Seria Agata Górska i Sławek Tomczyk - Małgorzata Rogala

Wciągający cykl kryminalny, który opowiada o przeróżnych zbrodniach. Przyjrzyj się z bliska śledztwom, prowadzonym przez Agatę Górską i Sławka Tomczyka.

 

"Agata Górska i Sławek Tomczyk" to cykl powieściowy, przedstawiający śledztwa, nad którymi pracują tytułowi bohaterzy, starsza aspirant Agata Górska oraz komisarz Sławek Tomczyk. Policjanci muszą się zmagać między innymi z takimi sprawami, jak morderstwo syna adwokata, popełnione w warszawskim klubie, zabójstwo młodej matki czy otrucie szefa portalu krytyki kulinarnej. Na serię składają się następujące części: "Zapłata", "Dobra matka", "Ważka", "Zastrzyk śmierci", "Grzech zaniechania", "Punkt widzenia", "Cicha noc" oraz "Kwestia winy".

 

Pierwszy tom serii wprowadza czytelnika w świat pary policjantów, którzy pracują nad sprawą zabójstwa. Klucz do rozwiązania zagadki znajduje się gdzieś w przeszłości. Będą mieli do czynienia z przebiegłym przeciwnikiem, który zrobi wszystko, byle tylko zatrzeć wszystkie ślady.


O autorce

 

Autorką cyklu o policyjnym duecie jest Małgorzata Rogala, która specjalizuje się w przygotowywaniu powieści kryminalnych oraz obyczajowych. Lubi muzykę jazzową, a także język i kulturę francuską. Kiedy ma trochę czasu, chętnie czyta książki oraz ćwiczy jogę. Swoje powieści opiera na codzienności, czerpiąc inspirację z wszystkiego, co ją otacza. Wśród autorów, których bardzo sobie ceni, znajduje się Marc Levy. Prócz opisywanej serii, przygotowała także powieść "Milcząc jak grób", otwierającą inny cykl zatytułowany "Pełnia tajemnic" czy książkę "Ostatni skok".