Dziecko w czasie

Autor:

Ian McEwan

Średnia: 3.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
272
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,19 zł
Nasza cena: 23,89 zł 30,90 zł Taniej o: 23%

“Dziecko w czasie” to kolejna poruszająca powieść autora słynnej “Pokuty”. Czy podróż w głąb samego siebie, do najbardziej odległych wspomnień ukrytych gdzieś w zakamarkach duszy ma w ogóle sens?

Życie Stephena Lewisa już dawno straciło sens. Mimo że jest znanym pisarzem, którego powieści szybko się rozchodzą, przeżył osobisty dramat. Wystarczyła jedna, wydawać by się mogło zwyczajna wyprawa do supermarketu, by utracił jedyne dziecko - Kate. Dziewczynka zostaje uprowadzona praktycznie na jego oczach, a mężczyzna nie może temu w żaden sposób zapobiec. Przez kolejne dni i miesiące rozpamiętuje więc to zdarzenie, obwiniając się o jej utratę, a także rozważając wszelkie możliwe scenariusze. Zastanawia się, co by było, gdyby tamtego dnia inaczej podejmował swoje decyzje.

Jego żona Julie zamyka się w sobie, a towarzystwo męża zaczyna ją drażnić. Tak rozpada się ich związek, ponieważ Stephen nie potrafi zapomnieć o tragedii, by zacząć żyć od nowa.

Ian McEwan jest angielskim pisarzem, który jest znany na całym świecie. Urodził się 21 czerwca 1948 roku w Aldershot. Niektórzy znają go też pod pseudonimem “Ian Makabra”. Jego debiutem literackim był wydany w 1975 roku zbiór opowiadań: “First Love, Last Rites” nagrodzony Somerset Maugham Award. Jego bestsellerową powieść pod tytułem “Pokuta” nominowano do Nagrody Bookera, natomiast “Amsterdam” ją otrzymał.

O książce


O triumfie miłości nad śmiercią, ale bez zbędnego sentymentalizmu. - "Time"

Cudowna lektura. McEwan odziedziczył talent literacki po Karolu Dickensie i Wirginii Woolf. - "The Wall Street Journal"

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Czasami wystarczy zaledwie jedna chwila, niespodziewany bieg wydarzeń, by już na zawsze odmienić nasze życie. To miał być tylko kolejny, zwykły dzień. Bezchmurne niebo i ogrzewające mroźne powietrze promienie słońca nie zwiastowały wówczas jeszcze tragedii, jaka miała wkrótce mieć miejsce w jednym z supermarketów. Bowiem to właśnie w nim wykładający na ladę liczne zakupy Stephan, na dosłownie ułamek sekundy traci z oczu ukochaną córkę, Kate. I niestety tyle wystarcza, dziewczynka wręcz rozpływa się we mgle. Nie pomagają wypełnione desperacją nawoływania ojca, tłoczący się i zaangażowani w poszukiwania klienci, kierownicy i pracownicy sklepu. Jest już za późno. Jak pisarz poradzi sobie z tak ogromną stratą? Jak spojrzy w oczy żonie, która nieświadoma swoich ostatnich beztroskich chwil, czeka w pustym mieszkaniu?

  "Dzieciństwo było dla niego wiecznością, mówił o nim tak, jakby było jakimś mistycznym stanem".

  Chociaż nigdy nie miałam styczności z twórczością McEwan'a, to jednak słyszałam wcześniej o niej naprawdę wiele dobrego, a już szczególnie głośnio było o "Pokucie", która zebrała masę pozytywnych opinii. Również liczne literackie nagrody oraz przeniesione na wielkie ekrany historie niezaprzeczalnie przyciągają uwagę, dlatego też z wielką przyjemnością rozpoczęłam moją przygodę z tym Autorem. Czy jednak ostatecznie było warto?

  Zacznę od narracji, która poprowadzona została w formie trzecioosobowej. Przyznam szczerze, że akurat w przypadku tej książki według mnie lepiej sprawdziłaby się historia ukazana bezpośrednio z perspektywy głównego bohatera. Myślę, iż wówczas emocje byłyby bardziej namacalne, bardziej autentyczne. Sam Stephan jest natomiast bez wątpienia intrygującą i złożoną postacią, twórcą książek dla dzieci, który po stracie Kate nie odnajduje się już w nowej rzeczywistości. Stopniowo odcina się praktycznie od wszystkich znajomych i zatraca się we własnym, otoczonym murem świecie, wypełnionym jedynie mającymi zagłuszyć ponure myśli zajęciami. W historii tej pojawia się także pewne dosyć nietypowe małżeństwo, które jako jedyne wciąż pozostaje stałym elementem życia Stephana. Jest to Thelma, wykładająca na Uniwersytecie Birkbeck fizykę błyskotliwa kobieta oraz jej mąż, Charles, były właściciel firmy płytowej oraz wydawca, który następnie postanowił obrać inny kierunek swojej dalszej kariery i zająć się na poważnie polityką, tym samym stopniowo pnąc się coraz wyżej po jej kolejnych szczeblach.

  Styl McEwan'a jest zdecydowanie jedną z głównych zalet tej pozycji. Książka wypełniona jest niezliczoną ilością przepięknych cytatów, a kwieciste pióro bezsprzecznie wyróżnia się na tle współczesnej twórczości, która skupia się głównie na pędzącej, nie pozwalającej nawet na chwilę zadumy akcji. I nie da się ukryć, iż w pozycji tej akcji praktycznie nie ma. Autor koncentruje się na ukazaniu wewnętrznej walki bohatera, bezgranicznego bólu, próbach akceptacji zaistniałej sytuacji, rozpadzie małżeństwa. Na jego podróży w głąb siebie, która odkrywa przed nim pewne wydarzenia z przeszłości, które odcisnęły swoje piętno w zakamarkach jego pamięci. (Nie)stety, spora część tej historii przeplatana jest również z innymi wątkami, i o ile wstawki dotyczące fizycznych teorii (o których swoją drogą uwielbiam czytać), czy też dwoista osobowość jednej z drugoplanowych postaci zdecydowanie przypadły mi do gustu, tak te polityczne, które niezaprzeczalnie przeważały, już niekoniecznie.

  Dlatego też tak ciężko ocenić mi tę pozycję - z jednej strony niesie za sobą ogromny ładunek emocjonalny i zmusza do chwil refleksji, z drugiej natomiast jest wręcz nużąca, a niepotrzebne poboczne wątki stopniowo zabijają ogromny potencjał tej historii. Mimo to z pewno z pewnością dam jeszcze szansę twórczości Ewan'a, jego styl... coś pięknego!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść Iana McEwana opowiada o stopniowym procesie godzenia się z utratą dziecka. To dość popularny ostatnio w kulturze masowej temat – zewsząd napływają obrazy dzieci umierających na nieuleczalne choroby, ginących tragicznie lub zagubionych. Postać dziecka sama w sobie jest uosobieniem bezbronności, ufności i miłości, czyli tego wszystkiego, czego najmocniej pragniemy bronić przed niesprawiedliwością świata. W przypadku śmierci ukochanej córki albo syna rodzicowi pozostaje jedynie pogodzenie się ze stratą. Trudniej natomiast stracić nadzieję – dlatego często sprawy zaginięcia dziecka są dla bliskich otwarte aż do końca życia. Główny bohater „dziecka w czasie”, ojciec małej Kate, również nie jest w stanie zrezygnować z myśli, że jego córeczka nadal żyje i kiedyś do niego wróci. Zmaga się też z poczuciem winy, ponieważ dziecko zniknęło w supermarkecie, gdy tylko na chwilę spuścił je z oka. Marzenia Stephena stopniowo zaczynają przenikać do jego rzeczywistości i wpływać na jego postrzeganie przeszłości, teraźniejszość oraz relacje międzyludzkie.

  Ciekawa jest atmosfera, w jakiej buduje swoją opowieść Ian McEwan. Bohater jego książki nie przechodzi spektakularnej przemiany duchowej, nie udaje mu się również całkowite pogodzenie się ze stratą. Mimo to powieść ukazuje trudną drogę akceptacji i wiążącej się z nią ceny, którą zapłacić musi nie tylko osoba, którą strata dotknęła bezpośrednio, ale również jej bliscy, jej otoczenie. Pokazuje proces wracania do normalności, skupiając się na wielu płaszczyznach życia, jakie stanowią wyzwanie dla człowieka ogarniętego bólem i niechęcią do samego siebie. Opisy uczuć Stephena są barwne, ustępują jednak przed złożonym mechanizmem historii, jaka rozgrywa się obok niego, w pewnym stopniu poza jego świadomością i całkowicie niezależnie od jego woli. Właśnie ta historia ostatecznie pozwala mu na odnalezienie siły, która, nawet jeśli nie zalecza starych lęków i wyrzutów sumienia, zmusza do podejmowania kolejnych prób odnalezienia dawnej radości.

  Nie potrafię jednoznacznie ocenić swojego stosunku do powieści „Dziecko w czasie”, ponieważ wydaje się zbyt zamknięta i jednocześnie niedokładna, by dać czytelnikom jednoznaczną odpowiedź na zadawane przez samego autora pytania. Niektóre elementy wydają się w niej zbędne, jednak ostatecznie ukształtowana historia wykracza poza spodziewane ramy dramatu rodzica, któremu odebrano dziecko, co mnie jako czytelnika zdecydowanie satysfakcjonuje.

  Weronika, lat 17

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tutaj spotkałam się z lekkim rozczarowaniem, mimo iż nie mam wcześniej jakoś bardziej sprecyzowanych oczekiwań, co do tej książki, to jednak trochę spodziewałam się czegoś lepszego. Książka sama w sobie nie jest zła, bo czyta się ją dość szybko i przyjemnie.

  To raczej kwestia niewykorzystanego potencjału. Chodź temat porywania dzieci może wydawać się już oklepany, to przedstawienie tej sytuacji ze strony ojca jest nowatorskim posunięciem. I właśnie w tym tkwił ten potencjał, ale został przyćmiony przez jakieś inne, mało znaczące, motywy. Szczególnie niepotrzebnie rozwinięty został wątek polityczny. To mnie skutecznie nużyło. McEwan powrzucał w całą tę historię sporo takich typowo zapychających wstawek. Nic szczególnego nie robiły poza tym, że były. Przez to lektura była mnie porywająca i bez żadnych przeszkód mogłam się od niej oderwać, żeby zająć się czymś innym. Napięcie było praktycznie niewyczuwalne. To taka typowa poczytajka, z którą spędziłam kilka miłych godzin, ale już raczej do niej nie wrócę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Strata, rozpacz... jak z nimi żyć?

  Książka już na starcie ciekawa, stawiająca bolesne, ale ważne pytania... Jak żyć ze stratą, jak sobie z nią radzić, jak nie oszaleć?... Główny bohater to szczęśliwy mąż i ojciec. Pewnego dnia na zakupach ktoś porywa jego córkę. Wydarzenie w całej książce najważniejsze, rzutujące na całą konstukcję psychiczną ojca, na fabularne wydarzena i ich kierunek...

  Jak więc żyć z rozpaczą i z poczuciem straty? Pytanie niesamowicie ciężkie, a książka... hm... nie daje na to pytanie niestety odpowiedzi tak naprawdę. W zasadzie nieco się rozczarowałem, cała konstrukcja bowiem jest poprawna, pełna emocji, opisów rodzącego się szaleństwa, lecz... nie wiem czemu, nie do końca mnie to przekonało. Pewnymi naturalnymi, logicznymi dosyć konsekwencjami utraty dziecka są dla głównego bohatera problemy małżeńskie, kieliszek, chłód emocjonalny w stosunku do bliskich i dalekich mu osób, pewne symptomy szaleństwa, ale... Jakby jest tego, może nie tyle mało, co ... nie przekonuje mnie to jako całość. Może kogoś innego mogłoby przekonać, dla mnie było to jednak jakby trochę mało...

  "Dziecko w czasie" przypomina mi trochę taką powieść, którą zaczęto, dobrze poprowadzono przez pierwsze rozdziały, później jednak nie dokończono w sposób zadowalający... I nie chodzi wcale o finał fabuly, ten bowiem, dajmy na to, może zadowolić, rzecz jednak w narracyjnym dryfie, który sprawia, że podróż po głowie i myślach głównego bohatera nie jest tak dogłębna jak sądziłem że będzie.

  Zakończenie książki... Nie zdradzę go... Cóż... jest ono taką swoistą "receptą" na pustkę i stratę, ale mimo całej radości jaką w sobie to zakończenie niesie, jest tak naprawdę potwornie smutne. Dlaczego? Z tego prostego powodu, że podając na koniec na tacy dobrą rzecz, podkreśla się jednocześnie straszliwą ostateczność początkowej straty. Autor skupia się na pozytywie, dla książki to jest bardzo dobre wyjście, lecz dla uważnego czytelnika potrafiącego wczuć się w tę opowieść, to tylko zabieg spychający w tył stratę o której cały czas mowa - i to nawet przy przyznaniu racji całej radości, jaką autor chciał przekazać na ostatnich stronach.

  Hm... Ta recenzja nie jest może całkiem na plus, może więcej w niej wskazania mankamentów niż zalet... Książka jest w gruncie rzeczy bardzo dobra, sądzę że wielu zachwyci, zadowoli i wzruszy, dla mnie jednak było to... troszkę za mało w tym temacie :)

  Polecam.

  Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki.

  Recenzja znajduje się także na mim blogu:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Utracone dzieciństwo to jeden z częściej wykorzystywanych motywów w literaturze. Interesujący? Jak najbardziej. Wyeksploatowany? Być może, a jednak dzięki spojrzeniu na wydawałoby się wyczerpany motyw z zupełnie innej perspektywy, brytyjskiemu pisarzowi Ianowi McEwanowi, udało się stworzyć dzieło, które jest nie tylko oryginalne, "Dziecko w czasie" jest literackim wyzwaniem, które można odbierać na różnych poziomach i odczytywać, za każdym razem w odmienny sposób.

  Stephena Lewisa, uznanego pisarza literatury dziecięcej poznajemy, gdy znajduje się na życiowym zakręcie. Samotny, zamknięty w sobie, żyjący z dnia na dzień, tkwiący w przeszłości, raz po raz odtwarzając w pamięci dzień, który zmienił całe jego życie. Stephen miał wszystko, żonę, córkę Kate. Jedna, zwyczajna wyprawa do supermarketu z córką zmienia wszystko. Kate zostaje porwana, mimo intensywnych poszukiwań, wszelki ślad po niej znika. Kto ją porwał? Czy jeszcze żyje? Czy pamięta kim są jej prawdziwi rodzice? Stephen wciąż zadręcza się pytaniami, żałując, że nie może cofnąć czasu i podjąć innej decyzji. Utrata Kate sprawia, że jej rodzice coraz bardziej się od siebie oddalają. Julie zamyka się w sobie, popada w otępienie, nie potrafi znieść obecności męża. Stephen z kolei szuka Kate, odnajduje ją w rysach twarzy innych dziewczynek, pragnie ją pamiętać i jednocześnie pozwolić jej odejść, zapomnieć. Próbuje zrobić krok do przodu, rozpoczyna pracę w komisji rządowej, zajmującej się teoretycznymi aspektami rozwoju dzieci, próbuje grać w tenisa, zapisuje się na lektorat z języka obcego. Budowanie nowego życia nie ma jednak dla niego sensu, dla Stephena wraz z utratą córki, skończyło się szczęście.

  Bezradność, brak zgody, rozpacz, Ian McEwan porusza w swojej powieści trudny temat godzenia się ze stratą. Jak dalej żyć? Jak żyć ze sobą, gdy doświadczyło się tak wielkiej traumy? Czy wspólne życie jest w ogóle jeszcze możliwe? Ani Stephen, ani Julie nie chcą, nie potrafią pogodzić z tym co się stało. Boją się dalej żyć, czują przemożny strach przed zjedzeniem wspólnego posiłku, bo to oznaczałoby "pogodzenie się z faktem, że ich rodzina się zmniejszyła", boją się, że powrót do normalności oznacza zapomnienie o Kate. A pogodzenie się ze stratą nie oznacza zapomnienia, ale pożegnanie, zaakceptowanie tego co nie odwracalne.

  Prawdziwym, tytułowym "dzieckiem w czasie" wydaje się być najbardziej tragiczna postać w powieści, przyjaciel Stephena, Charles, odnoszący sukcesy biznesmen, robiący błyskotliwą karierę w polityce, który staje się zaufanym człowiekiem samej Pani Premier. Ze względu na postępującą chorobę psychiczną wycofuje się z życia publicznego i polityki. Elegancki garnitur zamienia na chłopięce szorty, zaczyna wspinać się po drzewach. Na powrót staje się dzieckiem odrzucając cały zewnętrzny świat i jego oczekiwania. Szaleństwo, czy może śmiała podróż w przeszłość, mające zapewnić mu nieśmiertelność?

  Utracone dzieciństwo, rozpad małżeństwa, przeżywanie żałoby, to nie jedyne tematy jakie porusza w swojej powieści autor. McEwan, przygląda się działaniu mechanizmów władzy, tragicznej i trudnej przyjaźni, czy skomplikowanej naturze czasu, pozwalając głównemu bohaterowi przeżyć niektóre wydarzenia z życia jego rodziców. Niełatwa to powieść, wymagająca uwagi i skupienia, momentami sprawiająca wrażenie chaotycznej. Warto jednak zmierzyć się z tą historią i przeżyć te emocje, doświadczyć bólu związanego z utratą, samotności i ogromnej pustki, przeżyć żałobę, by na końcu znaleźć nowe życie.

  Piękne wnikliwe studium bólu, samotności, żałoby, ich transformacji i nadziei.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Ian McEwan
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 272
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381253413
 • Język: polski
 • Tłumacz: Fedyszak Marek
 • ISBN: 9788381253413
 • EAN: 9788381253413
 • Wymiary: 12.5x19.5 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -26%
  Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1

  Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1

  Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to pierwszy tom bestsellerowej serii. Fantastyczna i przezabawna powieść o polskich trzynastolatkach, nie tylko dla trzynastolatków! Przeczytajcie o przyjaźni, zwariowanych wynalazkach, sztucznej inteligencji, skarbach, duchach, robotach, latającym...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,85 zł 39,00 zł
  w magazynie
 • -25%
  Tajniacy Rebel

  Tajniacy Rebel

  Przednia, zespołowa zabawa dedukcyjna! Dwie drużyny, którym przewodzi dwóch Szefów Wywiadu, próbują jak najszybciej nawiązać kontakt ze wszystkimi swoimi agentami. Problem leży w tym, że Szef Wywiadu może podawać swojej drużynie tylko jedno hasło na turę, którym powiąże ze sobą kilka widocznych dla...
  Ocena: 5/5
  Gry
  Cena: Nasza cena: 59,96 zł 79,95 zł
  w magazynie
 • -26%
  Nowe przygody Paddingtona

  Nowe przygody Paddingtona

  OPOWIEŚĆ O NIEDŹWIADKU, KTÓRY ŁAMIE PRAWA MATEKATYKI I UDOWADNIA, ŻE SZCZĘŚCIE TO RZECZ, KTÓRA SIĘ MNOŻY, GDY SIĘ JĄ DZIELI. Paddington dostał bardzo poważnie wyglądający list. Tuż po jego otrzymaniu miś zaczął się dziwnie zachowywać ? po śniadaniu zapomniał nawet poprosić o dokładkę! Zamykał się w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,75 zł 39,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -19%
  Ośmiornica Zośka

  Ośmiornica Zośka

  Niecodzienni bohaterowie, niespodziewana przyjaźń i niebezpieczna misja, od której zależą losy Słonecznej Zatoki. Zośka to świetna dziewczyna. Bystra, wesoła i bardzo ciekawa świata. Mieszka sobie spokojnie na dnie oceanu – jak na ośmiornicę przystało – w otoczeniu innych morskich zwierząt. Co się...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 36,44 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -29%
  Pięknie się różnimy. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć

  Pięknie się różnimy. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć

  Zapraszamy do niezwykłej szkoły! Poznajcie jej uczniów i przekonajcie się, że nie ma dwóch takich samych dzieci - każdy jest wyjątkowy! Inaczej wyglądamy, mamy różne upodobania, zdolności i charaktery. Jedni są mniej sprawni, inni wolniej się uczą, jeszcze inni pochodzą z odległych stron, ubierają...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,01 zł 34,99 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -30%
  Muminek i nowy przyjaciel

  Muminek i nowy przyjaciel

  Ryjku, to najlepszy rodzaj skarbu! Znalazłeś PRZYGODĘ! Muminek i Ryjek znajdują list w butelce i wyruszają na poszukiwanie tajemniczego nowego przyjaciela. Panna Migotka martwi się, że nowy przyjaciel zajmie jej miejsce. Co będzie, jeśli Muminek całkiem o niej zapomni? Urocza opowieść wprost z...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 14,07 zł 19,99 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -20%
  Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru

  Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru

  Miś z walizką pełną przygód. Na peronie stacji kolejowej stał samotny miś. Przybył z Mrocznego Zakątka Peru i marzył o domu pełnym ciepła i miłości. „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem”, przeczytali państwo Brownowie na tabliczce zawieszonej na szyi zwierzaka. Ale jak to zrobić? Zamieszkać z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 35,99 zł 44,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -40%
  Wojtek

  Wojtek

  Pewien bocian z podlaskiej wsi, zwany Wojtkiem, szykuje się do odlotu do ciepłych krajów. W tym samym czasie w pobliskim domu dzieje się coś dziwnego. Tata mieszkającego tu siedmioletniego Jacka nagle wyjeżdża. Z rozmów rodziców chłopiec wnioskuje, że wróci wiosną, razem z bocianem. Tymczasem...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 20,99 zł 34,99 zł
  w magazynie
 • -30%
  Miedziany Listek

  Miedziany Listek

  Tereska ma sporo powodów do zmartwień. Czuje się samotna i bardzo chciałaby mieć rodzeństwo. Po kłótni z ulubioną koleżanką wydaje jej się, że już nigdy z nikim się nie zaprzyjaźni. Na dodatek w okolicy pojawia się Potwór. Okazuje się jednak, że nikt oprócz dziewczynki go nie widział i wszyscy...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 20,96 zł 29,99 zł
  w magazynie
 • -42%
  Królestwo

  Królestwo

  Książka roku we Francji według dziennika "Le Monde". Ponad 300 tysięcy sprzedanych egzemplarzy! Porywające dzieło o początkach chrześcijaństwa, religijnej ekstazie i utracie wiary. Emmanuel Carrere, ceniony francuski pisarz i reżyser filmowy, dwadzieścia lat temu przeżył religijne uniesienie -...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,82 zł 49,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Przygody dobrego wojaka Szwejka 0/5 Nasza cena:
16,69 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przygody dobrego wojaka Szwejka

Gdy w wieku 32 lat, dość jak na swój wiek schorowany, mający fatalną opinię pijusa i obiboka ?jednoroczny ochotnik? (absolutnie nie był zresztą ochotnikiem, tak po prostu nazywano przymusowych rekrutów mających szansę na stopień oficerski) Jaroslav Hašek (1883-1923) przybył do koszar w Czeskich...
Zagubieni w czasie 5/5 Nasza cena:
28,20 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zagubieni w czasie

KSIĄŻKA PEŁNA NIEZWYKŁYCH ZDARZEŃ, WALKI Z SAMOTNOŚCIĄ, POSZUKIWANIEM SENSU ŻYCIA I UPRAGNIONEJ MIŁOŚCI, DLA KTÓREJ TRZEBA PRZEKROCZYĆ GRANICE CZASOPRZESTRZENI. Młody mężczyzna budzi się pewnego poranka w swoim mieszkaniu i odkrywa, że jest na świecie zupełnie sam. W przedziwny, niezrozumiały dla...
Taktyka walk na pustyni w czasie II wojny ... 0/5 Nasza cena:
23,80 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taktyka walk na pustyni w czasie II wojny ...

Niniejsza książka opisuje taktyczne wyzwania, jakie stały przed siłami Aliantów i Osi, szczególnie ich dywizjami pancernymi, podczas walk na północnoafrykańskiej pustyni w latach 1940-1943. Autor, uznany historyk zajmujący się taktyką, omawia tę używaną przez siły Sprzymierzonych na tym rozległym...
Wszystko w swoim czasie SIEDMIORÓG 5/5 Nasza cena:
16,39 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko w swoim czasie SIEDMIORÓG

Tym razem akcja rozgrywa się we Wrocławiu. Jajco z przyjaciółmi musi odnaleźć urządzenie, którego szukają agenci zagranicznych wywiadów oraz bandyci. Z powodu tego wynalazku zginęło już kilka osób. Kro będzie następny ? Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja, humor, wzruszenia pierwszej...
Bądźmy szczęśliwi 0/5 Nasza cena:
49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bądźmy szczęśliwi

Rozprawa Aleksandra Zbrzeznego Bądźmy szczęśliwi. Homo urbanus w czasie zarazy zakwalifikowała się do finału Konkursu o Nagrodę im. Barbary Skargi ogłoszonego w maju 2019 roku, a rozstrzygniętego w listopadzie 2020. Temat konkurs brzmiał: Metafizyka dziś [?] ?Kosmos jest piękny. Jeśli mówi się, że...
Pakiet Alicja w krainie czasów. Tomy 1-3: Czas zaklęty, Czas opowiedziany, Czas odzyskany 0/5 Nasza cena:
55,16 zł 89,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Alicja w krainie czasów. Tomy 1-3: Czas zaklęty, Czas opowiedziany, Czas odzyskany

Jaka przyszłość czeka nieślubne dziecko hrabiego i niepiśmiennej służącej? Czy możne odwrócić los? A może nawet zatrzymać czas? Okazuje się, że wiara w możliwości szeptuchy może zdziałać cuda. Alicja, dziecko z nieprawego łoża trafia do dworu i jest wychowywana w arystokratycznej rodzinie. Nie...
Miłość w czasach zarazy 0/5 Nasza cena:
40,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość w czasach zarazy

"Miłość w czasach zarazy", napisana przez Gabriela Garcię Marqueza z ogromną czułością, humorem i wyrozumiałością, to niezwykła powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Jest to historia uczucia niewydarzonego bękarta i poety Florentino Arizy oraz...
Czas odzyskany. Alicja w krainie czasów. Tom 3 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas odzyskany. Alicja w krainie czasów. Tom 3

Trzecia, ostatnia już część opowieści o obdarzonej niezwykłym darem kobiecie. Dzięki odprawionym niegdyś przez matkę czarom, Alicja żyje tak, jak nie żył jeszcze żaden człowiek... Jest rok 1942, Paryż znajduje się pod nazistowską okupacją. Alicja, jako agentka Luna pracuje dla aliantów. Jednym z...
Czas opowiedziany. Alicja w krainie czasów. Tom 2 5/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas opowiedziany. Alicja w krainie czasów. Tom 2

Dalszy ciąg opowieści o obdarzonej niezwykłym darem kobiecie. Nastoletnia Alicja zostaje wysłana do Wiednia, aby w tamtejszej klinice leczyć rozpocząć leczenie. Z początku nieufna, nieznająca języka, ignorowana przez lekarzy, stopniowo zaskarbia sobie sympatię innych pacjentek i personelu....
Czas zaklęty. Alicja w krainie czasów. Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas zaklęty. Alicja w krainie czasów. Tom 1

Nowa fenomenalna trylogia królowej literatury kobiecej,  autorki bestsellerowej sagi Stulecie Winnych - Ałbeny Grabowskiej. W 1880 roku w podwarszawskim dworku ma przyjść na świat Alicja, owoc płomiennego romansu hrabiego Jana Księgopolskiego ze służącą Natalią.  Tymczasem hrabia oczekuje narodzin...
W koleinach czasu 5/5 Nasza cena:
39,55 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W koleinach czasu

Ślady przodków nosimy w sobie. Ponadczasowa opowieść o sile rodziny. Gdy w 1909 roku Hyrniak z Bieszczad, Semen Małyszko, wybierał się na jarmark, nie mógł przewiedzieć, że los postawi na jego drodze Oksanę, piękną dziewczynę, z którą połączy go gorące uczucie. Szczęście młodych trwa tyle co...
Dom pisarzy w czasach zarazy 5/5 Nasza cena:
46,37 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pisarzy w czasach zarazy

Znany polski poeta i prozaik poprzez wspomnienia o dawnym domu snuje opowieść nie tylko osobistą, ale też literacką i historyczną. Dom przy ulicy Iwickiej, w którym autor jako dziecko mieszkał po wojnie z rodzicami, a który zamieszkiwali lub odwiedzali też liczni pisarze, był świadkiem prywatnego...
Wybrane bestsellery
Knox 5/5 Nasza cena:
27,47 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Knox

Dla Knoxa Storm Riders MC jest rodziną. Nie potrzebuje nikogo innego. Caroline to przeszłość i to taka, do której nie chce wracać. A jednak, kiedy dziewczyna wpada w tarapaty, Knox postanawia ją ratować. Widok Caroline sprawia, że demony wracają, a on z powodów, których sam nie rozumie, zabiera ją...
Gniewa 5/5 Nasza cena:
28,68 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniewa

W Bielinach zostają znalezione zwłoki kobiety. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą, jest Jarogniewa. Mieszkańcy Bielin niemalże natychmiast zaczynają podejrzewać, że szeptucha ma z tym coś wspólnego. Czy śmierć kobiety mogła mieć związek z magiczną miksturą szeptuchy? A może z tajemniczym...
Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok 0/5 Nasza cena:
175,64 zł 206,64 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok

Przygotuj się na niesamowite przygody prosto ze świata Jurassic World! Zainspirowany serialem animowanym „Park Jurajski: Obóz Kredowy” duży T-Rex Miażdżący krok potężnie tupie, ma realistyczne odgłosy dinozaura oraz funkcję ataku i uwalniania z uprzęży. Figurka została wykonana na podstawie filmów,...
Kąpiel dla kucyków w stajni 41696 0/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kąpiel dla kucyków w stajni 41696

Podaruj młodym miłośnikom zwierząt odrobinę zabawy dzięki zestawowi LEGO® Friends Kąpiel dla kucyków w stajni (41696). Kolorowy zestaw pomoże dzieciom w wieku od czterech lat nauczyć się budować. Pociechy mogą wcielić się w Mię i Daniela w gospodarstwie oraz opiekować się figurką kucyka. Dodatkowa...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2

Password Reset B2 Podręcznik To rozbudowana forma nauki, pozwalająca na poznanie tajników języka angielskiego na wysokim poziomie. Publikacja zawiera liczne zaawansowane ćwiczenia, które kompleksowo uczą i utrwalają wiedzę. Podręcznik perfekcyjnie przygotowuje do egzaminu maturalnego zarówno na...
Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka 0/5 Nasza cena:
53,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka

Dzieci pokochają budowanie własnej Spycharko-betoniarki Rubble’a inspirowanej animacją „Psi Patrol Film”. W tym zestawie konstrukcyjnym jest 1 figurka Rubble’a do ustawiania w różnych pozach i 16 małych klocków wraz z elementami specjalnymi. Mały budowniczy może złożyć spycharko-betoniarkę z...
All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość 5/5 Nasza cena:
27,16 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość

Weszła drugi raz do tej samej rzeki. Teraz próbuje w niej nie utonąć Wyjeżdżając na studia do Bostonu, Josephine nie tylko wypełniała narzuconą jej rolę perfekcyjnej córki. Ten wyjazd był także ucieczką. Od rodziny, która nie umiała albo nie chciała dać dziewczynie miłości, od małomiasteczkowej...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
The Outrage 0/5 Nasza cena:
26,17 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Outrage

Witajcie w Protektoracie, miejscu, gdzie miłość może być przestępstwem. Nieodległa przyszłość, małe miasteczko w Protektoracie (niegdyś Wielka Brytania), totalitarnym, zamkniętym państwie rządzonym przez Lorda Protektora, w którym zakazane jest wszystko, co odstaje od ogólnie uznanej przez państwo...
Potomek 0/5 Nasza cena:
28,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula