Pani noc. Mroczne intrygi. Księga 1

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
688
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Nasza cena: 36,75 zł 49,00 zł Taniej o: 25%

Autorka bestselerowej serii "Dary Anioła" zapoczątkowała kolejny, wciągający cykl powieści "Mroczne Intrygi". Głównymi bohaterami ponownie są Nocni Łowcy, których przeznaczeniem jest walka ze złem przedostającym się na ulice Los Angeles.

Minęło pięć lat od wydarzeń z "Miasta Niebiańskiego Ognia". Łowcy byli o krok od zagłady, a Emma w końcu uporała się ze swoją żałobą. Nie oznacza to, że nie szuka morderców swoich rodziców, wręcz przeciwnie, w dalszym ciągu chce pomścić ich śmierć.

Dziewczyna jest już starsza, dojrzalsza i chce w końcu nauczyć się panować nad swoimi mocami i strachem. Jej parabatai Julian Blackthorn pokazuje, co robić, by zaufać swojemu sercu. Przy okazji odkrywają, że nad Los Angeles gromadzą się ciemne chmury. Jakby tego było mało, Emmie podpowiada najgorszy z możliwych doradców ? serce?

Ponownie wciągnij się w mroczny i ekscytujący świat Nocnych Łowców.
Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Należę zdecydowanie do tych osób, które poszukując następnej książki do czytania, unikają powieści fantastycznych dla młodzieży. Nie znam też powieści z cyklu: Dary Anioła, Cassandry Clare, ponieważ fabuła tej serii nie wydała mi się na tyle wciągająca, żeby po nie sięgnąć. Jednak książka Pani noc. Mroczne intrygi. Księga 1 z jakiegoś powodu sprawiła, że zmieniłam zdanie… i właściwie nie wiem, czy wpłynęła na to sama zajawka fabuły czy też okładka, która jest naprawdę niezwykła.

  Pomijając całą otoczkę i tło tej historii, czyli walkę Nocnych Łowców z demonami, dla mnie najbardziej fascynująca była relacja dwojga głównych bohaterów, Emmy i Juliana. Oboje łączy niezwykła więź, a właściwie przysięga - parabai. Nocni Łowcy, którzy ją złożą, stają się partnerami w walce, najlepszymi przyjaciółmi, ale nigdy nie mogą się w sobie zakochać. Jest to prawo zakazane i surowo karane w świecie stworzonym przez Cassandrę Clare.

  Ta relacja od początku do końca była dokładnie tym, czego szukam w książkach o miłości. Nie była płytka, oczywista, banalna i przewidywalna. To co działo się między dwojgiem bohaterów było ekscytujące, a autorka książki dawała czytelnikom za każdym razem tylko mały skrawek, fragment układanki, tak żeby nie mogli się doczekać kolejnych. Kilka scen opisanych przez Clare będzie należało zdecydowanie do moich ulubionych. Sam pomysł: parabai, zakazana miłość i stopniowe podsycanie napięcia pomiędzy głównymi bohaterami w moim odczuciu - było genialne.

  Casandra Clare jest niewątpliwie niezwykle utalentowana. Stworzyła świat misternie utkany z maleńkich szczegółów. Podziwiam ją za to, chociaż niektóre wątki związane z walką i samą wielką zagadką morderstwa, którą próbują rozwikłać bohaterowie, nieco mnie nudziła. Jednak sam wątek miłosny - pierwsza klasa!

  W całej historii przedstawionej w tej części jest także wątek związany z Markiem, bratem Juliana. Jest ON na tyle istotny, że możemy obserwować świat i poznawać punkt widzenia tego bohatera, z jego perspektywy. Dla mnie jednak ten wątek jak i cała postać, były mało interesujące.

  Podsumowując. Czy żałuję przeczytania książki Pani noc. Mroczne intrygi. Księga 1 (porządnego tomiska)? NIE. Czy jest to książka, którą zapamiętam? - TAK. Czy czekam na kolejne części serii? - NIE. Nie czekam, ponieważ autorka zdecydowanie wyczerpała moją ciekawość i fascynację związkiem dwojga bohaterów. Sama książka jest jednak zdecydowanie warta polecenia, kilka elementów fabuły to prawdziwe czytelnicze arcydzieła, wątek głównych bohaterów - fascynujący, ekscytujący, dla obojga zakazany. Polecam, polecam polecam, nawet dla nie-fanów fantasy i Darów Anioła.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Tę książkę należy rozpatrywać pod dwoma względami: treść i wykonanie książki. Jedno ma swoje wady i zalety, drugie tylko wady. Czytając wiele recenzji tej książki natknęłam się na podobną opinię, a przynajmniej w jednej kwestii. Co mam na myśli? Co mi się podobało a co nie/. Jakie są moje ogólne wrażenia? Zapraszam do czytania.

  Bardzo nie mogłam się doczekać powrotu do świata Nocnych Łowców, gdyż pokochałam historię Jace'a i Clary. "Pani noc" dotarła do mnie w czasie matur i okazało się to dość złym zrządzeniem losu. Miałam bowiem obawę, iż tak zatopię się w tej historii, że nie będę w stanie znaleźć chwili na powtarzanie materiału w tych ostatnich dniach przed egzaminami. Postanowiłam zatem zabrać się za nią w wolniejszej chwili. I okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, że książka jest naprawdę obszernym tomiskiem.

  Przede wszystkim ważna jest tu akcja. Nie dość że naprawdę dynamiczna to równie mocno interesująca. I choć na początku mojej przygody byłam trochę znudzona, to z każdą kolejna stroną Na pierwszych stronach zostajemy powoli wprowadzeni w klimat tego konkretnego Instytutu, jego bohaterów i poszczególne zdarzenia z przeszłości. I co mnie najbardziej nużyło, to fakt, iż są tu wyjaśnione najprostsze pojęcia i zależności związane ze światem Podziemnych czy Clave. Choć "Miasto niebiańskiego ognia" czytałam dość dawno, to takowe podstawy jeszcze pamiętam. Podejrzewam, iż był to zabieg, celowo zastosowany, dla osób nieznających poprzednich książek Cassandry Clare. Myślę że po takim wstępie można śmiało zacząć czytanie, jedyną wadą jest fakt, iż napotka się spore spoilery dotyczące "Darów anioła" czy "Diabelskich maszyn".

  Bardzo podobało mi się to, iż autorka potrafiła ciekawie zbudować napięcie. W ogromnym stresie czekałam na to co stanie się z bohaterami i jak zakończą się dane wątki. Co więcej, fabuła potrafiła nieźle zszokować, a zwłaszcza w drugiej części książki. Nieraz czytając myślałam sobie: "No nie! To niemożliwe!". Poza tym bohaterowie wprowadzali ciekawe zabawne sytuacje, które lekko rozluźniały lekko napiętą sytuację. Całość tworzyła zgraną i udaną mieszankę, która czytało się naprawdę przyjemnie i dość lekko jak na ten gatunek literacki.

  Kiedy "Pani noc" była zapowiadana, pewnym było, iż nie będzie ona o losach znanych już nam bohaterów, a zwłaszcza mojego ulubionego Simona.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Cassandra Clare pisała wiele książek o Nocnych Łowcach , które intrygowały oraz dawały uczucie pełnego napięcia.

  W tej książce napewno można poznać jak wygląda rodzina bez rodziców ,gdzie najstarszy brat próbuje ich zastąpić .

  Ukryty romans , nowe zagadki , nieoczekiwane spotkanie a także Zimne Porozumienie , które zabrania zadawania się z faerie .

  Książkę czytało się czasami wolno, ślamazarnie a czasem z ekscytacją i pełnym napięciem poświęcając godziny wieczorne by zobaczyć jak dalej potoczył się rozdział .

  By zabardzo nie zdradzać dopowiem że są tam trochę zawarte informacje o Dzikim Polowaniu oraz Dworze faerie.

  Moim zdaniem książka w porównaniu do pierwszych serii Cassandry Clare wypada jako ,,życiowe problemy i przeszkody ", lecz jest miłą odskocznią od głównych bohaterów Clary i Jace'a.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Widzimy ten sam świat, a jednak postrzegamy go zupełnie inaczej."

  Minął już jakiś czas, gdy skończyłam Dary Anioła i Diabelskie Maszyny. Powroty do Nocnych Łowców nie planowałam, ale wtedy Cassandra Clare wydala nową część i postanowiłam zaryzykować dobrymi wspomnieniami, co wcale nie było takim dobrym pomysłem, jak myślałam, że będzie.

  Po pięciu latach od zakończenie wojny Emma Carstairs nadal pała chęcią zemsty za śmierć rodziców, ciągle o tym myśli i nie ustaje w szukaniu wskazówek, pomimo tego, że te zachowanie jest negowane przez Clave; wszyscy sadzę, że Mroczna Wojna została skończona i niebezpieczeństwo minęło.

  Przeniesienie akcji do Los Angeles i próba zastąpienia Clary i Jace'a wypadła tak blado, że każdy kolejny rozdział był powolną męczarnią i pewnym zniechęceniem do bardzo oklepanej historii, pełnej schematów.

  Romans pomiędzy parabatai miał być zakazaną miłością, pełną uniesień i przeciwności okazał się być najbardziej irytującym wątkiem, który na boczne tory spycha wszystko inne. Intryga, powrót brata - tak naprawdę zostały zdominowane i wyszły bardzo blado, choć autorka miała szansę ciekawie je rozbudować.

  Wszystko to było w poprzednich seriach, co teraz wydaje się jedynie powtórzeniem i to tego gorszego sortu.

  W książce mamy tak wielu bohaterów, że w pewnym sensie podziwiam autorkę za pamiętanie ich imion, ale też żaden z nich nie jest na tyle ciekawy, bym miała w stosunku do nich jakieś cieplejsze uczucia, a Emmy szczerze nie mogłam znieść. Jej podejście do problemów i rozwiązywanie ich woła o pomstę do Anioła.

  Powieść jest obszerna, ma wiele historii o bohaterach starych części, które nic nie wnoszą w nową opowieść; Clary i Jace oraz reszta żyją w sielankowej wersji "długo i szczęśliwie" i już nic nie ma prawa się im stać. Oni dostali swoja dawkę demonów i problemów wcześniej, teraz nic nie może ich ruszyć.

  Podsumowując to wszystko - najprawdopodobniej nie przeczytam kolejnych części i nie uważam, że wyrosłam już z Nocnych Łowców. Mam wrażenie, że wcześniejsze serie były ciekawsze i lepiej napisane, z większą dozą świeżych pomysłów i bohaterami, którzy nie irytowali sposobem bycia.

  Zostaje tylko wracać do starych części i na razie odpuścić sobie zaczynanie nowych serii Cassandry Clare.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Panią Noc czytało się w przeważającej części przyjemnie, lekko. Poza oczywiście w/w nawiązaniami do przeszłości. Problem jest w rtm, że nic mnie nie zaskoczyło. Brakło tego czegoś, co charakteryzowało wcześniejsze książki pisarki. W trakcie lektury miałam wrażenie, iż autorka powiela pomysły, schematy znane m.in. z Darów Anioła. Dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z Nocnymi Łowcami, prozą Cassandry Clare będzie to z pewnością nowość, ciekawe, porywające. Trzeba autorce przyznać, iż potrafi pisać, wciągnąć czytelnika w fabułę...o ile przymknie się oko na wtręty dot. przeszłości.

  Jednak dla osób znających wcześniejsze książki Clare, będzie to niejako wtórnik, przyjemny, zapewniający relaks, ale nie porywający.

  Sam pomysł na fabułę ciekawy, chociaż nie ukrywam, nie porwał mnie na tyle, żebym nie mogla odłożyć książki na kilka godzin. Ciekawe są pojedyncze elementy np. spisek, śledztwo, liczne nawiązania do literackich klasyków i kilka innych spraw. Jednak sama akcja rozwija się tak wolno, iż miałam wrażenie, że przypomina rozpędzającego się żółwia.

  Minusem jest (jak dla mnie) wątek miłosny i rozterki (maksymalnie infantylne, na poziomie gimnazjum) bohaterów.

  Minusem jest także przeogromna ilość bohaterów. Podziwiam, że Clare nie gubi się w nich, że jej się nie mylą.

  Nie ukrywam, spodziewałam się czegoś zdecydowanie lepszego. Poprzednie dwie serie przygód Nocnych Łowców czytałam kilka lat temu. Być może zmieniłam się ja, zmieniły się moje oczekiwania. Pani Noc to nie najgorsza lektura, ale też nic nadzwyczajnego. Sami musicie zdecydować, czy po nią sięgnąć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  1 komentarz. Skomentuj

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Cassandra Clare
 • Wydawnictwo MAG
 • Seria Mroczne intrygi
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 688
 • Format: 125 x 180 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788374806404
 • Język: polski
 • Podtytuł: Mroczne intrygi. Księga 1
 • Tłumacz: Szypuła Wojciech, Strzelec Małgorzata
 • ISBN: 9788374806404
 • EAN: 9788374806404
 • Wymiary: 13.5x20.5x5.4 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Władca cieni. Mroczne intrygi. Księga 2 4/5 Nasza cena:
41,65 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Władca cieni. Mroczne intrygi. Księga 2

Czy oddałbyś bratnią duszę… za swoją prawdziwą duszę? Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai – wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz...
Królowa Mroku i Powietrza. Mroczne intrygi. Tom 3 5/5 Nasza cena:
34,30 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowa Mroku i Powietrza. Mroczne intrygi. Tom 3

A jeśli ceną prawdziwej miłości jest potępienie? Niewinna krew została przelana na podwyższeniu w Sali Narad, świętej twierdzy Nocnych Łowców. Po tragicznej śmierci Livii Blackthorn Clave znalazło się na krawędzi wojny domowej. Część rodziny Blackthornów udaje się do Los Angeles, by tam szukać...
Cienie nocnego Targu 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie nocnego Targu

Autorka bestsellerów Cassandra Clare opublikowała nowy ekscytujący zbiór opowiadań o Jemie Carstairsie, który przemierza Nocne Targi na całym świecie. Cienie Nocnego Targu to kolejne dzieło ze świata Nocnych Łowców.Nocny Targ jest miejscem spotkań faerie, wilkołaków, czarowników i wampirów....
Opowieści z Akademii Nocnych Łowców 4/5 Nasza cena:
29,37 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Akademii Nocnych Łowców

Simon Lewis był człowiekiem i wampirem, a teraz staje się Nocnym Łowcą. Jednak wydarzenia „Miasta Niebiańskiego Ognia” odarły go ze wspomnień i Simon nie bardzo wie, kim jest. Wie, że przyjaźnił się z Clary i że przekonał skończoną boginię Isabelle Lightwood, żeby się z nim spotykała… ale nie ma...
Miasto popiołów. Dary Anioła. Tom 2 5/5 Nasza cena:
35,88 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto popiołów. Dary Anioła. Tom 2

Clary Fray chciałaby, żeby jej życie znowu stało się normalne. Ale czy cokolwiek może takie być, skoro dziewczyna jest Nocnym Łowcą zabijającym demony, jej matka została magicznie wprowadzona w stan śpiączki, a ona sama nagle zaczyna widzieć mieszkańców Podziemnego Świata – wilkołaki, wampiry,...
eBook Królowa Mroku i Powietrza. Cykl Mroczne intrygi. Księga 3 mobi epub 0/5 Nasza cena:
36,47 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Królowa Mroku i Powietrza. Cykl Mroczne intrygi. Księga 3 mobi epub

A jeśli ceną prawdziwej miłości jest potępienie? Niewinna krew została przelana na podwyższeniu w Sali Narad, świętej twierdzy Nocnych Łowców. Po tragicznej śmierci Livii Blackthorn Clave znalazło się na krawędzi wojny domowej. Część rodziny Blackthornów udaje się do Los Angeles, by tam szukać...
eBook Miasto Niebiańskiego Ognia mobi epub 0/5 Nasza cena:
36,55 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Miasto Niebiańskiego Ognia mobi epub

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary Sebastian Morgenstern systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się...
eBook Cienie Nocnego Targu mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,48 zł 33,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cienie Nocnego Targu mobi epub

Autorka bestsellerów Cassandra Clare opublikowała nowy ekscytujący zbiór opowiadań o Jemie Carstairsie, który przemierza Nocne Targi na całym świecie. Cienie Nocnego Targu to kolejne dzieło ze świata Nocnych Łowców. Nocny Targ jest miejscem spotkań faerie, wilkołaków, czarowników i wampirów....
The Red Scrolls of Magic 0/5 Nasza cena:
58,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Red Scrolls of Magic

All Magnus Bane wanted was a vacation-a lavish trip across Europe with Alec Lightwood, the Shadowhunter who against all odds is finally his boyfriend. But as soon as the pair settles in Paris, an old friend arrives with news about a demon-worshipping cult called the Crimson Hand that is bent on...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula