Niewidzialne życie

Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
256
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,16 zł
Nasza cena: 27,75 zł 37,00 zł Taniej o: 25%

Powieść Marthy Batalha przywołuje na myśl książki Isabel Allende i Eleny Ferrante.

Jest błyskotliwa, sugestywna, przesycona brazylijskim duchem, napisana z ciepłą ironią i dystansem. O autorce mówi się, że jest nadzieją najnowszej literatury brazylijskiej i nową mistrzynią opowiadania.

To historia dwóch sióstr, które dorastają w latach 40. XX wieku w Rio de Janeiro i nieustannie podejmują próby, by rola żony i matki nie była jedyną rolą w ich życiu.

Eurídice jest młodsza i poważniejsza, a Guida starsza, pewna siebie i zdeterminowana, by pójść własną drogą.

Pewnego dnia Guida ucieka z domu i zrywa kontakty z rodziną. Życie jednak nie szczędzi jej rozczarowań. Wkrótce sama musi zatroszczyć się o siebie i swoje dziecko.

Eurídice stara się być dobrą córką i poślubia mężczyznę, przy którym będzie się czuła bezpiecznie. Choć jest uzdolniona i ma liczne talenty, to mąż oczekuje od niej tylko jednego: by była perfekcyjną panią domu. Jak wiele ówczesnych kobiet, Eurídice akceptuje taką rolę. Ale do czasu...

Towarzysząc Guidzie i Eurídice, czytelnik poznaje galerię fascynujących postaci: Zélię, sąsiadkę plotkarkę, jej ojca Álvara, na którego rzucił klątwę potężny szaman, Filomenę, byłą prostytutkę, która została niańką, jednego z pierwszych milionerów Republiki, a także starego kawalera Antônia - podkochującego się w Eurídice właściciela składu papierniczego na rogu.

Powieść wciąga od pierwszej strony swoim rytmem i spójną konstrukcją, potwierdzając, że jej autorka jest doskonałą opowiadaczką historii.

Prawa do wydania powieści sprzedano do siedemnastu krajów, trwa jej ekranizacja w reżyserii Karima Aïnouza (premiera planowana na 2019).


Opinie o książce

Niezwykła. Nie będziesz w stanie odłożyć tej książki.

Vogue

Unikalna i czarująca powieść

Elle

Idealna dla fanów Julii Alvarez i Gabriela Garcíi Marqueza

Bustle


O autorce

Martha Batalha (ur. 1973) – pisarka brazylijska, przez wiele lat była dziennikarką w swoim rodzinnym kraju. W 2008 przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie pracowała w branży wydawniczej. Dziś jest nazywana przez media jednym „z najbardziej obiecujących nowych głosów w literaturze światowej”.

Recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Niewidzialne życie Iwana Isajenki książka 5/5 Nasza cena:
26,25 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewidzialne życie Iwana Isajenki książka

Bohaterem debiutanckiej powieści Scotta Stambacha jest Iwan Isajenko, zdeformowany fizycznie siedemnastolatek o błyskotliwym umyśle i upodobaniu do wisielczego humoru, od urodzenia mieszkający w Szpitalu dla Ciężko Chorych Dzieci w Mazyrzu na Białorusi. Ponieważ każdy dzień w tym miejscu wygląda...
Życie na wynos 5/5 Nasza cena:
21,45 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie na wynos

Emilia Przecinek, znana autorka powieści dla kobiet, w wieku czterdziestu lat zostaje rozwódką z dwójką nastoletnich dzieci, kredytem hipotecznym do spłacenia oraz matką i teściową na karku. Dzieci nalegają, żeby chodziła na randki, a obie starsze panie, no cóż, jak to one, włażą z butami, gdzie...
Namiętność T.1 Życie 4/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Namiętność T.1 Życie

Maria De La Torre jest twarda i zdołała ocaleć. Jej życie nie było usłane różami, ale krwią i poświęceniem. W Trylogii namiętności towarzyszy swojej duchowej siostrze Gillian, ale ta opowieść jest o jej życiu. Tym, które wybiera i które ktoś, kto wrócił z przeszłości, próbuje jej odebrać. Elijah to...
Drugie życie Izabel. W towarzystwie zabójców. Tom 2 5/5 Nasza cena:
33,84 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drugie życie Izabel. W towarzystwie zabójców. Tom 2

Zdesperowana, by wieść życie u boku płatnego mordercy, który pomógł jej uciec z niewoli, Sarai postanawia na własną rękę wyrównać rachunki z okrutnym sadystą, Arthurem Hamburgiem. Jednak brak doświadczenia w zabijaniu sprawia, że jej plan spełza na niczym, a ona sama ledwo uchodzi z życiem....
Ósme życie (dla Brilki). Tom 1 4/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ósme życie (dla Brilki). Tom 1

Przejmująca epicka opowieść rozgrywająca się na tle zmieniającej się Europy XX wiekuPoczątek XX wieku. Mroźna zima. Na świat przychodzi Stazja, córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Wraz ze Stazją i kolejnymi pokoleniami rodziny Jaszich zanurz się w gąszcz...
Ósme życie (dla Brilki). Tom 2 0/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ósme życie (dla Brilki). Tom 2

Druga połowa XX wieku. Zimna wojna. Kitty Jaszi i jej brat Kostia żyją po dwóch stronach żelaznej kurtyny. On jest radzieckim oficerem zaangażowanym w budowę podwodnych okrętów atomowych, ona odnoszącą sukcesy piosenkarką. Dla obojga los bywa jednak podobnie niełaskawy. I dla ich bliskich. Kobietom...
Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem

Przypadkowe odwiedziny całkowicie zmieniły jej życie… Miłka trafiła do „Kawiarenki za rogiem” zupełnym przypadkiem. W pierwszej chwili poczuła się zniechęcona - mrukliwy barman i niemiła kelnerka nie nastrajali pozytywnie do tego miejsca. Wtedy jednak dziewczyna skosztowała pysznej herbaty...
Ocalisz życie, może swoje własne 0/5 Nasza cena:
39,59 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ocalisz życie, może swoje własne

Ocalisz życie, może swoje własne. Opowiadania zebrane to zbiór opowiadań Flannery O`Connor zawierający również utwory niewydane dotąd po polsku. Autorka opisuje w nich świat dobrze sobie znany - w Georgii, na południu USA, spędziła prawie całe życie. Lekko, z prostotą i pewną dozą groteski pisarka...
Drugie życie Bree Tanner 4/5 Nasza cena:
14,96 zł 29,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drugie życie Bree Tanner

wyd.DOLNOŚLĄSKIE Akcja powieści - na motywach trzeciej części sagi Zmierzch "Zaćmienia" -rozgrywa się w świecie wampirów, tak mrocznym i złowrogim, jak nigdy dotąd. Drugie życie Bree Tanner to połączenie tajemnicy, suspensu i romantycznej intrygi. Losy Bree Tanner, postaci z `Zaćmienia`, która...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula