Miłość leczy rany

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
744
Wydawnictwo
Promocja:
Świąteczny rabat
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 33,92 zł
Audiobook CD
za 39,92 zł
Nasza cena: 28,50 zł 49,90 zł Taniej o: 43%

“Miłość leczy rany” to początek nowej porywającej serii książkowej autorstwa Katarzyny Bondy.

Jak mroczne tajemnice może skrywać jeden zupełnie niepozorny człowiek?

“Miłość leczy rany” to pierwszy tom nowego cyklu Katarzyny Bondy. W roku 1994 na terenie Kazachstanu młody wojownik, Kerej, ma poważne kłopoty. Aby uchronić rodzinę i zachować honor, który liczy się bardziej niż cokolwiek innego, musi się sprzeciwić lokalnemu gangowi. Udaje mu się to, za morderstwo zostaje skazany na śmierć. Aby uniknąć takiego losu, opuszcza kraj, porzucając najbliższych, i postanawia żyć w ukryciu. A szuka go nie tylko Interpol, ale i najlepsi płatni zabójcy.

Tymczasem trzy lata później w Polsce Tośka, wyjątkowo piękna studentka, poznaje na dyskotece Igora. Dziewczyna jest świeżo po nieudanym związku, dlatego też łatwo zakochuje się w tajemniczym mężczyźnie. Kilka lat później para przeżywa stabilizację. Igor świetnie odnajduje się w roli uzdrowiciela oraz instruktora jogi. Cieniem kładzie się na nim mroczna przeszłość. Czy człowiek, którego szanuje i lubi cała okolica, może mieć coś wspólnego z masakrą, jaka rozegrała się niegdyś w Kazachstanie? Jak wiele w stanie jest znieść prawdziwa miłość?


O autorce

Katarzyna Bonda jest polską pisarką, dziennikarką oraz scenarzystką pochodzenia białoruskiego. Urodziła się 26 sierpnia 1977 roku w Białymstoku. Z początku poświęcała się dziennikarstwu, współpracując z takimi magazynami, jak “Newsweek”, “Super Express”, “Wprost” czy “Miesięcznik Zdrowie”. Obecnie jest również wykładowcą w szkole kreatywnego pisania. Jej debiutem książkowym był kryminał “Sprawa Niny Frank”, który ukazał się w 2007 roku. Otrzymał ON nagrodę Debiut Roku.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  "Chciała tylko przypomnieć sobie, co było, odkleić się i choćby we śnie zlać z ukochanym w całość. Dopiero teraz docierało do niej, co zawsze powtarzał: "Ja sam to połowa mężczyzny, ty sama to połowa kobiety"."

  2001 rok. Igor jest mężczyzną, który na co dzień pomaga ludziom cierpiącym na różne schorzenia. Jest szanowanym uzdrowicielem, znanym na Dolnym Śląsku. Można by rzec, że w Ząbkowicach Śląskich pojawił się jakby "znikąd". Nikt nie zna jego przeszłości, ale w zasadzie kogo to obchodzi? Właśnie tu poznaje kobietę, w której się zakochuje, z wzajemnością. Miłość kwitnie już od pięciu lat, a Tośka może się cieszysz pierścionkiem na palcu. Jest jednak jeden problem. Nawet ona nie zna jego tajemnicy... Wie jedynie, że... zabił.

  Rok 1994. Kerej, kazachski wojownik staje w obronie bliskich mu osób. Wychodzi więc naprzeciw lokalnemu gangowi. Zabija siedmioro ludzi. Ucieka. Musi się ukrywać, by ochronić swoją rodzinę. Opuszcza kraj, by... móc żyć. Wybiera Polskę. Tam poznaje miłość swojego życia. Niestety, po kilku latach wychodzi na jaw jego prawdziwa tożsamość. Czy miłość przezwycięży śmierć?

  Twórczość Katarzyny Bondy jest mi znana, a seria z profilerem Hubertem Meyerem podbiła moje serce. Z Saszą Załuską trwa nierówna walka, niemniej jednak nie wydam pełnej opinii, gdyż utknęłam na trzecim tomie, na który, po przeczytaniu tej powieści, zerkam ukradkiem :). Przyznam szczerze, że na historię, która porusza taką, a nie inną tematykę natknęłam się po raz pierwszy. Mowa tu o miłości kazachskiego wojownika Kereja do ... Tośki - Polki z krwi i kości. I nie, nie jest to romans jakich wiele. W zasadzie romans to za duże słowo. Powiedziałabym, że trochę tu romansu, trochę kryminału, a nawet powieści obyczajowej. W tej książce znajdziecie ogrom informacji o kazachskiej kulturze, warto podkreślić, że fascynującej. Autorka dzieli się z czytelnikiem historią inspirowaną prawdziwymi zdarzeniami, a ich bohaterowie żyją wśród nas. Ba! Podobno są już po lekturze tejże pozycji. Książka, która czekała kilka ładnych lat na swoje pięć minut. Historia, przez którą grożono autorce i jej rodzinie. Kasia Bonda zdecydowała się podzielić się nią z czytelnikami. I... słusznie! Niewiarygodna historia miłosna kazachskiego uciekiniera do Polki. O poświęceniu, o wierze w drugiego człowieka, o sile miłości. O tym, że prawdziwa miłość jest niezwykle silna i przetrwa największą burzę. Poruszy nawet najtwardszych "zawodników" :) Akcja powieści dzieje się w dwóch płaszczyznach czasowych - przeszłości i teraźniejszości. Rozdziały z przeszłości pozwalają nam odkryć stopniowo historię Kereja, poznać kulturę jego kraju, jego rodzinę, zasady, którymi się kieruje. Podczas czytania rozdziałów, których to wydarzenia miały miejsce w Uralsku, wymagałam od siebie stuprocentowego skupienia. Wiele nieznanych dotąd słów i imion... naprawdę trzeba się skoncentrować. Momentami i tak się gubiłam, czytałam tekst ponownie. Moim zdaniem - wymagająca lektura. Czego więc dotyczy teraźniejszość? Opisuje ona walkę o miłość niesamowitej Polki - Tośki, która za swoim mężczyzną jest w stanie skoczyć w ogień, choć ich ostatnie chwile spędzone razem nie należały do udanych. Co mogę Wam jeszcze napisać... Niezwykła historia, piszę opinię i wycieram łzę z policzka. Kasia Bonda, właśnie tą powieścią, utwierdza czytelnika w przekonaniu, że o prawdziwą miłość warto walczyć. Zawsze.

  "Szczere uczucie nie powoduje cierpienia. Miłość to szczęście, radość, spokój. Ludzie wiążą się ze sobą, by im było lżej. Kiedy boli, należy dotrzeć do źródła i przywrócić równowagę. Czy to jest miłość? A może raczej nałóg?"

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie jestem bezkrytyczną miłośniczką książek Katarzyny Bondy. Po jej najnowszą powieść "Miłość leczy rany" sięgnęłam trochę z przekory, trochę z ciekawości, a trochę z powodu nadmiaru wolnego czasu. We wcześniejszych jej powieściach irytowały mnie długie opisy, jakie autorka zamieszczała w swoich książkach. Jednak paradoksalnie w najnowszej książce te opisy są potrzebne, konieczne, aby dobrze się to wszystko czytało. Osobiście jestem pozytywnie zaskoczona najnowszą książką Bondy.

  "Miłość leczy rany" to opowieść o miłości dwojga ludzi. Igora i Tośki. Nie jest to jednak prosta miłość, gdyż mężczyzna ma trudną przeszłość za sobą, o której jego ukochana nie ma tak naprawdę pojęcia, dlatego próbuje na własną rękę odkryć prawdę o nim. Jednak nowa książka Katarzyny Bondy to nie tylko opowieść o miłości, ale także bardzo wciągająca historia z niezwykle ciekawym wątkiem kryminalnym. Książka podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy to pierwsza połowa lat dziewięćdziesiątych, a druga część książki dzieje się na początku dwudziestego pierwszego wieku. To, co szczególnie spodobało mi się w tej powieści to właśnie tło historyczne. Jestem fanką lat dziewięćdziesiątych i bardzo lubię czytać o realiach tamtych czasów. W tej książce realia wschodnie, ludzie, obyczaje opisane są bardzo barwnie. Dzięki temu książkę czyta się dość szybko, te ponad 700 stron mija nie wiadomo kiedy.

  Bardzo lubię w książkach Katarzyny Bondy to, że sam wątek kryminalny i dotarcie do motywów danej zbrodni nie jest najważniejsze. O wiele ważniejsze jest to co dzieje się dokoła, całe to tło, o którym już wcześniej wspomniałam. W tej książce również to wszystko wygląda właśnie w ten sposób. Co ciekawe, wątek kryminalny został zaczerpnięty z prawdziwej historii, co sprawia, że książka staje się jeszcze bardziej interesująca.

  Książka napisana jest prostym, ale barwnym językiem. Bohaterowie wykreowani są niezwykle pieczołowicie. Autorka wykonała naprawdę dobrą robotę. Tak jak wspomniałam, nie jestem ślepą fanką jej twórczości i jeśli coś w książce by mi się nie podobało, to na pewno bym o tym napisała. Tutaj jednak nie mogę złego słowa powiedzieć. Nie wierzysz? Przeczytaj i wyrób sobie swoją opinię!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieścią „Miłość leczy rany” autorka rozpoczyna nowy, świetnie się zapowiadający cykl „Wiara, nadzieja, miłość”.

  Przenosi nas w świat inny pod każdym względem. Z jednej strony mamy klimatyczne kazachskie stepy, lokalny folklor, szamanów i dawne wierzenia. Z drugiej, w zupełnej opozycji do sfery duchowej, gangsterów dzierżących w swych rękach władzę w państwie i decydujących o losie zwykłych ludzi. Tu nie ma miejsca na spokój, poczucie bezpieczeństwa, rozwój, czy nadzieję na lepsze jutro. Podstawę stanowią układy, pieniądze i honor. Tu utrata twarzy jest gorsza niż śmierć, a zemsta jest prawem przysługującym każdemu.

  Przed laty, młody Kerej, w obronie własnej zabija kilku członków gangu. Za swój czyn zostaje zaocznie skazany na śmierć. Musi uciekać z kraju i zmienić tożsamość.

  Igor, znany w Ząbkowicach Śląskich jogin, szybko zyskuje miano uzdrowiciela. Wiąże się z Tośką. Na ich życiu ciąży jednak bolesna przeszłość nie sprzyjająca budowaniu zaufania i tworzeniu rodziny.

  Gdy pewnego dnia chłopak zostaje ujęty przez polską policję, a kazachstańska prokuratura występuje o jego ekstradycję rozpoczyna się walka o jego życie. Walka wykraczająca poza ramy tego świata.

  Polscy przyjaciele wraz z kochającą go Tośką zrobią wszystko żeby ocalić chłopaka. Tylko czym są ich działania w zderzeniu z bezwzględnymi gangsterami i skorumpowanym aparatem państwowym?

  Na opartym na faktach trzonie historii dwojga ludzi autorka stworzyła prawdziwe dzieło. Pochłonęły mnie bez reszty światy, w których nic nie jest oczywiste, a granica pomiędzy tym co żywe, martwe i tym co duchowe, bardzo cienka.

  To nie jest książka, którą można czytać w pośpiechu. Trzeba dać jej czas na wprowadzenie i pozwolić się wprowadzić w ten niezwykły klimat. Pierwszy tom serii kończy opowieść o Kereju i Tośce, dlatego jestem szalenie ciekawa czym autorka zaskoczy nas w kolejnych częściach. Będę ich wypatrywać z niecierpliwością.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Miłość leczy rany
 • Autor: Katarzyna Bonda
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 744
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328712645
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328712645
 • EAN: 9788328712645
 • Wymiary: 13.0x20.5x4.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Przepisy na miłość i zbrodnię 4/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przepisy na miłość i zbrodnię

PRZEPIS NA ZBRODNIĘ Składniki: dość duży mężczyzna, który znęca się nad żoną mała krucha żona średniej wielkości żylasta kobieta zakochana w żonie dubeltówka południowoafrykańskie miasteczko kiszące się w sekretach butelka soku z granatów łagodny ogrodnik pogrzebacz pikantna mieszkanka Nowego Jorku...
Wroga miłość 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wroga miłość

Co byś zrobiła, gdyby całe Twoje życie było skupione na ukrywaniu się? Gdy nie możesz żyć pełnią życia, bo ciągle zagraża Ci śmiertelne niebezpieczeństwo? Adeline nigdy nie mogła czuć się bezpiecznie. Jej rodzina od lat ukrywała ją i jej siostrę przed wrogami ich ojca. Polowali na nie najlepsi...
Wroga miłość T.2 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wroga miłość T.2

On miał ją zabić.Ona miała być jego wyczekiwaną nagrodą po latach poszukiwań.Stało się jednak coś, czego żadne z nich nie przewidziało. Pojawiło się uczucie.Największym koszmarem dla Adeline jest Evan. Dziewczyna wpada w jego łapy, ale dzięki niespodziewanej pomocy ucieka i ukrywa się.Pytanie co...
Obsesyjna miłość 5/5 Nasza cena:
25,85 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obsesyjna miłość

Obsesyjna miłość ? pierwsza książka Eleny Ferrante ? to jedna z najważniejszych i najbardziej oryginalnych współczesnych włoskich powieści, która ujawniła talent autorki. Zrealizowany w oparciu o książkę film w reżyserii Maria Martonego odniósł wielki sukces. Historia opowiada o relacjach Amalii i...
Kosztowna miłość 0/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosztowna miłość

Pierwsza książka bestsellerowej serii o przygodach inspektora Gregera Thulina Podczas włamania do luksusowej rezydencji Kenneta i Violi Svalborgów, ktoś starannie wyciął z ram obrazy o wartości czterech milionów koron. Zniknęła także piętnastoletnia córka sąsiadów, Elina Gullberg, która opiekowała...
Dublin, moja miłość 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dublin, moja miłość

Molly Murphy, dzielny nowojorski detektyw, powraca w 1903 roku do rodzinnej Irlandii, by poprowadzić poszukiwania siostry irlandzko-amerykańskiego impresario. Przed laty kobieta była zbyt chora, by wraz z rodziną pożeglować do Stanów w ucieczce przed panującym głodem i została pozostawiona sama...
Rany kamieni 0/5 Nasza cena:
30,65 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rany kamieni

"Tonący w deszczu krajobraz pozbawiony zarówno życia, jak i konkretnych kształtów. Płaskie wrzosowiska, upstrzone kępami drzew, mokradła" - to pejzaż Chemii śmierci, pierwszego bestsellera Simona Becketta z genialnym antropologiem sądowym doktorem Davidem Hunterem. "Wszędzie wokoło leżały ludzkie...
Miłość dla dorosłych 5/5 Nasza cena:
26,69 zł 36,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość dla dorosłych

Mogłoby się wydawać, że Christian i Leonora mają wszystko. Udane małżeństwo, piękny dom z widokiem na fiord w Vejle i syna, który właśnie wygrał z ciężką chorobą. Ale na firmowym przyjęciu Leonora nakrywa męża z młodszą kobietą. Uświadamia sobie, że Christian może ją zostawić. Czy to możliwe? Czy...
Miłość i śmierć w Pradze 0/5 Nasza cena:
32,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość i śmierć w Pradze

Rok 1941, Bernie wraca z frontu wschodniego i podejmuje pracę w wydziale zabójstw berlińskiej Kripo, służąc pod Reinhardem Heydrichem, człowiekiem, którego jednocześnie nienawidzi i którego się boi. Tymczasem Heydrich został niedawno mianowany Recihprotektorem Czechosłowacji. Dostawszy cynk o...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula