Między życiem a życiem

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14,8x21,5 cm
Rok wydania
2015
Wydawnictwo
Ilość stron
288
Nasza cena: 26,87 zł 34,90 zł Taniej o: 23%

Jest inna niż wszyscy.
Od kiedy pamięta, żyje podwójnie.
Co 24 godziny następuje przeskok z jednego życia do drugiego, z jednej tożsamości do drugiej, z bogatego Wellesley do skromnego Roxbury.

Wymarzone życie
Sabine z Wellesley ma wszystko, czego tylko pragnie. Imponujące przyjaciółki, drogie ciuchy, rewelacyjne stopnie w szkole i chłopaka, którego wszyscy jej zazdroszczą. Przyszłość wygląda różowo.

Wymarzona miłość
Sabine z Roxbury ma niezamożnych rodziców i wykolejonych przyjaciół ? a kiedy jej tajemnica wychodzi na jaw, perspektywy jeszcze mocniej się zawężają. Lecz dzięki temu spotyka Ethana. Jest wspaniały, intrygujący, przyprawia o zawrót głowy.

Powieść Jessici Shrivington ? pasjonująca, zabawna, skłaniająca do wzruszeń ? to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy choć czasem myślą, że jedno ułożone życie zdecydowanie im nie wystarcza. Zobaczcie, co mogłoby się stać, gdyby wasz sen o podwójnej tożsamości nabrał rzeczywistych kształtów...

Czytaj całość

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Magdalena S. w dniu 2015-06-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy mieliście kiedyś głowę wypełnioną myślami o tym, jak wyglądało by Wasze życie, gdybyście byli kimś zupełnie innym niż jesteście obecnie? Pewnie tak. Myślę, że każdy, czy to w chwilach zwątpienia czy nostalgii, schodzi na podobną drogę myślową. Marzymy o drugim życiu, gdzie można by być kimś innym, zacząć wszystko od nowa… A główna bohaterka „Między życiem a życiem” jest taką właśnie szczęściarą, że ma okazję żyć w dwóch życiach. Tylko czy „szczęściara” to na pewno dobre słowo? Niekoniecznie… bowiem okazuje się, że jej dar to czyste przekleństwo.

  Północ jest dla Sabine godziną zero. To właśnie wtedy dokonuje przeskoku z jednego życia w drugie. Sabine żyjąca w Wellesley jest idealna. Zamożni rodzice, oddane przyjaciółki, świetne oceny w szkole, idealny chłopak. Jednym słowem: żyć nie umierać! Jednak Sabine z Roxbury to zupełnie odmienna sprawa… Jej rodzice starają się jakoś łączyć koniec z końcem, nie da się ukryć, że kochają swoją córkę, ale gdy ona ujawnia im swój największy sekret, nie wierzą jej. Dziewczyna zaczyna się zastanawiać, dlaczego w ogóle postanowiła wyjawić swoją tajemnicę komukolwiek. Powinna żałować, ale dzięki takiemu obrotowi spraw, spotyka Ethana. Intrygującego, przystojnego i czarującego, który jako jedyny potrafi jej wysłuchać.

  Zarówno w jednym, jak i w drugim życiu Sabine otacza mnóstewo ludzi. Rodzina, przyjaciele, chłopak… a jednak jest ona całkowicie samotna. Nikt tak naprawdę jej nie zna i nie wie, jakie myśli towarzyszą jej każdego dnia. Nic dziwnego, że dziewczyna pragnie zrobić wszystko, aby pozostać tylko przy jednym życiu – stan zawieszenia trwający już tak długo jest po prostu męczący. Przez 18 lat nie spotkała nikogo tak wyjątkowego jak ona, nikogo, kto mógłby jej wytłumaczyć zasadę działania przeskoków. I mimo tego, że wizja dwóch żyć wydaje się być niezwykle kusząca, to ta powieść uświadamia nam, że tak naprawdę nie jest to nic przyjemnego. Wręcz przeciwnie, potrafi człowieka zamęczyć. Trzeba przyznać autorce, że jej pomysł jest oryginalny i ciekawie przedstawiony – potrafiła zrobić klątwę z czegoś, co na pierwszy rzut oka wydaje się być cudem.

  Chwilami aż się dziwiłam, że główna bohaterka nie pogubiła się w tym wszystkim. Wewnętrzne rozdarcie, które jest jej nieodłącznym elementem, widać gołym okiem, a to naprawdę potrafi zawrócić w głowie. Sabine jest jednak mądrą i rozgarniętą dziewczyną, zyskującą z łatwością sympatię i uwagę czytelnika. Książka jest napisana lekkim, typowo młodzieżowym językiem, więc z pewnością trafi do wielu osób, tym bardziej, że nie jest to taka typowa obyczajówka. Nie ma tutaj jednak żadnych wątków paranormalnych, jak mogłoby się chwilami nasuwać na myśl. Właściwie trochę żałuję, że autorka nie wyjaśniła całkowicie zasady działania przeskoków Sabine… Teoretycznie zakończenie wskazywałoby na to, że może poznamy jej dalsze losy i dowiemy się czegoś więcej, ale z tego co wiem, jest to powieść jednotomowa.

  A skoro już o zakończeniu mowa… autorka zrobiła z niego emocjonalną bombę. Teoretycznie podobne rzeczy mnie nie ruszają, praktycznie jakoś tak same te łzy leciały. Nie spodziewałabym się takiego rozwoju wydarzeń, chociaż to, co zrobiła autorka, jest ostatnio dosyć popularne w literaturze młodzieżowej. Tempo akcji jest umiarkowane i z płynnością przeskakujemy z jednego życia Sabine do drugiego. Czy któreś z nich jest lepsze czy gorsze? Ciężko określić nie tylko nam, ale również głównej bohaterce. Mimo wszystko książkę czyta się przyjemnie i z zaangażowaniem.

  „Między życiem a życiem” to dobrze napisana i skonstruowana powieść. Z pewnością nastoletni czytelnicy, a może bardziej czytelniczki, odnajdą się w tej historii i być może zżyją się z Sabine. Być może kogoś najdą nagłe refleksje i przemyślenia odnośnie podejmowania wyborów, chociażby takich, z jakimi przyszło się zmierzyć głównej bohaterce. Idealne życie czy idealna i szczera miłość? Niekoniecznie trzeba być zawieszonym między dwoma życiami, aby zmierzyć się z takim problemem. Jessica Shirvington stworzyła wzruszającą opowieść o dziewczynie, która stara się odnaleźć siebie i zrozumieć, czego naprawdę pragnie. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Katarzyna P. w dniu 2015-05-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy nie zastanawialiście się czasem jak by to było mieć drugie życie? Dwa razy przeżywać dzieciństwo, dwa razy doświadczać młodości, dwa razy dorastać. Żyć tu i tam, ze świadomością że tylko Ty posiadasz taką możliwość. Ale wiedzieć że, za żadne skarby, nie wolno Ci wyjawić swojego sekretu, bo może to mieć przykre konsekwencje dla Twojego dalszego istnienia. Dar czy przekleństwo? Przekonajcie się...

  Sabine ma osiemnaście lat. Niestety nie jest taka jak inne nastolatki. Odkąd pamięta żyje podwójnie, w dwóch równoległych rzeczywistościach. Co dwadzieścia cztery godziny następuje przeskok z jednego życia do drugiego, z jednej tożsamości do drugiej. W jednym życiu, w Wellesley, Sabine ma wszystko czego sobie zapragnie. Drogie ciuchy, imponujące przyjaciółki, wysokie stopnie w szkole i chłopaka którego wszyscy jej zazdroszczą. Życie wręcz idealne. W drugiej rzeczywistości, w Roxbury, sprawy wyglądają zupełnie inaczej. Sabine jest typową buntowniczką. Wyrazisty strój, ostry makijaż i przyjaciele, którzy nie cieszą się zbyt dużą sympatią ze strony rodziców dziewczyny. Życie w dwóch światach to ogromny ciężar, a ciągłe przeskoki stają się coraz bardziej męczące. Po skończeniu osiemnastu lat wszystko się jednak zmienia, Sabine odkrywa że ma możliwość wyboru. Jednak nie będzie to takie proste. Aby podjąć ostateczny krok, dziewczyna musi najpierw zdobyć niezbędne informacje, które potwierdzą jej przypuszczenia. Niespodziewanie na jej drodze pojawia się Ethan, który całkowicie niweczy jej plany.

  „Życie jest dziwne. Kiedy postanowisz żyć, podejmiesz taką decyzję, to nie znaczy, że ono ci pozwoli.” *str. 278

  Autorka zabiera czytelnika do świata dziewczyny, która prowadzi dwa różne życia. Niestety Sabine nie ma wpływu na to co się dzieje, a ciągłe przeskoki z jednej rzeczywistości do drugiej sprawiają jej ogromne trudności. Dziewczyna pragnie żyć, ale nie tak jak teraz. Marzy jej się normalne życie, w jednej rzeczywistości. Choć każda z jej tożsamości jest inna, to są pewne rzeczy które się nie zmieniają. Gdy Sabine choruje, skaleczy się, bądź zmieni coś w swoim wyglądzie zewnętrznym, zmiany są momentalnie widoczne w obu rzeczywistościach. W pewnym momencie reguły jednak ulegają zmianie. Dziewczyna dostrzega swoją szansę i postanawia dokonać wyboru. Które życie wybierze? Jak wiele będzie musiała poświęcić? Czy zdecyduje się na ostateczny krok?

  Pomysł na fabułę okazał się naprawdę świetny. Autorka w pełni wykorzystała możliwości i potencjał, kreując niebanalną historię, która zachwyca i pobudza wyobraźnię. Język jest prosty, a akcja nie zwalnia ani na minutę. Choć na początku książka wydawała mi się przewidywalna, to koniec wręcz wbił mnie w fotel. Mogłabym snuć najróżniejsze domysły, wymyślać scenariusze i łzawe zakończenie, jednak nawet przez myśl by mi nie przeszło, że zakończenie może być tak inne, tak wyjątkowe, tak nieprzewidywalne. Nie takiego obrotu spraw się spodziewałam. Finał jest zaskakujący i zdecydowania działa na korzyść powieści. Jeśli miałam jakieś wątpliwości względem taj książki, to sam koniec skutecznie je rozwiał.

  "(…) niektóre rzeczy są tak prawdziwe, że czuje się to dogłębnie. Gdziekolwiek pójdziesz, one pójdą z tobą. Wszędzie." *str. 285

  "Między życiem a życiem" to wyjątkowa książka opowiadająca o prawdziwej miłości i uczuciu, które jest w stanie przezwyciężyć wszystko. Autorka pięknie pokazuje emocje. Razem z główną bohaterką doświadczamy bólu, strachu, niezrozumienia, odrzucenia, ale również radości, szczęścia i właśnie miłości. Miłości delikatniej, nieśmiałej, takiej która rodzi się powoli, ale niezwykle trwałej i silnej. Historia Sabine jest niesamowita. Wciąga od pierwszych stron i intryguje, a im dalej się czyta, tym więcej wywołuje emocji. Bohaterka przedstawiona jest w sposób realistyczny i szczegółowy. Jessica Shirvingston rozkłada każde z żyć Sabine na czynniki pierwsze, co daje nam jasny i klarowny obraz sytuacji. Choć przyglądamy się wszystkiemu z boku, to staramy się wejść w skórę dziewczyny i poczuć to co ona. Roztrząsamy bieżące problemy, szukamy rozwiązania i analizujemy wszystkie za i przeciw, a gdy dochodzimy do punktu kulminacyjnego, jesteśmy równie zaskoczeni jak główna bohaterka.

  "Między życiem a życiem" to lekka, fascynująca i świetnie napisana powieść. Autorka w prosty, ale niezwykle poruszający sposób, prowadzi czytelnika przez życie Sabine. To piękna i mądra historia, która skłania do refleksji i zmienia sposób myślenia. Jessica Shirvington stworzyła nietuzinkową powieść opowiadającą o ludzkich pragnieniach i wyborach. O tym, co w życiu najważniejsze i najpiękniejsze. "Między życiem a życiem" to gwarancja niezapomnianych wrażeń i przygody, która nie pozwoli o sobie zapomnieć. Koniecznie przeczytajcie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Jessica Shrivington
 • Wydawnictwo Dreams
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 288
 • Format: 14,8x21,5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788363579623
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Between the Lives
 • Tłumacz: Rojkowska Anna , Hrycak-Domke Beata
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788363579623
 • EAN: 9788363579623
 • Wymiary: 14.5x21.5x2.6 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Przygody w świecie Minecrafta Mroczna świątynia 5 Między lawą a potworami 0/5 Nasza cena:
12,96 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przygody w świecie Minecrafta Mroczna świątynia 5 Między lawą a potworami

Josh, Andre i Suzy przemierzają niedostępny dla innych graczy świat Minecrafta, zamieszkanyy przez inteligentne, samodzielnie rozwijające się moby. Poszukują Herobrine'a, który przebywa tam już od ponad stu lat (czasu gry) i w każdej chwili może przejąć kontrolę nad całym Internetem. Udaje im się...
Między wierszami 2/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między wierszami

Reid Alexander dobrze wie, czego oczekuje od życia. Kolejnego kasowego filmu, dobrej zabawy i gorących dziewczyn. Jego status gwiazdy zazwyczaj wszystko to mu zapewnia… Teraz rozpoczyna zdjęcia do współczesnej adaptacji „Dumy i uprzedzenia”. W roli jego ekranowej miłości ma wystąpić Emma Pierce,...
Wszechświaty. Pamięć 4/5 Nasza cena:
33,60 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszechświaty. Pamięć

Druga część sagi pt. "Wszechświaty" Rzeczywistość wokół nas to tylko jedna z nieskończonych stron kostki. Alex, Jenny i Marco na własnej skórze doświadczyli, co oznacza zatracenie się w nieskończonych drogach Wszechświatów. Jednak teraz nie wiedzą, jak wyjść z Pamięci ? zamkniętego jak klatka...
Średniowieczne legendy T.1 Łowczyni 3/5 Nasza cena:
31,20 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Średniowieczne legendy T.1 Łowczyni

Niebezpieczeństwo i miłość spotykają się w Ciernistym Lesie…Odette Menkelsza dnia uczy czytania sieroty z pobliskiego miasteczka, a nocami kłusuje w lesie margrabiego Rainharta, by upolowaną zwierzyną wykarmić najuboższych.Dla Jorgena Hartmana złapanie kłusownika to nie tylko obowiązek, lecz...
Wszechświaty 4/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszechświaty

Pierwsza część niezwykłej sagi "Wszechświaty".Według teorii wieloświatów, istnieje nieskończona liczba światów, jak i nieskończone są możliwości naszego w nich istnienia. Przypuszcza się, że te rzeczywistości nie komunikują się wzajemnie.Alex mieszka w Mediolanie, a Jenny w Melbourne. Cienka nić od...
Gwiazdy nad Oktober Bend 4/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiazdy nad Oktober Bend

"Alice Nightingale wyobraża sobie, że unosi się w powietrze na skrzydłach splecionych ze słów i piór. O tym pisze wiersze, podczas gdy Manny James biega nocą, próbując uciec od bolesnych wspomnień z przeszłości. Pewnego razu spostrzega Alice na dachu jej domu nad rzeką, wyglądającą niczym galion na...
Wszechświaty - Utopia 4/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszechświaty - Utopia

Rzeczywistość, w której Alex, Jenny i Marco żyją od osiemnastu lat jest ich bezpiecznym schronieniem. To tylko jedna z niezliczonych możliwości, jeden z Wszechświatów. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas próby ucieczki z totalitarnej Gai, w drodze do statku zmierzającego na Wschód? Jakie będą...
Dziewczyna z piosenki 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna z piosenki

Fascynująca powieść oparta na faktach. Chrissy, córka pastora z kościoła w obskurnej części Brooklynu, widziała codzienne dramaty ludzi żyjących na ulicy. Niemniej, jej rodzinny dom był prawdziwą oazą ciepła, spokoju i miłości. W pewnym momencie coś jednak burzy tę harmonię. Jak gdyby pod wpływem...
Dotyk Gwen Frost. Akademia mitu I 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dotyk Gwen Frost. Akademia mitu I

Nazywam się Gwen Frost i posiadam wyjątkowy dar… Potomkowie legendarnych wojowników takich, jak Spartanie, Amazonki czy Walkirie posiadają magiczne moce. W Akademii Mitu uczą się panować nad swoimi umiejętnościami i ich odpowiednio używać. Główną bohaterką serii jest siedemnastoletnia Gwen Frost,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula