Mroczne wybrzeża

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 16
Darmowy fragment:
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
408
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 33,22 zł
Nasza cena: 33,21 zł 36,90 zł Taniej o: 10%

Fantastyczna przygoda, która nie może Cię ominąć.

Przekonaj się, co skrywają w sobie "Mroczne Wybrzeża". Wiedz, że nie wszystkie sekrety powinny wyjść na jaw.

“Mroczne wybrzeża” to wyjątkowa powieść, pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Główna bohaterka, Teriana, pełni funkcję drugiego oficera na statku Quincense. Kapitanem zaś jest jej matka. Dziewczyna jest także spadkobierczynią jednej z członkiń Triumwiratu Maarinów, należy zresztą do morskiego ludu, co pozwala jej być w posiadaniu wiedzy na temat wszelkich sekretów morskich głębin. Choć wszyscy ją szanują, Teriana, jako nastolatka, wciąż jeszcze potrzebuje chwil spędzonych z rówieśnikami. Z tego względu tak droga jest jej relacja z najlepszą przyjaciółką, Lydią. Kiedy ta zostaje postawiona w dość niekomfortowej sytuacji, ponieważ ojciec zmusza ją do niechcianego małżeństwa, Teriana pomaga jej uciec. Tym samym  łamie jedno z przykazań swojego ludu.

Marek z kolei, choć nie skończył jeszcze dwudziestu lat, jest zdeterminowanym dowódcą Trzydziestego siódmego Legionu, za sprawą którego Imperium Celendoru zdołało podbić Wschód. Żołnierzy, którzy mu podlegają, traktuje jak rodzinę. Mimo tego, Marek nawet im nie wyjawił nigdy wszystkich swoich sekretów. Wykorzystać postanawia to jeden z senatorów, który ma w tym pewien interes. Pod groźbą wyjawienia tajemnicy mogącej pogrążyć młodzieńca, nakazuje mu zawrzeć sojusz z załogą Quincense, którą udało mu się wziąć w niewolę. Wspólnie mają dopłynąć do Mrocznych Wybrzeży, by dokonać ich podboju. Czy Teriana i Marek, będąc stronami niechcianego sojuszu, zdołają znaleźć wspólny język i wyjście z sytuacji, które zadowoliłoby oboje?


Opinie o książce

Skomplikowana, sugestywna i niemożliwa do odłożenia – zachwyciła mnie od pierwszych linijek! Mroczne Wybrzeża mają w sobie wszystko, czego szukam w fantasy: wyjątkowe miejsce akcji, skomplikowanych i zróżnicowanych bohaterów i odwagę w tworzeniu świata. Uwielbiam każde słowo.

Sarah J. Maas, autorka "Dworu cierni i róż"

Powieść zachwyca od samego początku wybitną kreacją świata i wielowymiarowymi postaciami, a elementy mityczne są w tej historii całkowicie wiarygodne. Kolejne rozdziały pisane z punktu widzenia Teriany i Marka pozwalają czytelnikom lepiej zrozumieć każde z nich… Trzymające w napięciu wprowadzenie do nowej serii.

Kirkus Reviews


Przeczytaj pierwszy rozdział


O autorce

Danielle L. Jensen jest jedną z amerykańskich pisarek. Jej powieści trafiły na listę bestsellerów magazynu “USA Today”. Książka “Mroczne wybrzeża”, ukazała się w maju 2019 roku. Aktualnie Jensen mieszka z rodziną w Calgary.

Recenzje (16)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Muszę śmiało przyznać, że byłam wręcz oczarowana czasem, w jakim została osadzona cała fabuła. Ogólnie motyw starożytności i odpowiednie ujęcie tego w tekście sprawiło, że ta historia urzekła mnie od samego początku.

  Jest tutaj w pewnym sensie przedstawiony świat starożytny, ale akurat w tym przypadku Danielle L. Jensen stworzyła go od podstawy, nieco go zmodyfikowała i nadała mu nowy wymiar, bardziej fikcyjny.

  Cóż, choć muszę przyznać, że spodziewałam się zdecydowanie więcej. Mam wrażenie, że w tej historii fantastycznej było troszkę za dużo wątków romantycznych, romansu samego w sobie.

  Ogólnie cała tematka jest genialna, ma w sobie to coś co urzeka i zaskakuje, ale ważne jest też to, że to młodzieżowka, a więc co za tym idzie? Wiele schematów i myśli jest znanych z innych książek takiego samego gatunku. Ostatecznie uważam, że jest to książka godna uwagi, ale nie jest to historia, która zachwyci nas swoją oryginalnością.

  Właśnie w tej książce mamy takiego rodzaju klimat, tajemniczy bogowie, podboje ziem, walki, pojawia się tutaj świat wschodu.

  Jest to książka wielowymiaowa, w dużym stopniu. Na każdym etapie wieku, podczas lektury, odkryjemy tutaj coś innego, bo tak naprawdę każdy wątek z osobna będzie nas zachwycał i zastanawiał.

  Nie ma co ukrywać, że jednak najbardziej urzekł mnie świat przedstawiony zachwycił mnie i sprawił, że ciężko było mi o nim zapomnieć. Miałam wrażenie, że Autorka trochę wzorowała się na starożytnym Rzymie, na jego elementach, na obyczajach, ale i tak do tej historii dodała wiele od siebie...

  I jeszcze opisywanie całej fabuły z perspektywy dwóch odmiennych osób - Teriany oraz Marka. Te postacie są tak od siebie odmienne i różne, że to właśnie sprawia, iż ta książka staje się coraz bardziej ciekawa.

  Ta historia jest piękna, ma parę błędów, może i jest schematyczna, ale jest oryginalna przez wzgląd na osadzenie fabuły w czasie starożytności, po drugie opisywanie wydarzeń z perspektywy dwóch bardzo ciekawych i odmiennych osób.

  Opis fabuły

  Piraci, bogowie, tajemnicze miejsca, napaści i wtrącanie się w sprawy ludzi... Ważny jest fakt, iż jest to całkiem nowa seria, pierwszy tom, Danielle L. Jensen, fantasy.

  W tym świecie wszystko może się zdarzyć, bogowie wtrącający się w sprawy ludzkie, tereny które są oddzielone od siebie morzami. Tylko Maarianowie potrafią sprawić, że są w stanie bezkresnie przepłynąć morza i oceany bez żadnego problemu.

  Ważne jest, że w książce historia jest prowadzona z dwóch perspektyw. Teriany oraz Marka.

  Teriana jest oficerem na statku, jest również spadkobierczynią Triumwiratu Maarianów. Całe jej pokolenie i lud są zrodzeni z morza, są dla siebie wszystkim. Pewnego dnia jej najbliższa przyjaciółka jest zmuszona do małżeństwa, ale Teriana postanawia pomóc. Dlatego łamie pewne przywileje i warunki, po to aby ocalić koleżankę. Można powiedzieć, że jej decyzja może być śmiertelnie niebezpieczna.

  Marek również jest dowódcą, ale innego legionu. Jest niezwykle utalentowany, bo pomógł podbić legionom wschód. Nosi w sobie pewną tajemnicę, którą nosi przy sobie od dzieciństwa...

  Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Galeria Książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Teriana - zadziorna piratka, drugi oficer statku Quincense i spadkobierczyni jednej z Triumwiratu Maarinów. Aby uratować przyjaciółkę, Teriana łamie przykazanie swego ludu: "Wschód nie może spotkać się z Zachodem". Dziewczyna nie wie jeszcze, ile będzie ją to kosztowało. Marek - dowódca niesławnego i nieugiętego Trzydziestego Siódmego Legionu, któremu zawierzył całe swe życie. Marek skrywa tajemnicę, za którą ucierpiałaby cała jego rodzina, i nie zamierza dopuścić, aby ktokolwiek odkrył prawdę. Szantażem zmuszony zostaje do wyprawy: odnaleźć Mroczne Wybrzeża, które jeszcze do niedawna były tylko legendą. Marek i Teriana, wbrew własnej woli, wyruszają w podróż, która od obojga wymagać będzie wielu poświęceń.

  -

  Przez tę książkę dosłownie się płynie! Wartka akcja, przyjemny język, ciekawa historia i niejednoznaczni bohaterowie. "Mroczne Wybrzeża" to swoiste połączenie Starożytnego Rzymu i pirackich przygód, które intryguje już od pierwszych stron. Genialnie wykreowany świat pełen detali i barwnych opisów. Ale co tam świat, kiedy mamy takich bohaterów! Zarówno Teriana jak i Marek, nie są postaciami czarno-białymi. Są ludźmi, którzy robią dobre i złe rzeczy - oni sami i ich rozterki są prawdziwe, dzięki czemu czytelnik może bardziej wczuć się w całą historię. Oboje charakterni, zawzięci i pewni siebie - uwielbiam ich duet! Również postacie drugoplanowe są bardzo dobrze przedstawione. Były pewne przestoje (tak już bywa w prawie każdej książce), ale kiedy mijały, to nie sposób było oderwać się od czytania. Książka idealna na lato, bowiem opisane w niej morskie żeglugi mogą ochłodzić, ale nie tylko, bo książka zdecydowanie zasługuje na uwagę. Czuję, że to dopiero wstęp i kolejne tomy będą nieziemskie. Nic tylko czekać!

  Moja ocena: 4.5/5

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Danielle L. Jensen wydaje w Polsce trzy serie. ,,Mroczne Wybrzeża" jest pierwszym tomem jednej z nich.

  Teriana była piratką, która za wszelką cenę chciała ocalić swoją przyjaciółkę od losu, który miał ją spotkać. Niestety, coś poszło nie po jej myśli i sekret o Mrocznych Wybrzeżach wyszedł na jaw. Marek był przywódcą wojsk, którego losy zetknęły z Terianą. Stali jednak po dwóch stronach barykady i powinni być swoimi wrogami.

  Czytałam już całą twórczość tej pisarki, która ukazała się w Polsce. Muszę przyznać, że jest to ciekawa literatura młodzieżowa, jednak po pewnym czasie można zauważyć pewne schematy, które pojawiają się we wszystkich publikacjach Danielle L. Jensen.

  ,,Mroczne Wybrzeża" Danielle L. Jensen to pierwszy tom serii, z którym przyjemnie spędziłam dzień, a na tym najbardziej mi zależało. Trudno się oderwać. Wydawnictwo przygotowało także drugi tom, tym razem z punktu widzenia przyjaciółki Teriany. Z chęcią się z nim zapoznam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cytując Sarah J. Maas: "Uwielbiam każde słowo".

  Bezgranicznie zakochałam się w stworzonym przez Jensen świecie i bohaterach. Dla mnie ta historia jest idealna. Nie ma tam absolutnie nic zbędnego! Świat i bohaterowie są świetnie wykreowani i przedstawieni. Historia jest spójna, bez zbędnego przeciągania czy niepotrzebnych wątków. Opis wydarzeń ukazany z dwóch perspektyw tylko potęgował mój zachwyt i pozwalał lepiej poznać głównych bohaterów oraz ukazane wydarzenia. Śmiało mogę powiedzieć, że kocham Marka, Teriane, Serwiusza i Yedde oraz że niecierpliwie czekam na dalsze ich losy.

  Gdyby nie to, że punktację powyżej 8 zarezerwowałam dla naprawdę wyjątkowych dzieł, dałabym 10 gwiazdek!

  Książkę odebrałam za punkty na Czytam Pierwszy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Moje odczucia co do tej książki były niestabilne się niczym igła w kompasie podczas sztormu. Na początku zachwyt nad okładką zmusił mnie do wyczekiwania, aż pojawi się na Czytam Pierwszy. Potem trochę odleżała, żeby nabrać mocy urzędowej i wreszcie nadszedł dzień na czytanie. I zaczęły się problemy, bo nijak nie mogłam się wkręcić, wpadłam w środek akcji, otoczona dziwnym światem, masą nieznanych określeń albo trudnych imion. Ale jestem "twarda" i dopłynęłam do 100 strony, nabrałam wiatru w żagle i okazało się, że takiej książki było mi trzeba. Wartka akcja, spójność, nieprzewidywalność, charakterne postacie, świetny czarny charakter, zapomniane bóstwa. Wszystko tak dopracowane, że czytanie to czysta przyjemność. Główna bohaterka to silna dziewczyna z ostrym językiem, szybko zdobyła moją sympatię. Teraz nie mogę się doczekać kolejnego tomu i liczę na pomyślne wiatry.

  Książkę odebrałam za punkty z portalu Czytam Pierwszy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Zorza Polarna. Mroczne materie. Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zorza Polarna. Mroczne materie. Tom 1

"Bez tego dziecka wszyscy zginiemy" W Zorzy Polarnej poznajemy Lyrę Belacquę, sierotę z równoległego świata, w którym nauka, teologia i magia splatają się ze sobą. Lyra i jej dajmon w zwierzęcej postaci mieszkają - na wpół dzicy i beztroscy - wśród akademików oksfordzkiego Kolegium Jordana. Kiedy...
Zorza polarna. Mroczne materie. Tom 1 5/5 Nasza cena:
30,15 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zorza polarna. Mroczne materie. Tom 1

„Bez tego dziecka wszyscy zginiemy“. W Zorzy Polarnej poznajemy Lyrę Belacquę, sierotę z równoległego świata, w którym nauka, teologia i magia splatają się ze sobą. Lyra i jej dajmon w zwierzęcej postaci mieszkają - na wpół dzicy i beztroscy - wśród akademików oksfordzkiego Kolegium Jordana. Kiedy...
Stranger Things. Mroczne umysły 4/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stranger Things. Mroczne umysły

Zanim pojawił się Demogorgon Jeszcze nim przybył Łupieżca Umysłów Strach miał ludzką twarz Tajemnicze laboratorium. Szalony naukowiec. Tajna rządowa operacja. Jeżeli sądzisz, że wiesz już wszystko o pochodzeniu Jedenastki i jej nadnaturalnych mocy, przygotuj się na niemałe zaskoczenie, bo ta...
Królowa Mroku i Powietrza. Mroczne intrygi. Tom 3 5/5 Nasza cena:
35,43 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowa Mroku i Powietrza. Mroczne intrygi. Tom 3

A jeśli ceną prawdziwej miłości jest potępienie? Niewinna krew została przelana na podwyższeniu w Sali Narad, świętej twierdzy Nocnych Łowców. Po tragicznej śmierci Livii Blackthorn Clave znalazło się na krawędzi wojny domowej. Część rodziny Blackthornów udaje się do Los Angeles, by tam szukać...
Władca cieni. Mroczne intrygi. Księga 2 4/5 Nasza cena:
35,28 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Władca cieni. Mroczne intrygi. Księga 2

Czy oddałbyś bratnią duszę… za swoją prawdziwą duszę? Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai – wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz...
Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein

Historia Frankensteina opowiedziana na nowo. Co to znaczy być potworem? Elizabeth Lavenza wie, co to znaczy żyć w biedzie. Wie także, że ludzie nie potrzebują powodu, aby stać się potworami. Gdy uboga dziewczynka zostaje sprzedana bogatej rodzinie Frankensteinów liczy na to, że jej los się odmieni....
Trzy mroczne korony 0/5 Nasza cena:
39,06 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy mroczne korony

W królewskim rodzie rządzącym wyspą Fennbirn rodzą się trojaczki - dziewczynki. Jako sześciolatki zostają rozdzielone i są wychowywane w różnych rodzinach zgodnie z mocą, jaką otrzymały. Każda ma takie samo prawo do korony, ale królową może zostać tylko jedna. Siostry muszą zatem walczyć o władzę....
Mroczne kłamstwa Minnow Bly 5/5 Nasza cena:
28,54 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczne kłamstwa Minnow Bly

Oto doskonale napisany, mroczny thriller, który zainspirował serial „Sacred Lies”. Oglądaj teraz na Facebook Watch!Mocna i pełna nadziei opowieść o niebezpieczeństwach ślepej wiary i sile wiary… w siebie.Wyobraź sobie, że należysz do sekty. Takiej, która odbiera ci wszystko: życie, rodzinę,...
Mroczny tron 0/5 Nasza cena:
39,06 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczny tron

Zaskakująca w swoim przebiegu ceremonia Przyspieszenia dobiegła końca, a walka o tron wkracza w decydujący etap. Teraz każda z trzech sióstr musi stanąć twarzą w twarz z tym, czego boi się najbardziej. I nie jest to utrata życia w siostrzanej walce. Jedna z nich zmierzy się z odkryciem swojego...
W świecie iluzji. Mroczna baśń 5/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W świecie iluzji. Mroczna baśń

Podczas bitwy z Hunami kapitana Szang zostaje ranny i umiera. Mulan nie może jednak pogodzić się ze stratą dowódcy i przyjaciela. Decyduje się za wszelką cenę ocalić Szanga. W tym celu udaje się do zaświatów, którymi rządzi groźny król Yama. Mulan i Yama zawierają układ: dziewczyna może zabrać...
Cierń klątwy. Mroczna baśń 5/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cierń klątwy. Mroczna baśń

W świecie, w którym żyją Maurycy i Bella, nie ma już magii. Jedynym miejscem, które zostało przed laty poddane potężnym czarom, jest położony głęboko w lesie zamek Bestii. To właśnie tam znajduje się zaczarowana róża. Gdy Bella dotyka kwiatu, zalewa ją fala obrazów z przeszłości. Dziewczyna...
Pakiet: Okrutna pieśń, Mroczny duet, The Call. Wezwanie 0/5 Nasza cena:
60,04 zł 79,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Okrutna pieśń, Mroczny duet, The Call. Wezwanie

Mroczne i porywające historie: Pakiet Okrutna pieśń, Mroczny duet, The Call Bestsellerowi autorzy i niezwykłe światy. Poznaj serie Świat Verity i The Call! Gwarantujemy zarwane noce... Zestaw niezbędny dla fanów potworów, demonów i niebezpiecznych przygód! Kate Harker nie boi się ciemności. Poluje...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula