Cytrynowy sad

Autor:

Luanne Rice

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 18
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Rok wydania
2016
Inne wersje (1)
Książka, op. miękka
za 44,45 zł
Nasza cena: 32,10 zł 36,90 zł Taniej o: 13%

Produkt niedostępny

Zachwycająca opowieść o potędze miłości, sile współczucia i nadziei na lepsze jutro.


Daj się porwać zmysłowej rzeczywistości wykreowanej przez Luanne Rice. Autorka opisuje realia, w których ludzie z pozornie różnych światów odkrywają nić porozumienia. Odnajdują wspólny język zbudowany na fundamencie bolesnych doświadczeń, nieustannie karmiąc się nadzieją.

Minęło pięć lat od tragicznej śmierci córki Julii. Kobieta szuka własnego miejsca, łaknąc błogiego ukojenia. Malowniczo położony dom wujka w Malibu jawi się jako azyl z marzeń. Jednak plany Julii krzyżuje spotkanie zabójczo przystojnego Roberto, który pielęgnuje cytrynowy sad. Kobieta dostrzega w mężczyźnie bratnią duszę, bo dzieli ON podobne doświadczenia – również stracił dziecko. Niesamowitym zbiegiem okoliczności okazuje się, że córka Roberto zniknęła dokładnie pięć lat temu i od tamtej pory ślad po niej zaginął…


CZY JULIA I ROBERTO BĘDĄ WZAJEMNĄ INSPIRACJĄ DO TEGO, ABY NA NOWO OTWORZYĆ SERCA I ZAZNAĆ NAMIĘTNEJ MIŁOŚCI?

CZY PODOBNE TRAGICZNE PRZEŻYCIA ZBLIŻĄ ICH DO SIEBIE?

CZY ROBERTO ZDOŁA ODNALEŹĆ SWOJĄ CÓRECZKĘ?


Zjawiskowa opowieść o sile miłości, potędze współczucia oraz wiary w moc budowania wszystkiego od nowa…

Piękna i porywająca książka z subtelnym, acz odważnym komentarzem społecznym, który wzmacnia oddziaływanie powieści…

– "Kirkus Reviews"


Przeczytaj darmowy fragment książki


Recenzje (18)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Dziś
  po raz pierwszy czytałam książkę tej pisarki. Czytałam same dobre opinie i sam chciałam się przekonać. I wiecie, co nie zawiodłam się a nawet jestem wręcz oczarowana książką. Wzruszająca i przepełniająca po same brzegi historia miłosna.

  Luanne Rice urodziła się 25 września 1955 roku i jest autorką 25 książek. Często pisze o naturze i morzu, a duża ilość jej opowiadań/książek ma w sobie miłość i rodzinę. Zadebiutowała "Hartford Courant" opublikowanym w American Girls, kiedy miała piętnaście lat. Studiowała historię sztuki na Connecticut College, lecz opuściła je, kiedy jej ojciec zachorował. Wówczas zaczęła pisać i pracować, jako badacz w m.in. National Academy of Sciences Pierwszą książkę opublikowała w 1985 roku: "Angels All Over Town".

  Autorka książki w dokładnie opisuje nam krajobraz Gór Santa Monica. Czytając książkę miałam wrażenie, że jak zamknę oczy przeniosę się do tego magicznego miejsca. Ocean, morza szum, plaża i cytrynowy sad to tylko nieliczne miejsca, jakie znajdziecie w opisach książki.

  Julia jest osobą spokojną i nieśmiałą. Nauczycielka antropologii gdzie po wypadku samochodowym, w którym zginęli tragicznie dwie najbliższe jej osoby. Mija już pięć lat, pięć długich lat gdzie kobieta często myśli o śmierci swojej córki i chciałaby się z nią zamienić na miejsca. Postanawia odwiedzić odwiedzić swojego wujka w Malibu, aby przemyśleć i odetchnąć na nowo a może wtedy rany na sercu się zabliźnią.

  Roberto przystojny mężczyzna, który w jego życiu spotkało go też coś okropnego, z czym nie może się pogodzić. Pracuje w sadzie wujka Julii, meksykański imigrant, który opuścił swój kraj. Tak samo jak Julia cierpi po śmierci córki. Jego ból i smutek odzwierciedla się na jego twarzy.

  "Minęła chwila, nim na jego ustach zagościł uśmiech, ale kiedy już tak się stało, dotarło do niej, jak bardzo był przystojny. Miał smutek wypisany na twarzy. Ujęła ją ulga, jaka przepełniła jego oczy, kiedy ją zobaczył - zupełnie tak, jakby jej widok przyniósł mu ukojenie."

  Pisarka w książce porusza trudny temat do rozmów. Bo kto chciałby rozmawiać o utraconej bliskiej ci sercu osobie, imigracji i innych niebezpieczeństwach. A co jesteśmy w stanie zrobić i co poświęcić by odmienić swój los? Autorka zastosowała w książce narracje trzecioosobową, co dodało tylko powieści uroku. Książka od pierwszych stron intryguje i wciąga a każde kolejne strony sprawiają, że nie można się od niej oderwać. Grzechem było by gdybym nie wspomniała słowem o okładce. Przyciąga wzrok i każe stanąć na chwilę gdyż nie możemy przejść obok niej obojętnie.

  Historia ta ukazuje nam, że czasami w życiu nie układa nam się tak jak my chcemy, ale czasami kary naszego życia uśmiechają się do nas i nasze życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Może właśnie dzięki tej książce wasze podejście do życia pozwoli wam na chwilę przystanąć i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Serdecznie zapraszam was do przeczytania książki i podzielenia się ze mną waszymi opiniami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Cytrynowy sad nie jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Lauanne Rice, więc spodziewałam się, że i tym razem emocje sięgną zenitu… I tak było.

  Barwny i plastyczny język, jakim posługuje się autorka, sprawia, że pomimo trudnej tematyki, jej książki czyta się szalenie szybko…

  W przypadku Cytrynowego sadu urzekły mnie opisy scenerii urokliwych Gór Santa Monica. Czytając, miałam przed oczami wzburzone fale oceanu, plażę oraz magiczny cytrynowy sad. Opisy zachwycają na każdym „kroku”, porywając czytelnika i przenosząc wprost do opisywanych wydarzeń.

  Przyznam, że na ogół wolę, gdy w książce jest nieco więcej dialogów niż „zbitej” treści, jednak są takie tytuły, które bez długich opisów straciłyby na uroku. Cytrynowy sad idealnie wpasowuje się w ten „typ”. Opisów jest dużo, niekiedy są długie, ale ta magia, jaką w sobie mają, jest wprost nie do opisania… To po prostu się czuje, czytając…

  Autorka w Cytrynowym sadzie porusza trudną tematykę, dotycząc utraconej miłości, relacji rodzinnych oraz niebezpieczeństw, jakie czyhają na nielegalnych imigrantów. Nietypowa mieszanka dała początek pięknej, choć tak naprawdę słodko-gorzkiej opowieści o losach Julii i Roberta oraz ich rodzin.

  Lauanne Rice pokazała w książce różne odcienie i twarze miłości. Pokazała, jak trudno jest żyć ze świadomością, że nie zobaczymy już naszych najbliższych i jak trudno po takich wydarzeniach wrócić „do żywych”, jak spróbować odnaleźć równowagę i choć spróbować żyć normalnie…

  To także obraz tego, do czego zdolni są ludzie w poszukiwaniu lepszego życia. Co są w stanie zrobić i co poświęcić, by odmienić los swój i swojej rodziny. Że zaryzykują nawet życiem, byleby mieć szansę… cień szansy… nowego, lepszego życia…

  Narracja trzecioosobowa, jaką zastosowała autorka, dodawała również uroku całej opowieści. Sprawia, że książka jest lekka w odbiorze. Intryguje i wciąga od pierwszej strony… a każde kolejne sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać.

  Na uwagę zasługuje również piękna, subtelna okładka, która przyciąga wzrok i nie pozwala przejść obojętnie obok tej powieści.

  Chciałam zwrócić uwagę na jeden minus, choć z perspektywy całości, doszłam do wniosku, że jest to jednak pozytyw. No, ale muszę o tym napisać… Więc... Strasznie drażnią mnie książki podzielone na nieregularne rozdziały – wiece, o czym mowa, prawda?. Jeden rozdział ma dziesięć stron, kolejny czterdzieści, następny dwadzieścia, „następny” następny sześćdziesiąt i nagle pojawiają się rozdziały kilkunastostronicowe. W przypadku Cytrynowego sadu, na początku lektury, doprowadzało mnie to do szewskiej pasji, gdyż jest to dość nie wygodne, jeśli trzeba przerwać gdzieś pośrodku takiego „tasiemca”, ale… No właśnie „ale”. Gdy już przebrnęłam przez te „szalone” rozdziały… Przepadłam…

  Powiedzmy, że ta pierwsza „nieregularna” część daje takie poczucie spokoju, wyciszenia, natomiast te krótkie rozdziały wprowadzają dynamikę zarówno czytania, jak i wydarzeń rozgrywających się w książce, co kompletnie mnie kupiło… urzekło… pochłonęło… Zwał jak zwał… Po prostu się zakochałam.. Ach!

  Podsumowując: Cytrynowy sad do gorzko-słodka opowieść o miłości, stracie i bólu, które przeplatają się z cudownymi, malowniczymi opisami. To książka, która pochłania czytelnika i na długo zapada w pamięć. Uniwersalna. Ponadczasowa. Taką, którą koniecznie trzeba przeczytać!

  Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy tylko ujrzałam tę piękną, kojarzącą się z ciepłym klimatem, słodko-kwaśnym smakiem i cytrynowym zapachem okładkę, wiedziałam, że muszę poznać zawartą w książce historię. Szczerze mówiąc, sięgając po tę powieść, liczyłam na lekką i przyjemną lekturę, przy której się zrelaksuję i zapomnę o przygnębiającym, szarym, wietrznym i deszczowym widoku za oknem. I poniekąd tak było. Nie sądziłam jednak, że "Cytrynowy sad" okaże się być słodko-gorzką powieścią, przepełnioną tęsknotą i bólem, a jednocześnie dającą nadzieję na lepsze jutro. Zapraszam na moją opinię :)

  Luanne Rice - bestsellerowa autorka ponad trzydziestu powieści. Ich tematyka najczęściej dotyczy miłości, relacji rodzinnych, natury oraz morza. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Wiele z nich zekranizowano. Luanne mieszka w Nowym Jorku, choć dosyć często bywa też w Kalifornii Południowej.

  W 2007 roku w wypadku samochodowym giną córka i ojciec - szesnastoletnia Jenny i Peter Hughes. Julia (matka i żona) jest zrozpaczona, nie wierzy w to, co się stało i nie może pogodzić się ze stratą najbliższych. Pięć lat później, kobieta udaje się w podróż do Malibu w Górach Santa Monica, aby zająć się pod nieobecność wujka okazałą rezydencją oraz dopilnować pracowników zajmujących się cytrynowym sadem. Ma nadzieję, że w pewnym stopniu zazna spokoju i uda jej się zapomnieć o tamtym tragicznym dniu. Jednak wspomnienia nieustannie powracają, każdego dnia i każdej nocy. Pewnego dnia Julia poznaje przystojnego Roberto - zarządcę sadu cytrynowego, zatrudnianego przez wuja kobiety. Okazuje się, że wiele ich łączy, oboje stracili ukochane osoby. Dokładnie pięć lat temu zaginęła córeczka mężczyzny i przez wszystkie lata nie było z nią żadnego kontaktu, nikt nie potrafi powiedzieć, co się z nią stało, czy żyje i ewentualnie gdzie przebywa. Julia postanawia pomóc Roberto...

  Czy Julia poradzi sobie z traumatycznymi wspomnieniami? Czy podobne doświadczenia i problemy zbliżą do siebie Julię i Roberto? W jakich okolicznościach zaginęła Rose - córka Roberto? Czy uda się ją odnaleźć? Co wydarzy się w życiu Julii? Jak potoczą się dalsze losy bohaterów?

  Głównymi bohaterami powieści są Julia Hughes i Roberto Rodriguez. Julia - przed tragedią - była szczęśliwą mamą szesnastoletniej Jenny, którą kochała ponad życie, uwielbiała spędzać z nią czas, każda wolną chwilę, zawsze zabierała ją ze sobą, kiedy musiała wyjechać w celach służbowych. Pracowała jako wykładowca kontraktowy na Yale, zajmowała się antropologią kulturową. Z Peterem byli małżeństwem od kilkunastu lat, początkowo bardzo udanym i kochającym się, jednak później zaczęło się coś psuć między nimi, pojawiały się zgrzyty i nieporozumienia. Doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozwód, do którego nie doszło. To wypadek rozdzielił ich na zawsze ze sobą. Do Malibu, gdzie znajdowała się willa wujka Johna, Julia wyruszyła z ukochanym psem, który towarzyszył jej w trudnych chwilach. Byli ze sobą bardzo związani. W rezydencji położonej nad morzem i w otoczeniu cytrynowych drzew mieszkała sama. Rozmyślała, spacerowała z pupilem, wspominała, a także często odwiedzała znajomego - starszego pana o imieniu Lion, mieszkającego w pobliżu, podkochującego się w ciotce Julii. Później poznała Roberto pochodzącego z Meksyku, nielegalnie przebywającego na terenie USA od kilku lat. Był bardzo dobrym pracownikiem, chwalonym przez wujka. Każdy wolny dzień czy weekend spędzał u ojca i jego żony. Wbrew pozorom był człowiekiem bardzo samotnym, cierpiącym, obwiniającym się o stratę jego najukochańszej córeczki. Próbował jej szukać, ale bezskutecznie. Swoją dramatyczną historią podzielił się z Julią, wiedząc, że ona najlepiej zrozumie jego uczucia i rozpacz. Nie przypuszczał, że kobieta podejmie działania w celu odnalezienia Rose. Czy jej się to uda? Czy Roberto odzyska córkę?

  Autorka zastosowała w powieści narrację trzecioosobową, naprzemiennie ukazywana jest historia Julii, Roberto, a także Jacka Larry'ego - emerytowanego pracownika służby granicznej, który niegdyś zajmował się sprawą zaginięcia Rose i po kilku latach do niej powrócił. Dzięki temu zabiegowi poznajemy dokładnie uczucia każdego z bohaterów, ich przeszłość, wspomnienia, od których nie potrafią się uwolnić, traumatyczne przeżycia, które wpłynęły na ich dalsze życie, przemyślenia i nieustannie analizowane przez nich wszystkie zaistniałe fakty, a także targające nimi emocje.

  Luanne Rice porusza w książce wiele ważnych kwestii, jakże wiarygodnych, realnych i niezwykle życiowych, co sprawia, że odnosi się wrażenie autentyczności przedstawionej historii. Powieść traktuje bowiem o tragicznej i nagłej śmierci ukochanego dziecka, próbie radzenia sobie ze stratą, życiu w ciągłej niewiedzy o losie dziecka, o migracji, nielegalnych przeprawach imigrantów do innego kraju, zapewniającego im lepsze życie, pracy służb granicznych, tropieniu śladów ludzi przez specjalne grupy, o niespełnionej miłości, pięknej przyjaźni, tęsknocie, poczuciu winy, a także o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, które zapewni spokój, ukojenie i spełnienie oraz o nadziei i głębokiej wierze w szczęśliwe zakończenie. Powieść zatem cechuje wielowątkowość. Oczywiście pojawia się w niej również motyw miłosny, ale moim zdaniem został ON całkowicie zdominowany przez zagadnienia dotyczące odnalezienia nastoletniej dziewczynki, a także trudnego życia imigrantów oraz pracy jednostek zajmujących się wyłapywaniem osób próbujących nielegalnie przekraczać granice. Muszę przyznać, że w kilku momentach byłam przerażona i zaskoczona nie tylko sposobem postępowania i zachowaniem pracowników grup specjalnych wobec ludzi pragnących dostać się do kraju, który miałby zapewnić im godne życie, ale przede wszystkim dramatem rozgrywającym się na pustyni, przez którą przeprawiali się imigranci.

  Powieść napisana jest prostym, lekkim i zrozumiałym językiem. Składa się dokładnie z dwudziestu trzech kilkustronicowych rozdziałów. Czytałam ją z zaangażowaniem, dociekliwością, ciekawością, lekkim niepokojem i poruszeniem. Dialogi są żywe i wydają się szczere, a plastyczne i barwne opisy krajobrazów i miejsc stanowią idealne dopełnienie całości.

  Podsumowując, "Cytrynowy sad" to piękna powieść będąca połączeniem oryginalnej i nieszablonowej fabuły, wyraziście nakreślonych bohaterów, malowniczych opisów, łatwego i przyjemnego w odbiorze stylu oraz sporej dawki emocjonalnej. Ukazana w niej historia wzrusza, zachwyca, zaskakuje, chwyta za serce, głęboko zapada w pamięć i uświadamia, że zawsze trzeba mieć nadzieję i wierzyć, że nadejdzie kiedyś taki dzień, w którym życie nabierze jasnych i radosnych barw. Jestem bardzo mile zaskoczona tą powieścią i z chęcią sięgnę po inne książki autorki, która napisała ich ponad trzydzieści. Serdecznie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Moja opinia:

  Listopad...

  Zimny i mokry miesiąc, który przeogromnie kocha obdarowywać nas okrutnym przeziębieniem.

  Nic więc dziwnego, że w takie dni ja te człowiek woli raczej ukryć się pod ciepłym kocem aniżeli stawić czoła ponuremu światu.

  Według mnie najlepszym sposobem na jesienną chandrę jest terapia książkowa. Nic tak nie ociepla serca jak dobra i podnosząca na duchu wciągająca historia.

  "Cytrynowy sad" idealnie wkomponował się w mój jesienny gust. Historia Julii nie tylko oczarowała mnie swoją przepiękną okładką, ale i także poruszyła mnie swoim letnim promieniem nadziei.

  Fabuła i styl:

  Fabuła książki jest niesamowicie nietuzinkowa i naszpikowana dużą dawką emocji.

  Porusza serce, rozpala zmysły i nadaje życiu nutki upragnionej nadziei.

  Ta historia jest niezwykle realna, ponadczasowa i według mnie warta chwili zadumy.

  Styl autorki jest bardzo lekki i pełen emocji. Dialogi są dynamiczne i płynne, a przepiękne i barwne opisy natury nie tylko chwytają nas za serce, ale i także poruszają dogłębnie naszą czytelniczą wyobraźnie.

  Co ważne...

  "Cytrynowy sad" czyta się naprawdę bardzo szybko oraz wciągająco i to pomimo ciężkiego tematu jakim jest ból, smutek i strata.

  Bohaterowie:

  Julii to kobieta, która nosi w swoim sercu ogromny ciężar rozpaczy. Ból po stracie bliskich jest tak wielki, że kobieta ma wrażenie, że za lada moment utopi się w morzu własnego smutku.

  Co dalej z jej życiem?

  Czy istnieje dla niej jeszcze jakaś nadzieja?

  Czy może już na zawsze pozostanie w środku martwa, choć dla całego świata ciągle pozostaje żywa?

  Roberto to przystojny mężczyzna, który pracuje w sadzie wujka Julii. Jest meksykańskim imigrantem, który kilka lat temu postanowił opuścić swój kraj w poszukiwaniu lepszego jutra.

  Jednak i jego nie ominęła gorzka nuta smutku i zwątpienia. Pięć lat temu zaginęła jego ukochana córka i od tego czasu jego serce zamieniło się w ogromną otchłań bólu i cierpienia.

  Julii i Roberto - dwie zranione przez smutek dusze, które zostały okrutnie skrzywdzone przez niesprawiedliwy los.

  Czy cytrynowy sad pomoże im odnaleźć w sobie nadzieję i uleczyć ich złamane smutkiem serce?

  Szata graficzna:

  Okładka książki "Cytrynowy sad" jest według mnie bardzo pozytywnie cytrynowa.

  Odrazu wpadła mi w oko, przywołując w moim sercu obraz przepięknego lata.

  No tak...

  Ale cytryna, to nie tylko owoc pełen ciepła i miłości. To także soczysty sok, który ukrywa w sobie pewien kwaśny lecz leczniczy smak nadziei.

  I to właśnie taka "słodko-kwaśna" jest ta cytrynowa historia.

  Raz nasycona chwilami szczęścia, a raz momentami smutku i zwątpienia.

  Podsumowanie:

  "Cytrynowy sad" to fascynująca i zapierająca dech w piersiach historia, która zachwyci Cię nie tylko pięknem szczerej miłości, ale i także pewną szczyptą magii, która za sprawą iskierki nadziei rozpali w Tobie dawną radość życia.

  Polecam gorąco!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Często sięgam ostatnio po biografie sportowe i klasykę, do której wracam po latach, mniej natomiast w moim czytelniczym menu obyczajówek, choć to właśnie bez nich nie wyobrażałam sobie kiedyś życia. Dobrze było wrócić do tego ważnego dla mnie rodzaju literatury, przed „dobrze” dodałabym jeszcze „bardzo”, jako że wróciłam do niego przy okazji tej właśnie książki.

  Trudno wyobrazić sobie większy ból niż ten, który staje się kogoś udziałem po stracie najbliższej osoby, zwłaszcza jeśli tę osobę nosiło się kiedyś pod sercem. Julia taką stratę przeżyła, chociaż czas, który po niej nastąpił, ciężko nazwać życiem. Julia po prostu egzystowała. Ten rodzaj cierpienia okaleczonego rodzica może w pełni pojąć chyba tylko ktoś, kto przeszedł przez podobną traumę. Roberto rozumie Julię, doskonale ją rozumie. Tę dwójkę pozornie dzieli wszystko – status społeczny, narodowość, a nawet stosunek władz do ich pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych, łączy zrozumienie dla bólu tej drugiej strony. Czy to wystarczy, by połączyło ich uczucie? Czy zastygłe w cierpieniu przez lata serca potrafią w ogóle zabić jeszcze mocniej? A może nie ma w nich miejsca na nic poza rozpaczą?

  Zaskakująca. Tej cechy na pewno książce odmówić nie sposób. Zazwyczaj wcześniej odgaduję, jak to wszystko się skończy. Tu następujące po sobie wydarzenia nie były dla mnie oczywiste, a zaskoczenie to ważny element lektury. To dzięki niemu nie odkładasz książki, choć zegar nieubłaganie tyka, a jutro do pracy. I jeszcze tylko jeden rozdział. I jeszcze jeden.

  Ulubione cytaty:

  „Są myśli zbyt przerażające, żeby dopuścić je do siebie”

  „Kocham całą sobą. Nie zmieniłabym tego, nawet jeśli miałoby mnie to zabić”.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 13 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Cytrynowy chleb z ziarnkami maku 5/5 Nasza cena:
30,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cytrynowy chleb z ziarnkami maku

Miasteczko na Majorce. Dwie siostry, Anna i Marina, spotykają się po piętnastu latach, aby sprzedać młyn i piekarnię, które odziedziczyły po nieznajomej kobiecie. Anna prowadzi wygodne życie u boku mężczyzny, którego już nie kocha. Marina oddaje się pracy w szeregach Lekarzy bez Granic w krajach...
Nagi sad 0/5 Nasza cena:
30,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nagi sad

Debiut literacki wielkiego pisarza Nagi sad to przejmująca opowieść o miłości ojca i syna. To miłość wyrażana w milczeniu, domysłach, drobnych gestach i nieustannym poszukiwaniu siebie nawzajem. To relacja najbliższych sobie osób, w której syn próbuje sprostać marzeniom ojca. Bohater wykształcony w...
Cytrynowy stolik 0/5 Nasza cena:
25,19 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cytrynowy stolik

Zbiór opowiadań autora słynnego "Poczucia kresu", laureata Nagrody Bookera, to proza tyleż wyrafinowana, elegancka i zaskakująca, co łatwa w odbiorze. Barnes zmienia formy, żongluje humorem i liryzmem, przenosi nas do dziewiętnastowiecznej Szwecji, by opisać niespełniony romans, a za chwilę...
Zmiana. Black. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zmiana. Black. Tom 1

Pierwszy tom bestsellerowej serii Black! Anna Dziewczyna znikąd, trochę zagubiona w dorosłej rzeczywistości, dostaje szansę na lepsze życie od losu i od mężczyzny, którego nie potrafi wyrzucić z pamięci od czasu ich pierwszego spotkania. Nicolas Niezbyt arogancki, niezbyt władczy, ale samotny, mimo...
Sąd ostateczny 5/5 Nasza cena:
28,27 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sąd ostateczny

Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz w pojedynku z naśladowcą Hansa Memlinga Emil Żądło, który zrezygnował z pracy w policji na rzecz dziennikarstwa, przeżywa kryzys. Kryzys wieloraki: związany z pracą, z brakiem natchnienia na nowy artykuł, z finansami, z uczuciami, z...
Moja cytrynowa Sycylia 0/5 Nasza cena:
15,04 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja cytrynowa Sycylia

Czy sycylijski gaj cytrynowy to dobre miejsce, żeby zacząć wszystko od nowa? Nowy początek na Sycylii, w pięknym miasteczku na wzgórzach razem z najlepszym przyjacielem Lenniem – czy tego właśnie trzeba Zeldzie? W końcu przy kim lepiej się ustatkować niż przy mężczyźnie, który zna cię jak nikt...
Lato, które się zaczyna 5/5 Nasza cena:
20,73 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lato, które się zaczyna

Czy tylko jedna miłość może być przeznaczona na całe życie? Rodziny Reigów i Balartów przyjaźnią się od lat. Roser i Elvira będąc w ciąży ustalają, że ich dzieci połączy wielka miłość. Na świat przychodzą Júlia i Andreu, których łączy przyjaźń ich matek oraz doroczna tradycja wspólnego spędzania...
Gwiazdy, które spłonęły 4/5 Nasza cena:
30,06 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiazdy, które spłonęły

Gdy rutyna i szara codzienność popychają ku zdradzie – czym może się skończyć skok w bok? Claire Spruce jest idealną żoną, dobrą matką i przykładną kobietą z przedmieścia. Mogłoby się wydawać, że niczego więcej jej do szczęścia nie potrzeba. Jednak kobieta ma swoje problemy, które nie dają jej...
Zapach wspomnień 5/5 Nasza cena:
21,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach wspomnień

Historia wielkiej miłości i pasji, których nie zniszczyła nawet wojna Kiedy w 1939 znana francuska perfumiarka Danielle wchodzi na pokład luksusowego liniowca, który płynie do Europy, nie wie jeszcze, że ta podróż odmieni jej życie na zawsze. Na pokładzie statku ona i jej mąż dowiadują się o...
Rozmerdane święta 4/5 Nasza cena:
21,92 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmerdane święta

Szukasz bożonarodzeniowej powieści o miłości? Jesteś na najlepszym tropie! Olgierd oddaje się pracy polonisty. Krystyna ubolewa nad kawalerskim życiem swojego syna. Świat Sary kompletnie się zawalił. Stanisława opuściła żona, a Małgorzata odczuwa trudy samotnego macierzyństwa. Pewne zbiegi...
Po prostu Marta 4/5 Nasza cena:
34,55 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po prostu Marta

Jak rodzinne tajemnice wpływają na to, kim stajemy się w dorosłym życiu? Marta to młoda i zepsuta Meksykanka, która pochodzi z bogatej i wpływowej rodziny. Dobre nazwisko i zamożni rodzice sprawiły, że przyzwyczaiła się zawsze dostawać to, czego chce. Wszystko się zmienia, kiedy jej macocha, którą...
Przepowiednia 5/5 Nasza cena:
34,36 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przepowiednia

Pełna tajemnic opowieść o przeznaczeniu, które zawsze nas odnajdzie Semele jest badaczką starożytnych rękopisów w ekskluzywnym domu aukcyjnym na Manhattanie. Kiedy trafia na bezcenny manuskrypt z czasów Kleopatry opisujący historię pewnej talii tarota, wie, że to najważniejsze odkrycie w jej...
Wybrane bestsellery
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Najlepsza książka dziecięca 2015 roku w konkursie Empiku "Przecinek i Kropka". Tytuł Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy. Nominacja literacka do Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY! Niezwykle śmieszne bajki o skarpetkach napisała Justyna Bednarek, a książkę zilustrował Daniel de...
Nie dla mnie 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Smak świąt. Ponad 100 przepisów i porad 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Smak świąt. Ponad 100 przepisów i porad

Nowe wydanie świątecznego bestsellera Agnieszki Maciąg, której książki sprzedały się w łącznym nakładzie 500 tysięcy egzemplarzy. To książka na święta, ale nie tylko. Opowiadam o tym, jak oswoić i zaczarować zimę. Co zrobić, aby ten trudny czas uczynić miłym, dobrym i pięknym. Dzielę się tutaj nie...
Nie powinniśmy 0/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie powinniśmy

„Nie powinniśmy” to najnowsza gorąca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez polskie miłośniczki romansów Vi Keeland! Upalne lato to idealna pora roku na poczytanie gorącego romansu. Według wielu osób nikt nie umie tak doskonale podgrzać atmosfery w książce jak właśnie Vi Keeland.  Autorka...
Panie Czarowne 4/5 Nasza cena:
31,04 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Panie Czarowne

Przyszedł na nie czas Zawsze są przynajmniej trzy. Może być więcej, ale nigdy mniej. Psotna dziewka, chutliwa matka i groźna, samotna starucha. Obdarzona pierwotną mocą Trójnia. Głuchołazy, małe miasteczko na polsko-czeskim pograniczu, mają w herbie kozi łeb. To miejsce, gdzie w XVII wieku wieszano...
Sanatorium Zagłada 5/5 Nasza cena:
29,24 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sanatorium Zagłada

Nikt nie miał prawa skazać na śmierć drugiego człowieka, nikt nie miał też prawa odebrać mu bez jego winy wolności. Lew Wilcek to potomek prastarego rodu, wychowywany w całkowitym odosobnieniu i przeświadczeniu, że wciąż trwa belle époque. Człowiek dawnych ideałów oraz minionych wartości, który...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki 5/5 Nasza cena:
17,43 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy! Czy u Was jest podobnie? Nie martwcie się, w końcu na pewno się uda. Wystarczy trochę...
Złamane więzi 5/5 Nasza cena:
31,63 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złamane więzi

Czwarty tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”! Kiara i Nino ze Złamanych emocji powracają! Kiara zawsze marzyła o kochającej się rodzinie. Nigdy nie sądziła, że stworzy ją z jednym z braci Falcone. Teraz ma coś, o co warto walczyć. Nino i Kiara zostali naznaczeni przez traumatyczne...
Ring 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ring

Carter Daring jest zawodowym bokserem. Przygotowuje się do walki, która może okazać się przepustką do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej. Któregoś dnia, wracając z treningu natyka się na przewrócony samochód. Wzywa pogotowie i jedzie do domu, ale widok, który ujrzał na miejscu...
Panna z Bajki 0/5 Nasza cena:
30,64 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Panna z Bajki

Taką Katarzynę Michalak pokochały Polki! „Panna z bajki” to uroczy, zaskakujący i romantyczny powrót autorki! Hania Ruczaj ma dwie wielkie miłości: pisanie scenariuszy filmowych oraz uroczy, wtulony w zieleń lasu domek, który nazwała Bajką. To w nim chroni się przed światem. I w nim stara się...
Singielka 0/5 Nasza cena:
19,01 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Singielka

Singielka. Saga rodziny Donellów Meg ucieka przed Erickiem do Londynu. Tam postanawia zacząć życie od nowa. Znajduje mieszkanie, pracę w uroczej kawiarni i ludzi, którzy stają się jej nowymi przyjaciółmi. Wśród nich jest Tom, syn szefów dziewczyny i chyba ostatni porządny facet. I gdyby nie wyrzuty...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula