Listy niezapomniane. Tom 2

Autor:

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Rok wydania
2016
Nasza cena: 37,43 zł 49,90 zł Taniej o: 25%

Korespondencja godna szerszego grona odbiorców

Drugi tom Listów niezapomnianych to kolejny bogaty i inspirujący zbiór korespondencji, który przypomina nam, jak wiele z tego, co ważne w naszym życiu, uwieczniamy w listach.

Odkryj:

~ pożegnalną notatkę Richarda Burtona skierowaną do Elizabeth Taylor, 

~ przejmujący list matki do nienarodzonej córki,

~ list Toma Clancy’ego, którego Ronald Reagan nazwał „opowiadaczem w moim stylu”, tym samym kładąc podwaliny pod fenomenalną karierę pisarza,

~ odpowiedź Davida Bowiego na pierwszy list od fanki z Ameryki,

~ list Karola Wojtyły do kuzynki Lusi wysłany zaraz po wyborze na papieża,

~ niezwykłą korespondencję między Grzegorzem Turnauem a Piotrem Skrzyneckim,

~ list Marge Simpson do pierwszej damy Barbary Bush, która stwierdziła, że Simpsonowie to „najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziała”,

~ odpowiedź Albusa Dumbledore’a na podanie o pracę na stanowisku profesora Obrony Przed Czarną Magią w Hogwarcie...

Listy niezapomniane. Tom II to wiele wzruszających, tragicznych, zabawnych i ponadczasowych historii zapisanych na zaskakująco trwałym tworzywie – papierze.

***

Nie wiem, czy kiedykolwiek czytałam tak niezwykłą książkę. Dla mnie to jak spojrzenie na ludzkie losy od kuchni, w migawkach. Coś wspaniałego.

- Anna Luboń, „Gala”

Kolejny niezapomniany rajd przez historię ludzkości. Piękny, straszny, zabawny i wstrząsający. Trzymajcie się mocno i przygotujcie chusteczki.

- Jakub Małecki

Listy niezapomniane. Tom II to kolejna skarbnica pełna klejnotów sztuki epistolarnej.

- „Guardian”

Ta książka uzależnia jak pudełko różnorodnych smakołyków: za każdym razem wiesz, że następny będzie przyjemnym zaskoczeniem. Usher ma ewidentny talent do wyszukiwania listów o sile rażenia najlepszych opowiadań, w których na zaledwie kilku stronach znajdujemy niezwykłych bohaterów i fascynujące zwroty akcji. Wielu autorów tych listów to osoby sławne, które pozostawiły na papierze ślady własnej otwartości, bezwzględności czy nieskrępowanej wirtuozerii

- „New Yorker”

Wspaniale zaprezentowana kolekcja.

- „Financial Times”

Czytaj całość

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-06-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Ten wyjątkowy zbiór listów niezwykle oddziałuje na moje uczucia. Nie można oceniać go pod kątem stylistyki, błędów czy powtórzeń, ponieważ nie jest to książka. Jest to dzieło złożone z ludzkich przemyśleń, emocji oraz uczuć. Każdy z listów jest osobisty i został przetłumaczony dokładnie, tak jak został napisany. Momentami czułam się jak gdyby moje zachowanie było niestosowne, ponieważ nie wypada czytać cudzej korespondencji, jednak z drugiej strony można z niej dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, mających wpływ na bieg historii.

  To zadziwiające jak wielką siłę ma (wydawać by się mogło) zwykły list. W II tomie „Listów niezapomnianych” znaleźć można wiele wzruszających, zabawnych, chaotycznych, mądrych, wymownych, smutnych i radosnych wiadomości przelanych na papier. Wśród stu dwudziestu czterech listów znalazł się między innymi list matki do nienarodzonego dziecka, obrazkowa historyjka, pocieszająca korespondencja Abrahama Lincolna do córki przyjaciela, który zginął na polu bitwy, list od animowanej Marge Simpson do Barbary Bush, która stwierdziła, że Simpsonowie, to najgłupsza rzecz jaką w życiu widziała i wiele, wiele innych pism. Najbardziej poruszyły mnie zapiski pasażerów lotu nr 123, na krótko przed katastrofą. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego, co działo się w ich głowach w momencie kiedy dotarło do nich, że zginą. Nie wszystkie zapiski są smutne, podczas lektury parokrotnie uśmiechnęłam się do siebie. Rozbawił mnie list Mozarta do swojej kuzynki. Jest to chyba najbardziej zagmatwana pozycja w całym zbiorze, przepełniona zabawnymi rymowankami typu: „ja dłonią po mej ukochanej skórze wiodę i sram na Twój nos, tak aby spłynęło CI na brodę”. Z wielką ciekawością oczekiwałam listu naszego rodaka Karola Wojtyły, który również znalazł się wśród zapisków. Najstarsze z pism sięga 2000 r. p.n.e. Zostało wykonane na misie, którą napełniono jedzeniem i umieszono przed grobowcem wierząc, że nieboszczyk po otrzymaniu posiłku odczyta wiadomość. Najnowszy zaś napisany został w 2014 r. przez Roberta Crumba.

  Podobnie jak w przypadku I tomu jestem dogłębnie poruszona. Uważam, że obie książki są jednymi z najważniejszych pozycji, które do tej pory powstały. Przez kilka dni, które poświeciłam na lekturę, mogłam na moment wcielić się w różne postacie. Raz byłam sprzedanym niewolnikiem, raz uznanym muzykiem, a jeszcze innym razem córką ateisty z ważnym pytaniem do Boga. Wielki szacunek należy się każdemu, kto przyczynił się do powstania tej pozycji. Największy jednak, przysługuje samemu Shaunowi Uskerowi i Jakubowi Małeckiemu, który przetłumaczył dla nas „Listy niezapomniane”. Całość opiewa w piękną szatę graficzną. Poza uroczą okładką, w środku można znaleźć wiele ilustracji, zdjęć, rysunków i kserokopii korespondencji. Ponadto, każda z pozycji uwieńczona została krótką notatką dotyczącą aktualnie czytanego listu. Taka oprawa zachęca do zapoznania się z książką.

  To przykre, że w dobie XXI wieku elektronika wypiera tradycyjne sposoby komunikacji. Skrzynka e-mailowa prędzej czy później się zapełni i trzeba będzie usunąć wirtualne wiadomości. Pamiętam swe oczekiwanie na odpowiedź od przyjaciół, gdy jeszcze nie posiadałam telefonu ani komputera. Towarzyszyła temu swego rodzaju ekscytacja. Dziś odpowiedź otrzymuję wciągu paru sekund na znanym wszystkim portalu społecznościowym. Niespecjalnie wywołuje ona we mnie jakiekolwiek emocje. Boję się, że gdy będę miała dziecko i znajdzie ono list w kopercie, zapyta mnie co to, a ja odpowiem: „dawniej ludzie porozumiewali się w ten sposób” i zobaczę w jego oczach zaskoczenie.

  Słowem podsumowania muszę powiedzieć, że ciężko wybrać ulubiony fragment ponieważ wszystkie są niezwykle ciekawe. Musicie sami zapoznać się tym tytułem i poczuć to, co poczułam ja podczas lektury. Mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się również III tom.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-06-25
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  "A więc, Myszko Moja, odchodzisz, na Boga!

  Nie mogę w to uwierzyć, bo nie jestem przyzwyczajony, że ktokolwiek mnie opuszcza.

  Zastanawiam się jednak, dlaczego nikt wcześniej tego nie zrobił (...)."

  ... żegnał się żarliwie Richard Burton z Elisabeth Taylor, która postanowiła zakończyć swój burzliwy związek z aktorem. Związek się zakończył, by po kilkunastu miesiącach znowu powstać i ostatecznie po kilku kolejnych na dobre się rozsypać.

  Problemów ze związkami nie miała młoda Amerykanka Wirginia - jej problemy były znacznie poważniejsze i dotyczyły życia jej i jej najbliższych. Ich wyprawa "za chlebem" do Kalifornii w XIX wieku nie przebiegała do końca tak, jak powinna. Prosto i szczerze opisała wszystko Wirginia w długim i wstrząsającym liście do kuzynki.

  Równie wstrząsający jest list Mozarta do swojej kuzynki, aczkolwiek jest to zupełnie inny "wstrząs".... ;-) Wiem, że Amadeusz był dosyć oryginalnym człowiekiem, ale nie sądziłam, że aż tak oryginalnym i prawdziwie specyficznym!

  Oryginale są także notatki wewnętrzne właściciela pewnej firmy do swoich pracowników. "Przeklinam, ale ponieważ jestem właścicielem tej firmy, jest to mój przywilej (...) To odróżnia mnie od Was i chcę, żeby tak zostało. A w tym biurze nie będzie żadnego przeklinania (...)!", "WYKONUJCIE SWOJĄ ROBOTĘ I NIE MIELCIE OZORAMI!"

  Pierwsza moja myśl, kiedy zaczęłam przeglądać książkę - rewelacja! Ładne, staranne wydanie w dużym formacie, sztywna oprawa, a przede wszystkim zawartość. Listy krótkie i długie, także w formie telegramów, notatek i zapisków. Każdy opatrzony krótką notką zawierającą datę powstania, często zdjęcie autora lub samego listu oraz zarys osób czy też wydarzenia. To pisanie nie jest więc wyrwane zupełnie z kontekstu, przy którym zastanawiamy się, o co tak na prawdę chodzi. Co jest dużym plusem, listy te nie były poprawiane i zmieniane - jest tutaj dokładnie taka forma, jaka została stworzona przez autora. Są więc czasami drobne błędy ortograficzne, błędy stylistyczne, czasami zdarzają się przekleństwa i inne dosadne słownictwo. To wszystko powoduje, że czyta się je z ogromną przyjemnością, są one bowiem na wskroś prawdziwe i szczere.

  Listów jest 124. Najstarszym jest list z 1750 r. p.n.e. napisany na glinianej tablicy, najnowszy z 2014 r. Różne style pisania, różne myśli i różne odczucia przelane na papier powodują, że książka ta jest trochę jak narkotyk - uzależnia, wciąż się o niej myśli, cały czas chce się ją mieć przy sobie. Z małym dreszczykiem zaczynamy czytać kolejny list, nie do końca wiedząc, co w nim znajdziemy. To takie trochę podglądanie życia innych ludzi, ich prawdziwych emocji, bowiem to właśnie w listach często odkrywamy swoje prawdziwe "ja", nie kłamiąc i nie oszukując.

  Na koniec powtórzę się - rewelacja! ;-)

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-05-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Moja mama zawsze powtarzała, że nie wolno czytać cudzych wiadomości. Niestety, przykro mi mamo, ale właśnie złamałam ten zakaz ;) Właśnie skończyłam czytać „Listy niezapomniane. Tom II”. Niestety nie miałam przyjemności czytać tomu I, ale na ten moment już wiem, że wkrótce to nadrobię.

  Autorem obu zbiorów jest Shaun Usher, pisarz i twórca dwóch bardzo popularnych blogów Letters of Note oraz Lists of Note, które zamienił na te właśnie książki.

  Zbiór ten od pierwszych stron jest fascynujący. Przekładając kolejne kartki poznajemy korespondencję znanych np. pisarzy – Jacka Londona, Aldousa Huxley’a czy Emily Dickinson (której wiersze kocham całym sercem), muzyków – Janis Joplin czy Johna Lennona, ale także wielu innych osób.

  Najbardziej spodobała mi się odpowiedź Dumbledore’a na podanie o pracę na stanowisko Profesora Obrony przez Czarną Magią, które napisał mugol. Jak również list Marge Simpson do Pierwszej Damy Barbary Bush. Jednak najmocniej we mnie uderzył przytoczony list napisany przez Mozarta, który do teraz kojarzył mi się z cudowną muzyką. Jego talent zawsze wywoływał we mnie mnóstwo emocji i dreszczy. Ale co się okazało? Był ON chamem, gburem i prostakiem! Dlatego zadanie do wykonania w najbliższej przyszłości – przyjrzeć się biografii Mozarta.

  Bardzo się wzruszyłam czytając list matki do nienarodzonego dziecka oraz Karola Wojtyły do kuzynki Lusi.

  Książka przepięknie się prezentuje. Okładka jest twarda, a wykonanie bardzo solidne. W środku znajdziemy 124 listy, a przed każdym z nich autor dodaje krótką notkę, która wprowadza nas w klimat epoki i konkretnego listu. Ponadto w książce dołączone są oryginalne listy, a to stanowi dodatkowy punkt.

  Pozycja ta bardzo mi się spodobała. Uważam, że można podarować każdej osobie niezależnie od wieku. Natomiast szczególnie polecam jako prezent na zbliżający się Dzień Matki ;)

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-05-19
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Listy, kiedyś coś niezbędnego, dzisiaj powoli stają się archaiczną formą komunikacji. Jednak nadal znajdują swoich miłośników, osoby podchodzące z pietyzmem do pięknej papeterii i magii słowa. Cofnijmy się w czasie, zajrzyjmy do korespondencji nieco przykurzonej, acz wspaniałej…

  Bardzo ubolewałam, gdy nie miałam okazji sięgnąć po pierwszy tom zbioru skompletowanego przez Shauna Ushera. Jakoś podskórnie czułam, że byłaby to lektura zajmująca, a przede wszystkim wartościowa, pełna inspiracji. Wręcz pisnęłam z uciechy dowiadując się, iż nadchodzi premiera kolejnej części. I na dodatek otrzymałam możliwość przeczytania! Niecierpliwie rozpakowałam paczkę, jak tylko dotarła — po przewertowaniu kilku stron już byłam pewna swojej racji. Trafiłam na coś idealnego, kapiącego od wspomnień, od godnych uwagi ludzi. Od razu zabrałam się do książki, a pochłonęła mnie kompletnie. Treść pozostała bez zarzutu, a do tego cudowne wydanie! Twarda okładka, mnóstwo zdjęć, wracam do tej pozycji od paru dni i ciągle odkrywam coś nowego. Tak, można delektować się ciągle znajdywanymi informacjami, czerpać z nich garściami. Nie żałuję żadnej godziny spędzonej nad „Listami niezapomnianymi”.

  Ile listów napisano w ciągu tysięcy lat? Miliony? Miliardy? Czy ta liczba w ogóle jest skończona? Każdy z nich nosi w sobie historię. Historię marzeń, krytykę, miłość, czasem zawiera ledwo kilka słów. Jest coś specyficznego w zaglądaniu w cudzą korespondencję. Odrobina konsternacji, może wstydu. Jednocześnie ciekawość, gdy dotyczy to osób przez wielu uwielbianych. Wówczas uchylamy rąbka tajemnicy i widzimy słowa mocne, nadal świeże, mimo upływu czasu. Właśnie — czas! Pomyślmy przez moment o tym, że wieki temu również zapraszano bliskich na przyjęcia i tworzono tęskne notatki do bliskich, którzy już odeszli…

  Wielu ludzi, których dotyczy niniejsza publikacja już nie żyje. Listy przez nich napisane są jednym z trwałych dowodów istnienia. Podoba mi się, że autor zadbał o to, aby pojawiły się kopie oryginalnych dokumentów. Taki zabieg dodatkowo wpływa na utożsamianie i głębokie zdanie sobie sprawy z istnienia. Sama uwielbiam skupianie się nad wyrazami, komponowanie myśli i przelewanie ich na papier. Przyznam, iż budzę w sobie ożywienie twórcze, gdy coś mnie zafascynuje. Wieloma zakładkami pozaznaczałam intrygujące fragmenty, mamy do czynienia ze skarbcem wypełnionym po brzegi mądrością, taką prawie poetycką. Nawet pozornie proste telegramy są budujące.

  Podczas czytania pojawia się cała gama emocji. Wzruszenie pomieszane ze śmiechem, odrobina zadumy, do tego złość na niesprawiedliwość, która również przetyka się w pewnych momentach. Usher do swoich poszukiwań podszedł profesjonalnie. Zadbał o mnogość dziejów, epok, natykamy się nie tylko na artystów, ale też ludzi prostych, bez mylenia z prostackimi! To eklektyczny zbiór, każdy znajdzie interesującą dla siebie tematykę. Przyznam, że mnie zaciekawiło praktycznie wszystko, ale parę perełek najgłębiej zapadło mi w umysł. Autor nie omieszkał także zaznaczyć swojego ulubionego listu. Zajrzyjcie, a zobaczycie, czy Wasze odczucia się pokrywają!

  Sylvia Plath, Ansel Adams, Hellen Keller — to jedynie trzy nazwiska, a w ogólnym rozrachunku jest ich mnóstwo. Studium ludzkiej psychiki, próba złapania ulotności — udana. „Listy niezapomniane” skłaniają do głębokich przemyśleń, są lekturą idealną na każdą porę dnia. Lato, jesień, zimę i wiosnę. Teraz wiem, że koniecznie muszę kupić poprzedni tom, aby jeszcze mocniej zatopić się w zapachu kurzu i papieru. Ten ostatni podobno zniesie wszystko. A ja w najbliższym liście wspomnę o tak fenomenalnej lekturze, odciskającej w duszy pełno prawd życiowych. I tak tradycyjnie napomknę o zachęceniu do szperania, bo nie każdego bohatera kojarzyłam z nazwiska. Kolekcjonowanie wiedzy, kolekcjonowanie wspomnień — kocham!

  „Listy niezapomniane” świetnie nadają się na prezent. Najlepiej w paczce zawierającej od razu oba tomy, bo wierzcie mi, że po przeczytaniu chce się więcej. Liczę, iż Usher nie porzuci swojej pracy i uraczy mnie oraz innych jeszcze innymi publikacjami — w tym stylu, oczywiście.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-05-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Moja najdroższa, za jedenaście tygodni będziesz gotowa do przyjścia na ten świat. A cóż to jest za świat! Trwa najpiękniejsza wiosna, jaką kiedykolwiek widziałam". (Jessie Bernard do swojego nienarodzonego dziecka)

  Spotkania w kawiarniach, wypełnione długimi rozmowami spacery, a przede wszystkim listy – coraz trudniej o nienaznaczoną znamionami techniki więź z drugim człowiekiem. Spisywanie słów na papier przechodzi do przeszłości. Istnieją domy, w których nie sposób znaleźć czystej, białej kartki czy czekającej na jakiś wyjątkowy moment koperty. Sztuka epistolarna przeistacza się w sztukę zapomnianą, odrzuconą w kąt i niedocenioną. Jednak są jeszcze tacy, którzy doceniają kunszt własnoręcznie kreślonych ozdobników, zapach świeżo odciśniętego atramentu i piękno, jakie rodzi się przy spójni ludzkiej dłoni z niewzruszonym spokojem papieru.

  ,,Musisz robić to, co Tobie wydaje się słuszne. Nie pozwól, aby kiedykolwiek kierował Tobą strach przed tym ,,co pomyślą inni". Kiedy byłem młodym chłopakiem, moja babcia, wspaniała kobieta – jedna z najwspanialszych, jakie znałem – zawsze mi powtarzała, żebym ,,miał odwagę być Danielem wśród lwów; miał odwagę być samodzielnym". To najlepsza rada, jaką w życiu można otrzymać w kwestii szczęśliwego i udanego życia". (Bud Wilkinson do Jaya Wilkinsona)

  Drugi tom ,,Listów niezapomnianych" to istna skarbnica złotych myśli, troskliwych porad i dodających otuchy słów. To także przegląd ludzkich wzruszeń, lęków i zwierzeń. Czytelnik dostaje w tej książce dosłownie wszystkie możliwe emocje: od smutku objawiającego się przykrym ukłuciem w sercu, poprzez rozbawienie, na niedowierzaniu kończąc. Mamy tu nawiązujący do katastrofy społecznej list Adousa Huxleya, w którym – podobnie jak niegdyś jego adresat George Orwell - czytamy o zaletach powieści ,,Rok 1984". Możemy także zobaczyć list napisany przez Janis Joplin w pierwszych dniach jej sławy, pełne miłości wyznanie porzuconego przez Elizabeth Taylor Richarda Burtona, ostatnie słowa pasażerów lotu JL 123 ISHO oraz jeden z najważniejszych listów wysłanych podczas II wojny światowej – pismo szefa dowództwa myśliwskiego do Winstona Churchilla, które przekonało ówczesnego premiera do zatrzymania w kraju angielskich myśliwców. Skutki owej decyzji okazały się bezcenne – dwa miesiące później samoloty te powstrzymały Lutwaffe podczas bitwy o Anglię i ostatecznie zapobiegły objęciu kontroli nad niebem przez Niemcy.

  ,,Przysięgaliśmy sobie, że po powrocie ,,do domu" znowu będziemy razem, lecz los chciał inaczej – nigdy tu nie dotarłeś. Mam jednak nadzieję, Dave, że gdziekolwiek jesteś, te wspomnienia są dla Ciebie równie cenne jak dla mnie". (Brian Keith do Dave'a)

  Od XVI wieku po 2014 rok. Od miłości do krytyki. Od Francji po Teksas. Korespondencja z najdalszych zakątków świata i z czasów, kiedy nie znano jeszcze pojęcia ,,komputer" - może właśnie tego potrzeba współczesnemu czytelnikowi – niemego powrotu do chwil, w których list stanowił niekiedy najszybszą lub jedyną drogę przekazania wiadomości. Być może mówiąc rzadziej, mówiliśmy więcej, a słowa były lepsze, pełniejsze. Jeden powód, dla którego warto przeczytać tę książkę? Ty. Przeczytaj ją dla siebie. Nie ma znaczenia, czy jesteś estetą, wielbicielem słowa pisanego czy molem książkowym. ,,Listy niezapomniane" to historie życia, które bardzo do tego życia zbliżają, niejednokrotnie ukazując jego kruchość. Być może zbiór tak nietypowych zapisków położony na jednej z domowych półek przypomni nam czasem o napisaniu pocztówki do przyjaciela lub kartki na święta. Pozostaje jednak pytanie: na ile w porządku jesteśmy wobec prawowitych autorów i odbiorców zawartej w książce korespondencji? Czy uczciwe jest zaglądanie pomiędzy karty tego, co niekiedy miało pozostać w tajemnicy? Zapewne nigdy się tego nie dowiemy, jednak jeśli cel uświęca środki, wyciągnijmy z tego naukę: napiszmy list.

  /Poddasze Literata

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Listy z podróży do Ameryki T.2 0/5 Nasza cena:
22,13 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Listy z podróży do Ameryki T.2

Lata siedemdziesiąte XIX wieku. Rozkwitające Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.On Henryk Sienkiewicz początkujący, lecz już znany pisarz i publicysta, zapalony podróżnik i myśliwy, wnikliwy obserwator ludzi i przyrody. Ona Ameryka Północna dzika i cywilizowana, niespokojna i miłująca porządek,...
Listy 1939-1982 T.2 Czapski, Hering 0/5 Nasza cena:
43,52 zł 64,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Listy 1939-1982 T.2 Czapski, Hering

"We wszystkich kieszeniach powtykane mam kartki z zaczętymi listami. Zatarte i pisane ołówkiem, i nieczytelne nawet dla mnie. Nie wiem, jak siebie zobowiązać, jak siebie zakląć, że zaczęty, pisany z tak wielkiej wewnętrznej potrzeby wyślę."Ludwik Hering, 1952"Patrzę na świat, przedmioty i na ludzi...
Listy Tom 1-2 0/5 Nasza cena:
98,40 zł 120,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Listy Tom 1-2

Notka do Korespondencji Modrzejewskiej: Założeniem tej edycji jest zebranie dostępnej obecnie czynnej korespondencji Heleny Modrzejewskiej i jej męża oraz wyboru korespondencji biernej ich obojga. Inspiracją i podstawą wydania były edycje dotychczasowe: Gota i Szczublewskiego Korespondencja Heleny...
Listy Tom 1-2 0/5 Nasza cena:
60,00 zł 120,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Listy Tom 1-2

Notka do Korespondencji Modrzejewskiej: Założeniem tej edycji jest zebranie dostępnej obecnie czynnej korespondencji Heleny Modrzejewskiej i jej męża oraz wyboru korespondencji biernej ich obojga. Inspiracją i podstawą wydania były edycje dotychczasowe: Gota i Szczublewskiego Korespondencja Heleny...
Pakiet: Karl Dedecius – Tadeusz Różewicz. Listy 1961-2013. Tom 1+2 0/5 Nasza cena:
44,85 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Karl Dedecius – Tadeusz Różewicz. Listy 1961-2013. Tom 1+2

Kiedy pod koniec 1961 roku nawiązywali ze sobą kontakty listowne, Dedecius – po spektakularnym sukcesie swojej antologii polskiej poezji powojennej Lektion der Stille – stał u, a właściwie już w progu swojej mającej potrwać półwiecze kariery translatorskiej. Różewicz natomiast był wówczas pisarzem...
Śladami zapomnianych bohaterów. Tom 2 0/5 Nasza cena:
39,02 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śladami zapomnianych bohaterów. Tom 2

Uważam, że w czasach, kiedy historia jest często używana do dzielenia, a nie jednoczenia ludzi powinniśmy skierować się ku najpiękniejszym jej kartom. Tym, które u wszystkich wywołują poczucie dumy. Bohaterstwo nie ma bowiem narodowości, rasy, ani poglądów politycznych. Kiedy trzy lata temu...
Autoportret z listów II (1933-1942) Tw 0/5 Nasza cena:
55,92 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Autoportret z listów II (1933-1942) Tw

Druga część korespondencji obejmuje 480 listów z ostatniego etapu życia Edyty Stein w latach 19331942.Dotyczą jej życia i działalności w klasztorze karmelitanek w Kolonii, ucieczki przed nazistami do Holandii i pobytu w Karmelu w Echt, aresztowania przez gestapo i deportacji do obozu...
Rozmowy z Bogiem. T.2 5/5 Nasza cena:
23,49 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z Bogiem. T.2

Wydanie 2012r. Oprawa broszurowa. Strony 324. Format 12,5x19,5cm. Neale Donald Walsch niesie duchowe przesłanie pokoju, które nie przestaje poruszać serc i umysłów niemal na całym świecie. Jego książki, przetłumaczone na 37 języków, docierają do milionów ludzi, inspirując ich do dokonywania...
Goebbels. Dzienniki. Tom 2 1939-1945 0/5 Nasza cena:
59,42 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Goebbels. Dzienniki. Tom 2 1939-1945

Joseph Goebbels (1897-1945), minister oświecenia narodowego i propagandy Rzeszy, budzi  jednoznaczne skojarzenia. To jedna z najbardziej złowrogich postaci w historii XX wieku, symbol kłamstwa, cynizmu i manipulacji. Więcej nawet - morderca "zza biurka". Jego pomysły propagandowe wzniecały...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula