Zero

Autor:

Marc Elsberg

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Zapowiedź
Przewidywana dostępność: 2021-10-27
Wysyłka w
10 dni + czas dostawy
Format
15 x 22.5 cm
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
496
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 32,39 zł
Audiobooki mp3
za 31,42 zł
Outlet, Audiobook CD
za 19,95 zł
Nasza cena: 39,14 zł 46,99 zł Taniej o: 17%

W dobie telefonów, komputerów i Internetu łatwo zatracić samego siebie. Zwłaszcza jeżeli na każdym kroku czają się hakerzy, manipulatorzy oraz niebezpieczni szpiedzy, a każdorazowy ruch w sieci zostaje skrupulatnie zapisany...

Wielka Brytania. Dziennikarka Cynthia Bonsanth usiłuje rozwiązać sprawy dotyczące hakerstwa oraz różnych innych przestępstw dokonanych w Internecie. W międzyczasie w policyjnym pościgu ginie młody chłopak, znajomy córki Cynthii. Kobieta postanawia wyjaśnić okoliczności jego śmierci, mimo że sama niechętnie korzysta z technologicznych urządzeń i stroni od przesiadywania w Sieci. Podczas poszukiwań dziennikarka natrafia na platformę Freemee, oferującą użytkownikom lepsze i bogatsze życie. Cynthia postanawia przyjrzeć się bliżej dziwnemu serwisowi, w którym dane użytkowników są podstępnie wyłudzane, a ludzie sprytnie zmanipulowani przez grasujących w sieci cyberprzestępców.

Rozglądając się po sieci kobieta dostaje ostrzeżenie od osoby przedstawiającej się jako Zero. Pod tym nickiem kryje się nieznajomy, o którym mówi cały Internet - przebiegły, sprytny i bezlitosny. To właśnie od niego zaczęło się całe śledztwo. Cynthia postanawia zlekceważyć słowa Zero i coraz skrupulatniej przegląda portal w poszukiwaniu ciekawych tropów i wskazówek przydatnych do prowadzenia śledztwa. Wkrótce okazuje się, że wejście do świata technologii może być bardzo niebezpieczne. Dziennikarka przekonuje się, że kto raz trafi do Sieci, już nigdy z niej nie ucieknie...
 

"Zero" uczy, że nadużywanie technologii nie jest dobrym rozwiązaniem, a po każdym użytkowniku będącym w Sieci zawsze pozostanie jakiś ślad.

Książka autorstwa Marca Elsberga jest drugą wydaną w Polsce. Pierwsza z nich "Blackout" zyskała sławę jako światowy bestseller i zdobyła nagrodę Wissensbuch des Jahres 2012.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Od razu muszę przyznać, iż Zero zaskoczyło mnie. Tzn. pisane jest w sposób typowy dla Elsberga, ale jest dużo, dużo lepsze i niesamowicie realne, wręcz namacalne. Tym razem Austriak poszedł na całość. Nie porusza tematu katastrofy, która mam nadzieję nigdy się nie zdarzy (patrz Black out). Tym razem pisze o czymś co dot. bez mała 100% ludzi na kuli ziemskiej i jest tak realistyczne, że aż niewiarygodne. Nie ma anonimowości w sieci, nie panujemy nad internetem, nad tym co inni o nas wiedzą i jak to wykorzystują. Ale nie to jest najgorsze. Nie wyobrażacie sobie, jak przy użyciu najnowocześniejszych technologii, którymi jesteśmy otoczeni można manipulować, ba kierować ludzkim życiem, życiem każdego z nas.

  Pisarz już od pierwszej strony rzuca czytelnika na bardzo głęboką wodę i z każdą kolejną stroną (parafrazując mistrza grozy) jest tylko lepiej.

  Początek dają: bardzo pomysłowa próba zamachu na prezydenta USA i inteligentne okulary. O tych ostatnich od jakiegoś czasu za sprawą znanej firmy jest dosyć głośno. Niby przydatny, fajny gadżet, ale..Elsberg pokazuje czym może skończyć się używanie okularów i jak niewiele, ba paradoksalnie nic nie zależy od ich użytkownika. Podobnie rzecz ma się z innymi elektronicznymi gadżetami, których używamy na co dzień. Używając ich jesteśmy nieświadomi tego jak one wykorzystują nas, jak nas sobie podporządkowują.

  Kim jest/są Zero? O co jemu/im chodzi? Tego nie zdradzę. Sami się o tym przekonacie w trakcie lektury, do której gorąco zachęcam. Czyta się z niedowierzaniem, na wdechu (jak w trakcie jazdy kolejką górską) i trudno odłożyć książkę przed zakończeniem lektury.

  Fabuła jest niesamowita, trudno ją streścić. Akcja jest błyskawiczna, krótkie rozdziały, ciągle podkręcane tempo i szok wynikający z zetknięcia życia jakie wiedzie większość z nas, z tym co jest po drugiej stronie.

  A najgorsze, że ludzie sami sobie taki los zgotowali. A z każdym miesiącem, tygodniem będzie jeszcze gorzej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Smartfony, telefony, komputery, uliczne kamery i wszystko co może nas śledzić. Hakerzy i korporacje czerpiące zyski z zdobywania danych osobowych, kto z nas nie ma choć jednego z wymienionych rzeczy dających możliwość inwigilacji. Dziś tylko ktoś kto nie ma karty kredytowej, telefonu, smartfonu, komputera i mieszka w odosobnionym miejscu gdzie nie ma kamer, może się ukryć. A i to nie jest pewne. W tej książce jest wszystko o tej stronie życia gdzie prywatność przechodzi do przeszłości. Niezłe. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Technologia mnie przeraża. Ale to co znalazłam w Zero, przeraża mnie jeszcze bardziej, bo przykłady, które znalazły się w tej pozycji naprawdę mają odzwierciedlenie w naszej rzeczywistości. Jak zaczniecie się nad tym zastanawiać, to jedyne co wam pozostanie to wpadnięcie w obłęd. Wszyscy nas obserwują, wiele organizacji zabija się o nasze dane personalne. Są one zarazem pozyskiwane, ale i sprzedawane, a my jak te ślepe owieczki podążamy za każdym e-mailem subskrypcyjnym, programami lojalnościowymi, kartami kredytowymi. Sprzedajemy siebie, a przede wszystkim nasze dane, zdjęcia, uczucia, i sądzę, że nie trzeba długo czekać zanim ktoś to wykorzysta.

  Co tyczy się jednak samej książki, to bardzo podobała mi się strona technologiczna i wszystkie wydarzenia, które były z tym bezpośrednio związane, jednak historia powiedzmy to: kryminalno-sensacyjna, była dość średnia. Często gubiłam się w wątkach, ponieważ pozycja jest podzielona na rozdziały dotyczące następujących po sobie dni, a w tych rozdziałach jedynie odstępy oddzielają różne wydarzenia dotyczące różnorakich osób. Jednak ostatecznie nie jest źle, przerażająco i zdecydowanie wpływa na umysł.

  Bohaterowie nadto nie zaskakują, po prostu są, tak samo jak cała historia. Jednak ze względu na wątek technologiczny i zastanowienia się nad tym, warto po nią sięgnąć. Możliwe, że i w taki sposób ma właśnie na nas wpłynąć. Inwigilacja jest nieuchronna, a nawet już dawno temu się rozpoczęła. Strzeżcie się.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zero" jest po prostu genialne i niestety bardzo realne. W czasach powszechnej inwigilacji nic się nie ukryje.... Wszystkie nasze działania w sieci pozostawiają po sobie ślad, w necie nic nie ginie, a neta mamy w komputerach, telefonach, itd. Czyli cały czas zostawiamy po sobie ślady i stale jesteśmy monitorowani, a z drugiej strony nie wyobrażamy sobie życia bez tych rozwiązań technicznych. I koło się zamyka, a powszechna inwigilacja trwa.

  W Londynie podczas pościgu ginie chłopak. Przyczyny jego śmierci próbuje wyjaśnić dziennikarka, Cynthia Bonsanth. Ślady prowadzą do popularnej platformy internetowe Freemee, która zajmuje się gromadzeniem danych, ich analizą oraz wykorzystaniem do sprawiania, aby nasze życie stawało się lepsze i bogatsze. Jednak przyglądając się bliżej działalności tej platformy można wpakować się w duuuuuże kłopoty, bo oni bardzo strzegą swych tajemnic. Aż za bardzo.... co się za tym kryje? Na pewno nic dobrego....

  Cynthia jest tradycjonalistką i z nieufnością korzysta z darów techniki, jednak w śledztwie, które prowadzi musi wejśś w ten świat. Przed niebezpieczeństwiem, jakie na nią czyha w sieci, ostrzega ją Zero, jeden z jej najbardziej aktywnych użytkowników.

  Śledztwo coraz głębiej inwigiluje cyberświat, a Cynthia ściaga na siebie coraz większe niebezpieczeństwo.

  Jaki będzie finał tej sprawy? Przeczytajcie sami!

  "Zero" robi wrażenie na czytelniku! Uświadamia nam niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą totalna inwigilacja, jakiej jesteśmy poddawani w swoim życiu - popularne ciasteczka na stronach www, kamery na ulicach, GPS, ślady w necie - słowem masakra! I nie ma tutaj mowy o fikcji i wymyślaniu, bo wszelkie prezentowane rozwiązania technologiczne istnieją i są użytkowane. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele informacji na swój temat sami udostępniamy, a inni z tego chętnie korzystają.

  Daje to do myślenia - mnie na kilka dni skutecznie odrzuciło od neta, to był czas na odpoczynek i skupienie się na innych przyjemnościach życia.

  Cóż...słów brak - to po prostu trzeba przeczytać! W dobie wszechogarniającej nas technologii jest to obowiązkowa lektura - czytajcie i bójcie się :)

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Marc Elsberg, a właściwie Marcus Rafelsberger, to urodzony w 1967 roku austriacki pisarz. Zadebiutował pod swoim prawdziwym nazwiskiem w 2000 roku. W 2015 roku w Polsce ukazała się jego pierwsza powieść napisana pod pseudonimem artystycznym Marc Elsberg – „Blackout”. „Zero” to jego druga powieść, wydana na początku zeszłego roku.

  Prezydent Stanów Zjednoczonych pada ofiarą ataku, z którego wkrótce śmieje się cały Internet. Za tę akcję odpowiedzialny jest haker kryjący się pod pseudonimem Zero. Cynthia Bonsanth, dziennikarka gazety „Daily”, ma napisać o nim serię artykułów. W międzyczasie podczas pościgu zostaje zastrzelony chłopak, przyjaciel córki Cynthii, która również była na miejscu zdarzenia. Dziennikarka próbuje wyjaśnić jego śmierć. Tropy zaprowadzą ją do platformy Freemee. W ten sposób wpląta się w niebezpieczną intrygę.

  Pierwszą książką Elsberga, jaka ukazała się w Polsce, tj. „Blackoutem”, byłam zachwycona. Wiązałam więc z „Zero” wielkie nadzieje. Czy książka im sprostała? Powiedziałabym, że i tak, i nie. Zależy w jakiej warstwie, na jakiej płaszczyźnie. Bo jeśli patrzeć na „Zero” pod kątem podejmowanego tematu, to z pewnością sprostała. Ale jeżeli spojrzeć tylko pod kątem książki, czyli na bohaterów, fabułę i tak dalej – to jestem nieco zawiedziona. Właśnie tej płaszczyzny tyczy się tytuł recenzji.

  [...] Cyfrowa rzeczywistość jest obecna w każdej sferze realnej rzeczywistości: w naszych telefonach i okularach, w inteligentnych zegarkach i galanterii elektronicznej, w telewizorach, ekspresach do kawy i autach, niedługo znajdzie się też w żywności, naszych ubraniach, ziemi, ścianach, wodzie, powietrzu, w naszych ciałach. Cyfrowy świat już od dawna jest światem realnym! [...] To, jak jest poza granicami tego świata, możesz zobaczyć, patrząc na pierwszego lepszego bezdomnego czy wieśniaka. Nie istnieje pośrednie rozwiązanie: można tylko być albo w nim, albo poza nim, to jest system zero-jedynkowy. Na tym polega istota cyfrowej rzeczywistości, a tym samym całego świata. Trzecia opcja nie istnieje. Nie ma tu miejsca na żadne „trochę”, „może”, „ani, ani”, na jakiekolwiek niuanse.

  Zacznę od tego, co dobre. Elsberg znowu podejmuje taki temat, który trafia w punkt, w najczulsze miejsce człowieka XXI wieku. W „Blackoucie” była to elektryczność, w „Zero” to jest to elektronika, technologia, a głównie Internet. Rzecz dla nas zupełnie normalna, część naszego życia. Elsberg pokazuje to, co może się stać i prawdopodobnie się stanie – choć, miejmy nadzieję, w nie tak wyolbrzymionej wersji – w przyszłości. Sfera prywatna zanika, udostępniamy nasze informacje wszystkim, pozwalamy na ich przetwarzanie, wystawiamy nasze życie na widok publiczny. Nie bez powodu ukuło się powiedzenie, że jeśli ktoś nie ma konta na Facebooku, to znaczy, że nie istnieje. Elsberg świetnie pokazuje, do czego być może doprowadzi takie myślenie i takie postępowanie. Wykreował świat (choć trzeba zauważyć, że nie pada tu żadna dokładna data, tak więc nie wiadomo do końca, czy to czasy współczesne czy może już jakaś niedaleka przyszłość), w którym zwyczajnie idąc ulicą, za pomocą specjalnych okularów możemy zgromadzić wiele informacji na temat osoby, której nawet nie znamy – wystarczy rzut oka, aby mieć dostęp do informacji takich jak imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, i tak dalej, a jeśli są to przestępcy – to nawet informacje o tym, za co byli karani i czy są poszukiwani. Informacje o danym człowieku są więc na wyciągnięcie ręki, albo i jeszcze bliżej. Świat, jaki kreuje Elsberg, to też świat, w którym ludzie już całkowicie tracą zdolność decydowania o sobie. Ludzie, zwłaszcza młodzież, korzystają ze specjalnych aplikacji, które dosłownie mówią im, jak mają żyć – począwszy od wyglądu, przez ścieżkę kariery, po ułożony co do minuty plan dnia. Przerażające? Dla mnie tak, choć zdaję sobie sprawę z tego, że nieuchronnie zmierzamy w tym kierunku. Możemy mieć tylko nadzieję, że nigdy nie dojdzie do sytuacji, kiedy ślepo zaufamy maszynie i algorytmom i że nie zrezygnujemy z wolnej woli.

  - Ludziom całkiem dobrze się żyło bez sfery prywatnej, dopóki sto lat temu nie wynalazł jej pewien kuty na cztery nogi mecenas - odpowiada Anthony, starając się zachować twarz.

  - On jej nie wynalazł, tylko wtedy dopiero objęto ją przepisami prawa - sprzeciwia się Cyn.

  - Przepisy prawa powstają i znikają. Sfera prywatna też nie jest wieczna.

  Przechodząc jednak do „Zera” jako do książki beletrystycznej – co nieco mi tu zgrzytało. Po pierwsze, o czym już wspominałam, brakuje informacji o czasie akcji, przez co całą książkę czytałam tak, jakby wszystko, co Elsberg opisuje, działo się teraz. A tak nie jest. Wydaje mi się, że to, co przedstawił autor, nie jest możliwe w obecnych czasach – zwłaszcza nie na taką skalę. Myślę, że aktualnie nie jest jeszcze tak źle, jak to Elsberg przedstawia, nie zapowiada się też na to, aby w najbliższej przyszłości (a w kontekście nowinek technologicznych można mówić co najwyżej o kilku latach, nawet nie dekadzie) doszło do tak drastycznych zmian. Przyznaję, że zamysł i ugryzienie tematu mi się podoba, ale Elsberg jednak trochę poszalał.

  Najważniejszą oznaką prania mózgów jest to, że delikwent niczego nie zauważa.

  Poza tym zdecydowanie za dużo tu Hollywoodu. Autentycznie w pewnych momentach czułam się tak, jakbym oglądała typowy hollywoodzki film, w którym główny bohater wszystko wie, a jak nie wie, to się szybko dowiaduje, z każdej opresji ujdzie bez szwanku, już nie mówiąc o tym, że oczywiście wpadnie w tarapaty zupełnie przypadkiem, ale podłapie temat i mimo że nie ma o danej sytuacji pojęcia, pokona wszystkich, bo tak. Postać czterdziestoletniej dziennikarki, która nie jest na bieżąco z wszystkimi nowinkami technologicznymi, ale przypadkiem jest zmuszona się nimi zainteresować i łapie wszystko ot tak, była dla mnie mocno naciągana. Jednocześnie to chyba jedyna postać, co do której mam zarzuty – reszta wypada naprawdę świetnie, zwłaszcza młodzież, która faktycznie nie rozstaje się ze smartfonami, smartwatchami, inteligentnymi okularami, aplikacjami, które nimi sterują itd.

  - A kontrola? W świecie będącym jedną wielką siecią kontrola nad własnym życiem to iluzja! Jeśli chcesz korzystać z zalet współczesnej cywilizacji, musisz zaakceptować też drugą stronę medalu. A tą drugą stroną medalu jesteśmy my: cyfrowi sternicy.

  Zahaczając jeszcze krótko o intrygę – w zasadzie była dobra. Postać Zero na pewno intryguje. Konszachty Freemee także. Ja się jednak gubiłam, przez co pierwsza połowa książki trochę mi się ciągnęła. Autor wszystko szczegółowo tłumaczy, ale tak naprawdę dla osoby niezaznajomionej z tematem, nieznającej się na tych wszystkich komputerowych zawiłościach takie tłumaczenie na niewiele się zdaje. Mimo wszystko z pewnością doceniam przygotowanie się autora do pisania tej książki – Elsberg musiał przyswoić sporą dawkę wiedzy.

  Jak sam autor pisze w posłowiu „Książka przedstawia potencjalny scenariusz przyszłości”, tak więc nie jest to coś, co musi się koniecznie wydarzyć, wszystko może pójść w zupełnie inną stronę. Także to, czy taki scenariusz do nas przemawia, to już sprawa indywidualna. Do mnie w stu procentach nie trafia, a przynajmniej nie w kontekście najbliższej przyszłości. Być może jednak jestem zbytnią optymistką, kto wie? Mimo zgrzytów i zastrzeżeń, książkę Wam jak najbardziej polecam. Z pewnością jej tematyka jest aktualna i powinna spodobać się każdemu – w końcu żyjemy w XXI wieku, świecie Internetu, w którym sfera prywatna zanika (jeśli jeszcze tego nie zrobiła), a podstawowe informacje na temat obcych osób możemy zdobyć w kilka minut.

  Tę oraz inne recenzje znajdziesz również na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Zero
 • Autor: Marc Elsberg
 • Wydawnictwo W.A.B.
 • Oprawa: Zintegrowana
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 496
 • Format: 15 x 22.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328092945
 • Język: polski
 • ISBN: 9788328092945
 • EAN: 9788328092945
 • Wymiary: 22.5 x 15 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Osiemnaście stopni poniżej zera 0/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Osiemnaście stopni poniżej zera

Po szalonym pościgu dwóch samochodów przez centrum Helsingborga jedno z aut wpada do basenu portowego. Wszystko wskazuje na wypadek, ale wkrótce się okazuje, że kierowca samochodu, znany przedsiębiorca w branży IT i twórca popularnej gry na telefon, był martwy już od wielu tygodni, a jego zwłoki...
Sprawa prezydenta 0/5 Nasza cena:
37,47 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa prezydenta

Prawniczka Dana Marin nie wierzyła, że nadejdzie taki dzień: były prezydent Stanów Zjednoczonych w czasie wizyty w Atenach zostaje aresztowany przez grecką policję działającą na zlecenie Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. To momentalnie wywołuje dyplomatyczne tornado. W USA toczy się...
Blackout 5/5 Nasza cena:
37,74 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Blackout

Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu – pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego. W próbie rozwiązania...
Chciwość 4/5 Nasza cena:
37,27 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chciwość

Ponura wizja przyszłości z książek Marca Elsberga już się dzieje Po bestsellerowym Blackoucie, Zero i Helisie pisarz podjął się gorącego tematu kryzysu, do którego doprowadził kapitalizm. Nierówności w dystrybucji dóbr i wszechobecna bieda w dobie konsumpcjonizmu skutkują masowymi protestami....
Audiobook Chciwość mp3 0/5 Nasza cena:
31,42 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Chciwość mp3

Ponura wizja przyszłości z książek Marca Elsberga już się dzieje. Po bestsellerowym Blackoucie, Zero i Helisie pisarz podjął się gorącego tematu kryzysu, do którego doprowadził kapitalizm. Nierówności w dystrybucji dóbr i wszechobecna bieda w dobie konsumpcjonizmu skutkują masowymi protestami....
eBook Zero mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,39 zł 35,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zero mobi epub

Kto raz trafi do Sieci, już nigdy z niej nie wyjdzie... Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych,...
Audiobook Blackout mp3 0/5 Nasza cena:
31,42 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Blackout mp3

Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu - pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Bezskutecznie próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego. W próbie...
Audiobook Zero mp3 0/5 Nasza cena:
31,42 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Zero mp3

Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie... Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych,...
Audiobook Helisa mp3 0/5 Nasza cena:
31,42 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Helisa mp3

Czy można wyleczyć poważą chorobę dzięki niewielkiej zmianie kodu DNA? A stworzyć zupełnie nowe gatunki roślin i zwierząt? Czy można genetycznie "zaprojektować" małego geniusza? I - co najważniejsze - czy to tylko pojedyncze eksperymenty, czy też celowe działanie na wielką skalę, które ma...
eBook Chciwość mobi epub 0/5 Nasza cena:
35,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Chciwość mobi epub

Ponura wizja przyszłości z książek Marca Elsberga już się dzieje. Po bestsellerowym Blackoucie, Zero i Helisie pisarz podjął się gorącego tematu kryzysu, do którego doprowadził kapitalizm. Nierówności w dystrybucji dóbr i wszechobecna bieda w dobie konsumpcjonizmu skutkują masowymi protestami....
Pięć czaszek 0/5 Nasza cena:
39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pięć czaszek

Czy to będzie ostatnie śledztwo Adama Nowaka? Komisarz  Adam Nowak wkrótce przejdzie na emeryturę. Dwadzieścia dwa lata w policji to chyba dość jak na jedno życie. Śledztwo w sprawie pięciu bezgłowych trupów, spalonych w dostawczaku na warszawskich Powązkach, wydaje się dobrym ukoronowaniem...
Perfect Victim. Tom 2 5/5 Nasza cena:
35,27 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perfect Victim. Tom 2

Charlie i Emily Swift są idealną parą Instagrama: ludzie sukcesu, olśniewający pod każdym względem, a w dodatku szaleńczo w sobie zakochani. Wystarcza jednak chwila, aby świat Emily rozpadł się w gruzy. Jej ukochany mąż zostaje oskarżony o wyjątkowo makabryczne morderstwo. Zdesperowana Emily zwraca...
Wybrane bestsellery
Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne. Na...
2022. Rok pełen inspiracji 5/5 Nasza cena:
31,66 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

2022. Rok pełen inspiracji

Czasami narzekamy, że czas biegnie zbyt szybko i niepostrzeżenie mija rok za rokiem. Możemy mieć takie wrażenie, ale w istocie każdy rok to niezwykłe bogactwo chwil. Od nas zależy, jak je przeżyjemy, jak je wykorzystamy i co w danym roku zrobimy. Dla siebie i dla innych. Pragniesz żyć w równowadze...
Diabeł stróż 0/5 Nasza cena:
30,64 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł stróż

Wrocławska ruletka Wrocław, rok 1934. Podczas perwersyjnej orgii zostaje porwany, a następnie zamordowany urzędnik pocztowy Sepp Frömel. Kilkanaście dni później z rąk oprawców ginie jego kochanka. Ich syn z nieprawego łoża, niemy, niepełnosprawny Rolf dziwnym zrządzeniem losu trafia pod opiekę...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
26,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Samotni 0/5 Nasza cena:
26,27 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samotni

W 1969 roku sześcioro młodych ludzi przyjeżdża do Uppsali. Tu krzyżują się ich drogi i zawiązuje się między nimi swego rodzaju przyjaźń. Jednak pewne wydarzenie zmienia wszystko. Koniec pobytu w Uppsali oznaczać będzie koniec czegoś jeszcze… Kilkadziesiąt lat później naukowiec z uniwersytetu w Lund...
Głodna puszcza 5/5 Nasza cena:
27,60 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głodna puszcza

Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać -...
Zero 0/5 Nasza cena:
39,14 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zero

Z sieci nigdy nie znikniesz. Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich...
Hunter. Boston Belles. Tom 1 0/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hunter. Boston Belles. Tom 1

Hunter to pierwszy tom serii Boston Bells L.J. Shen. Poznaj dwoje nieustraszonych łowców i dowiedz się, które z nich zwycięży! Sailor miała w życiu jeden jasny cel – i znajdował się ON na samym środku tarczy strzelniczej. Ciężka praca i skupienie dały jej wymarzoną szansę na wyjazd na olimpiadę,...
Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2 0/5 Nasza cena:
106,46 zł 146,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2

Recenzja książki Jerzego Zięby „Czego ci lekarz nie powie” Część III Parę lat temu dostałem w prezencie od koleżanki lekarki (ona nie miała czasu na czytanie bzdur, a ja się tą tematyką interesowałem) I część Ukrytych Terapii. Pomyślałem, kolejny nawiedzony autor. W miarę jak zacząłem czytać, moje...
Chąśba 0/5 Nasza cena:
27,57 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chąśba

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula