Kwiaty na poddaszu

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
440
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
od 23,72 zł
Nasza cena: 27,47 zł 38,00 zł Taniej o: 28%

“Kwiaty na poddaszu” to opowieść, w której bajka w mgnieniu oka przemienia się w koszmar.

Jak daleko jesteś w stanie się posunąć, by zdobyć środki do życia? Czy zaryzykujesz szczęściem najbliższych?

“Kwiaty na poddaszu”, powieść będąca pierwszym tomem sagi o rodzinie Dollangangerów, rozpoczynają się tak, jak typowa powieść obyczajowa o szczęśliwej rodzinie z niewielkimi troskami. Czwórka rodzeństwa, Cathy, Chris, Cory i Carrie żyją wraz z rodzicami może i nie na najwyższym poziomie, ale w ich domu kwitnie miłość, ciepło oraz zrozumienie. Czar pryska, gdy dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego, w którym ginie ojciec dzieci.

Nieporadna życiowo Corinne, matka dzieci, nie potrafi poradzić sobie z obowiązkami, które nagle spadają na jej barki ani tym bardziej utrzymać rodziny, gdyż dotychczas pieniądze do domu przynosił tylko jej mąż. Wtedy kobieta wpada na pomysł, by na powrót wkupić się w łaski rodziców, bogatych ludzi, którzy mogą jej zapewnić życie na poziomie. Niegdyś, z powodu swojego wyboru, a w konsekwencji małżeństwa, została wydziedziczona przez ojca. Teraz wraca skruszona, by przekonać go, jak bardzo się pomyliła.

Jedynym problemem kobiety są dzieci, a raczej fakt, że ojciec nie ma pojęcia o ich istnieniu. Corinne, bojąc się jego reakcji, w porozumieniu z matką, postanawia na jakiś czas zamknąć dzieci na poddaszu, w niezamieszkanej części domu. Obiecuje im, że spędzą tam kilka dni, najwyżej tydzień. Czas pobytu w odosobnieniu się przedłuża. Dzieci, odcięte od świata, mogą się kontaktować jedynie z oschłą, bardzo przesądną babcią, która nie potrafi im zapewnić troski, jaką dotąd otaczali je rodzice.


O autorce

Virginia Cleo Andrews była amerykańską pisarką zajmującą się tworzeniem rodzinnych sag. Urodziłą się 6 czerwca 1923 roku, zmarła natomiast 19 grudnia 1986 roku. W powieściach, które napisała, bardzo często pojawia się motyw zakazanej miłości, a także sekretów rodzinnych, ukrywanych przez jej członków całymi latami. “Kwiaty na poddaszu” to bynajmniej nie jedyna znana książka V.C. Andrews - pisarka powołała do życia całe sagi, wśród których najpopularniejsze są "Pamiętniki Christophera", "Saga o rodzinie Dollangerów",  "Saga o rodzinie Casteel", "Saga o rodzinie Landry" czy Saga o rodzinie Culter".   

Recenzje (9)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  17 z 20 osób uznało recenzję za przydatną

  Książkę "pochłonęłam" w kilka dni. Bardzo mnie wciągnęła, a pewnym momencie nawet mnie wzruszyła. Nie mogłam się doczekać, kiedy dowiem się o kolejnych sekretach rodziny Dollangangerów. Zmagania czwórki rodzeństwa w zamknięciu cały czas zmuszały mnie do zadania sobie pytania - co to za matka? Jak ona tak może? Książka pokazuje co się dzieje z człowiekiem, gdy jest ON zbyt zachłanny na pieniądze. Nikt już wtedy nie jest ważny - nawet własne dzieci! Myślę, że jest to książka, która warta jest uwagi, dlatego gorąco ją polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  16 z 19 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy kochająca matka jest w stanie poświęcić wszystko ,aby jej dzieci były szczęśliwe,a może jest w stanie poświęcić własne dzieci,aby to ona była szczęśliwa i żyła w luksusie?Przepiękna opowieść o miłości , z czasem przemieniającej się w nienawiść , samotności i bezradności czwórki rodzeństwa uwięzionego na bardzo długo w ogromnym ,tajemniczym domu.Czytając ,zastanawiałam się ,jak można być tak okrutną matką,babcią.....Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  15 z 18 osób uznało recenzję za przydatną

  Wspaniała książka, już od pierwszej strony zaciekawia i fascynuje, zamówiłam kolejne części bo bardzo jestem ciekawa dalszych losów rodzeństwa, poleca!!!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 14 osób uznało recenzję za przydatną

  O istnieniu "Kwiatów na poddaszu" dowiedziałam się od koleżanki. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona. Poszperałam po Internecie, poczytałam opinie i jakoś o niej zapomniałam.

  Jednakże gdy wpadła mi przypadkowo w ręce w księgarni pomyślałam, że może jednak warto spróbować. I nie żałuję! Cudowna, przepiękna opowieść autorstwa Virginii Andrews. Pełna emocji, nieprzewidzianych zdarzeń zawierająca też nutkę tajemniczości. Kto raz weźmie do ręki tę książkę nie chce jej odłożyć dopóki historia się nie skończy. Czytając ta pozycję odnosi się wrażenie jakby było się jej częścią. Zostajemy uwikłani w historię pełną - jak się okazuje - rodzinnych dramatów, sekretów i tragedii. Proste, przyjazne słownictwo autorki pozwala na poznanie historii każdemu czytelnikowi. Fabuła jest wciągająca, czasami zaskakująca...

  Zaczynając "Kwiaty..." myślałam, że będzie to kolejna książka na nudne wieczory. Okazało się jednak, że ta przyjemność trwała jedynie kilka godzin. Powodem tego była nie ilość stron, ale brak chęci na przerwanie czytania. Ta książka sprawiała, że nie byłam w stanie przestać czytać, dopóki nie sprawdzę jak się skończy. Ciągle powtarzałam sobie "jeszcze tylko kilka stron". Nie zauważyłam nawet kiedy historia dobiegła końca.

  Świat przedstawiony w powieści pozwala działać naszej wyobraźni. To niesamowite jak przejmująca może być historia czworga dzieci ukazana na kartach tego dzieła. Pani Andrews opisała wszystko tak szczegółowo i dosadnie, że czujemy się jakbyśmy tam byli i przeżywali dokładnie to, co nasi bohaterowie. Nie raz w oku zakręciła się łezka. Myślę, że można polecać ta książkę także ze względu na poruszony w niej temat. Głównym problemem jest tutaj kazirodztwo i skomplikowane więzi członków rodziny. Jestem przekonana, że każdy kto sięgnie po "Kwiaty na poddaszu" skłoniony będzie do głębokiej refleksji na temat problemów społecznych, które wcale w dzisiejszych czasach nie są nam obce.

  W mojej opinii książka zasługuje jak najbardziej na miano wspaniałej i magicznej. Poleciłabym ją każdemu, kto chce przeczytać "coś fajnego" i pragnie niesamowitych emocji. Jest to doskonała lektura na długie, jesienne wieczory, ale tak jak ostrzegałam - wciąga, więc radziłabym zarezerwować dłuższą chwilę. Z czystym sumieniem polecam i życzę miłej lektury! ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Prawda jest bowiem taka, że to nie miłość rządzi światem, lecz pieniądz".

  Ta powieść mną wstrząsnęła. Przedstawia pejroatywne oblicze świata, w którym rządzą pieniądze. Pokazuje tę bezlitosną, prymitywną, pożądliwą stronę ludzkiej natury. Dobrze obrazuje człowieka, którym zawładnia chciwość, chęć posiadania na własność rzeczy, a nawet ludzi. Człowieka, który wyzbywa się sumienia, działa bez żadnych skrupółów.   

  "Musiałam przeżyć miłość albo uschnąć i umrzeć."

        Mówi także o sile miłości, która potrafi uczynić wszystko pięknym i wyjątkowym. Bez miłość nie ma nic, nic tak naprawdę nie istnieje, bez niej nie da się niczego zbudować. Uświadamia nam, że miłość często wdziera się do naszego serca nieproszona i przydarza nam się mimo naszej woli. Czasami to, że kogoś kochamy wcale nie oznacza, że za wszelką cenę powinniśmy z tym kimś być. Usilinie pragniemy wierzyć i ufać bliskim nam ludziom, mając nadzieję, że odwdzięczą się tym samym. Czasem, bez względu na wszystko, nie powinniśmy wybaczać najbliższym. Momentami pozory mylą, a to, co ma piękne oblicze, nie zawsze jest dobre i właściwe.

  "To właśnie wtedy uświadomiłam sobie, że zyskując coś, jednocześnie zawsze będę coś tracić."

      Ta historia zaczyna się całkiem zwyczajnie. Dollangangerowie to szczęśliwe małżeństwo z czwórką dzieci, wiodą spokojne życie w dostatku w Gladstone. Nagle głowa rodziny ginie w tragicznym wypadku samochodowym, a sielanka rozsypuje się natychmiast jak domek z kart. Brak funduszy zmusza zmusza ich do opuszczenia domu i rodzinnego miasta. Wyruszyli do Wirginii, aby zamieszkać w Foxforth Hall — ogromnej rezydencji na stromym zboczu, mającej ponad dwieście lat. Złowrogi dom dziadków skrywa wiele tajemniczych pokoi i mrocznych sekretów.

  "Bez względu na intensywność cierpienia, żal z czasem wygasa i ktoś nawet prawdziwie kochany ostatecznie staje się niewyraźnym cieniem w naszej pamięci."

         Tam twardą ręką rządzi chora, despotyczna i okrutna babcia, która z całego serca potępia swoje wnuki. Jest fanatyczką religii i traktuje wiarę bardzo instrumentalnie. Jak pomyślę o tej postaci, to ciarki przechodzą mi po plecach. Nie rozumiem i nie cierpię ludzi, którzy każdego wieczoru modlą się o Bożą łaskę, są obecni na mszy w niedziele, ale mimo tego są podli, dopuszczają się bestialskich czynów i sami próbują wymierzać sprawiedliwość. 

  "Coraz częściej myślę o nas jako o kwiatach na poddaszu. [..] Narodzeni w jasnych barwach, ciemniejących z każdym dniem długiego, ponurego, męczącego, koszmarnego czasu, który spędziliśmy jako więźniowie nadziei i ofiary zachłanności."

        Dzieci muszą skryć się w dużym pokoju na ostatnim piętrze. Zostają zamknięci na klucz, porzuceni, zapomniani przez świat i powoli więdną, jak tytułowe kwiaty. Mają do predyspozycji ponure, olbrzymie pomieszczenie poddasze. Muszą znosić samotność i suche, zakurzone powietrze. Nie wiedzą, czy jeszcze kiedyś ujrzą słońce albo poczują jego promienie na twarzy. Nie są pewni, czy nadejdzie dzień, w którym znowu ujrzą niebo, poczują podmuch powietrza, napotkają innych ludzi. Nastolatkowie są zdani na siebie, zostali zmuszeni dorosnąć zbyt szybko i wcielić się w rolę opiekunów czteroletnich bliźniaków. Cathy i Chris starają się przetrwać na poddaszu, urozmaicić każdy dzień. Podziwiałam ich pomysłowość, zaradność, zamiłowanie do sztuki i nauki.

  "Bóg i niebo było na ziemi, w ogrodach, lasach, parkach, na plażach, nad jeziorami, na autostradach i w podróżach w nieznane. Piekło było tu, gdzie ja. Wiecznie rzucało na mnie swój cień, próbując zmienić mnie w to, czym byłam według babci — diabelskie nasienie."

       Ich historię opowiada dwunastoletnia Cathy. Jest ciekawą postacią i narratorką. To namiętna, burzliwa dziewczyna, która potrafi dostrzec piękno świata, ale nie jest ślepa na jego negatywne aspekty. Nie jest idealna, czasem ponoszą ją emocje, potrafi dramatyzować i być nieokrzesana, ale na tym polega jej wewnętrzne piękno.

  "Twórczy geniusz objawia się bowiem właśnie w chwilach nieskrępowanego oddawania się marzeniom."

    "Kwiaty na poddaszu" mają świetną podbudowę psychologiczną. To jedna z tych książek, która zmienia nasze patrzenie na świat i otaczających nas ludzi, skłania do refleksji, w pewnym sensie poszerza nasze horyzonty. Nie polecam tej książki na letni wyjazd ani na momenty relaksu. Jest to w dużej mierze historia o okrucieństwie, to pozycja niepokojącą i momentami naprawdę brutalna. Groza czai się gdzieś w zakamarkach potwornego Foxforth Hall, czujemy jej obecność. Jest to dobrze napisana książka, przejmująca lektura dla starszych czytelników.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Zaczekaj na miłość 5/5 Nasza cena:
23,20 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaczekaj na miłość

Nowa powieść autorki bestsellerowego „Pozwól mi kochać”! Klara Horczyńska ma niespełna trzydzieści lat, jest wziętą modelką, szturmem podbija rynek mody. Nagły wyjazd do Paryża okazuje się pasmem sukcesów. Nowe znajomości, udział w pokazach, sesje fotograficzne dla znanych pism z branży. Dobra...
Jagodowa miłość. Tom 4. Zawsze możesz na mnie liczyć 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jagodowa miłość. Tom 4. Zawsze możesz na mnie liczyć

Natalia Sońska powraca z ukochaną serią czytelniczek. Prawdziwe emocje i zapach waniliowego sernika – to musi być „Jagodowa miłość”! Jagoda w końcu jest szczęśliwa z Tomaszem i jest pewna, że już nic nie zmąci ich spokoju. Młoda i ambitna kobieta reorganizuje pracę „Słodkiej”, stara się zaprowadzić...
Na zawsze. Fallen Crest. Tom 7 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na zawsze. Fallen Crest. Tom 7

Ostatni z siedmiu tomów serii o mieszkańcach miasteczka Fallen Crest Bez lęku. Na dobre i na złe. Razem – na zawsze. Samantha powiedziała "tak". Jednak między nią a Masonem coś zaczyna się psuć – zwłaszcza kiedy jego kariera sportowa stoi pod znakiem zapytania, a jej się szybko rozwija. Sam i...
Sposób na Francuza 4/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sposób na Francuza

Miłość trwalsza niż... tatuaż Ona - córeczka tatusia. Nieco rozpieszczona, odrobinę rozkapryszona, ciut niegrzeczna. Lubi zabawę, adrenalinę, lekki powiew szaleństwa. Nie zawsze kontrolowanego. Ma własne studio tatuażu, ściga się w nielegalnych wyścigach motocyklowych, pracuje w firmie ojca...
Poranki na Miodowej. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poranki na Miodowej. Tom 1

Joanna Szarańska zaprasza na Miodową. Autorka bestsellerowych Czterech płatków śniegu powraca z pełną emocji i wzruszeń nową serią obyczajową. Małgorzacie udało się zapomnieć o przeszłości. Wiedzie szczęśliwe życie,  jest zadowolona z kariery zawodowej i związku z Robertem. Do czasu, aż pewnego...
Na miłość boską! 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na miłość boską!

W starych, wrocławskich kościołach w tajemniczych okolicznościach giną niewielkie, zabytkowe rzeźby. Śledztwo policji, prowadzone przez atrakcyjną, ale samotną panią komisarz, toczy się dość niemrawo. Kuria zatrudnia prywatnego detektywa, Bożydara Kluzickiego, urodzonego pechowca, specjalistę od...
Test na miłość 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Test na miłość

Khai Diep ma problemy z emocjami. Kiedy ktoś dotyka jego rzeczy, robi się poirytowany, a największą satysfakcję sprawiają mu starannie wypełnione księgi rachunkowe, w których wszystko zgadza się co do jednego centa. Nie potrafi jednak przeżywać głębszych uczuć takich jak miłość i żal. Jego kłopoty...
Kurs na miłość 0/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kurs na miłość

Warto dać sobie jeszcze jedną szansę, zamiast pochopnie zejść z drogi miłości… Wojciech i Joanna, oboje po nieudanych związkach, spotykają się przypadkowo w gdyńskiej marinie. Spotkanie kończy się „gęsią skórką” u obojga, co staje się impulsem do umówienia się „za rok”, a wreszcie do odbycia...
Mikołaj na zamówienie 4/5 Nasza cena:
13,70 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołaj na zamówienie

Najbardziej niegrzeczna historia świąteczna, jaką czytałaś! Firma Nicka specjalizuje się w spełnianiu grzesznych fantazji. Zasady są proste i zakładają tylko uwodzenie i flirt. Kiedy tuż przed świętami Nick ma odegrać rolę niegrzecznego mikołaja, nie spodziewa się, że pozna najpiękniejszą kobietę w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula