Kratki się pani odbiły

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Inne wersje (2)
Audiobooki mp3
za 26,92 zł
Audiobook CD
za 27,57 zł
Nasza cena: 33,99 zł 39,99 zł Taniej o: 15%

Któż nie zna Zofii Wilkońskiej? Ta szalona emerytka jest ostatnimi czasy popularna i potrafi nieźle namieszać. Jeśli chcecie poznać jej kolejne przygody, tym razem w dość tragicznych dla normalnego człowieka okolicznościach, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

''Kratki się pani odbiły” autorstwa Jacka Galińskiego to kolejna z cyklu opowieści o przygodach szalonej emerytki Zofii Wilkońskiej. Tym razem tak namieszała, że trafiła do więzienia. Dla normalnego człowieka to tragedia, ale dla zawziętej staruszki zamknięcie za kratami to nic innego jak scena walki o godne i lepsze życie. Tym razem nasza bohaterka podejmuje rękawicę i próbuje zerwać okowy wymiaru sprawiedliwości, który w jej przypadku okazał się niezwykle ''rychliwy”. Jednak czy w przypadku szalonej emerytki na pewno okazał się sprawiedliwy?

Jak pamiętamy, druga część przygód emerytki zakończyła się zakuciem jej w kajdany, a obecnie znalazła się za kratami. Mimo to nie zamierza dać się stłamsić. Poza tym, co w jej stylu, narobi jeszcze więcej zamieszania i zaplanuje tyle intryg, że nawet naczelnik więzienia nie da sobie rady.

Nasza dziarska emerytka nie tylko spróbuje uciec, ale też będzie miała zakładników - oczywiście przypadkowo - a także będzie przewodzić ruchowi walki więźniów o lepszy byt, czego symbolem będzie proca z majtek. Te wydarzenia to tylko kropla w morzu wszystkich przygód pani Zofii, która jak zawsze nie zawodzi. Czytając o przygodach Zofii, musimy przygotować się na wybuchy niekontrolowanego śmiechu, dialogi pełne ciętej riposty, w sposób humorystyczny odnoszący się do panującej sytuacji politycznej i będącymi remedium na obecną sytuację.


O autorze

''Kratki się pani odbiły” jest trzecią książką z cyklu opowieści o Zofii Wilkońskiej autorstwa Jacka Galińskiego. Wcześniej ukazały się ''Kółko się pani urwało” i ''Komórki się pani pomyliły”. Sam autor jest scenarzystą, sportowcem, miłośnikiem sztuk walki i absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej i Wydziału Nauk Ekonomicznych UW. Jest także laureatem konkursu scenariuszowego "Wszystko zostaje w rodzinie" Akson Studio oraz konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu.

Recenzje (11)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Mam nadzieje że święta minęły wam w zdrowiu i radości. Ja spędziłam je w towarzystwie książek i dzięki temu mogę zaprezentować wam kolejne recenzje. Może zaczniemy od książki, która naprawdę mnie zaskoczyła. Jacek Galiński i jego najnowsza komedia o przygodach Pani Zofii, absolutnie poprawiły mi nastrój a szczerze przyznam że bałam się tej kontynuacji.

  Po wielu nieoczekiwanych przygodach kryminalnych, nasza przeurocza Pani Zofia trafia do więzienia 😁 Napewno wielu z was którzy czytali poprzednie części, zastanawia się czy bardziej szkoda nam staruszki, czy może pracowników zakładu 😂😂 I tak, już mogę wam zdradzić że takiej więźniarki, ten ani inny zakład jeszcze nie widzieli a o jej wyczynach będą opowiadać legendy. Co powiecie na latające poza więzienne mury majtki, księdza przemytnika i bunt osadzonych 😂😂 Pierwsze kroki na więziennym terenie a przede wszystkim nowe przyjaźnie z współosadzonymi, zagwarantowały mi naprawdę świetny nastrój podczas tych nietypowych świat.

  Wybuchy śmiechu podczas czytania tej części były standardem a ja przyznam, iż uważam ją za najlepszą z dotychczasowych. Cała seria prezentuje się bardzo fajnie, jeśli macie ochotę na coś zupełnie innego to zachęcam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pani Zofia Wilkońska w końcu się doigrała. Trafiła do więzienia. Zapewniam, że to nie jest zwykła odsiadka. Emerytka nawet odnajduje w niej sporo plusów. Porównuje więzienie do turnusu w sanatorium. Zaczyna umoralniać swoje towarzyszki spod celi i uczy poprawnej polszczyzny. Oprócz przekazywania wartości intelektualnych dba również o ich kondycję fizyczną. Dla upodobnienia się do ogółu decyduje się na tatuaż.

  .

  "Kratki się pani odbiły" to trzecia część perypetii niezłomnej Zofii. Mimo wielu przygód, często dość niebezpiecznych staruszka w ogóle nie spokorniała. Nadal jest bezpośrednia do bólu i bezczelna. Jej pomysłowość nie zna granic. Przyciąga kłopoty jak magnes, ale wyślizguje się z nich jak wąż i zawsze niczym kot spada na cztery łapy.

  .

  Historia jest zabawna i lekka. Autor pod płaszczykiem losów Zofii odkrywa wiele absurdów jakie dzieją się w naszym kraju.

  Bardzo pozytywnie odbieram wykorzystanie w tej części prawdziwych opowiadań osadzonych kobiet.

  .

  Widziałam sporo negatywnych opinii na temat tej książki. Bądźmy jednak szczerzy. To jest komedia kryminalna, fikcyjna opowieść. Nie doszukujmy się nieścisłości. To wszystko ma być przerysowane nawet do granic absurdu. Jasne jest, że nie wszystkim to będzie odpowiadać, ale chyba sięgając po taki rodzaj literacki powinniśmy być świadomi z czym będziemy mieć do czynienia.

  Ja ze swojej strony polecam i czekam na dalsze losy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Trzecia część przygód szalonej emerytki. Tym razem Zofia Wilkońska sieje destrukcję w więzieniu, przecież to zawsze szefowa zamieszania, z nią nie może być cicho i spokojnie. Relaks wyśmienity. Uśmiałam się i czekam na następną część 👍☺

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nierozłączny duet Zofia Wilkońska i jej wózek na zakupy muszą się rozstać. Nie myślcie jednak, że Zosieńka wymieniła owego weterana warszawskich ulic i świadka niejednej afery z jej udziałem na lepszy model. Nic z tych rzeczy. Przed pełną wigoru emerytką stoi kolejne wyzwanie, a mianowicie będzie jej dane poznać świat do którego zdarza się trafiać „celebrytom u schyłku kariery”. Miejscem w którym Pani Zofii przyjdzie spędzić najbliższe tygodnie to nie luksusowe SPA, ani nawet przyzwoite sanatorium, będzie jednak mogła tam liczyć na własne łóżko i posiłki serwowane bez konieczności opuszczania zajmowanego lokum. Robienie codziennych zakupów i walka o tanie i dobrej jakości wiktuały też spadnie na barki innych osób. Czy są minusy takiej zmiany otoczenia? Z pewnością Zosieńka nie będzie miała wpływu na dobór osób z którymi przyjdzie jej dzielić pokój, sposób spędzania wolnego czasu również będzie daleki od jej oczekiwań i...być może jeszcze kilka wad dałoby się wyliczyć, ale tym razem będzie lepiej dla starszej pani jeśli ograniczy nieco swoje oczekiwania i wymagania. Zofia Wilkońska, postrach stołecznego półświatka, w końcu doigrała się i przyjdzie jej spędzić najbliższy okres w więziennej celi. Choć początkowo nowa sytuacja w jakiej się znalazła napawa starszą panią lękiem, to w myśl przysłowia, co nas nie zabije to nas wzmocni, Zofia W. szybko odnajdzie się w więziennych realiach codziennego życia. Uzbrojona w robione na szydełku majtasy, z wydzierganym tatuażem na plecach i dopingowana przez współwięźniarki Zosieńka rozkłada na łopatki polski system penitencjarny. Jeśli strażnicy więzienni przed osadzenie tej leciwej damy sądzili, że ich praca jest ciężka i niebezpieczna, to po zetknięciu się z tą niepozbawioną energii emerytką ich marzeniem będzie powrót do czasów przed zosieńkowych. 

  Czy warto sięgnąć po kolejną część przygód niezłomnej Zofii Wilkońskiej?

  Otóż nasza dziarska emerytka jest niczym wino, im starsza tym lepsza, i choć książka "Kratki się Pani odbiły" to już trzeci tom przygód zrzędliwej, despotycznej i nie pozbawionej ducha walki staruszki, to pokuszę o się o stwierdzenie, że jak do tej pory jest to najlepsza książka z serii. Silną stroną tej komedii kryminalnej są dialogi, które potrafią wykrzesać uśmiech u najbardziej zatwardziałych ponuraków. 

  Autor pisząc o przygodach emerytowanej nauczycielki języka polskiego, stworzył postać, która niemal etatowo rozbawia do łez swoich czytelników.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zofia cudowała, cudowała i wycudowała... tak myślałam, że dla tej pani to się w końcu skończy więzieniem 😂 niestey albo raczej stety pani Zofia nie traci werwy i próbuje podporządkować sobie całą instytucję więzienną wraz z jej lokatorami 🙈czasami buzi postrach a czasami śmiech, ale nie traci formy i psychicznej i fizycznej. Czasami już, już myślałam, że Zofia dojrzała na stare lata, bo powiedziała coś mądrego, przemyślanego i zawierającego życiowe prawdy, ale zaraz szybko byłam wyprowadzana z błędu kolejnym nieziemskim pomysłem starszej pani 😆

  A co mi się bardzo spodobało to to, że autor wykorzystał do tej książki ,,(...)opowiadania kobiet osadzonych(...). Opowiadania powstały w trakcie warsztatów prowadzonych przez autora(...)"

  I tak po przeczytaniu tej końcowej notatki nasunęło mi się pytanie czy nasz autor przypadkiem nie został potraktowany tak samo jak poeta, który także brała udział w warsztatach, a który został potraktowany w wyjątkowy sposób przez panią Zofię😂

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Kółko się pani urwało 4/5 Nasza cena:
31,44 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kółko się pani urwało

Warszawskie bandziory, strzeżcie się! Nadchodzi Zofia Wilkońska, postrach klubów seniora! Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu – jego galowy mundur. Policja zabiera się...
Komórki się pani pomyliły 4/5 Nasza cena:
30,90 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Komórki się pani pomyliły

Kontynuacja ciepło przyjętej debiutanckiej powieści Kółko się pani urwało. Prawdziwa mieszanka wybuchowa – wredna staruszka kontra mafiosi. Zamieszanie wokół pewnej warszawskiej kamienicy się nie kończy. Kolejny trup ponownie burzy spokój Zofii Wilkońskiej. Podczas prywatnego śledztwa staruszka za...
Kółko się pani urwało. Wydanie kieszonkowe 0/5 Nasza cena:
13,64 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kółko się pani urwało. Wydanie kieszonkowe

Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu – jego galowy mundur. Policja zabiera się do śledztwa jak pies do jeża, chociaż ślepy wpadłby na to, że wszystkie tropy prowadzą do...
Audiobook Kółko się pani urwało CD 4/5 Nasza cena:
27,57 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kółko się pani urwało CD

Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu - jego galowy mundur. Policja zabiera się do śledztwa jak pies do jeża, chociaż ślepy wpadłby na to, że wszystkie tropy prowadzą do...
Wigilijne opowieści 5/5 Nasza cena:
29,50 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wigilijne opowieści

12 opowiadań i 12 przepisów na popisowe świąteczne dania świetnych polskich autorów. Ktoś zginie otruty barszczem wigilijnym, czyjaś paczka na święta zgubi się w paczkomacie, ktoś upuści karpia na tory tramwajowe, ktoś się nieszczęśliwie zakocha, do kogoś w zastępstwie Mikołaja przyjdzie diabeł, a...
Audiobook Komórki się pani pomyliły mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Komórki się pani pomyliły mp3

Kontynuacja ciepło przyjętej debiutanckiej powieści Kółko się pani urwało. Prawdziwa mieszanka wybuchowa - wredna staruszka kontra mafiosi. Zamieszanie wokół pewnej warszawskiej kamienicy się nie kończy. Kolejny trup ponownie burzy spokój Zofii Wilkońskiej. Podczas prywatnego śledztwa staruszka za...
Audiobook Kółko się pani urwało mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kółko się pani urwało mp3

Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu - jego galowy mundur. Policja zabiera się do śledztwa jak pies do jeża, chociaż ślepy wpadłby na to, że wszystkie tropy prowadzą do...
Audiobook Kratki się pani odbiły mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kratki się pani odbiły mp3

Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzienie dla zawziętej staruszki. Niczym innym jak sceną walki o godne i lepsze życie. Czy Zofia zerwie okowy wymiaru sprawiedliwości, który w tym wypadku okazał się rychliwy, ale na pewno nie sprawiedliwy?
Audiobook CD MP3 Komórki się pani pomyliły. Babcia. Tom 2 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Komórki się pani pomyliły. Babcia. Tom 2

Kontynuacja ciepło przyjętej debiutanckiej powieści Kółko się pani urwało. Prawdziwa mieszanka wybuchowa - wredna staruszka kontra mafiosi. Zamieszanie wokół pewnej warszawskiej kamienicy się nie kończy. Kolejny trup ponownie burzy spokój Zofii Wilkońskiej. Podczas prywatnego śledztwa staruszka za...
Audiobook Kratki się pani odbiły CD 0/5 Nasza cena:
27,57 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kratki się pani odbiły CD

Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzienie dla zawziętej staruszki. Niczym innym jak sceną walki o godne i lepsze życie. Czy Zofia zerwie okowy wymiaru sprawiedliwości, który w tym wypadku okazał się rychliwy, ale na pewno nie sprawiedliwy?
Kolory zła. Czerwień 5/5 Nasza cena:
27,70 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolory zła. Czerwień

Absolutnie pochłaniająca. Vincent V. Severski Przyglądał się ciału zafascynowany. To była najpiękniejsza zbrodnia, jaką widział. Dopuścić się jej mógł tylko prawdziwy psychopata. Takiego mordu nie wolno było zignorować. Wszystko wskazuje na to, że oprawca na swoją kolejną ofiarę czekał cierpliwie...
Magazyn 4/5 Nasza cena:
29,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magazyn

Przerażająco prawdziwa powieść o tym, co się dzieje, kiedy Wielki Biznes stosuje metody godne Wielkiego Brata. Oraz o tym, kto zapłaci za to najwyższą cenę. Paxton nigdy nie sądził, że będzie pracował dla Clouda, gigantycznej firmy technologicznej, która włada praktycznie całym rynkiem...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula