Latarnia umarłych

Autor:

Leszek Herman

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Seria
Wydawnictwo
Rok wydania
2016
Ilość stron
600
Inne wersje (4)
Outlet, Książka, op. miękka
za 22,45 zł
eBook, mobi, epub
za 29,72 zł
Audiobooki mp3
za 35,92 zł
Audiobook CD
za 31,92 zł
Nasza cena: 35,02 zł 44,90 zł Taniej o: 22%

"Latarnia umarłych" jest kontynuacją książki "Sedinum. Wiadomość z podziemi", natomiast akcja powieści toczy się rok po wydarzeniach z pierwszej części.

W "Sedinum" pewien młody architekt, dziennikarka oraz potomek starej pomorskiej rodziny poznają się za sprawą nieboszczyka siedzącego we wraku starej, niemieckiej ciężarówki odkrytej w samym centrum miasta pod parkingiem podziemnym pewnego biurowca. Razem próbują rozwiązać zagadkę. Teraz Igora, Paulinę i Johanna, czeka absolutnie sensacyjne śledztwo dotyczące tajemniczego morderstwa.

Wiele lat temu w małym nadmorskim miasteczku rodzi się przyszły Cesarz Północy, król Skandynawii.

W 1941 roku, w pewne zimne listopadowe południe, następuje gromki wybuch, który kruszy szkło w całym mieście. Fala uderzeniowa okazuje się na tyle silna, że pod jej wpływem zapada się nawet posadzka w starej kaplicy.

Osiemdziesiąt lat po tym wydarzeniu redakcja jednego z popularnych szczecińskich dzienników otrzymuje zaskakujące listy od tajemniczego starszego pana, który wydaje się być niezrównoważony psychicznie.

W ostatniej swojej wiadomości do gazety ostatecznie to potwierdza i wyjawia, że w swojej piwnicy trzyma zakopane wiele lat temu zwłoki. Ten godny zbadania temat spada właśnie na dziennikarkę Paulinę Weber.

Czy tajemniczy staruszek faktycznie dokonał zbrodni? Czy uda się się rozwikłać tę zagadkę? Jaka historia naprawdę kryje się za listami od starszego pana? Co mają ze sobą wspólnego te wszystkie wydarzenia historyczne?
Recenzje (4)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Rok temu Leszek Herman - szczecinianin, z wykształcenia architekt, miłośnik tajemnic historycznych i sztuki, zadebiutował powieścią "Sedinum. Wiadomość z podziemi". Ależ to była dla mnie gratka. Osiemset stron świetnej fabuły w połączeniu z fascynującą historią Pomorza Zachodniego, wędrówki ulicami mojego rodzinnego miasta, zaglądanie do szczecińskich podziemi, a nawet podróż do Londynu. Byłam pod wrażeniem, dlatego z radością przyjęłam wiadomość o listopadowej premierze najnowszej książki Leszka Hermana, czyli "Latarni umarłych".

  Tym razem autor funduje nam podróż do Darłowa, małego nadmorskiego miasteczka w pobliżu Koszalina, w północno - zachodniej Polsce. Historia królewskiego miasta Darłowo o średniowiecznym rodowodzie i ponad 700 - letniej tradycji stanowi idealną scenerię dla sensacyjnych wydarzeń rozgrywających się w powieści.

  Do znanej nam już z pierwszej powieści dziennikarki szczecińskiego dziennika, Pauliny Weber zgłasza się mieszkaniec Darłowa, który twierdzi, że ma do przekazania informacje o wielkiej tajemnicy z przeszłości. Aby potwierdzić sensacyjne wiadomości przesyła dziennikarce fragmenty swojego pamiętnika, w których prawda historyczna miesza się z fantazjami starszego pana. Prawdę mówiąc większość osób mających styczność z nadawcą listów nie traktuje poważnie jego rewelacji. Gdy staruszek informuje, że w jego piwnicy od kilkudziesięciu lat ukryte są zwłoki, młoda dziennikarka utwierdza się w przekonaniu, że jej rozmówca jest niespełna rozumu. Sytuacja ulega zmianie, gdy tajemniczy informator zostaje zamordowany. W ten sposób nawiązana zostaje misternie utkana intryga, która poprowadzi nas od XV - wiecznego tsunami na Bałtyku, poprzez próby gigantycznych niemieckich dział z okresu II wojny światowej, które odbywały się w Rügenwalde (Darłowo) i eksplorację dna Morza Bałtyckiego, wypełnionego po dziś dzień setką tysięcy wraków, które rozpalają wyobraźnię nurków z całego świata.

  Jednym z takich słynnych zatopionych obiektów jest szwedzki galeon, który po przepłynięciu zaledwie mili morskiej zatonął na oczach tłumów ludzi obserwujących jego próbny rejs w sierpniu 1628 roku. Po trzystu latach spoczywania na dnie morskim wrak został wydobyty na powierzchnię, pieczołowicie zakonserwowany i udostępniony zwiedzającym w postaci muzeum w Sztokholmie. Wykonany w większości z drewna dębowego galeon zachował się w dobrym stanie przede wszystkim dlatego, że w Bałtyku brakuje organizmów, które żywią się drewnem. Kilka lat temu miałam okazję osobiście przekonać się o pięknie zatopionego okrętu. To niesamowite uczucie chodzić po jego pokładach, mając świadomość, że spędził ON pod wodą ponad trzysta lat.

  Leszek Herman serwuje czytelnikom wiele tego typu historii, drobiazgowo opowiedzianych, uzupełnionych plastycznymi opisami i popartych świetnym przygotowaniem merytorycznym.

  Na uwagę zasługują te fragmenty powieści, które przenoszą nas w morskie głębiny. Piękne i realistyczne opisy nurkowania stanowią idealną zachętę do podjęcia własnych prób schodzenia pod wodę. Tym bardziej że autor przedstawia wiele technicznych aspektów związanych z nurkowaniem, na przykład zmianą mieszanin oddechowych pod powierzchnią wody. Informacje te są bardzo przydatne, jednocześnie świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu pisarza, który serwuje nam rzetelną wiedzę na ten temat.

  Wątków historycznych i współczesnych w powieści "Latarnia umarłych" jest bardzo wiele. Przygody bohaterów, których po części znamy z poprzedniej książki, przenoszą nas płynnie z terenów Pomorza Zachodniego na duński Bornholm, szwedzkie wyspy Olandię i Gotlandię, które kuszą magią przeszłości. Ta część powieści stała mi się szczególnie bliska z powodu moich podróży do Szwecji i pobytu na Olandii. Powojenne wspomnienia, okrucieństwa żołnierzy sowieckich wobec ludności niemieckiej i polskiej w ostatnich dniach II wojny światowej, opis Koloseum śmierci, niewyjaśnione śledztwa IPN, misternie przeplatają się z XV - wieczną historią Pomorza Zachodniego pod panowaniem pomorskiej dynastii Gryfitów. Wzmianki o Templariuszach, zwiedzanie starych kościołów, w tym Kościoła Św. Gertrudy w Darłowie, duch Cesarza Północy tworzą kunsztowną układankę, w której każdy element może okazać się istotny dla współczesnej opowieści. Nie da się ukryć, że życie każdego z nas ociera się o wielką historię. I nic nie jest bezsensowne, choć czasem wydaje się przypadkowym splotem wydarzeń.

  Wielbiciele historii, architektury i dzieł sztuki z pewnością będą usatysfakcjonowani. Detale architektoniczne i umiejętne wprowadzenie ich w powieść kryminalną zawdzięczamy osobistej pasji autora. Fani mocnych wrażeń oraz sensacyjnych opowieści szpiegowskich również nie będą zawiedzeni. Klimatyczne opisy, mroczne wizje, leśne przygody bohaterów przywodzące na myśl słynny horror Blair Witch Project dopełniają całości.

  Oczywiście nie brakuje również sytuacji humorystycznych, podobnie jak w poprzedniej części, uczestniczymy we włamaniach do urzędów i budynków publicznych. Łamanie haseł komputerowych, używanie dronów w niezbyt legalnych okolicznościach czy zabawne perypetie bohaterów sprawiają, że jak stwierdza jedna z bohaterek powieści:

  "Boże! Gang Olsena to przy was profesjonaliści"

  Powieść "Latarnia umarłych" dowodzi, że nasza lokalna historia, pełna tajemnic, niezwykłych legend i postaci budzących żywsze bicie serca ma pełne prawo stać się naszym towarem eksportowym. Obie książki Leszka Hermana z powodzeniem mogłyby posłużyć jako pełnoprawny scenariusz filmowy. Sześćset stron powieści to niezwykła skarbnica wiedzy, pięknie zachęcająca do samodzielnych badań nad historią małych ojczyzn. Jednocześnie wprowadza świeży i atrakcyjny sposób ukazania historii terenów o tak skomplikowanej przynależności państwowej. Bez puszenia się i nadmiernej powagi wprowadza czytelnika w fascynującą opowieść o historii regionu, doprawia ją energią współczesnych bohaterów, śledztwem dziennikarskim, wątkami kryminalnymi, awanturą przywołującą rosyjską mafię, lekką nutą romantyzmu i szeroką gamą humoru sytuacyjnego. Ponadto umiejętnie dozuje napięcie, skomplikowane zagadki, utrzymując czytelnika w napięciu aż do spektakularnego zakończenia. Leszek Herman potrafi zwodzić i sprowadzać na manowce. Intryga kryminalna i warstwa fabularna powieści świetnie współgrają z historią w tle. Moim zdaniem to ogromne walory powieści.

  Cóż mogę jeszcze dodać? Wiedziałam od dawna, że mieszkam w regionie, który jest wyjątkowy. Mam nadzieję, że autor napisze jeszcze niejedną powieść, w której ponownie połączy wątki i emocjonujące teorie spiskowe, aby zapewnić wszystkim rozrywkę na najwyższym poziomie.

  Polecam. A sama żałuję, że już przeczytałam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Tajemnice przeszłości

  „Czas
  znika, mija przeszłość, wiek niezwrotnie bieży / A występków szkaradność lub cnoty przykłady / Te obrzydłe, te święte zostawują ślady” – te słowa Ignacego Krasickiego doskonale podsumowują wydarzenia z naszej przeszłości, a także to, co przeszłością już niedługo się stanie. Przemoc, wojny, rozboje od wieków towarzyszyły człowiekowi, który z pychy i chciwości wyciąga rękę po więcej lub który na siłę stara się przekonać innych do swojej ideologii. Tylko ignorant twierdzi, że historia jest nudna – wszak za wszystkimi tymi datami, miejscowościami, stali ludzie i ich tragedie. O tym, ile w minionych wydarzeniach jest pasji, ile emocji, wiedzą wszyscy ci, którzy zajmują się jej badaniem, a także osoby, które na podstawie odnalezionych dokumentów, fragmentów wspomnień, listów i książek nie tylko starają się ustalić wersję wydarzeń, ale i odnaleźć na jej podstawie to, co dawno pokryło się kurzem niepamięci lub też zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Wiele jest bowiem zagadek w historii, wiele niewyjaśnionych wciąż kwestii, czekających tylko na pojawienie się spoiwa łączącego pozornie niezwiązane ze sobą elementy.

  Czy takim spoiwem właśnie są materiały, które otrzymuje Paulina, dziennikarka zatrudniona w „Dzienniku Szczecińskim”? Przekonamy się o tym podczas lektury porywającej powieści autorstwa Leszka Hermana, znanego wszystkim poszukiwaczom przygód z książki „Sedinum”. Wydarzenia rozgrywające się w opublikowanej nakładem wydawnictwa MUZA powieści pt. „Latarnia umarłych” mają miejsce rok po naszej podróży do Szczecina. Paulina, architekt Igor i ich angielski przyjaciel Johann znów znajdą się w centrum emocjonujących wydarzeń, które sięgają daleko w przeszłość, a które wciąż budzą kontrowersję, rozpalają ciekawość, ale i kładą się cieniem na życiorysie. Po powieść sięgnąć czytelnicy, których pasjonuje rozwiązywanie zagadek, którzy interesują się historią, szczególnie wydarzeniami rozgrywającymi się podczas II wojny światowej, a także ci, którzy zdołali przekonać się, że nazwisko Herman oznacza dobre pióro, emocjonującą fabułę, barwnych bohaterów oraz mnóstwo szczegółów, nie tylko związanych z przeszłością.

  Z uwagi na tematykę, jaką zajmuje się Paulina – nierozwiązane tajemnice okresu wojennego, to właśnie ta młoda dziennikarka staje się osobą, której niejaki Karol Wyrzykowski decyduje się powierzyć pewną tajemnicę. Informacje i materiały w posiadaniu których jest mężczyzna, znany w otoczeniu ze swoich dziwactw i manii prześladowczej, tym razem nie okazują się wytworem chorego umysłu. Z fragmentów zeskanowanego dziennika, a także przesłanych dokumentów i negatywów oraz wstrząsającej wiadomości o ukrytych w piwnicy Wyrzykowskiego zwłokach wyłania się interesująca opowieść, której poznaniem zainteresowana jest nie tylko Paulina. Informacje staruszka okazują się tak sensacyjne, że ktoś nie waha się dla nich zabić …

  Kiedy prowadzone śledztwo i przeszukanie domu rzeczywiście odsłania ponurą tajemnicę Wyrzykowskiego: zwłoki alianckiego lotnika oraz starą radiostację, Paulina postanawia nadać posiadanym informacjom kształt i opublikować artykuł. Sprawa robi się coraz bardziej skomplikowana szczególnie, że nie tylko ona stara się dociec prawdy i zdobyć zaginione strony dziennika, które być może rzucą nieco światła na tajemnicę zmarłego i pozornie niepasujące do siebie elementy…

  To tylko jeden z licznych wątków poruszanych przez Hermana, które tworzą przemyślaną i wciągającą całość, które rozbudzają naszą wyobraźnię i pozwalają ocenić bezmiar informacji, które dotąd z różnych względów pozostawały poza naszym zasięgiem. Znajdziemy tu nie tylko tajemnice Wyrzykowskiego, którego przeszłość i pochodzenie jest równie skomplikowane, jak sekrety, które skrywa, ale i tajemnice zatopione w morzu, wiadomości dotyczące Madmenham, czyli tajnej bazy szpiegowskiej czy też Wunderwaffe – cudownej broni Hitlera. To nie wszystkie frapujące szczegóły, dotyczące między innymi okresu wojennego czy zatopionych przez wiekami okrętów, nurkowania i morskich przesądów. Przeszłość przeplata się tu z teraźniejszością, a stopniowo wszystkie elementy tych puzzli łącza się ze sobą, tworząc nową jakość.

  Tym samym „Latarnia umarłych” staje się jednym z najgorętszych tytułów ostatnich miesięcy, zaś sam Leszek Herman – szumnie określany polskim Danem Brownem, zapisuje się w pamięci jako autor, po którego powieści sięgnąć można bez wahania. Doskonale skonstruowanej fabule towarzyszą plastyczne opisy, które mimo znacznej szczegółowości nie nużą, lecz wręcz przeciwnie – uruchamiają naszą wyobraźnię i przenoszą nas na karty powieści. Prawda, którą autor przed nami odsłania jest tym bardziej emocjonująca, iż jest częścią naszej historii. Zresztą, jak przestrzegał Wyrzykowski: „Ci wszyscy umarli wracają … Światła umarłych wracają. Zawsze wracają …” – warto zatem wiedzieć, jakie sekrety ci zmarli kryją lub być przygotowanym na to, czym zechcą się z nami podzielić …

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ciekawe, pomysłowe i pełne napięcia pokazanie współczesności i tajemniczych, nierozwiązanych historii z czasów II wojny światowej. Szczerze polecam, chociaż poprzednią książka Leszka Hermana, SEDINUM mnie osobiście podobała się bardziej, wprost zachwyciła.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Rok 1941. Przez Pomorze przebiega fala uderzeniowa wybijająca szyby i niszcząca napotkane na drodze obiekty. Odczuwalna w promieniu kilkudziesięciu kilometrów sprawia, że w starej kaplicy cmentarnej zapada się posadzka odsłaniająca ludzkie kości.

  Czasy obecne. Zajmująca się tematyką wojenną dziennikarka Paulina Weber otrzymuje wiadomość od nieznanego jej mężczyzny w podeszłym wieku. Staruszek opisuje swoje wspomnienia, które z czasem przestają wydawać się wyłącznie dobrym materiałem na artykuł. W jego listach i prowadzonym przez niego dzienniku zostają wymienione wydarzenia, które mogłoby wywołać sensację. Sęk w tym, że istnieje prawdopodobieństwo iż ów człowiek posiada jakieś urojenia. Dotąd lekceważony staje w świetle refleksów w chwili, kiedy nieznany sprawca pozbawia go życia. A w jego piwnicy zostaje znaleziony trup, ciało lotnika, które spoczywało tam od czasów wojny.

  Zagadka goni zagadkę, historia odsłania swoje mroki, a na czele kolejny raz stają oni – Paulina, Igor i Johann. Zdeterminowana dziennikarka, która od pozornie błahej informacji trafia w sam środek śledztwa mającego powiązania z tajnymi akcjami organizowanymi w czasie II wojny światowej. Zniechęcony denerwującą pracą architekt, pasjonat historii, który właśnie wyczekuje odwiedzin przyjaciela. Kolejna sprawa, która pochłaniając bohaterów dobrze znanych już czytelnikom powieści „Sedinum”, wymaga jeszcze większego zaangażowania. Poszukiwania, śledztwo, niebezpieczeństwo. Na jaki ślad natrafią i jakie oblicze przeszłości odkryją?

  Stare fotografie, dziennik z powyrywanymi kartkami, mapy, ciągi cyfr i skrywające zagadki kościoły. Koloseum śmierci, Wunderwaffe (cudowna broń Hitlera), Pandora i las, który mrozi krew w żyłach. Kolejny popis wyobraźni autora, kolejna wirtuozeria budowania mrocznego klimatu sensacji i przygody. Przeszłość, która pozornie nieaktualna wciąż daje o sobie znać i wydarzenia, które wręcz skłaniają do zgłębienia tematu. Oj tak, przyznam się, że co rusz korzystałam z wiedzy Internetu, by sprawdzić autentyczność różnorakich elementów fabuły. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak Leszek Herman doskonale przygotował się do napisania tej książki. Naprawdę można uwierzyć w to, że stworzona przez niego historia jest w pełni prawdziwa.

  Nie tylko zaplecze historyczne i udana kreacja bohaterów wpływają na pozytywną ocenę tej powieści. Środowisko architektów, praca dziennikarzy, detale związane z nurkowaniem – mam wrażenie, że autor wpierw wcielał się w role poszczególnych osób, a potem rysował słowem postaci i otaczającą ich codzienność. Wiarygodności każdego z elementów oraz ich obrazowego przedstawienia może pozazdrościć mu niejeden owiany sławą, zagraniczny pisarz.

  Nierozłączną częścią tej książki, ale i poniekąd niezbędną okazują się nieco przydługawe opisy, które potrafią dawać się we znaki, ale tylko chwilami. Zazwyczaj te dotyczące minionych lat, objaśniają poszczególne wydarzenia by utorować drogę teraźniejszości, ostatecznie klarownej pomimo wielu nawarstwiających się sekretów. Zdaję sobie jednak sprawę, że bez nich to nie byłoby to samo. A więc jest to moje jedyne, drobne zastrzeżenie, bo cała reszta pozostawiła mnie bez słów. W pozytywnym tego wyrażenia znaczeniu.

  Powieść sensacyjno-przygodowa. Książka, w której wojenne tajemnice i czasy samych Templariuszy wkradają się w teraźniejszość, by po wielu latach w końcu wyjść na światło dzienne. Historia, która porywa w głąb pasjonującego śledztwa, która pozwala na uczestnictwo w jakże wyjątkowych wydarzeniach, wymazując z umysłu czytelnika jego własną rzeczywistość. Mroczna, owiana aurą niejasności, mistrzowska. Bawiłam się u jej boku wybornie, nieraz z wyraźnie widoczną gęsią skórką pokrywającą całe moje ciało. I pomimo sześciuset przebytych stron pytam się, czemu to wszystko tak szybko się skończyło? Polecam z czystym sumieniem i czekam na więcej. Co więcej, czekam niecierpliwie, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że w przypadku takich książek pośpiech nie jest wskazany. Misternie skonstruowana „Latarnia umarłych” to zdecydowanie jedna z lepszych powieści tego roku. Nie zawahajcie się po nią sięgnąć. Warto.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Audiobook CD MP3 Latarnia umarłych 0/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Latarnia umarłych

Akcja "Latarni umarłych" rozgrywa się w rok po wydarzeniach opisanych w "Sedinum ? wiadomość z podziemi". Troje młodych ludzi ? Paulina, Igor i Johann ? zostaje ponownie wplątanych w sensacyjne śledztwo, tym razem dotyczące pewnego morderstwa. Dawno, dawno temu, w pewnym małym miasteczku nad samym...
Prowadź swój pług przez kości umarłych 5/5 Nasza cena:
23,99 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prowadź swój pług przez kości umarłych

Inspirująca, głośno dyskutowana powieść. Thriller moralny z metafizyczną zagadką, zaskakującą pod każdym względem. Zimą piękna Kotlina Kłodzka jest miejscem mało przyjaznym i opustoszałym. Wsród nielicznych mieszkańców pozostała Janina Duszejko - miłośniczka astrologii, która w wolnych chwilach...
Galeria umarłych 5/5 Nasza cena:
24,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Galeria umarłych

Służę od trzydziestu siedmiu lat, i gdyby zapytano mnie, co chciałbym wymazać z pamięci, powiedziałbym, że to, co zobaczyłem w tym pokoju tymi słowami porucznik Wydziału Policji Los Angeles wita detektywów Huntera i Garcię z jednostki ds. wyjątkowo brutalnych zbrodni na miejscu najbardziej...
Dolina umarłych 0/5 Nasza cena:
28,33 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dolina umarłych

Ktoś patrzy z ukrycia... Coś przerażającego wydarzyło się w opuszczonej przez ludzi wiosce Królestwo Boże, ukrytej w przysypanej śniegiem dolinie w stanie Wyoming. Jej mieszkańcy dosłownie rozpłynęli się w powietrzu, porzucając domy i samochody ? dwanaście identycznych domostw i nietknięte posiłki...
Świst umarłych. Katie Maguire. Tom 9 4/5 Nasza cena:
29,18 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świst umarłych. Katie Maguire. Tom 9

To zabójstwo jest wyraźnym ostrzeżeniem dla tych, którzy lubią puszczać parę z ust: tylko milczenie może cię ocalić. Sierżant Kieran O’Regan tropił najgroźniejszych przestępców. Teraz nie żyje. Na cmentarzu znaleziono jego pozbawione głowy ciało z wetkniętym w gardło fletem… To makabryczne...
Kraina umarłych 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 43,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kraina umarłych

„Grangé staje się coraz bardziej mroczny. Porażający thriller”. Le Parisien „Trzymający w napięciu thriller o świecie, w którym perwersja nie ma granic”. Le Figaro Kiedy komendant Corso rozpoczynał śledztwo w sprawie serii zabójstw striptizerek, był przekonany, że to klasyczna sprawa kryminalna....
Góry umarłych. Andrzej Bondar. Tom 1 4/5 Nasza cena:
26,33 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Góry umarłych. Andrzej Bondar. Tom 1

Jeszcze żaden polski autor nie pisał jak Jo Nesbo. Strach, zmowa zmilczenia, ponure echa mrożących krew w żyłach wydarzeń z przeszłości. W okolicach Cisnej w tajemniczych okolicznościach znika 10-letni chłopiec. Zadanie rozwiązania zagadki spoczywa na barkach nadkomisarza Andrzeja Bondara. Grono...
Audiobook CD MP3 Galeria umarłych 0/5 Nasza cena:
28,72 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Galeria umarłych

Przerażający thriller o psychopatycznym kolekcjonerze… To już 9 tom bestsellerowej serii z detektywem Robertem Hunterem. Detektyw Hunter we współpracy z FBI tropi seryjnego mordercę, psychopatę, który kocha to, co robi, bo mord jest dla niego czymś więcej niż tylko zabójstwem ? jest dziełem sztuki....
Ucieczka z Lake Falls. Budząc dawno umarłych bogów 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ucieczka z Lake Falls. Budząc dawno umarłych bogów

Najpierw pojawiła się ciemność, z niej wyłonił się ból – pierwszy sygnały nadciągającej rzeczywistości. Ocknęła się z głębokiego, pełnego majaków snu. Otworzyła szeroko oczy, ale jedyne, co zobaczyła, to wirujący obraz lampy zwisającej z sufitu. Z powrotem zamknęła powieki. Nie była jeszcze gotowa....
Kondukt umarłych 0/5 Nasza cena:
39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kondukt umarłych

Nieprzystający do nowych realiów w mediach Hubert, główny bohater „Konduktu umarłych”, próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczo powiązanych morderstw. Ślady zaprowadzą go do zagubionego wśród mazowieckich lasów kościółka i do bestii, miejscowego diabła, o którym opowiadają okoliczni mieszkańcy. Sprawy...
Prowadź swój pług przez kości umarłych 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prowadź swój pług przez kości umarłych

Thriller moralny z kryminalną zagadką. Powieść zekranizowana przez Agnieszkę Holland w filmie Pokot. W oddalonej od reszty świata górskiej osadzie w pięknej Kotlinie Kłodzkiej mieszka ze swoimi psami Janina Duszejko nieco ekscentryczna starsza pani, miłośniczka astrologii, która w wolnych chwilach...
Sedinum wiadomość z podziemi 4/5 Nasza cena:
37,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sedinum wiadomość z podziemi

W spokojny, piątkowy wieczór, w samym centrum miasta zapada się parking podziemny niedawno wzniesionego biurowca. Katastrofa budowlana odsłania nieznane podziemia, w których od końca wojny stoi wrak niemieckiej, wojskowej ciężarówki. Za, podziurawioną kulami szybą szoferki tkwi trup kierowcy, a na...
Wybrane bestsellery
Ring 5/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ring

Carter Daring jest zawodowym bokserem. Przygotowuje się do walki, która może okazać się przepustką do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej. Któregoś dnia, wracając z treningu natyka się na przewrócony samochód. Wzywa pogotowie i jedzie do domu, ale widok, który ujrzał na miejscu...
eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub 0/5 Nasza cena:
35,62 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub

Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Aplièse! Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi Siedem Sióstr, jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w...
Nowe rozdanie 0/5 Nasza cena:
16,19 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe rozdanie

Nowe rozdanie. Kolejna część sagi o rodzinie Donellów Megan Donell po rewelacjach usłyszanych od ojca traci przytomność i ląduje w szpitalu. Tam okazuje się, że dziewczyna ma zagrażającego życiu krwiaka mózgu i potrzebna jest natychmiastowa operacja. Lekarz mówi Erickowi, że stan jej zdrowia musi...
Martwiec 0/5 Nasza cena:
26,65 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwiec

Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna...
Mala M. 4/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M.

Świat Mali staje na głowie, kiedy dziewczyna zawiera bardzo bliską znajomość z niebieskookim bogiem seksu. Zadurzona, oszołomiona i zdezorientowana postanawia za wszelką cenę odszukać mężczyznę, który w pół godziny dał jej więcej rozkoszy niż wszyscy jej dotychczasowi faceci razem wzięci. Jak na...
Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6 5/5 Nasza cena:
26,58 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6

E.L. James powraca do zmysłowej serii Pięćdziesiąt twarzy Greya, historii miłosnej, która podbiła serca milionów czytelniczek na całym świecie. Serdecznie zapraszamy na ślub dekady: Christian Grey uczyni Anastasię Steele swoją żoną. Tylko czy na pewno jest dobrym materiałem na męża? Ojciec...
Krew i miód. Gołąb i wąż. Tom 2 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew i miód. Gołąb i wąż. Tom 2

Stawka jest jeszcze wyższa, czarownice bardziej zabójcze, a romans niezmiennie gorący! Z niecierpliwością wyczekiwana kontynuacja „Gołębia i węża”, która stała się natychmiastowym bestsellerem New York Timesa i IndieBound. Idealna dla fanów Sarah J. Maas! Po uniknięciu śmierci z rąk Dames Blanches,...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów. Pamiętasz rozsadzanie mandragory z profesor Sprout? A przeprosiny Erniego Macmillana? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy...
Zemsta. Slay quartet. Tom 3 0/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta. Slay quartet. Tom 3

Nawet diabeł troszczy się o swoich najbliższych. Na swój sposób. Małżeństwo było dla Celii i Edwarda układem biznesowym. Skorzystać miał na nim przede wszystkim Edward. Los chciał jednak inaczej. Okazało się, że Celii daleko do uległości, a relacja, która połączyła tę niecodzienną parę, szybko...
Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia 0/5 Nasza cena:
16,95 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia

Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Zabawka składa się z 20 elementów, czyli 10 par obrazków, wśród których należy znaleźć przeciwieństwa: mały i duży, stare i nowe, mokra i sucha, zdrowy i chory, smutny i wesoły, głodny i najedzony, lekkie i ciężkie, zimno i ciepło, cicho i głośno,...
Odwróć wzrok 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwróć wzrok

Królowa psychologicznego suspensu powraca! Najnowszy thriller z nadinspektorem Tomem Douglasem. Nie pozwól mu się do siebie zbliżyć, bo cię zniszczy. Nie walcz z nim, bo cię pokona. Uciekaj. Nigdy nie pozwól mu się odnaleźć. Myślałam, że jestem bezpieczna, ale się myliłam. Jestem już tutaj...
Przemijające echa. Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 2 0/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przemijające echa. Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 2

Sójcze Pióro i Lwi Płomień odkrywają, że to Gołębia Łapa jest trzecim kotem z przepowiedni zwiastującej trójkę, która w swoich łapach trzyma potęgę gwiazd. Teraz muszą odkryć dokładne znaczenie słów tej przepowiedni. Gdy poznają mroczne plany Tygrysiej Gwiazdy względem klanów, ich zaufanie do...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula