Ania na uniwersytecie

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2022
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Inne wersje (14)
Książka, op. miękka
od 26,62 zł
Outlet, Książka, op. twarda
za 21,46 zł
eBook, mobi, epub
od 8,54 zł
Audiobooki mp3
od 22,62 zł
Audiobook CD
za 27,29 zł
Nasza cena: 33,58 zł 49,90 zł Taniej o: 33%

"Ania na Uniwersytecie" to trzeci tom uwielbianego przez czytelników na całym świecie cyklu o Ani Shirley, która w wieku jedenastu lat trafiła przypadkiem na Zielone Wzgórze.

Tym razem prześledzimy losy rudowłosej marzycielki podczas studiów w Redmond College.

Ania długo odkładała wyjazd na wymarzone uniwersyteckie studia w Redmond. Nie chciała zostawiać w domu na Zielonym Wzgórzu stopniowo tracącej wzrok Maryli. Obecnie nie ma się już o co martwić - Tola i Tadzio dbają, aby Maryli nie brakowało rozrywek. Ania wyrusza zatem do Kingsport, gdzie ciężko pracuje, aby uzyskać tytuł magistra. Poznaje w tym czasie wielu nowych przyjaciół, wśród których na pierwszy plan wysuwa się niezwykła Philippa Gordon. O rękę rudowłosej studentki stara też się grono adoratorów. Jest między nimi mężczyzna żywcem wprost wyjęty z romantycznych marzeń panny Shirley. Nazywa się Roy Gardner. Ich znajomość przez kolejne dwa lata zacieśnia się coraz bardziej. Pewnego dnia Ania dowiaduje się o chorobie przyjaciela z dzieciństwa, Gilberta Blythe'a.

"Ania na Uniwersytecie" to trzecia część cyklu powieściowego o perypetiach Ani Shirley. Tak! Tej samej rudowłosej Ani, która jako jedenastoletnia dziewczynka trafiła z sierocińca do kochających opiekunów, mieszkańców Zielonego Wzgórza w Avonlea. Niniejsza powieść ukazuje losy Ani podczas studiów w Redmondzie - fabuła rozciąga się na cztery kolejne lata. Kiedy rozpoczynamy lekturę, Ania ma lat osiemnaście, gdy zaś ją kończymy, dwadzieścia dwa. W głębi serca nadal jest tą samą, nieco postrzeloną, niepoprawną romantyczką, z którą dawno już zdążyliśmy się zaprzyjaźnić.


O serii o Ani z Zielonego Wzgórza

Cykl powieściowy o Ani Shirley cieszy się od lat niegasnącą popularnością - to prawdziwa klasyka literatury młodzieżowej. Z założenia powieści przeznaczone były dla dziewcząt, ale dziwnym trafem zdołały podbić także serca wielu przedstawicieli płci męskiej. I nie ma się czego wstydzić! Przygodami rudowłosej bohaterki zachwycony był choćby znakomity amerykański pisarz, Mark Twain.

Oto książki o Ani ułożone według chronologii wydarzeń: "Ania z Zielonego Wzgórza", "Ania z Avonlea", "Ania na Uniwersytecie", "Ania z Szumiących Topoli", "Wymarzony dom Ani", "Ania ze Złotego Brzegu", "Dolina Tęczy", "Rilla ze Złotego Brzegu", "Ania z Wyspy Księcia Edwarda".

Sprawdź podobne

Recenzje książki Ania na uniwersytecie (7)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ania na uniwersytecie" to powieść wydana w 1915 roku w oryginale i w 1931 roku w Polsce. Tytułowa bohaterka jest już dorosła, akcja powieści rozpoczyna się gdy ma 18 lata i rozgrywa przez trzy kolejne. Ania wyjeżdża do Kingsport aby studiować na Uniwersytecie Redmonda. Na miejscu dziewczynę wita Priscilla. Już w pierwszych dniach obie poznają też Filipę z którą szybko się zaprzyjaźniają. Po pierwszym roku do dziewcząt dołącza również Stella, która przyjeżdża na studia i jej ciotka Jakubina zajmująca się domem. Dziewczynom udaje się bowiem wynająć cudowny domek, na który Ania zwróciła uwagę już dawno zwany "Ustroniem Patty". Studentki mieszkają razem, dzielą się wspólnymi troskami oraz radościami i stają się sobie bardzo bliskie. W życiu osobistym Ani w tym czasie bardzo wiele się dzieje. Odrzuca kilku adoratorów w tym Gilberta i poznaje młodego i bogatego Royala Gardnera, z którym spotyka się przez długi czas. Gdy jednak ten oświadcza się Ani, dziewczyna pojmuje, że kocha tylko Gilberta i to właśnie z nim chciałaby spędzić swoje życie.

  Każda kolejna część przygód rudowłosej bohaterki wiąże się z pojawieniem nowych, oryginalnych postaci. Pomijając już zamożnego adoratora Ani Roya, ciekawie wykreowana jest też postać Fili, dobrze sytuowanej i rozpieszczanej jedynaczki, która zakochuje się w Jonaszu, znacznie mniej zamożnym od niej studencie teologii, planującym objęcie funkcji pastora w ubogiej dzielnicy robotniczej. Ważnym momentem w życiu Ani jest też wyjazd do Bolingbroke gdzie zaprosiła ją Fila. Dzięki tej wizycie mogła odwiedzić dom w którym się urodziła i zabrać z niego kilka listów stanowiących teraz jej jedyną pamiątkę po rodzicach.

  Ania bardzo lubi swoje powroty na Zielone Wzgórze. Ma w końcu do kogo wracać. Czekają tam przecież Maryla, Małgorzata, dzieci, którymi opiekuje się Maryla - Tola i Tadzio, którego dziewczyna rozumie jak nikt inny na świecie. Jest też tu jej bratnia dusza Diana, która powoli układa sobie życie, wychodzi za mąż i rodzi pierwszego syna. Zielone Wzgórze to ukochany dom Ani ale również miejsce, w którym spędziła najlepsze lata swojego dzieciństwa i poznała Gilberta Blythe. Mimo iż starała się z całych sił nie potrafiła o nim zapomnieć.

  Lektura jest niezwykle wciągająca. Mamy tu ciekawą fabułę, barwnych bohaterów, są piękne opisy miejsc i mnóstwo emocji, które targają Anią. Dziewczyna powoli dojrzewa do miłości, do tej jedynej, na całe życie i w końcu pojmuje z kim chciałaby je dzielić. Poza tym wyjątkowy język autorki pozwala czytelnikowi na moment oderwać się od codzienności zapraszając do niedzisiejszego trochę świata Ani Shirley. Opowieść jaką stworzyła pełna jest ciepła ale i humoru, jest lekka i nieskomplikowana. Może nawet zbyt bardzo wyidealizowała postać Ani ale na tle całej historii wychodzi to po prostu rewelacyjnie. Bohaterka poprzez swoją wielką wrażliwość, pogodę ducha, inteligencję i serdeczność zjednuje sobie nawet najbardziej nieprzychylne osoby, kruszy najtwardsze lody. Pokazuje tym samym jak wiele można osiągnąć kierując się w życiu sercem, jak ważne są wartości, przyjaźń, miłość, jak ważne by cieszyć się tym co mamy i zawsze szukać pozytywów we wszystkim co nas spotyka, otacza, we wszystkich ludziach...

  Lektura adresowana jest przede wszystkim do uczniów z tego względu, że jest to wydanie z opracowaniem i streszczeniem. Warto jest więc zwrócić na nie uwagę młodszych czytelników. Ja powróciłam do przygód Ani po latach z wielką przyjemnością i polecam tę książkę wszystkim bez względu na wiek ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ania na uniwersytecie" to trzecia część serii, którą większość z nas zna jako lekturę szkolną. Mimo wszystko myślę, że warto się przełamać i przeczytać całą serię, bo pozwala zauważyć, jak bardzo zmienił się świat od czasu wydania tych książek. Pokazuje trudności osoby, która zaczyna studia w nowym mieście, jej rozterki, nowe przyjaźnie... Wiele z tych rzeczy sami możemy przecież przeżyć, a historia Ani pomaga spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. Książka bardzo mnie wciągnęła, tak jak cała reszta serii. 

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ania na uniwersytecie" Lucy Maud Montgomery

  Pożegnania prawie zawsze bywają trudne. W tej sytuacji zostaje postawiona Ania, która jest zmuszona do opuszczenia swojego ukochanego Zielonego Wzgórza, celem dalszego kształcenia się. Jeszcze nie wie, że okres studiów będzie obfity w nowe przyjaźnie i zauroczenia...

  "Ania na uniwersytecie" to już trzecia książka z cyklu fascynujących, odprężających jak nic innego i niezwykle ciepłych opowieści o rudowłosej dziewczynie, która wkracza na skomplikowany trakt dorosłego życia. Montgomery w tym tomie stawia naszą ukochaną protagonistkę przed wieloma dylematami, ciężkimi do podjęcia decyzjami i w obliczu rozdarcia wewnętrznego spowodowanego rozmaitymi relacjami i uczuciami żywionymi w stosunku do konkretnych osób.

  To historia do szpiku kości przepełniona całym spektrum emocji - od bieli, przez wszystkie odcienie szarości aż po najciemniejszą czerń. Podczas lektury ronimy łzy szczęścia, wzruszenia, rozradowania, a i niestety żalu. Autorka nie oszczędza żadnej z postaci, które przewijają się w fabule; w moim mniemaniu to pierwsza książka z serii, w której gdzieś z tyłu wybrzmiewa cichutki chichot okrutnego losu. Nieco bardziej wyraziście zaznaczono, iż życie nie zawsze bywa barwne, że nie zawsze fruwają motyle i śpiewają ptaki. W "Ani na uniwersytecie" postacie doświadczają bolesnych chwil, zawodów miłosnych, trudności mających podłoże psychologiczne, jednakże pokazują, że niewarto skupiać się jedynie na przykrościach, ale cieszyć się każdą chwilą, każdą rozmową i choćby każdym kolejnym oddechem, a nawet najzwyklejsze w świecie rzeczy traktować jak bezcenny skarb.

  Podsumowując, Lucy Maud Montgomery ponownie opowieścią o rudowłosej dziewczynie utula czytelników czymś na modłę ciepłego koca, gdyż pozycje z tego uniwersum są miodem na nasze serca. Pięknie napisane, wyjątkowo skonstruowane i sprawiające, że emocje sięgają zenitu. Tych książek się nie czyta, przez nie się płynie, relaksując się jednocześnie pięknem Wyspy Księcia Edwarda i kibicując z całych sił głównej bohaterce, czyli ulubienicy wszystkich czytelników!

  ⭐8/10

  Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu MG.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rozstania zawsze są trudne; nawet, jeżeli tylko chwilowe. Nic więc dziwnego, że Ania Shirley głęboko zastanawiała się, czy podjęcie studiów na uczelni w Redmond na pewno było dobrą decyzją. Tak kocha swoje Zielone Wzgórze, Marylę i dzieciaki! Jednak coś wewnątrz niej każe jej biec po własne marzenia... a pobieranie dalszych nauk na uniwersytecie ma jej to umożliwić.

  W życiu naszej rudowłosej bohaterki szczęście przeplata się z burzowymi chmurami, a jednak Ania zawsze ostatecznie odnajduje wyjście nawet z najtrudniejszej sytuacji. Tym razem wraz z przyjaciółkami musi znaleźć dla siebie domek do wynajęcia, w którym to przeżyją kolejne lata studiów. I oto jest- malutki, otoczony zielenią, wprost idealny. Jednak czy specyficzne starsze damy, które go zamieszkują, zdecydują się na wynajem grupce dziewcząt?

  W międzyczasie serce Ani również ma coraz liczniejsze dylematy. To, co w czasach dziecięcych wydawało się jej proste, teraz urasta do rangi problemu. Jak zrozumieć własne uczucia? Czym jest to dziwne uczucie, które czuje w piersiach na widok przyjaciela z dzieciństwa, Gilberta? I czy miłość to tylko przystojna, męska twarz i wzniosłe rozmowy o uczuciach- tak, jak wydawało jej się gdy była tylko podrostkiem? A może to pełne humoru rozmowy z człowiekiem, który najpierw był jej przyjacielem... ?

  Nasza Ania dorasta; nie ma ku temu najmniejszych wątpliwości.

  Kto -tak jak ja- pokochał Anię Shirley od pierwszego "przeczytania", ten z przyjemnością sięga po książki opisujące jej dalsze losy. Nie da się ukryć, że nasza Ania dorasta- jest to po części słodkie (patrząc na jej kolejne przygody), a po części smutne. Smutne, gdyż jeszcze tylko kilka części serii i będziemy musiały się rozstać. Pocieszający jest tylko fakt, że będziemy mogli wrócić do jej papierowych historii zawsze, gdy najdzie nas na to ochota.

  Główna bohaterka zawsze wierzyła w wizję miłości, którą utkała z miłosnych opowieści jeszcze w latach dziecięcych- on, przystojny, szarmancki i romantyczny, miał porwać jej serce od pierwszej chwili. I właśnie na kogoś takiego trafiła zaraz na początku studiów w Redmond. Robert Gardner uosabia wszystko to, o czym marzyła przez lata. I co więcej, mężczyzna zabiega o uczucie rudowłosej piękności. Szkopuł w tym, że Ania nie do końca jest pewna, czy spełnienie marzeń lat młodości jest tym, czego potrzebuje w obecnej, doroślejszej chwili. Choć dylematy tej natury potrafią zmęczyć, to miło się o nich czytało. Chyba każdy wie, jak potoczyła się historia panny Shirley- nagle odnalazła to, czego szukała, w kimś zupełnie odbiegającym od jej marzeń. Zapewne wiecie, o kim piszę, aczkolwiek nie zabiorę Wam frajdy z czytania o ścieżce, jaką obrała nasza bohaterka, by zrozumieć własne uczucia.

  Trzecia część serii jest dokładnie taka, jak jej poprzedniczki- ciepła, pełna różnego rodzaju emocji (niestety, także tych negatywnych), acz przy tym prawdziwsza. Niemniej jednak wciąż prowadzi nas tam, gdzie zazwyczaj się nie zapuszczamy- na sielankowe łąki lat młodości, do tych wspomnień, do których w ciężkich okresach życia uwielbiamy wracać. A przy tym są to powieści niezwykle mądre, dzięki czemu czas z nimi spędzony uznaję za jak najbardziej pozytywny. Choć w Ani na uniwersytecie nie doszło do żadnej tragedii, to i tak w kilku momentach miałam łzy w oczach. Tak- ja, która płacze tylko, gdy w książce umiera zwierzątko. Po prostu emocje chwilami są tam tak intensywne, że nie mogłam się powstrzymać. A może to i zazdrość, że nasza Ania nie tylko porywa za sobą zastępy czytelników, ale też i ludzi z "jej świata"? Że wszyscy, niezależnie od wieku, lgną do tej kasztanowowłosej dziewczyny o rozmarzonych, niebieskich oczach?

  Dzień wydania kolejnej książki z serii za każdym razem traktuję jak małe święto, bo wiem, że na jej kartach odnajdę spokój. Spokój, który w dzisiejszych, coraz cięższych czasach, jest nam niezbędny. Dlatego też polecam utwory pani Montgomery każdemu z Was!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Seria Ania z Zielonego Wzgórza to jedna z najbardziej docenianych historii przez czytelników w każdym wieku. Na książkach Lucy Maud Montgomery dorastały pokolenia, więc nic dziwnego, że wciąż sięgamy po kolejne wydania tej unikatowej, ponadczasowej opowieści. Piękna treść zjednała serca wielu moli książkowych, ale wbrew przyjętym zasadom, że książka zawsze jest lepsza od filmu, wyjątkowo ekranizacja losów Ani również zaskarbiła sobie wiele serc. To tylko dowodzi jak wyjątkowa jest to przygoda, zrywająca z wszelkimi schematami i wymykająca się upływowi czasu.

  To już trzeci tom przygód charyzmatycznej bohaterki a jednak każdy czytelnik czuje, że to wciąż za mało. Cieszymy się z każdej przeczytanej strony mając jednocześnie nadzieję, że pod ręką pojawi się kolejna część, bo zamknięcie ostatniej strony wiąże się z nostalgią, że coś dobiegło końca. Autorka bowiem pięknie zamyka poszczególne wątki, pokazuje jak zmienia się Ania na przestrzeni wydarzeń, jak dojrzewa, uczy się życia, zjednuje sobie przyjaciół oraz zmienia świat za sprawą swojego dobra, bezinteresowności czy nieograniczonej wyobraźni.

  W tej części Ania ma już osiemnaście lat, więc jest na granicy między młodzieńczymi uniesieniami a krokiem ku dorosłemu życiu. Nie traci jednak swojej charyzmy, nie odcina się od świata wyobraźni, który w zaskakujący sposób pozwala jej stanąć na nogi po opuszczeniu rodzinnego domu. Otwiera się przed nią świat nauki w Redmond College a także pojawiają się nowe przyjaźnie, miłosne uniesienia i przeszłość, która nigdy nie daje o sobie zapomnieć.

  Lucy Maud Montgomery porywa nas w cudowną podróż podczas której pojawiające się przeciwności są nam bardzo dobrze znane. Bez problemu możemy więc utożsamić się z główną bohaterką lub czuć nawet nutkę zazdrości, gdy obserwujemy jak dobrze radzi sobie z problemami i z jaką łatwością reprezentuje sobą ludzką stronę bycia człowiekiem. Autorka nie zapomina przy tym o lekkości stylu, harcie ducha i solidnej porcji poczucia humoru, która miesza się z nieprzewidywalnością działań Ani oraz jej nutą szaleńczych wyborów przez co każdy czytelnik bez względu na wiek czy oczekiwania doceni tą wielowymiarową fabułę.

  "Anne z Redmondu" to piękny ukłon w stronę mojego dzieciństwa, ponieważ dorastałam na przygodach Lucy Maud Montgomery i zawsze żałowałam, że moja wyobraźnia nie jest tak nieograniczona jak w przypadku głównej bohaterki. To ponadczasowa przygoda, która nigdy nie straci na wartości a trzeci tom przygód Ani zawsze będzie dla nas motywacją do działania, ponieważ dziecko zmienia się w dorosłą kobietę i uczy nas, by brać życie nie zawsze poważnie i trzymać wysoko uniesioną głowę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Książka jest pierwszym kompleksowym i opartym na materiałach archiwalnych opisem studiów i staży naukowych Polaków, którzy immatrykulowali się na Uniwersytecie w Getyndze w latach 1884–1933 i podjęli studia w zakresie nauk ścisłych. Pierwszy rozdział pracy stanowi wprowadzenie metodologiczne, w...
dodaj do schowka Do koszyka 106,47 zł
Książka to zbiór esejów o problemach współczesnej Polski rozważanych w świetle podstawowych kategorii filozofii klasycznej. Mateusz Matyszkowicz patrzy na Polskę i współczesne społeczeństwo oczami człowieka, którego uformowała klasyczna filozofia. Dlatego widzi więcej, a to co widzi, opisuje...
dodaj do schowka Do koszyka 25,91 zł
Historia nauk ścisłych i przyrodniczych w Uniwersytecie Warszawskim przedstawiona w niniejszym tomie składa się z ośmiu części dotyczących dziejów badań i najważniejszych osiągnięć w astronomii, naukach biologicznych, chemii, fizyce, geografii, matematyce, naukach geologicznych i naukach...
dodaj do schowka Do koszyka 117,91 zł
Pierwsze monograficzne opracowanie historii nauk mineralogicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Na tle burzliwych dziejów stołecznej uczelni Autor przedstawia najważniejsze wydarzenia, placówki i sylwetki uczonych uprawiających tę dziedzinę wiedzy. Opisuje ewolucję, jaką przeszły nauki...
dodaj do schowka Do koszyka 49,00 zł
Dzieje nauk społecznych w Uniwersytecie Warszawskim zaprezentowane w niniejszym tomie obejmują pięć głównych działów: ekonomię, nauki polityczne, psychologię, socjologię i prawo. Autorzy poszczególnych tekstów - znawcy historii swoich dziedzin - piszą o procesach ich kształtowania na poziomie...
dodaj do schowka Do koszyka 92,18 zł
Dzieje nauk humanistycznych w Uniwersytecie Warszawskim zaprezentowane w dwóch woluminach zostały podzielone na pierwsze (1816–1915) oraz drugie (1915–2016) stulecie. Tom pierwszy, autorstwa wybitnej znawczyni dziejów nauki XIX wieku, profesor Joanny Schiller-Walickiej, opowiada o historii...
dodaj do schowka Do koszyka 49,58 zł

Bestsellery z kategorii Książki dla dzieci >>

Wybrane bestsellery
64 strony do kolorowania, a na nich bohaterowie kreskówki Bluey! Pokoloruj uroczą suczkę Bluey (w polskiej wersji opowieści znaną także jako Blue), jej sympatyczną siostrę Bingo, a także rodziców i wszystkich innych bohaterów fantastycznego serialu! Duże i wyraźne obrazki, grube kontury, minimum...
dodaj do schowka Do koszyka 13,99 zł
Wydanie Makbeta kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na...
dodaj do schowka Do koszyka 8,84 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać.W królestwie Ilyi Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich akcji...
dodaj do schowka Do koszyka 42,83 zł
Witaj w progach Akademii 4-latka  Znajdź ukryte kotki, dorysuj kropeczki biedronce i zaprowadź alpakę do koleżanek. Baw się i rozwijaj Rozrywkowy zeszycik zachęci do zabawy i ćwiczeń wspomagających rozwój każdego malucha. Dostosowane do wieku dziecka zadania pozwolą mu rozwijać spostrzegawczość,...
dodaj do schowka Do koszyka 3,64 zł
NATYCHMIASTOWY NUMER JEDEN NA LIŚCIE BESTSELLERÓW "NEW YORK TIMESA" Oprah Winfrey i Arthur C. Brooks - profesor Harvardu, który zawodowo zajmuje się badaniem szczęścia - dają ci do ręki sprawdzony przepis na lepsze życie. Jeśli czujesz, że nie jesteś tak szczęśliwy, jak chciałbyś być, to ta książka...
dodaj do schowka Do koszyka 34,64 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać. W królestwie Ilyii Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich...
dodaj do schowka Do koszyka 47,01 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula