Miłość z widokiem na Śnieżkę

Książka
35,99 zł
Outlet
17,36 zł
eBook
24,31 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 424
Opis
Cała śmietanka polskich autorów literatury kobiecej, czyli Agnieszka Olejnik, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz, Dorota Mili, Magdalena Majcher, Tomasz Kieres, Anna H. Niemczynow i Ilona Ciapał-Jaranowska, przygotowała dla nas coś wyjątkowego na tegoroczną Gwiazdkę.

"Miłość z widokiem na Śnieżkę" to idealna propozycja dla wszystkich miłośników literatury w klimacie świątecznym. Ta pozycja to idealny pomysł na świąteczny podarunek pod choinkę dla ukochanej kobiety.

"Miłość z widokiem na Śnieżkę" to zbiór opowiadań, których akcja toczy się podczas samej gorączki świąt Bożego Narodzenia i trwa aż do Nowego Roku. Wszystkie opowiadania dotyczą historii, które wydarzyły się w przesyconym świątecznym klimatem Karpaczu, tuż u podnóża Śnieżki. Nie zabraknie zwariowanych, pełnych humoru sytuacji ani gorzkich rozczarowań, nowych początków, wielkich szans i nadziei, a to wszystko okraszone zapachem świeżej choinki, pysznych pierników i prawdziwego grzańca.

Razem z bohaterami będziemy mieli okazję pozwiedzać trochę zakątków ośnieżonego Karpacza. Udamy się do rozgłośni radiowej i do lokalnej telewizji. Zawitamy w murach biblioteki i do pochłoniętej świąteczną gorączką galerii handlowej. Święta Bożego Narodzenia to niesamowite chwile, które pełne są cudów i nadzwyczajnych historii. To czas, kiedy wszystko się może zdarzyć. Jeżeli masz ochotę przeżyć razem z bohaterami opowiadań kilka z nich, koniecznie zajrzyj do książki.

"Miłość z widokiem na Śnieżkę" to wspaniałe dzieło popularnych polskich autorów, którzy ofiarowali nam na święta tę niesamowitą lekturę w prezencie. Jeżeli tylko zapragniesz poczuć ducha świąt, wystarczy, że sięgniesz po jedno z opowiadań. Z tej pozycji dosłownie unosi się aromat pierników. To idealna propozycja na świąteczne leniwe popołudnia pod kocem z książką i świątecznymi smakołykami. Nie zabraknie w nich humoru, ale też i gorzkich rozczarowań. Każdy znajdzie coś dla siebie. Historia każdego bohatera jest przejmująca i wciąga czytelnika bez reszty.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Szczegóły
  • Tytuł: Miłość z widokiem na Śnieżkę
  • Autor: Agnieszka Olejnik
  • Wydawnictwo Filia
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2019
  • Ilość stron: 424
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380759176
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380759176
  • EAN: 9788380759176
  • Wymiary: 14x20 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o., Kleeberga 2, 61-615 Poznań, Polska, biuro@wydawnictwofilia.pl, tel. 665897872
Recenzje książki Miłość z widokiem na Śnieżkę (3)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna K. w dniu 2019-12-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    Wydawnictwo Filia wydaje już piąty świąteczno-sylwestrowy zbiór. Oczywiście także z nim postanowiłam się zapoznać.

    Podobnie, jak w ,,Zakochane Zakopane", tym razem po całej Polsce rozesłano osiem nadprogramowych zaproszeń do różnych instytucji. Każda z nich ma urządzić konkurs, w którym zwycięzca wygra pobyt na balu sylwestrowym dla 2 osób. Jest to tak zaszczytna impreza, że wielu chce na niej być. O bilet będzie walczyć matka dla córki, której nie układa się z mężem, dziewczyna, która będzie chciała dać go swojemu przyjacielowi, młoda mama, która wcześnie zaszła w ciążę. A to nie wszyscy, którym uda się to zaproszenie wygrać.

    Pozostałe zbiory bardzo mi się podobały, dlatego postanowiłam zapoznać się też z tym. Cieszę się, że nie jest świąteczny, bo na pewno tak wcześnie nie zdecydowałabym się na jego lekturę. Poprzednie tomy miały jednak podokańczane historie, a tutaj wszystkie urywają się w połowie zdarzeń i nawet w podsumowaniu nie jest powiedziane, co stało się dalej z bohaterami. Nie do końca przypadło mi to do gustu.

    Sam pomysł na rozsyłanie tajemniczych zaproszeń bardzo mi się spodobał. Wszystkie historie są także bardzo wzruszające. Tę nostalgię zdecydowanie przełamuje ostatnie opowiadanie Doroty Milli, w fabule którego można zaśmiewać się do łez. Opowiadania także nie są równej długości, co może niektórym nieco przeszkadzać.

    ,,Miłość z widokiem na Śnieżkę" Praca zbiorowa to pozycja, z którą spędziłam miłe popołudnie. Nie żałuję, że się z nią zapoznałam, aczkolwiek nie jestem zadowolona z faktu, że historie bohaterów nie zostały spisane do końca.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Barbara P. w dniu 2021-05-19
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Miłość z widokiem na Śnieżkę” to 8 opowiadań różnych autorów.

    Wszystkie łączy Sylwestrowy pobyt w Karpaczu na Balu Ducha Gór. Zaproszeń na bal, które można było wygrać w konkursie było (jak można się domyślić po ilości opowiadań) również 8. Trzeba je było wygrać w konkursie.

    Zatem: 8 zaproszeń, 8 różnych historii; ciekawa, lekka lektura na popołudniowy odpoczynek z książką.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Emilia T. w dniu 2019-12-31
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    W tej książce czytelnik znajdzie nie jedno a aż osiem zimowych opowiadań ośmiu różnych autorów. Ich tematem przewodnim jest uczestnictwo w Wielkim Balu Ducha Gór odbywającym się w sylwestra w Karpaczu. Do zgarnięcia w najróżniejszych konkursach jest osiem podwójnych zaproszeń dających okazję wybranym szczęśliwcom na dołączenie do imprezy w której uczestniczyć będą najpopularniejsi celebryci. W każdym opowiadaniu czytelnik pozna więc jedną parę, której udało się zdobyć zaproszenie, a przede wszystkim motywację i sposób w jaki to zrobili.

    Trudno wskazać najciekawszą historię. W mojej pamięci zapadło np. opowiadanie "Nudne-cudne", w którym poznajemy zwyczajną polską rodzinę. Małżonkowie borykają się ze zwykłymi życiowymi rozterkami, spłacają kredyt i marzą o prawdziwych wakacjach. Alicja jednak ma pewną tajemnicę. Pod wymyślonym pseudonimem pisze powieści, które stają się głośnymi bestsellerami. Mijają lata a nikt, nawet mąż Alicji nie wie kim jest utalentowana pisarka. Aż w końcu pewnego dnia Norbert zdobywa zaproszenie na Wielki Bal Ducha Gór w Karpaczu, na którym swoją drogą również miała pojawić się tajemnicza pisarka...

    Innym ciekawym przykładem jest opowiadanie "Jeszcze jedna szansa". Kiedy w radio Weronika słyszy o konkursie, w którym do wygrania jest zaproszenie na bal sylwestrowy początkowo nie zwraca na niego uwagi. Po namyśle postanawia jednak wziąć w nim udział. Zadanie konkursowe polega na opowiedzeniu o swoim pierwszym balu. Tak się składa, że przy okazji kobieta pisze też o swojej pierwszej wielkiej, choć niespełnionej miłości. Jej praca zwycięża i zostaje odczytana w radio. Szymon, o którym pisała Weronika, przypadkiem słucha wówczas radia i postanawia odnaleźć ukochaną sprzed lat. Udaje mu się to. Okazuje się, że oboje są wolni, oboje po przejściach, z bagażem doświadczeń. Przed nimi bal - Wielki Bal Ducha Gór w Karpaczu...

    Takich historii w tym magicznym zbiorku jest wiele. Każda oczywiście inna choć losy wszystkich bohaterów łączą się w jakże malowniczo położonym Karpaczu i zazwyczaj w wyniku tego dokonują się jakieś życiowe zwroty, podejmowane są ważne decyzje i życie wszystkich par nabiera innych kolorów. Takie lektury czyta się niebywale szybko i przyjemnie, szczególnie że obrazują zwyczajnych ludzi, historie, które mogłyby przytrafić się każdemu z nas. Dodatkowo akcja osadzona jest z popularnym polskim kurorcie, miejscu, które wielu z nas zna doskonale.

    Książka została wydana przez wydawnictwo Filia w ramach świątecznego cyklu opowiadań. We wcześniejszych latach na półki księgarń trafiły już zbiory takie jak: "Zakochane Zakopane", "Cicha 5", "Siedem życzeń" czy "Księgarnia przy ulicy Wiśniowej". Tegoroczny tytuł czyli "Miłość z widokiem na Śnieżkę" jest więc piątym tomem cyklu.

    Publikacja wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Choć rzadko sięgam po tego typu opowiadania, zdecydowanie tego wyboru nie żałuję. Książka idealnie sprawdzi się w chłodne zimowe wieczory, niekoniecznie te świąteczne, bo choć temat świąt również się w niej przewija to tym przewodnim jest bal sylwestrowy. Myślę więc, że warto jeszcze się za nią rozejrzeć. Mieszanka stylów, różnorodność bohaterów i jedyny w swoim rodzaju górski klimat sprawiają, że lektura ta nie pozwoli się Wam od niej oderwać. Gorąco polecam ;)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula