Kratki się pani odbiły. Zofia Wilkońska. Tom 3

Książka
33,99 zł
Outlet
20,99 zł
eBook
30,47 zł
Audiobook
28,49 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Zofia Wilkońska
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 352
Opis

Któż nie zna Zofii Wilkońskiej? Ta szalona emerytka jest ostatnimi czasy popularna i potrafi nieźle namieszać. Jeśli chcecie poznać jej kolejne przygody, tym razem w dość tragicznych dla normalnego człowieka okolicznościach, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

''Kratki się pani odbiły” autorstwa Jacka Galińskiego to kolejna z cyklu opowieści o przygodach szalonej emerytki Zofii Wilkońskiej. Tym razem tak namieszała, że trafiła do więzienia. Dla normalnego człowieka to tragedia, ale dla zawziętej staruszki zamknięcie za kratami to nic innego jak scena walki o godne i lepsze życie. Tym razem nasza bohaterka podejmuje rękawicę i próbuje zerwać okowy wymiaru sprawiedliwości, który w jej przypadku okazał się niezwykle ''rychliwy”. Jednak czy w przypadku szalonej emerytki na pewno okazał się sprawiedliwy?

Jak pamiętamy, druga część przygód emerytki zakończyła się zakuciem jej w kajdany, a obecnie znalazła się za kratami. Mimo to nie zamierza dać się stłamsić. Poza tym, co w jej stylu, narobi jeszcze więcej zamieszania i zaplanuje tyle intryg, że nawet naczelnik więzienia nie da sobie rady.

Nasza dziarska emerytka nie tylko spróbuje uciec, ale też będzie miała zakładników - oczywiście przypadkowo - a także będzie przewodzić ruchowi walki więźniów o lepszy byt, czego symbolem będzie proca z majtek. Te wydarzenia to tylko kropla w morzu wszystkich przygód pani Zofii, która jak zawsze nie zawodzi. Czytając o przygodach Zofii, musimy przygotować się na wybuchy niekontrolowanego śmiechu, dialogi pełne ciętej riposty, w sposób humorystyczny odnoszący się do panującej sytuacji politycznej i będącymi remedium na obecną sytuację.


O autorze

''Kratki się pani odbiły” jest trzecią książką z cyklu opowieści o Zofii Wilkońskiej autorstwa Jacka Galińskiego. Wcześniej ukazały się ''Kółko się pani urwało” i ''Komórki się pani pomyliły”. Sam autor jest scenarzystą, sportowcem, miłośnikiem sztuk walki i absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej i Wydziału Nauk Ekonomicznych UW. Jest także laureatem konkursu scenariuszowego "Wszystko zostaje w rodzinie" Akson Studio oraz konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii kryminał lub z serii Zofia Wilkońska

Szczegóły
  • Tytuł: Kratki się pani odbiły. Tom 3
  • Autor: Jacek Galiński
  • Wydawnictwo W.A.B.
  • Seria Zofia Wilkońska
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 352
  • Format: 13 5 x 20.2 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328075412
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788328075412
  • EAN: 9788328075412
  • Wymiary: 13.5x20.2cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o., Ul. Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 828 98 08
Recenzje książki Kratki się pani odbiły. Zofia Wilkońska. Tom 3 (12)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Monika M. w dniu 2020-05-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Wszystkie trzy części przygód Pani Zofii polecam

    Można się pośmiać i spędzić czas wkręcającego się w wyczyny staruszki

    Gorąco polecam

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Magdalena D. w dniu 2020-05-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

    Z niecierpliwością czekałam na odsłonę 3 części kolejnych przygód rezolutnej staruszki.Jacek Galiński kolejny raz nie zawiódł. Książkę pochłania się jednym kęsem.. Mam nadzieję , że powstanie kolejna część o równie niewiarygodnych przygodach Pani Zofii. Polecam

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna Z. w dniu 2020-04-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

    Z niecierpliwością czekałam na trzecią część książki. Po przeczytaniu jej nie czułam rozczarowania.Świetna. Mam nadzieję na kontynuację dalszych losów pani Zofi .Czekam z niecierpliwością.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia M. w dniu 2020-04-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

    Mam nadzieje że święta minęły wam w zdrowiu i radości. Ja spędziłam je w towarzystwie książek i dzięki temu mogę zaprezentować wam kolejne recenzje. Może zaczniemy od książki, która naprawdę mnie zaskoczyła. Jacek Galiński i jego najnowsza komedia o przygodach Pani Zofii, absolutnie poprawiły mi nastrój a szczerze przyznam że bałam się tej kontynuacji.

    Po wielu nieoczekiwanych przygodach kryminalnych, nasza przeurocza Pani Zofia trafia do więzienia 😁 Napewno wielu z was którzy czytali poprzednie części, zastanawia się czy bardziej szkoda nam staruszki, czy może pracowników zakładu 😂😂 I tak, już mogę wam zdradzić że takiej więźniarki, ten ani inny zakład jeszcze nie widzieli a o jej wyczynach będą opowiadać legendy. Co powiecie na latające poza więzienne mury majtki, księdza przemytnika i bunt osadzonych 😂😂 Pierwsze kroki na więziennym terenie a przede wszystkim nowe przyjaźnie z współosadzonymi, zagwarantowały mi naprawdę świetny nastrój podczas tych nietypowych świat.

    Wybuchy śmiechu podczas czytania tej części były standardem a ja przyznam, iż uważam ją za najlepszą z dotychczasowych. Cała seria prezentuje się bardzo fajnie, jeśli macie ochotę na coś zupełnie innego to zachęcam do lektury.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna N. w dniu 2021-02-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

    Pani Zofia Wilkońska w końcu się doigrała. Trafiła do więzienia. Zapewniam, że to nie jest zwykła odsiadka. Emerytka nawet odnajduje w niej sporo plusów. Porównuje więzienie do turnusu w sanatorium. Zaczyna umoralniać swoje towarzyszki spod celi i uczy poprawnej polszczyzny. Oprócz przekazywania wartości intelektualnych dba również o ich kondycję fizyczną. Dla upodobnienia się do ogółu decyduje się na tatuaż.

    .

    "Kratki się pani odbiły" to trzecia część perypetii niezłomnej Zofii. Mimo wielu przygód, często dość niebezpiecznych staruszka w ogóle nie spokorniała. Nadal jest bezpośrednia do bólu i bezczelna. Jej pomysłowość nie zna granic. Przyciąga kłopoty jak magnes, ale wyślizguje się z nich jak wąż i zawsze niczym kot spada na cztery łapy.

    .

    Historia jest zabawna i lekka. Autor pod płaszczykiem losów Zofii odkrywa wiele absurdów jakie dzieją się w naszym kraju.

    Bardzo pozytywnie odbieram wykorzystanie w tej części prawdziwych opowiadań osadzonych kobiet.

    .

    Widziałam sporo negatywnych opinii na temat tej książki. Bądźmy jednak szczerzy. To jest komedia kryminalna, fikcyjna opowieść. Nie doszukujmy się nieścisłości. To wszystko ma być przerysowane nawet do granic absurdu. Jasne jest, że nie wszystkim to będzie odpowiadać, ale chyba sięgając po taki rodzaj literacki powinniśmy być świadomi z czym będziemy mieć do czynienia.

    Ja ze swojej strony polecam i czekam na dalsze losy.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula