Rendez-vous ze śmiercią. Herkules Poirot. Tom 19

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2022
Wydawnictwo
Ilość stron
224
Nasza cena: 28,78 zł 42,90 zł Taniej o: 33%

Uwielbiasz staroświeckie kryminały, których akcja osadzona jest na klimatycznej angielskiej prowincji? Sięgnij po książkę Agathy Christie "Rendez-vous ze śmiercią", usiądź wygodnie w fotelu i zagłęb się w kryminalną intrygę.
 

Powieść "Rendez-vous ze śmiercią" to książka z genialnym - choć ekscentrycznym - belgijskim detektywem Herkulesem Poirotem, który dzięki swoim ponadprzeciętnym zdolnościom w ciągu jednej doby rozwiązuje zagadkę śmierci pewnej niezbyt lubianej starszej pani. W książce odnajdziesz wszystko, co składa się na dobry kryminał: tajemniczą atmosferę, rosnące napięcie i wreszcie zaskakujące wyjaśnienie kryminalnej łamigłówki.

Agathy Christie nie trzeba chyba szczególnie przedstawiać. Głowy koronowane z reguły zna każdy, a przecież to niekwestionowana królowa angielskiego i światowego kryminału. Ma w dorobku dziesiątki powieści detektywistycznych i opowiadań. Dzięki pracy licznej rzeszy tłumaczy przełożono je na wiele języków świata. Charakterystyczny dla pisarki sposób konstruowania intrygi kryminalnej znalazł wielu naśladowców i ciągle odnajduje kolejnych.

Zasługą Agathy Christie jest wykreowanie dwóch wyjątkowych postaci - Herkulesa Poirota i Jane Marple, chyba najbardziej rozpoznawalnych (zaraz po Sherlocku Holmesie) literackich detektywów. Powieść "Rendez-vous ze śmiercią" została opublikowana nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego jako 19 tom serii Luksusowa Kolekcja Agathy Christie. Jeśli Herkules Poirot to twój ulubiony bohater, polecamy również inne powieści cyklu z tym bohaterem w roli głównej, m.in. “Dwanaście prac Herkulesa”, “Śmierć na Nilu” czy “Wigilia Wszystkich Świętych”.

Recenzje książki Rendez-vous ze śmiercią. Herkules Poirot. Tom 19 (5)

 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Agatha Christie.... Co tu dużo mówić KLASYKA, moja nastolatka ma piękną i pokaźną biblioteczkę tej wybitnej autorki kryminałów ze smaczkiem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Morderstwo w Petrze

  Rodzina Boyntonów, pozostająca pod despotyczną władzą okrutnej macochy, po raz pierwszy naprawdę zobaczyła prawdziwy świat poza murami prywatnego więzienia. Oni obudzili się do życia, ale ich ciemiężycielka umarła. Które z Boyntonów odpowiedzialne jest za jej śmierć?

  Agatha Christie pozostaje niekwestionowaną Królową Kryminałów. Choć debiutowała przeszło sto lat temu, a sam gatunek wyraźnie się rozwinął i przeżywa swoisty renesans, jej powieści wciąż niebezzasadnie cieszą się ogromną popularnością. Są wydawane na nowo, tłumaczone, ekranizowane, przerabiane (na przykład na komiksy). Każde nowe wydanie trafia na listę bestsellerów najpopularniejszych księgarni internetowych. Niedawno ukazało się wznowienie kolejnego słynnego kryminału – nieco egzotycznego Rendez-vous ze śmiercią.

  „— Rozumiesz przecież, że ją trzeba zabić”. To być może najmocniejsze zdanie ze wszystkich otwierających powieści Christie. Po takim początku można domniemywać, że będziemy mieli do czynienia z mrocznym kryminałem i bezwzględnym mordercą. Te słowa słyszy przez przypadek przebywający na urlopie na Bliskim Wschodzie Hercules Poirot. Jeszcze nie czuje niepokoju. Nie wie, że za parę dni kobieta, o której była mowa, rzeczywiście zostanie zamordowana, a on sam będzie prowadził śledztwo na czas. Czy w ciągu dwudziestu czterech godzin zdemaskuje sprawcę? Ale zaraz – po pierwszej scenie słynny detektyw znika na dłużej, ustępując miejsca innym bohaterom.

  Właściwie do połowy Rendez-vous ze śmiercią to raczej napisana z polotem powieść psychologiczna. Christie kreśli obraz rodziny tyranizowanej przez okrutną macochę. Kolejne rozdziały czyta się z coraz większym niedowierzaniem i przerażeniem. Pozornie Boyntonowie wydają się zwyczajną, zżytą ze sobą amerykańską rodziną spędzającą wakacje na Bliskim Wschodzie. A jednak wybitny francuski psychiatra doktor Gerard i świeżo upieczona lekarka Sara King dostrzegają więcej. Widzą toksyczne relacje, napięcia, narastające nerwice, aspołeczne zachowania młodszego pokolenia osaczonego przez matkę. Jak mówi doktor: „Pod zewnętrzną powłoką poprawnych, utartych obyczajów dnia powszedniego można znaleźć czasami rzeczy osobliwe, na przykład zamiłowanie do zwykłego okrucieństwa”. W centrum tej rodziny tkwi pani Boynton – „niby potworny wielki pająk pośrodku swojej pajęczyny”. Jest stara i schorowana, a jednak potrafi tyranizować otoczenie. Z pełną świadomością zamieniła życie swoich pasierbów i córki w piekło. Można powiedzieć, że Lennox, Raymond, Carol i Ginevra „Jinny”, a także żona Lennoxa, Nadine byli jak w więzieniu. Nie opuszczali domu, nie nawiązywali kontaktów towarzyskich, nie rozwijali w sobie pasji, nie pracowali (mogli żyć dostatnio dzięki majątku odziedziczonym po ojcu). Pani Boynton dominuje nad bliskimi „niby olbrzymi, budzący grozę posąg bóstwa”. Uzależniła ich od siebie, zamknęła w hermetycznym rodzinnym światku i prawie ubezwłasnowolniła. Jeśli ma się wątpliwości, czy dorośli ludzie mogą dać sobą tak pomiatać, kolejne rozdziały je rozwieją. Młodzi Boyntonowie są zaszczuci. Lennox wpadł w apatię, tak jakby już stracił wolę walki, Raymond i Carol nie potrafią nawiązywać kontaktów interpersonalnych, oboje tkwią na granicy załamania nerwowego, a u Jinny można zaobserwować objawy psychozy. Również Nadine – silniejsza od nich wszystkich, pogardzająca świekrą - staje się ofiarą chorej, rodzinnej sytuacji. Wolność wydaje się już niemożliwa („Znajdują się w więzieniu od tak dawna, że gdyby nawet więzienną bramę otwarto, nie zauważyliby tego”). Pani Boynton to być może najbardziej odrażająca postać, jaką stworzyła Agatha Christie. Nie tylko dręczy psychicznie podległych sobie ludzi, ale robi to z wyrachowaniem i przyjemnością. Dobrze podsumowuje ją doktor Gerard, który widzi w niej zło w czystej postaci:

  „Znał się na ludziach i ukrytych cechach ich charakteru, więc uprzytomnił sobie, że nie ma przed sobą osoby chorej, rozpieszczonej, skłonnej do folgowania drobnym kaprysom. Zobaczył wcielenie mocy, istotę o spojrzeniu posiadającym coś z urzekających właściwości oczu kobry. Pani Boynton może być stara, niedołężna, schorowana, ale nie jest bezradna. To kobieta, która rozumie sens władzy, przez całe życie sprawowała władzę i nigdy nie wątpiła o własnej potędze”.

  A jednak podróż do Jerozolimy – pierwsze prawdziwe opuszczenie domu w życiu Boyntonów – wszystko zmieni. Kryzys niszczący małżeństwo Lennoxa i Nadine sięgnie zenitu. Z kolei Raymond, Carol i Ginevra zrozumieją, jak bardzo różnią się od innych ludzi i jak może wyglądać życie poza więzieniem. Każde z nich nabiera sił, aby przeciwstawić się dręczycielce. Kulminacyjny punkt rodzinnego dramatu rozegra się w malowniczej Petrze. To właśnie tam – wśród śladów dawno minionej cywilizacji – pani Boynton zostanie zamordowana. Które z jej bliskich postanowiło się z nią rozprawić?

  Duszna to powieść i pełna wyrafinowanego okrucieństwa. A jednak Agatha Christie trochę „odciążyła” ją błyskotliwym humorem, oczywiście niezwiązanym z rodziną Boyntonów. Komiczne są postaci lady Westholme, deputowanej do Parlamentu, inteligentnej, ale apodyktycznej kobiety, która każdemu musi udowodnić swoje racje. Nie mniej zabawnie wypada poczciwa panna Amabel Pierce, była guwernantka, spolegliwa, wiecznie potakująca swojej towarzyszce. Specyficznego uroku powieści dodają też przekomarzania doktora Gerarda z Sarą King. Agatha Christie dyskretnie pokazuje też, jak zmienia się struktura społeczna. Kobiety coraz częściej dochodzą do intratnych stanowisk (co by nie powiedzieć o lady Westholme, to przedsiębiorcza kobieta sukcesu), zdobywają wyższe wykształcenie (jak Sara King). Pojawiają się tu też wtręty feministyczne i postulaty równości:

  „Lady Westholme i doktor Gerard rozpoczęli zawziętą sprzeczkę na temat metod zwalczania handlu narkotykami. Do Sary docierały tylko pojedyncze słowa, lecz panna Pierce zaszczebiotała pod jej adresem:

  - Podróżowanie w towarzystwie lady Westholme jest niebywale interesujące.

  - Czyżby? - rzuciła cierpko Sara, lecz panna Pierce nie zwróciła uwagi na jej lodowaty ton i mówiła dalej:

  - Niezliczoną ilość razy napotykałam jej nazwisko w gazetach. Jak to dobrze, że kobiety mogą teraz brać udział w życiu publicznym i dawać światu znać o sobie. Zawsze cieszę się, gdy kobieta dokona czegoś wielkiego.

  - Czemu pani się cieszy? - zapytała gniewnie młoda lekarka.

  Panna Pierce szeroko otworzyła usta. Później zaczęła bąkać:

  - No… Bo… Proszę pani… To tak przyjemnie, że kobieta może w ogóle czegoś dokonać i… że…

  - Nie zgadzam się z panią! - przerwała szorstko Sara. - Ja cieszę się, gdy człowiek potrafi dokonać godnego uwagi czynu. A czy to kobieta, czy mężczyzna, jest sprawą obojętną.

  - Tak… Oczywiście… Jeżeli przyjąć… przyjąć taki punkt widzenia, to ma się rozumieć…

  - Przepraszam za mój wybuch - przerwała znów Sara, tym razem łagodniejszym tonem - ale drażni mnie zawsze stwarzanie granic między jedną płcią a drugą. Mówi się: »Nowoczesna dziewczyna zajmuje rzeczową, konkretną postawę wobec życia«. Zawracanie głowy! Jedne dziewczyny są takie, drugie inne. Są mężczyźni sentymentalni i naiwni, ale są też energiczni i inteligentni. Chodzi jedynie o zróżnicowane typy umysłowości, a płeć odgrywa rolę tylko w życiu płciowym.

  Panna Pierce zarumieniła się lekko, usłyszawszy o życiu płciowym i zręcznie zmieniła temat”.

  Może nie jest to jeden z najlepszych kryminałów Agathy Christie (ona sama, przerabiając Rendez-vous ze śmiercią na sztukę teatralną, zmieniła postać sprawcy), jednak ta książka nadal się broni. Może mniej jako kryminał, bardziej jako powieść psychologiczna. Przedstawiona z dużym autentyzmem sytuacja rodziny Boyntonów zdumiewa i przeraża. Od pierwszego wydania tej książki minęło niespełna osiemdziesiąt lat. Czasy zdążyły się nieraz zmienić, ale ludzie i ich emocje – nie. Dlatego lektura wciąż pozostaje w pewnym sensie bolesna. Jeśli będziecie chcieli poznać tę historię, sięgnijcie koniecznie po niniejsze wydanie lub któreś z nowszych – dotychczas pominięte fragmenty (a jest ich mnóstwo) zostały przetłumaczone i włączone w całość, zachowano też oryginalny układ powieści.

  [recenzja ukazała się wcześniej na blogu Pasji Pisania]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zaczęłam ostatnio nadrabiać książki Agathy Christie, ponieważ wcześniej po nie nie sięgałam. Mam już swoje ulubione tomy, a Rendez-vous ze śmiercią. Herkules Poirot zaczęłam czytać dosłownie kilka dni temu i już dawno skończyłam. Czyta się ją świetnie i niezwykle szybko. Historia wciąga już po przeczytaniu pierwszych wersów. Akcja rozgrywa się w Jerozolimie, a tamten świat niezwykle mnie fascynuje, może dlatego tak szybko ją przeczytałam. Sama akcja i bohaterowie ciekawie rozpisani, chociaż mam swoich lepszych ulubieńców w poprzednich tomach. Polecam do przeczytania w jeden, góra dwa jesienne wieczory.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Rendes-vous ze śmiercią", jak każdy kryminał Agathy Christie, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Tym razem akcja toczy się w Jerozolimie, dokąd na wypoczynek przyjeżdża rodzina Boyntonów. Seniorka rodu jest osobą ogromnie niesympatyczną i dokuczliwą, tyranizuje swą rodzinę i utrudnia młodym życie. Praktycznie wszyscy Boyntonowie mają motyw, aby tę babę zamordować.

  Czy faktycznie to ktoś z nich? A może prawda okaże się zupełnie inna? Niezmordowany i dociekliwy Herkules Poirot na pewno rozwiąże zagadkę. Trudno się od tej książki oderwać, dopóki sprawa się nie wyjaśni.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Herkules Poirot występuje w wielu tomach kryminalnych autorstwa Agathy Christie. ,,Rendez-vous ze śmiercią" jest jednym z nich.

  Możecie sobie wyobrazić, by jedna pulchna kobieta zarządzała całą rodziną? Nie? A jednak w tym kryminale jest to możliwe. Dorosłe dzieci i pasierby nie chcą jej się sprzeciwić. Robią wszystko to, co ona im każe. Pewnego razu Herkules Poirot podsłuchuje zagadkowe zdanie o planowanym morderstwie. Czy te osoby faktycznie zabiły? A może chora zmarła po prostu z przyczyn naturalnych?

  Książka od początku średnio mnie zachwyciła. Mimo wszystko, postanowiłam czytać dalej i choć jestem usatysfakcjonowana, to do zachwytów jeszcze trochę mi brakuje. Jak zwykle, Agatha Christie wywodzi czytelnika głęboko w las. Zakończenia jak zwykle nie udało mi się przewidzieć. Winnym okazała się najmniej oczekiwana osoba, a słowa , które wybrzmiały w tekście, okazały się kluczem do rozwiązania sprawy.

  Herkules Poirot pojawia się w powieści dość późno, bo dopiero po kilkudziesięciu stronach, jednak to jemu udaje się znaleźć sprawcę przed wynikami sekcji zwłok. Podejrzanych jak zawsze jest kilku, ale to tak naprawdę okaże się winny? A może to naprawdę była naturalna śmierć?

  ,,Rendez-vous ze śmiercią" to ciekawa publikacja w dorobku pisarki, z nieco nużącym i trudnym do wciągnięcia się początkiem. Niemniej, warto się z nią zapoznać, mając w planach całą twórczość autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 • Kabalista

  TYM RAZEM BEHAWIORYSTA BĘDZIE MUSIAŁ ZMIERZYĆ SIĘ Z NAJGORSZYM KOSZMAREM Półtora roku po tym, jak Małgorzata Rosa wyjechała do Warszawy, szefostwo stacji telewizyjnej chce, by dziennikarka wróciła do rodzinnego miasta. Ma przygotować materiał na temat ofiary gwałtu, której opolska prokuratura...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 52,90 zł 32,69 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,04 zł
 • Ludzie z mgły

  Nie każdy, kto zbłądził we mgle, odnajdzie drogę do domu. Kiedy dziewiętnastoletnia Alicja Jarosz znika w mglisty poranek, na mieszkańców Sinic pada strach. Potęguje go świadomość, że nie jest pierwszą nastolatką, która weszła w unoszącą się nad łąkami biel i przepadła bez śladu. Co stało się z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 30,03 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,15 zł
 • Inkarnator. Honoriusz Mond. Tom 3

  ŚMIERĆ NIE POZWALA O SOBIE ZAPOMNIEĆ. NIE MOŻNA OD NIEJ UCIEC. W Krakowie dochodzi do serii wyjątkowo brutalnych zbrodni. Ktoś naśladuje jednego z najokrutniejszych morderców wszechczasów. Zabójstwa przypominają wynaturzone dzieła sztuki. Morderca nigdy nie pozwala, by śmierć jego ofiar była zbyt...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 47,90 zł 29,63 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,58 zł
 • Do cna

  Spowite mrokiem miasto budzi zwierzęce instynkty. Bez śladu znika młody mężczyzna, a w parku porzucono reklamówki pełne ugotowanych ludzkich kości. Kim jest grasujący w Żyrardowie psychopata? Zabija dla mięsa czy dla rozrywki? Jeśli detektyw Jakub Sobieski chce być dla niego godnym przeciwnikiem,...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,49 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,08 zł
 • Werdykt. Joanna Chyłka. Tom 16

  Warszawą wstrząsa informacja o odnalezieniu martwego niemowlaka na jednym z publicznych placów zabaw. Policja nie jest w stanie odnaleźć rodziców, nic nie pozwala też zidentyfikować tożsamości dziecka. To media jako pierwsze trafiają na trop – udaje im się odnaleźć matkę, która przed kamerami...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 46,90 zł 28,23 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,23 zł
 • Sherlock Holmes. Wydanie kompletne Outlet

  Kompletne 9-tomowe wydanie wszystkich książek o Sherlocku Holmesie: Studium w szkarłacie Znak czterech Dom Baskerwillów Dolina Strachu Przygody Sherlocka Holmesa Wspomnienia Sherlocka Holmesa Powrót Sherlocka Holmesa Pożegnalny ukłon Sprawy Sherlocka Holmesa
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 199,90 zł 99,95 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 86,40 zł
 • Kult. Mentalista. Tom 2

  Kult to druga część trylogii autorskiego duetu Läckberg & Fexeus. W sztokholmskiej dzielnicy Södermalm uprowadzony zostaje pięcioletni Ossian. Natychmiast rusza dochodzenie. Do policyjnego zespołu Miny Dabiri dołącza negocjator Adam Blom, który dostrzega podobieństwa do wcześniejszej sprawy –...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 59,99 zł 38,74 zł
  dostępny za 31 dni
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 37,29 zł
 • Zemsta jest słodka

  Nie ma nic groźniejszego niż furia zdradzonej kobiety. No, chyba że… Trzy Furie! Trzy przyjaciółki – popularna piosenkarka, uwielbiana przez licealistów nauczycielka i spokojna gospodyni domowa – w jednym czasie dowiadują się, że niebawem każdą z nich czeka rozwód. Zdradzone i porzucone przez...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 32,83 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 33,81 zł
 • Na beczce prochu. Śmierć frajerom. Tom 5

  Bestsellerowy cykl „Śmierć frajerom” w kolejnej odsłonie. Heniek rusza w przymusową, pełną przygód i romansów podróż po Europie. Zaczyna od zaokrętowania na transatlantyk Batory i wyruszenia w dziewiczy rejs legendarnego statku. Na pokładzie spotyka szkolnego kolegę – Tadeusza Meissnera, oraz...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 46,90 zł 25,46 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,96 zł
 • Tęczowa dolina

  Trzy pozornie niezwiązane ze sobą sprawy, trzy śledztwa i jedno rozwiązanie. Na jednym z warszawskich osiedli stróż znajduje zwłoki lokatora zastrzelonego we własnym mieszkaniu. W trakcie dochodzenia okazuje się, że tuż przed morderstwem kilka osób widziało bezdomnego kręcącego się w pobliżu...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,99 zł 31,71 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 32,49 zł
 • Nie ufaj mu

  Minął rok, od kiedy życie Iny Kobryn wywróciło się do góry nogami. Kiedy wreszcie jest gotowa ruszyć dalej i zostawić za sobą trudne przeżycia, poznaje mężczyznę, na którego czekała. Daje jej poczucie bezpieczeństwa, nie ma przed nią tajemnic i sprawia, że Ina po raz kolejny wierzy w lepszą...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 27,94 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,17 zł
 • Przerwany pokaz

  Czy w rodzinnym biznesie jest miejsce na sentymenty? Świat mody to nie tylko uśmiechy i kolorowe zdjęcia. Pod powierzchnią kryje się coś więcej… W rodzinie Morawskich dochodzi do tragedii. Życie traci Regina – projektantka mody. Zdarzenie ma miejsce podczas pokazu nowej kolekcji. Po śmierci Reginy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 25,19 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,12 zł
Najczęściej kupowane razem
 • Zagadka Błękitnego Ekspresu. Herkules Poirot. Tom 6

  Amerykański milioner Rufus Van Aldin ma tylko jedną słabość: swoją córkę Ruth. Ona natomiast ma aż dwie słabości: niebezpiecznych mężczyzn i klejnoty. Ojcowski prezent, rubin Serce Płomienia, nie przyniesie jej jednak szczęścia… W Błękitnym Ekspresie dochodzi do morderstwa. Podróżująca tym...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 39,90 zł 27,12 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,34 zł
 • Zerwane zaręczyny. Herkules Poirot. Tom 21

  Czy Elinor, dziedziczka fortuny, otruła córkę ogrodnika, która odebrała jej narzeczonego? Na pewno w rozpaczy życzyła jej śmierci... Sąd skazał Elinor, ale Herkules Poirot nadal uparcie bada sprawę. Czy chodzi o spadek, czy o niewyjaśnioną tajemnicę rodzinną? Detektyw toczy walkę z czasem, własnymi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 44,90 zł 30,13 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,64 zł
 • Samotny dom. Herkules Poirot. Tom 8

  Herkules Poirot miał wypoczywać na kornwalijskim wybrzeżu, tymczasem poznał piękną Nick Buckley i… musi uspokajać nerwy, budując domki z kart. Czyżby ktoś nieudolnie próbował zabić dziewczynę? Właścicielka Samotnego Domu cztery razy uniknęła śmierci, a jednak lekceważy ostrzeżenia detektywa....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 39,90 zł 25,90 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,90 zł
 • Dom zbrodni

  Kiedy grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na Brendę, młodą wdowę. Policja wszczyna śledztwo, ale wyprzedza ją o krok Josephine, wnuczka ofiary. Ta wścibska nastolatka uwielbia kryminały i… podsłuchuje! A trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 39,90 zł 26,78 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,34 zł
 • Karty na stół. Herkules Poirot. Tom 15

  Pan Shaitana, cudzoziemiec z Orientu, ma egzotyczne hobby: sprasza na brydża morderców. Co gorsza, podczas spotkania pozwala sobie na słabo zawoalowane aluzje. Przynajmniej jeden z brydżystów słucha go uważnie, ponieważ gospodarzowi nie udaje się doczekać końca kolejnego robra... Wśród zaproszonych...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 44,90 zł 30,52 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,64 zł
 • Morderstwo w Orient Expressie. Herkules Poirot. Tom 10

  Herkules Poirot po rozwiązaniu sprawy kryminalnej w Azji wraca do Europy. Pociąg Orient Express, którym podróżuje, grzęźnie w zaspie śnieżnej. W nocy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jeden z pasażerów. Detektyw Poirot rozpoczyna dochodzenie, a jego podróż zamienia się w śledztwo. Fakty...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 44,90 zł 29,15 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,64 zł
 • Morderstwo na plebanii. Panna Marple. Tom 1

  Nikt w St. Mary Mead nie lubi pułkownika Protheroe za jego bezwzględność, wąskie horyzonty i toporne maniery. Nawet pastor, narrator opowieści, stwierdza, że jeśli ktoś pozbawi pułkownika życia, wyświadczy światu przysługę... Nie spodziewa się jednak, jak szybko jego słowa staną się...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 39,90 zł 25,90 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,34 zł
 • Noc w bibliotece. Panna Marple. Tom 2

  Skandal! W bibliotece pułkownika Bantry’ego znaleziono zwłoki młodej kobiety. Jej tożsamość pozostaje zagadką, a podejrzenia mieszkańców St. Mary Mead padają na pana domu. Czyżby szanowany arystokrata miał jakieś mroczne tajemnice? Może chciał się pozbyć niewygodnej kochanki, gdyż ofiarą jest...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 39,90 zł 26,78 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,34 zł
 • Tajemnicza historia w Styles. Herkules Poirot. Tom 1

  Klimat starej angielskiej posiadłości, rodzinne niesnaski i skandale, spalony testament i wiele mylnych tropów. Kto z domowników miał motyw, by otruć właścicielkę rezydencji Styles Court? Czy zbrodnię popełniono z namiętności, czy z chciwości? Nad rozwikłaniem zagadki po raz pierwszy razem pracują...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 44,90 zł 30,13 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,64 zł
 • Śmierć nadchodzi jesienią

  Najbardziej przerażające i enigmatyczne sprawy Herkulesa Poirot i panny Marple Agatha Christie i solidna dawka horroru? Tajemnice, nadprzyrodzone moce i snujące się widma? Po trzykroć tak! Kto sądzi, że Christie pisała jedynie klasyczne kryminały, jest w błędzie. Ten zbiór opowiadań udowadnia, jak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 44,90 zł 30,76 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,64 zł
 • Zabójstwo Rogera Ackroyda. Herkules Poirot. Tom 4

  Atmosfera w King?s Abbot jest daleka od sielanki.Plotki, samobójstwo, śmierć tytułowego Rogera Ackroyda... Herkules Poirot podejmuje grę z wyjątkowo perfidnym mordercą. Asystentem detektywa zostaje doktor Sheppard ? miejscowy lekarz, który świetnie zna tajemnice niewielkiej społeczności. Powieść...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 44,90 zł 30,13 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,88 zł
 • A koń w galopie nie śpiewa

  "Więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie, niż się ich śniło waszym filozofom". Wychodząc z tego założenia, postanowiliśmy opisać część z tych rzeczy, które się nikomu nie przyśniły. Ani filozofom, ani szlifierzom, ani nawet zdunom. Snując wątek hippiczno-botaniczny, postanowiliśmy powołać do życia...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 44,00 zł 28,99 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,51 zł
Wybrane bestsellery
Ptaki i inne opowiadania 5/5 Cena detaliczna 49,90 zł 38,49 zł Do koszyka dodaj do schowka

Ptaki i inne opowiadania

Nie potrafił powiedzieć, jak długo walczył z nimi w ciemnościach, lecz w końcu łopot skrzydeł wokół niego osłabł, a potem całkiem ucichł… Daphne du Maurier, "Ptaki” Sześć wybitnych opowiadań brytyjskiej mistrzyni grozy i suspensu, jednej z najważniejszych pisarek w historii literatury. Opowiadanie...
najniższa cena z 30 dni: 37,92 zł
Sekrety kobiecych dusz. Saga krynicka. Tom 1 5/5 Cena detaliczna 45,90 zł 29,67 zł Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety kobiecych dusz. Saga krynicka. Tom 1

Przyjaźń, miłość, pilnie strzeżone tajemnice i krzywdy, za które trzeba zapłacić W pozornie spokojnym uzdrowisku krzyżują się losy kuracjuszy, przyjezdnych i mieszkańców. Jest rok 1894. Aurelia mieszka wraz z teściami w zamożnej posiadłości w Krynicy. Po tragicznej śmierci męża obawia się o swoją...
najniższa cena z 30 dni: 29,39 zł
Pokot 5/5 Cena detaliczna 46,90 zł 25,46 zł Do koszyka dodaj do schowka

Pokot

Najnowszy thriller od autora takich bestsellerów jak „Łowca”, „Zwierz” czy „Dom” ! Duet Sikora Bielecki powraca! We Wrocławiu grasuje kolejny seryjny zabójca. Tym razem za cel bierze dzieci. Śledczy starają się złapać sprawcę, zanim w mieście wybuchnie panika, a media znów znajdą pożywkę. Dla...
najniższa cena z 30 dni: 25,90 zł
Pieśń bogini Kali 5/5 Cena detaliczna 69,90 zł 47,05 zł Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń bogini Kali

`Pieśń bogini Kali` to książka od której zaczęła się wielka kariera Dana Simmonsa zwieńczona arcydziełami science fiction (`Hyperion`) i powieści historyczno-przygodowej (`Terror`), które jeszcze przez długie lata zachwycać będą miłośników literatury. Debiutancka powieść Simmonsa zwiastowała styl...
najniższa cena z 30 dni: 44,46 zł
Cudowne lata 5/5 Cena detaliczna 54,90 zł 41,85 zł Do koszyka dodaj do schowka

Cudowne lata

Jedna z 15 najlepszych powieści 2022 roku według Oprah Winfrey! Jedna z 10 najlepszych książek 2021 roku według magazynu "Le Parisien”! Jedna ze 100 najlepszych książek 2021 roku według magazynu literackiego "Lire”! 300 000 sprzedanych egzemplarzy w samej Francji. Finalistka Grand Prix blogerów...
najniższa cena z 30 dni: 38,88 zł
Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem 5/5 Cena detaliczna 69,90 zł 46,19 zł Do koszyka dodaj do schowka

Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem

Najnowsza publikacja Jacka Bartosiaka nie jest poświęcona USA, Chinom czy Rosji – to książka o Rzeczpospolitej i o tym, czym ona jest i jakie mamy wobec niej marzenia. Konflikt o panowanie nad światem stał się faktem. Czy Polska ma pomysł na swoją pozycję w tej rozgrywce? Z jednej strony mamy...
najniższa cena z 30 dni: 46,58 zł
Zmyślona. Słoneczna trylogia. Tom 3 4/5 Cena detaliczna 47,99 zł 36,56 zł Do koszyka dodaj do schowka

Zmyślona. Słoneczna trylogia. Tom 3

Trzeci tom historii bohaterów znanych czytelnikom z „Poczekajki” i „Zachcianka”: Patrycji, Łukasza, Hanki i Gabriela. Losy tej czwórki splotą się w pewnym momencie z losami młodego mężczyzny, Patryka, za sprawą uroczych dzieci: Lusi, Adasia i Anielki, a także ich opiekunki – Dominiki. Nie można...
najniższa cena z 30 dni: 34,55 zł
Świat Słowian. Kultura, przyroda, duchowość 0/5 Cena detaliczna 59,90 zł 37,89 zł Do koszyka dodaj do schowka

Świat Słowian. Kultura, przyroda, duchowość

Unikatowe materiały o kulturze i wierzeniach dawnych Słowian autora książki Polska demonologia ludowa Dr Leonard J. Pełka, niekwestionowany autorytet w dziedzinie badań nad słowiańszczyzną, oprócz pisania książek zajmował się również publicystyką. Niniejsza pozycja to zbiór jego tekstów, które w...
najniższa cena z 30 dni: 37,70 zł
Koralina 0/5 Cena detaliczna 39,00 zł 29,53 zł Do koszyka dodaj do schowka

Koralina

Dzień po przeprowadzce Koralina postanowiła zwiedzić cały dom... W nowym mieszkaniu, do którego Koralina przeprowadziła się z rodzicami, jest dwadzieścia jeden okien i czternaścioro drzwi. Trzynaścioro z nich otwiera się zwyczajnie, czternaste zaś są zamknięte na klucz. Za nimi znajduje się tylko...
najniższa cena z 30 dni: 27,79 zł
Red, White & Royal Blue 5/5 Cena detaliczna 59,99 zł 41,30 zł Do koszyka dodaj do schowka

Red, White & Royal Blue

Rozszerzone wydanie powieści, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie! Alex Claremont-Diaz jest tą osobą, która jako jedyna w całych Stanach Zjednoczonych ma status równy księciu. Wraz ze swoją nieustraszoną siostrą June i genialną Norą, wnuczką wiceprezydenta USA, tworzą Trio z...
najniższa cena z 30 dni: 40,49 zł
Florystki 5/5 Cena detaliczna 44,99 zł 34,99 zł Do koszyka dodaj do schowka

Florystki

Mistrzyni thrillerów psychologicznych powraca z nową książką! W jej pięknych oczach mieszkał strach i było mu tam bardzo wygodnie. Helena Bardo - utalentowana florystka i właścicielka kwiaciarni Chloris, tworząca zachwycające bukiety, z których każdy zdaje się opowiadać jakąś tajemniczą historię -...
najniższa cena z 30 dni: 28,98 zł
Fragile Heart. Scarlet Luck. Tom 2 5/5 Cena detaliczna 59,90 zł 35,77 zł Do koszyka dodaj do schowka

Fragile Heart. Scarlet Luck. Tom 2

Wyczekiwana kontynuacja miłosnej historii Rosie –  młodej i ambitnej dziennikarki muzycznej oraz fascynującego perkusisty Adama, który mierzy się z ograniczeniami, utrudniającymi mu ułożenie życia osobistego. Minęły trzy miesiące, odkąd Adam zerwał kontakt z Rosie. Słowa jego listu pożegnalnego...
najniższa cena z 30 dni: 31,99 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula