Kwestia winy. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 8

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Nasza cena: 23,40 zł 39,90 zł Taniej o: 41%

Jakub Drzewiecki, policjant drogówki, zostaje kilkukrotnie pchnięty nożem niedaleko swojego domu.

Przy ciele sprawca zostawia figurkę Lego. Na miejsce zbrodni przyjeżdżają Tomczyk i Gniewosz, którzy rozpoczynają poszukiwania mordercy.

Tydzień później w jednym z warszawskich parków Hubert Kamiński – właściciel agencji reklamowej – podczas porannej przebieżki zostaje zaatakowany szklaną butelką. Ginie na miejscu. Podczas oględzin Górska i Chudy znajdują przy jego ciele miniaturową futbolówkę.

Co stanowi przyczynę obu zdarzeń? I czy to możliwe, że morderstwa są ze sobą jakoś powiązane? Agata Górska i Sławek Tomczyk łączą siły, by znaleźć sprawcę, zanim kolejna osoba straci życie.


Opinie o książce

Kwestia winy to coś więcej niż dobry kryminał. Poza tym, że jest emocjonujący i wciągający jak serial, od którego trudno się oderwać, zwraca uwagę na istotne kwestie społeczne. Brawa dla autorki!

Magdalena Stużyńska

Lektura powieści Małgorzaty Rogali to gwarancja zagadki charakterystycznej dla klasycznego kryminału oraz emocji rodem z thrillera psychologicznego. Seria o warszawskich policjantach od dawna zajmuje w mojej biblioteczce półkę „ulubione”.

Tomasz Radochoński, Nowalijk

Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Są takie opowieści, po których dosłownie się płynie, w całkowitym niebycie, nieopisanym zapomnieniu. Tak właśnie jest w przypadku najnowszej powieści M. Rogali, czytelnik chłonie kolejne słowa w amoku, czuje się jakby był w transie, przerwanie tej ekscytującej lektury staje się zadaniem ponad siły. Im dalej zabrniemy, tym ciężej się uwolnić spod władającej nadzwyczaj sugestywnym piórem autorki, a sam finał silnie potrząsa i nie pozwala na odzyskanie spokoju jeszcze długo po przeczytaniu ostatniego słowa.

  Dwa morderstwa, które ewidentnie coś, a raczej ktoś, łączy, nietuzinkowe, wielowymiarowe, wzbudzające podejrzliwość postacie i intrygująca zagadka, jaką czytelnik pragnie rozwiązać za wszelką cenę. Autorka mistrzowsko stopniuje napięcie, kolejne elementy układanki odkrywa w sposób przemyślany, pomału, doprowadzając czytającego do białej gorączki. Angażuje się ON w to zawiłe śledztwo wyjątkowo mocno, czuje się niemal jak naoczny świadek czy nawet jeden z bohaterów powieści. Na szczęście znalezienie rozwiązania wcale nie jest łatwe, pisarka postarała się, by rozsznurowanie łamigłówki odbyło się na jej zasadach. Rozstrzygnięcie problemu nastąpi dopiero wtedy, gdy ona tak zadecyduje i będzie ono chyba dla każdego ogromnym szokiem, po jakim ciężko ochłonąć.

  Autorka nie boi się trudnej tematyki, przedstawia ważne społeczne problemy niemal od podszewki, obnaża błędy działania ważnych instytucji i bezkarność oprawców, otwiera oczy, a nawet motywuje do działania. Autentyzm bijący ze stron jeszcze silniej absorbuje, działa na wszystkie zmysły, wciąga w poznawaną historię i uzależnia niczym otumaniający lek.

  "Kwestia winy" jest wciągającą, przejmującą głęboką powieścią o mrocznych tajemnicach, demonach przeszłości oraz o ciemności, ukrytej w pokiereszowanym człowieku, która postanowiła wypuścić się na światło dzienne i samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość. Otumaniająca niczym silny narkotyk, intrygująca mistrzowsko dopracowaną zagadką, chwytająca za serce w skutek poruszenia trudnych i niewygodnych tematów społecznych, lecz także kojąca dzięki fenomenalnym postaciom, jakich nie sposób nie traktować jak dobrych przyjaciół. Ta książka to po prostu lektura obowiązkowa dla fanów silnie angażujących, zaskakujących kryminałów!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  02.06.2021 miała premierę 8 część serii Agata Górska i Sławek Tomczyk. Moje przygody z twórczością autorki zaczęły się właśnie od 1 tomu tej serii, czyli Zapłata. Zakochałam się i przepadłam. Tak mogę określić to, jakie wrażenie wywarły na mnie te książki. 8 Część przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Czwarta Strona. W 8 tomie spotykamy się ze znanymi już bohaterami, czyli Agatą i Sławkiem, którzy i tym razem mieli ręce pełne roboty.

  Jeżeli nie znasz poprzednich części to wg. mnie można czytać oddzielnie, lecz jestem zdania żeby czytać od początku, ponieważ będziecie śledzić nie dość, że głównych bohaterów to, jaką przeszli przemianę no i z jaką traumą np. zmagała się nasza Agata. W każdej części autorka zahacza o trudne tematy, z jakimi zmagamy się w kraju jak i na Świecie. W poprzedniej części poruszany był temat porwań i handel młodymi dziewczętami. Co się tyczy 8 części to mamy morderstwa, które łączy między innymi zabawka pozostawiona przy zwłokach, ale, do kogo należą i co oznaczają tego już dowiecie się sami.

  Głównym powodem, jaki jest poruszany to przemoc domowa. Nie dość, że dochodzi do przemocy w małżeństwie to jeszcze łączy ich praca. Nigdy nie zrozumie jak można poniżać drugą osobę tylko, dlatego bo….!! Jak można żyć z dręczycielem, który za grosz nie ma dla nas szacunku? To temat, jaki każdy z was zna albo z doświadczenia, (bo zna osoby nękane, bite, albo same tego doświadczyły, doświadczały) Ja na szczęście nigdy takiego czegoś nie doświadczyłam, lecz przemoc to nie tylko bicie, ale też przemoc fizyczna - naruszanie nietykalności fizycznej, psychiczna - naruszenie godności osobistej, seksualna - naruszenie intymności, ekonomiczna - naruszenie własności, zaniedbanie - naruszenie obowiązku do opieki ze strony osób bliskich itd.

  To wszystko jest złe i trzeba z tym walczyć. Gratuluje autorce świetnej książki i obiecuje będę nadrabiała też inne, bo uwielbiam styl i pomysły, jakie autorka wkleja w świat literatury. Książka przyniesie Wam wiele wrażeń i emocji, o jakich długo nie zapomnicie. Polecam i zachęcam do zajrzenia na profile wydawnictwa C.S. oraz autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Kwestia winy” to już ósme spotkanie z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem. Nie ukrywam, że ta para należy do moich ulubionych bohaterów. Od samego początku śledzę ich losy, będąc świadkiem jak ich relacja ewoluuje. I muszę przyznać, że z całego serca im kibicuję.

  Z całego również serca jestem wdzięczny Pani Małgorzacie Rogali za wykreowanie tych bohaterów. Lecz przede wszystkim moja wdzięczność skierowana jest na podejmowane tematy społeczne, które Autorka porusza w swej twórczości. Wykazując się przy tym niesamowitą zdolnością obserwacji społecznych problemów. A co ważne ukazując je, otwiera nam oczy, wyczula na krzywdę drugiego człowieka, uświadamia nas, że warto reagować na krzywdę.

  „Kwestia winy” to kolejna książka, w której Pani Małgorzata ukazuje swój wyjątkowy kunszt w tworzeniu historii, które skupiają naszą uwagę już od pierwszych stron. To, co ważne Autorka umiejętnie dawkuje nam emocje, wprowadzając kolejne wątki, które jeszcze bardziej potęgują naszą chęć poznawania historii.

  W ósmej części z Górską i Tomczykiem zajmujemy się sprawą dwóch morderstw. Pierwsze dokonane zostało na Jakubie Drzewieckim, policjancie, który nieopodal swojego domu został kilkukrotnie dźgnięty nożem. Jedynym znakiem mordercy jest pozostawiona przez niego figurka Lego. Do drugiego morderstwa dochodzi niespełna tydzień później. W warszawskim parku napadnięto właściciela agencji reklamowej. Niestety Hubert Kamiński zaatakowany szklaną butelką ginie na miejscu. Przy ofierze pozostawiono miniaturową futbolówkę.

  Czy te dwie sprawy mają wspólny mianownik? Jaki jest ich punkt zaczepienia? Czy pozostawione dziecięce zabawki wskazują, że mamy do czynienia z jednym sprawcą? A może naśladowcą?

  W sprawę zabójstwa Jakuba Drzewieckiego angażuje się Tomczyk i Gniewosz. Natomiast Górska i Chudy podejmują się sprawy morderstwa Huberta Kamińskiego. Ich dotychczasowe doświadczenie pozwala nam sądzić, że nie odpuszczą dopóki nie znajdą mordercy. Znając ich zaangażowanie możemy być pewni, że potrafią działać pod wpływem presji czasu, który w tym przypadku gra na korzyść mordercy.

  Małgorzata Rogala z każdą książką ujmuje mnie stylem tworzenia kryminału z elementami thrillera psychologicznego. I nie dziwi mnie, że uznawana jest za mistrzynię thrillera psychologicznego. A ja dodałbym, że autorka jest również mistrzynią podejmowania społecznych kwestii. „Kwestia winy” tak jak wcześniejsze książki, są tego dobitnym przykładem.

  Pani Małgorzato, gratuluję i z całego serca dziękuję za Pani twórczość, która jest gwarancją nie tylko wielu emocji podczas czytania, lecz dla mnie jako socjologa jest doskonałą lekturą podejmującą tematy społeczne.

  „Kwestia winy” ukazuje również problem związany z motywami zbrodni. Dlaczego do nich dochodzi? Czy morderca jest tylko zbrodniarzem, czy też ofiarą? Po przeczytaniu tej książki warto zadać sobie pytanie jak rodzi się zło? A jeśli zapytacie mnie, czy warto sięgnąć po najnowszą książkę Małgorzaty Rogali, to bez chwili wahania odpowiem WARTO!

  Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona Kryminału.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wydaje się nam, że jesteśmy bystrymi obserwatorami i wiemy dużo o innych. Dostrzegamy przecież tak wiele, zapamiętujemy pewne detale i wyrabiamy sobie opinię. Co robimy Jednak czy tak jest naprawdę? Jak wiedza o innych przekłada się na wyciągnięcie pomocnej dłoni? Zareagowaniu gdy dostrzegamy kogoś kto potrzebuje pomocy? Ile razy odwracamy głowę, zmieniamy temat, udajemy, że nic nie widzimy?

  Brutalne morderstwo policjanta drogówki zdaje się nie mieć nic wspólnego z jego pracą, ślady pozostały, ale zbyt dużo nie mówią o sprawcy. Przy zwłokach zamordowanego Huberta Kamińskiego jest bardzo mało, wprost można powiedzieć, że nie będzie to łatwe dochodzenie. To drugie prowadzi Agata Górska, pierwsze natomiast należy do Sławka Tomczyka, oboje mają więc ręce pełne roboty, a do tego oczywiście czują presję by jak najszybciej ująć sprawców. Nie są amatorami, za nimi wiele dochodzeń i doskonale wiedzą, że liczą się szczegóły, a to, co najważniejsze tkwi w miejscach jakich nie dostrzegają. Oczywiście trzeba tez odpowiedzieć na pytanie dlaczego, bo nic nie dzieje się bez powodu, a te w przypadku obu morderstw zauważają bardzo szybko, ale czy w nich tkwi odpowiedź? Czego jeszcze nie zauważyli? Coś im umyka, tylko co? Zabójca zawsze pozostawia coś po sobie, nieświadomie lub wprost przeciwnie. No właśnie czyżby to był zbieg okoliczności, że przy obu ofiarach znaleziono mało znaczące dziecięce zabawki? Nic wskazuje by te sprawy łączyły się, poza tymi elementami, Górska i Tomczyk znają znaczenie takich detali, pomijanych jako mało ważne, lecz w śledztwie liczy się dosłownie wszystko. Do czego doprowadzi nieoczekiwana współpraca? Jak zawsze trwa wyścig z czasem, bo kto raz zabił może znów odebrać komuś życie, ale czy nie ulegli złudzeniu? Prawda nie zawsze jest prosta i wcale nie wyzwala, wprost przeciwnie.

  Zbrodnia nie rodzi się z niczego, zawsze ma motyw, od niego wszystko się zaczyna, ale nie kończy. Wprost przeciwnie, ON nie odpowiada na wszystkie pytania, tylko jest źródłem kolejnych, tych spod znaku dlaczego i czy dałoby się jej zapobiec? Czasem pojawia się myśl kto jest winny, a kto ofiarą … Uwielbiam kryminały, zwłaszcza te, które nie pozostawiają czytelnika obojętnym, wciągają go w opisywaną historię i poniekąd „zmuszają” do refleksji nad korzeniami tego, co właśnie czytają. Małgorzata Rogala jest mistrzynią w przykuwaniu uwagi czytających oraz tworzeniu prawdziwie wielowątkowych historii, gdzie liczą się niuanse, drugi plan, reakcje bohaterów i nic nie dzieje się bez przyczyny. Pisarka odsłania ludzkie motywy, meandry emocji i tego, do czego prowadzą czyli zbrodni. W „Kwestii winy” widać to, do czego nas już przyzwyczaiła, w jak najlepszym tego słowa znaczeniu, czyli perfekcyjnym przedstawieniu korzeni zła czyli tego, co nie zawsze jest widoczne lub po prostu omijane wzrokiem, aż do momentu gdy pokazuje swoje owoce. Małgorzata Rogala nie boi się trudnych tematów, wprost przeciwnie w każdej swojej książce porusza je i to tak, że nie da się pozostać obojętnym, odciąć się, po prostu przewracać strony. Suspens jest jedną stroną fabuły, drugą tworzą bohaterowie, wydający się zwyczajni, tacy sami jak my, nas bliscy, znajomi, ludzie mijani codziennie na ulicy. Jednak to pozory, pod nimi kryje się kłębowisko uczuć, czasem nieokiełznanych, a czasem wprost przeciwnie precyzyjnie ukierunkowanych. Na takich fundamentach powstają powieści w jakich niczego nie możemy być pewni, gdzie często podążamy schematami myślowymi, jakich uniknąć nie tak łatwo, bo kto zwraca uwagę na przypadek, splot okoliczności, detale, składające się całość o zatartych zarysach? „Kwestia winy” należy właśnie do tego rodzaju powieści kryminalnych, gdzie trzeba być czujnym, zwracać uwagi na szczegóły i po prostu liczy się praca śledcza, w jakiej człowiek jest w centrum wydarzeń, a nie jedynie tłem. Dla nich

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]

  KWESTIA
  WINY

  Autor: Małgorzata Rogala

  Wydawnictwo: Czwarta Strona Kryminału

  Premiera: 02.06.2021

  Tom 8, seria: Agata Górska i Sławek Tomczyk

  Rekomendacja: Magdalena Stużyńska oraz Tomasz Radochoński, Nowalijki

  KWESTIA WINY to najnowsza powieść bestsellerowej serii mistrzyni kryminału psychologicznego. Małgorzata Rogala wraca z kolejną częścią bardzo lubianego przez Czytelników cyklu o warszawskich policjantach Agacie i Sławku. Autorka jak zawsze porusza mnóstwo ważnych i aktualnych tematów, ale tym razem oprócz spraw kryminalnych, dużo dzieje się również w życiu prywatnym głównych bohaterów. Co słychać u Górskiej i Tomczyka? Kim są nowi bohaterowie?

  Akcja książki rozgrywa się wiosną 2022roku czyli około 5 lat do przodu w stosunku to finału poprzedniej części.

  GDY GNIEW PRZEJMUJE KONTROLĘ…

  Wracając z nocnej służby, policjant drogówki Jakub Drzewiecki zostaje zaatakowany przez nieznanego sprawcę. Kilkukrotny cios nożem okazuje się dla mężczyzny śmiertelny. Przy ciele ofiary policjanci znajdują figurkę Lego. Sprawą Drzewieckiego, a tym samym poszukiwaniem mordercy zajmuje się Sławek Tomczyk i Monika Gniewosz. Wkrótce okazuje się, że to nie jedyna ofiara, w parku podczas porannego joggingu zostaje znalezione ciało właściciela agencji reklamowej Huberta Kamińskiego. Agata Górska i Adam Chudecki zajmują się nową sprawą. Co ciekawe tym razem przy ciele ofiary również zostaje znaleziona dziecięca zabawka w postaci miniaturowej futbolówki. Czy to możliwe, że morderstwa są ze sobą jakoś powiązane? Agata i Sławek łączą siły by znaleźć sprawcę. Czy uda im się odszukać mordercę zanim kolejna ofiara straci życie?

  Sprawa Drzewieckiego i Kamińskiego to dopiero początek, światło dzienne ujrzy inne wydarzenie z przeszłości, które rzuci zupełnie inne obraz na bieg wydarzeń. Wydaje mi się, że tym razem było też wyjątkowo dużo trupów jak na książkę Pani Małgorzaty. Poruszone kwestie społeczne to przede wszystkim przemoc fizyczna i psychiczna w domu, znęcanie się mężczyzn nad partnerkami, będzie też trochę o negatywnym wpływie nowoczesnych technologii i Internetu, opieki nad dziećmi, konsekwencjach traumatycznych przeżyć, działaniach policji, pracy ginekologów i nowych szansach…

  Jestem zachwycona nową książką Autorki, uwielbiam fragmenty z nowymi bohaterami Małgosią i Jankiem – moi ulubieńcy od pierwszej sceny. Pani Małgorzacie udało się fenomenalnie dopracować kwestie dziecięcych tematów, pomysłów, fajne anegdoty z życia rodzinnego nowego książkowego pokolenia. W wielu książkach dziecięce dialogi są dla mnie napisane przesadnie milusińskim i zdrobniałym językiem, w Kwestii winy czytałam z przyjemnością wątki z maluchami. Bardzo trafna jako przeciwwaga do przemocy była szkolna lekcja na temat miłości. Często też gdy pojawiał się temat szkoły i klasy Krzysia oraz Uli, zawsze myślałam, że być może to szkoła w której pedagogiem jest Weronika Nowacka. Bardzo podobały mi się również wspomnienia bohaterów dotyczące pierwszego spotkania, miejsc, innych postaci, ale także prowadzonych spraw kryminalnych. Dzięki czemu Czytelnik wraz z nimi wspomina poprzednie części tej serii. Wielki plus również za wolność wyboru i indywidualne dojście do decyzji dotyczącej małżeństwa, a nie przymus ze względu na dzieci. W nowej książce jest też kilka nawiązań do wydarzeń z książki CICHA NOC, Czytelnicy dowiedzą się jak po traumatycznych wydarzeniach poradziła sobie Kinga. Poznany też nową, nieco tajemniczą policjantkę Monikę Gniewosz, która będzie współpracowała ze Sławkiem. Sporo zmian również u Chudego, a policjantów do pracy będzie „motywować” prokurator Zyta Milewska.

  KWESTIA WINY wskakuje na podium moich ulubionych częścią tej serii. Będę tęsknić za Agatą i Sławkiem, troszkę smutno jest mi żegnać się z warszawskimi policjantami, ale myślę, że to jednak jest dobry moment by postawić kropkę w tej serii. Z pewnością będę do niej wracać jeszcze wielokrotnie. Poruszane przez Autorkę tematy pozostaną aktualne jeszcze przez długi czas. Agata i Sławek zasłużyli na książkową emeryturę. Zostaną w sercach Czytelników, a być może kiedyś przeczytamy jeszcze serię o Małgorzacie Tomczyk, myślę, że również Kinga będzie fajną bohaterką drugoplanową na kartach innych powieści. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Małgorzacie za egzemplarz oraz za całą serię. Przygody Górskiej i Tomczyka zasługują na uwagę Czytelników, a w mojej biblioteczce zawsze będą zajmować wyjątkowe i ważne miejsce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Kwestia ceny 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kwestia ceny

Brawurowa, błyskotliwa, poruszająca i pełna akcji nowa powieść jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy. „Kwestia ceny” to thriller przygodowy na nowe czasy. Początek XX wieku. Sztorm. Benedykt Czerski żegna się z życiem. Przeklina patriotyczne uniesienia, które kilka dekad wcześniej...
Pakiet: Jak zawsze, Kwestia ceny 0/5 Nasza cena:
55,79 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Jak zawsze, Kwestia ceny

Dwie błyskotliwe, porywające i pełne emocji powieści Zygmunta Miłoszewskiego, który udowadnia, że niezależnie od tego, czy bierze na warsztat thriller, kryminał lub romans, zawsze umiejętnie przedstawia historię bohaterów, od której nie można się oderwać. Daj się porwać książkom jednego z...
Echo winy 5/5 Nasza cena:
29,37 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Echo winy

W pobliżu skalistej wyspy Skye tonie jacht niemieckiego małżeństwa, Livii i Nathana Moore. Rozbitkowie uchodzą z życiem, ale tracą cały dobytek. Ocalałym z katastrofy oferują gościnę angielski bankier Frederic Quentin i jego żona Virginia, zabierając gości do małego miasteczka w Norfolk, na skraju...
Kwestia czasu 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kwestia czasu

Po powrocie do Augustowa Edyta porządkuje swoje sprawy, Pruskowie szykują się na powiększenie rodziny i życie, jak się wydaje, zaczyna biec spokojnym rytmem. Jednak spokój nie jest pisany rodowi Prusków, a norma ma  w odniesieniu do nich zupełnie...
Akta Dresdena. Tom 8. Dowody winy 0/5 Nasza cena:
29,14 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Akta Dresdena. Tom 8. Dowody winy

Poznajcie Harry’ego Dresdena, pierwszego (i jedynego) chicagowskiego maga-detektywa. Okazuje się, że w naszym „zwykłym“ świecie wprost roi się od niezwykłych, magicznych istot, które najczęściej mają z ludźmi na pieńku. I tu na scenę wkracza Harry.Magowie z Białej Rady nie przepadają za nim,...
Kwestia wiary 0/5 Nasza cena:
24,65 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kwestia wiary

Komisarz Guido Brunetti marzy, żeby uciec od tłumów i sierpniowych weneckich upałów. Zanim dołączy do wypoczywającej w górach rodziny, będzie musiał przyjrzeć się skardze, jaką jego przyjaciel złożył na podejrzanie opieszałe sądy. Kolega Brunettiego, Lorenzo Vianello, niepokoi się nagłym...
Wymiary winy 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wymiary winy

Wciągający thriller prawniczy. Uwielbiam go! - Katerina Diamond, autorka bestsellerów Sunday Timesa Na czasie, wzbudza gniew. Naprawdę mocny przekaz – ta powieść jest doskonała. - Harriet Tyce, autorka bestsellerowego thrillera Krwawa pomarańcza Czytając tę książkę, założysz, że znasz każdy zwrot...
Pozornie bez winy 0/5 Nasza cena:
32,30 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pozornie bez winy

Pełnokrwisty kryminał, od którego się nie oderwiesz! Pod Masywem Ślęży zostają znalezione dziwnie upozowane oszronione zwłoki młodej kobiety. Podkomisarz Marcin Anders odwołany z przymusowego urlopu jedzie do Sobótki, by we współpracy z miejscową policją, a szczególnie sierżant Florianną Szulc,...
Audiobook CD MP3 Echo winy 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Echo winy

Doskonały, mroczny i pełen napięcia thriller światowej sławy pisarki!  W pobliżu skalistej wyspy Skye tonie jacht niemieckiego małżeństwa, Livii i Nathana Moore. Rozbitkowie uchodzą z życiem, ale tracą cały dobytek. Ocalałym z katastrofy oferują gościnę angielski bankier Frederic Quentin i jego...
Audiobook CD mp3 wina 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD mp3 wina

Fabularna i tematyczna kontynuacja bestsellerowego Przestępstwa Ferdinanda von Schiracha, które ukazało się w wielu krajach i stało literacką sensacją. Nowy tom opowiadań przynosi historie krążące wokół takich zagadnień jak zbrodnia i sumienie, udręka i poczucie sprawiedliwości, niewinność i litera...
Wina 5/5 Nasza cena:
27,26 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wina

Elektryzujący debiut kryminalny z Katowicami w roli głównej! W jednym z katowickich kościołów dochodzi do brutalnej zbrodni. Znany z płomiennych kazań, radykalnych poglądów i rozległych wpływów ksiądz Nosol zostaje zamordowany w konfesjonale. Śledztwo prowadzi komisarz Góralczyk. Tropy mnożą się i...
Wina wyd. 2 0/5 Nasza cena:
33,83 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wina wyd. 2

"Mocna, przejmujaca opowieść o przemocy wobec niewinnych. Zimna, dynamiczna i perfekcyjna". "THE WASHINGTON POST" Alex Delaware, najsłynniejszy psycholog dziecięcy w literaturze, wobec zbrodni i obłędu ukrytych w oślepiającym blasku słońca Los Angeles. Stuletni dom wydaje się spełnieniem marzeń...
Wybrane bestsellery
Nie dla mnie 0/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Sprawa Rity 5/5 Nasza cena:
24,51 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa Rity

Romans mafijny autorki bestsellerowych „Gangsterów” z akcją rozgrywającą się w Polsce! Jakub Wrocki (pseudonim Czarny) z pozoru jest przykładnym obywatelem, który rozkręcił intratny biznes, sprowadzając na specjalne życzenie klientów luksusowe auta z zagranicy. To jednak tylko przykrywka, bo...
Mikołajek. Żeśmy się ubawili 0/5 Nasza cena:
24,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Żeśmy się ubawili

– Mamo, mogę zaprosić kolegów ze szkoły, żeby przyszli do nas pobawić się jutro po południu? – spytałem. – Nie – odpowiedziała mama. – Po tym, jak ostatnim razem byli u nas twoi koledzy, trzeba było wstawić dwie nowe szyby w oknie salonu i odmalować twój pokój. Wielka kolekcja najlepszych przygód...
Odwróć wzrok 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwróć wzrok

Królowa psychologicznego suspensu powraca! Najnowszy thriller z nadinspektorem Tomem Douglasem. Nie pozwól mu się do siebie zbliżyć, bo cię zniszczy. Nie walcz z nim, bo cię pokona. Uciekaj. Nigdy nie pozwól mu się odnaleźć. Myślałam, że jestem bezpieczna, ale się myliłam. Jestem już tutaj...
Historie spod podłogi. Dom. Tom 1. Czytam sobie. Poziom 1 0/5 Nasza cena:
9,09 zł 12,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historie spod podłogi. Dom. Tom 1. Czytam sobie. Poziom 1

Kudełek to bardzo wesoły i rezolutny kłębek kurzu, który mieszka samotnie pod podłogą u pani Cecylii. Jego życie zmienia się, kiedy do jego norki wprowadza się Grubelek. Odtąd nic już nie jest takie samo. „Dom” to pierwsza część „Historii spod podłogi”. To opowieści o przyjaźni i wspólnym...
Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia 0/5 Nasza cena:
16,95 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia

Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Zabawka składa się z 20 elementów, czyli 10 par obrazków, wśród których należy znaleźć przeciwieństwa: mały i duży, stare i nowe, mokra i sucha, zdrowy i chory, smutny i wesoły, głodny i najedzony, lekkie i ciężkie, zimno i ciepło, cicho i głośno,...
Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7 0/5 Nasza cena:
24,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7

Czy szalona miłość w czasach zarazy potrafi uratować to, co w życiu najcenniejsze? Znana z "Perskiej kobiecości" Joanna, po kolejnym nagłym wyjeździe z Bali, gdzie planowała wspólną przyszłość z Richardem, zmuszona jest do życia z nieustannie gnębiącym ją mężem. Nagły wybuch pandemii i związane z...
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę). Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w...
eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub 0/5 Nasza cena:
35,62 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub

Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Aplièse! Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi Siedem Sióstr, jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w...
Bibliotekarka z Saint-Malo 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bibliotekarka z Saint-Malo

Nowa powieść Maria Escobara, autora bestsellerów „Kołysanka z Auschwitz” i „Dzieci żółtej gwiazdy” Taki list mógł napisać tylko ktoś, kto kocha książki miłością bez granic. Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, boryka się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż Antoine wyruszył...
Odrodzenie. Slay quartet. Tom 4 0/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odrodzenie. Slay quartet. Tom 4

Już nie była jego ptaszyną. Stała się feniksem, który odrodził się z popiołów. Celia i Edward pokonali wspólnie wiele przeszkód. Choć to, co połączyło ich na początku, było podszyte mrocznymi intencjami, teraz ich relacja stała się naprawdę głęboka. Wspólnie dokonana zemsta okazał się dokładnie tak...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin

Kolejny tom w edycji specjalnej z okazji dwudziestolecia pierwszego wydania książki Harry Potter i Komnata Tajemnic to okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Ślizgonów. Pamiętasz pojedynek profesora Snape’a z Gilderoyem Lockhartem? A spojrzenie bazyliszka? Ta edycja zawiera...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula