Kroniki Wardstone, tom 1. Zemsta czarownicy

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2015
Ilość stron
200
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 15,50 zł
Nasza cena: 28,11 zł 29,90 zł Taniej o: 6%

Pragniesz przeczytać wyjątkową książkę, która wnosi powiew świeżości do gatunku fantasy? Uwielbiasz mroczne istoty zamieszkujące nieprzyjazny świat? Jeśli równie mocno kochasz bohaterów, którzy zwalczają te nieprzychylne ludziom istoty, to książka “Kroniki Wardstone, tom 1. Zemsta czarownicy” z pewnością Cię nie zawiedzie.

Thomas Ward to siódmy syn siódmego syna. To czyni go kimś wyjątkowym. Taki rodowód łączy się z posiadanymi przez niego zdolnościami, które kwalifikują go do zawodu stracharza. To fach polegający na obronie ludzi przed mrocznymi i złymi istotami.

Stracharz skazany jest na samotne życie, to trochę niepokoi bohatera. Pozycja stracharza to także życie w ciągłym strachu i  podróże przez mrok. Czy chłopak podoła powierzonej mu roli, czy podejmie słuszne wybory, których pełny jest żywot stracharza? Matka pokłada w nim ogromne nadzieje, czy jej nie zawiedzie?

“Zemsta czarownicy” to nie tylko kawał dobrego, klasycznego fantasy. To również wysokiej jakości horror. Mrok i ciemność to barwy jakimi są pomalowane strony powieści. Fabuła książki jest niesamowita i bardzo wciągająca. Napięcie rośnie z każdym kolejnym rozdziałem, nie pozwala oderwać się od lektury. Emocje podgrzewa sposób narracji – historię widzimy oczyma dwunastoletniego chłopca pełnego strachu i niepewności.

Książka jest świeża, brak w niej wtórności. Zachowanie bohaterów jest wiarygodne, ich poczynania w pełni wytłumaczalne. To co odróżnia tę książkę od innych powieści młodzieżowych to głębokie i skomplikowane relacje między bohaterami. Atmosfera jest przerażająca, ale w swoim mroku niesamowicie wciągająca. Groza, groza i jeszcze raz groza. Bohaterowie często napotykają na niebłahe trudności podczas walki ze złymi istotami. Duetu mistrza i ucznia po prostu nie można nie polubić.

Joseph Delaney tworzy głównie powieści z gatunku science-fiction oraz fantasy. Jest twórcą dwóch bestsellerowych serii fantasy: “Kroniki Gwiezdnej Klingi” oraz “Kroniki  Wardstone”. To brytyjski pedagog, który obecnie w całości swój czas poświęcił na pisanie. To pisarz na cały etat. W przeszłości pracował jako instruktor języka angielskiego oraz wychowawca. Jego kariera nabrała tempa po wydaniu pierwszej książki science-fiction. Początkowo swoje powieści wydawał pod pseudonimem JK Haderack.

Recenzje (4)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 15 osób uznało recenzję za przydatną

  SIÓDMY SYN SIÓDMEGO SYNA, czyli o "Zemście Czarownicy", pierwszym tomie Kronik Wardstone Josepha Delaneya

  Czytanie Kronik Wardstone Josepha Delaneya, gdy ma się za sobą ćwierćwiecze życia jest jak opychanie się słodyczami, gdy nikt nie patrzy. Niby nie powinniśmy, bo przecież już jesteśmy na tyle "mądrzy" by nie zachowywać się w ten sposób, a jednak wciąż nie możemy się oprzeć i przy każdym kęsie zamykamy oczy, bo w końcu czego oko nie widzi..., sami wiecie. Zemsta Czarownicy, będąca pierwszym tomem serii, jest niczym najapetyczniejsza muffina, leżąca na szczycie patery. Dzięki niej niespiesznie, z niesłabnącym zapałem i pobłażliwym uśmiechem na ustach możemy zatopić się w świat, który nigdy nie będzie wystarczająco nieodpowiedni by do niego nie wracać.

  Thomas Ward to siódmy syn siódmego syna, który zostaje wybrany do tego, by zostać czeladnikiem miejscowego Stracharza. Odtąd zamiast pracować na roli i pomagać w gospodarstwie, musi zamieszkać w starym domu z mężczyzną, który ma więcej lat niż chłopiec jest sobie w stanie wyobrazić. Wiekowy Gregory solidnie przykłada się do uczenia chłopca tego, co koniecznie, by w przyszłości z powodzeniem zajął jego miejsce i stał się cenionym Stracharzem. Gdyby tylko młody Thomas równocześnie z nauką zasad pozbywania się czarownic, boginów, czy duchów, zdał sobie sprawę, że odtąd nie powinien nikomu bezgranicznie ufać - a szczególnie dziewczynkom w szpiczastych trzewikach - oszczędziłby sobie i swojemu mentorowi wielu niepotrzebnych problemów...

  Zauważyliście, że ostatnio większość moich recenzenckich metafor dotyczy słodyczy? Nie jest to kwestia spadku poziomu cukru, a zabieg wysoce przemyślany. Bo do czego innego jak do pachnącego ciasta, pokrytej bitą śmietaną babeczki, czy zlepiającej zęby krówki-ciągutki przyrównać słodycz płynącą z czytania książek świetnych i totalnie wciągających? Nie ma nic bardziej wymownego, dlatego gdy tylko przeczytałam Zemstę czarownicy wiedziałam, że zaaplikowałam sobie porządną dawkę glukozy, fruktozy, czy innej zjadliwej "tozy", a moja recenzja ociekać będzie wszystkim tym, co zlepia nam palce i osładza życie.

  Mimo że Joseph Delaney zadebiutował swoimi Kronikami zaledwie jedenaście lat temu, gdy na jego prywatnym życiowym liczniku wybiło pięćdziesiąt dziewięć lat to nie da się ukryć, że dla wrażeń i satysfakcji płynącej z ich czytania warto było tyle czekać. Ten brytyjski pedagog, posiadający niezgłębione pokłady wyobraźni, wykreował świat pełen przeróżnych istot, które w mniej lub bardziej przerażający sposób zapełniają karty książki. Mamy tu do czynienia ze zjadającymi niemowlęta, pijącymi ich krew i kruszącymi kości wiedźmami, czy boginami, które testują wytrzymałość bohaterów i czytelników. Joseph Delaney nie ograniczał się w swojej wizji i choć książka przeznaczona jest dla osób od dziesiątego roku życia, nawet dorosły może z lekkim dreszczykiem emocji odwracać kolejne strony. Nie ma tutaj ckliwości i zachowawczości, bowiem autor uznał, że najlepsze, co może być to ukazanie faktów takie jakimi są. Nic zatem zdrożnego w umarlakach przebijających się przez ziemię, opętaniu czy duchach, które pojawiają się równie szybko i przerażająco, co w niejednym horrorze.

  Obok dosyć intensywnych wrażeń Delaney serwuje swojemu czytelnikowi ciekawą i bardzo przemyślaną fabułę, która jest interesująca niezależnie od wieku, a do tego dzięki lekkości z jaką buduje opisy, czy dialogi, po tekście przemyka się z prędkością światła. Młodszy czytelnik na pewno doceni w Zemście czarownicy zawiłość, zaskoczenie, grozę i utożsami się z młodymi bohaterami. Zaś starszy czytelnik, a nawet wieloletni wyjadacz fantasy, odnajdzie w pierwszym tomie Kronik Wardstone świetny sposób na ucieczkę od szarej rzeczywistości do świata, który oscyluje gdzieś na granicy dziecinności i dorosłości. Problemy bohaterów, ich ciekawe osobowości, a zarazem odpowiednia doza humoru i grozy spowoduje, że nawet tacy poważni ludzie jakimi się staliśmy, odkryją na nowo magię płynącą z historii przesiąkniętej morałem i nie skażonej wirusem dojrzałości.

  Motyw nauki jest jednym z najbardziej oklepanych tematów w literaturze młodzieżowej, lecz w przypadku tej pozycji zabieg ten ani na trochę nie powoduje naszego rozdrażniania czy znudzenia, wręcz przeciwnie! Czytając o wszystkich makabrycznych rzeczach, z którymi spotyka się w swym życiu Stracharz, a do których musi przywyknąć jego czeladnik, miałam nieodparte wrażenie, że zgłębiam łagodną wersję Wiedźmina, jakby nie patrzeć - kolegi po fachu. To czy Andrzej Sapkowski zainspirował Josepha Delaneya pozostaje zagadką i tajemnicą, lecz nie ulega wątpliwości, że te dwa utwory mają ze sobą coś wspólnego, choć przeznaczone są dla zupełnie innych grup wiekowych.

  Ten kto uważa, że na czytanie Kronik Wardstone jest "za stary" powinien zdać sobie sprawę, że seria ta zapowiada się być jedną z lepszych, które czytałam (przebija nawet Zwiadowców Johna Flanagana, którzy w porównaniu są wyjątkowo naiwni). Choć Zemsta czarownicy J.Delaneya to nie Harry Potter J.K.Rowling, nie da się ukryć, że całkiem poważnie do niego aspiruje, kusząc sowitą dawką magii, nadprzyrodzonych i straszliwych stworzeń, ciekawych i budzących sympatię postaci. Tego ile radości dostarczyło mi czytanie tej niepozornej książki, nie da się ubrać w słowa, dlatego apeluję do dziecka, które tkwi w każdym z Was: nie opłakujcie rozstania z Harrym Potterem, tylko sięgnijcie po Kroniki Wardstone i pozwólcie się im oczarować, a nie pożałujecie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Seria książek Joseph'a Delaney jest jedną z lepszych które czytałem. Akcja, fabuła, bohaterowie wszystko tworzy jedną piękną całość. Dla osób, którym znudziło się czytanie serii Harrego Pottera po raz tysięczny, "kroniki wardstone" powinny stać się lekturami obowiązkowymi :D

  Każdy tom tworzy niesamowitą atmosferę, przez co trudno się od niej oderwać. Była to druga seria, którą pochłonąłem z taką prędkością i zapałem.

  Tą serię poleciłbym każdemu kto pragnie oderwać się od rzeczywistości, od codziennej rutyny.

  Te książki sprawią, że codzienne problemy odejdą w niepamięć (przynajmniej chwilowo :D). Zakup tych książek był najlepszą decyzją jaką podjąłem w ciągu ostatniego czasu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Joseph Delaney ma na swoim koncie 13-tomowy cykl ,,Kroniki Wardstone". Na początek postanowiłam zapoznać się z pierwszym z nich.

  Thomas Ward to siódmy syn siódmego syna, co skutkuje tym, że ma przerąbane. Ojca nie stać już na żadne przysługi, bo wykorzystał je przy poprzednich synach. Postanowił oddać go na nauki do stracharza, czyli pogromcy demonów. Thomas na początku bał się własnego cienia. Czy jego zachowanie miało się zmienić?

  Cykl przeznaczony jest dla nastolatków i to ta grupa odbiorców będzie najbardziej zadowolona z lektury. W książce pojawiają się fantastyczne istoty - głównie czarownice, które wiele zmienią i namieszają w tej fabule. Czyta się dość szybko, rozdziały są raczej obszerne.

  Thomas Ward to bohater, z którym mogą utożsamić się nastolatkowie. Ma bardzo silną więź z matką, brat za nim nie przepada, ma dobry kontakt z bratową. Nie przepada za życiem na farmie, ale tak naprawdę nie wie, czym by chciał się zająć. W tym tomie coraz bardziej się rozwija, jestem ciekawa, jaki będzie na zakończenie 13 tomu.

  ,,Zemsta czarownicy. Kroniki Wardstone" to bardzo dobry debiut, a zarazem początek serii. Jest to powieść przygodowa z elementami fantastyki. Myślę, że warto dać szansę temu cyklowi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziś opowiem o książce, którą zdecydowanie można zaliczyć do klasycznej fantastyki, chociaż na pewno spodobałaby się, również fanom horrorów. Uwaga, uwaga... przedstawiam wam "Zemstę czarownicy" autorstwa Josepha Delaney'go, czyli pierwszy tom cyklu Kroniki Wardstone. Książkę kupiłam na tegorocznych Targach w Krakowie, przez kompletny przypadek :D Na stoisko wydawnictwa Jaguar ruszyłam z myślą zakupu "Zwiadowców", ale jak się okazało - wyprzedane... Na szczęście była ze mną nasza kochana Ommy, która poleciła mi "Zemstę czarownicy", za co jestem jej dozgonnie wdzięczna.

  Głównym bohaterem jest trzynastoletni Thomas Ward, czyli siódmy syn, siódmego syna. Czyni go to wyjątkowym chłopcem. Zostaje oddany do terminu u miejscowego stracharza. Mrocznie brzmi... Taki pan zajmuje się przepędzaniem duchów, poskramianiem czarownic i więzieniem boginów. Praca jest bardzo trudna, niebezpieczna i wymaga wielu wyrzeczeń, dlatego nasz bohater musi dać z siebie wszystko.

  "Nie możemy się bać, bo istnieją rzeczy, które karmią się naszym strachem. Strach wszystko pogarsza. Trzeba się skupić na tym, co widzisz i przestać myśleć o sobie."

  Jak się zapewne domyślacie, taki stracharz nie ma zbyt wielu przyjaciół. No bo kto chciałby się zadawać z osobą, która na co dzień ma do czynienia ze stworzeniami siejącymi zagładę w całym Hrabstwie? Tom zmaga się nie tylko z niebezpieczeństwami wynikającymi z samej pracy, ale również z samotnością.

  "-(...) będziesz mógł liczyć tylko na takich przyjaciół, których sobie kupisz!"

  Wszystko idzie dobrze, młody Ward przechodzi mnóstwo ciężkich próby, a potem spotyka dziewczynę... dziewczynę w szpiczastych trzewikach. Splot późniejszych niefortunnych zdarzeń sprawia, że zostaje uwolniona jedna z najgroźniejszych wiedźm - Mateczka Malkin. Co zrobi Thomas? Przekonajcie się sami! ;)

  "Zemsta Czarownicy" nie zawładnęła mną od pierwszych stron. Prawdziwa akcja rozpoczęła się dopiero w połowie książki, co nie oznacza, że początek nie był ciekawy. Nie było po prostu tych wszystkich tajemnic i tak wielu niebezpieczeństw. Książka jest świetna, polecam ją każdemu, a sama na pewno przeczytam kolejne części.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -18%
  Klątwa z przeszłości. Kroniki Wardstone. Tom 2

  Klątwa z przeszłości. Kroniki Wardstone. Tom 2

  Stracharz i jego uczeń, Thomas Ward, wyruszyli do Priestown, by załatwić pewną niedokończoną sprawę. Głęboko w katakumbach pod katedrą czai się istota, której stracharz nie zdołał pokonać, stwór tak zły, że jego moc może skazić całe Hrabstwo. Nazywają go Morem . Thomas i jego mistrz szykują się do...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,52 zł 29,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -18%
  Tajemnica starego mistrza. Kroniki Wardstone. Tom 3

  Tajemnica starego mistrza. Kroniki Wardstone. Tom 3

  Jesień nieubłaganie zbliża się końcowi, noce są coraz dłuższe, a dni chłodniejsze. Niedługo z targanych wiatrem drzew opadną ostatnie liście i Hrabstwo zaśnie w lodowatych objęciach zimy. Nadchodzi czas, by stracharz i jego uczeń Thomas, udali się do Anglezarke, do zimowej siedziby Mistrza Tom...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,52 zł 29,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -18%
  Wiedźmi spisek. Kroniki Wardstone. Tom 4

  Wiedźmi spisek. Kroniki Wardstone. Tom 4

  Klany Wiedźm z Pendle zawsze skakały sobie do gardeł. Dzięki temu, że nieustający konflikt absorbował ich uwagę, ludzie byli względnie bezpieczni. Ale oto dwa zgromadzenia połączyły swe siły, a niedługo dołączy do nich trzecie. zjednoczone wspólnym celem będą miały dość mocy, by przywołać do tego...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,52 zł 29,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -18%
  Pomyłka Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 5

  Pomyłka Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 5

  Gdy sytuacja w Hrabstwie staje się coraz bardziej napięta, mistrz wysyła Toma daleko na północ, do Billa Arkwrighta, innego stracharza. Arkwright, który mieszka w nawiedzonym młynie znajdującym się na krawędzi mrocznych, niespokojnych bagien, jest człowiekiem bezkompromisowym i wymagającym. Jego...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,52 zł 29,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -18%
  Starcie demonów. Kroniki Wardstone. Tom 6

  Starcie demonów. Kroniki Wardstone. Tom 6

  Szósty tom znakomitej serii “Kroniki Wardstone” Josepha Delaneya, mrocznej, utrzymanej w klimacie starych podań opowieści o Stracharzu i jego uczniu, Tomie. Najważniejszym obowiązkiem Toma, jako ucznia starego Gregory’ego, jest dbanie o to, by siły zła nie szkodziły mieszkańcom Hrabstwa. Ostatnie...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,52 zł 29,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -18%
  Alice. Kroniki Wardstone. Tom 12

  Alice. Kroniki Wardstone. Tom 12

  Przez lata Alice pokonywała zło wokół siebie u boku Stracharza i jego ucznia, Thomasa Warda. Jednak teraz dziewczyna jest sama wśród mroku. Alice musi odnaleźć sposób na zniszczenie Złego i ocalenie dobra. Jeśli zawiedzie, świat zapadnie się w rozpacz i ciemność. Czy uda się wygrać z ciemnością nim...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,52 zł 29,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -18%
  Krew Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 10

  Krew Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 10

  Dziesiąty tom serii, która w Polsce ma wierne grono wielbicieli zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Zbliża się ostateczna walka ze Złym, który nie przebiera w środkach, by zawładnąć ziemią. Uczeń stracharza Tom Ward wydaje się być gotów do śmiertelnego starcia. Ale czy na pewno? Tom nigdy...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,52 zł 29,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -18%
  Wijec. Kroniki Wardstone. Tom 11

  Wijec. Kroniki Wardstone. Tom 11

  Jedenasty tom serii, która w Polsce ma wierne grono wielbicieli zarówno wśród czytelników, jak i krytyków.Mrok jest pełen przerażających stworzeń, a Tom Ward, siódmy syn siódmego syna i ostatni uczeń stracharza wciąż nie poznał niektórych z nich. Z daleka od Hrabstwa, jedna z istot ciemności,...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,52 zł 29,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -38%
  Zemsta Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 13

  Zemsta Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 13

  „On jest siódmym synem siódmego syna. Nazywa się Tom Ward i jest moim darem dla Hrabstwa. Kiedy dorośnie, wyślemy wam słowo. Wytrenuj go dobrze. Będzie najlepszym uczniem, jaki kiedykolwiek był, będzie również ostatnim”. Było to słowa wypowiedziane wiele lat temu przez Matkę Toma Warda. Tom,...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 18,58 zł 29,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -18%
  Cień przeznaczenia. Kroniki Wardstone. Tom 8

  Cień przeznaczenia. Kroniki Wardstone. Tom 8

  Zmuszeni do ucieczki z ogarniętego wojną Hrabstwa, Stracharz, Tom i Alice płyną do Irlandii. Gdy jednak lądują wreszcie na suchym lądzie, okazuje się, że Zielona Wyspa nie jest przyjaznym im miejscem. Grupa ogarniętych pragnieniem zdobycia potęgi złych magów chce za wszelką cenę pozbyć się...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,52 zł 29,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Zemsta Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 13 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 13

Ostatni tom znakomicie przyjętej przez czytelników serii „Kroniki Wardstone”.„On jest siódmym synem siódmego syna. Nazywa się Tom Ward i jest moim darem dla Hrabstwa. Kiedy dorośnie, wyślemy wam słowo. Wytrenuj go dobrze. Będzie najlepszym uczniem, jaki kiedykolwiek był, będzie również...
Zemsta Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 13 0/5 Nasza cena:
30,26 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 13

Ostatni tom znakomicie przyjętej przez czytelników serii "Kroniki Wardstone". "On jest siódmym synem siódmego syna. Nazywa się Tom Ward i jest moim darem dla Hrabstwa. Kiedy dorośnie, wyślemy wam słowo. Wytrenuj go dobrze. Będzie najlepszym uczniem, jaki kiedykolwiek był, będzie również ostatnim"....
Alice. Kroniki Wardstone. Tom 12 5/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alice. Kroniki Wardstone. Tom 12

Przez lata Alice pokonywała zło wokół siebie u boku Stracharza i jego ucznia, Thomasa Warda. Jednak teraz dziewczyna jest sama wśród mroku. Alice musi odnaleźć sposób na zniszczenie Złego i ocalenie dobra. Jeśli zawiedzie, świat zapadnie się w rozpacz i ciemność. Czy uda się wygrać z ciemnością nim...
Wijec. Kroniki Wardstone. Tom 11 0/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wijec. Kroniki Wardstone. Tom 11

Jedenasty tom serii, która w Polsce ma wierne grono wielbicieli zarówno wśród czytelników, jak i krytyków.Mrok jest pełen przerażających stworzeń, a Tom Ward, siódmy syn siódmego syna i ostatni uczeń stracharza wciąż nie poznał niektórych z nich. Z daleka od Hrabstwa, jedna z istot ciemności,...
Krew Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 10 0/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 10

Dziesiąty tom serii, która w Polsce ma wierne grono wielbicieli zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Zbliża się ostateczna walka ze Złym, który nie przebiera w środkach, by zawładnąć ziemią. Uczeń stracharza Tom Ward wydaje się być gotów do śmiertelnego starcia. Ale czy na pewno? Tom nigdy...
Alice. Kroniki Wardstone. Tom 12 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alice. Kroniki Wardstone. Tom 12

Przez lata Alice walczyła ze złem wokół siebie u boku Stracharza i jego ucznia, Thomasa Warda. Jednak teraz dziewczyna jest sama wśród mroku. Alice musi odnaleźć ostateczną broń potrzebną do zniszczenia Złego i ocalenia dobra. Jeśli zawiedzie, świat zapadnie się w rozpacz i ciemność. Czy uda się...
Krew Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 10 0/5 Nasza cena:
26,98 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 10

Dziesiąty tom serii, która w Polsce ma wierne grono wielbicieli zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Zbliża się ostateczna walka ze Złym, który nie przebiera w środkach, by zawładnąć ziemią. Uczeń stracharza Tom Ward wydaje się być gotów do śmiertelnego starcia. Ale czy na pewno? Tom nigdy...
Wijec. Kroniki Wardstone. Tom 11 0/5 Nasza cena:
30,26 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wijec. Kroniki Wardstone. Tom 11

Mrok jest pełen przerażających stworzeń, a Tom Ward, siódmy syn siódmego syna i ostatni uczeń stracharza wciąż nie poznał niektórych z nich. Z daleka od Hrabstwa, jedna z istot ciemności, Slither, żyje od setek lat, łaknąc krwi... Ze stworzeniami Mroku można zawrzeć pakt. I tak właśnie uczynił...
Wijec. Kroniki Wardstone. Tom 11 0/5 Nasza cena:
26,98 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wijec. Kroniki Wardstone. Tom 11

Mrok jest pełen przerażających stworzeń, a Tom Ward, siódmy syn siódmego syna i ostatni uczeń stracharza wciąż nie poznał niektórych z nich. Z daleka od Hrabstwa, jedna z istot ciemności, Slither, żyje od setek lat, łaknąc krwi... Ze stworzeniami Mroku można zawrzeć pakt. I tak właśnie uczynił...
Krew Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 10 0/5 Nasza cena:
30,26 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew Stracharza. Kroniki Wardstone. Tom 10

Dziesiąty tom serii, która w Polsce ma wierne grono wielbicieli zarówno wśród czytelników, jak i krytyków.Zbliża się ostateczna walka ze Złym, który nie przebiera w środkach, by zawładnąć ziemią. Uczeń stracharza Tom Ward wydaje się być gotów do śmiertelnego starcia. Ale czy na pewno? Tom nigdy nie...
Alice. Kroniki Wardstone. Tom 12 0/5 Nasza cena:
30,26 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alice. Kroniki Wardstone. Tom 12

Alice przez lata walczyła ze złem u boku Stracharza i jego ucznia, Thomasa Warda. Jednak teraz dziewczyna jest sama w mroku, a potwory, które pomagała wygnać, mogą się zemścić. Alice musi odnaleźć ostateczną broń potrzebną do zniszczenia Złego i ocalenia dobra. Jeśli zawiedzie, świat ogarnie...
Mroczna zemsta. Kroniki Gwiezdnej Klingi. Tom 3 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczna zemsta. Kroniki Gwiezdnej Klingi. Tom 3

Krwawy finał opowieści o wojnie, w której rozstrzygną się losy ludzkiej rasy.Hrabstwu, którego stracharz przyrzekł strzec, grozi niebezpieczeństwo ze strony bestii - tych samych, które zabiły jego najdawniejszą sojuszniczkę, Grimalkin.Okazuje się jednak, że nie tak łatwo unicestwić wiedźmę...
Wybrane bestsellery
Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię

Kurtyny zostały rozsunięte, po czym naczelnik zapytał skazaną, czy chce wygłosić mowę pożegnalną do wiszącego nad jej głową mikrofonu. - Chcę jedynie powiedzieć, że pożegluję z Rockiem i wrócę jak Dzień Niepodległości z Jezusem, szóstego czerwca, jak w filmie, z tym wielkim statkiem i tak dalej. Ja...
Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców 5/5 Nasza cena:
35,64 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców

Kurs składa się z: podręcznika oraz plików MP3 tekstami dialogów. Każda lekcja składa się z: dialogu i jego tłumaczenia, objasnień gramatycznych, słownictwa wraz z wymową, ćwiczeń,objaśnień realioznawczych. Курс для тих,...
LEGO Minecraft Królicza farma 21181 5/5 Nasza cena:
98,90 zł 139,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Królicza farma 21181

LEGO® Minecraft® Królicza farma 21181 - zestaw konstrukcyjny i króliczy domek do zabawy; świetny prezent dla graczy w Minecrafta; zawiera tresera, króliki i zombie; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (340 elementów) Przygody z gry Minecraft® w domu w kształcie ogromnego królika Zbuduj...
Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim 5/5 Nasza cena:
9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim

Киця-Миця! Історії про Кицю-Мицю підкорили серця...
Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci 5/5 Nasza cena:
32,90 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić! Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno...
Na wschód od Edenu 5/5 Nasza cena:
48,08 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na wschód od Edenu

Wpaniała opowieść o miłości, zdradzie i grzechu, który przebiera różne formy i często prowadzi do zguby… Powieść - uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł Steinbecka - opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask,...
Mortalista 4/5 Nasza cena:
27,25 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Jadzia Pętelka wita dzidziusia 5/5 Nasza cena:
15,31 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jadzia Pętelka wita dzidziusia

Pętelkowie przywitali nowego członka rodziny. Jadzia jest bardzo przejęta, bo przecież niełatwo być starszą siostrą. Czasem trzeba zabawiać dzidziusia, kiedy płacze albo pomagać tacie w zmienianiu pieluch. A czasem można też... trochę się zezłościć! Zwłaszcza gdy trzeba dzielić się mamą z małym,...
Puzzle Pucio. Historyjki obrazkowe Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
28,42 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio. Historyjki obrazkowe Nasza Księgarnia

Historyjki obrazkowe znajdziemy w każdym gabinecie logopedycznym, przedszkolu i wielu innych bliskim dzieciom miejscach. Dają one okazję do dobrej zabawy, a przy tym wspomagają rozwój m.in.: mowy na różnych poziomach (od poszerzania zasobu słownictwa po rozwój umiejętności opowiadania i prowadzenia...
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
34,99 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Ciężarówką przez Galaktykę 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciężarówką przez Galaktykę

Wyzysk i Spółka, międzygalaktyczny lider rozwiązań sanitarnych, zaprasza do swojego elitarnego zespołu galaktycznych kierowców! Jedyne, czego oczekujemy, to otwarty umysł i nastawienie na cel. Zbuduj statek kosmiczny swoich marzeń z naszych znamienitych rur kanalizacyjnych i poleć nim w przestrzeń....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula