukazała się w 2014 roku.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Jaki jest ogólny klimat powieści Agaty Bizuk?

"Narzeczona z second-handu" to słodko-gorzka powieść obyczajowa utrzymana w lekkim, momentami humorystycznym tonie. Autorka łączy trudne tematy, takie jak zdrada małżeńska i rozpad związku, z optymistycznym przesłaniem o odzyskiwaniu własnej wartości. Narracja skupia się na codziennych wyzwaniach trzydziestopięciolatki, co nadaje historii autentyczny i bardzo życiowy charakter. Książka balansuje między romantyzmem a realizmem, unikając przy tym nadmiernego patosu. To idealna lektura dla osób szukających w literaturze pocieszenia i nadziei.

Dla jakiej grupy wiekowej czytelników ta historia będzie najbardziej odpowiednia?

Powieść jest skierowana przede wszystkim do dojrzałych kobiet, które cenią historie o życiowych przełomach i odnajdywaniu kobiecej siły. Główna bohaterka ma trzydzieści pięć lat, co sprawia, że jej problemy i dylematy są szczególnie bliskie osobom w podobnym wieku. Tematyka godzenia ról matki, pracownicy i kobiety poszukującej szczęścia rezonuje z czytelniczkami szukającymi w książkach odbicia własnych doświadczeń. Jest to propozycja dla osób przechodzących przez zmiany w życiu osobistym, które potrzebują wspierającej lektury. Historia ta mocno angażuje emocjonalnie osoby ceniące realizm sytuacyjny.

Czy książka "Narzeczona z second-handu" skupia się wyłącznie na wątku romantycznym?

Fabuła kładzie duży nacisk na proces samoodkrycia i walkę głównej bohaterki o niezależność po bolesnym rozstaniu. Choć pojawia się motyw relacji z młodszym mężczyzną, równie istotne są wątki zawodowe Michaliny oraz jej codzienna relacja z synem. Czytelnik obserwuje wewnętrzną przemianę kobiety, która z cienia męża-hipochondryka wychodzi na drogę do pełnej samodzielności. Romans jest tutaj katalizatorem zmian, a nie jedynym elementem napędzającym akcję powieści. Dzięki temu książka zyskuje głębię psychologiczną wykraczającą poza schemat prostego romansu.

W jakim stylu pisze Agata Bizuk i czego spodziewać się po języku?

Autorka posługuje się przystępnym, potocznym językiem, który sprawia, że lektura jest płynna i bardzo dynamiczna. Unika skomplikowanych metafor na rzecz bezpośrednich opisów emocji i błyskotliwych dialogów, co jest charakterystyczne dla dobrej literatury popularnej. Styl ten pozwala na błyskawiczne wciągnięcie się w losy Michaliny i sprawia, że książka świetnie sprawdza się jako relaksująca lektura. Solidny warsztat pisarski zapewnia spójność fabularną i dobrze zarysowane tło społeczne prowincjonalnego miasteczka. Całość czyta się z dużą przyjemnością dzięki naturalności wypowiedzi bohaterów.

Dla kogo ta książka może okazać się niesatysfakcjonująca?

Pozycja ta nie przypadnie do gustu czytelnikom poszukującym mrocznych thrillerów, skomplikowanej literatury faktu lub odważnej erotyki. Skupia się ona na codziennych problemach i emocjonalnej stronie rozstania, więc osoby oczekujące sensacyjnej akcji mogą odczuwać pewien niedosyt. Nie jest to również propozycja dla zwolenników reportaży, gdyż opiera się na fikcyjnej narracji obyczajowej opartej na uczuciach. Jeśli szukasz brutalnych scen lub bardzo mrocznego klimatu, ta romantyczna opowieść o drugiej szansie nie spełni Twoich oczekiwań. Książka stawia na ciepło i nadzieję, a nie na szokowanie odbiorcy.

Szczegóły
  • Tytuł: Narzeczona z second-handu
  • Autor: Agata Bizuk
  • Wydawnictwo Dragon
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2019
  • Ilość stron: 384
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381720908
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788381720908
  • EAN: 9788381720908
  • Wymiary: 13.5 x 20.5 x 2.5 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Dragon, 11 listopada 60 / 60, 43-300 Bielsko-Biała, Polska, dragon@wydawnictwo-dragon.pl
Recenzje książki Narzeczona z second-handu (11)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewa A. w dniu 2020-01-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Narzeczoną z second handu, to z pozoru powieść lekka i przyjemną ,gdyż rzeczywiście czyta ją się świetnie, wartka akcja, dużo dialogów. Główna bohaterka , atrakcyjna kobieta przed czterdziestką Miśka Okońska nakrywa męża na zdradzie, a do tego w pracy gdzie jest redaktorką jest gnębiona przez szefa.Zemstą na niewiernym mężu jest odwet, i romans z przystojnym Arielem Nieprędkim ,który oświadcza się Michalinie .Jednak szybko wychodzi mroczna prawda ,zarówno o Arielu jak i o związku męża Miski .Jak to się skończy i czy małżeństwo da sobie drugą szansę , pomimo ,że obydwoje zawinili, oraz jakich rzeczy dowiemy się o Arielu tego dowiemy sie z kart książki .

    Napisana jest z dużą werwą i poczuciem humoru, wciąga ,warto po nią sięgnąć.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina K. w dniu 2019-12-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Zawsze kiedy życie jest zbyt sielankowe, piękne, radosne i przyjemne wyczekuję na moment, kiedy coś się zawali. Nigdy nie może być idealnie i fakt ten sprawdza się nie tylko w codzienności, ale też w literaturze. Pasuje to do powiedzenia o łyżce dziegciu w beczce miodu...

    Podobnie rzecz ma się z Michaliną Okońską, która to mając lat trzydzieści pięć, udane małżeństwo z piętnastoletnim stażem, dwuletniego synka Borysa oraz stabilną pracę w lokalnym brukowcu nagle dostaje solidnego kopniaka. Otóż przyłapuje Ignacego - swego ślubnego - na działce, gdy zabawia się z dwiema panienkami. Brak ubrań u całej trójki wskazuje na ewidentną winę. Niewierny się wyprowadza, przyjaciele pocieszają Miśkę i wymyślają sposób na zemstę a jak wiadomo najlepiej zaatakować tą samą bronią...

    Los sprawia, że odwiedzając Ignacego w banku, Miśka poznaje Ariela, młodszego od siebie i mega przystojnego syna szefa. Potem wydarzenia następują po sobie jak wagoniki na karuzeli - afera ze zdjęciami w prasie, niespodzianki w redakcji "News weekendu" (tam pracuje Miśka), brak zdecydowania w kwestii faceta: mąż czy kochanek, narzekająca matka, gaduła Borysek, awarie, choroby, problemy przyjaciół, afera ze świętami w górach a na deser trup pod redakcją! 'Na szczęście' w chwili, gdy brakowało newsa na pierwszą stronę.

    Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki uważam za udane, bowiem w powieści nie brakuje zaskakujących wydarzeń, problemów z hazardem, postrzegania homoseksualistów, zdrad, narkotyków czy uroków publicznej służby zdrowia. A wszystko to okraszone humorem godnym poziomu Bridget Jones, która wciąż dostaje w tyłek.

    Agata Bizuk miała dużo pomysłów i wszystkie włożyła właśnie w tę powieść, co sprawiło, że czyta się szybko i nawet nie wiadomo kiedy jesteśmy w finale. Nie wiem czy takiego się spodziewałam, ale przyznaję, że szok był - największy chyba z powodu Ariela. Rollercoaster zdarzeń nie daje chwili na wytchnienie, wciąż zaskakując czymś nowym, podkreślając jednocześnie bunt przeciw utartym schematom i zwyczajom, bo o lepsze jutro czasem trzeba walczyć niezależnie od strat czy ofiar. Autorka zwróciła uwagę na to, że kiedy zdarza się miłość to trzeba brać, kobietom dawać prezenty również bez okazji a unikać należy małżeńskich obowiązków bez przyjemności.

    "Ale przecież nikt nigdy nie obiecywał, że życie będzie wyłącznie piękne i kolorowe (...) To jest wojna, moje dziecko, a najgorzej mają ci, którzy nie potrafią przegrywać." *

    Podsumowując - "Narzeczona z second-handu" to historia zabawna i romantyczna, ale jednocześnie życiowa; taki romans komediowy z wątkiem kryminalnym. Opowieść o sile kobiet, zmianach w życiu, drugiej szansie na szczęście oraz leku na zszargane nerwy, przyjaźni, miłości do dziecka, złudnych uczuciach, wyrzutach sumienia czy przeżywaniu żałoby. Polecam jako lekturę bez zobowiązań na odstresowanie.

    * A. Bizuk, "Narzeczona z second-handu", Wyd. Dragon, Bielsko-Biała 2019, s. 162/163

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Roma W. w dniu 2019-09-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Kiedy wiedziesz w miarę spokojne życie, zawsze musi się coś popsuć...

    35-letnia Michalina nakrywa swojego męża hipochondryka na zdradzie. Z dnia na dzień zostaje samotną matką. W pracy również nie dzieje się najlepiej. Michalina nawet nie przeczuwa, że wkrótce sytuacja w pracy wywróci się do góry nogami. Przyjaciele wspierają kobietę jak mogą. Na dodatek na jej drodze staje zabójczo przystojny mężczyzna... Czy to oznacza stabilizację czy jeszcze więcej kłopotów?

    Zabawna i bardzo życiowa historia. Perypetie Michaliny wciągają już od pierwszej strony. Książkę czyta się błyskawicznie. Można odnieść wrażenie, że jest to jak rozmowa z przyjaciółką. Lekka i przyjemna, idealna na letni wieczór lektura, która swoimi realnymi problemami, utarczkami, radościami i smutkami, oderwie Cię od rzeczywistości i wyluzuje. Michalina jest zdradzoną i zranioną kobietą. Zawirowania w jej życiu zdają się nie mieć końca, lecz mimo to nie poddaje się i dzielnie walczy o szczęście swoje jak i synka. Jest charyzmatyczna, wygadana i nie da się jej nie lubić. Ma wokół siebie wierne grono przyjaciół, które bardzo ją wspiera. Ich również polubiłam. Różnią się od siebie charakterem, ale mimo tych różnic tworzą zgraną ekipę. Każde z nich ma też swoje problemy, które wspólnie starają się rozwiązać. Mężczyźni obecni w życiu Michaliny również nie dają o sobie zapomnieć. To właśnie w ich rękach leżeć będzie kariera Michaliny. Na świecie jest mnóstwo kobiet z takimi bądź podobnymi problemami. Michalina jest doskonałym przykładem tego, że jak się czegoś chce, można to osiągnąć. Jest opoką dla wielu zranionych kobiet. Z całego serca polecam Wam tę książkę. Bawiłam się z nią doskonale!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka L. w dniu 2019-08-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Ach cóż to była za cudowna i przezabawna książka. Co ja się przy niej naśmiałam - to moje. Uwielbiam takie powieści z humorem. I choć nasza bohaterka Michalina przeszła przez wiele, rozbawiała mnie stale do łez. A te jej epickie teksty - SZTOS! :)

    To jest tak życiowa powieść, tak realistyczna, że czyta się ją z ogromną przyjemnością i myślą: "Boże takie rzeczy to na porządku dziennym." Za to jeszcze większy plus dla autorki. Do tego książka jest napisana tak lekko i przejrzyście, że chwila moment i jesteśmy na ostatnim rozdziale. Fabuła baaaardzo mi się podobała. Postacie ciekawe, różnorodne i dają się lubić od pierwszych stron. Do tego piękne przesłanie, które ja wyniosłam z lektury - przyjaźń choć czasem burzliwa, przenosi góry i daje poczucie bezpieczeństwa. Warto mieć wokół sobie ludzi, na których można liczyć nawet o 3 nad ranem. Jestem zachwycona książka i ogromnie polecam. To zdecydowanie taki poprawiacz humoru! :D

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Dominika S. w dniu 2019-08-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Czego to w tej książce nie było! Niedługa, bo licząca około 400 stron powieść, a wydarzeniami mogłaby obdzielić przynajmniej trzy inne książki.

    Główną bohaterką jest Michalina, 35latka, szczęśliwa mężatka i mama Boryska. Z tym szczęściem jednak nie do końca wyszło, bo przyłapuje swojego gapowatego męża na zdradzie i to zapoczątkuje lawinę wydarzeń, które odmienią jej życie.

    Teraz, chwilę po skończeniu czytania mam bardzo mieszane uczucia. Bo niby wszystko w tej powiesci gra - mamy charyzmatyczną bohaterkę, multum akcji, miłość, zdradę, wątek kryminalny, a wszystko to podane w zabawny sposób. Tylko jak dla mnie było tego momentami za dużo. Ot, o jednego grzybka do barszczu.

    Podziwiam autorkę za niebywałą wyobraźnię, bo to co przytrafia się Michalinie wykończyłoby już na starcie inne bohaterki. Fakt, Miśka jest trochę irytująca, momentami infantylna i z reguły przesadza, ale dzielnie walczy ze wszystkimi katastrofami jakie zsyła jej los. Powieść przyjemna, raczej nie wymagająca intensywnego skupienia, idealna na upały. I w pewien sposób optymistyczna, bo przecież żadnej z nas nie przytrafiają się takie sytuacje, prawda? Bardzo przyzwoita obyczajówka, która będzie ozdobą biblioteczki, bo wydawnictwo postarało się o przepiękne wydanie. Książka, którą jedni pokochają, drudzy znienawiadzą. Po której stronie będziesz?

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula