Frankly in Love

Autor:

David Yoon

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Seria
Ilość stron
344
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,80 zł
Nasza cena: 26,25 zł 35,00 zł Taniej o: 25%

Frank kocha Joy. Joy kocha Franka. A przynajmniej wmawiają to swoim rodzicom…

Koreańska rodzina Franka Li mieszka w USA, wyznaje jednak zasadę, iż chłopak powinien się zakochać tylko w rodowitej Koreance. Wbrew ich woli Frank obdarza uczuciem atrakcyjną i inteligentną Brit, lecz jednocześnie nawiązuje pakt z dziewczyną o imieniu Joy Song. Koreanką w bardzo podobnej sytuacji.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mieszkający w USA Frank Ly, syn rodowitych Koreańczyków zaczyna spotykać się z dziewczyną o imieniu Brit. Ma ona w sobie wszystko, czego oczekiwać można by od przyszłej żony swojego syna, jednak brakuje jej jednego - nie jest Koreanką, a tego rodzice Franka nigdy nie zaakceptują. Koleżanka głównego bohatera znajduje się w podobnym impasie, zaczynają więc oni udawać przed rodzicami przykładną, młodą, koreańską parę. Jak potoczą się losy zakochanych, młodych ludzi? Czy uda im się przełamać uprzedzenia rodziców? A być może znajdą po drodze coś jeszcze, czego na pewno by się nie spodziewali? Przeczytajcie!

  "Frankly in Love", jak każda książka wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie niesie za sobą głębsze przesłanie. Być może trudno jest się z nią utożsamić polskim czytelniczkom i czytelnikom, ponieważ polskie społeczeństwo jest dość homogeniczne, nie spotkamy się w nim więc z różnorodnością kulturową, podobnie jak nie spotkamy osób z dylematami podobnymi do tych, jakie przeżywają bohaterowie i bohaterki. Patrząc jednak od drugiej strony, podobne przeżycia mogą dotyczyć emigrantów zarobkowych wyjeżdżających z Polski całymi rodzinami, którzy starają się utrzymać "polską tożsamość" poza granicami kraju. Tacy są właśnie rodzice Franka -kiepsko znają język angielski, towarzyskie kontakty utrzymują jedynie z grupą znajomych z Korei, którzy podobnie jak oni, przyjechali szukać do USA lepszego życia. Ograniczają się do koreańskich rozrywek, tradycyjnych potraw, i właściwie wszystkiego, co wiąże ich z rodzinnym krajem, jednocześnie potępiając ludzi i rzeczy, które i którzy koreańskie nie są. Taki specyficzny rodzaj rasizmu, często występujący u niechcących się integrować i przerażonych nową rzeczywistością imigrantów (czyli osób wyjeżdżających za granicę z własnej woli).

  Młody Frank Ly, który urodził się i wychował w USA, a tradycje koreańskie zna jedynie z opowieści rodziców i ich znajomych. Pomimo to, a szczególnie ze względu na naciski rodziców, czuje się rozdarty w poszukiwaniu swojej kulturowej tożsamości, tego, kim właściwie jest: Amerykaninem koreańskiego pochodzenia, Koreańczykiem żyjącym w USA czy kimś jeszcze innym?

  Nie zabrakło tu oczywiście tematu pierwszych miłości i zauroczeń, głębszych uczuć i powierzchownych fascynacji, hetero i homo. Bycie czarnoskórym gejem, nawet w otwartej i tolerancyjnej rodzinie wcale nie jest łatwe.

  Poruszone zostały też takie tematy jak przymusowe rozstanie, relacje z rodzicami (szczególnie z tymi, z którymi więcej nas dzieli niż łączy), czy wewnętrzne animozje i wręcz klasizm dotykający jednej grupy społecznej/kulturowej. O wielu z nich, wynikających z kultury, strachu przed nowością i odmiennością, potrzeby życia w bezpiecznej społeczności, nie mamy najmniejszego pojęcia.

  Książka pisana jest z perspektywy głównego bohatera, dzięki czemu dobrze poznajemy jego przemyślenia, punk widzenia, wątpliwości, i wraz z nim dochodzimy do takich a innych wniosków. Książka została napisana przez mieszkającego w Stanach Koreańczyka, dzięki czemu możemy mieć pewność, że aspekty dotyczące tradycji i zwyczajów koreańskich nie zostały zmyślone.

  Dla mnie książka ta jest świetnym materiałem do rozpoczęcia przygody z edukacją międzykulturową w przyjemny, i jakby nie było, popkulturowy sposób. Czy polecam? Hmm.... Jak najbardziej. Szczególnie osobom, których dotyczą wątpliwości podobne do wątpliwości przeżywanych przez Franka, zmuszonych do rodzinnego wyjazdu za granicę na stałe, urodzonych za granicą, z dylematami tożsamościowymi, z rodzicami zamkniętymi na otaczający świat, zamkniętymi w bezpiecznej bańce tego co znane, podobnie dla dzieci obcokrajowców urodzonych i wychowanych w Polsce, których rodzice przyjmują postawę podobną do rodziców ... jak i ich bliskich. Być może lektura ta pozwoli znaleźć część odpowiedzi na Wasze pytania lub ułatwi Wam odnalezienie się w sytuacji dając poczucie, że nie jesteście z tym sami i same.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Seria ,,Uwaga! Młodość" wciąż cieszy się moim zainteresowaniem. Postanowiłam zapoznać się z jedyną pozycją z wydanych, która jeszcze czekała na przeczytanie.

  Frank wiedział, że nie za bardzo chce wiązać się z Joy. Podobała mu się inna dziewczyna, z którą chodził na rozszerzenie. Rodzice jednak nie akceptowaliby tego związku, więc postanowił uknuć z Joy intrygę, w którą mieli uwierzyć ich opiekunowie.

  Początkowo powieść czytało mi się dość wolno, bo mnie nużyła. Po jakimś czasie akcja jednak niesamowicie się rozwinęła, a ja z całością zapoznałam się już naprawdę sprawnie. Tematem przewodnim tej powieści jest rasizm, ale także kontakty w rodzinie.

  ,,Frankly in Love" to powieść z dość drętwym początkiem, która jednak z czasem bardzo się rozkręca. Polecam ją uwadze nie tylko nastolatków.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Frank nie ma łatwego życia. Płynie w nim koreańska krew, jednak mieszka z rodzicami w Stanach Zjednoczonych. Wszystko byłoby naprawdę dobrze, gdyby nie to, że jego rodzice otoczyli się koreańską bańką i nie dopuszczają do siebie kultury amerykańskiej, jaka by ona nie była. Ponadto, od Franka wymagają kultywowania kultury koreańskiej, a także, by związał się ON z Koreanką. Najlepiej taką, z dużymi oczami – im większe, tym lepsze. Niestety ich syn jest w związku z Brit, dziewczyną swoich marzeń... ale nie jest ona pochodzenia koreańskiego. Aby móc nadal się z nią spotykać, jest zmuszony zwrócić się o pomoc do córki przyjaciół rodziny, Joy.

  Bez wątpienia, jednym z powodów, dla których sięgnęłam po tę książkę, jest okładka. Dość minimalistyczna, ale ten żółty odcień przyciągnął mój wzrok. Po zapoznaniu się z opisem stwierdziłam, że może być to ciekawa młodzieżówka, którą przeczytam w jeden lub dwa wieczory.

  Głównym bohaterem jest Frank, który ma tak naprawdę dwa imiona. Amerykańskie Frank oraz koreańskie: Sung-Min. Na samym początku wzbudził we mnie ciepłe uczucia i mogę napisać, że naprawdę polubiłam tę postać. Wydał mi się całkiem ogarniętym chłopakiem, który jednak jest znacznie dojrzalszy niż jego rówieśnicy. Gdzieś w połowie książki coś się w nim popsuło, ponieważ zaczął sprawiać wrażenie okrutnie niezdecydowanego. Chciał jednego, ale coś innego wciąż przyciągało jego uwagę.

  Powiedzmy, że jestem naprawdę w stanie zrozumieć, że jednak Frank to wciąż nastolatek, który nie ma obowiązku wiedzieć wszystkiego o samym sobie, no ale okrutnie mnie to irytowało. Nic na to nie poradzę. Z drugiej strony, podziwiam jego wytrwałość i trzymanie nerwów na wodzy, jeśli chodzi o jego rodziców. Jasne, można bać się innych kultur, ale nie do tego stopnia, żeby izolować od nich dosłownie każdy aspekt swojego życia.

  Frankly in Love to z pozoru taka prosta młodzieżówka, która niektórym może wydać się głupiutką książeczką dla nastolatek. Przyznaję się bez bicia, że do połowy tej historii, sama tak myślałam i nudziło mnie to okrutnie. Jednak z czasem zrozumiałam, że autor przekazał tutaj mnóstwo wartościowych informacji!

  Jako pierwsze na plan wysuwa się rasizm. Rodzice głównego bohatera nie chcą “bratać się” z amerykanami czystej krwi, a tym bardziej z czarnoskórymi. Zamiast tego, wolą wyrzec się córki, a swoich przyjaciół wybierać na podstawie rasy i pochodzenia. Wiadomo, że każdy może wybierać na towarzystwo tych ludzi, których chce, jednak tutaj dorośli dają niedobry przykład dla swoich latorośli. Zamiast uczyć akceptacji, wolą od małego pokazywać, że otaczanie się tylko Koreańczykami jest jak najbardziej super. No nie, nie jest to dobre.

  Czytelnicy mogą odnaleźć tutaj również próby poszukiwania własnego ja oraz akceptacji swojego pochodzenia. Myślę, że większość młodych osób zmaga się na co dzień z odkrywaniem siebie, więc historia Franka może się jak najbardziej spodobać, a może i w pewien sposób nakierować?

  Choć pierwsza połowa nie była zbyt dobra, to ta druga wciągnęła mnie już bez reszty i mimo wszystko cieszę się, że miałam okazję zapoznać się z tą książką. Czy będę ją polecać? Jak najbardziej! Jest bardzo dobrze napisana, momentami wzruszająca, zabawna i porusza ważne tematy. Dlatego też nie napiszę nic więcej, poza tym, że jeśli lubicie młodzieżówki, to musicie przeczytać też Frankly in Love.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  UDANY DEBIUT

  Przyznam
  szczerze, że po Frankly in love spodziewałam się uroczej i przyjemnej historyjki i nic więcej. A jednak okazało się, że otrzymałam coś bardziej rozbudowanego. Na pierwszy rzut oka, ta historia jest o udawaniu pary, by zadowolić swoich konserwatywnych rodziców, jednak gdy spojrzymy głębiej, dostrzeżemy opowieść, z którą utożsamić może się wielu młodych ludzi, niezależnie od swojego pochodzenia i narodowości. Problemy z rodzicami, którzy nie akceptują wyborów swoich dzieci i chcieliby wyznaczyć dla nich swoją ścieżkę życia, do tego rozterki młodego chłopaka, o to, gdzie przynależy, skoro pochodzi z jednego kraju, ale wychował się w zupełnie innym i jego rodzima kultura wydaje mu się totalnie obca. I chociaż zdawałoby się, że przez to, że Frank jest Koreańczykiem, to ta historia ma ograniczone grono odbiorców, to jest zupełnie inaczej - David Yoon opowiedział ją w taki sposób, że łatwo nam się ze wszystkim utożsamić i dostrzec podobieństwa w naszym życiu. Do tego, cała ta urocza otoczka ma też poważniejsze wnętrze, a całość niesie przesłanie, które warto poznać. Frankly in love okazała się zdecydowanie wartościową książką.

  STRUKTURA

  Książka podzielona jest na numerowane rozdziały o krótkich tytułach nawiązujących do treści. Do tego mamy też krótkie zdania co pewien czas między rozdziałami, które mogą sugerować coś na kształt podziału na części. Narrację powierzono Frankowi, dzięki czemu jesteśmy w stanie idealnie poznać jego świat i wszystko, co dzieje się w jego głowie. Jako że chłopak to nastolatek, to i język jest prosty i przystępny w odbiorze, a podczas lektury nie występują żadne zgrzyty. Czytało się dobrze i nie brakowało emocji - od uśmiechu i radości, po wzruszenie i smutek.

  PODSUMOWUJĄC

  Frankly in love to niezwykle wartościowa historia z nurtu YA, ukryta pod powłoczką cukierkowego i uroczego opisu. Wielowarstwowa i wciągająca, a także wywołująca cały wachlarz emocji. Czytało mi się ją bardzo dobrze i z wielką chęcią sięgnę po kolejne książki autora, gdy już takowe się pojawią. A tymczasem polecam wszystkim miłośnikom książek YA z morałem. Ja się nie zawiodłam, mam nadzieję, że z Wami będzie podobnie!

  Amanda Says

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zazwyczaj jest tak, że powieści obyczajowe opisywanej na temat skomplikowanej młodzieżowej miłości z punktu widzenia autora i jego obserwacji bywają różnie ujęte.

  David Yoon tym razem jako debiutant najnowszej powieści pt.'' Frankly in Love'' wyruszył w głęboki świat ludzi młodych, ich kultur społecznościowych, a przy okazji postawił głównego młodego, którym jest bohater Frank Li przed podjęciem trudnych decyzji, z jakimi musi się borykać, aby dokonać tych właściwych.

  Na samym początku poznajemy środowisko społecznościowe, szkolne, rodzinne, w którym nasz główny bohater na co dzień uczestniczy.

  Obserwujemy jego zachowanie, zainteresowania, sposób, w jaki rozmawia ze swoimi rówieśnikami i z jak wielką wyrażaną przez siebie młodzieńczą emocjonalnością potrafi, zachować i zastosować w niej lekką delikatność używając przy tym swojego młodzieżowego zasobu słów.

  Brit Means jest natomiast w mojej ocenie bardzo sympatyczną, otwartą na nowe znajomości, dziewczyną, ale nie spełnia ona oczekiwań rodziców

  Frank Li pod względem pochodzenia wedle zasad, jakie występują w jego koreańskich korzeniach.

  Zagadką było dla mnie w tej powieści zachowanie i podejście do życia tajemnicze rodziców Frank Li. Cóż w tym jest złego, że można kochać prawdziwie, a nie wedle ustalonych zasad lub pod naciskiem kogoś.

  To trudna sztuka pokochania kogoś i zaspokojenie ku radości rodzicom, którzy wiedzą, co jest dla nas najważniejsze. Niestety nie w każdym przypadku tak musi być.

  Dobrze czytało mi się tę powieść pomimo początkowych problemów ze zrozumieniem całościowej jej treści.

  Szczególną uwagę zwróciłam na podejście pozytywne nauczycieli do uczniów. Podobało się to młodzież, że może w szkole realizować się poprzez wzajemnie różnie prezentujące poziom relacje komunikatywne i wykonywanie wspólnie zadań domowych, co może prowadzić do skomplikowanych i zabawnych reakcji pełnych nietypowych zaskoczeń.

  Polecam przeczytać tę powieść, a szczególnie młodzieży.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -23%
  Bob

  Bob

  Prawdziwa przyjaźń może wszystko! Livy wraz z mamą, tatą i młodszą siostrzyczką odwiedzają babcię w Australii. Ostatni raz byli u niej pięć lat temu. Dziewczynka nie może oprzeć się wrażeniu, że zostawiła wtedy w domu babci coś bardzo, ale to bardzo dla niej ważnego. W pokoju, który kiedyś należał...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:zintegrowana
  Cena: Nasza cena: 26,98 zł 34,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -18%
  Przypływy

  Przypływy

  Jest lato. Wakacje. Siedemnastoletnia Capucine spędza je na brytyjskiej wyspie Jersey. Kąpie się w morzu, jeździ na rowerze, surfuje. I poznaje swoją starszą siostrę. Siostrę, o której istnieniu do tej pory nie miała pojęcia. Mają takie same rude włosy, dużo piegów, skłonność do alergii i...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,44 zł 35,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -35%
  Dziewczynka z parku

  Dziewczynka z parku

  Ta zima jest dla Andzi zupełnie inna niż wszystkie poprzednie. Pół roku temu zdarzyło się coś strasznego - umarł jej tata. Dziewczynka tęskni za wszystkim, co dawniej składało się na życie rodziny: za grą w chińczyka, rozmowami przy stole i za brzoskwiniowym sernikiem leczącym smutek. Nie jest...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 16,36 zł 24,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -30%
  Kapelusz Pani Wrony

  Kapelusz Pani Wrony

  Dowcipne i mądre opowiadania, których akcja dzieje się w lesie, ogrodzie i na łące. Poczytamy o tym, w jaki sposób odnalazł się zaginiony kapelusz pani Wrony, jakiego bohaterskiego czynu dokonał bojaźliwy Wystraszek, poznamy historię niezwykłego małżeństwa bociana Mikołaja z piękną żabką i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 18,95 zł 26,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -34%
  Pamiętnik Czarnego Noska

  Pamiętnik Czarnego Noska

  Pamiętnik Czarnego Noska. Lektura szkolna Miś zwany Czarnym Noskiem bardzo nudził się na sklepowej witrynie, marzył, żeby jakieś miłe i grzeczne dziecko zabrało go do domu. Życzenie misia spełniło się, jego opiekunką została mała dziewczynka. I tak zaczynają się niezwykłe przygody Czarnego Noska,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 13,20 zł 19,99 zł
  w magazynie
 • -32%
  Nie ma czasu. Myśli o tym, co ważne

  Nie ma czasu. Myśli o tym, co ważne

  Nagroda HUGO 2017. Ursula K. Le Guin o absurdzie, jakim jest zaprzeczanie własnej starości: Jeśli mam dziewięćdziesiąt lat, a wierzę, że mam czterdzieści pięć, sama proszę o trudne chwile przy wychodzeniu z wanny. O kulturowej percepcji fantasy: Kierunkiem ucieczki zawsze jest wolność. A zatem, o...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,20 zł 39,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -26%
  Drzewo do samego nieba

  Drzewo do samego nieba

  Tytułowe drzewo rośnie wśród starych brzydkich kamienic okalających jeszcze brzydsze podwórko. Lubi je wielu lokatorów, ale  przede wszystkim lubią je dzieci, a zwłaszcza chłopcy, którzy spędzają na nim każą wolną chwilę. Z tej perspektywy - kolejnych konarów rosłego drzewa - poznają sąsiadów,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 18,43 zł 24,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -20%
  Przygody Fryderyki, czyli bajki terapeutyczne

  Przygody Fryderyki, czyli bajki terapeutyczne

  Książka zawiera dziewięć bajek terapeutycznych. Ich głównym zadaniem jest przezwyciężanie i redukowanie lęku u dzieci, a także opowiadanie o znaczeniu emocji w życiu. Sympatyczni bohaterowie bajek przedstawiają różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, z którymi musi zmierzyć się także...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 9,20 zł 11,50 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -38%
  Gucci. W imię mojego ojca

  Gucci. W imię mojego ojca

  Porywająca opowieść rodzinna i historia nigdy wcześniej nie opisanego romansu, koncentrujące się na osobie Aldo Gucciego ? człowieka odpowiedzialnego za przekształcenie legendarnego domu mody w potęgę, jaką znamy ? opisana przez jego córkę. Narodziny Patricii Gucci utrzymywano w ścisłej tajemnicy:...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,82 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Lato na ulicy Czereśniowej

  Lato na ulicy Czereśniowej

  Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Letnia wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Nareszcie lato! Czereśnie już dojrzały, dzieci biegają boso po trawie, a sprzedawcy lodów mają...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 26,57 zł 36,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
Warto zwrócić uwagę na...
Super Fake Love Song 4/5 Nasza cena:
20,14 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Fake Love Song

Kiedy Sunny - samozwańczy nerd - poznaje Cirrus, jest pod wrażeniem jej pewności siebie i luzu. Gdy więc Cirrus omyłkowo sądzi, że czaderski pokój z gitarami elektrycznymi i starymi plakatami należy do Sunny`ego, chłopak nie przyznaje się, że w rzeczywistości to dawny pokój jego starszego brata...
eBook Frankly in Love mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,80 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Frankly in Love mobi epub

Frank Li ma dwa imiona: amerykańskie Frank oraz koreańskie Sung-Min. Urodził się i dorastał w Kalifornii, w języku przodków zna zaledwie kilka słów. Mimo to jego rodzice oczekują, że zwiąże się z miłą Koreanką. Ale Frank spotyka się z Brit Means, dziewczyną swoich marzeń! Brit jest urocza, zabawna...
eBook Super Fake Love Song mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,80 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Super Fake Love Song mobi epub

Kiedy Sunny – samozwańczy nerd i wielbiciel larpów – poznaje Cirrus, jest pod wrażeniem jej pewności siebie i luzu. Dziewczyna sądzi, że czaderski pokój z gitarami elektrycznymi i starymi plakatami należy do Sunny’ego. Chcąc jej zaimponować, chłopak nie wyjawia, że to królestwo jego starszego brata...
Penguin Readers Level 3: Frankly in Love (ELT Graded Reader) 0/5 Nasza cena:
22,45 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Penguin Readers Level 3: Frankly in Love (ELT Graded Reader)

Penguin Readers is an ELT graded reader series for learners of English as a foreign language. With carefully adapted text, new illustrations and language learning exercises, the print edition also includes instructions to access supporting material online. Titles include popular classics, exciting...
Złoty taniec (Jinny z Finmory 9) 0/5 Nasza cena:
14,93 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złoty taniec (Jinny z Finmory 9)

Jinny cieszy się na przyjazd przyjaciółki. Już snuje wizję wspólnego rajdu konnego na prawdziwy plan filmowy. Tę przyjemną perspektywę zmienia jednak niespodziewany bieg wydarzeń, a śladami Jinny i Shanti rusza tajemnicza, złowroga postać. Dawno zapomniane celtyckie wierzenia i obrzędy okażą na...
Koniec wędrówki (Jinny z Finmory 12) 0/5 Nasza cena:
14,93 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koniec wędrówki (Jinny z Finmory 12)

Ostatni tom cyklu. Jinny przygotowuje się do startu w rajdzie długodystansowym. Pragnie pokonać swoją odwieczną rywalkę, Klarę Burnley. Kiedy jednak dowiaduje się o planach budowy autostrady, postanawia podjąć próbę ocalenia jedynego miejsca, w którym pielęgnuje się jeszcze pamięć o pradawnym...
Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów

Czy strach przed miłością może stać się fobią? W rodzinie Esther wszyscy są skazani na fobie. Ojciec cierpi na lęk przestrzeni, brat bliźniak nie zniesie ani chwili w ciemności, a matka hipsterka przeraźliwie obawia się pecha. Dziewczyna jeszcze nie wie, jaki strach zawładnie jej życiem, lecz na...
Słońce też jest gwiazdą 3/5 Nasza cena:
24,26 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słońce też jest gwiazdą

Druga powieść autorki bestsellera "New York Timesa”, "Ponad wszystko" Natasha pochodzi z Jamajki, ale od ósmego roku życia mieszka w Nowym Jorku. Tu ma swoje życie, chłopaka, przyjaciół… Ale rodzina dziewczyny przebywa w USA nielegalnie i wkrótce zostanie deportowana. Natasha jest zrozpaczona i...
Słońce w mroku 5/5 Nasza cena:
32,66 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słońce w mroku

Saga ZMIERZCH powraca! Opowieść o wiecznej miłości śmiertelniczki i wampira narodziła się, gdy Isabella Swan i Edward Cullen spotkali się w pierwszym tomie sagi „Zmierzch”. Dotychczas znaliśmy tę historię z perspektywy Belli. Jednak autorka uznała, że Edward także zasługuje na to, by móc...
Wciąż cię widzę 4/5 Nasza cena:
24,66 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wciąż cię widzę

Film na podstawie powieści. W rolach głównych Bella Thorne i Richard Harmon. Od czasu Wydarzenia świat nawiedzają duchy. Zwykle zjawy nie przeszkadzają Veronice. Niestety zjawy przybierają na sile. Kiedy Veronica i jej przyjaciel Kirk próbują wyjaśnić to zjawisko, dokonują przerażającego odkrycia....
Ostatni mag. Tom 2. Złodziejka magii 0/5 Nasza cena:
31,12 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni mag. Tom 2. Złodziejka magii

Kontynuacja bestsellera Ostatni MagEsta straciła rodziców. Ukradziono jej życie. A wszystko, co wiedziała o magii, okazało się kłamstwem. Sądziła, że Księga Tajemnic skrywa klucz do wyzwolenia Maginów spod terroru Zakonu. Tymczasem okazała się źródłem śmiertelnego zagrożenia. Teraz potężną moc...
Syn Spartakusa. Gladiator. Tom 3 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Syn Spartakusa. Gladiator. Tom 3

Kolejny tom opowieści o losach nastoletniego gladiatora. Brixus, wódz niewolników, pragnie na nowo zbudować powstańczą armię i ruszyć na Rzym, jak niegdyś zrobił to Spartakus.  Tymczasem nastoletni Markus, już jako wolny człowiek,  nadal przebywa pod opieką Juliusza Cezara i cieszy się jego...
Wybrane bestsellery
Karetka kliniki dla zwierzątek 41694 0/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karetka kliniki dla zwierzątek 41694

Zabawkowa karetka weterynaryjna do nauki budowania dla dzieci Zestaw LEGO® Friends Karetka kliniki dla zwierzątek (41694) pomoże czterolatkom i starszym dzieciom w nauce budowania z klocków podczas zabawy w ratowanie zwierzaka. Dzieci pomogą choremu pieskowi i dowiedzą się, że przyjaciele zawsze...
Super Robot 31124 5/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Robot 31124

Futurystyczna zabawa trzema zabawkami w jednej — Super Robotem do przebudowywania Fani LEGO® w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, odgrywając futurystyczne historie z zestawem Creator 3 w 1 Super Robot (31124). Model ma ruchomą głowę, nogi, stopy, ramiona i ręce, a na jego plecach...
Drapieżne bestie 4/5 Nasza cena:
27,84 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżne bestie

Debiut, którego nie można przegapić. Panafrykańska mieszanka dynamicznej, pełnej zwrotów akcji, mrocznej mitologii i nieoczekiwanej miłości. Pierwsza część trylogii. Szesnastoletnia Koffi pracuje dla cieszącego się złą sławą Nocnego Zoo. Zajmuje się groźnymi, magicznymi stworzeniami, by spłacić...
All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość 5/5 Nasza cena:
27,16 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość

Weszła drugi raz do tej samej rzeki. Teraz próbuje w niej nie utonąć Wyjeżdżając na studia do Bostonu, Josephine nie tylko wypełniała narzuconą jej rolę perfekcyjnej córki. Ten wyjazd był także ucieczką. Od rodziny, która nie umiała albo nie chciała dać dziewczynie miłości, od małomiasteczkowej...
Uliczna wyścigówka 31127 5/5 Nasza cena:
67,49 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uliczna wyścigówka 31127

Pełne emocji wyścigi z uliczną wyścigówką do przebudowywania Fani superszybkich aut mogą się ścigać po ulicy lub torze pojazdami z imponującego zestawu konstrukcyjnego LEGO® Creator 3 w 1 Uliczna wyścigówka (31127). Dzieci w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, inscenizując wyścigi...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,60 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Myszy i ludzie 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myszy i ludzie

Niezapomniana opowieść o sile przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach! George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie - upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły...
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Przetaina 4/5 Nasza cena:
34,47 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przetaina

Wędrujemy, by odnaleźć siebie. Żeby po tragicznych chwilach poskładać strzaskaną duszę. W odległej krainie, na brzegu nieznanego morza żyją Plemiona. Czczą Boga o Stu Twarzach i jego kociogłową córkę Nefem i prowadzą proste, spokojne życie. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo przyjdzie...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Epoka mitu 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Epoka mitu

Od niepamiętnych czasów ludzie czcili bogów, których zwali Fhrejami, prawdziwie odmienną rasę: niepokonanych w boju, mistrzów magii, z pozoru nieśmiertelnych. Gdy jednak jeden z bogów pada martwy pod ciosem ludzkiej broni, równowaga sił pomiędzy ludźmi a tymi, którym przypisywano boską naturę,...
Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam 5/5 Nasza cena:
33,37 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula