Kto mieszka w zoo?

Darmowy fragment:

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Kto mieszka...
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 16
Opis

Koloruj i zgaduj, naklejaj i szukaj, łap trop i rozglądaj się wokół siebie!

Wierszowane zagadki z naklejką-odpowiedzią, obrazkowe poczytajki, labirynty pełne niespodzianek, zadania z lupką i gromadka roześmianych zwierzątek, które aż się proszą, aby je pokolorować i lepiej poznać.

Dłuższy opis


Za treścią tytułu "Kto mieszka w zoo?" stoi Ewa Stadtmuller, Wiesław Drabik.

"Kto mieszka w zoo?" to publikacja z kategorii ?Kolorowanki i naklejanki?. Książki z tej sekcji dają przedszkolakom możliwość twórczego działania oraz wspierają ćwiczenia dłoni, nadgarstka czy palców. Warto zaznaczyć, że kolorowanie lub wyklejanie ćwiczy cierpliwość, gdyż wymaga skupienia i poświęcenia czasu. Pomoże też redukować stres i poprawiać nastrój.

Chcąc wspierać harmonijny rozwój maluchów w wieku od 5 do 7 lat, warto wręczać im odpowiednie książeczki do kolorowania.

Kolorowanka ma miękką okładkę, co sprawia, że wygodnie się z niej korzysta np. gdy dziecko czeka, aż mama skończy wizytę u fryzjera.

Pozycja Kto mieszka w zoo? została udostępniona przez Wydawnictwo Skrzat. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu szkrabowi, to wybierz również pozostałe pozycje tego wydawcy.

Ten tytuł to dobry przykład, że nie musisz wydawać dużych kwot, by zapewnić maluchowi dostęp do wartościowej rozrywki, takiej jak książki lub kolorowanki.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii kolorowanki i naklejanki lub z serii Kto mieszka...

Jakie rodzaje zadań znajdzie dziecko w tej publikacji?

Książka oferuje różnorodne aktywności, takie jak rozwiązywanie wierszowanych zagadek, pokonywanie labiryntów oraz kolorowanie obrazków. Uzupełnianie ilustracji naklejkami pełni funkcję odpowiedzi na pytania, co angażuje dziecko w aktywny proces nauki. Dodatkowe zadania z lupką ćwiczą spostrzegawczość i cierpliwość podczas poszukiwania ukrytych szczegółów. Taka konstrukcja treści zapobiega nudzie i pozwala na wielostronny rozwój umiejętności manualnych u małego czytelnika.

Dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest książka "Kto mieszka w zoo?"?

Publikacja jest najlepiej dopasowana do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym, czyli od 3 do 5 lat. Poziom trudności wierszowanych zagadek oraz prostota labiryntów odpowiadają możliwościom poznawczym maluchów w tym przedziale wiekowym. Duże elementy do kolorowania ułatwiają naukę precyzyjnego prowadzenia kredki bez wychodzenia poza wyznaczone linie. Formuła obrazkowych poczytajek sprawia, że produkt jest atrakcyjny również dla dzieci, które dopiero zaczynają interesować się literami.

W jaki sposób ta pozycja wspiera rozwój motoryczny dziecka?

Książeczka rozwija koordynację wzrokowo-ruchową poprzez precyzyjne wyklejanie naklejek i staranne kolorowanie detali. Rozwiązywanie zagadek autorstwa Ewy Stadtmüller i Wiesława Drabika pobudza logiczne myślenie oraz wzbogaca zasób słownictwa związany ze światem zwierząt. Praca z labiryntami uczy planowania działań i skupienia uwagi na konkretnym celu od początku do końca. Jest to skuteczne narzędzie do ćwiczenia motoryki małej, niezbędnej przed rozpoczęciem nauki pisania w szkole.

Czy wewnątrz znajdują się gotowe odpowiedzi do zagadek?

Rolę odpowiedzi w książce "Kto mieszka w zoo?" pełnią kolorowe naklejki, które dziecko musi samodzielnie dopasować do treści wierszyka. Taka forma weryfikacji wiedzy sprawia, że proces nauki staje się zabawą i daje dziecku natychmiastową satysfakcję z wykonanego zadania. Każda zagadka jest sformułowana rymem, co ułatwia zapamiętywanie informacji o mieszkańcach ogrodu zoologicznego. Wykorzystanie naklejek jako klucza odpowiedzi to sprawdzony sposób na utrzymanie wysokiego poziomu zaangażowania dziecka.

Dla kogo ta książeczka może okazać się nieodpowiednia?

Produkt nie jest zalecany dla dzieci poniżej 3 roku życia ze względu na obecność małych elementów w postaci naklejek. Starsze dzieci, powyżej 7 lat, mogą uznać poziom trudności zadań i labiryntów za zbyt niski i mało wyzywający. Publikacja koncentruje się na zabawie manualnej, więc nie zastąpi ona pełnowymiarowej encyklopedii o zwierzętach dla uczniów szukających zaawansowanej wiedzy. Brak grubych, kartonowych stron sprawia, że książeczka wymaga delikatniejszego obchodzenia się niż pozycje przeznaczone dla niemowląt.

Szczegóły
  • Autor: Wiesław Ewa Drabik
  • Wydawnictwo Skrzat
  • Seria Kto mieszka...
  • Ilość stron: 16
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2019
  • Kod producenta: 158003
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788379158003
  • ISBN: 9788379158003
  • EAN: 9788379158003
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • Wymiary: 200X285
  • Ostrzeżenia i pozostałe informacje: OSTRZEŻENIE! Produkt przeznaczony dla dzieci pow. 3 roku życia ze względu na możliwość zadławienia się małymi elementami.
  • Dane producenta: Księgarnia Wydawnictwo Skrzat Stanisław Porębski, ul. Prądnicka 77, 31-202 Kraków, wydawnictwo@skrzat.com.pl, tel. 48124142851
Recenzje
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula