Matki. Niezwykła historia macierzyństwa

Autor:

Sarah Knott

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.5 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
480
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,93 zł
Nasza cena: 29,64 zł 49,90 zł Taniej o: 41%

Matka jest najbliższą osobą w życiu każdego człowieka. Każde dziecko spędziło pod jej sercem dziewięć miesięcy. Dzięki jej poświęceniu i miłości mamy szansę żyć i cieszyć się każdą chwilą.

Relacja matki z dzieckiem jest piękna, niesamowita i nieporównywalna do żadnej innej. Matka zasługuje na szczególny szacunek i każdy powinien mieć świadomość, jak ważną rolę odgrywa w świecie. Te kobiety są dawczyniami i przewodniczkami życia. Sarah Knott w swojej książce "Matki. Niezwykła historia macierzyństwa" podejmuje się opowieści o roli matki na przestrzeni wieków.

Sarah Knott, zadając różnorodne pytania i analizując doświadczenia, poszukuje uniwersalnej prawdy o byciu matką. Autorka wyciąga fakty z przeszłości, ożywia je i zestawia, kontrastując z teraźniejszością. W tym intymnym i dogłębnym obrazie macierzyństwa pokazuje, jak wiele poświęceń wymaga sam fakt bycia matką. Począć, poronić, poczuć pierwsze ruchy płodu, nosić pod sercem, urodzić. A potem: przewijać, karmić, usypiać, nie dosypiać, dbać, dawać sobie przerywać, chodzić tam i z powrotem. One właśnie - te wszystkie czasowniki - najlepiej podsumowują instynktowną nieustanność macierzyństwa, kobiecej więzi z dzieckiem.

Mimo tak częstego zmęczenia i poczucia zrezygnowania ta niewidzialna już pępowina, łącząca matkę z dzieckiem, daje jej niewyobrażalną siłę do pokonywania wszelkich przeciwności. Autorka dotyka tematu przyziemnego, jednakże często bagatelizowanego. Rola matki jest oczywista. Naturalnym jest to, że jest ona najbliżej przy dziecku od jego pierwszych chwil życia. Często jednak spotyka się sytuacje, kiedy ta rola jest niedoceniana, a kobiety nie mogą liczyć na wsparcie, bowiem z punktu widzenia społeczeństwa, powinny sobie poradzić z tym same. W przeszłości takie sytuacje miały miejsce notorycznie. Kobiety  często w połogu zostawały same z wychowywaniem dziecka i natłokiem obowiązków bez wsparcia partnera czy najbliższych.

Książka ta skierowana jest szczególnie do osób, które powinny uświadomić sobie, jak ważna w życiu jest rola matki.

Pobierz darmowy fragment

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Matki to kolejna książka, która układa mi się na półce w piękną serię o człowieku. Najpierw była ”Obrzydliwa anatomia”, potem „Skóra”, teraz „Matki. Niezwykła historia macierzyństwa”. Wszystkie te książki pięknie wydane, wszystkie w twardych okładkach… nie wiem czy to działanie zamierzone czy nie, ale jedno jest pewne: każda z tych pozycji jest wyjątkowo wartościowa.

  „Matki. Niezwykła historia macierzyństwa” po prostu mnie wzruszyła. Oczywiście wynika to pewnie z faktu, że sama jestem mamą, ale autorka tak ciepło i ciekawie ujmuje temat, że wiele stron czytałam po prostu rozrzewnieniem. Pomijając aspekty emocjonalne, każdy już po kilkunastu stronach lektury dojdzie do wniosku, że to jest to po prostu bardzo ciekawa pozycja. Książka podzielona jest na rozdziały mówiące o poszczególnych etapach macierzyństwa. Mamy więc rozdział o poczęciu, o odkryciu tego, że kobieta jest w ciąży, mamy rozdział o samej ciąży, o porodzie, pierwszych dniach… Każdy rozdział przedstawia rolę matki znajdującej się w danym okresie macierzyństwa na przestrzeni wieków. W pierwszych rozdziałach, kiedy mowa o poczęciu, można się nawet pokusić o stwierdzenie, że autorka przeprowadziła nas przez historię seksu i ukazała, jak bardzo zmieniało się ludzkie postrzeganie momentu poczęcia. Uzmysławiamy sobie, że stosunek płciowy kiedyś i teraz to zupełnie inne zjawisko. W ogóle cała ta książka to jedno wielkie zgromadzenie ciekawostek. Poznajemy królowe, które koronę nosiły tylko dlatego, że rodziły dzieci. Poznajemy losy bękartów i samotnych matek. Uzmysławiamy sobie, że kiedyś kobiety były dużo bardziej pozostawione same sobie. Musiały radzić sobie z codziennością domem i chorobami. Co więcej - każde niepowodzenie, każda śmierć dziecka (co przy braku dostępu do leków i w ogóle leków było dość częste) była również winą kobiety. Zresztą brak potomstwa również.

  Autorka zachwyciła mnie posiadaną wiedzą i sposobem jej przekazywania. Książkę czyta się jak najlepszą powieść obyczajową, a w głowie ciągle pojawia się pytanie: Naprawdę? Naprawdę tak jest? Wiele z zawartych w książce informacji niby jest nam znanych, ale jakoś tak nie uzmysławiamy sobie tego. Dopiero kiedy ktoś otwarcie i wprost przedstawia fakty, dociera do nas cała prawda.

  Naprawdę warto sięgnąć po „Matki”. To rewelacyjna lektura, która pokaże czytelnikowi, że zjawisko traktowane jako zupełnie naturalne (czyli macierzyństwo) w rzeczywistości jest fascynujące i przeszło na przestrzeni wieków niesamowitą metamorfozę po to, aby doprowadzić kobiety do tego miejsca, w którym dzisiaj się znajdują.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ile każda z was wie o roli kobiety i o macierzyństwie? Czytałyście poradniki? Słuchaliście rad bliskich wam kobiet? Czy raczej kierujecie się własną intuicją? Przedkładacie bycie matką nad własne potrzeby? Czy raczej dbacie o czas tylko dla siebie? Zapraszam do dyskusji.

  ___________________________________

  "Warto to powtórzyć, głośno i wyraźnie. Macierzyństwo wiąże się z pracą. Na przestrzeni dziejów zmieniały się tylko jej zakres, sposób i miejsce wykonywania -jak i gdzie - oraz to, czy ta praca przynosiła radość czy frustrację, ...". Autorka stworzyła bardzo ciekawe dzieło przeplatając własne doświadczenia z doświadczeniem kobiet do trzech wieków wstecz. Bycie kobietą, żoną i matką wbrew wszystkiemu niewiele zmieniło się od tamtych lat. Teraz różni nas tylko jedno. Kiedyś kobieta musiała mieć dzieci, a dziś mamy wolny wybór.

  ___________________________________

  Tak jak dziś, tak i kiedyś kobiety musiały pracować po urodzeniu dziecka. Borykały się z wieloma pytaniami, czy karmić piersią, czy spać z dzieckiem, jak radzić sobie z brakiem cierpliwości? Znacie powiedzenie, że wszystkie dzieci nasze są? I kiedyś tak właśnie było. Z niechęci do macierzyństwa bądź z musu dzieci wychowywane były przez obcych lub krewnych, a nie przez biologiczne matki. Dlaczego? Na to pytanie odpowie wam Sarah Knott. Pokaże wam także, skąd wziął się obraz matki idealnej, który przetrwał aż do dziś.

  ___________________________________

  Obraz macierzyństwa przedstawiony przez autorkę, wzbudził we mnie emocje. Wróciły odczucia, z którymi mierzyłam się podczas ciąży i po urodzeniu. Odczucia, które sprawiają, że czujemy się nie do końca dobrymi matkami. Smutne ale zrozumiałe wybory kobiet dawnych lat dają też poczucie radości. Nie cieszę się z ich niesprawiedliwości życiowej. Cieszę się, że ja mogę żyć inaczej i wieść lepsze życie, pozostając po jakieś części nadal wolnym człowiekiem.

  ___________________________________

  Bardzo was zachęcam do tej lektury. Czyta się przyjemnie i szybko. Książkę pochłonęłam w dwa dni. Same porównacie, jak dawne bycie matką różni się od waszego. Dziękuję @wydawnictwomova za egzemplarz. Premiera 20.05.2020

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Macierzyństwo to bez wątpienia jedno z największych wyzwań, które podejmujemy, a jednocześnie największy chyba cud, jakiego mamy okazję doświadczać. Różnie traktowane na przestrzeni wieków, dziś jest (i powinno być) wyborem kobiety. Mimo to wciąż obecna jest presja na to, by mieć dzieci i tak też ich posiadanie traktuje wiele z nas - jako obowiązek, który trzeba wypełnić. Kobiety bezdzietne traktowane są podejrzliwie, szczególnie jeśli deklarują brak zainteresowania macierzyństwem, bardzo często wykluczane są z grona matek. Ja sama jeszcze niedawno tego doświadczałam, przynajmniej do chwili, kiedy w wieku prawie czterdziestu lat zdecydowałam się urodzić dziecko. Tyle tylko, że w pełni świadomie, licząc się z konsekwencjami, w tym z faktem, że bycie matką to rola, w której obsadzam się na całe życie.

  No właśnie, jak to naprawdę z tym macierzyństwem jest? Jakie są do niego podejścia, jakie statystyki, jak to wygląda z perspektywy historycznej? Na to pytanie odpowiada Sara Knott, która z iście reporterskim zacięciem prezentuje nam historię macierzyństwa, tego, czym ono było na przestrzeni wieków, opowiada także o różnych jego aspektach i elementach na to macierzyństwo się składających. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Mova książka pt. „Matki. Niezwykła historia macierzyństwa”, to niezwykła pozycja zarówno dla matek, jak i dla tych, które matkami chcą zostać, dla tych, które nie mają takiego zamiaru, a także dla wszystkich zainteresowanych tym, jak do tego tematu podchodzono w różnych częściach świata i w różnych okresach rozwoju społeczno-politycznego.

  Jak wygląda ta opowieść o byciu matką od momentu poczęcia poprzez kolejne lata związane z wychowaniem małego człowieka, jakie są cienie i blaski macierzyństwa? Każdy aspekt posiadania dziecka zawiera się w kolejnych rozdziałach, z których każdy stanowi fascynujący dokument, staje się nie tylko źródłem poznania, ale również refleksji. W rozdziale dotyczącym macierzyństwa w liczbach i kolejnym domawiającym kwestię poczęcia, dowiemy się między innymi, jak do kwestii bycia singlem podchodzili Indianie Miami i Potawatomi, jak wyglądała dzietność osadników w XVII i XVIII wieku i dlaczego młoda mieszkanka Maryland, Susanna Hopkins pisała, że osoby o wąskich horyzontach uważają kobiety zadomowione zwierzęta. Przeczytamy też o rewolucji seksualnej, spełnianiu obowiązku wobec męża i o tym, czy kobiety w przeszłości czerpały z tego seksu przyjemność.

  Knott przybliża nam również historię testu ciążowego, a także – jego prekursorów, opierających się na analizie moczu, jego barwy i konsystencji. Przeczytamy nieco o rozwoju płodu, patrząc na niego okiem embriologa, o tym niezwykłym doświadczeniu, jakim jest kopanie dziecka – niegdyś pierwszy liczący się dowód odmiennego stanu, a także poznamy liczne fakty związane z wzrostem dziecka i ilością wód płodowych powiększaniem się obwodu kobiety, okiem przyszłych matek żyjących w XVIII czy XIX wieku.

  Niezwykle interesujący jest rozdział poświęcony porodom, szczególnie że jak sama autorka pisze „każdy poród wpisuje się w szerszą historyczną zmianę”. Czytamy o nadawaniu imienia dziecka, dywagujemy nad losami Diny, która postanowiła zawalczyć o własną wolność, opuszczając dom wraz z wycofującymi się żołnierzami będąc „gruba jak beczka i bliska rozwiązania”. To tylko kilka z tematów poruszonych w książce, kilka aspektów największej przygody życia, zwanej macierzyństwem. Wszystko to składa się na intrygującą publikację, która nie tylko pozwala uświadomić sobie, jak wielkie szczęście mamy dzięki możliwości wyboru tego, czy chcemy być matkami, czy też nie, ale pozwala dziękować za obecny stan wiedzy medycznej i świadomości, pozwalający bezpiecznie donosić ciążę, urodzić i zapewnić maleństwu najlepszą opiekę. A o nieprzespanych nocach szybko zapomnimy, możecie mi wierzyć …

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Sarah Knott
 • Wydawnictwo Mova
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 480
 • Format: 14.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366520431
 • Język: polski
 • Podtytuł: Niezwykła historia macierzyństwa
 • Oryginalny tytuł: Mother: An Unconventional History
 • Tłumacz: Urszula Gardner
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366520431
 • EAN: 9788366520431
 • Wymiary: 14.5x20.5cm
Warto zwrócić uwagę na...
Siostra naszego Boga niezwykła historia hanny chrzanowskiej 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostra naszego Boga niezwykła historia hanny chrzanowskiej

POZNAJ KOBIETĘ, KTÓRA ZACHWYCIŁA KAROLA WOJTYŁĘ„Byłaś dla mnie ogromną pomocą i oparciem.” – Karol WojtyłaHanna Chrzanowska była kobietą niezwykłą. Gdy umarła, tysiące krakowian żegnały ją ze łzami w oczach, a kondukt żałobny prowadził sam kardynał Karol Wojtyła. Kobieta o wielkim sercu,...
Ich matki, nasi ojcowie. Niewygodna historia powojennej polski 5/5 Nasza cena:
26,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ich matki, nasi ojcowie. Niewygodna historia powojennej polski

1945. Koniec wojny, początek tragedii. Reportaż o „polskich” Niemcach, ludziach, których rok 1945 zastał na terenach należących wcześniej do Rzeszy, teraz do Polski. Nie zamierzali uciekać, bo nie popełnili zbrodni wojennych, nie mieli na sumieniu zła wyrządzonego Polakom. Jest tu historia zbrodni...
Matki dzieci niezwykłych 0/5 Nasza cena:
43,41 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matki dzieci niezwykłych

Matki dzieci niezwykłych - Juliusza Słowackiego, Fryderyka Chopina, Józefa Piłsudskiego, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Stanisława Przybyszewskiego i Marii Dąbrowskiej. Salomea Słowacka-Bécu, Tekla Justyna Chopinowa, Maria Piłsudska, Wanda Żeleńska, Dorota Przybyszewska, Ludomira Szumska... - matki...
Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii 5/5 Nasza cena:
41,76 zł 48,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii

Tracheotomia prezydenta Kennedy’ego, Bob Marley i czerniak pod paznokciem, tętniak Einsteina, Jan Paweł II i historia jednego pocisku… Arnold van de Laar zaprasza w podróż przez dzieje chirurgii – od starożytności po najnowsze osiągnięcia i technologie. Ogrom wiedzy i równie wiele anegdot,...
Niezwykłe historie zwykłych ludzi - sekrety ich... 0/5 Nasza cena:
30,45 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niezwykłe historie zwykłych ludzi - sekrety ich...

- Albert Einstein i Werner von Braun oblali w szkole matematykę! - Louis Pasteur w czasie studiów miał najgorsze oceny z chemii! - O Beethovenie jego szkolny nauczyciel muzyki powiedział: "Jako kompozytor jest beznadziejny". - Tomasz Edison usłyszał od nauczyciela w szkole, że nie jest zdolny...
Walka przez łzy. Matka Tomasza Komendy, Teresa Klemańska 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Walka przez łzy. Matka Tomasza Komendy, Teresa Klemańska

Kiedy zapadł wyrok skazujący jej dziecko na 25 lat więzienia, jej świat się rozsypał. Jednak nie poddała się i walczyła o syna - Tomasza Komendę - do ostatniej łzy, do momentu, kiedy usłyszała, że jest niewinny. Teraz walczy o jego codzienność i uczy, jak żyć w świecie, który tak bardzo się...
eBook Matki. Niezwykła historia macierzyństwa mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Matki. Niezwykła historia macierzyństwa mobi epub

Matka, matula, mama... Oto fascynująca opowieść o roli matki na przestrzeni wieków. Sarah Knott zaskakuje i ożywia przeszłość, kolejne odkrycia zestawiając w szokującym kontraście z teraźniejszością. To intymny, liryczny, a jednocześnie bardzo dogłębny obraz macierzyństwa. „Począć, poronić, poczuć...
Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie 5/5 Nasza cena:
29,64 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie

Bezwzględny morderca, który decydował o losach narodów i przebiegu wojen. W ciągu 200 tysięcy lat naszej stosunkowo krótkiej egzystencji odebrał życie mniej więcej 52 miliardom ludzi. Przenosi destrukcyjne choroby, które są przyczyną bezkresnego potoku rozpaczy i śmierci. I nie ma zamiaru przestać....
Ciemność. W obronie mroku 5/5 Nasza cena:
21,92 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciemność. W obronie mroku

CZY CIEMNOŚĆ RZECZYWIŚCIE POWINNA WZBUDZAĆ STRACH? Od wieków uważana za wroga – zagrożenie, zło, a nawet śmierć. Niegdyś trudna do pokonania, dziś coraz rzadziej spotykana. Czy ciemności należy się bać? Aż 60% Europejczyków nie ma szansy na to, aby zobaczyć Drogę Mleczną. Światło otacza nas przez...
Jak robić nic? Manifest przeciw kultowi produktywności 5/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak robić nic? Manifest przeciw kultowi produktywności

Rób NIC i uwolnij się od nałogu COŚRÓBSTWA Otaczają cię rzeczy nierzeczywiste: wizualizacje produktów, idealne zdjęcia w mediach społecznościowych, zbawienne aplikacje, dzięki którym zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Bo przecież czas to pieniądz, a jest jeszcze tyle do zrobienia! Już kładąc się do snu,...
No pasa nada! 5/5 Nasza cena:
24,88 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

No pasa nada!

Prawdziwe historie współczesnych mujeres. Kobiece oblicze męskiego świata Meksyku. Llorona, Malinche, Guadalupe. Szalona – zdrajczyni – święta. Prawdziwy macho szanuje jedynie Matkę Boską z Guadalupe. Reszta kobiet to zdrajczynie lub szalone. Zwłaszcza te, które mają odwagę mówić swoim głosem....
Cycki. Czuła biografia piersi 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cycki. Czuła biografia piersi

Pełne, drobne, sterczące lub wiszące z wyraźnymi rozstępami. Są jedyną częścią ciała, która powstaje z niczego i wywołuje sprzeczne emocje: od dumy po wstyd, od obojętności po radość lub smutek. W życiu kobiety rola piersi zmienia się wiele razy. Kiedy Corien van Zweden dowiaduje się, że w jej...
Wybrane bestsellery
Nie wiesz nic 5/5 Nasza cena:
27,06 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie wiesz nic

Szokujący thriller psychologiczny autora NIE WIESZ WSZYSTKIEGO W naszych czasach wyrazem najwyższej odwagi jest bycie sobą Życie jest za krótkie, by tracić je na nieustanny strach. Nie chcę już dłużej się bać. Tragiczna śmierć Alana, kapitana drużyny siatkówki z liceum Freuda, wpływa niekorzystnie...
Nie zadzieraj z nim. Bezwzględna gra. Tom 1 0/5 Nasza cena:
30,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie zadzieraj z nim. Bezwzględna gra. Tom 1

Wszystko zależy od wygranej. Agencja upadnie, jeśli Dekker Kincade zawiedzie. A rodzinna firma to jedyne, co ojciec może przekazać dziewczynie i jej trzem siostrom. Co prawda one wciąż się ze sobą kłócą, ale też bardzo się kochają i są gotowe wiele dla siebie poświęcić. Zwłaszcza że z ojcem wcale...
Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Pozwala łatwo zapamiętać i zrozumieć ważne procesy dzięki czytelnemu i uporządkowanemu ich przedstawieniu, m.in. w postaci infografik. Odwołuje się do życia codziennego i wykorzystywania wiedzy w praktyce poprzez tematy poruszane w elementach O tym się mówi! oraz Bliżej życia. Przyspiesza naukę...
Historia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
46,71 zł 51,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Materiał nauczania w podręczniku został uporządkowany chronologicznie. W podręczniku zostały wyodrębnione działy. Każdy dział obejmuje zamknięty okres z historii powszechnej lub Polski albo zintegrowane treści z historii powszechnej i Polski (w zależności od specyfiki omawianej epoki). W ramach...
Język Polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych 0/5 Nasza cena:
50,85 zł 56,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Język Polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

Podręcznik do języka polskiego, zakres podstawowy i rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów: 1. Młoda Polska 2. Dwudziestolecie międzywojenne 3. Literatura wojenna Podręcznik Język polski 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników i...
Złączeni honorem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 1 (pocket) 0/5 Nasza cena:
9,96 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złączeni honorem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 1 (pocket)

Nawet w piersi zimnego drania bije serce. Ona zamierza wślizgnąć się do jego. Aria Scuderi, pochodząca z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago, walczy o niezależność, mimo że dziewczyny w jej świecie nie mają prawa decydować o sobie. W wieku zaledwie piętnastu lat rodzice...
Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy 0/5 Nasza cena:
35,46 zł 39,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik ściśle dopasowaliśmy do wiedzy i umiejętności absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Dawkujemy w nim wiedzę tak, żeby uczniowie mieli wystarczająco czasu na jej przyswojenie. Po każdym fragmencie teorii mogą sprawdzić jej zrozumienie, rozwiązując specjalnie dobrane zadania. Książka...
Czarne serce 0/5 Nasza cena:
25,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarne serce

Witaj w świecie, w którym rządzą piraci. Bezduszni, bezwzględni, pozbawieni zasad moralnych ludzie, dla których liczą się tylko pieniądze i zwycięstwo w każdej walce. A wśród nich ON – najgorszy z bestii, które możesz spotkać na swojej drodze. Miguel Calva, przywódca załogi Fantasmas Negros, nie...
Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie wielu aktualnych zagadnień dotyczących naszego kraju. Ułatwia...
Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Oblicza geografii 2" do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie aktualnych problemów współczesnego świata. Ułatwia naukę geografii...
To jest chemia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum 0/5 Nasza cena:
43,11 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To jest chemia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Podręcznik To jest chemia, część 1. obejmuje treści z chemii ogólnej i nieorganicznej Ułatwia zrozumienie i przyswojenie nowych zagadnień dzięki przypomnieniu podstaw chemii na początku każdego działu w elemencie „To było w szkole podstawowej!” oraz różnym metodom na zapamiętanie pojęć lub...
Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum 0/5 Nasza cena:
49,41 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Przedstawia najbardziej aktualne informacje na ponad 300 czytelnych mapach. Poszerza wiedzę o współczesnym świecie, wykorzystując wykresy i diagramy. Ułatwia przygotowanie do matury dzięki mapom zgodnym z wymaganiami nowej podstawy programowej. Zapewnia pełną realizację programu nauczania...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula