Ktoś taki jak ty

Autor:

Sarah Dessen

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
256
Rok wydania
2016
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,50 zł
eBook, mobi, epub
za 17,39 zł
Nasza cena: 26,94 zł 34,99 zł Taniej o: 23%

Los zafundował Scarlett szybką lekcję dorastania. Jej chłopak zginął w wypadku, a ona dowiedziała się, że jest z nim w ciąży. Niepokorna i szalona szesnastolatka nie ma pojęcia o odpowiedzialności, a co dopiero o byciu matką. To będzie czas ogromnych wyzwań.

Jej najlepsza przyjaciółka Halley zawsze była jej przeciwieństwem. Cicha, poukładana i niezbyt towarzyska, ograniczana przez nadopiekuńczą matkę. Zwykle to ona potrzebowała optymizmu i nieustępliwości Scarlett, jednak teraz role się odwróciły. Halley będzie musiała wesprzeć przyjaciółkę, choć sama ma problem ? zakochała się w niewłaściwym facecie.

Czeka je trudny krok w dorosłość i prawdziwy sprawdzian z przyjaźni.
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Ktoś taki jak ty” to książka napisana przez Sarah Dessen, po której spodziewałam się interesującej opowieści o dwóch przyjaciółkach, które w młodym wieku będą musiały stawić czoła bardzo poważnym problemom, a otrzymałam obraz młodych dzielnych kobiet, które pomimo przeciwności losu trwają przy sobie. Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy uważają, że mając lat naście, można podejmować ważne życiowe decyzje, bez konsultacji z osobami doświadczonymi.

  Chyba każdy z nas miał w życiu taki moment, w którym wydaje się, że jesteśmy w stanie przewidzieć wszystko i robić tylko i wyłącznie dobre rzeczy. Nie zgadzamy się ze zdaniem rodziców, wręcz wypieramy ze świadomości ich „dobre rady”. Jednak czy w wieku szesnastu lat można podejmować słuszne decyzje? O tym musiały przekonać się na własnej skórze dwie bohaterki książki „Ktoś taki jak ty”. Halley Cooke i Scarlett Thomas są przyjaciółkami od lat. Nic nie wskazywało na to, że podczas jednych wakacji, życie obu młodych dziewczyn zostanie wywrócone do góry nogami. Od śmierci Michaela, chłopaka Scarlett, dziewczyna nie potrafi się pozbierać a na domiar złego, dziewczyna dowiaduje się, że jest w ciąży. I to Halley, której imię ma swoją historię, jest zmuszona podtrzymywać na duchu swoją przyjaciółkę, co nie jest dla niej łatwym zadaniem. Od zawsze grzeczna i poukładana, której życie układa matka, myśląca, że wszystko da się rozwiązać jak na terapii psychologicznej, poznaje Macon’a. Był to kolega zmarłego Michael’a. Znajomość ta będzie miała mało pozytywny wpływ na jej relacje z przyjaciółką, matką, rodziną. Halley początkowo widzi wszystko przez różowe okulary. Jest oczarowana chłopakiem, który ją intryguje, fascynuje i sprowadza na coraz to trudniejszą ścieżkę życiową. Książka jest bardzo wartościowa szczególnie dla nastolatek. Pokazuje to, co jest ważne w naszym życiu i jak łatwo jest stracić zaufanie rodziców z bardzo błahych powodów, które w danym czasie wydają nam się priorytetami. Aczkolwiek musimy pamiętać o tym, że każde działanie ma jakiś skutek. Tak jak Scarlett, która zaszła w ciąże z chłopakiem, którego nie do końca znała, do którego uczuć nie była pewna, musiała przeciwstawić się swojej rodzicielce i podjąć ważną, jak nie najważniejszą decyzję w swoim życiu. Każdy popełnia błędy, jednak czasem są one w stanie zrujnować wszystko to co wypracowaliśmy. Historia pokazuje również jak dużą moc ma przyjaźń, jak ciąża lub inne wypadki losowe potrafią zmienić hierarchie wartości w życiu człowieka.

  Polecam każdemu, kto ma ochotę na lekko skomplikowaną książkę, która o dziwo ma kilka niespodziewanych zwrotów akcji, które mnie osobiście bardzo zaskoczyły. Jak już wspomniałam, pozycja obowiązkowa dla nastolatków, szczególnie dziewczyn, aby mogły trochę szerzej spojrzeć na swoje uczucia i porównać je z uczuciami chłopaków w swoim wieku. Są fakty, które nas łączą, ale jest wiele rzeczy, które nas dzielą np. to, że kobiety kochają szybko dopóki nie stracą drugiej osoby, zaś mężczyźni kochają dopiero po stracie...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Dojrzewanie to trudny okres dla nastolatków. Konsekwencje ich aktualnych decyzji mogą zaważyć na dalszej przyszłości. Skąd dowiedzieć się czy nasze wybory to te dobre wybory?

  HarperCollins to wydawnictwo, które ostatnimi czasy, bardzo mnie zadziwia. Czemu? Ponieważ nieważne jaką książkę od nich dostaję do przeczytania to porusza mnie w jakiś sposób i nie sprawia, że mam ochotę ją odłożyć. Co prawda nie mają tyle nowości, co inne wydawnictwa w ciągu jednego miesiąca, ale to duży plus, bo wydają 3-4 książki, ale na każdą znajdzie się chętny. Tak samo jest ze mną, gdyż zawsze upatrzę sobie jedną powieść, którą bardzo chciałabym przeczytać, a tym razem padło na książkę „Ktoś taki jak ty”. Jest to dosyć mała objętościowo powieść, raczej typowa dla młodzieży i na ciepłe dni, gdy mamy ochotę poczytać coś lekkiego, ale nie nijakiego.

  Recenzja nie za długa, ale szczera. Zapraszam do poznania mojej opinii

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Dobry przyjaciel, to taki który zawsze stanie obok. Który nie odsunie się, gdy coś dzieje się źle. Będzie podporą, wsparciem i bratnią duszą. Czy to w smutku, czy w radości, zawsze można na nim polegać. Prawdziwy przyjaciel to skarb i nic nie jest w stanie tego zmienić.

  Halley i Scarlett są najlepszymi przyjaciółkami od dzieciństwa. Mieszkają na tej samej ulicy, chodzą do tej samej szkoły, a każdą wolną chwilę spędzają razem. I choć bardzo się różnią, to jednak doskonale się dogadują. Halley jest nieśmiała, poukładana i niezbyt towarzyska, natomiast Scarlett to jej prawdziwe przeciwieństwo – żywiołowa, niepokorna i szalona. Niespodziewanie życie obu nastolatek się komplikuje. Chłopak Scarlett ginie w wypadku, a jakby tego było mało, dziewczyna dowiaduje się, że jest z nim w ciąży. Tymczasem Halley zakochuje się w niewłaściwym facecie i wychodzi na to, że ON też jest nią zainteresowany… Obie dziewczyny czeka trudny krok w dorosłość i prawdziwy sprawdzian z przyjaźni.

  „Ktoś taki jak ty” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Sarah Dessen. Słyszałam wiele dobrego na temat autorki, dlatego postanowiłam sama na własnej skórze przekonać się, co takiego niezwykłego jest w jej książkach. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to lekki i prosty język. Autorka intryguje i wzbudza ciekawość czytelnika. Właściwie można zauważyć tu pewną przewidywalność, bo mówiąc szczerze, od początku wiedziałam jak skończy się ta historia. Mimo to, nie zepsuło mi to przyjemności z czytania. Książka bardzo mi się podobała i niejednokrotnie skłoniła do głębszych przemyśleń. Po raz kolejny utwierdziłam się też w przekonaniu, że książki młodzieżowe nie tylko przeznaczone są dla nastolatków. Dojrzały czytelnik też znajdzie tutaj coś dla siebie.

  Autorka w swojej książce porusza wiele ważnych tematów z którymi mogą borykać się nastolatki. Tematem przewodnim jest przyjaźń między dwoma głównymi bohaterkami. Tak naprawdę jednak stanowi ona tło dla całej historii, choć nie można zaprzeczyć, że odgrywa tutaj znaczącą rolę. Sarah Dessen opowiada również o nastoletnich ciążach, o tym jak ogromna odpowiedzialność spada na młodą dziewczynę, która tak naprawdę wcale nie jest przygotowana do roli matki. Ledwo pozbierała się po śmierci swojego chłopaka, a tymczasem dowiaduje się, że będzie miała dziecko. I tu pojawiają się pytania i problemy. Czy urodzić? A może urodzić i oddać do adopcji? Może jednak zdecydować się na usunięcie ciąży? A jeśli zdecyduje się zatrzymać dziecko, jak poradzi sobie z wychowaniem? I kolejny, obecnie najważniejszy problem: jak powiedzieć o tym matce? Która choć wyluzowana, to jednak nie wiadomo jak przyjmie informację, że jej szesnastoletnia córka niebawem zostanie matką. Scarlett będzie musiała podjąć bardzo ważne decyzje, które wpłyną na jej dalsze życie. Będzie to dla niej również krok w dorosłość i szybka lekcja odpowiedzialności i pokory.

  Tymczasem Halley boryka się z innymi problemami. Ostatnio ciężko dogadać się jej z matką, która na każdym kroku stara się ją kontrolować i ograniczać. Dziewczyna powoli zaczyna się buntować, a jej relacja z rodzicielką z każdą chwilą staje się coraz bardziej oziębła. Dodatkowo dziewczyna zakochuje się w niewłaściwym chłopaku. Macon jest totalnym przeciwieństwem poukładanej Halley. Opuszcza lekcje w szkole, nie uczy się zbyt dobrze i bardzo często pakuje się w tarapaty. Jest niezwykle przystojny i niesamowicie pociąga Halley, której ciężko oprzeć się jego urokowi. Co z tego wyniknie?

  Książka Sarah Dessen choć jest bardzo krótka, to jednak nie można zaprzeczyć, że jest bardzo wartościową lekturą. Mówi o prawdziwej przyjaźni, która jest w stanie przetrzymać wszystko, nastoletnich ciążach i dorastaniu do roli matki, trudnej miłości, skomplikowanej relacji między matką a córką i wchodzeniu w dorosłość. Wszystko opisane z niezwykłą starannością, tak aby nie zanudzić czytelnika tylko pobudzić jego ciekawość. Bohaterki są barwne i zróżnicowane, jednak świetnie się ze sobą uzupełniają, co wielokrotnie można dostrzec podczas czytania. Akcja jest płynna, dzięki czemu książkę czyta się w ekspresowym tempie. Jedynym minusem jest dla mnie zakończenie. Nawet nie przeszkadzałaby mi przewidywalność, gdyby nie zbyt cukierkowy i kolorowy happy end, który trochę ostudził moje emocje.

  „Ktoś taki jak ty” to mądra i refleksyjna książka. Pokazuje nam problemy młodych ludzi, którzy często popełniają błędy. Są one dla nich jednak dobrym sprawdzianem i lekcją na całe życie. Książka Sarah Dessen to idealna lektura dla nastolatków. Czyta się ją szybko i lekko, i pomimo, że porusza wiele trudnych tematów, to również bardzo przyjemnie. Polecam i zachęcam do lektury, nie tylko młodzież, ale też dorosłych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Sarah Dessen w lekki i przyjemny sposób porusza trudne tematy dotykające młodych ludzi - pierwsze miłości, seks, wczesne macierzyństwo, samotność, przyjaźń. Kiedy w młodym wieku, dziewczyna zachodzi w ciążę, cały jej świat wali się w gruzy i musi go na nowo poukładać. Kończy się beztroska, a rozpoczyna odpowiedzialne życie, bo nie odpowiada się tylko za siebie, ale rownież za małe dziecko - już do końca życia. Negacja, strach, złość, aż w końcu radość, miłość - huśtawka emocji.

  Kilka chwil przyjemności czasem owocuje ciążą i trzeba o tym pamiętać. Trudno jednak odnaleźć się w takiej sytuacji, kiedy brak wsparcia tej najbliższej osoby, ukochanego, a co dopiero, kiedy jeszcze trzeba pogodzić się z jego śmiercią.... Nie jest to łatwe dla człowieka w żadnym wieku, a co dopiero dla nastolatki. I w takich chwilach warto mieć przyjaciół :)

  "Ktoś taki jak ty" to wzruszająca, mądra i bardzo optymistyczna opowieść, która pokazuje, że po deszczu zwykle świeci słońce. Życie człowieka składa się z radości i smutku - to zróżnicowanie pozwala nam docenić piękne chwile, które nas spotykają. Zatrzymajmy się czasem i cieszmy nimi!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Sarah Dessen
 • Wydawnictwo HarperCollins
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 256
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327617132
 • Język: polski
 • Tłumacz: Słysz Magdalena
 • ISBN: 9788327617132
 • EAN: 9788327617132
 • Wymiary: 14.5x21.5x2.1 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej 0/5 Nasza cena:
28,48 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej

Emaline właśnie skończyła liceum i jesienią wyjeżdża na studia. Na początku wakacji niespodziewanie zerwała z Lukiem. Chodzili ze sobą trzy lata i do niedawna myślała, że ten związek jest idealny. Tymczasem w nadmorskim miasteczku pojawia się Theo, nowojorczyk, ambitny student szkoły filmowej....
Teraz albo nigdy 4/5 Nasza cena:
30,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz albo nigdy

Macy musi być idealna. Idealna córka, idealna uczennica, idealna dziewczyna. W ten sposób nie będzie kłopotem dla matki, która po śmierci męża i tak ledwo się trzyma. Dzięki temu będzie pasowała do Jasona, jej chłopaka, zakochanego w sobie nerda.Jej życie musi być zaplanowane – tylko odpowiedzialne...
Kołysanka 4/5 Nasza cena:
27,99 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kołysanka

Nic nie wychodzi Remy tak dobrze, jak zrywanie. Rzesza jej byłych chłopaków na pewno by się z tym zgodziła.Trudno ją za to winić, najwyraźniej odziedziczyła tę skłonność w genach. Jej matka, pisarka, właśniewychodzi za mąż po raz piąty. A ojciec, muzyk, zniknął z jej życia, zanim się urodziła....
Raz na zawsze 4/5 Nasza cena:
30,39 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raz na zawsze

Powieść smakowita niczym weselny tort! Louna, córka wziętej konsultantki ślubnej Natalie Barrett, widziała już ceremonie w każdych dekoracjach: na plaży, w zabytkowych rezydencjach, w wykwintnych hotelach i ogrodach. Być może dlatego ma tak sceptyczny stosunek do happy endów, wszystkich tych „żyli...
eBook Teraz albo nigdy mobi epub 0/5 Nasza cena:
17,39 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Teraz albo nigdy mobi epub

Macy musi być idealna. Idealna córka, idealna uczennica, idealna dziewczyna. W ten sposób nie będzie kłopotem dla matki, która po śmierci męża i tak ledwo się trzyma. Dzięki temu będzie pasowała do Jasona, jej chłopaka, zakochanego w sobie nerda. Jej życie musi być zaplanowane – tylko...
eBook Kołysanka mobi epub 0/5 Nasza cena:
17,39 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kołysanka mobi epub

Nic nie wychodzi Remy tak dobrze, jak zrywanie. Rzesza jej byłych chłopaków na pewno by się z tym zgodziła. Trudno ją za to winić, najwyraźniej odziedziczyła tę skłonność w genach. Jej matka, pisarka, właśnie wychodzi za mąż po raz piąty. A ojciec, muzyk, zniknął z jej życia, zanim się urodziła....
eBook Ktoś taki jak ty mobi epub 0/5 Nasza cena:
17,39 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ktoś taki jak ty mobi epub

Los zafundował Scarlett szybką lekcję dorastania. Jej chłopak zginął w wypadku, a ona dowiedziała się, że jest z nim w ciąży. Niepokorna i szalona szesnastolatka nie ma pojęcia o odpowiedzialności, a co dopiero o byciu matką. To będzie czas ogromnych wyzwań. Jej najlepsza przyjaciółka Halley zawsze...
eBook Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej mobi epub 0/5 Nasza cena:
17,39 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej mobi epub

Emaline właśnie skończyła liceum i jesienią wyjeżdża na studia. Na początku wakacji niespodziewanie zerwała z Lukiem. Chodzili ze sobą trzy lata i do niedawna myślała, że ten związek jest idealny. Tymczasem w nadmorskim miasteczku pojawia się Theo, nowojorczyk, ambitny student szkoły filmowej....
eBook Coś świętego mobi epub 0/5 Nasza cena:
17,39 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Coś świętego mobi epub

Sydney przez całe życie czuła się niewidzialna. Zawsze przyćmiewał ją starszy brat – obiekt dumy i uwielbienia rodziców. Pozostawiona sama sobie, szuka akceptacji u znajomych. Pewnego dnia zaprzyjaźnia się z rodziną Chathamów: z Laylą, która zawsze wybiera niewłaściwych chłopaków, utalentowaną...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula