Dla ciebie wszystko

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Format
14.5x20.5cm
Rok wydania
2014
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (4)
eBook, mobi, epub
od 22,86 zł
Audiobooki mp3
od 27,52 zł
Nasza cena: 28,56 zł 33,60 zł Taniej o: 15%

“Dla Ciebie wszystko” to wzruszająca i pełna miłości historia rozdzielonych kochanków. Kiedy ponownie się spotykają, los nie jest dla nich zbyt łaskawy.
 

Wielka i niezapomniana, młodzieńcza miłość daje o sobie znać często w najmniej spodziewanym momencie. Może się okazać, że mimo ułożonego życia i minionego czasu nie gaśnie w swej namiętności i oddaniu. W najnowszej powieści Nicholasa Sparksa po raz kolejny odnajdujemy temat gorącego romansu i miłości, jednak autor przedstawia temat w sposób nietypowy, ukazując różnobarwność ogarniających nas uczuć.

“Dla Ciebie wszystko” to historia dwójki bohaterów, których niespodziewanie połączyło coś więcej, niż zwykła przyjaźń. Poznajemy ich w momencie kiedy są już w średnim wieku, po przejściach i z bagażem doświadczeń, jednak wciąż nie potrafią o sobie zapomnieć. Dawson Cole wychował się w biednej rodzinie, która w całym hrabstwie Pamlico uchodzi za najgroźniejszą i niebezpieczną. Nikt nie chce mieć z nimi nic do czynienia. To społeczność dilerów, pijaków, agresywnych i nie szanujących swoich kobiet mężów oraz oszustów, którzy nie raz stanęli na bakier z prawem. Dawson próbuje być jednak zupełnie inny. Cichy chłopak, samotnik i zdecydowanie uczciwy w postępowaniu, zawładnął sercem młodej i pięknej dziewczyny.

Amanda Collier pochodzi z zupełnie innego środowiska społecznego. Dobrze wykształceni rodzice dbają o ukochaną córkę, która marzy o zostaniu nauczycielką. Mimo wielkiej miłości, młoda para została zmuszona do rozstania, przede wszystkim przez różnice społeczne i zdecydowany sprzeciw rodzin. Dawson Cole od tego momentu nie prowadzi szczęśliwego życia. Przez nieumyślne spowodowanie śmierci trafia do więzienia, a wyrzuty sumienia spowodowane tym zdarzeniem dręczą go przez wiele lat. Pracuje na platformie wiertniczej, bez większych ambicji i szans na zmianę. Amanda Collier ukończyła bardzo dobre studia, wyszła za mąż i urodziła trójkę dzieci, jednak nie może z czystym sumieniem stwierdzić, że jest szczęśliwa. Jej wybranek okazał się być alkoholikiem, który ukrywa ten fakt przed światem dla zachowania dobrego imienia.

Bohaterowie mają już ponad czterdzieści lat, kiedy spotykają się na pogrzebie wspólnego przyjaciela, Tuck’a. Nie wiedzą jak zareagować na swój widok, co powiedzieć na przywitanie i jak opisać to, co czują. Nie są sobie obojętni i nie potrafią zamknąć serc na powracające wspomnienia. Wszystko w nich odżywa, kobieta nie zważając na rodzinę pragnie ponownie związać się w Dawsonem. Niestety, sielanka nie trwa zbyt długo. Życie przewidziało inny scenariusz, który z pewnością wzruszy każdego Czytelnika.

Nicholas Sparks ponownie stworzył powieść, obok której nie sposób przejść obojętnie. Literatura obyczajowa stała się w ostatnich latach bardzo popularna, jednak sztuką jest stworzyć historię, którą czyta się ze łzami w oczach. O fenomenie książki świadczyć może również jej ekranizacja w 2014 roku. Michelle Monaghan wcieliła się w rolę Amandy Collier, a James Marsden wystąpił jako Dawson Cole. Film wyreżyserował Michael Hoffman.


Kilka słów o autorze

Nicholas Sparks jest amerykańskim pisarzem, który wydał wiele bestsellerowych powieści obyczajowych, jak na przykład “Pamiętnik”, “I wciąż ją kocham” “List w butelce” lub “Ostatnia piosenka”. Wiele z nich zostało również zekranizowanych.

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Lidia S. w dniu 2012-07-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  13 z 17 osób uznało recenzję za przydatną

  Polecam tę książkę, jak wszystkie inne tego autora.To historia dobra na zimowe wieczory i letnie popołudnia ,opowieść o miłosci która trwa.Swietnie się czyta.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Edyta G. w dniu 2014-10-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  22 z 36 osób uznało recenzję za przydatną

  Najnowsza powieść Sparkas, która przypomina że nie tak łatwo zerwać z opinią ,, zbira''. Główny bohater mimo usilnych działań traktowany jest przez społeczeństwo, jak najgorszy bandzior. Pocieszenie znajduje w ramionach dziewczyny, która zakochuje się w nim z wzajemnością jednak historia rozdziela ich. Spotykają się ponownie na pogrzebie swojego przyjaciela, ich miłość wybucha na nowo. Jednak ona ma już męża. Ona natomiast w splocie różnych wydarzeń staję się dawcą serca dla jej syna. Warto przeczytać

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Michał G. w dniu 2017-10-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki Nicholasa Sparksa potrafią zainteresować mnie za każdym razem, kiedy wybiorę się do księgarni. Pomimo wielkich chęci, najczęściej kończy się to na zakupie kolejnej, oczywiście najlepiej najnowszej powieści autora. Może się wydawać, że literatura obyczajowa staje się już nudna i oklepana, na pewno jednak nie dzieje się tak w tym przypadku! “The best of me”, lub też przetłumaczona na polski tytuł “Dla Ciebie wszystko” można w skrócie nazwać kolejną historią o miłości. Będzie to jednak wielkie uproszczenie i obraza dla akcji, która rozgrywa się w książce. Owszem, jest tu mowa o najpotężniejszym uczuciu, które człowiek doświadcza, ale przedstawione zostaje w zupełnie inny sposób. Nie wszystko kończy się szczęśliwie i nikt nie powiedział, że dwie, przeznaczone sobie osoby mogą być ze sobą wiecznie pomimo otaczających je przeszkód.

  Dawson Cole oraz Amanda Collier są głównymi bohaterami historii, która na zawsze zmieniła ich życie. Ona jest piękna i bogata, stanowiąca ideał dla każdego chłopaka. Pragnie się rozwijać, zdobywać wykształcenie i czerpać z życia pełnymi garściami. On jest skryty i trudno nazwać go kimś więcej, niż członkiem zbójeckiej rodziny, pełnej dilerów narkotyków i złodziei. W hrabstwie Pamlico wszyscy znają jego najbliższych i nie darzą ich szacunkiem. Potencjalnie tej dwójki nie powinno połączyć nic, jednak w rzeczywistości uczucie, które zakwitło między nimi okazało się być niezwykle silne. Związek trwał dość długo, na tyle, na ile pozwalały na to przyzwolenia społeczeństwa i ukrywanie się na sekretnych randkach. Obie rodziny nie tolerowały jednak tego mezaliansu, dlatego musiał zostać skończony i całkowicie zapomniany.

  Ponownie spotykamy się z Amandą oraz Dawsonem ponad dwadzieścia lat później, na pogrzebie ich wspólnego przyjaciela. Nie mogłem ukryć zdziwienia tym, jak odmiennie potoczyły się losy zakochanych. Kobieta okazała się być dobrze wykształconą mężatką z trójką dzieci, chociaż nie mogła nazwać siebie spełnioną ani szczęśliwą. Dawson pracował na platformie wiertniczej, wciąż bijąc się z myślami po więziennej odsiadce za nieumyślne spowodowanie śmierci. Oczywiście można było przewidzieć, że ich serca ponownie zapłoną i nigdy nie nastał moment, aby o sobie zapomnieli. Gorąco kibicowałem starej parze, obserwując powolnie zachodzące w nich zmiany. Amanda miała w końcu rodzinę, dzieci i męża, jak więc mogła zostawić to wszystko dla biednego człowieka bez wykształcenia i z trudną przeszłością? Dlaczego Dawson nie widział tego, jak bardzo nie pasowali do siebie z zewnątrz? Tutaj jednak ukazuje się mistrzostwo Nicholasa Sparksa, który w tak subtelny i przemyślany sposób potrafi sprawić, że zaczynamy wierzyć w to, iż miłość nie zna granic i nie zważa na nasze pochodzenie społeczne. Zjawia się znikąd i przejmuje władzę nad nami, nie kierując się logiką ani przesłankami z otoczenia. Takie właśnie uczucie pojawiło się między bohaterami, wyciskając ze mnie łzy wzruszenia i nie pozwalając oderwać się od lektury. Wszystko brzmi sielankowo, dlatego nie spodziewałem się, że zostanę tak brutalnie sprowadzony na ziemię. W końcu życie toczy się dalej, a przeszłość, z którą mieliśmy do czynienia nie zapomina o nas tak łatwo. Dawson wpada w kłopoty, które potrafią znaleźć go na końcu świata i… Nie chcę zdradzać dalszej części, ale naprawdę sposób, w który została poprowadzona akcja zaskakuje nie mniej niż najlepsza powieść sensacyjna!

  Jeżeli ktoś wciąż nie może przekonać się do “Dla Ciebie wszystko”, radzę spróbować obejrzeć ekranizację powieści z 2014 roku. Michelle Monaghan oraz James Marsden wcielili się w role głównych bohaterów, wzruszając widza wielokrotnie podczas seansu. Dla mnie była to dodatkowa atrakcja i powrót do przeczytanej pozycji po raz kolejny, ciągle nie mogąc o niej zapomnieć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Justyna J. w dniu 2017-02-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Jakieś dwa lata temu obejrzałam film " The Best of Me " . Zapadł w mojej pamięci już chyba na zawsze. Jednak spotykałam się bardzo często z opiniami , że film nie oddaje tego co książka . Dlatego postanowiłam , że czas sie przekonać . I to była świetna myśl . Nie mogłam się od niej oderwać. Z każdą stroną byłam ciekawa dalszych wydarzeń... Coś pięknego . Dosłownie "odlatywałam" od własnego życia - żyjąc tym co sie dzieje w książce. Piękna historia o miłości dwojga ludzi , miłości nie takiej jaką byśmy sobie wyobrażali... miłości która pozostała w bohaterach na zawsze. Końcówkę czyta sie już z zapartym tchem i zapłakanymi oczami. Polecam z całego serducha ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Zofia O. w dniu 2019-10-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejna ciekawa historia od Nicholasa Sparksa

  Nicholas Sparks będący autorem świetnie napisanych powieści jak „Pamiętnik” oraz „List w butelce” w roku 2011 przedstawił światu swoją kolejną powieść.

  „Dla ciebie wszystko” to historia dwóch osób pochodzących z kompletnie odmiennych środowisk społecznych. Dawson Cole to chłopak pochodzący z nizin społecznych, wychowany w rodzinie, która nie cieszy się zbyt dobrą reputacją. Uchodzi ona za najbardziej mściwą i niebezpieczną w całym hrabstwie Pamlico. Amanda Collier jest dziewczyną z dobrego domu. Pragnie się rozwijać, zdobywać wykształcenie, zostać nauczycielką. Pomimo, że tę dwójkę rózni o wiele więcej niż łączy to zapałali do siebie miłością. Jednak różnice w ich pochodzeniu, wychowaniu oraz nieprzychylność rodzin sprawiły, że nie mogli być razem.

  Po latach los ponownie splata ich drogi. Para spotyka się po latach w rodzinnym miasteczku, by uczcić pamięć po starym przyjacielu. Żar ich dawnego uczucia powraca. Ona wyszła za mąż, założyła rodzinę, jednak nie jest szczęśliwa. On odizolował się od świata, pracując na platformach wiertniczych i pokutując za dawno popełnione grzechy. Czy uda im się odnaleźć szczęście pomimo dezaprobaty, którą obdarzył ich cały świat? Czy może powrócą przeciwności, które staną im na drodze do miłości?

  Utwór Sparksa jest świetnie opowiedzianą historią, z którą warto się zaznajomić. Idealną do tego porą zdają się być nadchodzące, długie, chłodne, jesienne wieczory. Chwilami z zapartym tchem śledzi się kolejne kroki stawiane przez bohaterów na kartach powieści. Autor jak nikt inny potrafi przedstawić historię tak, jakby była zaczerpnięta z prawdziwego życia. Książka zawiera całą paletę towarzyszących czytelnikowi emocji radość i nadzieja przeplata się wraz z żalem i smutkiem. Choć nie jestem fanką romansów to historia, w której bohaterowie walczą na przekór z przeciwnościami losu, miło mnie zaskoczyła i urzekła. Zakładam, iż jeszcze kiedyś ponownie powrócę do tego utworu Nicholasa Sparksa, by na nowo porównać swoje zebrane myśli dotyczące tego dzieła.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Nicholas Sparks
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2014
 • Ilość stron: 400
 • Format: 14.5x20.5cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788378855200
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The best of me
 • Tłumacz: Słysz Magdalena
 • ISBN: 9788378855200
 • EAN: 9788378855200
 • Wymiary: 14.5x20.5x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Zaryzykuję dla ciebie 4/5 Nasza cena:
26,40 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaryzykuję dla ciebie

Ona – piękna kobieta o zranionej duszy. On – przystojny mężczyzna, który jest źródłem jej cierpienia. Czy miłość i namiętność okaże się silniejsza od bolesnych ran przeszłości? Kiedy krucha i zraniona Rose Jenkins wraca w rodzinne strony na ślub siostry, nie spodziewa się, że jej życie zostanie...
To wszystko przez Ciebie 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To wszystko przez Ciebie

Julia, właścicielka dużej warszawskiej firmy PR-owej, prowadzi ustabilizowane życie samotnej trzydziestopięciolatki. Nieliczne wolne chwile, których nie poświęca pracy, spędza w swoim eleganckim apartamencie na Kabatach, na ogół sama, ponieważ kolejne związki z mężczyznami szybko się kończą....
After. Tom 2. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

After. Tom 2. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później. Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy poziom, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć...
Wszystko, czego wam nie powiedziałam 5/5 Nasza cena:
25,50 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko, czego wam nie powiedziałam

Poruszający portret rodziny. Lydia nie żyje. Jeszcze tego jednak nie wiedzą… Tak zaczyna się ta znakomita debiutancka powieść opowiadająca o rodzinie Amerykanów chińskiego pochodzenia mieszkającej na prowincji w  Ohio w latach siedemdziesiątych. Lydia jest oczkiem w głowie Marilyn i Jamesa Lee;...
Pokój dla artysty 5/5 Nasza cena:
25,50 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokój dla artysty

Historia o pasji, miłości i... duchach przeszłości, które raz obudzone, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Tajemniczy Dom, w którym może się wydarzyć absolutnie wszystko. Przeznaczenie dopadnie każdego, można mu się poddać lub stanąć do walki o uczucie najbliższej osoby. Czy też o jej życie… Dwie...
Tylko dla Mężczyzn 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko dla Mężczyzn

Hochsztapler, spirytysta, obleśnik, nudziarz, uwodziciel, dzieciorób i dowcipniś. Kalejdoskop męskich charakterów znany kobietom  tak samo dobrze pół wieku temu, jak i dzisiaj. /Tylko dla mężczyzn/ to źródło niewyczerpanych inspiracji dla obojga płci. Dla kobiet - klucz do męskiego świata,  dla...
Ja wam pokażę! A nie mówiłam! 0/5 Nasza cena:
43,41 zł 49,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja wam pokażę! A nie mówiłam!

Kolekcjonerskie wydanie książek najpopularniejszej współczesnej pisarki, która zmieniła oblicze polskiej literatury i podbiła serca czytelników. Ponad 4 miliony sprzedanych egzemplarzy! Drugi tom kolekcji obejmuje Ja wam pokażę! i A nie mówiłam! Ja wam pokażę! to ciepła i zabawna opowieść o tym, że...
Ja wam pokażę 0/5 Nasza cena:
33,06 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja wam pokażę

Trzecia część przygód Judyty - najpopularniejszej bohaterki literackiej ostatnich kilkudziesięciu lat. Judyta w końcu odnalazła szczęście. Tak przynajmniej się wydaje. Naczelny dał jej awans i Judyta rozpoczyna wielką karierę dziennikarską. Córka Tosia również jest w skowronkach - zakochała się po...
Na zakręcie 5/5 Nasza cena:
28,56 zł 33,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na zakręcie

Miles Ryan, prowincjonalny szeryf, samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna Jonaha. Jego życiową obsesją jest schwytanie człowieka, który przed dwoma laty potrącił samochodem jego żonę i uciekł z miejsca wypadku. Od śmierci Missy dręczą go wspomnienia: pochłonięty pracą i synem nie odczuwa...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula