Dziewięcioletni Kamil wyrusza na obóz wakacyjny, a towarzyszy mu oczywiście… jego serce. Ich wspólne przygody pozwolą czytelnikowi dowiedzieć się, dlaczego krew jest jak zupa i do czego jest nam potrzebna, jak długo żyją czerwone krwinki i czy naprawdę wyglądają jak kluski śląskie, dlaczego podczas wysiłku serce bije tak szybko i w jaki sposób nasza krew może uratować komuś życie.
Krew
Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie
Format: | 230 x 270 |
Wydawnictwo: | Dwukropek |
Oprawa: | Twarda |
Rok wydania: | 2021 |
Ilość stron: | 48 |
- Tytuł: Krew
- Autor: Wojciech Grajkowski
- Wydawnictwo Dwukropek
- Oprawa: Twarda
- Rok wydania: 2021
- Ilość stron: 48
- Format: 230 x 270
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788381412063
- Język: polski
- ISBN: 9788381412063
- EAN: 9788381412063
- Wymiary: 236 x 276 x 10 mm
- Dane producenta: Wydawnictwo JUKA-91 sp. z o. o., ul. Jutrzenki 118, 02-230 Warszawa, Polska, kontakt@dwukropek.com.pl, tel. 800 650 300
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Justyna S. w dniu 2021-11-05Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: książka
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną"Krew" Wojciecha Grajkowskiego to wyjątkowa książka, po którą powinien sięgnąć każdy! Ale może od początku.
Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, że krew w naszym ciele to bardzo ważna substancja. Jednak gdybyśmy zadali bardziej konkretne pytania, pewnie mało kto by pamiętał z lekcji biologii, jakie pełni funkcje. A dzięki "Krwi" od Wydawnictwa Dwukropek uświadomić nam to może kilkulatek!
Wojciecha Grajkowskiego znamy już z książki "Zęby". Pełna wiedzy pozycja nadal robi u nas furorę, nic więc dziwnego, że sięgnęłam po "Krew". I nie zawiodłam się. Zaledwie kilkanaście stron autor wypełnił świetnie rozłożoną wiedzą na temat krwi oraz serca wplecioną w ciekawa historię pewnego chłopca. Całość to mnóstwo istotnych faktów, które możemy znać, bądź nie. Jest to jednak doskonałe źródło wiedzy dla dzieci, które odkrywają świat. Nie wiem, jak to jest, ale moja Nikola polubiła bardzo tę książkę, te piękne obrazki, mimo, że na tę wiedzę jest jeszcze nieco za mała. Jednak co kilka dni studiujemy książkę Wojciecha Grajkowskiego i dowiadujemy się, po co jest serce, po co jest krew, którędy krew krąży po naszym ciele, jak dokładnie działa najważniejszy mięsień naszego ciała, czym są czerwone krwinki, białe krwinki oraz płytki krwi, a także jakie mają działanie. No i na koniec - jakie grupy krwi możemy spotkać, czym się wyróżniają, dlaczego jeden człowiek może oddać krew wszystkim innym, z kolei ON sam może wziąć krew tylko od konkretnego dawcy oraz dlaczego warto zostać dawcą krwi. -
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Beata B. w dniu 2021-08-14Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: książka
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąKamil jedzie na obóz. Oczywiście razem z nim podróżuje jego serce. To ono przeżywa z nim wszystkie radości i smutki, dopinguje go, gdy chłopiec uprawia sport, ale przede wszystkim to ono daje mu życie. Pompuje krew naczyniami krwionośnymi, które przypominają ulice w mieście. Największe arterie, od których odchodzą coraz mniejsze i delikatniejsze rurki. Tak jak na drogach poruszają się samochody, tak krew też składa się z różnych elementów, które coś transportują, albo pełnią jakieś bardzo ważne funkcje.
A czy wasze dzieci zastanawiały się kiedyś jak to się dzieje, że skaleczenie w magiczny sposób się leczy? Dlaczego krew przestaje lecieć, pomimo tego, że tkanki zostały przerwane i potrzeba trochę czasu zanim ponownie się zrosną? Tu wkraczają do akcji [Adres usunięty] płytki krwi i nitki białka, które łatają dziurę.
Czym są czerwone krwinki? Jak białe krwinki walczą z intruzami w organizmie, np. wirusami? Po co robimy siku? Czym jest transfuzja i przeszczep szpiku?
Jaka ta książka jest rewelacyjna! Jest tu masę wiedzy, ale podanej niezwykle ciekawie i przystępnie. Krew porównana jest do zupy, a naczynia krwionośne do ulic w mieście, czerwone krwinki są zaś jak kluski śląskie, a nasz organizm do fabryka, w której przy produkcji powstają także odpady, czyli śmieci.
Ale przede wszystkim dzieci dowiadują się jak ważna jest krew w naszym organizmie. Nie da się jej kupić czy zrobić, tylko ludzki organizm ma tę moc, aby ją wytworzyć. Dlatego tak ważne jest, aby dzielić się nią z innymi.