Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Rok wydania
2022
Nasza cena: 37,05 zł 49,99 zł Taniej o: 26%

Pozbądź się Hashimoto, korzystając z osobistych doświadczeń farmaceutki Izabelli Wentz, która napisała książkę "Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie".

Książka napisana jest na podstawie doświadczenia autorki w walce z tą trudną chorobą. Walcz o swoje zdrowie, ucząc się od osób, którym udało się pokonać chorobę!

W 2009 roku Izabella Wentz, farmaceutka, usłyszała diagnozę: choroba Hashimoto. Kobieta postanowiła pokonać chorobę na własnych zasadach. Jej doświadczenie zawodowe pozwoliło jej na opracowanie terapii, która pomoże jej w walce o lepsze samopoczucie. Dodatkowo autorka korzystała z doświadczenia oraz wiedzy medycznej swojej mamy lekarki. W końcu udało się jej stworzyć plan terapii podzielony na wiele etapów, dzięki któremu... odzyskała normalne życie.

Książka powstała w 2017 roku i opisuje poszczególne etapy terapii. Każdy kolejny rozdział to kolejny krok terapii oraz walki o własne zdrowie i normalne życie. Autorka dzieli się własnym pomysłem na powrót do zdrowia i własnymi doświadczeniami dotyczącymi tego, jak współpracować z lekarzami, farmaceutami i stomatologami, aby uzyskać jak najlepsze efekty leczenia. Izabella Wentz łączy medycynę klasyczną z niekonwencjonalnymi sposobami leczenia, co pozwala zobaczyć efekty już w 90 dni.


O autorce

Izabella Wentz jest farmaceutką oraz pionierem we wprowadzaniu metod walki z Hashimoto. Autorka napisała również książkę "Co jeść, aby pozbyć się objawów Hashimoto" (2019) oraz była współautorką książki "Zapalenie tarczycy Hashimoto" (2013).

Zorganizuj dobry czas >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie [wyd. 2]
 • Autor: Izabella Wentz
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 400
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381351850
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Hashimoto's Protocol
 • Tłumacz: Aleksandra Żak
 • ISBN: 9788381351850
 • EAN: 9788381351850
 • Wymiary: 155x215

Recenzje książki Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie (5)

 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Dr. Izabella Wenta , autorka książki opisuje swoje własne potyczki z Hashimoto , które trwają dość długo bo 10 lat. Autorka realnie przedstawia jak podchodzą do chorych endokrynolodzy, ktorzy przepisuja hormony i zalecaja diete na przyslowiowych kielkach oraz czekanie aż wszystko ulegnie zniszczeniu. W tytule mówi , że 90 dni wystarczy na wyzdrowienie. Czy faktycznie? Jeszcze sprawdzam.

  Dr .Wentz zapoznaje nas z kompedium wiedzy o" powstawaniu " i podłożu choroby o czym nie mówią nasi endokrynolodzy. Książka napisana jest w formie dziennika, który pomaga ułożyć swój plan pokonania Hashimoto. W/g mnie jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich, u których rozpoznano chorobę. Pisana jest w sposób, który mobilizuje nas do walki i budzi w nas nadzieję i energię na ta walkę.

  Serdecznie polecam " buntownik , który korzysta z prawa walki o zdrowie" Aneta T.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ciekawe zagadnienia przy chorobie tarczycy. Zaczęłam wprowadzać wytyczne, zadziwiająco wyciszyła się nerwowość. Duży nacisk na suplementację, którą promuje jako członek zespołu, który brał udział w stworzeniu "idealnych" mieszanek.

  Nie mniej jednak ciekawa pozycja, z którą warto się zapoznać, choćby dla przepisów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 1/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka napisana prostym językiem, bardzo wnikliwie ujmująca temat tej choroby oraz życiu z nią. Gorąco polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  13 z 14 osób uznało recenzję za przydatną

  Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie, to druga książka w dorobku Izabelli Wentz, doktora farmacji, która sama zachorowała na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy Hashimoto. Pierwszej książki, niestety nie miałam jeszcze okazji poznać, ale zdecydowanie zamierzam to nadrobić.

  Na Hashimoto choruję już parę dobrych lat. Niestety, gdy u mnie została wykryta, byłam już w stadium, gdy tarczyca była tak wykończona, że organizm zaczął być atakowany innymi chorobami z autoagresji. To oznacza, że wykrycie nastąpiło zdecydowanie za późno. Niestety na polskim rynku wydawniczym nie było wtedy zbyt wielu publikacji na temat sposobów życia i leczenia, tej coraz powszechniej występującej choroby. Zapalenie tarczycy nieleczone, bądź leczone tylko poprzez podawanie do końca życia leków z syntetycznymi hormonami nadal prowadzi do wyniszczania organizmu, a z wiekiem dawki leków muszą być zwiększane, przy czym objawy nie zanikają. Wręcz przeciwnie: tycie, zespół cieśni nadgarstka, wypadanie włosów, bóle stawów, problemy z trawieniem, brak koncentracji, palpitacja serca, marznięcie, zmęczenie i senność, paniczne lęki i depresja, to tylko niektóre z symptomów, które z wraz z chorobą mogą się nasilać.

  Ta książka to swoisty przewodnik w drodze po zdrowie. Nie tylko dla chorych na Hashomoto, ale również dla innych zmagających się z chorobami autoimmunologicznymi. Książka oczywiście nie zastąpi terapii, ani tym bardziej wizyty u specjalisty. Z drugiej strony jest to dodatkowa pomoc dla chorych. Uważam, że warto z niej skorzystać. Szczególnie, że sama na własnej skórze przekonałam się, jak niezwykle istotna jest wczesna diagnoza. Poza tym, chorzy często spotykają się z informacyjną ścianą i brakiem zrozumienia, ze strony domowników, znajomych, ale również lekarzy (w końcu przecież właściwie tej choroby nie widać). Jakże często sama słyszałam „tak musi być”. Ale czy na pewno? Myślę, że książka jest jedną z form szukania drogi, do optymalnego zdrowia.

  Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie to publikacja, która ma na celu między innymi zapoznać czytelników z rozpoznawaniem i zgłębieniem objawów oraz metod leczenia Hashimoto, poprzez zrozumienie przyczyn zachorowania i ich wyeliminowania. Odpowiednie zmiany wprowadzone w sposobie życia, mają z kolei zadanie polegające na ograniczeniu reakcji autoimmunologicznych organizmu i znaczną poprawę jakości życia. Plan na 90 dni obejmuje: etap wsparcia wątroby, etap odnowy nadnerczy, oraz równowagi jelitowej. Działania te osiągniemy wykorzystując żywność, suplementy a przede wszystkim zmieniając styl życia. Jak dokładnie mamy to zrobić, dowiemy się z poszczególnych rozdziałów książki. W książce obok porad znajdziemy również kilka przepisów na smaczne i zdrowe napoje i potrawy.

  Autorka opisuje swoje doświadczenia z walką z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy Hashimoto i jej objawami. Co prawda niewiele w tej publikacji badań, opinii specjalistów. One podobno znajdują się w poprzedniej książce autorki. W tej zawarty jest z kolei program powrotu do zdrowia. Innym problemem związanym z lekturą, że zarówno doświadczenia autorki, jak i jej klientów dotyczą realiów zagranicznych, które odbiegają od tych w naszym kraju. Całość publikacji i plany w niej zawarte, mogą przerażać niektórych pacjentów. Szczególnie jeśli chodzi o eliminację sporej ilości pokarmów. Jednak ja, w związku z tym, że już trochę choruję, rozumiem sens tych zabiegów i doświadczyłam już dzięki tym działaniom poprawy w jakości funkcjonowania mojego organizmu. Czego i Wam życzę, serdecznie polecając tę książkę.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Terapia Hashimoto zasadniczo ogranicza się do leczenia niedoczynności tarczycy syntetycznymi hormonami. Jednak w wielu przypadkach pacjentom to nie wystarcza. Często się słyszy, że terapię skutecznie wspomaga odpowiednia dieta czy też zmiana trybu życia, ale nie wiadomo, od czego zacząć, a trudno eksperymentować na swoim organizmie.

  Oczywiście o Hashimoto napisano sporo książek i jeszcze więcej artykułów, ale można poddawać w wątpliwość rzetelność wielu z nich. Do książki "Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie" można mieć większe zaufanie, bo jest napisana przez farmaceutkę, która opiera się zarówno na wiedzy medycznej, jak i na własnym doświadczeniu w walce z chorobą. Jej wskazówki dotyczące zmiany nawyków żywieniowych czy też wprowadzenia zdrowszego trybu życia są bardzo konkretne i praktyczne. W przeciwieństwie do rad z wielu innych książek, które wymagają przeprowadzenia rewolucji w życiu.

  Jeśli ktoś chce wiedzieć, jak zmodyfikować swój sposób żywienia i tryb życia, aby wspierać zdrowie tarczycy i jednocześnie czuć się dobrze, a nie radykalnie zmieniać swoje życie, to jest pozycja dla niego. W dodatku książka jest przejrzysta, w wyróżnionych ramkach zawarto wiele cennych informacji, a krótkie testy pozwalają ocenić aktualny stan zdrowia. Autorka dementuje także często spotykane mity na temat Hashimoto, które można spotkać między innymi w internecie. Ogółem książka Izabelli Wentz to kompendium wiedzy o zdrowiu tarczycy, które warto mieć pod ręką nie tylko chorując na autoimmunologiczną chorobę przewlekłą, jaką jest Hashimoto, ale też borykając się z niedoczynnością tarczycy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Rak piersi to najczęstsza przyczyna śmierci kobiet w wieku 20–59 lat. Co ósma z nas w pewnym momencie będzie musiała stawić czoło tej chorobie. Nie powinnaś mieć wątpliwości, czy to książka dla ciebie. Jeśli jesteś zdrowa – dowiesz się, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Poznasz...
dodaj do schowka Do koszyka 40,74 zł
Jakie strategie stosujesz, by ignorować sygnały, które wysyła twoje ciało? Pora przestać tłumaczyć wszystkie swoje dolegliwości stresem i wreszcie wsłuchać się w swoje ciało i psychikę. Nadmierna potliwość, przyśpieszone bicie serca, zmęczenie, bezsenność, problemy żołądkowe, wypadanie włosów, bóle...
dodaj do schowka Do koszyka 37,05 zł
Uwielbiamy zdrowy, aktywny tryb życia. Biegamy, wspinamy się, jeździmy na rowerach. Oboje kochamy podróże, choć nasze gusta w kwestii temperatur znacznie się różnią. Czasem wyjeżdżamy osobno, czasem całą drużyną, nawet ze zwierzakami. Pojawienie się Tyśka, wbrew przewidywaniom wielu osób, nie...
dodaj do schowka Do koszyka 32,18 zł
„Większość cieni w naszym życiu powstaje wtedy, gdy my sami zasłaniamy sobie słońce”. - Ralph Waldo Emerson Jeśli znasz teorię wewnętrznego dziecka – przedstawioną w pierwszej książce Stefanie Stahl – masz przed sobą jej doskonałe uzupełnienie: zeszyt ćwiczeń, który pozwoli ci ugruntować wiedzę o...
dodaj do schowka Do koszyka 33,35 zł
Zanurz się w zimnej wodzie – zrób pierwszy krok na drodze do zdrowia, szczęścia i lepszej odporności! Przepis na morsowanie jest prosty: wszystko, czego potrzebujesz, to determinacja, by wejść do zimnej wody i chwilę w niej zostać. Zanurzając się regularnie w zimnej wodzie, zyskasz znacznie więcej...
dodaj do schowka Do koszyka 33,35 zł
Książka autora bestsellera „Jelita wiedzą lepiej”. Chciałbyś się wysypiać, ale masz z tym problem? Budzisz się w środku nocy? Mimo zmęczenia przewracasz się w łóżku z boku na bok? Ta książka jest właśnie dla ciebie! Najnowsze badania dowodzą, że sen wpływa na nasze zdrowie bardziej niż zbilansowana...
dodaj do schowka Do koszyka 33,35 zł

Bestsellery z kategorii Poradniki >>

Wybrane bestsellery
Autorka bestsellerowej powieści Co wyszeptał nam deszcz! Poruszająca historia córki bohaterów Kontraktu! Życie nie bywa łaskawe. Wyzwania, które rzuca, popychają ludzi do czynów wymagających decyzji: „być albo nie być”. Tristan Harmon, by przeżyć, musiał nauczyć się kraść. Jednak jedno zlecenie...
dodaj do schowka Do koszyka 31,88 zł
Kontynuacja doskonałego, wciągającego i pełnego namiętności cyklu „Z ciała i ognia”. Bohaterowie, uniwersum i magia, które oczarowały miliony czytelników na całym świecie. Jedyną osobą zdolną ocalić teraz Serę jest ten, którego przez całe życie pragnęła zgładzić. Prawda o planie Serapheny wyszła na...
dodaj do schowka Do koszyka 40,47 zł
Shōgun to bodaj najsłynniejsza (także dzięki kultowemu serialowi) część azjatyckiej sagi  Jamesa Clavella (1924-94) – jednego z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, słusznie nazywanego „Mr. Bestseller”, a był także wziętym scenarzystą filmowym (m.in. Mucha i Wielka ucieczka). Ale także...
dodaj do schowka Do koszyka 57,33 zł
Układanka dydaktyczna 'Abecadło' to edukacyjna gra dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem alfabetu. Zabawa polega na dopasowywaniu kartonika z literką do kartonika z obrazkiem przedstawiającym wyraz rozpoczynający się tą literką. Dzięki zabawie dziecko uczy się literek...
dodaj do schowka Do koszyka 15,04 zł
Wydanie Makbeta kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na...
dodaj do schowka Do koszyka 8,84 zł
Seria książek „Zaczynam czytać” to duże litery, proste wyrazy, bardzo krótkie zdania, ilustracje dopowiadające tekst oraz ciekawe dla dzieci historie. Wszystko po to, by ułatwić dzieciom pierwsze kroki w nauce czytania.
dodaj do schowka Do koszyka 6,79 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula