Historia bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Ilość stron
320
Nasza cena: 29,45 zł 39,90 zł Taniej o: 26%

"Historia bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki" to świetna książka, dzięki której okaże się, że dzieje średniowiecza można przedstawić w sposób przystępny i łatwy w odbiorze, a przy tym niezwykle zabawny i ciekawy!

Masz dość nudnych szkolnych podręczników, w których wszystko wydaje się o wiele trudniejsze i dużo bardziej zagmatwane? Jeśli interesuje Cię historia z przymrużeniem oka, koniecznie sięgnij po pozycję "Historia bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki"!

Znany youtuber i autor powraca, tym razem zabierając swoich czytelników do świata średniowiecznego. Ta tysiącletnia epoka obfitowała w wiele wydarzeń, wojen i przemian. Jak to wszystko zapamiętać? Z pewnością podejść do tematu na luzie! Tutaj nie ma cenzury i hamulców. Królowie opisywani są bez ubarwień, a kolejne wojny przedstawione są tak, jakby rozgrywały się właśnie przed naszymi oczami. Jeśli jesteś ciekawy historii przedstawionej z zupełnie innego, ale za to jakże ciekawego punktu widzenia, koniecznie sięgnij po książkę "Historia bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki"! Dzieje tej niezwykle fascynującej epoki jeszcze nigdy nie były tak przystępnie opowiedziane!


O autorze

Wojciech Drewniak jest współautorem kanału na platformie YouTube "Historia bez cenzury" oraz autorem kilku książek historycznych.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  To pierwsza książka stricte historyczna o średniowieczu jaką przeczytałam i mogę się do tego przyznać, a co tam raz się żyje 🙈a po drugie co się uśmiałam to moje 😁

  Na pewno sporo z was zna autora z kanału na YouTube, a jeśli nie to szybko znajdziecie wpisując frazę ,,historia bez cenzury''. Kto nie zna a chciałby poznac to może najpierw zerknijcie na kanał i zobaczcie czy styl i sposób podania wiedzy wam przypadnie do gustu, bo tu muszę zaznaczyć, że ze autor w książce nie owija w bawełnę i wali prosto z mostu jak to w tym średniowieczu było. A działo się, działo i o tym na lekcjach historii to jakoś nikt nie raczył wspomnieć🤫💁‍♀️bardzo prosty i cięty język sprawia, że książkę czyta się z przyjemnością i uśmiechem 😉ubolewam, że tylko ta część jest w bibliotece, ale może się to zmieni💁‍♀️także jeśli pragniecie poznać wikingów, dowiedzieć się jak powstało państwo Polan i jak sprytny był Mieszko I, jakie tortury stosowano za różne przewinienia i jak to było z tymi kricjatami i zakonami rycerskimi to proponuję lekturę tej zacnej książki 😁to o czym wspomniałam to tylko ułamek tego co znajdziecie w tej publikacji, ale gwarantuje wam, że dygresje i żarcik autora sprawią, że zapamiętacie średniowiecze na długo👌

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka równie świetna jak i kanał. Osobiście bardzo interesuję się historią, szczególnie średniowieczem, więc mi się podobało. Jednak słyszę głosy mych znajomych, że lektura jest wspaniała. Czytanie jej nie jest mozolne, lecz jest przyjemnością. Powoduje to głównie język- prosty i klarowny. Ogólnie sposób przedstawienia realiów.

  Z ręką na sercu mogę polecić. Warto przeczytać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wojtek Drewniak swój kanał prowadzi już od kilku lat i robi to z pasją i zaangażowaniem nie mniejszym niż na początku działalności. Historia bez cenzury ma spore grono fanów (do którego zaliczam się i ja) i każdy nowy odcinek oglądam, a do tych starszych często wracam. Autor cechuje się specyficznym poczuciem humoru, które wielu może nie przypaść do gustu, a historię opowiada tak, że chcę się słuchać więcej i więcej. Czy kolejna jego książka jest tak dobra, jak filmy, zamieszczane na popularnym serwisie?

  Historia bez cenzury. Średniowiecze bez trzymanki to już 4 książka w dorobku autora. Czyta się ją przyjemnie i szybko, a uśmiech nie schodzi z naszych ust. Fani poczucia humoru pana Wojtka odnajdą w niej te charakterystyczne żarciki czy porównania. Połykałam rozdział za rozdziałem w mgnieniu oka, a ciekawostki i wydarzenia, o których pisze autor, nie raz i nie dwa wprawiły mnie w zdumienie. O czym jest ta książka? Jak mogliście się domyślić o średniowieczu. Z czym Wam się ten okres kojarzy? Z Kościołem, Piastami, dziesięciną, plagami, brudem, ubóstwem, zimnymi zamkami? Tylko tyle. Nie jest to mój ulubiony okres w historii, o wiele bardziej podoba mi się renesans, ale powoli zaczynam i do średniowiecza się przekonywać, a książka pana Wojtka pozwoliła mi spojrzeć na tę epokę z szerszej perspektywy. Podczas lektury nie mogłam się nadziwić, że średniowiecze jest tak dziwną epoką, a absurd goni absurd. Autor opowiada o Wikingach, o zwyczajach, o Joannie d’Arc, torturach, krucjatach i zakonach rycerskich, a w każdym rozdziale przemyca multum ciekawostek i informacji, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia.

  Po lekturze tej książki będziecie zdumieni, że średniowiecze wcale nie jest nudne i brudne (no, może trochę), ale ciekawe i dynamiczne. Podręczniki powinny być napisane tak jak HBC, a wtedy nauka historii nie przeprawiałaby nikogo o ból głowy. Widać, że autor kocha swoją dziedzinę nauki, bo opowiada o niej w taki sposób, że nie da się od książki oderwać. Są żarciki, są wstawki, są dopowiedzenia, ale wszystko jest spójne i ciekawe. Taka pozycja powinna trafić do rąk nie tylko uczniów, ale także i dorosłych, bo warto uczuć się nowych rzeczy i odczarowywać pewne epoki, takie jak średniowiecze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Średniowieczna „Historia bez cenzury” to już 4 odsłona dość kontrowersyjnej i niezwykle ciekawej serii opowiadającej o ważnych momentach w dziejach ludzkości, zjawiskach czy też postaciach godnych poznania. W najnowszej publikacji Wojciech Drewniak zabiera swoich czytelników w podróż po ówczesnej wielkiej krwawej polityce i życiu codziennym ludzi mających wielkie szczęście lub nieszczęście żyć w epoce średniowiecza.

  Książka „Średniowiecze bez trzymanki”, tak jak i poprzednie publikacje Wojciecha Drewniaka stanowi rozwinięcie i w pewnym sensie usystematyzowanie tematów poruszanych także w filmikach na YouTube. Z najnowszej części cyklu czytelnicy mają szansę pogłębić swoją wiedzą dotyczącą wikingów (wojowników, nie serialu), początków Państwa Polskiego, krucjat, zakonów rycerskich, walk o dominację. Dowiedzą się także czegoś więcej o średniowiecznych torturach i rozrywkach dla dorosłych (niezwykle frapujące rozdziały) jak również nauce, pracy czy codzienności. Do tego autor przybliży czytelnikom sylwetki Karola Wielkiego oraz Joanny D’ark (mój ulubiony rozdział).

  Całość dopełniają ilustracje autora. Twórca tych dzieł twierdzi, że są średnie. No cóż tu bym się raczej zgodziła i w dodatku powiedzmy sobie szczerze są to malowidła raczej odtwórcze, bo mniej więcej takie same widywałam dość często w podręcznikach do lekcji historii (również tych dotyczących „ciemnej epoki”) w szkole średniej właśnie. Przypadek? Nie sądzę 😊. Któż z nas nie dorysował bowiem nigdy świetlnego miecza średniowiecznemu wojowi, niech pierwszy rzuci kamieniem!

  Główną zaletą tej publikacji jest niepowtarzalny styl narracji Wojciecha Drewniaka. Nie od dziś wiadomo, że o historii opowiadać trzeba umieć. Autor jak dowodzi popularność jego youtubowego kanału i książek zdecydowanie to potrafi. Jak nikt umie wyszukać ciekawe informacje i przekazać je w barwny, brawurowy sposób i na ogromnym luzie. Dzięki tym cechom „Historię bez cenzury” czyta się błyskawicznie, czasem niemal z zapartym tchem, do tego jej lektura naprawdę wprawia w świetny nastrój.

  „Średniowiecze bez trzymanki” jak i cała seria „Historia bez cenzury” to raczej książka dla młodych duchem z uwagi na sposób narracji i ogólny klimat. Moim zdaniem to również wspaniały sposób na zainteresowanie młodzieży historią i mam nadzieję, że choć po jednym egzemplarzu z cyklu w szkolnych bibliotekach się znajduje. Najbardziej jednak tę książkę polecam tym co historii nie znoszą. Wojciech Drewniak udowadnia bowiem, że historia nie jest w żadnym razie nudna. Wprost przeciwnie jest piekielnie ciekawa, bywa niestety nudnie opowiadana.

  „Historia bez cenzury” to książka typowo rozrywkowa, która przy okazji uczy. Nie ma szans by informacje podawane w taki sposób dość szybko z głowy wyleciały. Ja przy niej ubawiłam się przednio więc i Was zachęcam do jej lektury. Zdecydowanie polecam.

  A jeśli jakimś cudem nie znacie kanału Wojciecha Drewniaka na YouTube to serdecznie polecam Wam go odwiedzić. Zróbcie to jednak wtedy, gdy będziecie mieli trochę więcej czasu, bo naprawdę potrafi wciągnąć.

  A zatem (cytując klasyka 😊) na koń, miecz w łapę, klasztorne piwo w drugą… i ruszajcie galopem przez średniowiecze (bez trzymanki).

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Poznaj fakty, które z pewnością ukrywano przed tobą,

  na lekcjach historii.


  Od dawna śledzę kanał na YT "Historia bez cenzur"y. Teraz przyszedł czas, by poznać książki Wojciecha Drewniaka. Zaczęłam w sumie od końca, bo od jego najnowszej książki, która jest czwartą częścią tego cyklu, jednak nie żałuję. Po pierwsze - bez problemu można zaczął je czytać, nie patrząc na kolejność wydania, a po drugie - cieszę się, że jeszcze tyle dobrego przede mną!

  Autor opisuje wydarzenia historyczne w taki sposób, że wiedza praktycznie sama wpada do głowy. Na dodatek, jego sarkastyczne komentarze sprawiały, że co chwilę wybuchałam śmiechem. Jak sam tytuł wskazuje, przybliżona została historia średniowiecza. Pamiętam z czasów szkolnych, że przerabiało się ją jak mantrę, co roku, a mimo to, nie dowiedziałam się na lekcjach tyle, jak przez kilka godzin, które spędziłam z tą książką. Wojtek nie owija w bawełnę i nie stara się wybielić tamtejszych czasów. Było krwawo, alkohol lał się strumieniami, wiara, której daleko było do świętości wiodła prym, a i życie seksualne tamtejszych ludzi nie było tak pobożne jak mogłoby się wydawać. No i oczywiście pieniądze grały w tamtych czasach (jak i zresztą w każdych) kluczową rolę.

  Nie będę zagłębiać się w szczegóły. bo jeśli jesteście ich ciekawi, musicie sprawdzić to sami, sięgając po "Historie bez cenzury 4" :) Czego mniej więcej możecie się spodziewać? Prawdziwych zwyczajów wikingów, czym zajmował się kat (prócz ścinania głów, oczywiście), w którym kraju jeżdżona na łyżwach i dla bardziej odważnych - jakie tortury stosowano w średniowieczu i z jakiego powodu! Jest sporo informacji o niektórych władcach, ale i o zwykłych obywatelach. Oczywiście, nie bójcie się suchych faktów obsypanych rojem dat. Autor napisał książkę w takiej formie, że czyta się ją z przyjemnością.

  annrecenzuje

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Świry u władzy. Historia bez cenzury. Tom 6 0/5 Nasza cena:
34,92 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świry u władzy. Historia bez cenzury. Tom 6

Myśleliście, że władcą może zostać najlepszy ziomek? Uczciwy, który równo podzieli kasę? Najwięksi władcy w historii to były świry. Dobro i szczęście innych to ostatnia rzecz, która przyszłaby im do głowy. A co im się w takim razie kołatało po tych pokręconych łepetynach? Przeczytajcie sami. Świry...
Historia bez cenzury 3 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia bez cenzury 3

Do trzech razy sztuka! Byli polscy władcy, były wielkie koksy… Nadszedł czas na trzecią część serii! Oto przed Wami II wojna światowa bez cenzury! Załóż mundur, weź karabin pod pachę i wyrusz w podróż po najsłynniejszych frontach II wojny światowej. Poznaj tajemnice, o których nie dowiesz się z...
Historia bez cenzury 2 5/5 Nasza cena:
28,41 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia bez cenzury 2

OSTRZEŻENIE! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania… chociaż pewnie będziesz żałować. Historia Bez Cenzury powraca! O kim opowiemy? Jasne że o polskich koksach! Przed Wami Cnotliwy...
I straszno, i śmieszno - PRL. Historia bez cenzury. Tom 5 0/5 Nasza cena:
31,88 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

I straszno, i śmieszno - PRL. Historia bez cenzury. Tom 5

I śmieszno, i straszno, czyli PRL bez cenzury Ostrzeżenie! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania… chociaż pewnie będziesz żałować. "Historia bez Cenzury" powraca! Jeśli myślicie,...
Oddział zakaźny. Historie bez cenzury 5/5 Nasza cena:
12,80 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oddział zakaźny. Historie bez cenzury

Bez lukru, bez cenzury, bez kompromisów. Na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19 Jedni nazywają ich bohaterami, inni wypraszają ze sklepów. Oto szczere i bardzo osobiste relacje pracowników służby zdrowia, zmuszonych się odnaleźć i wykonywać swoją pracę w przerażającej i pełnej sprzeczności...
Psychopaci są wśród nas 0/5 Nasza cena:
33,21 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psychopaci są wśród nas

Większość z nas reaguje odrazą, ale i ciekawością na doniesienia o bezlitosnych, pozbawionych sumienia zabójcach, którzy coraz częściej pojawiają się w filmach, programach telewizyjnych i prasie. Seryjni mordercy pokroju Teda Bundy'ego i Johna Wayne'a Gacy'ego, bezwzględnie łamiący...
Życie średniowiecznego rycerza 4/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie średniowiecznego rycerza

Lśniące zbroje, turnieje, szlachetne ideały ? czy tak wyglądało życie średniowiecznego rycerza? Niedoścignione wzory czy okrutnicy zabijający dla pieniędzy? Kim naprawdę byli średniowieczni rycerze? Niezwykle elitarna formacja, której jedynym zadaniem i obowiązkiem była walka. To oni, na polach...
Życie w średniowiecznej wsi 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie w średniowiecznej wsi

Poznaj świat, który zainspirował Georga R.R. Martina Fascynuje Cię średniowiecze? Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądało życie w średniowiecznej wsi? Kim byli jej mieszkańcy? Czym się zajmowali? Co jedli? Jak się ubierali? Jak dbali o higienę i czy w ogóle to robili? Jak dokładnie wyglądała ich...
Czy liberalizm umarł? 0/5 Nasza cena:
25,68 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czy liberalizm umarł?

Liberalizm potrzebuje dziś nowego credo. Trzeba sięgnąć do dawnych i współczesnych mistrzów myślenia i przezwyciężyć kryzys wyobraźni politycznej. W 1989 roku Zachód tryumfował, a wszystkie narody miały nawrócić się na demokrację i wolny rynek. Niewiele zostało z tamtego optymizmu. Rosnące w potęgę...
Życie średniowiecznej kobiety 4/5 Nasza cena:
32,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie średniowiecznej kobiety

Poznaj świat, który zainspirował George`a R.R. Martina! Chcesz wiedzieć, jak wyglądało życie kobiet w średniowieczu? Musiały walczyć o swoje prawa, dbać o ognisko domowe, a na temat ich ciała najwięcej do powiedzenia mieli... księża. Brzmi znajomo? Codzienność średniowiecznych niewiast w pewnych...
Metoda żółwia. Jak zbudować trwałe fundamenty swojego sukcesu 0/5 Nasza cena:
42,29 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metoda żółwia. Jak zbudować trwałe fundamenty swojego sukcesu

Wszyscy bierzemy udział w jakimś wyścigu, zmuszeni do rywalizacji; żyjemy w przekonaniu, że trzeba pędzić, by nie zostać w tyle. Jednak podobnie jak w bajce także w życiu to żółw wygrywa wyścigi. Dlaczego? Jakie cechy dają mu przewagę nad konkurentami? Czy do osiągnięcia sukcesu niezbędne są...
Panowie leszczyńscy 0/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Panowie leszczyńscy

Malewska w Panach Leszczyńskich zadaje niewygodne pytania, stawia trudne problemy, zastanawia się, jakich prawd o narodzie nie chcemy przyjąć, pokazuje, w jaki sposób ideał polskiej humanitas zostaje zaprzepaszczony. (…)Choć Panowie Leszczyńscy uważani byli za polemikę Malewskiej z Trylogią...
Wybrane bestsellery
Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia 0/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia

Zaplanuj najlepszy rok w swoim życiu! Oddaję w twoje ręce Magię planowania., notes, który pomoże ci uporządkować najbliższe dni, tygodnie, lata. Znajdziesz w nim nie tylko wskazówki, jak radzić sobie z rzeczywistością, inspiracje czy motywację do działania, lecz także energię, która pomoże ci...
Też tak mam! 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Też tak mam!

„Tampony? Ja nie używałam i żyję”, „A w tej czapeczce to nie będzie córce za ciepło?”, „Depresja? Jaka depresja? Ludziom się nudzi, to wymyślają”, „Za bardzo boli? To okres, musi boleć”. Z takimi pytaniami polskie kobiety mierzą się każdego dnia. A problemów, które spotykają na swojej drodze, jest...
Eiger wyśniony 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Eiger wyśniony

Zdobywcy najwyższych gór – to bohaterowie? Egoiści? Wariaci? Co sprawia, że człowiek jest gotowy zaryzykować wszystko, żeby zdobyć niedostępny szczyt? Kto to rozumie, temu nie trzeba tłumaczyć, a kto nigdy nie usłyszał wezwania gór, i tak tego nie pojmie – zdaje się mówić Jon Krakauer, doskonały...
Miłość za milion dolarów 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość za milion dolarów

Królowa gorących romansów Katy Evans powraca z nową czytelniczą propozycją. „Miłość za milion dolarów” to opowieść o kobiecie, która chciała przeistoczyć zwykłego faceta w mężczyznę idealnego. Warunek był jeden – nie mogła się w nim zakochać... Elizabeth Banks wychowała się w świecie mężczyzn....
Wielka księga zwierzaków 0/5 Nasza cena:
46,73 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga zwierzaków

Nowe, specjalne wydanie bestsellerowych opowieści Martyny Wojciechowskiej o zwierzakach świata. Teraz uzupełnione o dodatkowe treści! Odkrywaj świat ze znaną podróżniczką! Który zwierzak jest największym śpiochem i nie ma czasu na zabawę, bo ciągle musi spać? Czy to prawda, że orangutany uwielbiają...
Filary cywilizacji. Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 2 5/5 Nasza cena:
59,92 zł 79,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Filary cywilizacji. Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 2

Światowy megabestseller Sapiens. Od zwierząt do bogów w graficznej odsłonie. Epicka, pięknie ilustrowana i pełna humoru historia ludzkości. A gdybyśmy tak 12 000 lat temu wpadli w pułapkę i nigdy nie zdołali się z niej wymknąć? To wtedy Homo sapiens przestał być koczownikiem i zaczął prowadzić...
Mala M. Tom 2 3/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M. Tom 2

Pogłoski, że w tym tomie wszystko się wyjaśni, okazały się grubo przesadzone. Na szczęście. Wielka miłość to wspaniała rzecz, ale czasem wiążą się z nią wielkie kłopoty, zwłaszcza jeśli bóg seksu okazuje się także być bogiem wojny… Mala może i znalazła mężczyznę marzeń – a raczej to ON ją znalazł –...
Kusicielka. Ventura Devils. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kusicielka. Ventura Devils. Tom 1

Kiedy nie możesz mieć tego, czego pragniesz, pragniesz tego jeszcze bardziej... „Kusicielka” to pełna sprzecznych emocji, elektryzująca powieść Emilii Szelest. Michael Banks jest nowym zawodnikiem sławnej drużyny hokejowej Ventura Devils. To utalentowany outsider, który całkowicie koncentruje się...
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 5/5 Nasza cena:
27,59 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
23,27 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Solista, czyli on, ona i jego żona 5/5 Nasza cena:
26,43 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Solista, czyli on, ona i jego żona

Czy na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? To tylko skok w bok. Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na...
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga 5/5 Nasza cena:
41,94 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga

Nowe wydanie bestsellera Kosmetyki naturalne DIY Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula