Dzięki tej książeczce dzieci poznają wspaniałe opowieści z kraju o bogatej kulturze i cudownej przyrodzie.
Podczas tej pełnej wrażeń podróży ujrzą też niezwykłe istoty i miejsca. Przygoda zaczyna się wraz z otwarciem pierwszej strony pięknego zbioru "Na skrzydłach kondora. Bajki z Chile"!
Kondor to jedno z najsłynniejszych zwierząt południowoamerykańskiego kraju. To właśnie ON stanie się przewodnikiem podczas tej wyprawy. Rozwijając swoje majestatyczne skrzydła, uniesie się w powietrze, zabierając w fascynujący lot ciekawe świata i różnych cudów dzieci. Warto nie przegapić tej okazji. To, co zostanie ukazane, zapewni pociechom wiele wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.
Młode osoby w trakcie podróży ujrzą fantastyczne istoty. Wśród nich są: gigantyczne węże, gwiezdne dziewczyny, chodzące drzewa czy też dzielni ptasi ludzie. To jeszcze nie wszystko! Dzieci podczas czytania zobaczą i dowiedzą się o wiele więcej!
Autor tej książki wybrał najważniejsze baśnie i od lat przekazywane ustne legendy. Przedstawił je w nowy i pełen uroku sposób. Opowieści intrygują, pobudzają wyobraźnię i nie pozwalają oderwać się od czytania.
Za przepiękne ilustracje odpowiadają artyści z różnych krajów, którzy umiejętnie i z odpowiednią wrażliwością oddali wspaniały charakter wszystkich historii. Należy też nadmienić, że przy wydaniu tego zbioru współpracowała Międzynarodowa Wystawa Ilustracji dla Dzieci Sarmede.
O autorze
Luigi Dal Cin jest włoskim pisarzem, którego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Jest ON autorem ponad 100 publikacji dla dzieci i młodzieży. Otrzymał także prestiżowe nagrody - Premio Andersen i Premio Troisi. Zasłynął książkami, które ukazują się w ramach serii "Opowieści z czterech stron świata". Są to m.in.: "W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie", "Głos tam-tamów. Bajki z Afryki" czy też "Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu".
Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii literatura lub z serii Opowieści z czterech stron świata
