Mania Skłodowska

Autor:

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w:
2 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
200
Inne wersje (3)
Książka, op. twarda
za 37,88 zł
Outlet, Książka, op. miękka
od 23,94 zł
Nasza cena: 30,84 zł 39,90 zł Taniej o: 23%

"Maria Skłodowska" to fascynująca, pełna niezwykłych przygód książka dla dzieci, w której bohaterka odbyła wyprawę w towarzystwie noblistki, Marii Skłodowskiej!

Kiedy dorośli czegoś zakazują, dzieci zazwyczaj niechętnie się słuchają. Wolą robić to, na co mają ochotę, a na dodatek zakazany owoc smakuje o wiele bardziej niż ten, na który dostało się przyzwolenie. Odbyj więc porywającą podróż, w jaką wybrała się Ola z książki "Maria Skłodowska".

W domu dziadków jest jedno jedyne miejsce, gdzie Ola z Erykiem nie mogą wchodzić: gabinet. Oczywiście już raz, podczas letnich wakacji, udali się do niego. Znaleźli tam wciągające (i to dosłownie!) książki. Nic więc dziwnego, że kiedy Eryk wyjeżdża z rodzicami do Paryża, Ola również pragnie przeżyć przygodę. Również udaje się do gabinetu, przykłada palce do książki z kobietą z probówką w ręce na okładce i? znika! A po chwili widzi kilkuletnią Marię Skłodowską. W ten sposób rozpoczyna się jej fascynująca podróż w doborowym towarzystwie: z przyszłą chemiczką i noblistką.

"Maria Skłodowska" to niezwykle ciekawa opowieść, pełna magii, ale i ciekawe historii. Dzieci mają okazję przyjrzeć się bliżej życiu tej niezwykłej kobiety oraz sprawdzić, co sprawiło, że stała się genialnym naukowcem!

Jakub Skworz urodził się w 1990 roku i jest polskim pisarzem. Zadebiutował w 2015 roku jako autor książek dla dzieci i młodzieży. Wydał takie pozycje jak "Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz", "Wampirek Alfred i ostatni ząbek", "Księżniczka Adela i duszek Elbit"

Czytaj całość

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-11-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  W bardzo uproszczonej wersji: wspaniała historia, przedstawiona w ciekawy sposób, opowiadająca o niezwykłej kobiecie, zamknięta w cudownej oprawie graficznej. W zasadzie to jest wszystko, co mam do powiedzenia na temat tej książki.

  O tym, że Maria Skłodowska-Curie była wyjątkową kobietą wszyscy doskonale wiemy. Jednak my dostrzegamy tę wyjątkowość na podstawie tego, że Maria jest dwukrotną laureatką Nagrody Nobla w dwóch dziedzinach nauk przyrodniczych. To jest podstawowa informacja i w zasadzie nikt nawet nie próbuje dowiedzieć się czegoś więcej. Tymczasem Jakub Skworz napisał książkę, która nie jest żadną biografią ani podręcznikiem naukowym, a czymś, co przybliży postać Marii Skłodowskiej nie tylko dorosłym, ale przede wszystkim dzieciom!

  Książka Jakuba Skworza opiera się na ciekawej koncepcji. Eryk wyjeżdża z rodzicami do Paryża, a Ola jest zmuszona zostać u dziadków. Właśnie wtedy, przeglądając książki w gabinecie, trafia na powieść z kobietą z probówką na okładce. Przykłada palec do ilustracji i przenosi się do innego świata - do świata młodej Manii Skłodowskiej. Pomysł być może nie wszyscy uznają za oryginalny, bo doświadczony czytelnik na pewno kilkukrotnie spotkał się z czymś podobnym. Jednak nie jest to żadna wada, a tylko dodatkowe urozmaicenie dla młodych czytelników. Kolejną atrakcją są tutaj przepiękne ilustracje, znajdujące się prawie na każdej stronie! Sama okładka również jest piękna i całość prezentuje się naprawdę zjawiskowo!

  Jak już wspominałam, nie jest to książka przeznaczona dla konkretnej grupy odbiorców. Zadowolone z niej będą nie tylko dzieci, ale również dorośli, którzy na pewno o wiele szybciej i łatwiej przyswoją sobie wiedzę na temat Marii Skłodowskiej-Curie właśnie poprzez czytanie takiej lekkiej, a zarazem niesamowicie wciągającej historii. Uważam, że naprawdę warto sięgnąć po tę książkę, ponieważ nie tylko poszerzymy wiedzę, ale także wyciągniemy pewne wnioski. Mam na myśli to, że wielcy uczeni, którzy zapisali się na kartach historii przez swoje wielkie osiągnięcia, byli normalnymi ludźmi! Dokładnie takimi jak my. Wniosek z tego taki, że każdy człowiek może zdobyć wielkie sukcesy - wystarczy tylko chcieć. Spełnianie swoich marzeń nie zawsze musi wiązać się z nieprzyjemnościami, odmawianiem sobie wszystkiego i ciągłym wysiłkiem. Człowiek jest tylko człowiekiem i każdy zaczyna od zera, mając czystą kartę.

  Coraz bardziej zbliżamy się do okresu świątecznego, dlatego przy okazji nadmienię, że Mania Skłodowska to świetna książka na prezent dla każdego, a w szczególności dla najmłodszych. Ze swojej strony serdecznie polecam, bo jest to prawdziwa uczta dla duszy i oka. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ola nie może jechać z rodzicami i bratem do Paryża. Babcia postanawia nieco jej zrekompensować ten nieudany czas i zabiera ją we własną podróż… do świata Marii Skłodowskiej. A dokładniej do jej dzieciństwa, a potem do kolejnych etapów jej życia. Czy Ola będzie się dobrze bawić, obserwując życie Mani, i czy coś wyniesie z tej podróży?

  Mania Skłodowska Jakuba Skworza to książka dla dzieci, w której przedstawia się życie Marii Skłodowskiej-Curie. Nie jest to jednak typowa biografia, raczej połączenie biografii z powieścią przygodową. Główną bohaterką jest jednak nie znana chemiczka i noblistka, lecz Ola – dziewczynka, która spędza czas u dziadków.

  Mania Skłodowska to książka, z której można poznać lepiej życie znanej chemiczki. Dowiadujemy się, jaka była w dzieciństwie, jak zarabiała na studia, jak poznała swojego męża i czy jej mama była dla niej czuła. To ciekawe poznać tak ważną personę od zupełnie innej strony. Dzięki temu dzieci mogą zobaczyć, że nawet bardzo znani i cenieni ludzie byli po prostu zwyczajnymi osobami, które miały jakieś problemy i słabości. To świetny pomysł na stworzenie właśnie takiej fabuły.

  Ciekawe jest też zderzenie świata Marii i Oli. Ola nie wszystko potrafi zrozumieć, czasem jej babcia tłumaczy jej pewne kwestie. Dzięki temu przemycane są informacje o czasach, w jakich żyła Mania. Nie jest to jednak robione sztampowo, autor miał pomysł na ten motyw i po prostu umieszczał bohaterów w takich momentach, które potem krótko objaśniał pewnymi wydarzeniami – jak wątek z nauczaniem dziewcząt robótek ręcznych, gdy pojawiła się nagła kontrola.

  Styl książki jest dostosowany do czytelnika – młodego, chłonącego wiedzę. Nie ma skomplikowanych słów i zawiłych zdań, czyta się to dobrze i płynnie. Nie czuć też banalności i naiwności, które mogły cechować powieści tego typu – autor nie traktuje swoich czytelników z góry, opowieść jest bardzo płynna i wciągająca.

  Ogromnym plusem jest fakt, że nie jest to typowa biografia. Tak naprawdę główną bohaterką jest Ola, która z pewnością jest niemal rówieśnicą czytelników tej książki. Wątek z „wchodzeniem” do lektury jest bardzo pomysłowy i super objaśnia poznawanie życia sławnych osób w czasach ich życia. Dzięki pewnym wydarzeniom pozycja zyskuje wręcz przygodowy charakter, co sprawia, że czyta się ją z ogromnym zaciekawieniem.

  Mania Skłodowska to wciągająca książka, która spodoba się młodszym czytelnikom. Treść uzupełniają piękne ilustracje, które jednak są tylko dodatkiem, nie głównym punktem tej pozycji. Książka doskonała na prezent, do wspólnego czytania lub samodzielnej lektury, bardzo ciekawa i godna polecenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-11-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pewnego dnia rodzice przywożą dziesięcioletnią Olę do dziadków ponieważ sami wraz z bratem Oli wyjeżdżają na weekend do Paryża. Najpierw się buntuje i obraża na cały świat lecz po pewnym czasie sama wybiera się w podróż do Paryża. Podróż odbywa się nie wychodząc z domu...wgłębiając się w pewną książkę. Książki znajdują się w gabinecie dziadka Oli, który niechętnie pozwala wnukom tam wchodzić. Książka jest niezwykła ponieważ przenosi czytelnika w świat bohaterów. Ola wraz z babcią przenoszą się do świata Manii Skłodowskiej - inteligentnej dziewczynki, która chciała pojechać do Paryża, ale nie było jej stać. Aby wybrać się w podróż musiała pracować jako guwernantka. Jak potoczyły się dalsze losy Manii, a jak Oli??? dowiecie się czytając tę książkę..

  Autor w taki sposób rozplanował treść, iż w książce pojawia się nuta tajemniczości. Czytelnik może podążać za bohaterami i wspólnie z nimi przeżywać przygody. Ważną rolę odgrywa także babcia, która jest pewnego rodzaju narratorem i dopowiada jednocześnie tłumacząc wnuczce realia i obyczaje jakie panowały w czasach w których żyła Mania Skłodowska. Wnuczce wydawały się one bardzo odległe ponieważ w dzisiejszych czasach panują trochę inne obyczaje niż dawniej.

  Jak możemy się dowiedzieć książka o Marii Skłodowskiej jest już drugą książką tego autora o wielkich polakach. Pierwsza książka opowiadała o Adamie Mickiewiczu.

  Zaczynając od samego początku już sama okładka przyciąga uwagę czytelnika. Widnieje na niej rysunek przedstawiający Marię Skłodowską. Jest ona kolorowa i zachęcająca młode pokolenie do sięgnięcia po nią.

  Książka jest bardzo dobrze napisana zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dzieci mogą same przeczytać historię ponieważ są rysunki, większa czcionka, a także krótkie rozdziały i język przystosowany do dzieci. Dorosłych historia również zaciekawi ponieważ mogą dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia Skłodowskiej o których pewnie nie mieli pojęcia.

  Ja polecam w 100% tę książkę. Na pewno nadrobię zaległości i przeczytam pierwszą książkę autora o Adamie Mickiewiczu.

  Moja ocena: 9/10

  więcej na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula