Kolejna książka Joanny Bątkiewicz-Brożek poświęcona charyzmatycznemu księdzu, Dolindo Ruotolo, autorowi modlitwy zawierzenia "Jezu, Ty się tym zajmij!", nosząca tym razem tytuł "Jezu, ratuj!".
"Jezu, ratuj!" to kolejna już książka poświęcona osobie charyzmatycznego duchownego. Kapłana, którego życie naznaczone było cierpieniem od narodzin aż do śmierci, człowieka pochodzącego z ubogiej rodziny, wychowanego w skrajnej nędzy i bez dostępu do wykształcenia. Dolindo, po odejściu matki od ojca despoty, pobierał nauki w szkole zakonnej z internatem, gdzie szybko okazało się, że z łatwością przyswaja jedynie wiedzę teologiczną, biblijną i filozoficzną.
Po przyjęciu święceń kapłańskich ksiądz Dolindo Ruotolo dwukrotnie został zawieszony w funkcjach kapłańskich i oskarżony przez Święte Oficjum o głoszenie herezji. Nie złamało go to jednak i nie wpłynęło na jego posługę, wręcz przeciwnie, czas odosobnienia spędzał na modlitwie. Miał dar czytania dusz ludzkich, ceniony był zwłaszcza przez Ojca Pio i przez niego uważany za mistyka. Podczas jednego z osobistych spotkań z Jezusem spisał modlitwę zawierzenia, sprowadzającą się do słów "Jezu, Ty się tym zajmij!".
W swojej książce Joanna Bątkiewicz-Brożek stara się zrozumieć i przybliżyć czytelnikom, w jaki sposób ten niezwykły kapłan za sprawą modlitwy zawierzenia był w stanie pokonywać kolejne trudności w swoim życiu. Wskazuje, iż modlitwa ta odmieniła życie zarówno jego, jak i tysięcy wiernych, którzy za jej sprawą powierzyli siebie i swoje sprawy Chrystusowi. Zdradza, w jaki sposób modlić się, by doświadczyć podobnych łask, jakimi obdarzony został ksiądz Dolindo. W swojej książce zamieściła również komentarz do aktu zawierzenia "Jezu, Ty się tym zajmij!".
Joanna Bątkiewicz-Brożek to urodzona w 1976 roku polska pisarka i dziennikarka związana z mediami katolickimi. Z wykształcenia jest filologiem, ukończyła studia na kierunku filologii romańskiej. Od lat publikuje w polskiej prasie, zwłaszcza katolickiej. Jej teksty ukazywały się w takich czasopismach, jak "Gość Niedzielny", "Niedziela" czy "Przewodnik Katolicki". Jest współautorką książki "Mam odwagę mówić o cudzie" oraz autorką książek poświęconych osobie księdza Dolindo Ruotolo: "Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda", "Różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo" oraz "Jezu, ratuj!".
Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii chrześcijaństwo
