Krocząc wśród cierni

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
188
Rok wydania
2018
Nasza cena: 30,36 zł 34,90 zł Taniej o: 13%

William, dwudziestotrzyletni syn Johna Baxtera, angielskiego biznesmena, mieszka koło Londynu w miasteczku Winchester, wiodąc frywolne życie bawidamka. Poznajemy go chwilę przed rodzinną tragedią, która zburzy jego dotychczasowy świat. Bohater będzie musiał dorosnąć, tocząc walkę ze słabościami umysłu i ciała. Na swojej drodze spotka osobę, która, podając mu dłoń, tchnie w niego nadzieję na nowe życie. Jednak zdarzenia z przeszłości powrócą, nie dając mu spokoju. William spróbuje odkryć prawdę dotyczącą wypadku sprzed lat, bazując na podpowiedzi, jaką zostawił mu ojciec, a przekazał kamerdyner. Nie zdaje sobie jednak sprawy z ryzyka, jakie podejmuje, brnąc do źródła dramatu, który dotknął jego najbliższych. Czy korzystając z nadarzającej się po latach okazji, nie popełni błędu, który będzie go kosztował więcej, niż jest gotów zapłacić?

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zaczyna się od wielkiego „bum”.

  Młody mężczyzna prowadzący hulaszczy tryb życia staje nagle w obliczu ogromnej tragedii. Podczas gdy ON bawił się na kilkudniowej imprezie, jego rodzice i dwie młodsze siostry giną w wypadku samochodowym. Poczucie winy doprowadza do utraty sensu życia, a nawet próby samobójczej. Pierwsze wrażenie, że tragedia ta nie do końca została wyjaśniona, zostaje przesłonięte rozpaczą i pogrążeniem się w nałogach, mających zagłuszyć poczucie winy. Po wielu latach mężczyźnie udaje się ułożyć sobie życie. Ma piękną żonę i córkę, jednak wówczas okoliczności sprawiają, że wraca temat tragicznej śmierci jego rodziny. William zaczyna drążyć, chcąc za wszelką cenę dojść do prawdy. Tylko czy cena, którą będzie musiał zapłacić, nie będzie zbyt wysoka? Czy zdaje sobie sprawę z kim zadarł?

  Obracamy się w świecie ludzi bogatych, którzy niewątpliwie mają poczucie, że mogą decydować o życiu innych, życiu które dla nich nie stanowi żadnej wartości. Ważne są układy, pieniądze, władza i dostatek. Nie ma jednak nic za darmo. Ktoś cierpi, ktoś inny robi na tym pieniądze, ale najważniejsza jest lojalność. Choćby była powodowana strachem. Nie da się bezkarnie wydostać z układów, które na wzór mafii wciągają i osaczają z każdej strony.

  Książkę czyta się szybko, choć nagromadzenie tragedii dotykających głównego bohatera może początkowo przytłaczać. W moim odczuciu jest to książka obyczajowa z elementami kryminału, ponieważ w przewadze odnosi się do życia bohatera, jego emocji. Również narracja w pierwszej osobie sprawia, że czyta się ją jak pamiętnik Williama. Wątek kryminalny rozwija się w drugiej części książki i nagle akcja nabiera tempa, nie dając wytchnienia już do końca.

  Powieść jest debiutem literackim autora, moim zdaniem udanym. Mam nadzieję, że wkrótce zaskoczy nas kolejnymi, jeszcze lepszymi powieściami. Będę ich wypatrywać, a Was zachęcam do lektury, jeżeli lubicie poznawać twórczość rodzimych pisarzy z potencjałem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  William młody mężczyzna, żyjący według własnych zasad. Nie zważa na nikogo ani na nic. Korzysta z życia, bawiąc się i spędzając czas z młodymi kobietami. Aż pewnego dnia jego życie wywraca się do góry nogami, bowiem cała jego rodzina ginie. Mężczyzna nie potrafi poradzić sobie z tą sytuacją. Funkcjonuje, lecz tak naprawdę potrzebuje czegoś lub kogoś kto tchnie w niego trochę życia. Dzieje się to! Spotyka bowiem wyjątkową kobietę, która wywróci jego świat do góry nogami. Pomoże mu poradzić sobie z lękami i wypełni jego dni ciepłem i miłością. Jednak mimo całego szczęścia u boku ukochanej, Wiliamowi nie daje spokoju nagła śmierć jego bliskich. Zaczyna zagłębiać się w historię jego ojca i jego powiązań z różnymi ludźmi. Lecz czy dobrze jest grzebać w przeszłości? Czy sprawy, które powinny być dawno uporządkowane znajdą w końcu rozwiązanie?

  Książkę czyta się przyjemnie. Pokazuje ona jak wiele człowiek musi czasami wycierpieć, aby w końcu los się do niego uśmiechnął. Przedstawia ile jedna osoba może wnieść światła do życia drugiej osoby. Nie zawsze osoby, które wydawałoby się że znamy, są tymi za które się podają.

  Lektura jest na plus. Jednak myślę, że wątek z ojcem bohatera, mógłby być bardziej rozwinięty, ponieważ czuje lekki niedosyt w tej sprawie. Jednak autor pozytywnie mnie zaskoczył i myślę, że chętnie sięgnę po inne jego książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Największe demony kryją się w naszych umysłach.

  Hulaszcze życie bez trosk i obowiązków - tak można by opisać młodość głównego bohatera książki "Krocząc wśród cierni". Po ogromnej stracie jaką doświadcza William przychodzi czas, w którym bohater musi przeanalizować swoje dotychczasowe postępowanie. Jednak demony przeszłości powracają do niego z biegiem lat, zatapiając szpony w jego życiu wtedy, gdy William najmniej się tego spodziewa.

  Czytając pierwsze strony debiutu Mariusza Leszczyńskiego, zachwycałam się pięknem stylu autora. Napisać, że piszę ON poprawną polszczyzną to zdecydowanie za mało. Jego styl jest taki... elegancki! Książka napisana jest w formie rozbudowanego opowiadania, mimo to autor zawarł w niej wiele informacji, które przybliżają czytelnikowi postać Williama Baxtera i pozwalają kroczyć wraz z nim przez meandry kolejnych decyzji, które młody człowiek musi podjąć.

  To opowieść o tym jak wiele można w życiu stracić. Przepuścić przez palce ważne momenty, ignorować ludzi, którzy są dla nas ważni, jednak ciągle brakuje nam dla nich czasu. Historia o tym, że szczęście to właśnie te pojedyncze chwile, które traktujemy jak coś oczywistego wierząc, że będą one stałym punktem, przez co przyzwyczajamy się do nich, zapominając ile znaczyły dla nas na początku. W tej krótkiej powieści podobało mi się właśnie to, że nic nie było wiadome, zupełnie tak jak to bywa w rzeczywistości.

  Miałam problem z jedną rzeczą, mianowicie dialogami między głównym bohaterem, a jedną z przedstawionych postaci. Brzmiały one dla mnie trochę za bardzo sztucznie. Jako, że "Krocząc wśród cierni" to debiut pana Leszczyńskiego to nie będę się tego za bardzo czepiać, jednak mam nadzieję, że w kolejnych książkach dialogi będą bardziej rozbudowane. Jeśli chodzi o opisy miejsc i sytuacji - jestem całkowicie na tak. Fani historii kryminalnych zabarwionych dużą dozą powieści obyczajowej powinni się nie zawieść sięgając po tę pozycje.

  W przyszłości będę śledzić dalsze pisarskie losy Mariusza Leszczyńskiego. Teraz pozostaje mi czekać na jego kolejną książkę, która niedługo pojawi się na rynku wydawniczym - "Bez litości i przebaczenia".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  William Baxter jednego dnia traci całą najbliższą rodzinę — ojciec, matka oraz dwie młodsze siostry zostają zamordowane w rodzinnej posiadłości. Niewyobrażalna tragedia odciska piętno na młodym mężczyźnie, który od nowa próbuje ułożyć własne życie. W końcu los się do niego uśmiecha, jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Czy korzystając z nadarzającej się po latach okazji, nie popełni błędu, który będzie go kosztował więcej, niż jest gotów zapłacić?

  Sensacja jako gatunek kojarzy mi się ze Stevenem Seagalem. Człowiek, który traci wszystko i nie mając nic do stracenia, zaczyna osobistą wendetę. „W krocząc wśród cierni” najlepiej widać to od mniej więcej połowy powieści. William zaczyna walkę z nierównym przeciwnikiem, potężną strukturą, której wpływy sięgają daleko. Dużo dalej niż można się tego początkowo spodziewać. Dlaczego dopiero wtedy? Głównego bohatera poznajemy krótko przed tragicznym wydarzeniem, o którym pisałam w streszczeniu fabuły. W dalszej części zagłębiamy się w jego zycie, w to, jak funkcjonuje po tym traumatycznym wydarzeniu, jak składa do kupy to, co mu zostało, próbuje walczyć o prawdę, dojść do tego, co się wydarzyło w jego domu, ale jeszcze jest za słaby i napotykając mur, rezygnuje. Dopiero spotkanie pewnej kobiety pozwala mu stanąć na nogi i powtórnie zmierzyć się z tymi, którzy stoją za śmiercią jego rodziny. Z tajemniczą organizacją.

  O samej organizacji niestety niewiele wiemy, a szkoda, bo ten wątek bardzo mnie zainteresował, w którymś momencie napomknięte jest tylko, że przypomina ona mafię. Biorąc pod uwagę eliminację osób, które w jakiś sposób chciały się wyłamać oraz to jak szerokie wpływy ma ta organizacja, taki wniosek nasuwa się sam. Dlatego żałuję, że nie jest bardziej rozbudowany, zwłaszcza, iż miał ON znaczący wpływ na życie zarówno głównego bohatera, jak i jego rodziny. O ojcu Williama również chciałoby się wiedzieć coś więcej, zwłaszcza o jego przeszłości.

  W powieści mamy narrację pierwszoosobową, opowieść Williama wygląda trochę jak pamiętnik, co jest dość ciekawym zabiegiem. Koniec jest tak skonstruowany, że może być zarówno wstępem do kolejnej części, jak i ostatecznym zamknięciem „Krocząc wśród cierni”. Nie znam planów autora, ale będę bacznie śledzić jego stronę. Moje ogólne wrażenia? Hmm jest akcja, jest dramat, potem trochę tempo zwalnia, bo Will wiedzie zupełnie zwyczajne życie, po czym akcja znowu nabiera tempa i trzyma ten poziom do końca. Irytowały mnie „kotki”, „skarby” itp. w dialogach, ale to mnie denerwuje zawsze, niezależnie od książki czy filmu, po prostu nie lubię takich zwrotów i już.

  Jeżeli macie wolne popołudnie i chcecie spędzić je z książką to polecam :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie ukrywam, że to moje pierwsze spotkanie z panem Mariuszem. Jednakże coraz częściej sięgam po polskich autorów i przyznaję, że jestem całkowicie zakochana w polskiej literaturze. I tym razem się nie zawiodłam.

  Spotykamy Williama, który za swoich młodych lat traci swoją rodzinę w wypadku. Załamany chłopak poddaje się, popadając w stan „zawieszenia”, który nie kończy się dobrze. Mimo przeciwieństw losu udaje mu się wyjść na prostą i udaje mu się zostać bohaterem.

  Całą historię łyknęłam w kilka godzin (wiadomo nie ominęły mnie po drodze obowiązki domowe), chłonąc kartkę za kartką, czekałam na wyjaśnienie zaistniałych sytuacji. Autor idealnie oddał motywację i walkę, by wyjść na prostą w życiowych rozterkach, począwszy od samotności kończąc na zdrowiu. Początkowo odniosłam wrażenie, że to książka obyczajowa, ale bardzo się pomyliłam. Kryminalna strona po prostu musi poczekać na odkrycie przez czytelnika, co jest oczywiście ogromnym plusem fabuły. Zdarzenia nie ciągną się jak guma na bucie, wszystko dzieje się sprawnie, spójnie i dokładnie, a także w konkretnym tempie. Opisy nie są nudne, a rozdziały są dopasowane do danego okresu opowiadającego dzieje Williama i jego rodziny. Z ogromną przyjemnością czytałam tę opowieść :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Krocząc wśród cierni
 • Autor: Mariusz Leszczyński
 • Wydawnictwo Poligraf
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 188
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788378568315
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788378568315
 • EAN: 9788378568315
 • Wymiary: 14.5x20.5x1 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Dwór cierni i róż. Tom 1 5/5 Nasza cena:
27,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór cierni i róż. Tom 1

Autorka bestsellerowej serii Szklany Tron powraca z porywającą opowieścią o miłości, która jest w stanie pokonać nienawiść i uprzedzenia! Idealna lektura dla fanów George. R.R. Martina! Co może powstać z połączenia baśni o Pięknej i Bestii oraz legend o czarodziejskich istotach? Gdy Feyre zabija...
Dwór cierni i róż. Tom 2. Dwór mgieł i furii 5/5 Nasza cena:
31,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór cierni i róż. Tom 2. Dwór mgieł i furii

Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końca. Dziewczyna, bezpieczna i otoczona luksusem, przygotowuje się do poślubienia ukochanego Tamlina. Przed nią długie i szczęśliwe życie. Sęk w tym, że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z bajki. Zresztą zupełnie nie...
Serce z cierni 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce z cierni

W świecie, w którym tylko kobiety mogą władać magią, bycie czarownicą oznacza pewną śmierć. Mia jest jedną z łowczyń, która chce pomścić śmierć swojej matki. Ucieka z zamku ojca w przeddzień zaaranżowanego ślubu, aby znaleźć ukojenie w zemście. Jednak dowiaduje się, że sama jest czarownicą. Czy to...
Jesteś wśród przyjaciół. Odrodzenie. Tom 1 4/5 Nasza cena:
38,00 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesteś wśród przyjaciół. Odrodzenie. Tom 1

W „Odrodzeniu” Tim Seeley łączy kryminał z fantastyką, rozrywkę z wielowątkową, rozbudowaną fabułą, makabrę z rodzinnym i społecznym dramatem oraz czarnym humorem. Spiętrzające się zagadki i małomiasteczkowa atmosfera niczym z prozy Stephena Kinga i serialu „Twin Peaks”, w połączeniu z galerią...
Dwór cierni i róż. Tom 3. Dwór skrzydeł i zguby 5/5 Nasza cena:
35,49 zł 50,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór cierni i róż. Tom 3. Dwór skrzydeł i zguby

Długo oczekiwana trzecia część bestsellerowego cyklu Sarah J. Maas Feyra powraca do Dworu Wiosny, zdeterminowana by zdobyć informacje o działaniach Tamlina oraz potężnego, złowrogiego króla Hybernii, który grozi, że rozgromi cały Prythian. Jednak by to osiągnąć, musi najpierw rozegrać...
Język cierni 5/5 Nasza cena:
29,37 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Język cierni

Leigh Bardugo, autorka z listy bestsellerów New York Timesa, zainspirowana mitami, baśniami i folklorem stworzyła cudownie klimatyczny zbiór opowiadań, których akcja wprost skrzy się od zdrad, zemsty, aktów poświęcenia i miłości. Wejdźcie do świata griszów... Miłość przemawia kwiatami. Prawda...
Rozbite imperium T.3 Cesarz Cierni 0/5 Nasza cena:
40,80 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozbite imperium T.3 Cesarz Cierni

Zostawcie wszystko, co aktualnie czytacie i zacznijcie czytać trylogię Rozbite Imperium! Peter V. Brett, autor bestselleru Malowany człowiek Cesarz Cierni to brawurowe i na długo zapadające w pamięci zamknięcie trylogii Rozbite Imperium, jednego z najlepszych cykli mrocznej fantasy powstałych w...
Rozbite imperium T.2 Król Cierni 0/5 Nasza cena:
37,52 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozbite imperium T.2 Król Cierni

Król Cierni Marka Lawrence'a to kontynuacja bestselleru krwistej fantasy Książę Cierni, na którą niecierpliwie wyczekują polscy fani. To kolejna bezkompromisowa opowieść o przygodach księcia Jorga Ancratha. W drugiej części epickiej trylogii Rozbite Imperium Mark Lawrence prowadzi swojego młodego...
Wśród obcych 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wśród obcych

Nastrojowa, poruszająca książka o tym, dlaczego i jak bardzo ważna może być fantastyka/fantazja w życiu człowieka. Mnóstwo odwołań i przywołań najznakomitszych powieści w historii SF i fantasy, niewiarygodnie smakowita lektura dla osób zorientowanych w temacie, a równocześnie wciągająca opowieść...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula