Magnez. Pierwiastek energii

Autor:

Wysyłka w:
Produkt chwilowo niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
180
Rok wydania
2018
Nasza cena: 30,42 zł 39,00 zł Taniej o: 22%

Chwilowo niedostępny

W monografii autor przedstawia najnowsze poglądy na rolę i znaczenie magnezu w ustroju ludzkim, omawia przyczyny jego niedoboru i źródła naturalne oraz fizjopatologię z uwzględnieniem wybranych zespołów chorobowych, profilaktykę i leczenie.
Książka jest cenną pozycją w piśmiennictwie polskim. Przeznaczona jest nie tylko dla lekarzy różnych specjalności, ale także dla osób interesujących się problematyką zdrowia i leczenia chorób.
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Polubiec
Choroby cywilizacyjne a medycyna ortomolekularna
Przykładem zastosowania zasad medycyny ortomolekularnej jest podejście do zawału serca, którego występowanie wiąże się z nadmiernym stresem. Stres nadmierny lub stres z negatywnymi emocjami, który nazywamy inaczej dystresem, wpływa bezpośrednio negatywnie na funkcje organizmu.
Stres jest pojęciem psychologicznym, oznaczającym zwiększone napięcie emocjonalne. Natomiast zawał określa zjawisko biochemiczne i patofizjologiczne – wskutek niedokrwienia występuje martwica mięśnia serca.
Mówiąc o zawale i tłumacząc mechanizm choroby, podręczniki medyczne koncentrują się na zwiększonym uwalnianiu katecholamin („hormonów stresu”) – adrenaliny i noradrenaliny – jako czynnikach ryzyka wystąpienia zawału serca. Statystyczna zależność zawału i stresu jest znamienna, ale w świetle wiedzy o pierwiastkach nie powinno się poprzestawać na powyższym uzasadnieniu. Jest ono niewystarczające, patrząc z perspektywy medycyny ortomolekularnej.
O związku stresu jako zjawiska psychologicznego z zawałem wiele mówią niedobory pierwiastków, a szczególnie magnezu, będące rezultatem długotrwałego napięcia emocjonalnego. Pobudzające działanie wapnia przy niedoborach magnezu może osiągnąć poziom krytyczny, doprowadzając do gwałtownych skurczów tętnic wieńcowych i patologicznego skurczu mostków mięśniowych, które mogą zaciskać tętnice. „Przewaga” wapnia w stosunku do magnezu zwiększa także stan napięcia w fazie rozkurczu mięśnia serca, co utrudnia przepływ krwi przez tętnice wieńcowe.
Opierając się na takiej interpretacji, dochodzimy do wniosku, że nie można rozdzielać profilaktycznej i leczniczej funkcji magnezu oraz w izolowany sposób definiować roli wapnia w procesach prowadzących do zawału serca, czyli z pominięciem poziomu magnezu we krwi i w tkankach. Do pewnego stopnia organizm może kompensować niedobory magnezu, uwalniając go z kości, ale przy długotrwałym stresie dochodzi do głębokiego zachwiania równowagi między pierwiastkami w komórkach serca. Szczególną rolę odgrywa – omówiona wyżej – proporcja między magnezem a wapniem.
Ta sama zasada odnosi się do innych chorób, których występowanie wiąże się z nadmiarem bądź niedoborem określonych pierwiastków. Wiedza o roli magnezu i jego proporcji do wapnia tłumaczy ponadto oba zjawiska – nadmierny stres psychologiczny i nieprawidłowe skurcze tętnic prowadzące do zawału.

Czytaj całość

Recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula