Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu

Autor:

John Flanagan

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Seria
Format
13,5x20 cm
Rok wydania
2011
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,53 zł
Nasza cena: 20,69 zł 32,90 zł Taniej o: 37%

Oto początek historii Willa - sieroty bez nazwiska, wychowanego na zamku Redmont.

"Ruiny Gorlanu", księga pierwsza serii "Zwiadowcy", to niezwykła powieść, która pochłonie Cię swoimi przygodami, tajemnicami i pozwoli oderwać się od rzeczywistości.

Dzień Wyboru jest jednym z najważniejszych dni w historii podrzutków w sierocińcu zamku Redmont. To wtedy ma zapaść decyzja o przyszłych losach podopiecznych barona Aralda. Czy w przyszłości zostaną potężnymi rycerzami lub sprytnymi dyplomatami? A może zostaną przydzieleni do pomocy rodzinom wiejskim? To jest sytuacja, której młody Will boi się najbardziej. Jego marzeniem jest zostać wielkim, znanym w całym królestwie rycerzem, lecz ponury mistrz tajemniczego fachu zdaje się myśleć inaczej.

Czym kierował się Halt, wybierając Willa na ucznia elitarnego zakonu? W końcu nie przyjmują tam byle kogo. Młody zwiadowca bardzo szybko będzie musiał udowodnić swoją wartość i dowieść czy będzie godzien swojego fachu i pokładanych w nim nadziei starego mistrza. A czeka ich najwyższa próba, wraz z narastającym dawnym mrokiem i niebezpiecznym przeciwnikiem. Jaką część skrywają tytułowe Ruiny Gorlanu w pierwszej części bestsellerowej serii "Zwiadowcy"?

Nie czekaj dłużej, tylko sięgnij po książkę i daj się wciągnąć w wir niezwykłych przygód.


O serii

"Ruiny Gorlanu" to pierwsza część bestsellerowej serii Johna Flanagana, której, jak do tej pory, powstało już 15 części, dwa prequele i oddzielna seria, będąca spin-offem pt. "Drużyna". To cykl powieści dedykowany dla dzieci i młodzieży, na którym wychowało się wielu, począwszy od roku 2004, kiedy to autor wydał pierwszy tom. Już cztery lata później został nagrodzony w swoim rodzinnym kraju ABIA Book of the Year dla dzieci starszych i młodszych.

Recenzje (11)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  25 z 37 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka opowiada o sierocie imieniem Will,który mieszka w sierocińcu w lennie Redmont w raz z Horacym,Alyss,Jenny i innymi sierotami.

  Chłopiec ten w dniu wyboru,zostaje odrzucony przez mistrza sztuk rycerskich i mistrza ujeżdżania,jednak nagle z cienia wyłania się zwiadowca Halt i podaje karteczkę baronowi Araldowi(baron lenna Redmont).

  Ciekawski Will w nocy wspiął się na wieżę w której leżała tajemnicza kartka,ten czyn zmienił jego życie na zawszy.

  Bowiem okazało się że ów kartka to tylko rekwizyt potrzebny do "egzaminu" który przygotował Halt,żeby sprawdzić czy młodzieniec nadaje się na jego ucznia.

  Will oczywiście zdał egzamin i na drugi dzień musiał się stawić w chatce Halta.

  Gdy chłopiec dowiedział się że będzie się uczył u zwiadowcy był bardzo wystraszony ponieważ powszechnie uważano że zwiadowcy parają się czarną magia.

  Po paru dniach Will oswoił się z myślom że uczy się u zwiadowcy i zobaczył że zwiadowca nie używa czarnej magii i nawet w nią za bardzo nie wieży.

  Po pewnym czasie Halt wyposażył swojego czeladnika w pelerynę maskującą,krótki sztylet i długi sztylet który służył do rzucania a także w łuk,strzały oraz kawałek skóry który chronił rękę przed odstrzelaniem cięciwy.

  Młody uczeń musiał dużo ćwiczyć sztuki krycia,strzelania z łuku,rzucania nożem,tropienia skradania itp.

  Pewnego dnia Halt zaprowadził Willa do hodowcy zwiadowczych koni,uczeń tego dnia otrzymał konia imieniem Wyrwij.

  Chłopiec szybko przywiązał się do konia.

  W dniu wolnym dla czeladników dochodzi do bójki pomiędzy Willem a Horacym którzy żywią do siebie szczerą nie nawieść.

  Kilka miesięcy przed zjazdem zwiadowców Will w raz z Haltem wytropili wielkiego odyńca.

  Zwiadowca kazał wieśniakowi przekazać baronowi że w lesie panoszy się wielka świnia i że trzeba ja upolować.

  Podczas polowania okazało się że zamiast jednego dzika w lesie znajdował się jeszcze jeden dzik,który nagle wyskoczył za krzaków i zaatakował Horacego,gdyby nie Will który starał się obronić młodego rycerz,Horace pewnie dawno by nie żył.(pierwszego dzika zabił Horacy,drugiego zaś Halt)

  Od tej pory Will i Horace byli najlepszymi przyjaciółmi

  Wieść o polowaniu szybko rozeszła się po całym lennie(oczywiście "trochę" przesadzona),przez co dręczyciele Horacego chcieli się na nim zemścić gdyż uważali że młody czeladnik rycerski przyniósł hańbę uczniom szkoły rycerskiej przez to że dał się uratować,jak oni mówili?

  Aaaa... uczniowi szpiega.

  Pobili Horacego i postanowili pobić też Willa.

  Horacy nadal wdzięczny Willowi postanowił uratować chłopca przed strasznym losem więc wziął drewniany miecz ćwiczebny i pokuśtykał pod chatkę zwiadowcy.

  Na miejscu Will ćwiczył strzelanie z łuku gdy nagle usłyszał za plecami idących łobuzów.

  Zaczęli oni dogryzać przyszłemu zwiadowcy ,gdy nagle zjawił się Horace zaczął atakować chuliganów jednak wypadł mu miecz.

  Nagle za krzaków wyłonił się Halt i wytrącił jednemu z dręczycieli patyk który trzymał w ręce .

  W ten sposób Horace zyskał czas żeby podnieść drewniany oręż,zaczęła się walka,Czeladnik rycerski powalił wszystkich trzech dręczycieli.

  Po tym wydarzeniu trzej łobuzi zostali wyrzuceni ze szkoły rycerskiej.

  Horace chciał jeszcze podziękować Haltowi za wszystko jednak zwiadowca w raz ze swoim czeladnikiem wyjechał na zjazd zwiadowców.

  Na zjeździe okazało się że Halt w raz z Gilanem swoim wcześniejszym uczniem i Willem muszą wyruszyć na misje w której muszą zabić kalkary(potwory morgarata pana gór nocy i deszczu).

  Podczas wyprawy zwiadowcy i uczeń muszą się rozdzielić(Will jedzie do Redmont,Halt konno śledzi kalkary a Gilan pieszo je śledzi).

  W Redmont Will powiadamia o kalkarah barona Alarda i przedstawia swoja teorie na temat tego że kalkary chcą zabić Halta,potem wyrusz w raz z baronem i mistrzem sztuk rycerskich do Ruin Gorlanu gdzie powinien być Halt.

  Na miejscu znajdują połamany łuk Halta,zmartwiony Will stara się znaleźć mistrza.

  Gdy znajduje swojego mistrza okazuje się że zwiadowcę goni kalkara,po chwili baron Arald rzuca się na potwora jednak bestia poważnie go rani,potem zaś hipnotyzuje mistrza szkoły rycerskiej.

  Gdy wszyscy trzej dorośli są obezwładnieni Will musi zainterweniować i wystrzeliwuje płonąca strzałę która zabija kalkarę.

  Po walce wszyscy wrócili do Redmont gdzie baron Arald chciał podczas wielkiego zebrania podziękować Willowi za ratunek i mianować go rycerzem,tak ja Will wcześniej marzył,po dłuższym zastanowieniu chłopiec decyduje że jednak nadal będzie uczniem zwiadowcy.

  Gdy przyszły zwiadowca szedł w stronę drzwi w cieniu zauważył Halta...uśmiechającego się...po raz pierwszy od kiedy Will się u niego uczył...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  Polecam tę książę. Fabuła jest fantastyczna, a głowny bohater zasługuje na uwagę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu. - Właśnie czegoś takiego szukałam. Po przeczytaniu i obejrzeniu wielu dzieł o tematyce romantycznej, zechciałam sięgnąć po coś innego, po coś nowego. Moją uwagę zwróciła właśnie ta seria. Od zawsze pociągała mnie postać zwiadowców - ludzi na pozór skrytych i odznaczających się niezwykłymi umiejętnościami w łucznictwie.

  John Flanagan przedstawił mi w cudowny sposób ich zachowania, styl bycia, umiejętności oraz samo stawanie się zwiadowcą. Od razu spodobała mi się postać Willa, a jeszcze bardziej Halta. Pokochałam go niemal od razu, już w wielki Dzień Wyboru.

  Książkę gorąco polecam. Jako szesnastolatka mogę tylko potwierdzić, iż jest warta przeczytania. Należę do tych osób, które gdy zaczną czytać a wydarzenia są bardzo ciekawe, odkłada ją tylko gdy musi. Kończąc ją, już wiedziałam, że muszą zdobyć kolejną część, aby cały czas być przy Willu i Halcie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „-Nigdy nie oceniaj wartości człowieka według jego pozycji.”

  „Jeśli przewyższyłeś kogoś, nie chełp się z tego powodu. Bądź wielkoduszny, pochwal go za to, w czym dobrze się sprawił. Porażka zaboli go, ale ON nie da tego po sobie poznać. Ty zaś powinieneś pokazać, że potrafisz to docenić. Pochwałami możesz zyskać sobie przyjaciela. Przechwałki to jedynie sposób na to, by przysporzyć sobie wrogów.”

  Każdy z nas ma hobby. Niektórzy zbierają znaczki, inni zaś lubią spędzać czas aktywnie na zewnątrz, niekiedy ze znajomymi, choćby grając w piłkę nożną. Ja zaś lubuję się w książkach, są moim narkotykiem, strojem na WF i całą kolekcją miejsc, w których byłam w wyobraźni. Nie oddałabym ich za żadne skarby, to moja rodzina a ona nie ma ceny. To członek rodziny, którego jestem w stanie rozmnażać jednokomórkowo za każde zarobione pieniądze. Polowanie na internetowe okazje, na horyzoncie pojawia się rzucający się w oczy stosik. A na nim napis „Ruiny Gorlanu”

  „Słuszną decyzję podejmujesz wtedy ,gdy wybierasz to, czego chcesz najbardziej.”

  Taki tytuł mógł nosić tylko poradnik dla turystów lub dobrze zapowiadająca się seria książek fantasy. Australijski pisarz John Flanagan przenosi nas do świata osadzonego w czasach średniowiecznych z domieszką fantastyki. Nasz główny bohater nazywa się Will poznajemy go jako piętnastolatka mieszkającego w zamkowym sierocińcu. Ma marzenia jak każdy z nas. Jego są wysoko postawione, młodzieniec planuje zostać rycerzem mimo swojej wątłej postury. Gdy nadchodzi Dzień Wyboru, w którym podopieczni sierocińca wybierają swój zawód, ma nadzieję, że uda mu się zrobić duży krok w stronę swoich marzeń i zostać rycerzem. Zostaje jednak odrzucony jako początkujący rycerz, a dostaje propozycje dołączenia do owianych tajemnicą Zwiadowców, o których krążą tylko spekulacje, iż posługują się magią . Od tej pory wiele się zmienia w życiu Willa, ale nie chce Wam streszczać jego dalszych losów.

  „Tutaj jest wiadro. Beczka stoi za drzwiami. Woda- w rzece. Siekiera w przybudówce, drewno na opał za chatą. Miotła przy drzwiach, a podłogę pewnie sam znajdziesz, zgadza się?”

  Nie pisałabym Wam o kolejnej przeciętnej fantastycznej opowieści, niekiedy książka ma coś co wyróżnia ją od innych i właśnie w niej to spotkałam. Lubię styl jakim jest napisana. Zdarzenia magiczne są małym dodatkiem, nasz główny bohater nie włada ogniem, ani nie zabija wszystkich dookoła mieczem po tygodniowym szkoleniu. Jest normalnym chłopcem i to sprawia, że jego przygody stają się nam bliższe. Podczas niektórych opisów i kumulowania akcji czujemy lekki dreszczyk emocji, a to jest w książce najważniejsze, prawda? Aby nie przechodzić obok niej, a w niej uczestniczyć. Wieczory po czytaniu tej książki nieco różniły się od innych, świat ten nie kończył się po zamknięciu okładek i odłożeniu powieści na półkę. Rozwijał się w mojej głowie, przed zaśnięciem. Nie myślałam o następnym dniu, a jedynie o dalszych kartkach opowieści i wyobrażałam sobie różne scenariusze jego dalszych losów.

  Te właśnie rzeczy sprawiają, iż seria tych książek oraz jej pierwsze ziarno jakim jest „Ruiny Gorlanu” zasługuje na odpowiednie miejsce na mojej półce. Mało która książka potrafiła tak doszczętnie zając mój wolny czas, a co dopiero 12 elementów tej serii bez przeplatania tego czasu innymi książkami. Z mojej strony to tyle. Gorąco polecam wszystkim tę książkę, znajdźcie czas chociaż na pierwszą część, jeżeli przypadnie Wam do gustu jestem pewna, że nie odmówicie sobie kolejnych części.

  Recenzja również na blogu:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ruiny Gorlanu" to pierwszy tom serii "Zwiadowcy' Johna Flanagana. Akcję powieści osadzono w realiach średniowiecza. Głównym bohaterem książki jest nastoletni Will, który w przeszłości stracił rodziców. Mieszka ON w lennie Redmont, w sierocińcu założonym przez barona Aralda. Władca Redmont chcąc zapewnić swoim podopiecznym dobrą przyszłość organizuje Dzień Wyboru. Każdego roku mieszkańcy sierocińca ukończywszy piętnaście lat, mogli zadeklarować, u którego z mistrzów różnych kunsztów i umiejętności służących na zamku chcą się uczyć. Marzeniem Willa jest zostanie rycerzem, jednak chłopiec nie jest dostatecznie umięśniony i wysoki. Nie ma także zdolności kucharskich ani dyplomatycznych, dlatego boi się też, że nie zostanie wybrany przez żadnego z mistrzów, a wtedy będzie musiał do końca życia ciężko pracować na roli.

  Nareszcie nadchodzi Dzień Wyboru, Will oraz czwórka pozostałych podopiecznych sierocińca stają przed baronem i mistrzami. Alyss zostaje przyjęta do Służb Dyplomatycznych, Horace dostaje się do Szkoły Rycerskiej, Jenny będzie terminować u kuchmistrza Chubba, a George szkolić się na skrybę. Przychodzi kolej Willa, niestety spełniają się jego najgorsze obawy. Gdy chłopiec jest już bliski rozpaczy, z kąta sali wysuwa się zwiadowca Halt.

  "-Jest coś, o czym wasza wysokość powinna wiedzieć, jeśli chodzi o tego chłopca-odezwał się i podał baronowi złożoną kartkę.

  Arald rzucił na nią okiem i zmarszczył brwi.

  -Przemyślę to i jutro podejmę decyzję.

  Will spoglądał na Halta z niepokojem. Jak większość ludzi, wyrósł w przekonaniu, że zwiadowców najlepiej obchodzić z daleka i bardzo nie podobała mu się myśl, że Halt wie coś ważnego na jego temat." Chłopiec naglony ciekawością postanawia wspiąć się po wieży zamkowej do pokoju barona i poznać treść tajemniczej kartki. "Szybko podszedł do biurka barona, lśniąca w świetle księżyca kartka była na wyciągnięcie ręki. Dotknął papieru palcami, gdy nagle czyjaś dłoń chwyciła go za nadgarstek!"

  Książka jest raczej przeznaczona dla dzieci w wieku 11-13 lat, choć może spodobać się też nieco starszej młodzieży. Jednak osoba szukająca powieści ze światem pełnym magii i dziwnych stworzeń będzie mogła czuć się zawiedziona, co prawda w pierwszym i drugim tomie pojawiają się różne stwory, jednak później autor zdecydowanie odchodzi od tej tematyki. Nie zabraknie tu jednak akcji i humoru, przez co książkę czyta się naprawdę przyjemnie. Oczywiście nie jest to powieść pozbawiona wad. Bohaterowie są trochę zbyt idealni, a fabuła czasami jest zbyt naiwna. Mimo tego "Zwiadowcy" to zdecydowanie pozycja godna uwagi i warto zapoznać się choćby z dwoma pierwszymi tomami, a na pewno się wciągniecie. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Zwiadowcy. Księga 14. Pojedynek w Araluenie 4/5 Nasza cena:
24,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 14. Pojedynek w Araluenie

Król Duncan i jego córka, księżniczka Kasandra, są uwięzieni w południowej wieży zamku Araluen. Daleko na północy niewielki oddział Sir Horace’a oraz dowódca Korpusu Zwiadowców Gilan tkwią w starym forcie oblężonym przez Klan Czerwonego Lisa. Młoda zwiadowczyni Maddie musi dotrzeć do drużyny Czapli...
Zwiadowcy. Księga 11. Zaginione historie 0/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 11. Zaginione historie

Ostatni (ponoć) tom ,,Zwiadowców", bestsellerowego cyklu, który pokochali nie tylko młodzi czytelnicy. ,,Zaginione historie" rzucają nieco światła na nie opisane dotąd przygody bohaterów. Co wydarzyło się po wydarzeniach opisanych w ,,Cesarzu Nihon-Ja"? Kim był Halt, zanim został zwiadowcą? W...
Zwiadowcy. Księga 10. Cesarz Nihon-Ja 0/5 Nasza cena:
24,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 10. Cesarz Nihon-Ja

Dziesiąty tom znakomitej, sprzedanej na świecie w ponad 5 milionach egzemplarzy, serii „Zwiadowcy” Johna Flanagana.Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęły już miesiące. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi nie tylko Evanlyn. Również Will i...
Zwiadowcy. Księga 12. Królewski zwiadowca 4/5 Nasza cena:
26,66 zł 43,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 12. Królewski zwiadowca

„Królewski zwiadowca” to już dwunasty i zgodnie z informacjami z czerwca 2018 roku, nie ostatni tom bestsellerowej serii „Zwiadowcy” autorstwa Johna Flanagana. Akcja "Królewskich zwiadowców" rozgrywa się kilkanaście lat po wydarzeniach, które zostały opisane w "Cesarzu Nihon-Ja".
Zwiadowcy. Księga 13. Klan Czerwonego Lisa 5/5 Nasza cena:
24,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 13. Klan Czerwonego Lisa

Zamek Araluen potrafi się oprzeć każdemu szturmowi nieprzyjaciela – ale co się stanie, gdy wróg znajduje się już w środku? Maddie większość swojego czasu poświęca szkoleniu się na zwiadowcę – pod okiem legendarnego Willa Treaty’ego uczy się łucznictwa, rzucania nożem, sztuki podchodów oraz walki...
Zwiadowcy. Księga 13. Klan Czerwonego Lisa 0/5 Nasza cena:
33,06 zł 43,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 13. Klan Czerwonego Lisa

Zamek Araluen potrafi się oprzeć każdemu szturmowi nieprzyjaciela – ale co się stanie, gdy wróg znajduje się już w środku? Maddie większość swojego czasu poświęca szkoleniu się na zwiadowcę – pod okiem legendarnego Willa Treaty’ego uczy się łucznictwa, rzucania nożem, sztuki podchodów oraz walki...
Zwiadowcy. Księga 14. Pojedynek w Araluenie 0/5 Nasza cena:
36,44 zł 43,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 14. Pojedynek w Araluenie

Król Duncan i jego córka, księżniczka Kasandra, są uwięzieni w południowej wieży zamku Araluen. Daleko na północy niewielki oddział Sir Horace’a oraz dowódca Korpusu Zwiadowców Gilan tkwią w starym forcie oblężonym przez Klan Czerwonego Lisa. Młoda zwiadowczyni Maddie musi dotrzeć do drużyny Czapli...
Zwiadowcy. Księga 9. Halt w niebezpieczeństwie 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 9. Halt w niebezpieczeństwie

Dziewiąty tom bestsellerowej serii Zwiadowcy.Halt, Will i Horace śledzą drogę Tennyson'a do Picty. Muszą zatrzymać proroka Oudsiderów i pozostałych wyznawców kultu, zanim ci przekroczą granicę Araluenu. Will pokonał jednego zabójcę z grupy Tennyson w Clonmelu, ale jeszcze dwóch zostało przy życiu....
Zwiadowcy. Księga 3. Ziemia skuta lodem 5/5 Nasza cena:
23,10 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 3. Ziemia skuta lodem

Trzeci tom bestsellerowej sagi dla młodzieży pióra australijskiego pisarza Johna Flanagana.   Po spaleniu mostu, przez który Morgarath chciał przeprowadzić armię na ziemie Araluenu, Will i Evanlyn trafiają do niewoli. Porwani przez Skandian pod dowództwem budzącego postrach Eraka, odpływają na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula