Alicja w krainie czasów. Tom 2. Czas opowiedziany

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
300
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 18,45 zł
eBook, mobi, epub
za 27,10 zł
Nasza cena: 28,78 zł 36,90 zł Taniej o: 22%

"Alicja w krainie czasów. Czas opowiedziany" jest kontynuacją niezwykłej powieści Ałbeny Grabowskiej: "Alicja w krainie czasów. Czas zaklęty".

W pierwszym tomie tego świetnego bestselleru poznajemy okoliczności przyjścia na świat tytułowej bohaterki. Jest rok 1880, a w dworku pod Warszawą mają miejsce narodziny Alicji - córki hrabiego Księgopolskiego i jego służącej Natalii. Jednocześnie zbliżają się narodziny prawowitego dziedzica. W tej sytuacji zdesperowana Natalia ucieka się do czarów, w wyniku czego umiera syn z prawego łoża, natomiast dziewczynka zostaje zabrana do dworu, gdzie wychowuje się w dostatku, ale bez miłości i prawdziwej matki. Sama Alicja również nie okazuje się być zwyczajnym dzieckiem, niemniej jednak wzbudza ogromną sympatię i nieraz rozbraja swoją dziecięcą naiwnością, a czasami również niezwykłą dojrzałością.

W drugim tomie spotykamy się z nastoletnią już tytułową bohaterką tej powieści, która zostaje wysłana do wiedeńskiej kliniki. Na początku nie jest jej łatwo, ponieważ nie zna języka i zachowuje się nieufnie, przez co jest ignorowana przez lekarzy, jednak ostatecznie zaskarbia sobie serce pozostałych pacjentów oraz personelu kliniki. Z biegiem czasu układa jej się coraz lepiej. Za namową samego Zygmunta Freuda rozpoczyna studia medyczne, w międzyczasie znajdując sobie również nowych przyjaciół. Alicja zakochuje się nawet w koledze ze studiów i mogłoby się wydawać, że już zawsze będzie dobrze. Niestety, sytuacja zmienia się o 180 stopni, kiedy wybucha I wojna światowa?

Trylogia ma w sobie wszystko, co powinna. Doskonałe odwzorowanie przez autorkę klimatu ówczesnych czasów sprawia, że czytelnik nie tylko oddaje się relaksowi, ale również może się czegoś dowiedzieć (np. jak wyglądało życie na dworku w XIX wieku). W książkach przeplata się realizm wraz ze subtelną nutą tak powszechnej wtedy wiary w magiczną moc ziół i księżyca oraz rytuałów i czarów. Jednocześnie autorka zadbała o tło historyczne, przy czym nie pozwala, aby zbytnio zdominowało powieść. Ałbena zadbała zarówno o postaci pierwszoplanowe jak i wszystkie pozostałe, nie czyniąc ich szarymi dodatkami. Poza postaciami fikcyjnymi spotykamy również takie osobistości jak Sienkiewicz, Freud czy Łuszczewska.

Na uwagę zasługuje również sama autorka, często zwana królową literatury kobiecej. Ałbena Grabowska jest z wykształcenia neurologiem - epileptologiem, a ponadto ma troje dzieci. Jest autorką bestselerowej sagi "Stulecie Winnych" oraz takich powieści jak "Coraz mniej olśnień" czy "Lot nisko nad ziemią". Dla najmłodszych napisała natomiast cykl książek o Julku i Mai.

W 2015 roku, podczas Festiwalu Literatury Kobiet, Ałbena Grabowska otrzymała od swoich czytelniczek nagrodę "Pióra".

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  "Alicja chciała być traktowana jak istota, którą była - jak kobieta świadoma swoich możliwości i ograniczeń płynących z tego, kim jest oraz gdzie i w jakich czasach przyszło jej żyć."

  Z niecierpliwością wyczekiwałam drugiego tomu serii o Alicji Księgopolskiej, kierowało mną nie tylko pragnienie, aby jak najwięcej dowiedzieć się o dalszych losach głównej bohaterki, ale również poczuć magiczny klimat powieści, jaki autorka potrafi wspaniale wyczarować. Faktycznie, tak jak wskazuje tytuł książki, zostało opowiedziane czterdzieści lat interesujących losów Alicji, począwszy od siedemnastego roku życia. Ciekawe, nietuzinkowe, intrygujące, porywające, momentami radosne, a kiedy indziej bolesne i smutne lata. W powieści poznajemy także wiele historii życia innych postaci, mocno poplątanych, nie zawsze ze szczęśliwym przebiegiem i zakończeniem. Właśnie koleje nieprzewidywalnego i kapryśnego losu, ich niezwykła różnorodność, wzajemne zazębianie się, najbardziej mnie przyciągnęły. Przyglądamy się temu, co przeznaczenie, zaskakujące zbiegi okoliczności i trudne czasy przygotowały dla powieściowych bohaterów, jak mocno ubarwiły ich życia, dając naprzemiennie słodkie i gorzkie smaki ludzkich istnień. Jedno wydarzenie pociąga za sobą kolejne i wpływa na pozostałe. I tym razem, autorka wzbogaciła melodię życia magicznymi nutami, głośno słyszalnymi zwłaszcza w dramatycznych momentach. Dostrzegamy także symboliczne znaczenia zdarzeń, ich emocjonalny wydźwięk i zapowiedź tego, co jeszcze czeka naszą ulubioną postać, dzielną i odważną kobietę, usilnie poszukującą miejsca w świecie, zdeterminowaną do walki o swoje prawa, wykorzystanie szans samorealizacji, spełniania wyśnionych marzeń, wykonywania zawodu lekarza i naukowca.

  Powieść przenosi nas do dekadenckiego Wiednia początku dwudziestego wieku. Pobyt w klinice neurologicznej, podjęcie akademickich wyzwań, duma z uczelnianej pracy. Później wędrówka podczas wojennej zawieruchy z cyrkiem i jego niezwykłymi pracownikami. A następnie Paryż, którego mieszkańców ogarniają coraz silniejsze lęki i obawy przed kolejnym konfliktem wojennym. Książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem, potrafi wzruszyć i ścisnąć serce, absorbują nawiązania do znanych z historii postaci, choć mam wrażenie, że tym razem nie dałam się aż tak głęboko wciągnąć w opowieść, nie z taką intensywnością, jak było to w pierwszej odsłonie serii. Może dlatego, że miałam zbyt duże oczekiwania, wzmocnione przez poprzednią powieść, w moim odczuciu zawierającą więcej czarujących elementów. Nie ulega jednak wątpliwości, że autorka potrafi zaangażować czytelnika na tyle mocno, aby po zakończeniu ostatniej strony, zamknięciu książki, z uśmiechem oddać się refleksjom, jeszcze przez chwilę lub dwie, przedłużyć pobyt w wytworzonym przez nią klimacie, którego niewątpliwemu urokowi poddajemy się.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy łapie mnie jesienny kryzys czytelniczy, przeglądam wydawnicze Nowości w poszukiwaniu jakiejś intrygującej powieści. Moim zdaniem, nic tak dobrze nie leczy z niemocy czytelniczej jak literacka fikcja, zaangażowanie się w losy bohaterów, czytelnicza podróż do nieznanych miast. Oczywiście wiedziałam, że skoro spodobał mi się tom pierwszy, to Alicja w krainie czasów. Czas opowiedziany, a więc drugi tom trylogii Czas zaklęty szybko wskoczy na tapet. Nie musiała długo czekać ta historia. Znając talent Ałbeny Grabowskiej, wiedziałam, że nie powinnam się zawieść, tym bardziej, że fabuła naprawdę zapowiada się obiecująco.

  Przeklęte dziecko miłości służącej do Dziedzica, znana nam z pierwszego tomu Alicja, trafia do wiedeńskiej kliniki. Dziewczyna jest zagubiona, otaczają ją obcy ludzie, mówiący w nieznanym jej języku. Obcy, obojętni, jakby nieczuli, nie zważają na nią. Alicja postanawia się nauczyć języka i wrócić do domu. Niestety odkrywa pewien list. Dziewczyna do tej pory myślała, że jej choroba jest źródłem frasunku rodziny, tymczasem okazuje się, że ojciec wręcz płaci łapówki, by Alicja dłużej została w ośrodku. Jak w tym wieku można się po czymś takim pozbierać? Burzliwe będą losy Alicji, trafi ona do dr. Freuda. Na pewno na nudę i brak emocji nie będzie można narzekać. Ach, pozostaje czekać na finał trylogii.

  Nie przestaję być fanką Ałbeny Grabowskiej. Również tą książką udowadnia, że potrafi pisać, umie świetnie opowiadać historie i hipnotyzować czytelnika. Rzadko się zdarza, aby ktoś pisał, tak, że czytelnik aż tak bardzo przeżywa losy bohaterów opisywanych na kartach powieści. Wprawdzie moimi faworytami, nadal są powieści z trylogii Stulecie Winnych, ale nie mogę złego słowa powiedzieć w stronę serii o Alicji.

  Ani przez chwilę podczas lektury się nie nudziłam i teraz wyczekuję premiery tomu trzeciego. Jestem również niezmiennie pod wrażeniem, przyciągającej wzrok szaty graficznej tych książek. Coś pięknego!

  Ze swej strony, bardzo polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Super książka , nie można się oderwać , bardzo ciekawa .Z niecierpliwością czekam na trzeci tom.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  "Czas opowiedziany" to drugi tom opowieści o Alicji. Ałbena Grabowska w cudowny sposób łączy świat rzeczywisty z magią, a do tego wplata w swoją opowieść tak niezwykłe postacie, jak Zygmunt Freud, czy sama Coco Chanel. Zaskakujące, a jednak możliwe - wszystko to znajdziecie w "Czasie opowiedzianym".

  Nastoletnia Alicja, po spowodowaniu wybuchu w rodzinnym domu, zostaje wysłana na leczenie za granicę, do Austrii. Było to bardzo na rękę ojcu dziewczyny i jego żonie, tylko ciotka Barbarka odczuła brak ukochanego dziecka. Alicja wyrosła na niezwykle inteligentną i przenikliwą dziewczynę, jednak trudno jej odnaleźć się w nowym miejscu, gdzie trudno jej się porozumieć nie znając języka niemieckiego. Jednak i na to znajduje sposób, wykrada z biblioteki książki i na nich uczy się języka. Kiedy już potrafi się nim posługiwać, wymusza na lekarzach usunięcie szkła z chorej ręki i rehabilitację. Dla nich to zaskakujące, bo pacjentka przebywa w zamkniętym szpitalu z powodów psychicznych - takie było wskazanie ojca dziewczynki. Interesuje się nią Zygmunt Freud, który pomaga jej pozbierać się, a również wpływa na jej dalszy los. Dziewczyna zaczyna studiować medycynę, jednak kobiecie trudno w tym zawodzie. Ona nie poddaje się.... Zaczyna się wojna, Polacy są niemile widziani na austriackiej ziemi, więc Alicja postanawia powrócić w końcu do domu. Los chce inaczej i jej plany zostają pokrzyżowane. W czasie wojennej zawieruchy znajduje schronienie ... w cyrku, Jej losy są poplątane, a doświadczeń ma tyle, ile stara kobieta. Jednak jej twarz i figura wydają się opierać działaniu czasu i pozostają wręcz niezmienne....

  Opowieść o życiu Alicji jest niezwykła, jak niezwykłe były jej narodziny i jak niezwykły jest jej umysł. Alicja to kobieta żyjąca jakby poza czasem, inteligentna i utalentowana, pełna pasji i walcząca z czasami, w których przyszło jej żyć. Pochłonęłam opowieść Ałbeny Grabowskiej z wypiekami na twarzy i wielką ciekawością. Historia Alicji jest pasjonująca i porywająca - bardzo jestem ciekawa, czym Autorka zaskoczy nas w kolejnym tomie. Opowieść o Alicji jest nieprzewidywalna, a drugi tom okazał się jeszcze lepszy niż pierwszy. Już nie mogę doczekać się finału :)

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Alicja w krainie czasów. Tom 1. Czas zaklęty 5/5 Nasza cena:
28,78 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alicja w krainie czasów. Tom 1. Czas zaklęty

Ałbena Grabowska         ALICJA W KRAINIE CZASÓW.  Czas zaklęty.  Tom I Nowa fenomenalna trylogia królowej literatury kobiecej,  autorki bestsellerowej sagi Stulecie Winnych - Ałbeny Grabowskiej W 1880 roku w podwarszawskim dworku ma przyjść na świat Alicja, owoc płomiennego romansu hrabiego...
Alicja w krainie czasów. Tom 3. Czas odzyskany 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alicja w krainie czasów. Tom 3. Czas odzyskany

Trzecia, ostatnia już część opowieści o obdarzonej niezwykłym darem kobiecie. Dzięki odprawionym niegdyś przez matkę czarom, Alicja żyje tak, jak nie żył jeszcze żaden człowiek...  Jest rok 1942, Paryż znajduje się pod nazistowską okupacją. Alicja, jako agentka Luna pracuje dla aliantów. Jednym z...
Pakiet alicja w krainie czasów Tom 1-3 0/5 Nasza cena:
50,80 zł 89,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet alicja w krainie czasów Tom 1-3

Jaka przyszłość czeka nieślubne dziecko hrabiego i niepiśmiennej służącej? Czy możne odwrócić los? A może nawet zatrzymać czas? Okazuje się, że wiara w możliwości szeptuchy może zdziałać cuda. Alicja, dziecko z nieprawego łoża trafia do dworu i jest wychowywana w arystokratycznej rodzinie. Nie...
Ci, którzy wierzyli. Stulecie Winnych. Tom 3. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
23,01 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ci, którzy wierzyli. Stulecie Winnych. Tom 3. Wydanie serialowe

W roku 1971, nieopodal Brwinowa, w Pruszkowie na świat przychodzą kolejne w rodzinie Winnych bliźniaczki, córki Basi  – Julia i Urszula. Dziewczynki dorastają w kraju ogarniętym kryzysem. Polskie „tu i teraz” oznacza, że wszystko od mięsa począwszy, poprzez słodycze, na przyborach szkolnych...
Lady M. 5/5 Nasza cena:
22,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lady M.

Fascynująca podróż po mrocznych zakamarkach kobiecej duszy Lady M., kolejna książka nowej królowej literatury kobiecej – Ałbeny Grabowskiej – to opowieść o małżeństwie, którego życie zmierza ku nieuchronnej katastrofie. Chorobliwie ambitna żona i mąż, który nie dojrzał do roli głowy rodziny, od...
Coraz mniej olśnień 5/5 Nasza cena:
25,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Coraz mniej olśnień

Ciekawy pomysł, tajemnica, humor, namiętność, wyraziste postacie bohaterek i zaskakujące zakończenie. Pisarstwo Ałbeny Grabowskiej, jednej z najlepszych polskich pisarek, udowadnia, że literatura kobieca wcale nie musi być przesłodzona. "Coraz mniej olśnień" to powieść o losach Leny, Marii i Aliny,...
Siedem życzeń 5/5 Nasza cena:
24,65 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem życzeń

Jeden pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści. Tej zimy spadnie dużo śniegu. Zbyt dużo. Mazurska Piękna Góra została zupełnie odcięta od świata. Najstarsi mieszkańcy nie pamiętali takiej zimy. Mówiono, że może to jakiś znak. W pensjonacie Pod Kurą tego wieczoru spotka się kilku przypadkowych...
Lot nisko nad ziemią 5/5 Nasza cena:
25,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lot nisko nad ziemią

Nowe wydanie porywającej powieści Ałbeny Grabowskiej, jednej z najlepszych polskich pisarek. Weronika Przybyszewska dorasta w czasach, w których lepiej się nie wyróżniać i nie marzyć. Mimo to, realizuje pragnienia  – pracuje w wymarzonym zawodzie i spotyka miłość, o jakiej marzą wszystkie kobiety....
Matki i córki 5/5 Nasza cena:
24,05 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matki i córki

Prababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w...
Ci, którzy walczyli. Stulecie Winnych. Tom 2. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
23,01 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ci, którzy walczyli. Stulecie Winnych. Tom 2. Wydanie serialowe

1 września 1939 roku. Mania i Ania Winne, pierwsze w rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa bliźniaczki są już dorosłe. Mania rodzi kolejne bliźniaczki - Kasię i Basię. Rytm dwóch pierwszych tomów wyznaczają daty znamienne w dwóch wymiarach historii – tej wielkiej, która bezpowrotnie zmieni losy...
Ci, którzy przeżyli. Stulecie Winnych. Tom 1. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
23,01 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ci, którzy przeżyli. Stulecie Winnych. Tom 1. Wydanie serialowe

Czerwiec 1914 roku. Podczas porodu bliźniaczek – Marii i Anny – umiera ich matka. Stanisław Winny, ojciec nowonarodzonych dziewczynek, opłakuje ukochaną żonę, patrząc z lękiem w przyszłość – ma bowiem pod opieką nie tylko bliźniaczki, ale również dwóch synków. Bracia Stanisława oraz jego rodzice,...
Stulecie Winnych. Opowiadania 5/5 Nasza cena:
20,84 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Opowiadania

Powrót do frapującego świata rodziny Winnych. Stulecie Winnych. Opowiadania to książka m.in. o niezwykłych losach dwóch sióstr Ani i Mani Winnych, z podwarszawskiego Brwinowa. W jednym z opowiadań przeczytamy o dramatycznym przebiegu Wigilii w 1943 roku, w kolejnym poznamy losy Kazimierza, męża...
Wybrane bestsellery
Chąśba 0/5 Nasza cena:
27,57 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chąśba

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą...
Zadanie domowe 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zadanie domowe

"Zadanie domowe" to wyjątkowa powieść dla młodych dorosłych, poruszająca temat eksterminacji Żydów. Niezwykła historia uczniów, których zadaniem jest wcielenie się w rolę nazistów, ukazująca obawy, uczucia i wewnętrzny bunt przed złem oraz dyskryminacją. Pan Bartley jest jednym z najbardziej...
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące...
Odejdziesz ze mną? 0/5 Nasza cena:
32,88 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odejdziesz ze mną?

Finał bestsellerowej kryminalnej serii o duecie, w którym aż iskrzy. – Słyszałaś o seryjnym zabójcy ze Szczecina? – spytał Krystian. – Media nazwały go Krwawym Jastrzębiem. – Śledziłam sprawę. Pięć ofiar, dwie kobiety i trzech mężczyzn. Złapany, skazany na dożywocie, nawet nie apelował. – Od...
2022. Rok pełen inspiracji 5/5 Nasza cena:
31,66 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

2022. Rok pełen inspiracji

Czasami narzekamy, że czas biegnie zbyt szybko i niepostrzeżenie mija rok za rokiem. Możemy mieć takie wrażenie, ale w istocie każdy rok to niezwykłe bogactwo chwil. Od nas zależy, jak je przeżyjemy, jak je wykorzystamy i co w danym roku zrobimy. Dla siebie i dla innych. Pragniesz żyć w równowadze...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
26,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Boginie 4/5 Nasza cena:
35,81 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Boginie

Nowa powieść autora bestsellerowej „Pacjentki”, thrillera, który podbił serca milionów czytelników. Edward Fosca jest mordercą. Mariana jest pewna. Ale Fosca jest nietykalny. Przystojny i charyzmatyczny profesor literatury greckiej na Uniwersytecie Cambridge jest uwielbiany zarówno przez...
Najsłabsze ogniwo 5/5 Nasza cena:
24,22 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najsłabsze ogniwo

Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani. Spokojna podtoruńska wieś i kapryśne lato 2019 roku. Znany pisarz powieści obyczajowych, Piotr Warot, przeżywa najpotworniejsze wakacje swojego życia. W tajemniczych okolicznościach znika jego brat z dziewczyną. Policjanci...
Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller 0/5 Nasza cena:
33,45 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller

Rok z Katarzyną Miller - rok radości i rozwoju. Każdy nowy rok to symboliczny nowy początek. Jeśli otworzysz się na zmiany może być ON lepszy. A któż może być lepszą przewodniczką po roku 2022 niż zachwycająca mądrością i humorem Katarzyna Miller. Dzięki jej poradom przypomnisz sobie jak zająć się...
Uwikłana 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłana

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w...
Wsiąść do Pociągu. Europa 5/5 Nasza cena:
126,90 zł 199,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wsiąść do Pociągu. Europa

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula