Sklepik z Niespodzianką. Lidka

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2017
Ilość stron
304
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 15,95 zł
Nasza cena: 29,52 zł 36,90 zł Taniej o: 20%

Życie nie dla każdego z nas bywa łaskawe. Gdy myślimy, że już całe nieszczęście minęło, ono ciągle wraca. O tym przekonała się bohaterka “Sklepik z niespodzianką. Lidka”.
 
Szukasz nowej lektury z wciągającą fabułą? Chcesz przeżywać niezwykle wzruszający czas z bohaterami? Idealną propozycją dla Ciebie będzie książka “Sklepik z niespodzianką. Lidka”. Jest to wspaniałe dzieło autorstwa polskiej pisarki Katarzyny Michalak. Lektura ta z pewnością obudzi w każdym Czytelniku wiele emocji. Będziecie się śmiać i płakać.
 
Akcja książki “Sklepik z niespodzianką. Lidka” dzieje się w Pogodnej. Jest to małe nadmorskie miasteczko, w którym mieszka pani weterynarz - Lidka Malinowska. Życie nigdy nie rozpieszczało tej kobiety. Niektórym może się to wydawać niemożliwe skoro ma dom, męża, pracę. Jej nieszczęście zaczyna się już w dzieciństwie, kiedy traci ukochanego brata. Bohaterka nie wytrzymuje oskarżeń rodziców i ucieka z domu. Jej mąż okazuję się być  szantażystą, który ciągle zdradza swoją żonę. Jednak to niecałe utrapienie Lidki. Kobieta od dawna pragnie mieć dziecko. Czy uda jej się zrealizować marzenie? Do czego posunie się nasza bohaterka, by je spełnić?
 
“Sklepik z niespodzianką. Lidka” to jedna z książek z serii “z kokardką”. Inną częścią wartą przeczytania jest “Sklepik z niespodzianką. Adela”. Główna bohaterka to kobieta twarda i niezależna. W środku skrywa jednak wrażliwość i słabość, którą postanowiła ukryć przez swoją nieszczęśliwą miłość. Czy przyszłe wydarzenia sprawią, że znów będzie musiała się zmienić? Kolejną częścią wartą polecenia jest “Sklepik z niespodzianką. Bogusia”. To właśnie ta bohaterka wpadła na pomysł otwarcia sklepiku z różnościami w Pogodnej. Nie dałaby ona jednak rady zrobić tego sama. Dużą pomocą okazały się dla niej jej przyszłe przyjaciółki - Adela i Lidka. Seria “z kokardką” nie tylko opowiada o nieszczęśliwych wydarzeniach z życia bohaterek. Przez fabułę przewija się wiele ważnych dla nas lekcji i rad, z których warto skorzystać.

Recenzje (3)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  12 z 21 osób uznało recenzję za przydatną

  Przyszła pora na trzecią część Sklepiku z Niespodzianką. Znów znalazłam się w Pogodnej – niewielkiej miejscowości, nad morzem, gdzie można spotkać przyjaciółki, które mogą na siebie liczyć. Jednak teraz w większej części powieść poświęcona jest pani weterynarz – Lidce Malinowskiej. Atrakcyjnej lekarce, która nie wierzy w siebie jako kobieta. Po przejściach w młodości, trudnych studenckich latach i małżeństwie pozostawiającym wiele do życzenia ma jedno bardzo ważne marzenie. Aby je spełnić porywa się do desperackiego uczynku….. I tu polecam aby przeczytać samemu tę książkę i ocenić jej zachowanie samemu. Oprócz Lidki również wiele nowych przeżyć spotyka również Bogusię, która…., oraz Adelę ciągle myślącą o innych, i która zdaje się być już tym wszystkim zmęczona. Czytając tę książkę można śmiać się i płakać na przemian, tak było też ze mną. Choć przyznam się , że gdy przeczytałam koniec – który odwlekałam – ryczałam jak bóbr. Naprawdę polecam, jako literaturę lekką i przyjemną.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiasz dzieci - te bezbronne, słodkie istotki, które rozweselają samą swoją obecnością. Uśmiechami o poranku oraz rączkami, które wyciągają do każdego człowieka, ufając mu bezgranicznie i bezinteresownie. Wszystkie znajome mają już własne pociechy, a Ty nieustannie zaglądasz do każdego wózka, aby spojrzeć na maluszka leżącego w nim. Od wielu lat pragniesz posiadać dzieciątko, które będziesz mogła przytulać, całować, karmić, przewijać i co najważniejsze - kochać. Niestety wszelakie starania spełzają na niczym, a presja i wszechogarniający smutek psują humor i relacje z innymi, a do tego prowokują do nieprzemyślanych, najczęściej niezbyt mądrych, decyzji podejmowanych w nieoczekiwanych momentach...

  Lidka nadal pragnie zajść w ciążę, jednak wydaje się to zupełnie niemożliwe - nie pomagają w tym cztery wcześniejsze poronienia, wieloletnie starania, a także utracona nadzieja. Kobieta nie może zrozumieć, dlaczego los tak ją karze, a daje dzieci innym, chociażby młodej Konstancji, która nie zajmuje się należycie Kajtkiem, ponieważ dopada ją depresja poporodowa. W życiu Lidki nadejdzie czas na podjęcie niezwykle trudnych i ważnych decyzji - niełatwych, ale zdecydowanie niezbędnych. Także wspaniała Adela nie będzie mogła odpędzić się od kłopotów - mąż nie wspiera jej tak, jakby tego pragnęła, a do tego pojawiają się problemy z adopcją dzieci, które stają się niezbyt posłuszne i wdzięczne za podarowanie im lepszego życia. Natomiast Bogusia zastanawia się, komu aż tak mocno zalazła za skórę, skoro nieustannie ktoś wybija szybę wystawową Sklepiku z Niespodzianką. Kobieta nadal tęskni za Wiktorem, ale nowe wiadomości rzucają cień na ich ewentualny związek... Na horyzoncie pojawia się Oliwier Dobrzyński - ich pierwsze spotkanie nie odbywa się w zbyt przyjemnych okolicznościach, ale może pomimo tego Bogusia w końcu pozna dobrego mężczyznę, który obdarzy ją miłością?

  "Wybór to przywilej bogatych. Reszta ma dostosować się do okoliczności." *

  Po raz kolejny autorka daje do myślenia, nie pozostawiając czytelnika obojętnym na ludzką krzywdę oraz problemy, z jakimi boryka się ogrom osób na całym świecie. Nawet w tych czasach w wielu krajach dochodzi do ogromu bestialskich czynów, przez które cierpi mnóstwo bezbronnych osób, którzy nie mają nawet szans na obronę bądź ucieczkę od tego, co ich spotyka. Z tego względu należy cały czas pamiętać, że nie warto przejmować się głupotami i mało ważnymi problemami, bo inni mają naprawdę trudne życie... Do tego, owa lektura pokazuje problem faworyzowania dzieci, ignorowanie mniej lubianej pociechy na rzecz wychwalania drugiej. Nigdy nie mogłam tego zrozumieć i nadal nie potrafię - każde dziecko jest wspaniałą, odrębną istotą, której należy się szacunek, a zastępowanie jednego dziecka drugim jest niewybaczalnym błędem.

  Jestem niezmiernie zadowolona, że mogłam czytać całą serię od razu. Współczuję czytelniczkom zmuszonym do czekania na premierę kolejnego tomu... To musiała być katorga. Całą serię oceniam bardzo dobrze - stała się jedną z moich ulubionych - chociaż nie ukrywam, że i tak w mojej pamięci najdłużej pozostanie "Sklepik z Niespodzianką. Adela", ponieważ ten tom wywołał we mnie najwięcej emocji. Na tle pierwszej oraz drugiej części Sklepiku z Niespodzianką, Lidka wypada dość blado, chociaż i tak jest niezłym zwieńczeniem trylogii. Jednak na mój gust - ten tom jest zbyt przewidywalny i lekko odrealniony. Owszem, od początku wiedziałam, iż Bogusia jest wspaniałą i dobroduszną istotą, ale w tej części stała się dla mnie niewiarygodna, a wręcz mdła. Czasami należy poświęcić się dla dobra ogółu, ale oddanie ukochanego mężczyzny w łapy niepewnego losu, gdzie może umrzeć, wydaje mi się lekko przesadzonym. Jaka kobieta zgodziłaby się na to, nie błagając swojego faceta, aby jednak został? Ja na pewno nie byłabym zdolna do tego, bo wszystko ma swojego granice.

  Każdy człowiek czegoś pragnie, dążąc do tego w mniej lub bardziej inwazyjny sposób. Często działanie pod presją nie przynosi żadnych rezultatów, co doprowadza nas do irytacji, a nierzadko nawet rozpaczy. Dopiero, gdy wrzucimy na luz, uspokajając się do tego stopnia, by bardziej racjonalnie podejść do pewnych spraw i nie skupiać się jedynie na tym, czego bardzo chcemy, mamy szansę na powodzenie. Należy tylko poczekać na odpowiedni czas i moment, w którym los okaże swoją łaskawość.

  * cytat ze str. 168

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Sklepik z Niespodzianką. Lidka - Katarzyna Michalak - recenzja

  "Sklepik z Niespodzianką" to seria autorstwa Katarzyny Michalak. Długo czekałam, aby przeczytać ostatnią część. Żałuję, że wcześniej nie było ku temu okazji. Książka jest tak samo wspaniała, jak dwie poprzednie. W zasadzie mogę powiedzieć, że jest najlepsza.

  Tym razem autorka skupiła się na Lidce. Sympatycznej pani weterynarz, która obsesyjnie chce być matką. Już na samym początku jesteśmy świadkami dość sensacyjnej sytuacji. Z czasem poznajemy dogłębnie życie młodej lekarki, które w wielu momentach było wręcz tragiczne. Katarzyna Michalak nie zapomniała również o pozostałych bohaterkach: Bogusia, Adela, Konstancja... Każda z nich również przeżywa własne smutki i radości. Bogusia poznaje przystojnego Oliwiera, który brał udział w akcji Lekarze bez Granic, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym w Somalii. Adela, jak zwykle bezpośrednia i porywcza, próbuje zaprowadzić porządek między swoimi przyjaciółkami i we własnym życiu. Konstancja z kolei przeżywa załamanie nerwowe, ale dochodzi do bardzo dojrzałych i trafnych wniosków...

  Wszystkie książki Katarzyny Michalak, które przeczytałam, stały się moimi ulubionymi. Trochę ich jeszcze zostało do poznania, ale póki co autorka jest jedną z moich ulubionych. Przy takich powieściach człowiek przenosi się w inny, często lepszy wymiar. Do świata, w którym może odpocząć, odetchnąć i nabrać sił na powrót do rzeczywistości. To mi się podoba.

  Trzecia część "Sklepiku z Niespodzianką" to przede wszystkim opowieść o miłości i wielkiej przyjaźni, ale porusza również taki temat jak walka z terroryzmem, jaki panoszy się w afrykańskich krajach. Na to również warto zwrócić uwagę. Aż nie można uwierzyć, że człowiek człowiekowi jest w stanie zgotować takie piekło na ziemi. W imię czego? Przerażające...

  Całą serię gorąco polecam. Jako ciekawostkę dodam, że znajdziemy w każdej z trzech książek ciekawe przepisy. Raz na domowe spa, innym razem na jakieś pyszności, a kolejnym na pożyteczne ziółka, które mogą pomóc nawet wtedy, gdy współczesna medycyna nie daję rady. Zapraszam do lektury.

  Merry

  źródło:[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula