Długo oczekiwane wznowienie wielkiego bestsellera! Najbardziej poszukiwana książka ostatnich lat. Wciągająca opowieść o rodzinnych tajemnicach i zakazanej miłości. Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia - w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice mieszkający w ogromnej posiadłości, wyrzekli się córki z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku dzieci uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w ciągłym strachu, a odkrycie, jakiego dokonuje najstarszy brat, stawia rodzeństwo w obliczu nieuniknionej katastrofy.
Wymiary życia
0/5Cytrynowy stolik
0/5Pomówmy szczerze
0/5Czarne Słońce
0/5- Autor: Virginia C. Andrews
- Wydawnictwo Świat Książki
- Seria Saga rodziny Dollangangerów
- Oprawa: Twarda
- Rok wydania: 2014
- Ilość stron: 382
- Format: 13x20 cm
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788379435708
- ISBN: 9788379435708
- EAN: 9788379435708
- Wymiary: 13x20 cm
- Powiązane tematy: Wakacyjne czytanie
Recenzje książki Kwiaty na poddaszu. Saga rodziny Dollangangerów. Tom 1 (9)
-
Początkujący RecenzentOcena: 5/5Dodana przez Beata D. w dniu 2015-01-16Opinia potwierdzona zakupemRecenzja dotyczy produktu typu: książka
17 z 20 osób uznało recenzję za przydatnąKsiążkę "pochłonęłam" w kilka dni. Bardzo mnie wciągnęła, a pewnym momencie nawet mnie wzruszyła. Nie mogłam się doczekać, kiedy dowiem się o kolejnych sekretach rodziny Dollangangerów. Zmagania czwórki rodzeństwa w zamknięciu cały czas zmuszały mnie do zadania sobie pytania - co to za matka? Jak ona tak może? Książka pokazuje co się dzieje z człowiekiem, gdy jest ON zbyt zachłanny na pieniądze. Nikt już wtedy nie jest ważny - nawet własne dzieci! Myślę, że jest to książka, która warta jest uwagi, dlatego gorąco ją polecam!
-
Początkujący RecenzentOcena: 5/5Dodana przez Marzena O. w dniu 2015-02-18Opinia potwierdzona zakupemRecenzja dotyczy produktu typu: książka
16 z 19 osób uznało recenzję za przydatnąCzy kochająca matka jest w stanie poświęcić wszystko ,aby jej dzieci były szczęśliwe,a może jest w stanie poświęcić własne dzieci,aby to ona była szczęśliwa i żyła w luksusie?Przepiękna opowieść o miłości , z czasem przemieniającej się w nienawiść , samotności i bezradności czwórki rodzeństwa uwięzionego na bardzo długo w ogromnym ,tajemniczym domu.Czytając ,zastanawiałam się ,jak można być tak okrutną matką,babcią.....Polecam!
-
Początkujący RecenzentOcena: 5/5Dodana przez Marzanna F. w dniu 2014-05-06Opinia potwierdzona zakupemRecenzja dotyczy produktu typu: książka
15 z 18 osób uznało recenzję za przydatnąWspaniała książka, już od pierwszej strony zaciekawia i fascynuje, zamówiłam kolejne części bo bardzo jestem ciekawa dalszych losów rodzeństwa, poleca!!!!
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Roma W. w dniu 2019-09-01Opinia potwierdzona zakupemRecenzja dotyczy produktu typu: książka
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąCzwórka rodzeństwa wraz z matką po tragedii jaka ich spotkała wprowadzają się do ogromnej rezydencji dziadków. Rodzice ich matki wydziedziczyli ją za ciężki grzech jaki popełniła. Postanowiła jednak spowrotem wkraść się w łaski ojca by odzyskać fortunę jaką miała odziedziczyć. Niestety, aby tego dokonać dzieci muszą ukryć się na ostatnim piętrze w domu i udawać, że nie istnieją. Matka obiecuje im, że potrwa to tylko chwilę, lecz chwila zmienia się w miesiące i lata. Do czego zdolna będzie kobieta, by odzyskać swój upragniony spadek? Czy gotowa będzie poświęcić pieniądze dla dobra dzieci?
To książka z dość kontrowersyjną fabułą. Na pewno nie wszystkim taka tematyka przypadnie do gustu. Mną osobiście wstrząsnęła. Jest w niej wiele okrucieństwa, przemocy, fanatyzmu religijnego graniczącego z obłędem. Historia ta jest napisana w sposób prosty i lekki, dlatego wciągnęłam się w nią od razu, bez problemu wyobrażając sobie każdy szczegół opisany w książce. Towarzyszyło mi wiele emocji. Szybko przywiązałam się do dzieci, współczułam im, martwiłam się, przeżywałam z nimi każdą chwilę i mocno trzymałam za nich kciuki. Nie byłam w stanie oderwać się od tej książki. Autorka świetnie oddała miłość dzieci do matki, które za każdym razem wierzyły, że wkrótce stamtąd wyjdą. Dlaczego miałyby nie wierzyć i nie ufać ukochanej mamie? Z czasem te uczucia uległy zmianie, co było oczywiste w takiej sytuacji. Pojawia się tutaj również wątek zakazanej miłości. Narratorem jest Cathy, starsza siostra, która stara się dbać o młodsze bliźniaki i starszego brata. Postaci są tak wykreowane, że wydają się być prawdziwe. Kluczową rolę odgrywają pieniądze. To przez nie dzieci muszą udawać, że nie istnieją. Czy naprawdę pieniądze żądzą światem i mają tak ogromną moc, że miłość nie ma z nimi szans? Nie mogę tego pojąć. Zakończenie było lekkim zaskoczeniem. Z pewnością zapamiętam tę historię na długo i bardzo chętnie sięgnę po kolejną część. -
Początkujący RecenzentOcena: 5/5Dodana przez Monika B. w dniu 2014-10-24Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: książka
9 z 14 osób uznało recenzję za przydatnąO istnieniu "Kwiatów na poddaszu" dowiedziałam się od koleżanki. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona. Poszperałam po Internecie, poczytałam opinie i jakoś o niej zapomniałam.
Jednakże gdy wpadła mi przypadkowo w ręce w księgarni pomyślałam, że może jednak warto spróbować. I nie żałuję! Cudowna, przepiękna opowieść autorstwa Virginii Andrews. Pełna emocji, nieprzewidzianych zdarzeń zawierająca też nutkę tajemniczości. Kto raz weźmie do ręki tę książkę nie chce jej odłożyć dopóki historia się nie skończy. Czytając ta pozycję odnosi się wrażenie jakby było się jej częścią. Zostajemy uwikłani w historię pełną - jak się okazuje - rodzinnych dramatów, sekretów i tragedii. Proste, przyjazne słownictwo autorki pozwala na poznanie historii każdemu czytelnikowi. Fabuła jest wciągająca, czasami zaskakująca...
Zaczynając "Kwiaty..." myślałam, że będzie to kolejna książka na nudne wieczory. Okazało się jednak, że ta przyjemność trwała jedynie kilka godzin. Powodem tego była nie ilość stron, ale brak chęci na przerwanie czytania. Ta książka sprawiała, że nie byłam w stanie przestać czytać, dopóki nie sprawdzę jak się skończy. Ciągle powtarzałam sobie "jeszcze tylko kilka stron". Nie zauważyłam nawet kiedy historia dobiegła końca.
Świat przedstawiony w powieści pozwala działać naszej wyobraźni. To niesamowite jak przejmująca może być historia czworga dzieci ukazana na kartach tego dzieła. Pani Andrews opisała wszystko tak szczegółowo i dosadnie, że czujemy się jakbyśmy tam byli i przeżywali dokładnie to, co nasi bohaterowie. Nie raz w oku zakręciła się łezka. Myślę, że można polecać ta książkę także ze względu na poruszony w niej temat. Głównym problemem jest tutaj kazirodztwo i skomplikowane więzi członków rodziny. Jestem przekonana, że każdy kto sięgnie po "Kwiaty na poddaszu" skłoniony będzie do głębokiej refleksji na temat problemów społecznych, które wcale w dzisiejszych czasach nie są nam obce.
W mojej opinii książka zasługuje jak najbardziej na miano wspaniałej i magicznej. Poleciłabym ją każdemu, kto chce przeczytać "coś fajnego" i pragnie niesamowitych emocji. Jest to doskonała lektura na długie, jesienne wieczory, ale tak jak ostrzegałam - wciąga, więc radziłabym zarezerwować dłuższą chwilę. Z czystym sumieniem polecam i życzę miłej lektury! ;)