Mój ukochany wróg

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.2 cm
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 25,86 zł
Audiobooki mp3
za 28,38 zł
Nasza cena: 31,44 zł 36,99 zł Taniej o: 15%

Niemal każda kobieta marzy o spotkaniu kogoś wyjątkowego, kto nada kolorów jej życiu, przyprawi o rumieńce i piękne wspomnienie.

Poczucie bliskości, ciepło, wsparcie i nutka romantyzmu, za tym tęsknią nawet te osoby, które odnoszą w życiu szeroko pojęty sukces. Choć nie ma w tym niczego złego, niekiedy takie pragnienia mogą obrócić się przeciwko nam. Sięgnij po książkę pod tytułem "Mój ukochany wróg” autorstwa Karoliny Głogowskiej i przekonaj się, jak ogromny błąd czasem można popełnić, obdarzając drugiego człowieka zaufaniem!

Czarujący, inteligentny, przystojny, troskliwy. Brzmi jak opis idealnego mężczyzny? Nic dziwnego, że ktoś, kto posiada wszystkie te cechy, jest w stanie wzbudzić zainteresowanie płci przeciwnej. W książce zawarto historie trzech kobiet: Ady, Wioli oraz Niki. Każda z tych postaci wzorowana jest na prawdziwych osobach i każda z nich spotkała na swej drodze właśnie takiego partnera. Jonasz, bo tak miał na imię, zmienił ich życie raz na zawsze.

Przy użyciu sprytnych manipulacji, wyszukanych kłamstw i gry psychologicznej mężczyzna zdobył względy kobiet, uzależnił od siebie i bawił się nimi niczym kukiełkami, za których sznurki pociągał. Choć żadna z nich na początku nie zdawała sobie sprawy z tego, w jaką pułapkę wpadły, z biegiem czasu mroczna natura Jonasza zaczęła wychodzić na jaw, wzbudzając w nich przerażenie. Czy nie będzie za późno na to, by wyrwać się ze szponów bezwzględnego i nieczułego mężczyzny? Czy poniesie ON konsekwencje swoich działań?


O autorce

Karolina Głogowska to popularna polska pisarka, której specjalnością są historie z następujących gatunków literackich: literatura obyczajowa, romans, literatura kobieca oraz dramat. Realizowała się również w roli dziennikarki i redaktorki, tworząc reportaże w których nie bała się poruszać kontrowersyjnej i złożonej tematyki. Znana jest ze współpracy ze znanymi mediami, do której zalicza się serwis Wirtualna Polska i Onet. Opublikowała już takie książki jak między innymi: "Dwanaście życzeń”, "Zanim cię zapomnę” oraz "Inna kobieta”.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Mój ukochany wróg” - oj bardzo byłam ciekawa co skrywa się pod tym nietypowym tytułem. ❤❤Karolina Głogowska zagwarantowała nam, kobietom nie tylko hipnotyzującą powieść ale również potrafiła uświadomić nas jak bardzo musimy być ostrożne zanim zaufamy komuś bezgranicznie, a przede wszystkim zanim oddamy komuś serce.....

  Ta powieść zawiera w sobie aż trzy historie zupełnie odmiennych kobiet. Kobiet które mimo wielu różnic łączyło pragnienie miłości. Ich losy skrzyżowała praca, a dokładniej jeden mężczyzna..... Każda z nich wierzyła że spotkała idealnego mężczyznę, wierzyła że wygrała los na loterii że jej przyszłość jednak będzie mienić się tysiącem barw. Jednak czas był dla nich cichym zabójcą, bo to co wydawało się czystą miłością było jedynie potworną manipulacją i niszczyło je dzień po dniu.....

  Bohaterami tej powieści nie były jedynie Ada, Wiola czy Nika ale tak naprawdę ukazane zostały w niej historie wielu osób dotkniętych, lub wplątanych w grę psychopaty. Autorka idealnie pokazała jak tego rodzaju ludzie, potrafią zmanipulować otoczenie i zbudować wokół siebie swój własny teatrzyk a wszyscy w nim stają się jedynie jego kukiełkami. To przerażajace, ale tak naprawdę nigdy nie wiemy kogo spotkamy na swojej drodze. Czy to znaczy że musimy obawiać się wszystkich osób ? Czy już zawsze musimy z góry doszukiwać się dziwnych zachowań ? Myśle że nie, musimy być otwarci i cieszyć się życiem ale niech nasze zaufanie będzie trudne do zdobycia ❤

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Mój ukochany wróg” to powieść fikcyjna, ale wzorowana na prawdziwych osobach i zdarzeniach. To, że w naszym otoczeniu funkcjonują psychopaci to fakt. Statystyki pokazują, że częściej są to mężczyźni, ale reguły nie ma.

  Przedstawiona w książce historia pokazuje nam, jak pięknie psychopaci potrafią manipulować ludźmi, z którymi pracują, wchodzą w związki, przebywają na co dzień. Jaka jest ich strategia, jak powoli osaczają swoje ofiary i jak wielką radość czerpią z wyrządzonej im krzywdy. Ich zachowanie przywodzi na myśl drapieżcę, który pastwi się nad swoją ofiarą. Tylko, że najczęściej drapieżnik robi to, by zaspokoić swoje potrzeby przetrwania. Psychopata robi to by poczuć satysfakcję i upaja się władzą jaką zyskuje nad drugim człowiekiem.

  Na kartach powieści poznajemy trzy skrzywdzone kobiety, choć tak naprawdę jest ich więcej. Są bardzo różne, każda ze swoimi życiowymi doświadczeniami, w innym wieku. Łączy je jedno. Wszystkie wpadły w pułapkę Jonasza.

  Narracja w książce też się zmienia. Historię Niki poznajemy w formie jej wspomnień przytoczonych przez osobę, która jej wysłuchała. Ten rodzaj narracji wybijał mnie z rytmu czytania, co powodowało, że mój początek z powieścią był dość toporny. Bardzo mi za to przypadła do gustu relacja Wioli, która w ramach terapii ma prowadzić pamiętnik. I w takiej formie przedstawiona jest jej historia, a trzeba dodać, że kobieta ma dość trzeźwe spojrzenie na świat i cięte riposty, przez co świetnie się czyta jej zapiski. Również narracja pierwszoosobowa prowadzona przez Adę, przypadła mi do gustu.

  Podobał mi się styl jakim książka jest napisana. Język jakim posługuje się autorka sprawia, że historię czyta się szybko i z rosnącym zainteresowaniem.

  Mamy tutaj bardzo dobrze wykreowane postacie. Zarówno bohaterki powieści jak i Jonasz, są postaciami bardzo realnie wykreowanymi.

  Uważam, że po tę książkę powinna sięgnąć każda kobieta bez względu na wiek. Jeśli prawdą jest stwierdzenie, że każda z nas w swoim życiu spotka psychopatę, to warto znać jego sposób działania już teraz. Warto poznać swojego wroga, zanim podejmie się z nim walkę. Szczególnie, że ten wróg często posiada ogromny urok osobisty, który nie tylko działa na kobiety, ale zyskuje również sympatię i uznanie w oczach mężczyzn.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Podobno każda kobieta przynajmniej raz w życiu spotyka psychopatę. W życiu psychopaty jest jednak wiele kobiet..."

  .

  Jak już wiele razy wspominałam lubię psychopatów. W książkach, dla jasności! Więc ta pozycja trafiła w mój gust. Obserwowanie działania, wybierania celu i owijania sobie kobiet wokół palca przez Jonasza jest z jednej strony fascynujące, z drugiej zaś przerażające. Facet jest do bólu precyzyjny i po mistrzowsku potrafi manipulować.

  Całość jest fikcją literacką, bardzo

  realistyczną. Jestem w stanie uwierzyć, że takie historie przytrafiają się kobietom, autorka odwaliła kawał dobrej roboty pokazując czytelnikowi, że psychopaci to nie tylko mordercy, podpalacze itp, to z pozoru normalni, lubiani ludzie. Warto się nad tym głębiej zastanowić, mi przez głowie przeszła myśl ile już takich typów mijałam na ulicy, z iloma z nich rozmawiałam?

  Książki nie nazwałabym thrillerem, nie było ciarek przerażenia, bardziej coś na kształt zdziwienia i odrazy. Niemniej czyta się ją błyskawicznie i ciężko jest się oderwać od lektury, ciekawa konstrukcja, pokazanie emocji towarzyszące pokrzywdzonym kobietom, schematy działań.

  To moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Karoliny, nie odmówie sobie kolejnego. Mam tylko nadzieję, że jakiś sprytny pan, który chciałby ``poobracać`` więcej kobiet nie wpadnie na pomysł wykorzystania wyobraźni i sztuczek Jonasza.

  Moje drogie Panie, ta książka to przestroga. Panowie, nie bierzcie z niej przykładu! Pani autorko świetna robota 💜

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niby żyjemy w cywilizowanym świecie, mamy dostęp do informacji, jesteśmy ostrzegani przed niebezpieczeństwem i uważamy, że nic nas już zdziwić nie może. Potem natrafiamy na artykuł, książkę lub dowiadujemy się od znajomych, że "ktoś" padł ofiarą przemocy domowej. Ten "ktoś" to może nasza znajoma, bliższa lub dalsza. I wtedy pytamy jak to się stało, dlaczego tak długo tkwił w toksycznym związku, nie wiedział, że to chore? Przynajmniej ja nigdy nie potrafiłam zrozumieć tego zjawiska.

  I właśnie książka Karoliny Głogowskiej dotyczy problemu przemocy psychicznej. Autorka zręcznie prowadzi nas po zakamarkach umysłu ofiary jak i oprawcy, pokazuje standardowe mechanizmy psychopaty, jego działanie i wywoływanie poczucia winy u pokrzywdzonej, a jednocześnie zapewniając o uczuciu. Mimo, że nie jest to poradnik czy nawet podręcznik, Pani Karolinie udało się przemycić wiele zagadnień w pozornie zwykłej historii. Książka w dodatku jest napisana zręcznym językiem, dobrym stylem, nie nudzi i chociaż to nie jest powieść o lekkiej tematyce - lekko się czyta.

  Jest to bardzo dobra powieść, która trochę otwiera oczy, uczula na pewne zachowania, chociaż to fikcja literacka. Książkę trzeba przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Trzy piękne, inteligentne kobiety, które pragną się rozwijać i zdobywać wiedzę. Jeden mężczyzna, który wie jak zauroczyć, przeciągnąć ludzi na swoją stronę. Co powiedzieć i zrobić, aby wszyscy jedli mu z ręki. Trzy kobiety, ofiary i jeden mężczyzna, łowca. Czarujący, dobrze ubrany z idealnie opracowanym planem, aby zdobyć to na czym mu zależy. Każda dziewczyna pragnie faceta, który będzie ją czarował, uwodził, zdobywał. Mężczyzny, który pokocha ją przede wszystkim za to jaka jest, a nie za to jak wygląda czy w co jest ubrana. Faceta, który będzie wspierał, wysłuchiwał i był obok kiedy go potrzeba. Nie kogoś kto wpadnie przelotnie z wizytą, raz za czasu odpowie na wiadomość czy nagle z dnia na dzień przestanie okazywać zainteresowanie, gdyż zdobył to na czym mu zależało.

  "Mój ukochany wróg" to świetnie napisana książka, która szokuje, zaskakuje, ale również wchłania przez co ciężko ją odłożyć. Historia trzech kobiet, które w swoim mniemaniu spotkały mężczyznę idealnego. Jednak ten oto mężczyzna doskonale potrafił owinąć je sobie wokół palca i sprawić, że nie będą potrafiły o nim zapomnieć. Gdyż ten wyjątkowy facet okazuje się bratnią duszą, która doskonale rozumie nas i nasze potrzebny, więc nic dziwnego, że nagle tracimy czujność i całkowicie dajemy pochłonąć się nowemu uczuciu. Książka napisana w taki sposób, że trudno się od niej oderwać. Każda kolejna strona to coraz więcej wprawiających w osłupienie faktów, które dla jednych mogłyby się wydawać całkiem oczywiste, jednak dla kogoś zakochanego przestają mieć zupełnie znaczenie. Książka, która pokazuje, że każda kobieta pragnie być kochana. O tym jak łatwo dać się zmanipulować i poddać władzy człowiekowi, który wie jak umiejętnie ją wykorzystać. O kobietach, które powinny się wspierać i być dla siebie oparciem, a nie rzucać kłody pod nogi i udawać, że nic się nie dzieje. Lektura, która skłania do refleksji. Książka, którą bardzo dobrze się czytało i która wiele uświadamia. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Karolina Głogowska
 • Wydawnictwo W.A.B.
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 384
 • Format: 13.5 x 20.2 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328073975
 • Język: angielski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328073975
 • EAN: 9788328073975
 • Wymiary: 13.0x20.0x3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Moje serce, mój wróg 5/5 Nasza cena:
33,21 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje serce, mój wróg

Przejmująca opowieść o trudnym uczuciu, które połączyło dwoje młodych ludzi: dziewczynę z zespołem Aspergera i przewlekle chorego chłopaka, który spróbował przebić skorupę otaczającą jej serce. Alvie źle się odnajduje wśród innych ludzi, ale ma to w nosie. Wystarczy, że dotrwa do osiemnastych...
Mój zawodnik 4/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój zawodnik

Trzymasz w dłoni pierwszą część serii Mój zawodnik pióra K. Bromberg. Podobnie jak inne książki tej autorki, to chwytająca za serce historia o skomplikowanej grze instynktów i emocji, pożądania i bólu. Easton Wylder jesto gwiazdą baseballu, a sport to całe jego życie: pasja, walka, uderzenie...
Mój obrońca 1/5 Nasza cena:
21,40 zł 42,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój obrońca

Jego ramiona i jego miłość chronią cię przed niebezpieczeństwem. Lecz czy ochronią was przed przeszłością? Camille Logan, słynna top modelka i rozpieszczona córeczka bogatego tatusia. - Tak widzi ją świat. Nikt nie wie, że za tą fasadą kryją się ponure przeżycia. Jake Sharp, były komandos i...
33 razy, mój kochany 4/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

33 razy, mój kochany

Kiedy z czegoś dramatycznego rodzi się coś pięknego, może chodzić tylko o miłość. Hélene miała trzydzieści trzy lata, gdy zmarła. Julien, jej mąż, przyrzekł, że po jej śmierci napisze do niej trzydzieści trzy listy – po jednym za każdy rok jej życia. Dotrzymał słowa. Pisał żonie o ich synu Arturze,...
Mój Łagodny Bliźniak 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój Łagodny Bliźniak

Stella i Ivo są przybranym rodzeństwem. Poznali się, gdy byli małymi dziećmi, kiedy jej ojciec nawiązał romans z jego matką. Najpierw byli tylko towarzyszami zabaw w ogrodzie, lubili się i wzajemnie wspierali. W pewnym momencie nie potrafili już sobie wyobrazić życia bez siebie, co stało się...
Mój ojciec Romulus 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ojciec Romulus

Romulus Gaita jako młody chłopak opuścił ojczyznę i wyjechał do Niemiec, skąd po zakończeniu II wojny światowej wraz z młodziutką żoną Christine i czteroletnim synem Raimondem przeniósł się do Australii. Wśród jej kamienistych pagórków i pożółkłych traw znalazł nowy dom."Mój ojciec Romulus" to...
Mój obrońca 0/5 Nasza cena:
38,95 zł 42,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój obrońca

Jego ramiona i jego miłość chronią cię przed niebezpieczeństwem. Lecz czy ochronią was przed przeszłością? Camille Logan, słynna top modelka i rozpieszczona córeczka bogatego tatusia. - Tak widzi ją świat. Nikt nie wie, że za tą fasadą kryją się ponure przeżycia. Jake Sharp, były komandos i...
Mój kumpel Jezus 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój kumpel Jezus

Przemoc, seks, muzyka pop i Jezus     Nikolaj i Siorka to dzieci gwiazdy pop Grith Okholm i listonosza Allana. Od dnia wypadku samochodowego, w którym giną oboje rodzice, sieroty zmuszone są koegzystować w niezdrowej symbiozie i toksycznym związku. Nikolaj rośnie niesforny, brutalny i chorobliwie...
Mój raz na zawsze książę 0/5 Nasza cena:
27,98 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój raz na zawsze książę

Tom pierwszy nowego cyklu Grzeszne zakłady Sophie Campbell postanowiła zostać panią swojego losu. Utrzymuje się z gry w karty, do czego ma nadzwyczajny talent, ale nigdy nie gra o sumy, na których stratę nie mogłaby sobie pozwolić. Jednak kiedy książę Ware proponuje skandaliczną stawkę w grze, nie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula