Bezgwiezdne morze

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
608
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
Książka, op. miękka
za 37,36 zł
eBook, mobi, epub
za 28,59 zł
Nasza cena: 45,19 zł 59,90 zł Taniej o: 25%

Bestseller "New York Timesa"

Głęboko pod powierzchnią ziemi, na brzegach Bezgwiezdnego Morza istnieje labirynt tuneli i komnat pełnych opowieści. Przejścia do tego sanktuarium są często ukryte, niekiedy w lasach, niekiedy w domach, a niekiedy pozostają na widoku. Jednak ci, którzy szukają, znajdą. Ich drzwi na nich czekają.

Zachary Ezra Rawlins szuka swoich drzwi, choć o tym nie wie. Podąża za syrenim śpiewem, niesiony niewytłumaczalną pewnością, że pisany jest mu inny świat. Po odkryciu na półkach uczelnianej biblioteki tajemniczej książki pogrąża się w lekturze i daje porwać opowieściom o zakochanych na zabój więźniach, zaginionych miastach i bezimiennych akolitach. Na jednej ze stron Zachary niespodziewanie natrafia na zdarzenie z własnego dzieciństwa, w niewiarygodny sposób spisane w książce starszej od niego...


O książce

Ten list miłosny do bibliofilów jest jak niepokojący sen, osadzony w najgłębszych emocjach. Rzeczywiści wstrząsający.

Publishers Weekly

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Pewnego dnia syn wróżbiarki, Zachary Ezra Rawlins, znajduje w bibliotece tajemniczą książkę. Jej historia w bibliotecznym indeksie jest mglista i niepełna, ale Zachary wie, że powinien ją przeczytać. Na którejś ze stron Zachary natrafia na opis chłopca, który stojąc przed namalowanymi na ścianie drzwiami zastanawia się, czy powinien je otworzyć. Z niedowierzaniem i przerażeniem Zachary uświadamia sobie, że ten fragment jota w jotę przypomina zdarzenie z jego przeszłości, gdy to właśnie ON stał przed takimi samymi drzwiami. Jak to możliwe, skoro książka powstała wiele lat przed jego narodzinami? Gdy któregoś dnia na drodze Zachary`ego pojawiają się kolejne tajemnicze drzwi, wie, że tym razem nadszedł właściwy czas, by je otworzyć...

  I tak oto rodzi się opowieść, która zabiera nas, czytelników, do podziemnego świata, pełnego tuneli i mrocznych pomieszczeń, w których królują książki, a snute w nich opowieści krążą po bezlicznych korytarzach. Tu czas nie ma znaczenia; przeszłość, przyszłość i teraźniejszość mieszają się ze sobą, tworząc iluzoryczną przystań nad tytułowym Bezgwiezdnym Morzem.

  Czym ta książka właściwie jest? Baśnią o Morzu? Biografią Zachary`ego? Romansem o Czasie i Fortunie? Opowieścią o opowieści? Ogromnie zagmatwana, tworząca swoisty literacki labirynt, w którym nie można się nie zgubić. Oto wieczna zabawa z czasem i przestrzenią, żonglowanie wydarzeniami, z oswajaniem życia i śmierci w tle. A nad tym wszystkim bzyczące pszczoły, rozrzucone tu i ówdzie papierowe gwiazdy i drzewa z kluczami zamiast liści (skąd wiesz, czy któryś z nich nie pasuje właśnie do Twoich drzwi?). I nigdy nie wiadomo, co nas czeka na kolejnej stronie, za kolejnymi drzwiami, gdzie żywi umierają lub giną, a martwi ożywają, odnajdują się, krocząc wciąż dalej i dalej po ścieżkach nigdy niekończącej się opowieści, która żyje, dopóki ktoś ją opowiada.

  Piękna książka, prowadzona w spokojnej i nostalgicznej narracji; książka, którą chce się czytać a choćby tylko dla samego czytania. Bo tu nie o to chodzi, by uważnie śledzić fabułę i podążać za biegiem wydarzeń aż do nieuchronnego finału, ale o to, by obcować z pięknem opowieści, pięknem literatury, zatracić się gdzieś pomiędzy rzeczywistością a fikcją literacką, stać się samemu sobie sterem, żeglarzem, okrętem na gęstych miodowych wodach Bezgwiezdnego Morza.

  Pomyślnych wiatrów!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Erin Morgenstern Bezgwiezdne Morze, "Papier jest kruchy, nawet gdy jest zeszyty i oprawiony w płótno lub skórę. Większość opowieści w Przystani nad Bezgwiezdnym Morzem utrwala się na papierze. W książkach lub zwojach, lub na powieszonych na suficie papierowych ptakach. Inne opowieści są jeszcze delikatniejsze. Na każdą historię wyrytą w skalę przypada wiele spisanych na jesiennych liściach albo wplecionych w pajęczą sieć. Niektóre historie owija się jedwabiem, żeby ich kartki nie rozsypały się w proch, a fragmenty tych, które nie przetrwały, zbiera się i trzyma w urnach. To delikatne byty. Mniej solidne niż ich krewni, czytani na głos i wykuwani na pamięć. A zawsze znajdzie się ktoś, kto marzy o płonącej Aleksandrii. Zawsze tacy byli. Zawsze będą."

  Nie mogłam oprzeć się zacytowaniu tego, dość długiego, fragmentu książki. Baśnie, przypowieści, opowieści, mity, mogące przetrwać wieki bądź bardzo ulotne, pełne tajemnic, niebezpieczeństw i emocji, skryte przed zwykłymi śmiertelnikami w magicznej krainie pełnej przeróżnych książek. Pewnego dnia dzięki tajemniczej, odkrytej w bibliotece książce, przed Zacharym uchylą się drzwi do tego niezwykłego świata. Zaciekawiony odnalezieniem fragmentu swojego życia w jednej z powieści, zostanie do niego wciągnięty i będzie zmuszony balansować pomiędzy jawą a snem, prawdą a fałszem. Odkrywając krok po kroku oniryczny świat akolitów, strażników, kustoszy, powoli odczytywać będzie pojawiające się na swojej drodze symbole.

  Kolejne otwierane przez autorkę szufladki z opowieściami powodowały, że świat Bezgwiezdnego Morza coraz bardziej mnie pochłaniał. Wydawałoby się, że w ogóle do siebie nie pasują, a jednak jak ludzkie losy, współzależą od siebie i splatają się na różnych etapach. Niejednoznaczność, wielowymiarowość, magiczna aura, spowite w niezwykłą tajemnicę, powodowały, że nie mogłam się oderwać od lektury. Chociaż po literaturę z gatunku fantasy sięgam niezbyt często, Bezgwiezdne Morze z pewnością będę długo pamiętać.

  Pojawia się tutaj również sporo odniesień do światowej literatury pięknej. Wyczuwalna jest inspiracja niektórymi książkami. Lubiący klimat Opowieści z Narni, Alicji w Krainie Czarów, Cienia wiatru czy Przygód Sindbada Żeglarza na pewno nie poczują się rozczarowani. Książki, które istnieją i które zostały wymyślone przez autorkę, będą przeplatać się ze sobą tworząc pełen niedopowiedzeń klimat.

  Nasuwa mi się nieco współczesne porównanie Bezgwiezdnego Morza do gry komputerowej, gdzie uczestnik sam może wybrać drogę, którą pragnie podążać ze swoim bohaterem. W zależności od powziętej decyzji, różne mogą być jego późniejsze losy. Tak też chcę myśleć o zakończeniu tej cudownej opowieści.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Bezgwiezdne Morze" czekało na mojej półce rok, ale w końcu udało mi się zmotywować i zacząć ją czytać. Szczerze nie przeczytałam jej opisu ani razu (kupiłam ją ze względu na okładkę, to dosyć typowe dla mnie, jestem sroką i dobrze mi z tym), dlatego doznania były jeszcze lepsze. W końcu nie miałam pojęcia czego się spodziewać, specjalnie też nie czytałam opinii innych (chociaż to było raczej spowodowane tym, że zapomniałam o istnieniu tej książki).

  Odbiegłam od tematu, pora wrócić. "Bezgwiezdne Morze" to książka o książkach, co na starcie sprawiło, że moja sympatia do tej pozycji zapłonęła. Ten motyw, o ile jest dobrze poprowadzony, sprawia, że czytelnik zatapia się w historiach. Tak też było w przypadku tej książki. Sam początek już jest intrygujący (a ten język! Cudowna stylizacja, miód na moje oczy i serce). Niewiele mówi, co będzie dalej, podsyca jednak ciekawość, dlatego przekręca się stronę, dwie, a nim się orientujesz, jesteś już w połowie książki (jeśli się szybko czyta, ja czytałam ją razem sześć godzin, bo się tak wciągnęłam).

  Gdy poznajemy Zachary'ego (zarazem głównego bohatera) jest ON w trakcie pisania magisterki z gier wideo (co przypomniało mi o zbliżającej się sesji, nie fajnie). Chłopak jest nerdem, na dodatek introwertykiem, co skutkuje przyjaźnią z ekstrawertyczną osobą (przynajmniej takie odniosłam wrażenie). Zachary mimo pociągu do gier (nie mogłam znaleźć innego określenia w głowie, a główkowałam pięć minut, do bani) czuje go również do książek (nie dziwię mu się) i to właśnie sprawia, że Zachary zaczyna przygodę swojego życia. Znaleziona w bibliotece książka, która zawiera w sobie ślady jego przyszłości. Zachary jest jednocześnie przerażony i zaintrygowany, dlatego postanawia poprowadzić śledztwo. Prowadzi go ono do miejsca, o którym do tej pory mógł jedynie czytać, do miejsca magicznego.

  Powrócę jeszcze do kwestii języka, może być ON problematyczny. Mnie przede wszystkim zachwycił, jest delikatny, bogaty, bardzo poetycki. Momentami stylizowany na gawędę (przynajmniej ja to tak odebrałam). Szczególnie dało się to wyczuć przy baśniach, ale również pod koniec książki. Kolejnym elementem, który może utrudniać czytanie, jest skakanie. Raz bajka, raz wątek fabularny, a raz przerywnik. Człowiek może się po prostu zgubić, mi osobiście to nie przeszkadzało. Było to wyzwanie dla mojego mózgu, ale czułam się jak podróżnik w puszczy, przedzierający się przez chaszcze, co może było męczące, ale nowe i ekscytujące, bo nie wiedziałam co znajdę, w tym przypadku, na drugiej stronie. Taki też zabieg plątania buduje atmosferę całej książki. Z jednej strony mamy baśnie, nie zawsze kończące się szczęśliwe, z drugiej akcję właściwą, która z początku nastręcza dużo pytań, które później powoli się wyjaśniają, chociaż niektóre rzeczy pozostają zagadką.

  Co do zagadek to chyba największą tajemnicą owiane są postacie poboczne. Mirabel (ostatnio skończyłam Encanto i jak zobaczyłam to imię to aż pisnęłam), Kunstosz i oczywiście Dorian. Do końca dokładnie niewidomo kto jest kim, jednak nie jest to moim zdaniem minus. Nie wszystkie tajemnice muszą być w końcu rozwiązane, w końcu taka nuta tajemniczości jest czymś ciekawym w odbiorze. Co do postaci to był tu świetnie poprowadzony wątek LGBT. Był przedstawiony naprawdę w wysublimowany sposób, niemal poetycko. Czytając niektóre opisy, moje serce się roztapiało.

  Ode mnie leci zdecydowana piątka. Pozycja naprawdę godna polecenia, jeśli ma się ochotę na poważniejszą i bardziej wymagającą lekturę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeśli zatęskniliście za pisaniem pani Morgernstern, ta książka was nie zawiedzie. Magiczny klimat od pierwszej strony was oczaruje a historia głównego bohatera zachwyci. Bardzo przyjemnie się ją czyta i niechętnie opuszcza świat, który Erin stworzyła. Ta książka trochę uleczyła moją pustkę po "cyrku nocy". Polecam wszystkim marzycielom

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka to dla mnie magia w najczystszej postaci. Przeniosłam się do innego świata. Może i nieco mnie przerażał, ale jednocześnie mnie fascynował. Nie wiedziałam, dokąd mnie zaprowadzi.

  Kompozycja tej powieści nie należy do najłatwiejszych. Mamy bowiem do czynienia z powieścią szkatułkową. Składają się na nią odrębne opowiadania, których połączenie daje pełen obraz fabuły. Zdecydowanie odradzam czytanie tej książki do poduszki, trzeba podejść do niej z otwartym umysłem. W przeciwnym wypadku możecie dość szybko pogubić się w tym, co się dzieje.

  To książka wymagająca, ale warto poświęcić swój czas, by odkryć jej piękno. Trzeba być uważnym w trakcie lektury, żeby nic nam nie umknęło. Nic nie jest oczywiste i nie można przewidzieć tego, co się za moment wydarzy. Wiem, że to nie będzie książka dla każdego. Wielu czytelników może się od niej odbić ze względu na jej konstrukcję i to, ile w sobie zawiera alegorii. Nie każdy lubi książki, w których trudno właściwie opisać główną oś fabuły. Nie do każdego przemówią też opowiadania w takiej formie. Często bowiem jesteśmy wrzuceni w bieg zdarzeń i przechodzimy do kolejnych. Trudno też mówić o wykreowaniu postaci, nie mamy czasu, by się z nimi zapoznać. Nie jest to jednak zarzut z mojej strony. Rozumiem, dlaczego autorka zdecydowała się na taki zabieg.

  Dla mnie to było coś wspaniałego. Oderwałam się na chwilę od rzeczywistości. Tego mi było trzeba. Na dodatek książka jest przepięknie wydana. Jeśli macie wśród swoich bliskich kogoś, kto lubi wymagające, oniryczne niemal książki, możecie zastanowić się nad kupieniem tej książki na prezent dla tej osoby.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -39%
  Księgi zapomnianych żyć

  Księgi zapomnianych żyć

  Wyobraź sobie świat, w którym książki są zakazane, a ich czytanie jest uważane za zbrodnię. Wyobraź sobie świat, w którym każde złe wspomnienie i nawet największa rozpacz mogą zostać całkowicie wymazane z pamięci. Wyobraź sobie świat, w którym możesz ukryć każdą krzywdę i niegodziwość, jakich...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,48 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -27%
  Miedziaki

  Miedziaki

  W swojej nowej powieści – po bestsellerowej, uhonorowanej Nagrodą Pulitzera i National Book Award „Kolei podziemnej” – Colson Whitehead z właściwym sobie geniuszem podejmuje kolejny dramatyczny wątek z historii Ameryki. Tym razem akcja rozgrywa się na Florydzie w latach 60. XX wieku, a fabuła...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,45 zł 38,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -25%
  Republika Smoka. Trylogia Wojen Makowych. Tom 2

  Republika Smoka. Trylogia Wojen Makowych. Tom 2

  Gniew. Gniew zmieniający duszę w rozszalały ogień, którego nigdy nie da się ugasić. Oto cały świat Rin. Chwyciła los za gardło i wyrwała mu z trzewi swoją przyszłość- dostała się do Akademii Sinegardzkiej a potem dalej, dzień po dniu, walczyła by ją skończyć. Tylko po to, by patrzeć, jak jeden po...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 37,65 zł 49,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Gdzie śpiewają raki

  Gdzie śpiewają raki

  Jak długo zdołasz chronić swoje serce? Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase`a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,44 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -50%
  Kształt serca

  Kształt serca

  „Kiedy Amaia Salazar miała dwanaście lat, na szesnaście godzin zgubiła się w lesie. Znaleziono ją nad ranem trzydzieści kilometrów na północ od miejsca, w którym zeszła ze ścieżki, leżącą bez ducha w ulewnym deszczu. Ubranie miała osmalone niczym czarownica uratowana ze stosu (...)”. W sierpniu...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 22,45 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -35%
  Opowieść Podręcznej

  Opowieść Podręcznej

  Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,79 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -20%
  Moja mroczna Vanesso

  Moja mroczna Vanesso

  Genialna i oszałamiająca… Książka, którą musi przeczytać każdy - Gillian Flynn Podporządkowała swój świat tylko jemu. A ON totalnie nią zawładnął. On - czterdziestodwuletni intrygujący nauczyciel literatury. Nie była jedyną dziewczyną w jego życiu. Inne, już jako dorosłe kobiety, szukają...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,99 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -25%
  Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

  Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

  Nagroda Literacka Nike 2020! Baśń jest próbą stworzenia na nowo mitologii Galicji. Nie jest powieścią historyczną, i choć napisana z dużym szacunkiem dla ówczesnych realiów społecznych, obyczajowych i politycznych, to zawieszona pozostaje między historią a mitem. Wyrasta z legend, w które obrosła...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 33,95 zł 45,00 zł
  w magazynie
 • -33%
  Niewidzialne życie Addie LaRue

  Niewidzialne życie Addie LaRue

  „Nigdy nie módl się do bogów, którzy odpowiadają po zmroku”. Francja, rok 1714. Uciekająca sprzed ołtarza młoda dziewczyna imieniem Adeline popełnia niewyobrażalny błąd. Zawiera umowę z diabłem. Faustowski pakt nakłada na nią ograniczenie – możliwość wiecznego życia bez szansy na bycie zapamiętaną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 33,26 zł 49,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -39%
  Zła królowa. Elfy ziemi i powietrza. Tom 1

  Zła królowa. Elfy ziemi i powietrza. Tom 1

  Magiczny i fantastyczny świat, w którym toczy się odwieczna walka między dwoma królestwami elfów, znany polskiemu czytelnikowi z trylogii ,,Okrutny książę” i innych książek autorki. Szesnastoletnia Kaye jest współczesną koczowniczką. Uparta i niezależna, podróżuje z miasta do miasta z zespołem...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,23 zł 39,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Czarna bezgwiezdna noc 5/5 Nasza cena:
27,16 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna bezgwiezdna noc

Zbiór 4 minipowieści mistrza grozy, które ujawniają jedną wspólną tajemnicę – ciemną stronę każdego z nas. Niezwykłe opowiadania, połączone tematem kary, zostały wzbogacone posłowiem Kinga, w którym autor opisuje inspiracje do powstania każdego z nich. "Wierzę w to, że w każdym człowieku jest drugi...
eBook Bezgwiezdne morze mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,59 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Bezgwiezdne morze mobi epub

BESTSELLER NEW YORK TIMES'A Głęboko pod powierzchnią ziemi, na brzegach Bezgwiezdnego Morza istnieje labirynt tuneli i komnat pełnych opowieści. Przejścia do tego sanktuarium są często ukryte, niekiedy w lasach, niekiedy w domach, a niekiedy pozostają na widoku. Jednak ci, którzy szukają, znajdą....
W kręgu Crome 5/5 Nasza cena:
35,78 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W kręgu Crome

Nie publikowana dotychczas w Polsce pierwsza powieść Aldousa Huxleya – autora „Kontrapunktu”, „Diabłów z Loudun” oraz innych dzieł, które weszły na trwałe do kanonu literackiego XX wieku. Jest rok 1919, a w starym dworze Crome położonym w „zielonym sercu Anglii” spotyka się doborowe towarzystwo:...
1984 0/5 Nasza cena:
42,94 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

1984

Jedna z najsłynniejszych powieści XX wieku! Nowe tłumaczenie, obnażające współczesne formy zniewolenia. Okrutna i sugestywna wizja świata, w którym rządzi przemoc i strach, a władza panuje nie tylko nad losem człowieka, ale też nad jego myślami i uczuciami. Boleśnie aktualna opowieść o pragnieniu...
Diabły z Loudun 0/5 Nasza cena:
45,19 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabły z Loudun

Niezwykła, wielowątkowa książka Aldousa Huxleya jest opowieścią o demonicznym opętaniu, fanatyzmie religijnym, torturach, masowej histerii, nienawiści, walce politycznej i tragedii ludzkiej. Katolicki ksiądz Urbain Grandier spłonął na stosie we francuskim mieście Loudun w 1634 r. Czy jednak...
Papuga Flauberta 0/5 Nasza cena:
26,72 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Papuga Flauberta

Przewrotna powieść, esej i przewodnik po meandrach ludzkiej, niedostępnej innym, duszy. Słynna biografia słynnego autora. Narratorem tej oryginalnej książki jest fikcyjny biograf Flauberta, Geoffrey Braithwaite, z zawodu lekarz. Próbuje poznać swego idola przez pryzmat jego stosunku do ludzi,...
Wymiary życia 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wymiary życia

HOŁD ZŁOŻONY MIŁOŚCI I WNIKLIWA ANALIZA SMUTKU Na Wymiary życia składają się trzy odrębne, pozornie niezwiązane ze sobą, a równocześnie splecione wątki, w których Barnes próbuje uporać się ze stratą ukochanej żony. W pisarstwie Barnesa widać aforystyczną prostotę, spokój i głębię... Wymiary życia...
Czarne słońce 0/5 Nasza cena:
38,20 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarne słońce

Koniec świata, jaki znasz W ojczyźnie przyszłości wrogowie pozbawieni są wszelkich praw. A wrogiem jest każdy Inny, każdy Obcy. Odgrodzona od dogorywającej Europy, rządzona przez Ojca Premiera, Wielka Polska nigdy nie zostanie zalana przez hordy uchodźców, nie będą panoszyć się w niej zdrajcy i...
Wiek mądrości 0/5 Nasza cena:
19,72 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiek mądrości

Rzadko zdarzało mi się czytać tak inspirujące i ważne wspomnienia kogoś, kto przeżył Holocaust. Sięgnijcie po książkę Caroline Stoessinger Stulecie mądrości, opowiadającą o zmaganiach i zwycięstwach Alice Herz-Sommer. Naprawdę warto.- Elie Wiesel, laureat Pokojowej Nagrody Nobla 1986Opowieść...
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia 5/5 Nasza cena:
25,16 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje...
Potęga podświadomości 0/5 Nasza cena:
25,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potęga podświadomości

Potęga podświadomości to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Teraz do rąk czytelników trafia nowe wydanie uzupełnione komentarzami z...
Niezwykłe prawa kosmicznej mocy umysłu 5/5 Nasza cena:
26,08 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niezwykłe prawa kosmicznej mocy umysłu

Ta niezwykła książka pomogła milionom ludzi odkryć i zastosować prawa kosmicznej mocy umysłu w życiu codziennym. Połączenie wglądu w światowe religie z odkryciami współczesnej psychologii wynosi nasze rozumienie duchowości na całkiem nowy poziom. Poradnik zawiera opis technik umożliwiających...
Wybrane bestsellery
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
77,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
LEGO Minecraft Królicza farma 21181 5/5 Nasza cena:
109,19 zł 139,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Królicza farma 21181

LEGO® Minecraft® Królicza farma 21181 - zestaw konstrukcyjny i króliczy domek do zabawy; świetny prezent dla graczy w Minecrafta; zawiera tresera, króliki i zombie; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (340 elementów) Przygody z gry Minecraft® w domu w kształcie ogromnego królika Zbuduj...
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach 5/5 Nasza cena:
28,30 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach

W maju 2014 roku Sonia Faleiro zobaczyła w mediach społecznościowych zdjęcie: ciała dwóch młodych dziewczyn wiszące na drzewie. Internauci pisali, że dorastające w Indiach kuzynki, czternastoletnia Lalli i szesnastoletnia Padma, zostały zgwałcone i zamordowane przez mężczyzn z wyższej kasty....
Noc na ulicy Czereśniowej 5/5 Nasza cena:
24,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc na ulicy Czereśniowej

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Nocna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Zapada noc. Ludzie i zwierzęta układają się do snu. Ale nie wszyscy spędzą tę noc w ciepłym łóżku....
Serce wiedźmy 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce wiedźmy

„Serce wiedźmy” to czerpiąca z nordyckich legend, ponadczasowa opowieść o miłości i zdradzie, przyjaźni i lojalności. Umierają ludzie. Umierają bogowie. Ona wciąż trwa. Opowieść o Angerbodzie rozpoczyna się tam, gdzie inne historie o wiedźmach się kończą: na płonącym stosie. Ukarana przez Odyna za...
Mortalista 4/5 Nasza cena:
28,80 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim 5/5 Nasza cena:
9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim

Киця-Миця! Історії про Кицю-Мицю підкорили серця...
Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2

Kiedy zbrodnia staje się punktem zapalnym niechcianych wspomnień… Jest czerwiec, gdy w wypadku samochodowym ginie dziennikarz śledczy Grzegorz Treter. Policja uznaje wydarzenie za tragiczny wypadek, jednak Baśka, córka zmarłego, uważa, że okoliczności śmierci jej ojca są co najmniej podejrzane....
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Planeta Piołun 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Planeta Piołun

Świat zmienia się, przekraczając jakąś fatalną granicę pisze Oksana Zabużko, patrząc na Europę trawioną toksycznymi populizmami i opadającą w intelektualną przepaść. W podzielonym świecie baniek informacyjnych jej eseje zdają się kierować czytelnika w stronę ocalenia, którym dla autorki jest...
Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać 5/5 Nasza cena:
22,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać

Szkoła potrafi być naprawdę wkurzająca i przestarzała! Czujesz się w niej czasami jak na taśmie produkcyjnej albo w zakładzie karnym? Natłok materiału do przyswojenia, nauczyciele bardziej skupieni na twoich błędach niż sukcesach, stresujące sprawdziany od bladego świtu… A do tego te ciągłe...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula