Lęk

Autor:

Tomasz Sablik

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
344
Rok wydania
2021
Nasza cena: 36,08 zł 49,90 zł Taniej o: 28%


W Księdze Rodzaju zapisano, że na początku była ciemność. Ale to nieprawda. Na początku i na końcu zawsze jest tylko lęk.

Ludzkość spowił mroczny całun śmierci, a wraz z nim świat ogarnęła przytłaczająca cisza…
Na skraju pustyni, w sąsiedztwie mrocznego lasu stoi niewielka, drewniana chata. Mieszkają w niej Jakub oraz Julia, małżeństwo od lat bezskutecznie starające się o dziecko. W ich niedalekim sąsiedztwie żyją Daniel z Martą – jak się wydaje jedyni prócz nich, którzy przeżyli pandemię śmiertelnego wirusa. Ta zaprzyjaźniona, wspomagająca się czwórka od lat nie widziała innych żywych ludzi.
Pewnej deszczowej nocy do drzwi chaty puka młoda, bosa dziewczyna w żółtej pelerynie, prosząc o pomoc. Wbrew logice i obawom Jakub wpuszcza ją do środka. Wraz z przybyciem tego niespodziewanego gościa zaczynają się dziać niepokojące rzeczy…
Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pandemia i wiedźmy.

  Tomasz Sablik znany jest czytelnikom z nie tak dawno wydanej - i świetnie przyjętej - "Windy", która jako książka spod znaku grozy spełniła oczekiwania i zwróciła na autora oczy czytelniczej publiki. "Lęk" to lektura, za sprawą której Sablik pogłębia to pozytywne wrażenie. Kto wie, czy nowy tytuł nie jest nawet jeszcze lepszy od "Windy"!

  Tym razem autor zabiera nas do ciemnego lasu, w którym żyją niedobitki ocalałych z szalejącej na świecie pandemii (temat bardzo na czasie). Na pierwszych stronach poznajemy dwie ocalałe pary: Julię i Jakuba oraz Daniela i Martę. Każde małżeństwo żyje we własnym domu, jednak odwiedzają się i (trochę wspólnie, trochę osobno) próbują jakoś przetrwać. Wszyscy jednak odczuwają dojmującą samotność, a na dodatek między Julią a Jakubem dzieje się ostatnio bardzo różnie... Wszystko zmieni się z chwilą, w której do domu Jakuba zapuka przemoknięta nieznajoma.

  "Lęk" Tomasza Sablika to nie jest może Fantastyka sensu stricte, jednak zaliczenie książki do tej właśnie kategorii bynajmniej nie jest błędem. Horror i groza drzemiące w powieści autora wpisują się znakomicie w ramy gatunku; pozostaje więc tylko zajrzeć do Księgarni [Adres usunięty] i poszperać nieco głębiej w kategorii Fantastyka w poszukiwaniu czegoś więcej :)

  Z opisu Wydawcy dowiadujemy się mniej więcej tyle:

  Na skraju pustyni, w sąsiedztwie mrocznego lasu stoi niewielka, drewniana chata. Mieszkają w niej Jakub oraz Julia, małżeństwo od lat bezskutecznie starające się o dziecko. W ich niedalekim sąsiedztwie żyją Daniel z Martą – jak się wydaje jedyni prócz nich, którzy przeżyli pandemię śmiertelnego wirusa. Ta zaprzyjaźniona, wspomagająca się czwórka od lat nie widziała innych żywych ludzi. Pewnej deszczowej nocy do drzwi chaty puka młoda, bosa dziewczyna w żółtej pelerynie, prosząc o pomoc. Wbrew logice i obawom Jakub wpuszcza ją do środka. Wraz z przybyciem tego niespodziewanego gościa zaczynają się dziać niepokojące rzeczy…

  Wraz z biegiem wydarzeń wszystko coraz bardziej wskazuje na to, że tajemnicza nieznajoma to parająca się czarami wiedźma... Z domu Jakuba i Julii znika krzyż, zastępują go powiązane w trójkąt patyki, dziewczyna rysuje jakieś kabalistyczne znaki w kątach domostwa, odprawia w lesie nago jakieś modły, pożera na surowo martwe ptaki... Na domiar złego zaczyna zdobywać jakąś tajemną władzę nad Jakubem i wchodzi w dziwną komitywę z jego żoną, która w stanowczy sposób była z początku przeciwna przyjęciu dziewczyny pod wspólny dach. To wszystko nie skończy się prawdopodobnie dobrze.

  W książce nie brakuje grozy i napierającego na bohaterów z każdej strony uczucia lęku oraz niepewności, które z każdym rozdziałem zwiększają napięcie i udzielają się czytelnikowi. Sablik nie spieszy się z budowaniem tej historii, lecz dzięki temu mamy szansę skupić się na jej detalach, które powiększają tylko dezorientację, niepewność i strach. Lektura jest naprawdę świetnie napisana i przemyślana.

  Połączenie wątków pandemicznych z wiedźmą i czarami jest w przypadku "Lęku" literackim strzałem w dziesiątkę. Wspólnie z głównymi bohaterami nie wiemy co się dzieje i choć domyślamy się prawdy, to na każdym kroku próbujemy wierzyć, że nic złego się nie dzieje. Doprowadzi to do trzymającego w napięciu finału, który choć jest przewidywalny, to jednak robi na czytelniku piorunujące wrażenie. Brawo Panie Tomaszu!

  Książki takie jak "Lęk" to powrót do korzeni gatunku. Subtelna groza, niedopowiedzenia, złudzenia, w końcu oczywiste wyjście sił zła z cienia i ich konfrontacja z niewinnymi ofiarami - oto co dostajemy od Tomasza Sablika. Warto dalej przyglądać się temu autorowi, wciąż spełnia ON bowiem pokładane w nim nadzieje i sprawia, że czytelnik jest po lekturze usatysfakcjonowany w stu procentach.

  Zapraszam raz jeszcze do działu Fantastyka Księgarni Tania Książka.

  Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości Księgarni [Adres usunięty]

  #lęk #bloggujezTK #taniaksiazka #tomaszsablik #pandemia #wiedźma #czary #horror #groza #cosnapolce #bookstagram #bookreview #czytamksiazki

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Lęk" to najnowsza powieść grozy od Tomasza Sablika.

  Głęboko w lesie stoi stara drewniana chata, w której mieszka Jakub z Julią. Właśnie tam małżeństwo znalazło schronienie, gdy śmiertelny wirus spowodował spustoszenie na całym świecie. Jedynie garstka ludzi przetrwała pandemię, a tym którym się to udało żyją wiecznym strachu. Pewniej deszczowej nocy Jakub z Julią mają nieproszonego gościa, a jest nim młoda dziewczyna, która prosi o schronienie. Wbrew obawom Jakub oferuje pomoc nieznajomej, co w niedalekiej przyszłości będzie go słono kosztować. W ich codzienną rutynę wkradnie się strach, zazdrości i pożądanie...

  "Lęk" to mroczna opowieść, gdzie od pierwszych stron wyczuwamy niepokojący nastrój, a pierwszoplanową rolę odegra zło w najmroczniejszej postaci, w której w żaden sposób nie potrafimy zdefiniować. Sądziłam, że tajemniczy wirus będzie grał pierwsze skrzypce w tej historii, a okazało się, że sama pandemia była tylko symboliczna, bo jednak cała akcja skupiła się na czymś innym. Bohaterowie pogodzi się z tym co ich spotkało, ale podświadomie czują przetłaczającą samotność i lęk przed tym co ma nastąpić... a tego akurat nie wie nikt.

  Dla mnie ta historia to walka dobra ze złem.

  Życie kontra śmierć.

  Nie wiem czy moja luźna interpretacja jest słuszna, ale mamy dużo symboli, które na to wskazują. Wróbel, który symbolizuje chrześcijan, którzy oddają się wewnętrznej modlitwie kontra martwy wróbel, który oznacza krew, cierpienie i zwątpienie w słowo Boże. A trzeba pamiętać, że postać Jakuba jest bardzo wierząca i żyje zgodnie z dziesięcioma przykazaniami, więc ptaka odbieram jako nadchodzące zło, które ma zburzyć spokój. Do tego dochodzi znak trójkąta oznaczający pogardę dla Trójcy Przenajświętszej, a jego odwrotność to piekło. Tak więc można na ten temat dużo filozofować, a i tak każdy będzie miał inne zdanie, więc jest to temat rzeka...

  Ale koniec końców była to naprawę ciekawa przygoda, która na pewno daje dużo myślenia. Jednak człowiek jest słabą i ufną jednostką. Był i będzie... Książka, po którą warto sięgnąć i się przekonać czym jest zło, bo jak sami wiecie to tajemnicza siła przybierającą wiele postaci... Polecam i życzę Wam mocnych wrażeń💥

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Naturalnym jest porównywanie najnowszej książki autora z poprzednią, tym bardziej jeśli wzbudziła ona olbrzymie emocje, a kolejnej wyczekiwało się z taką niecierpliwością. "Winda" jest dla mnie powieścią rewelacyjną, ciężką od mrocznych wizji, ulotną i jednocześnie brutalną, natomiast "Lęk" wydał mi się dużo bardziej dojrzały, zarówno jeśli chodzi o warsztat pisarski, jak i jego wydźwięk i głębię emocji, które wzbudził. Jest też powieścią dużo bardziej stonowaną, oddającą monotonię życia, płynącego gdzieś w rozedrganym, pustynnym, postapokaliptycznym świecie.

  Czworo bohaterów, którzy przetrwali bezwzględną eliminację gatunku ludzkiego, zaczyna się odnajdywać w zastanej rzeczywistości. Wygrywa w nich instynkt przetrwania, życie toczy się dalej, a rutyna dnia codziennego pozwala okrzepnąć i patrzeć w przyszłość.

  Jednak samotność, nawet ta we dwoje, sprzyja rozmyślaniom. Ujawniają się skrywane, nieuświadomione lęki, pierwotne potrzeby, zepchnięte na bok wyrzuty sumienia. Zwycięża ludzka natura z wszelkimi słabościami, nadziejami i całym jej skomplikowaniem, a przebywanie z drugim człowiekiem, nawet jeśli byłby ostatnim na Ziemi, rodzi różnice zdań i konflikty, których nie sposób uniknąć.

  Czy to również ludzka natura, czy może przyzwyczajenie i wtłoczenie w narzucone ramy każe im stosować się do przyjętych niegdyś zasad? Bogactwo symboliki pozwala wybiec poza prozę życia, przyjrzeć się temu co ludziom pomaga przetrwać. Ale dopiero pojawienie się niespodziewanego gościa, młodej dziewczyny, obdziera bohaterów z fałszu, z gry pozorów, wystawia na próbę ich samych i wszystko w co wierzą. Ich krucha stabilizacja zostaje bezpowrotnie zachwiana.

  Atmosfera z początku monotonna, jak tylko może być życie czworga rozbitków na pustyni, z chwilą pojawienia się Żywii przyjmuje mroczne barwy, zasnuwa się ciężkimi od wyuzdania, profanacji, brudnych myśli i sprzecznych emocji chmurami.

  Przerażające, drążące jestestwo wizje, pojawiające się pogańskie znaki i przesycone pierwotnym popędem obrzędy, sprawiły, że wraz z bohaterami zaczynałam tracić grunt pod nogami. Obrazów niektórych scen nie jestem już w stanie usunąć z głowy, wracają i wracają...

  Zakończenie jak na powieść grozy przystało napawa lękiem, dogłębnym smutkiem wręcz, odsłaniając prawdę o najgłębszych ludzkich lękach. Tym najbardziej pierwotnym i jednocześnie zrozumiałym pozostanie obawa przed samotnością.

  Zazwyczaj potrafię zamknąć swoją opinię w kilku zdaniach. Książka Tomasza Sablika budzi we mnie chęć rozpisania się o jej wyjątkowym mrocznym klimacie, dojrzałym pięknie języka, pozostawieniu wielu kwestii domysłom czytelnika, rozbudowanej analizie ludzkiej natury. Nie odda to jednak emocji jakie we mnie wzbudziła. Każdy odbierze ją na swój sposób, niektórym się nie spodoba, innych, jak mnie, trafi prosto w serce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wyobraźcie sobie pandemię, nieznanego wirusa, który rozprzestrzenia się na całym świecie, giną setki, tysiące, miliony ludzi. Brzmi znajomo ? Tomasz Sablik postanowił przenieść nas w miejsce gdzie przeżyła ich tylko garstka-na skraju pustyni mieszka małżeństwo, które od lat bezskutecznie stara się o dziecko, w pewnej odległości od nich kolejna para i wygląda na to, że na świecie pozostali tylko oni, od lat nie widzieli innych, żywych ludzi. Jednak pewnej deszczowej nocy ktoś puka do ich drzwi i wszystko się zmienia...

  "Zobaczysz to co najważniejsze. To co masz zobaczyć. Zawsze, wszędzie, gdziekolwiek będziesz, cokolwiek byś myślał, czegokolwiek byś się bał, będziesz to widzieć."

  Sablik umie pisać! Jest to tak dziwna książka, że podobnej w rękach nie miałam. Ciężko ją umiejscowić w czasie i przestrzeni, tak jakby autor stworzył swój zupełnie odrealniony a z drugiej strony tak normalny świat. Niby wszystko jest znajome a jednocześnie tak dalekie i tak inne od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Tu nie ma wartkiej akcji, nic nie pędzi, dzień za dniem, jak na zwolnionych obrotach poznajemy rodziny, żyjące na skraju nicości.  Oglądamy ich z perspektywy podglądacza, ich normalne funkcjonowanie- malowanie płotów, przygotowywanie kąpieli i to w tym tkwi moc tej historii. Jak można napisać książkę, w której prawie nic się nie dzieje a jednocześnie jest tak przerażająca? Zapytajcie Tomka Sablika. Ja przez większość czasu czułam się obserwowana, miałam ochotę oglądać się za siebie by upewnić się, że wbite we mnie spojrzenie to jedynie moja rozbujała wyobraźnia.

  Dodatkowo muszę podkreślić to jak pięknie wydawnictwo Vesper wydaje książki to jest sztos, brawo dla nich i brawo dla Dawida Boldysa za ilustracje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest moc! Od razu powiem Wam, że Tomek Sablik w pełni spełnił moje oczekiwania. "Lęk" jest powieścią wyjątkową, z rodzaju tych, o których lepiej wiedzieć jak najmniej przed rozpoczęciem lektury. Dlatego polecam zaufać mi na słowo, że warto i sięgnąć po nią w ciemno. Jeśli jednak wolicie dowiedzieć się czegoś więcej to zapraszam do mojej recenzji.

  Przyszłość, okolice nienazwanego miasta. Jakub i Julia od kilku lat wiodą proste życie w małej, drewnianej chatce. Nie mają elektryczności, ani nawet bieżącej wody. Od frontu ich domu rozciąga się nieprzebrana piaszczysta pustynia, po bokach leśna gęstwina. Jedyni sąsiedzi - Daniel i Marta - mieszkają w odległości kilkudziesięciu minut marszem. Jest jeszcze pies Kapral. Z kolei ludzkości już nie ma, przetrzebił ją śmiercionośny wirus, pozostawiając przy życiu najprawdopodobniej niewielki promil. Nasi bohaterowie należą właśnie do tego elitarnego grona ocalałych.

  Życie religijnego Jakuba i jego żony płynie leniwie, pozwalając im koncentrować całą swą uwagę na czynnościach dnia codziennego. Obydwoje, a zwłaszcza Julia doświadczają pewnych dolegliwości zdrowotnych. Do tego kobieta marzy o potomku, co zdaje się nie być kwestia priorytetową dla Jakuba.

  Koniec beztroski następuje pewnej deszczowej nocy, gdy do drzwi pary puka niespodziewany gość. Olśniewająco piękna nastolatka opowiada im swoją tragiczną historię, prosząc o pomoc. Nie sposób odmówić potrzebującemu, więc bohaterowie zgadzają się przyjąć Żywię pod swój dach. Staje się to początkiem serii dziwnych, niepokojących wydarzeń.

  W tej książce intryguje wszystko, począwszy od osadzenia akcji. Owszem, całość dzieje się w rzeczywistości postapo, ale wbrew pozorom główna oś fabularna nie będzie skupiała się wokół walki o przetrwanie w obliczu zagłady. To bohaterowie mają już opanowane i funkcjonują w tych postapokaliptycznych warunkach całkiem nieźle. Realia zrujnowanego świata stanowią jedynie tło wydarzeń, służące stworzeniu klimatu dusznej izolacji i osamotnienia. Kiedy bohatera coś zaniepokoi, nie wyciągnie smartfona w celu wygooglowania zagadnienia, nie zapyta o radę nikogo postronnego. Musi polegać wyłącznie na sobie i swojej intuicji. Wie, że nikt mu nie pomoże, nie podsunie złotego środka. W efekcie rośnie wewnętrzna presja.

  Uwagę zwracają również liczne kontrasty. Weźmy na przykład: pustynia - kwintesencja wielkiej pustki i las - przestrzeń tętniąca życiem. Podobnie na poziomie bohaterów: Jakub - zagorzały katolik i Żywia - odprawiająca tajemnicze rytuały i czary. Daniel i Marta - korzystający z dostępnych wygód oraz Jakub i Julia - skrajni minimaliści.

  W ogóle umieszczenie pustyni i lasu obok siebie jest dziwne, a przez to diabelnie działające na wyobraźnię i niepokojące. Sama uwielbiam motyw pustyni w horrorach i gdy tylko połapałam się, że występuje ona i w "Lęku", wiedziałam już, że książka mi się spodoba, innej opcji nie ma.

  Przejdźmy do kolejnego zagadnienia: erotyka. Seks. Jakuba właściwie poznajemy w momencie gdy odmawia ON zbliżenia swojej żonie, także problem z seksem widoczny jest u niego od początku. Później jest tylko gorzej; tłumione pragnienia i poczucie winy (potęgowane tylko jego religijnością) wzmagają napięcie i lęki. I naprawdę nie trzeba być Freudem aby zorientować się, że takie duszenie w sobie seksualności i cała masa konfliktów wewnętrznych w dłuższej perspektywie działają na psychikę destrukcyjnie. Taka właśnie sytuacja ma miejsce u Jakuba. W ogóle erotyki (w większości tej zakazanej w mniemaniu głównego bohatera) jest w "Lęku" sporo. Ja uważam, że to dobrze, bo umiejętnie zastosowana może być doskonałym narzędziem do ukazania pewnych stanów psychicznych, wywołania emocji.

  Na koniec temat najbardziej kontrowersyjny: religia. Wystawiana na próby religijność Jakuba, jego kryzys wiary nie jest uderzeniem w religię samą w sobie, a jedynie sposobem na ukazanie pewnych postaw. Podobne mógłby przejawiać rodzimowierca czy wyznawca Latającego Potwora Spaghetti. W ogóle moim zdaniem podejście Jakuba do religii jest niewłaściwe; krótkowzroczne i fanatyczne. Prawda jest taka, że ta książka będzie taka, jaka będziemy chcieli aby była. Jeśli zinterpretujemy ją jako antyreligijny bełkot, to tym właśnie będzie, ale jeśli otworzymy umysł i zajrzymy głębiej, to być może dostrzeżemy w niej fascynujące psychologiczne studium przypadku. Albo przypadków. Albo coś jeszcze innego.

  Dla mnie "Lęk" jest doskonałym horrorem psychologicznym. Wielowymiarowym, tętniącym emocjami, pełnym symboli i metafor. Książkę naturalnie dodaję do ulubionych i polecam całym sercem. Czytajcie, ale nie bezrefleksyjnie - analizujcie, zwracajcie uwagę na szczegóły. Jeśli jeszcze nie czytaliście "Windy" Tomasza Sablika to koniecznie nadróbcie. Delektujcie się mrokiem w najlepszym wydaniu.⠀

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Tomasz Sablik
 • Wydawnictwo Vesper
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 344
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788377313947
 • Język: polski
 • ISBN: 9788377313947
 • EAN: 9788377313947
 • Wymiary: 14.5x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Więzień labiryntu, tom 3. Lek na śmierć 0/5 Nasza cena:
28,12 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Więzień labiryntu, tom 3. Lek na śmierć

ŚWIATOWY BESTSELLER! FILM W KINACH „Lek na śmierć” to trzeci tom bestsellerowej serii Jamesa Dashnera „Więzień Labiryntu”. Po przeczytaniu poprzednich tomów - „Więzień labiryntu” i „Próby ognia” - masz zapewne wiele pytań. Przed tobą jeszcze więcej fałszywych tropów, przygód, niebezpieczeństw i...
Winda 5/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Winda

Robert Rot jest spokojnym kochającym mężem, ojcem ubóstwiającym swoje córki. Ciężko pracującym taksówkarzem, dla którego życie sprowadza się do niewyszukanych codziennych przyjemności i typowych obowiązków. Robert Rot jest zwyczajny i szczęśliwy. Winda napawa go jednak strachem, choć nie umie go...
Zaraza. Grobowiec. Tom 1 5/5 Nasza cena:
42,29 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaraza. Grobowiec. Tom 1

„Grobowiec” to cyklicznie wydawana antologia prezentująca dzieła najciekawszych przedstawicieli polskiej literatury grozy. Każdy tom poświęcony jest jednemu, konkretnemu zagadnieniu. Tom pierwszy odnosi się do kwestii „zarazy”. Motyw przewodni stanowi jednak wyłącznie wstępną inspirację, która...
Omen 4/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Omen

Jeremy Thorn jest amerykańskim ambasadorem w Wielkiej Brytanii. Jego cierpiąca na depresję żona, po latach bezowocnych starań o potomstwo i kilku poronieniach, w końcu rodzi dziecko. Gdy jednak ambasador zjawia się w rzymskim szpitalu, słyszy od pracującego tam księdza, że jego nowo narodzony synek...
Twierdza 5/5 Nasza cena:
33,79 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Twierdza

"Coś morduje moich ludzi". Tak brzmi wiadomość wysłana przez nazistowskiego dowódcę stacjonującego w małym zamku wysoko w odległych, rumuńskich Karpatach. Każdej nocy niewidzialny i cichy wróg wybiera jedną ofiarę i pozostawia jej okaleczone zwłoki ku przerażeniu żołnierzy. Kiedy do twierdzy...
Zew Cthulhu 1/5 Nasza cena:
20,26 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zew Cthulhu

Zew Cthulhu to zbiór pięciu najbardziej znanych, najstraszniejszych opowiadań niekwestionowanego mistrza opowieści niesamowitej ? Howarda Phillipsa Lovecrafta. Zew Cthulhu, Widmo nad Innsmouth, Szepczący w ciemności, Zgroza w Dunwich oraz Kolor z innego wszechświata to absolutny kanon twórczości...
Chata na krańcu świata 4/5 Nasza cena:
34,71 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chata na krańcu świata

Powieść nagrodzona Bram Stoker Award za najlepszą powieść 2018 roku oraz Locus Award 2019 za najlepszy horror. Siedmioletnia Wen i jej rodzice, Eric i Andrew, spędzają wakacje w samotnej chatce nad jeziorem niedaleko granicy kanadyjskiej, z dala od miejskiego zgiełku, odcięci od natrętnego...
Alicja. The Chronicles of Alice. Tom 1 4/5 Nasza cena:
29,68 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alicja. The Chronicles of Alice. Tom 1

Stare Miasto to niepokojące miejsce, pełne wąskich, niebezpiecznych uliczek i rozpadających się budynków. Zamieszkują je tylko najbardziej zdesperowani, biedni, pozbawieni nadziei ludzie. W sercu starego Miasta stoi szpital psychiatryczny, w którego murach rozchodzą się krzyki zapomnianych przez...
Całopalenie 4/5 Nasza cena:
34,71 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Całopalenie

Ben i Marian Rolfe mają już serdecznie dość ciasnego, dusznego mieszkania na Brooklynie, które podczas upalnego lata staje się wręcz nie do wytrzymania. Kiedy więc trafia się im okazja wynajęcia luksusowej rezydencji na północy stanu za jedyne 900 dolarów za cały wakacyjny sezon, po prostu nie mogą...
Chodź ze mną 4/5 Nasza cena:
38,03 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chodź ze mną

Zło istnieje! Nie jako przeciwwaga doba, czy owoc filozoficznych rozważań. Zło jest czystą i niczym nieskrępowaną mocą – siłą, która sprowadza na ziemię pierwiastek piekła. Zło jest wieczne i nieśmiertelne. Czasem trwa w uśpieniu przez lata, by w końcu objawić się w najohydniejszej ze swych...
Koniec. Baśń o mieście, w którym zawsze pada deszcz i skończył się świat 4/5 Nasza cena:
39,96 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koniec. Baśń o mieście, w którym zawsze pada deszcz i skończył się świat

Młoda barmanka pewnego dnia znika bez słowa wyjaśnienia. Podobno pojechała do Bydgoszczy. Jej śladem, niezależnie od siebie, wyruszają trzy osoby: jej najlepsza przyjaciółka, platonicznie zakochany w niej mężczyzna oraz ksiądz, który chce pomóc babci dziewczyny. Chaotycznie krążą po ulicach miasta,...
Amityville Horror 4/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Amityville Horror

George i Kathleen Lutz wprowadzili się do zakupionej za bezcen imponującej posesji na Long Island w przekonaniu, że oto ziszcza się ich amerykański sen, tymczasem dwadzieścia osiem dni, jakie spędzili w nowej siedzibie, można jedynie określić jako istny koszmar. Wiedzieli wprawdzie, że poprzedni...
Wybrane bestsellery
Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4 0/5 Nasza cena:
29,26 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4

Rosnące siły Mrocznej Puszczy zaciągają do swoich szeregów coraz więcej wojowników. Bluszczowa Sadzawka, której powierzone zostało szpiegowanie członków Bezgwiezdnej Ziemi, ryzykuje własne życie i bierze udział w brutalnych treningach, w nadziei na ocalenie bliskich. Lwi Płomień i Sójcze Pióro...
Ikon 0/5 Nasza cena:
27,48 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ikon

Co łączy zakończony właśnie kryzys kubański, politykę braci Kennedych i ich związek z Marylin Monroe? Odpowiedź podsuwa jeden z najpoczytniejszych thrillerów Grahama Mastertona! Daniel jest właścicielem małego pubu w spokojnym miasteczku w Arizonie. Gdy dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel...
Eiger wyśniony 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Eiger wyśniony

Zdobywcy najwyższych gór – to bohaterowie? Egoiści? Wariaci? Co sprawia, że człowiek jest gotowy zaryzykować wszystko, żeby zdobyć niedostępny szczyt? Kto to rozumie, temu nie trzeba tłumaczyć, a kto nigdy nie usłyszał wezwania gór, i tak tego nie pojmie – zdaje się mówić Jon Krakauer, doskonały...
Wielka księga zwierzaków 5/5 Nasza cena:
46,73 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga zwierzaków

Nowe, specjalne wydanie bestsellerowych opowieści Martyny Wojciechowskiej o zwierzakach świata. Teraz uzupełnione o dodatkowe treści! Odkrywaj świat ze znaną podróżniczką! Który zwierzak jest największym śpiochem i nie ma czasu na zabawę, bo ciągle musi spać? Czy to prawda, że orangutany uwielbiają...
Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
25,03 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach...
Ja tu jestem szefem 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja tu jestem szefem

„Ja tu jestem szefem”, gorący romans biurowy z motywem hate-love, to opowieść o prawdziwym starciu charakterów. Jaki będzie jej finał? Przekonaj się sama! Diana, bohaterka najnowszej powieści Ady Tulińskiej – „Ja tu jestem szefem”, nigdy nie sądziła, że będzie musiała martwić się o swoją...
Jedno życzenie 0/5 Nasza cena:
32,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedno życzenie

Historia pierwszej miłości, której ślad pozostaje w nas na zawsze, i o decyzjach, których skutki odczuwamy przez całe życie. Maggie Dawes nie opowiadała tej historii od lat. Dawno temu po raz pierwszy naprawdę się zakochała. Miała wtedy szesnaście lat i była daleko od domu. Wysłano ją do małej...
Też tak mam! 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Też tak mam!

„Tampony? Ja nie używałam i żyję”, „A w tej czapeczce to nie będzie córce za ciepło?”, „Depresja? Jaka depresja? Ludziom się nudzi, to wymyślają”, „Za bardzo boli? To okres, musi boleć”. Z takimi pytaniami polskie kobiety mierzą się każdego dnia. A problemów, które spotykają na swojej drodze, jest...
Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera 0/5 Nasza cena:
21,42 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera

Małą Martą chciał się zająć ksiądz egzorcysta. Na rodziców awanturującego się Piotrka sąsiedzi nasyłają policję i pomoc społeczną. Matka autystycznego Mateusza usłyszała, że powinna go oddać do ośrodka. Aleś rozładowuje energię, ścigając się na rowerze. Tamara ma ADHD i świadectwa z czerwonym...
Wzburzone fale. Saga rodu Quinnów. Tom 1 0/5 Nasza cena:
32,81 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wzburzone fale. Saga rodu Quinnów. Tom 1

Pierwsza część wzruszającej „Sagi rodu Quinnów”, autorstwa niekwestionowanej królowej romansów – Nory Roberts. Cameron, Ethan i Philip mają za sobą trudne dzieciństwo. Bici i wykorzystywani przez biologicznych rodziców, znaleźli prawdziwy dom u Stelli i Raymonda Quinnów. Cameron został kierowcą...
Czarny telefon. Wydanie filmowe 0/5 Nasza cena:
34,63 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarny telefon. Wydanie filmowe

Nowe wydanie książki "Upiory XX wieku", zbioru opowiadań, który przyniósł Joemu Hillowi sławę. Wśród nich znajduje się "Czarny telefon" którego ekranizacja wejdzie do kin już w lutym 2022 r. Jack Finney ma trzynaście lat i poważne kłopoty. W ciągu dwóch lat w tajemniczych okolicznościach zaginęło...
Prawdziwa historia Królowej Życia 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa historia Królowej Życia

Królową byłam zawsze. Od wielu lat wiem, jak smakuje sława. W Kotlinie Kłodzkiej znali mnie wszyscy. Nie ma się czym chwalić, kryminał to nie pierwszy rząd w operze. Ale gdybym udawała, że tego nie było, byłabym hipokrytką. Nie będę opowiadać bzdur, że byłam na wczasach w Ameryce. Nie zamierzam też...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula