Poświata

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
528
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. twarda
za 25,00 zł
Nasza cena: 48,49 zł

Wybitna powieść amerykańskiej gwiazdy literatury

Marzenia o locie na księżyc, trauma holokaustu, wynalazcy, Żydzi i naziści, niezwykła amerykańska rodzina oraz galeria niezapomnianych postaci. Jeden z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich pisarzy spisuje spowiedź swego dziadka, świadka stulecia, tworząc z mieszanki prawdy i zmyślenia fascynujący obraz burzliwej historii XX wieku.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wstyd się przyznać ale dopiero patronat portalu lubimyczytać[Adres usunięty] oraz pozytywne noty na goodreads zwrócił moją uwagę na tego autora. Michael Chabon, amerykański pisarz żydowskiego pochodzenia nie dość, że jest laureatem nagrody Pulitzera, to jeszcze swoich sił próbował w różnych gatunkach literackich (z komiksami włącznie) a "Cudowni chłopcy", powieść po którą muszę sięgnąć doczekała się nawet ekranizacji. Człowiek codziennie uczy się czegoś nowego. "Poświata" to na poły biografia, na poły zbiór historii z życia dziadka naszego autora. Ta niezwykle kolorowa postać, człowiek któremu udało się przeżyć II Wojnę Światową nie tracąc nic ze swojego chłopięcego zapału i pogody ducha. Mężczyzna, który do końca, z sercem i miłością, opiekował się walczącą z chorobą psychiczną żoną. Właśnie o takich ludziach powinny powstawać książki, prawdziwych bohaterach, którzy swoją codziennością rozświetlali świat.

  W 1989 roku świeżo po opublikowaniu swojej pierwszej powieści, Michael Chabon pojechał do Oakland w Kalifornii, domu rodzinnego swojej matki, aby odwiedzić śmiertelnie chorego dziadka. Dzięki rozluźnionemu środkami przeciwbólowymi językowi oraz bliskości śmierci, umierający mężczyzna podzielił się z wnukiem nigdy wcześniej nie opowiedzianymi historiami swojego życia. Przez tydzień opowiadał o swojej przeszłości i opowieści te stały się kanwą książki "Poświata", jednym z magicznych aktów jakim jest sztuka Michaela Chabona.

  Dziadek autora jest z pewnością jedną z najbardziej kolorowych, prawdziwych postaci z którą się

  spotkałam na kartach powieści. Właśnie tacy ludzie, wiodący z pozoru normalne życie, mają najwięcej do powiedzenia, a ich historie sprawiają, że zwykli czytelnicy również poczują się wyjątkowi. Naszego "bohatera" poznajemy, kiedy kablem od telefonu atakuje swojego pracodawcę, próbując go powiesić. Wyczyn ten skutkuje osadzeniem w więzieniu. Właśnie stamtąd rozpoczynamy naszą podróż przez burzliwe życie Chabona seniora. Razem z nim próbujemy podpalić most, by po prostu udowodnić że jest to wykonalne, na frontach wojennych poszukujemy tajnych nazistowskich technologii, podejmujemy pracę przy amerykańskim programie lotów kosmicznych. Choć nasz bohater w głębi serca pozostał małym chłopcem to ważnym elementem jego dorosłego życia jest rodzina. Rodzina i rakiety. Miłość między Algerem Hissem i jego żoną była uczuciem, które rozkwitło od pierwszego wejrzenia. Choć w ich małżeństwie było pełno niedomówień, choć po części opierało się ono na kłamstwach to nie da się ukryć, że ta dwójka była dla siebie wprost stworzona. Kiedy żona Hissa zmarła mężczyzna przez kilkanaście lat żył w żałobie wspominając ukochaną. Wtedy pozostały mu tylko rakiety. Praca dla rządu przy programie lotów kosmicznych oraz samodzielne konstruowanie modeli rakiet i bazy na księżycu stały się główną pasją Hissa. Jeździł setki kilometrów na przylądek Canaveral by patrzeć jak startują kolejne wahadłowce, często znał życiorysy wszystkich astronautów. Dopiero pod koniec życia zdał sobie sprawę, że wszystkie te zabiegi miały na celu wypełnienie pustki po zmarłej żonie.

  Autor wprost zauroczył mnie swoją żywą i liryczną prozą, pełną rozbudowanych metafor. Język jego powieści, choć wyszukany cechuje poczucie humoru oraz wylewność. Czytając niektóre opowieści, chociażby historię o zniknięciu kota Ramona i polowaniu na węża, czytelnik ma wrażenie że stoi ramię w ramię z naszym bohaterem pod gorącym niebem Florydy. Owszem sama narracja jest chaotyczna a fabule brakuje liniowości, jednak po części przypomina to strukturę naszej pamięci, która odtwarza niekoniecznie to co chcemy. Ciężko jest napisać książkę opierając się tylko na przekazie werbalnym. Często wspomnienia są niekompletne, a w tym wypadku zabrakło czasu by zadać dodatkowe pytania. Autor miał tylko 10 dni na wysłuchanie historii całego życia. By uzupełnić luki w opowieści Michael Chabon zwrócił się o pomoc do swojej matki. Odwołał się również do wyobraźni, dlatego "Poświata" tylko w części jest powieścią prawdziwą. Chabon bawi się z czytelnikiem i potęguje wrażenie realności wprowadzając do książki postaci historyczne, prawdziwe zdarzenia, rzeczy łatwe do wyszukania w internecie. Czy jestem oburzona, że nie wiem co jest prawdą a co fikcją literacką? W przypadku biografii trzeba liczyć się z tym, że część faktów może być naciągnięta, część wspomnień nie podlega weryfikacji ze względu na upływ czasu. W tym przypadku, opowiadając o losach Alberta Hissa, jego wnuk przedstawił barwną postać, której życiorys nie potrzebuje koloryzacji. Ważne jest to, że autor przyznał się i uświadomił czytelnika by nie brać wszystkiego za pewnik.

  Co więc mogę powiedzieć? Uwielbiam tę książkę, uwielbiam autora. Fakt, czasem miałam trudności z przebrnięciem przez co trudniejsze fragmenty (technologia, wojna), czasem metafory sprawiały, że musiałam się zatrzymać i pomyśleć, jednak "Poświata" to kawałek dobrej, ambitnej literatury, którą polecam tym bardziej wymagającym czytelnikom. Niektóre książki tuż po przeczytaniu wędrują prosto do serca, i ten tytuł należy właśnie do tej kategorii. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  W „Poświacie” Chabon opowiedział o swoim dziadku, przelewając na tę opowieść miłość, szacunek i wiedzę o czasach historycznych oraz zamykając w niej dziadkowe relacje i odrobinę własnej wyobraźni.

  „Poświata” to zadziwiająca biografia pisana przez wnuka dla dziadka. Specyficzna w formie, intrygująca w stylu, oszałamiająca pod względem treści. Nigdy nie czytałam jeszcze takiej biografii, nie do końca potrafiąc odróżnić prawdę od fałszu, to, co rzeczywiście miało miejsce od tego, co utworzone zostało na mocy autorskiej wyobraźni. Niektóre z opisywanych wydarzeń wydają się szalenie nieprawdopodobne, ale może tylko się wydają? A może życie dziadka Chabona było po prostu o wiele ciekawsze od naszego?

  Czytałam i czytałam. A im dłużej to trwało, tym dziwniejsza tak naprawdę wydawała mi się ta lektura. Choć nie mam na myśli niczego złego. Zwyczajnie dziadkowe perypetie wywoływały we mnie ogrom uczuć, które ciężko jednoznacznie określić- od zaciekawienia poprzez oszołomienie. Pokonywałam kolejne strony, równie często uśmiechając się, jak i nie dowierzając autorskiemu pióru. A z opowieści tej wyłaniała się tak interesująca postać, że niezwykle trudno byłoby ja do kogokolwiek porównać. Wnuczkowa relacja o dziadku ukazuje nam nie tylko intrygujących bohaterów (dziadek zazwyczaj nie działał sam!), ale również szereg sympatycznych i emocjonalnych rodzinnych oraz koleżeńskich powiązań.

  Z lektury wyłaniają się sylwetki osób, których przeżycia bardzo różnią się od naszych. Oni przeżyli wojnę, odradzanie się świata, rozwój kultury i technologii. Ich życie naznaczone zostało poprzez wydarzenia, o jakich my mogliśmy jedynie czytać w książkach. Dlatego też ich reakcji, podejmowanych decyzji, sposobów postępowania nie można do niczego przyrównywać. Uświadamia nas o tym każdy kolejny rozdział tej historii. Każda strona tak bogata w przeżycia i emocje.

  Ta książka nie byłaby taka sama, gdyby nie lekko chaotyczny pomysł Chabona na jej napisanie. Autor miesza za sobą poszczególne wydarzenia, poruszając się w obrębie rożnych płaszczyzn czasowych. W jego historii młodość dziadka przeplata się ze starością, czasy sprzed poznania babci okalają chwile po jej śmierci, a i przeżycia sprzed i po wojny zostały wyraźnie rozdzielone. Nie znaczy to jednak, że w tym chaosie nie ma metody. Nie. Po prostu trzeba się skupić, zaangażować, poświęcić czas i uwagę. Ale ta historia jest tego absolutnie warta.

  To, co najbardziej przypadło mi do gustu, to sposób w jaki Chabon tę historię opisuje. Momentami jego ton przybiera lekkie barwy, a tło wydarzeń jest niezwykle plastyczne. Kiedy mowa natomiast o wydarzeniach istotniejszych, narracja przybiera poważniejszą formę. Autor ubiera wydarzenia w odpowiedni dla nich ton. Czasami jest to taki format gawędziarski, czasami bardziej melancholijny i wyważony. Każdy szczegół tej opowieści wydaje się przemyślany i dopracowany, łącznie ze stylem opowiadania dziadkowych historii.

  „Poświata” to lektura mocna, zapadająca w pamięć i wyróżniająca się na tle tak banalnych, można powiedzieć, powieści wydawanych każdego dnia. Czytałam ją długo i nie była to prosta lektura, ale nie żałuję czasu, który jej poświęciłam. Warto o takich ludziach pisać i warto o nich czytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Michael Chabon jest amerykańskim pisarzem, laureatem Nagrody Pulitzera w dziedzinie literatury oraz nagród Nebula i Hugo. Jest uznawany za wybitnego pisarza XXI wieku, więc z pewnością niesięgnięcie po jego prozę byłoby przejawem pewnego rodzaju ignorancji. Ale o co tyle krzyku? Czy powieść Chabona rzeczywiście zasługuje na uwagę?

  Uważam, że słuchanie historii życia ludzi będących już na łożu śmierci to zawsze nieprawdopodobne przeżycie i niezwykła możliwość porównywana w mojej wyobraźni do rozbicia banku. Nic w tym dziwnego, ponieważ wiele osób (w tym ja) uważa, że prawdziwą wartość mają tylko wspomnienia, a nie rzeczy materialne. Chabonowi należy się wielki szacunek za to, że okazał się być idealnym słuchaczem, prawdziwie zaintrygowanym historią swojego dziadka. Słowo "poświata" z definicji oznacza nikłe, blade światło. W moim rozumieniu oznacza to, że dziadek autora już niknie, już blednie, jednak zanim całkiem zgaśnie ma nam coś ważnego do powiedzenia. Czy to nie brzmi intrygująco?

  Dziadek Michaela Chabona miał naprawdę fascynujące życie. W końcu był świadkiem wydarzeń XX wieku, a to nie byle jaki czas... Chabon przedstawia nam mnóstwo anegdotek, wydarzeń, postaci i emocji. Jeżeli miałabym jednym słowem określić, o czym jest ta książka, pewnie odpowiedziałabym: "O życiu". Tak po prostu. "Poświata" nie jest biografią, choć niektórzy mogą ją uważać za tego typu książkę. Doświadczony czytelnik z pewnością doceni literacki kunszt autora, którym zachwyciła się już niejedna komisja oceniająca jego prace. Ta książka to naprawdę solidny kawał dobrej roboty, prawdziwa perełka literatury naszych czasów. Rodzina Chabona z pewnością będzie po nią sięgać jeszcze przez wiele pokoleń, dzięki czemu pamięć o dziadku Michaela oraz o innych równie ważnych dla niego osobach i wydarzeniach XX wieku, będzie zawsze żywa - w sercach członków rodziny i milionów czytelników na całym świecie. "Poświata" to naprawdę cenny prezent, ukłon w stronę historii i literatury.

  Zdecydowanie warto sięgnąć po "Poświatę", choć nie jest to lekkie czytadło. Wymaga zaangażowania, myślenia i przeżywania. Michael Chabon napisał swoją książkę używając pięknego, kwiecistego języka, pełnego porównań, metafor, a z drugiej strony tak prostego, przemawiającego prosto do serca czytelnika... Lektura godna uwagi. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Michael Chabon to niezwykle popularny autor powieści, których nie można zaszufladkować do żadnej kategorii. To autor między innymi „Cudownych chłopców”. Od tej powieści właśnie zacząłem poznawać jego twórczość. A później był”Związek żydowskich policjantów” i pisarz ten pozostawał w sferze moich zainteresowań. Kiedy więc zaistniała możliwość zapoznania się z kolejną jego powieścią, przystąpiłem do lektury.

  „Poświata”, jest to książka, w której pisarz zawarł wspomnienia swojego dziadka, który między innymi na łoży śmierci dzielił się swoimi przeżyciami z wnukiem. A człowiek ten miał doprawdy niezwykłe życie. Poczynając od żydowskich przodków, po nazistów, a zwłaszcza pewnego naukowca, którego prace nad pewną rakietą mogłyby zrewolucjonizować świat. To opowieść o wojnie, o śmierci, miłości, o życiu w Ameryce. To także wgląd w historię świata, która przewija się przez całą opowieść.

  Autor już na wstępie zaznacza, że nie cała powieść jest prawdą. To często zmyślenia i niedomówienia, pasujące do ogólnej koncepcji książki. Lot na Księżyc, koszmar Holokaustu, wojna i o wiele więcej.

  Pisarz snuje swoją opowieść w takim stylu, że trudno się oderwać od tej powieści. To dzieło trzeba poznać, aby zrozumieć, czemu jest to tak interesujące. Przypomina to trochę przygody pewnego barona, który w opowieści ze swojego życia lubił wplątywać wątki, które żadną miarą nie mogły się wydarzyć. Ale taki urok tej publikacji. Polecam, nie tylko wielbicielom pisarza.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zbliżający się do kresu życia, śmiertelnie chory dziadek opowiada swojemu wnukowi historię. Prawdziwą historię życia. Wnukiem tym jest Michael Chabon, amerykański pisarz. Tuż po wydaniu swojej pierwszej powieści udał się do domu matki by odwiedzić umierającego dziadka. Wspomnienia powracają ze zdwojoną siłą i chęć podzielenia się osobistymi przeżyciami staje się coraz większa. Nie wszystko jest prawdą. O historiach tych wnuk nie słyszał nigdy wcześniej. Wspomnienia dziadka sięgają 1957 roku kiedy to rzucił się na swojego pracodawcę z kablem do telefonu i spędził w więzieniu trzynaście miesięcy. Szkolenia wojskowe, współpraca z rządem USA, przydzielenie go do oddziału "Formacji T", fascynacja Wernherem von Braunem, poznanie podczas nocy w Monte Carlo eleganckiej kosmopolitki o dziwnym usposobieniu, która później zostaje jego żoną oraz jej córeczki. Ciekawych historii tutaj nie brakuje a dziadek, niespokojny duch ma o czym opowiadać. Cała epoka zostaje ukazana przez pryzmat życia starszego człowieka.

  Fascynacja astronomią, kosmosem, kosmicznymi pojazdami, które mogą zmienić cały świat są elementem wielkich marzeń i nadziei. Wielka miłość, pełna trudów i wyrzeczeń do złamanej kobiety, której nie da się naprawić. Nie da się ukryć, że jest to powieść bardzo osobista. Wspomnienia nie są uporządkowane chronologicznie, nie brakuje w nich chaosu. Życie dziadka autora było barwne, warte opisania, niezwykłe. Styl pisania autora, zamysł poprowadzenia fabuły i akcji zasługują na ogromne brawa. Powieść ta jest dość obszerna, jednak autor wykreował wszystko w taki sposób, że te chaotyczne przeżycia tworzą spójną całość, godną podziwu i bardzo dojrzałą.

  "Poświata" to powieść o szaleństwie, wojnie i przygodzie, małżeństwie i pożądaniu, o egzystencjalnych wątpliwościach i modelarstwie rakietowym, o wielkich aspiracjach i ciemnej stronie osiągnięć amerykańskiej techniki, a zwłaszcza o niszczącym działaniu kłamstwa i dochowywania sekretów, a zarazem ich wielkiej mocy twórczej. Opis ten widnieje na okładce i mam wrażenie, że niczego więcej nie trzeba tutaj dodawać. Historia trzech pokoleń rodziny jest zdumiewająca a odkrywanie kolejnych sekretów i wspomnień dziadka, rodzinnych tajemnic budzi wielki sentyment.

  "Poświata" przypomina autobiografię ale nie do końca tym właśnie jest. Prawdziwe fakty zostały pomieszane z fantazją i wyobraźnią autora. W tej powieści nic nie jest pewne i oczywiste. Bardzo mądra powieść życia nieszablonowego człowieka. Jestem zachwycona stylem Michaela Chabona. To bardzo wybitny pisarz i żałuję, że nie spotkałam się wcześniej z jego twórczością. Autor stworzył przepiękną, barwną powieść pełną refleksji, rozważań o wielu ważnych tematach. Autor pisze właściwie o wszystkim z wielkim rozmachem. "Poświata" to powieść idealnie dopracowana aż do ostatnich stron. Polecam!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Audiobook CD mp3 poświata 5/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD mp3 poświata

Niezwykła powieść jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy, laureata Nagrody Pulitzera Tuż po opublikowaniu debiutanckiej powieści The Mysteries of Pittsburgh Michael Chabon odwiedził śmiertelnie chorego dziadka. Gdy silne środki przeciwbólowe rozwiązały umierającemu język, a bliskość...
Telegraph Avenue 0/5 Nasza cena:
59,49 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Telegraph Avenue

Książka najwspanialszego współczesnego stylisty prozy, obwołana w Stanach Zjednoczonych „wielką amerykańską powieścią” na nasze czasy. Akcja toczy się w Oakland w Kalifornii, gdzie nierozerwalnie splatają się losy dwóch rodzin. Afroamerykanin Archy prowadzi sklep z płytami wraz z przyjacielem,...
eBook Telegraph Avenue mobi epub 0/5 Nasza cena:
48,29 zł 55,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Telegraph Avenue mobi epub

Książka najwspanialszego współczesnego stylisty prozy, obwołana w Stanach Zjednoczonych "wielką amerykańską powieścią" na nasze czasy. Akcja toczy się w Oakland w Kalifornii, gdzie nierozerwalnie splatają się losy dwóch rodzin. Afroamerykanin Archy prowadzi sklep z płytami wraz z przyjacielem,...
eBook Poświata mobi epub 0/5 Nasza cena:
34,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Poświata mobi epub

Niezwykła powieść jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy, laureata Nagrody Pulitzera.Tuż po opublikowaniu debiutanckiej powieści The Mysteries of Pittsburgh Michael Chabon odwiedził śmiertelnie chorego dziadka. Gdy silne środki przeciwbólowe rozwiązały umierającemu język, a bliskość...
Audiobook Poświata mp3 0/5 Nasza cena:
34,42 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Poświata mp3

Niezwykła powieść jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy, laureata Nagrody Pulitzera. Tuż po opublikowaniu debiutanckiej powieści The Mysteries of Pittsburgh Michael Chabon odwiedził śmiertelnie chorego dziadka. Gdy silne środki przeciwbólowe rozwiązały umierającemu język, a bliskość...
Robinson w Bolechowie 5/5 Nasza cena:
39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Robinson w Bolechowie

Nowa powieść Macieja Płazy, nominowanego do nagrody Nike za Skorunia.Robinson w Bolechowie opowiada rodzinną historię rozpoczynającą się tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej. Bolechowski hrabia, właściciel pałacu i kolekcji dzieł sztuki, skrzętnie ukrywa bezcenne skarby, by nie dostały się w...
Zdobycz i wierność 4/5 Nasza cena:
27,29 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdobycz i wierność

Intrygująca powieść historyczna polskiego pisarza osiadłego od czasu wojny w Wielkiej Brytanii w doskonałym tłumaczeniu Jacka Dehnela. Powieść łotrzykowska Jerzego Pietrkiewicza, napisana po angielsku w 1955 roku, rozgrywa się w siedemnastowiecznej Polsce i Rosji, a jej głównym bohaterem jest...
Wspomnienia brudnego anioła 0/5 Nasza cena:
33,94 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wspomnienia brudnego anioła

W.A.B. ma już 25 lat: wybitni autorzy, znakomite książki, nowe kierunki. Wydawnictwo powstało w 1991 roku i jest jedną z najbardziej zasłużonych polskich marek edytorskich. Słynie z szerokiej oferty współczesnej beletrystyki polskiej i obcej, a także literatury faktu, książek humanistycznych oraz...
Dni bez końca 0/5 Nasza cena:
40,69 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dni bez końca

Głośna, przejmująca powieść dwukrotnego finalisty Nagrody Bookera, za którą otrzymał prestiżową Costa Award, po raz drugi w karierze! Siedemnastoletni Thomas McNulty w latach 50. XIX wieku przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych z ogarniętej plagą głodu Irlandii. Zaprzyjaźnia się z Johnem Colem, obaj...
Saturn. Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya 0/5 Nasza cena:
21,08 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Saturn. Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya

Ojciec, syn i wnuk: trzy monologi opowiadające wspólną historię. I jedno arcydzieło: wymalowany na ścianach podmadryckiej samotni, Domu Głuchego, monumentalny cykl Czarnych obrazów, który jest kluczem do tego, co zdarzyło się między Francisco, Javierem i Mariano, a co do dziś zdarza się w niejednej...
Tylko lola 5/5 Nasza cena:
22,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko lola

Są oskarżenia, przed którymi nie można się obronić Polska, końcówka lat 60. Nina Molska rozpoczyna pracę w TVP. Jej przełożoną zostaje żarliwa ideolożka i aparatczyk, Lidia Kowal. Między kobietami szybko pojawia się niepokojące napięcie, dotyczące nie tylko kwestii ideologicznych, ale nieżyjącej...
Żywopłoty 0/5 Nasza cena:
33,94 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żywopłoty

Jeden z najbardziej obiecujących debiutów roku. W Żywopłotach poznajemy losy tzw. zwykłych ludzi, bohaterów szarych, z założenia niczym się niewyróżniających i przez to niezwykle ciekawych. Tematy takie jak wspomnienia nastoletnich wakacji spędzonych z przypadkową koleżanką lub urządzanie...
Wybrane bestsellery
Odkryć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa 5/5 Nasza cena:
44,14 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkryć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
Efekt pandy 5/5 Nasza cena:
29,39 zł 41,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Efekt pandy

SPA i smog, romanse i mordobicie, bździągwa w futrze oraz zaginiony trup, czyli druga część świetnie przyjętej komedii kryminalnej "Dywan z wkładką". Za namową męża Tereska Trawna raz jeszcze daje się skusić wizją świętego spokoju z widoczkami. Tym sposobem cztery kobiety i psica wyruszają na...
Miłość w zamkniętej kopercie 5/5 Nasza cena:
39,06 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość w zamkniętej kopercie

Birdie Maxwell miała na pieńku ze Świętym Mikołajem. Cztery lata temu poprosiła go o coś naprawdę ważnego, ale zawiódł. Mama nie wyzdrowiała. Po namyśle dziewczynka zdecydowała się dać mu ostatnią szansę i ponownie napisała do niego list, choć do Bożego Narodzenia pozostało kilka miesięcy. Sadie,...
Mikołajek. Psze pani, ON ściąga 5/5 Nasza cena:
29,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Psze pani, ON ściąga

Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma! Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka...
Złamane więzi 5/5 Nasza cena:
31,63 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złamane więzi

Czwarty tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”! Kiara i Nino ze Złamanych emocji powracają! Kiara zawsze marzyła o kochającej się rodzinie. Nigdy nie sądziła, że stworzy ją z jednym z braci Falcone. Teraz ma coś, o co warto walczyć. Nino i Kiara zostali naznaczeni przez traumatyczne...
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Najlepsza książka dziecięca 2015 roku w konkursie Empiku "Przecinek i Kropka". Tytuł Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy. Nominacja literacka do Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY! Niezwykle śmieszne bajki o skarpetkach napisała Justyna Bednarek, a książkę zilustrował Daniel de...
Sapiens. Od zwierząt do bogów 5/5 Nasza cena:
42,20 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sapiens. Od zwierząt do bogów

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej. Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed...
Ring 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ring

Carter Daring jest zawodowym bokserem. Przygotowuje się do walki, która może okazać się przepustką do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej. Któregoś dnia, wracając z treningu natyka się na przewrócony samochód. Wzywa pogotowie i jedzie do domu, ale widok, który ujrzał na miejscu...
Upiory XX wieku 5/5 Nasza cena:
30,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upiory XX wieku

Książka, która przyniosła Joemu Hillowi sławę. Uhonorowana Bram Stoker Award – najważniejszą nagrodą z dziedziny literatury grozy. Czternaście opowiadań, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które...
Bestia z Buchenwaldu 5/5 Nasza cena:
27,06 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bestia z Buchenwaldu

Historia Ilse Koch, komendantowej nazistowskiego obozu, której okrucieństwo stało się legendą Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Człowiek jest zdolny do wszystkiego. Ilse Koch dokonała okrutnych czynów. Wiedźma z Buchenwaldu...
Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2

Przygody niepokornej buntowniczki w XVIII-wiecznej Europie! Felicity Montague ma dość udawania, że ciekawią ją towarzyskie herbatki, plotki i pudrowanie twarzy. Woli nastawiać kości, czytać książki medyczne i marzyć o zostaniu lekarką. Minął rok, od kiedy zupełnie przypadkowo wzięła udział w...
Billy Summers 5/5 Nasza cena:
29,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Billy Summers

Najnowsza książka mistrza gatunku. Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie. Tym razem przyjmuje ostatnie zlecenie. Czas w końcu na zasłużoną emeryturę.  Niestety, coś idzie nie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula