Villette

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
690
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 19,13 zł
Nasza cena: 29,94 zł 49,90 zł Taniej o: 40%

Ostatnia powieść znakomitej pisarki, której dzieła trafiły do kanonu literatury angielskiej – Charlotte Brontë! Przez wielu uważana za najlepszy popis literacki tej autorki.

”Villette” to opowieść o Lucy Snowe, która w wyniku zrządzenia losu zostaje pozbawiona perspektyw na przyszłość w Anglii i postanawia wyruszyć do Francji. Z nadzieją na znalezienie pracy trafia do tytułowego miasteczka Villette, gdzie szczęśliwie odnajduje posadę w pensji dla dziewcząt, mieszczącej się w budynku dawnego klasztoru żeńskiego.

Po objęciu posady nauczycielki angielskiego z początku wiedzie bezbarwne, spokojne życie. W pewnym momencie Lucy zauważa, że każdy jej ruch jest przez kogoś obserwowany. Podczas rozwiązywania tej tajemniczej zagadki dziewczyna zostaje uwikłana w zdarzenia, które mieszczą się na pograniczu świata materialnego i duchowego. W życiu młodej dziewczyny rozpoczyna się etap pełen nowych przeżyć i wzruszeń.

Powieść ”Villette” została oparta na wątkach autobiograficznych, dlatego będzie ciekawą lekturą dla wszystkich fanów twórczości Charlotte Brontë. Pod nazwą miejscowości Villette kryje się Bruksela, w której w latach 40. XIX w. pisarka przeżyła zakazaną miłość do żonatego mężczyzny, jakim był prof. Constantin Héger.


Opinie o książce

Cóż za namiętność, ileż w niej ognia! W tej książce jest coś nadnaturalnego.

George Eliot

Najlepsza powieść Charlotte Brontë.

Virginia Woolf


O autorce

Charlotte Brontë to angielska powieściopisarka i poetka oraz najstarsza z sióstr Brontë, których powieści są jednymi z najbardziej znanych angielskich klasyków. Uznanie i popularność przyniosła Charlotte Brontë już jej pierwsza wydana powieść, czyli ”Dziwne losy Jane Eyre”. Spod pióra pisarki wyszły również znane powieści, takie jak ”Shirley”, ”Profesor”, czy właśnie ”Villette”.

Recenzje (9)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnia książka Charlotte Brontë okrzyknięta arcydziełem jej życia. Najlepsza, najbardziej osobista. Villette to lektura w sam raz na długie jesienne wieczory, bowiem przeczytanie jej wymaga skupienia i czasu - za które autorka odwdzięcza się z nawiązką.

  Główną bohaterką jest Lucy Snowe, dwudziestotrzyletnia angielka szukająca swego miejsca na świecie, bowiem całe jej życie w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń diametralnie się zmieniło. Lucy jest racjonalistką - twardo stąpa po ziemi, niemalże każda jej decyzja jest głęboko przemyślana. Prócz tego Lucy można śmiało przyporządkować następujące cechy: rozważna, inteligentna, niezależna samotniczka - jednakże, czy samotność głównej bohaterki jest jej wyborem? Villette to historia z przeszłości głównej bohaterki. Lucy Snowe zwraca się bezpośrednio do czytelnika, zdaje sobie sprawę z tego, iż jej historia jest spisana i kontemplowania przez nas.

  Samotność bohaterki i brak stałego miejsca doprowadza Lucy do zupełnie niepodobnego do niej zachowania - podjęcia decyzji pod wpływem impulsu, której efekty rzucą się na całe jej życie. Wyjazd z ojczyzny ogromnie zmienia bohaterkę, zmusza ją do odważnych czynów, poznania swej natury na nowo, oraz uczy tego, że nie każdy ogień da się okiełznać - a już na pewno nie ogień miłości. Dzięki wnikliwej narracji mamy okazję przekonać się jak działa umysł bohaterki, czym się ona kieruje, jakie wartości uznaje i ceni, a jakie cechy krytykuje. Jest to przede wszystkim kobieta świadoma, obdarzona zmysłem wnikliwej obserwacji tego, co dzieje się wokół niej, jak i w niej samej.

  Powieść najstarszej z pośród trzech sióstr Brontë posiada swój własny klimat - chłodna, stonowana, misterna, biorąca pod uwagę przewrotność natury ludzkiej. Nie jest ona łatwa w odbiorze - czytając ją na szybko można stwierdzić, że jest nudna, przepełniona zbędną treścią. Autorka stawia przede wszystkim na analizę czynów i uczuć, skrupulatnie wnika w odczucia głównej bohaterki, zwraca uwagę na szczegóły, które przez większość osób zostałyby pominięte. Akcja miejscami jest niemalże znikoma - jednak, czy można przez to stwierdzić, że powieść na tym traci? Wszystko zależy od gustu i wymagań czytelnika. Ja po Villette sięgałam chętnie, jednakże musiałam mieć na tę książkę więcej czasu, ponieważ - tak jak wcześniej wspomniałam - tej powieści nie da się czytać w tzw. przelocie.

  ,,(...) ludzie, którzy ponieśli ciężkie straty, zazdrośnie gromadzą i zamykają na cztery spusty pamiątki: ból nie do zniesienia zadają w samo serce momenty nagłego odradzania się żalu."

  Villette zaliczające się do klasyki literatury angielskiej stanowi ostatnią powieść Charlotte Brontë, którą napisała po śmierci swych sióstr - Emily i Anne, które również trudniły się pisarstwem - oraz jedynego brata Branwella. Jak więc można się domyślić, ostatnie dzieło Charlotte nie tryska optymizmem. Autorka w pewnym sensie przelała swój smutek i rozgoryczenie na papier, tworząc powieść w odcieniach szarości, klimacie zadumy i miejscowego przygnębienia. Brontë w fabułę wplata wątki autobiograficzne, pisze o zakazanej miłości, którą sama przeżywała. Za tytułem powieści kryje się Bruksela, w której przez pewien czas przebywała autorka, jednak ów pobyt będący inspiracją do napisania Villette oraz innej powieści Profesor, nie był udany - zbyt wiele negatywnych emocji targało wówczas kobietą.

  Wydanie powieści, które posiadam jest przepiękne. Jak widać na zdjęciu, okładka przedstawia kobietę idącą w deszczu pod parasolem. Wydawnictwo zastosowało okładkę pół-twardą, taką samą jak w przypadku powieści Conan Doyle'a Pies Baskerville'ów. Wydanie wzbogacone jest o przedmowę Eryka Ostrowskiego, autora Charlotte Brontë i jej siostry śpiące.

  więcej recenzji na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Szczęśliwie są w świecie literatury takie nazwiska, których Czytelnik jest pewien. Nieważne, po którą z książek tego ulubionego autora sięgnie, ma pewność, że się nie zawiedzie, że nawet jeśli dany utwór nie zachwyci aż tak jak poprzednie, to nadal będzie trzymał odpowiednio wysoki poziom. Dla mnie takim nazwiskiem jest Brontë. Nieistotne czy talentem pisarskim obdarzone były wszystkie siostry, czy też pisali jedynie Charlotte i jej brat. Napis Brontë na okładce jest dla mnie gwarancją, że książka, którą trzymam w rękach, będzie dla mnie źródłem wielu radości i wzruszeń. Nie inaczej było z pięknie wydanym w ostatnim czasie Villette.

  Lucy Snowe poznajemy, kiedy jako młoda dziewczyna znajduje się pod opieką swojej matki chrzestnej – pani Bretton. Już od najmłodszych lat naszą bohaterkę cechuje opanowanie i nieuleganie gwałtownym emocjom, które to cechy będą jej towarzyszyć przez całe życie. Nie rozumie ona zatem i bynajmniej nie pochwala skłonności do bycia nadmiernie wrażliwą malutkiej, sześcioletniej Polly, która wskutek choroby ojca również trafia tymczasowo pod dach Brettonów. Czytelnika jednak osoba małej, wdzięcznej Pauliny urzeknie do tego stopnia, że gdy zniknie ona z pola widzenia na dłużej, z niecierpliwością będzie wypatrywał ON chwili, gdy ponownie wkroczy na scenę. Tak było ze mną, tak będzie też z wieloma, którzy sięgną po tę książkę. Trudno o bardziej uroczą i zaskarbiającą sympatię czytających postać.

  W dorosłym życiu Lucy Snowe, jako niezamożna kobieta bez perspektyw na jakikolwiek spadek, musi wziąć życie w swoje ręce i nimi zarobić na utrzymanie. Pełna obaw, ale też determinacji wyrusza do francuskiego miasteczka Villette, gdzie obejmuje posadę nauczycielki języka angielskiego na pensji Madame Beck. To tutaj na prawie siedmiuset stronach przepięknej historii rodzą się w Lucy uczucia i emocje, o jakie nigdy by się nie podejrzewała.

  Uwielbiam ten sposób narracji, w którym bohaterka zwraca się bezpośrednio do Czytelnika, snując swoją opowieść. Uwielbiam obszerne i barwne opisy, dzięki którym można niemal dotknąć wszystkiego, co otacza książkowe postaci. Nie istnieje chyba nic w twórczości rodzeństwa Brontë, o czym nie mogłabym z czystym sumieniem powiedzieć, że to uwielbiam. Czy polecam? Pytanie retoryczne. Nie muszę zresztą polecać, taka twórczość broni i poleca się sama. Moja kolekcja książek rodzeństwa Brontë wciąż puchnie i jest jedną z tych, z których dumna jestem najbardziej.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powrót po latach do uwielbianej kiedyś książki. Dobrze, że Wydawnictwo MG wznawia te powieści. Na klasykę zawsze jest dobra pora.

  Książka nie bez kozery uznawana jest za arcydzieło i najlepszą w dorobku sióstr Brontë.

  Bohaterką jest młoda Angielka Lucy Snowe, która po nieprzyjemnych i trudnych przeżyciach w rodzinnym kraju postanawia szukać szans na lepszą przyszłość gdzie indziej i wyjeżdża na kontynent do Europy. Pracę znajduje na pensji dla dziewcząt. Wydaje się, iż wszystko w jej życiu w końcu się poukłada, że znalazła swoje miejsce na ziemi, spokój, bezpieczeństwo. Nic bardziej mylnego.

  Lucy bardzo szybko zauważa, że nic nie jest takim jakim powinno być, a ona sama jest przez kogoś obserwowana. Młoda kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę. Nie wie jednak na co się decyduje. To co ją spotka będzie trudne, bolesne i niewytłumaczalne.

  Nas, żyjących w XXI wieku taka fabuła może śmieszyć, może wydawać się odrobinę infantylna. Pamiętajmy jednak, iż książka została wydana 170 lat temu. Była wtedy czymś nowym, niewiarygodnym, świeżym. Opublikowana w 1853 roku książka z jakiegoś powodu uznawana jest za pierwowzór światowej powieści psychologicznej.

  Powieść jest mocna, porywająca, bardzo silnie osadzona w życiu autorki. W fabule znajdziemy mnóstwo wątków biograficznych. To także nowatorska, jak na owe czasy książka.

  Brontë sięga mocno do własnych przeżyć, rozpamiętuje je, analizuje, szczególnie kwestię jej wielkiej, zakazanej miłości. Villette jest mroczna, momentami trochę dołująca. Pozwala to przypuszczać, iż taki właśnie był nastrój autorki, dołujący może nawet depresyjny. Być może Villette była swoistą terapią Charlotte.

  Wiele w treści zagadek, wiele niedopowiedzeń, wiele kwestii, które nadal mimo upływu tylu lat nie zostały w pełni wyjaśnione.

  To wspaniała i wyjątkowa, ale nie ukrywam, niezwykle trudna i wymagająca powieść. Z pewnością nie jest to lektura dla każdego. Nie znajdziecie tu pośpiechu, nagłych zwrotów akcji, czy porywających dialogów. Jest za to genialna atmosfera, mistrzowskie oddanie własnych uczuć, nastroju, mnóstwo smutku. Czytając Villette i mając świadomość, jak mocno ta powieść jest osadzona w życiu autorki, byłam smutna, zamyślona, zastanawiałam się jak trudne miała ona życie. Był to okres niezbyt łaskawy dla kobiet, mrok, obyczaje, konwenanse, zakazana miłość, trudna praca, życie na obczyźnie, choroby. Można tylko współczuć.

  Do tego niesamowicie poruszający i smutny koniec całej historii. W bohaterce następuje pewna zmiana. Trudno wyrokować czy na lepsze. W każdym bądż razie przemiana jest spektakularna, ale całość zakończenia dołująca, oblekająca czytelnika wszechogarniającym smutkiem.

  Wspaniałe ukazanie wnętrza kobiety, studium samotności, smutku. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Villette" Charlotte Brontë

  Lucy Snowe nic nie trzyma już na Wyspach Brytyjskich. Jej matka chrzestna wraz z synem wyprowadziła się do Londynu, pani Marchmont, której pomagała w codziennym funkcjonowaniu zmarła po długiej chorobie. Kobieta decyduje wyruszyć w podróż w poszukiwaniu swojego miejsca, szczęścia i pracy. Po przepłynięciu żaglowcem kanału La Manche trafia do szkoły dla dziewcząt prowadzonej przez Madame Beck, gdzie będzie zmuszona zmierzyć się z podjętym zawodem.

  "Villette" to klasyk literatury angielskiej, wiktoriańskiej. Autorka skupiła się w głównej mierze na opisywanie przeżyć, uczuć i emocji Lucy, przez co bohaterka jest postacią wyrazistą, gdyż możemy poznać jej myśli i punkt widzenia na określony temat. Podczas lektury w powieści odnajdziemy filozoficzne dywagacje na temat istoty człowieczeństwa oraz typowo o życiu głównej bohaterki. Muszę tutaj zaznaczyć, że Lucy Snowe nie jest protagonistką lubianą przez czytelników. Tak było również ze mną.

  Charlotte Brontë snuje historię o poszukiwaniu siebie wśród życiowych, pokonywaniu przeszkód stojących na drodze do szczęścia, a także wychodzeniu na przeciw nieuchronnemu losowi oraz rozwijaniu swej duchowości w ogromnym tego słowa znaczeniu.

  Osobiście uważam, że "Villette" to kwintesencja powieści psychologicznej, ponieważ osobowość głównej bohaterki została nakreślona w sposób niezwykły, i to nie osobowość fizyczna, a duchowa, co wymagało od autorki zapewne wielu miesięcy pracy.

  Mimo, że bardzo doceniam tę powieść to muszę przyznać, że nie podobała mi się ona pod względem fabularnym. Akcja książki toczy się bardzo leniwie, powoli, ale bywają także momenty, w których historia nabiera szybszego tempa i ma dużą szansę na zaciekawienie czytelnika. "Villette" jest powieścią przeraźliwie monotonną. Przez cały czas obracamy się wokół jednej postaci, jej rozmyślań i skrytych pragnień lęków, opinii o ludziach, jakich spotyka na swojej drodze.

  Z książki sączy się ogromna elokwencja Brontë podkreśla ona swoją formą jej inteligencję niespotykaną inteligencję. Ale nie tylko to czyni książkę odpowiednią dla czytelników i ta nią nie jest. Dla fanów wiktoriańskich historii jak najbardziej.

  ⭐4/10

  Recenzja powstała we współpracy z wydawnictwem MG, któremu serdecznie dziękuję za egzemplarz książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autor: Charlotte Brontë

  Tytuł: Villette

  Wydawnictwo: Wydawnictwo MG

  Premiera: 2021-02-10

  Arcydzieło literatury i życia. Ostatnia powieść Charlotte Brontë. Brontë oparła swoje ostatnie dzieło na wątkach autobiograficznych. Pod nazwą Villette kryje się Bruksela, gdzie w latach 40. XIX w. przyszła pisarka przeżywała zakazaną miłość do żonatego mężczyzny, profesora Constantina Hégera. Główna bohaterka powieści, Lucy Snowe, pozbawiona w Anglii widoków na przyszłość, decyduje się wziąć los we własne ręce i wyrusza do Europy. Przypadkiem w nocy trafia na pensję dla dziewcząt mieszczącą się w budynku dawnego klasztoru żeńskiego. Otrzymawszy tu posadę, wiedzie z początku bezbarwne życie nauczycielki angielskiego. Wkrótce jednak spostrzega, że każdy jej ruch w tym miejscu jest przez kogoś obserwowany. Usiłując rozwiązać zagadkę, zostaje uwikłana w wydarzenia z pogranicza świata materialnego i duchowego…

  „Villette” nie było moim pierwszym spotkaniem z twórczością sióstr Bronte, po raz kolejny zauroczyłam się w ich stylu i historiach, które tworzą. Pomimo dość słabych opinii na portalu lubimy czytać, których swoją drogą zupełnie nie rozumiem, nie odstraszyły mnie one do przeczytania i pokochania tej powieści. Od pierwszych stron chłonęłam te powieści, tą historie, dzieje bohaterów, te wszystkie wspaniałości. Pomimo długo wieczności tej powieści, praktycznie nie odczuwałam, że książka ta pochodzi z zupełnie innej epoki. Mi się bardzo podobała, i na pewno wrócę do twórczości tej autorki. Książka na kilka wieczorów, by poczuć się jak w innym świecie. Będę o niej dłużej pamiętać i na pewno wracać. Ocena 9/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Shirley 5/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Shirley

Nigdy dotąd nie wydawana w Polsce powieść Charlotte Brontë, autorki „Dziwnych losów Jane Eyre”. Borykający się z przeciwnościami losu młody przedsiębiorca, Robert Moore, sprowadza do swej fabryki nowoczesne maszyny, czym naraża się lokalnej ludności do tego stopnia, że doczekuje się zamachu na...
Shirley 0/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Shirley

Nigdy dotąd nie wydawana w Polsce powieść Charlotte Brontë, autorki „Dziwnych losów Jane Eyre”. Borykający się z przeciwnościami losu młody przedsiębiorca, Robert Moore, sprowadza do swej fabryki nowoczesne maszyny, czym naraża się lokalnej ludności do tego stopnia, że doczekuje się zamachu na...
eBook Jane Eyre Autobiografia mobi epub 0/5 Nasza cena:
19,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Jane Eyre Autobiografia mobi epub

Najsłynniejsza powieść Charlotte Brontë, która przyniosła jej międzynarodową sławę. Brontë opowiada historię młodej dziewczyny, która po stracie obojga rodziców, trafia do domu brata swojej matki. Nie potrafi jednak obudzić uczuć u ciotki, która – gdy tylko nadarza się okazja – pozbywa się...
Jane Eyre (Vintage Classics Library) 0/5 Nasza cena:
11,55 zł 12,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jane Eyre (Vintage Classics Library)

Perfectly preserving the tone and mood of the novel whilst condensing it into two acts, David Malouf, with the gift for language already evident from his novels and poetry, presents afresh the timeless story of Charlotte Brontë's Jane Eyre, one of the most enduring literary classics of all time....
eBook Jane Eyre mobi epub 0/5 Nasza cena:
12,73 zł 17,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Jane Eyre mobi epub

Powieść Jane Eyre ukazała się po raz pierwszy w październiku 1847 roku w trzech tomach i okazała się wielkim wydawniczym sukcesem. Jane Eyre zbiera motywy, które są niezwykle romansowo nośne, na przykład trójkąt, uwiedzenie, mezalians, ustanawiające nieco perwersyjne i pełne erotycznego napięcia...
eBook Villette mobi epub 0/5 Nasza cena:
19,13 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Villette mobi epub

Arcydzieło literatury i życia. Ostatnia powieść Charlotte Brontë Cóż za namiętność, ileż w niej ognia! W tej książce jest coś nadnaturalnego - George Eliot Najlepsza powieść Charlotte Brontë - Virginia Woolf   Opublikowane w 1853 roku Villette Charlotte Brontë jest prekursorem powieści...
Bracia Karamazow 4/5 Nasza cena:
29,94 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bracia Karamazow

Ostatnia i powszechnie uważana za najważniejszą powieść Fiodora Dostojewskiego - poświęcił jej pisaniu ponad dwa lata. W zamierzeniu pisarza w przyszłości miał powstać dalszy ciąg historii Aloszy. Niestety wkrótce potem pisarz zmarł. Książka opisuje historię ojcobójstwa, w którą w różny sposób...
Proces 5/5 Nasza cena:
38,17 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Proces

Bruno Schulz był artystą totalnym. Nie tylko malował i rysował, nie tylko pisał własne opowieści, ale również zajmował się tłumaczeniem. I to właśnie jemu zawdzięczamy genialny przekład Procesu Franza Kafki. Proces w tłumaczeniu Schulza ilustrowany jego grafikami. Impulsem do napisania Procesu było...
Bez wyjścia 3/5 Nasza cena:
26,28 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez wyjścia

Bez wyjścia to dziełko dwóch pisarzy i przyjaciół: Charlesa Dickensa oraz Wilkie Collinsa. Jest to opowieść o przyjaźni, miłości, lojalności, ale też o zdradzie, chciwości i podłości. Historia rozpoczyna się 30 listopada 1835 roku. Młoda kobieta usiłuje wyciągnąć od pracownicy przytułku dla dzieci...
O grzybach rybach kobietach i sensie życia czyli rozmówki z alusiem curunią 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O grzybach rybach kobietach i sensie życia czyli rozmówki z alusiem curunią

Aluś Curunia to mężczyzna na „nie“: niebogaty, niekształcony, niepracujący na stałe, niestroniący od piwka i nieradzący sobie z tytoniowym nałogiem. Mówi o sprawach prostych, o zdarzeniach zwyczajnych i typowych, takich na co dzień. W jego opowieściach są ryby, grzyby, zimne nóżki i coś na apetyt…...
Idiota 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idiota

Oto powieść, z utworów Dostojewskiego kto wie czy nie największa, na pewno zaś najgłębiej badająca mroczne tajniki duszy, a zarazem wzywająca do wytrwania w poszukiwaniu piękna jej wnętrza, chrześcijańskiej caritas, miłości współczującej i wybaczającej. Taki jest główny bohater, książę Lew Myszkin,...
Wajda kronika wypadków filmowych 5/5 Nasza cena:
45,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wajda kronika wypadków filmowych

"Popiół i diament", "Wszystko na sprzedaż", "Wesele", "Ziemia obiecana", "Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza" - to filmy, które na trwałe zapisały się w historii nie tylko polskiego kina. Ich twórca, Andrzej Wajda, wielokrotnie mówił i pisał o kulisach ich powstania. "Wajda. Kronika wypadków...
Wybrane bestsellery
Ekstremista 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekstremista

Wyścig ze śmiercią czas zacząć W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu. Jedyną...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin

Kolejny tom w edycji specjalnej z okazji dwudziestolecia pierwszego wydania książki Harry Potter i Komnata Tajemnic to okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Ślizgonów. Pamiętasz pojedynek profesora Snape’a z Gilderoyem Lockhartem? A spojrzenie bazyliszka? Ta edycja zawiera...
Mikołajek. Żeśmy się ubawili 5/5 Nasza cena:
24,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Żeśmy się ubawili

– Mamo, mogę zaprosić kolegów ze szkoły, żeby przyszli do nas pobawić się jutro po południu? – spytałem. – Nie – odpowiedziała mama. – Po tym, jak ostatnim razem byli u nas twoi koledzy, trzeba było wstawić dwie nowe szyby w oknie salonu i odmalować twój pokój. Wielka kolekcja najlepszych przygód...
Odwróć wzrok 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwróć wzrok

Królowa psychologicznego suspensu powraca! Najnowszy thriller z nadinspektorem Tomem Douglasem. Nie pozwól mu się do siebie zbliżyć, bo cię zniszczy. Nie walcz z nim, bo cię pokona. Uciekaj. Nigdy nie pozwól mu się odnaleźć. Myślałam, że jestem bezpieczna, ale się myliłam. Jestem już tutaj...
Słodkie przeznaczenie. Niegrzeczny duet. Tom 2 5/5 Nasza cena:
21,99 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodkie przeznaczenie. Niegrzeczny duet. Tom 2

Druga część powieści Słodki oszust bestsellerowej Laurelin Paige. Dylan nie może zapomnieć Audrey. Choć twierdzi, że nie wierzy już w miłość, wspomnienia wspólnie spędzonych chwil uparcie do niego wracają. Wie, że tęsknota za tą „o wiele za młodą” dziewczyną jest bezcelowa. Nie może jej zaoferować...
Zemsta. Slay quartet. Tom 3 5/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta. Slay quartet. Tom 3

Nawet diabeł troszczy się o swoich najbliższych. Na swój sposób. Małżeństwo było dla Celii i Edwarda układem biznesowym. Skorzystać miał na nim przede wszystkim Edward. Los chciał jednak inaczej. Okazało się, że Celii daleko do uległości, a relacja, która połączyła tę niecodzienną parę, szybko...
eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub 5/5 Nasza cena:
35,62 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub

Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Aplièse! Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi Siedem Sióstr, jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Krukonów. Pamiętasz chochliki kornwalijskie Gilderoya Lockharta? Albo kto straszył w łazience dziewcząt? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy...
Krew i miód. Gołąb i wąż. Tom 2 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew i miód. Gołąb i wąż. Tom 2

Stawka jest jeszcze wyższa, czarownice bardziej zabójcze, a romans niezmiennie gorący! Z niecierpliwością wyczekiwana kontynuacja „Gołębia i węża”, która stała się natychmiastowym bestsellerem New York Timesa i IndieBound. Idealna dla fanów Sarah J. Maas! Po uniknięciu śmierci z rąk Dames Blanches,...
Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,44 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2

Byłem bardzo zazdrosny. Nawet o głupi deszcz czy wiatr, o cokolwiek, co było przy tobie bliżej, niż ja mógłbym być.Minęły cztery lata od wypadku, a Sophia Cole wciąż zmaga się z jego skutkami. Lucas, jej nowy partner, brnie w nieustanne kłamstwa, czuwając nad tym, by niczego sobie nie przypomniała....
Zmora 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zmora

W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. Wtedy też przepadł bez śladu jej kolega z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Kama jest jedną...
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę 5/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę). Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula