Marlena. Błękitny anioł w garniturze

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
528
Rok wydania
2017
Nasza cena: 29,99 zł 39,99 zł Taniej o: 25%

Produkt niedostępny

Egocentryczka. Perfekcjonistka w każdym calu. Uparta i bezkompromisowa. Nienasycona.
Zawsze fascynowała i nadal inspiruje.

Maria Magdalena Dietrich pochodzi z niezamożnej mieszczańskiej rodziny. Chce grać na skrzypcach. Kiedy jej karierę przerywa wojna, postanawia zostać śpiewaczką. Rzuca się w barwny świat berlińskich kabaretów. Słynąca ze zmysłowej urody, głębokiego głosu, uwodzicielskich sukienek i szytych na miarę garniturów, Marlena przyciąga coraz liczniejszą publiczność i wikła się w kolejne burzliwe romanse. Taki jest początek porywającej historii…

„Marlena. Błękitny anioł w garniturze” - bogata w fakty i poruszająca powieść poświęcona jednej z największych legend złotej ery Hollywoodu. To książka o kobiecie o silnym charakterze, wielkich ambicjach i marzeniach, która odrzucała konwenanse, uwodziła świat i szła przez życie na swoich warunkach.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Łatwo można zauważyć, że wielcy artyści zazwyczaj musieli przejść przez niezwykle ciężkie drogi, aby osiągnąć sukces. Zahartowani za młodu, konsekwentnie się rozwijali i walczyli o spełnienie swoich marzeń. Czy sława oraz pieniądze mogą w jakimkolwiek stopniu wynagrodzić wszelkie złe momenty?

  Maria Magdalena Dietrich, gdy ją poznajemy, jest spokojną trzynastolatką, mieszka ze swoją matką i siostrą. Dziewczyna posiada dar muzyczny, który stara się szlifować ze względu na wygórowane oczekiwania rodzicielki. Kariera skrzypaczki stoi otworem, ale nie tego pragnie. Mimo niepewności, wyjeżdża do najlepszego konserwatorium w Niemczech, mieszczącego się w Weimarze. Otoczenie ma na Dietrich ogromny wpływ. Poznaje pierwsze w życiu przyjaciółki, przechodzi inicjację seksualną. W końcu ostatecznie porzuca plany zostania skrzypaczką, zaczyna spełniać się w kabaretach. A to dopiero początek przygody, czeka na nią kino. Lata mijają, a Marlena staje się słynna, choć to gorzki cukierek. Dręczona wyrzutami sumienia, gdy zaniedbuje dziecko, wdaje w kolejne romanse, prowadzi życie okrutnie kolorowe, mimo czarno-białych kadrów. Jednak czasami wpędzające w przygnębienie…

  Od dawna uwielbiam stare kino. Podziwiam teatralną mimikę aktorów, ich urodę, stroje. Jestem w stanie wymienić ulubieńców, a zalicza się do nich właśnie Marlena Dietrich. Nie mogę odmówić jej talentu. Co z wyglądem? Nie każdemu się spodobają jej specyficzne rysy. Dla mnie Dietrich to prawdziwa ikona, kobieta czarująca, taka pozostała do końca swoich dni. Muszę też przyznać, że jej biografię znam dość powierzchownie, bardziej skupiałam się na karierze. Ucieszyłam się, gdy w zapowiedziach książkowych premier ujrzałam powieść w pełni poświęconą Marlenie. Uznałam, iż to dobra okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Nurtowało mnie tylko jedno pytanie: ile w tej publikacji jest fikcji? Czy można zaufać autorowi? Zaczęłam szukać odpowiedzi, w niezrównanym Internecie. Okazuje się, że Gortner rzetelnie przygotował pole do pracy. Owszem, kilka epizodów ominął, ale to zrozumiałe.

  Narrację oddano głównej bohaterce. Ten zabieg sprawił, iż łatwiej możemy się w nią wczuć, zrozumieć podejmowane przez nią decyzje. A myślę, że niejednokrotnie będziecie poddawać analizom jej wybory, zastanawiać się, jak zachowalibyście się w danej sytuacji. To wzmaga przyjemność czytania i trzeba przyznać — książki zachęcające do przemyśleń są dla mnie bardzo ważne. Trochę dziwi, że dopiero skojarzyłam nazwisko Gortnera. Kilka jego powieści wydano w Polsce, obijały mi się o uszy ich tytuły, a nigdy nie znalazłam czasu, by którąś z nich przeczytać. Teraz nadrabiam! Autor pięknie umie wcielać się w kobiety, bez pompatycznych póz, charakterystycznych dla pewnych pisarzy.

  Akcja jest naprawdę wartka. Momentami trudno uwierzyć, że ktokolwiek prowadził aż tak barwne życie. Oczywiście, ma ono plusy i minusy, nic nie przyszło łatwo. Gortner znakomicie nakreślił tło historyczne. Marlena, jako Niemka, musiała określić swoje poglądy polityczne. Zdecydowanie odcięła się od Hitlera, chociaż mogła poznać grono wpływowych osób i być uwielbianą w ojczystym kraju. Zamiast tego, co imponuje, zdecydowała się występować dla amerykańskich żołnierzy, zagrzewając ich do walki. Jasno pokazała, iż bojkotuje zachowanie III Rzeszy, co kosztowało ją jeszcze wiele lat upokorzeń od rodaków.

  Powieść napisano w sposób zrozumiały i zajmujący. Znajdziemy dużo scen erotycznych, wszakże Marlena sporo eksperymentowała. Otwarcie przyznawała do biseksualizmu, lubiła towarzystwo, radośnie romansowała, nie patrząc na płeć. Trzeba zaznaczyć, że wspomniane przed chwilą fragmenty nie gorszą. Szczegółowe, ale ciężko stwierdzić, iż są w jakimkolwiek sensie wulgarne. Z pewnością ważne dla zrozumienia natury Dietrich, z jednej strony hedonistki. Lecz z drugiej, osoby niewątpliwie wrażliwej na krzywdę, umiejącej wesprzeć drugiego człowieka. To kobieta wielowymiarowa, posiadająca mnóstwo twarzy, a autor świetnie to sportretował. Obawiałam się, że będzie przesadnie koloryzował lub pokaże odrealnionych ludzi. Na szczęście, uniknął tej pułapki.

  Książka Gortnera spodoba się fanom Marleny Dietrich, właśnie im najbardziej rekomenduję poszukanie tej powieści. Jeśli nie przepadacie za aktorką lub nie macie wyrobionej opinii, to należy potraktować tak wspaniałą publikację w formie (nad)zwyczajnej historii. Może wówczas zechcecie bliżej poznać Marlenę? Powinniście, namawiam — zasłużyła na wszelkie uznanie. Sama zamierzam sięgnąć po resztę twórczości pisarza, bo i jemu nie można odmówić talentu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jednym z ulubionych moich gatunków literackich są biografie. Dlatego bardzo chętnie sięgnęłam po książkę o Marlenie Dietrich. Jeśli szukacie ciekawej pozycji to ta jest właśnie dla Was.

  Marlena Dietrich to postać w zasadzie tragiczna. Odebrała typowe niemieckie wychowanie w domu, następnie jako młoda kobieta, która wyrwała się z rodzinnego gniazda dała się ponieść przemianom społecznym lat 20. XX wieku. Nie chciała posłuchać się rad swojej matki i zostać skrzypaczką. Swoje miejsce znalazła najpierw na deskach teatru, a potem przed kamerą. Jej kariera początkowo nie nabierała tak szybkiego tempa jak w przypadku Grety Garbo, ale urok osobisty młodej Niemki przykuwał wzrok wszystkich. W końcu otrzymała wymarzoną szansę pojechania do Hollywood, gdzie podpisała kontrakt z firmą Paramount. W międzyczasie w Niemczech dojdą do włazy naziści. Marlena uchodziła początkowo za ulubienicę Hitlera, ale ze względu na krytykę władz po powrocie do kraju groziła jej śmierć.

  Cała biografia Marleny jest o tyle ciekawie napisana, że opowiada ją... sama Marlena. Jest wersja sfabularyzowana, jednak przez to napisana w sposób niezwykle lekki, co może spodobać się osobom, które nie do końca lubią biografie. Marlena to podróż do pierwszej połowy XX wieku i oglądania tego okresu oczami młodej dziewczyny, która chcąc realizować swoje marzenia o sławie gotowa była poświęcić swoje życie, a także rodzinę. Widzimy obraz dojrzewającej kobiety, która z czasem zrozumie błędy, ale będzie już za późno, żeby je wszystkie naprawić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Marlena Dietrich to legenda, ja jej nie pamiętam, chociaż coś mi się majaczy jakiś nius o jej śmierci. Nie kojarzę żadnego filmu z jej udziałem, ale lubię sięgac po powieści inspirowane życiem znanych ludzi. Pilnuję, żeby fikcja literacka nie stała się dla mnie absolutną prawdę i dopuszczam polemikę, inne wersje. Po książkę o Marlenie sięgnęłam, głównie ze względu na Mamę, wiem, że często miewa ochotę na takie powieści, a sądzę, że Matek lepiej kojarzy aktorkę niż ja. Marlena Dietrich jest znana, chociaż nie dostała Oskara, nie widziałam w jej filmografii takiego filmu o którym słyszałam, że TRZEBA oglądnąć, a mam znajomych, którzy regularnie suszą mi o takie rzeczy głowę, tak – ja wiem, że wiecie, że nic z tym zwykle nie robię, ale tytuły jednak zostają w pamięci. Oglądnę te filmy, jak wy przeczytacie te książki, co ja polecam :P Tak, że wiecie… jesteśmy in tacz.

  Marlena Dietriech to naprawdę Maria Magdalena, pochodząca z dobrej rodziny dziewczyna, która po śmierci ojca wychowywana była przez purytańską, niezwykle surową matkę. Jak to się często zdarza, córka przydała się bardziej do swej babki, niż do matki, która sprawiała wrażenie kobiety spętanej konwenansami, których wzruszyć nie była w stanie nawet wojna. Babka, to coś innego, o wiele bardziej postępowa niż córka. To babka pozwoliła odkryć młodej Marlenie, piękno, to ona nauczyła ją być dumną ze swojego ciała. Wojna oznacza zerwanie się z łańcucha, późniejszy kryzys i wyjazd z domu na pobieranie lekcji gry na skrzypcach, staje się dla Marleny przełomem, fascynacja cielesnością, nowe aspekty życia. Młoda dziewczyna wkracza na ścieżkę ludzi wyzwolonych, odważnych, niepokornych, co często przynosi łzy i ból.

  Powieść czyta się jednym tchem, ciekawie wprowadza w klimat epoki, szalone lata dwudzieste. Rewolucje obyczajowe to nie jest taki świeży temat jak nam się wydaje, to wszystko o czym dyskutujemy, co nas nurtuje i ekscytuje, działo się w Berlinie po Wielkiej Wojnie, pogrążony w kryzysie, upokorzony kraj zachłystywał się resztkami swobody. Z tej swobody umiała skorzystać Marlena, wyrwała się z domu i wstąpiła na drogę, która przed wojną byłaby niedopuszczalną, panienka z dobrego domu, na scenie??? Czy dokonała słusznych wyborów, czy zazdrościcie takiego życia? Oceńcie sami. Książkę czyta się dobrze i szybko. Świetna na niedzielne, wietrzne dni.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  arlena Dietrich, była niemiecką gwiazdą kina. Poznajemy ją w momencie, gdy miała 13 lat. Nic nie wskazywało na to, że w przyszłości jej nazwisko będzie na ustach ludzi z całego świata. Zostaje wysłana do Weimartu, by szkolić swój talent muzyczny. Z czasem jej kariera zaczyna nabierać tempa. Marlena porzuca muzykę i oddaje się aktorstwu. Kobieta rozpoczyna więc swoją podróż do Hollywood. Jak bardzo wyboista była jej droga do sławy? Przekonajcie się sami.

  Po powieści Gortnera sięgam w ciemno. Wiem, że jest to autor, który nie zawiedzie mnie swoją prozą. I tym razem mnie nie zawiódł. Historia Marleny jest opowiadana przez nią samą, dzięki czemu wczułam się w tę opowieść. Książkę czytałam z wypiekami na twarzy. Kupiłam postać Marleny, uwierzyłam w nią i kibicowałam jej. Co prawda nie wszystkie wybory, jakich dokonała, popierałam, ale w pewnym sensie rozumiałam motywy, którymi się kierowała.

  Gortner jak zwykle bardzo dobrze odrobił lekcję historii. Podczas II wojny światowej Marlena Dietrich opowiedziała się przeciwko III Rzeszy i na frontach występowała dla amerykańskich młodzieży. Nie uważała Żydów za ludzi gorszego sortu. Traktowała ich jak równych sobie. Po przegranej Niemiec, widać szerzącą się swobodę moralną. Kobiety sypiają z kim popadnie, homoseksualiści przestają się ukrywać i nie są jakoś specjalnie piętnowani przez innych ludzi. Cieszę się, że autor postanowił pokazać, jak wyglądała mentalność osób żyjących w powojennych Niemczech.

  Marlena Dietrich była kontrowersyjną postacią. Wiązała się zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami. Nie miała też specjalnie nic przeciwko temu, żeby zamieszkać pod jednym dachem z mężem i jego kochanką. Sama też nie była zbyt wierna. Zresztą przekonajcie się sami o tym, co wyczyniała. Od razu mówię, że to nie jest powieść dla niepełnoletnich czytelników. Sporo tu soczystych scen, ale co ważne, autor potrafił nimi rozbudzić zmysły. Jestem pod ogromnym wrażeniem opisów miłosnych igraszek. Już dawno nie czytałam tak dobrze napisanych scen łóżkowych.

  Po raz kolejny autor stanął na wysokości zadania. Ma niezwykły talent jeśli chodzi o wczuwanie się w żeńskie bohaterki swojej powieści. Widać, że wczuł się w Marlenę i włożył sporo serca w wykreowanie jej postaci. Co prawda parę rzeczy zostało nieco zabarwionych, ale kompletnie mi to nie przeszkadza. Uwierzyłam w tę historię i będę z niecierpliwością wyczekiwała kolejnej powieści Gortnera. Jedynym małym minusem było to, że nie zostały przetłumaczone obcojęzyczne kwestie. Nie wszyscy znają niemiecki czy francuski i niektórym czytelnikom może to trochę przeszkadzać. Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Historia wciąga, bohaterowie są wielowymiarowy, świat przedstawiony jest bardzo dobrze zbudowany. Polecam tę powieść nie tylko fanom Marleny Dietrich.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Marlena Dietrich to nazwisko tak samo znane, jak Marylin Monroe, czy Greta Garbo. Jest ona uważana za jedną z najlepszych aktorek wszechczasów. Jak mogłabym przejść obojętnie obok takiej powieści, zwłaszcza że wyszła spod pióra Gortnera, który świetnie przedstawił postać Coco Chanel na kartkach papieru, a Marlena Dietrich żyła przecież w okrutnych, ale zarazem intrygujących czasach I połowy XX wieku...

  Marlenę, a tak właściwie Marię Magdalenę Dietrich poznajemy gdy ma 13 lat. Razem z matką i chorowitą siostrą mieszka w wynajętym domu i podporządkowuje się całkowicie jej woli. Posiada dar muzyczny, który pielęgnuje przede wszystkim po to, aby spełnić oczekiwania matki. Jest cichą i spokojną dziewczynką, stroniącą od ludzi, przez co często jest wyśmiewana przez rówieśniczki. Aby zdobyć jak najlepsze muzyczne wykształcenie zostaje wysłana do Weimartu, gdzie mieści się najlepsze konserwatorium w Niemczech. Dziewczyna w końcu spotyka przyjaciółki, których nigdy nie miała i poznaje pierwszy smak pożądania. Odsuwa się od muzyki, do której straciła zapał, a coraz bliższym staje się aktorstwo. Krok po kroku pnie się coraz wyżej, aż zostaje zauważona przez jednego z najsławniejszych reżyserów ówczesnych czasów - Josefa von Sternberga, a rola w jego filmie pt. "Błękitny anioł" przynosi jej oczekiwaną sławę. Tak zaczyna się jej droga do Hollywood.

  Poza niezwykle zajmującym życiem słynnej aktorki, w tle rozgrywa się historia Niemiec. I wojna światowa nie została opisana w zbyt wielu szczegółach, natomiast czasom powojennym autor poświęcił więcej miejsca. Niemcy przegrały wojnę, która całkowicie zmieniła ich kraj. Nagle młode, posłuszne kobiety zaczęły palić papierosy, sypiać z kim popadnie, szerzył się homoseksualizm, a ludzie przestali się go wstydzić. Zapanowała większa swoboda, a Marlena była najlepszym przykładem na to, że moda na nowy styl życia dosięgła młode dziewczyny. Przez lata matka wpajała jej posłuszeństwo, pragnęła aby Marlena osiągnęła sukces w muzyce, jednak gdy dziewczyna wyrwała się do wielkiego świata i nie miała nikogo, kto by ją mógł kontrolować, całkowicie zmieniła swoje zachowanie. Z posłusznej i dobrej dziewczyny przeistoczyła się w kokietkę, pewną siebie kobietę, która zaspokajała swoje seksualne potrzeby z różną płcią. Czytając tę książkę, byłam ciekawa nie tylko sposobu, w jaki zdobyła sławę i została znaną na całym świecie aktorką, ale przede wszystkim interesowało mnie jej zdanie dotyczące sytuacji w Niemczech. Była świadkiem I wojny światowej, która odmieniła Niemcy bezpowrotnie, zaczął się szerzyć antysemityzm, tzw. "brunatne koszule" zdobywały coraz większą władzę i poparcie ludności załamanej przegraną wojną, a ostatecznie kanclerzem Niemiec został Adolf Hitler. Marlena jako aktorka mogła z łatwością wejść w kręgi najpotężniejszych ludzi w Niemczech, jednak okazała się być osobą potępiającą okrucieństwo nowej partii. Została zapamiętana jako Niemka całkowicie sprzeciwiającą się Hitlerowi i jego poddanym oraz lubiąca Żydów. Twierdziła, że nie różnią się zupełnie niczym od innych ludzi. Swoją postawą zaskarbiła sobie moją sympatię, pomimo rozwiązłego życia jakie prowadziła, a którego osobiście nie pochwalam. Jednak nie mnie to oceniać - to sprawiało, że była szczęśliwa, taka po prostu była. Nie dla niej rola matki i oddanej żony, ona oczekiwała od życia czegoś innego.

  Marlena Dietrich to na pewno postać nietuzinkowa, która prowadziła bardzo interesujące i intensywne życie. W czasach młodości jej sposób na życie był bardzo potępiany, a wręcz niebezpieczny, gdy Hitler doszedł do władzy i zaczął głosić niechęć w stosunku do Żydów i homoseksualistów. Książka jest tak dobrze napisana i zbadana, że fakty i niewielka fikcja płynąca od autora fantastycznie się łączą. Gortner udowodnił w "Coco Chanel", a teraz tylko potwierdził, że potrafi rewelacyjnie wczuwać się w opisywane przez siebie osoby i nadawać im postać bardziej ludzką. Tworzy ciekawe dialogi, nie zanudza czytelnika, a najlepsze jest to, że opowiada historie prawdziwych kobiet.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Maria Fiodorowna. Pamiętnik carycy 5/5 Nasza cena:
34,78 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Maria Fiodorowna. Pamiętnik carycy

Od świetności do upadku. Matka ostatniego cara Rosji, Maria Fiodorowna, powszechnie szanowana i światła władczyni była świadkiem wydarzeń, które wstrząsnęły światem i na zawsze zmieniły bieg historii. Dziewiętnastoletnia Maria Zofia Fryderyka Dagmara, duńska księżniczka, została wydana za...
Siedem dni razem 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem dni razem

Dowcipna, pełna celnych obserwacji powieść o tym, co czeka rodzinę, gdy podczas świąt zmuszona jest odbyć tygodniową kwarantannę… Rodzina Birchów wyjeżdża na święta Bożego Narodzenia do podupadającej wiejskiej posiadłości. Będą odcięci od świata przez siedem dni. A że w Weyfield nawet wi-fi...
Hilda i wielka parada 0/5 Nasza cena:
28,48 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hilda i wielka parada

Hilda i jej mama przeprowadziły się do gwarnego Trolbergu, który w niczym nie przypomina porzuconych przez nie pustkowi. Kiedy na Hildę spada konieczność przygotowania prezentacji o największych atrakcjach miasta, dziewczynka ma pustkę w głowie… Nie potrafi jednak oprzeć się pokusie rozpoczęcia...
Głęboki grób 5/5 Nasza cena:
29,24 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głęboki grób

Londyn 1896. Miasto żyje kolejnym sukcesem Sherlocka Holmesa. Znany detektyw jest ulubieńcem śmietanki towarzyskiej, na jego usługi mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi. Jednak zbrodnia kwitnie też w mrocznych zaułkach południowego Londynu, gdzie zabójstwa zleca się równie łatwo, jak uszycie nowej...
Córka handlarza jedwabiem 4/5 Nasza cena:
29,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka handlarza jedwabiem

Indochiny Francuskie, 1952 rok. 18-letnia Nicole, pół Francuzka, pół Wietnamka, zawsze żyła w cieniu starszej siostry, Sylvie. Gdy ich ojciec, handlarz jedwabiem, rozpoczyna pracę u gubernatora, przekazuje firmę starszej córce. Rozczarowana Nicole dostaje tylko niewielki sklepik z jedwabiem w...
Raz na zawsze 4/5 Nasza cena:
28,49 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raz na zawsze

Powieść smakowita niczym weselny tort! Louna, córka wziętej konsultantki ślubnej Natalie Barrett, widziała już ceremonie w każdych dekoracjach: na plaży, w zabytkowych rezydencjach, w wykwintnych hotelach i ogrodach. Być może dlatego ma tak sceptyczny stosunek do happy endów, wszystkich tych „żyli...
Kim jest ta dziewczyna 4/5 Nasza cena:
27,00 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kim jest ta dziewczyna

Gdy Edie zostaje przyłapana w kompromitującej sytuacji z panem młodym na jego własnym weselu, wybucha skandal. Powszechne oburzenie przenosi się do sieci, a przez profile społecznościowe Edie przetacza się fala hejtu. Nazwana złodziejką mężów i skazana na towarzyski ostracyzm, pragnie zapaść się...
Kolor samotności 5/5 Nasza cena:
30,02 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolor samotności

Tego dnia sześcioletni Zach powinien był zostać w domu. Do jego szkoły wpadł uzbrojony napastnik i zabił dziewiętnaście osób, w tym Andy’ego, starszego brata Zacha. Dręczony przez koszmary chłopiec nie może liczyć na wsparcie najbliższych. Pogrążeni w żałobie i skupieni na własnym cierpieniu...
Morderstwo w pociągu 4/5 Nasza cena:
29,25 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Morderstwo w pociągu

Anglia 1919 – 1921 Louise klepie biedę, jak wielu w powojennym Londynie. Dzięki protekcji przyjaciółki dostaję pracę w Ashtall Manor, siedzibie arystokratycznej rodziny Mitfordów. Zostaje powiernicą ich najstarszej córki, bystrej i uwielbiającej sekrety Nancy. Obie bulwersuje sprawa zabójstwa...
Krwawi władcy i wredne królowe. Strrraszna historia 5/5 Nasza cena:
15,99 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krwawi władcy i wredne królowe. Strrraszna historia

Na pewno nie wiesz: Który z władców umarł, spadając z sedesu? Dlaczego trup króla Jana bez Ziemi przewracał się w grobie? Ta książka przeniesie Cię do starej dobrej Anglii, pełnej wyjątkowo krwawych władców i naprawdę wrednych królowych. Daj się wciągnąć w perfidne knowania, lekarskie spiski i...
Pan Doubler zaczyna od nowa 5/5 Nasza cena:
29,24 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Doubler zaczyna od nowa

Pan Doubler o ziemniakach wie wszystko, rozmawia z nimi częściej niż z własnymi dziećmi, które widuje tylko podczas niedzielnych obiadów. Chce zostać hodowcą wszech czasów. Poglądami dzieli się jedynie z panią Millwood, gospodynią, która pomaga mu prowadzić dom. Choroba pani Millwood to prawdziwa...
Zanim nadejdzie monsun 5/5 Nasza cena:
28,49 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim nadejdzie monsun

Indie, 1930 rok Eliza spędziła dzieciństwo w Indiach, ale po tragicznej śmierci ojca wróciła z matką do Anglii. Gdy dostaje propozycję pracy w Radżputanie, jedzie tam z radością. Eliza jest początkującym fotografem i liczy na to, że zdjęcia rodziny książęcej i mieszkańców Indii pomogą jej rozpocząć...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula