Wspaniała propozycja dla wszystkich miłośników powieści graficznych.
Dzięki tej historii, zobaczysz na własne oczy, jak wiele wysiłku należy włożyć w przygotowanie się do biegu w maratonie.
Sebastien Samson jest z zawodu nauczycielem rysunku. To zwyczajny mężczyzna, słynący ze spokojnego usposobienia, który nigdy nie planował biegania dla własnej przyjemności. W czasie zakrapianej winem kolacji z przyjaciółmi i żoną decyduje się na podjęcie dość nietypowej decyzji. Ku ogólnemu zdziwieniu wszystkich Sebastien postanawia wziąć udział w nowojorskim maratonie. Mężczyzna nie ma za grosz kondycji, nie jest też w żaden sposób przygotowany do podobnego wyzwania. Od niemal dwudziestu lat nie biegał, a nawet nie interesował się tą tematyką. To wszystko nie ma dla niego żadnego znaczenia. Sebastien chce po prostu udowodnić sobie i innym, że da radę przebiec maraton. W ten oto sposób rysownik rozpoczyna całkiem nową dla siebie przygodę. Jak poradzi sobie z wyzwaniem, które często sprawia trudności nawet profesjonalnym biegaczom? Sięgnij po "Mój nowojorski maraton", by móc poznać historię Sebastiena i kibicować mu w drodze do mety!
Komiks "Mój nowojorski maraton" to lekka, pełna humoru opowieść autobiograficzna. Dzięki tej historii czytelnik zyskuje szansę, aby zobaczyć, jak wygląda jedno z największych wydarzeń sportowych, które odbywa się każdego roku w Nowym Jorku. Sebastien Samson w wyjątkowej opowieści graficznej pokazuje historię swojego życia. Autor ukazuje, jak z nieśmiałego nauczyciela rysunku zmienia się w prawdziwego uczestnika maratonu i przedstawia kulisy ciężkiej pracy związanej z przygotowaniami do biegu.
O książce
Nowojorski maraton jakiego jeszcze nie widzieliście! Francuski rysownik, który bez żadnego doświadczenia pobiegł w maratonie uczynił ze swoje niezwykłej podróży materiał na powieść graficzną. Oczami Samsona obserwujemy jeden z najsłynniejszych biegów świata i dowiadujemy się, jakiego hartu ducha wymaga jego ukończenie.
"New York Times"
O autorze
Sebastien Samson, autor przedstawionego komiksu, to absolwent wydziału sztuk wizualnych na uniwersytecie Bordeaux III. W przeszłości współpracował z francuskim magazynem „Le festin”, a w 2005 roku stworzył krótki dokumentalny komiks o jednej z najbardziej prestiżowych francuskich uczelni wojskowych Saint-Cyr. Dopiero w 2010 roku opublikował swój pierwszy pełnometrażowy komiks zatytułowany "Journal d’une bipolaire", będący pamiętnikiem osoby cierpiącej na chorobę afektywną dwubiegunową; scenariusz do komiksu stworzył wówczas Patrice Guillon i jego córka Émilie.