Korona z czarodrzewu. Ostatni król Osten Ard. Tom 1

Autor:

Tad Williams

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Nasza cena: 42,11 zł 59,90 zł Taniej o: 30%

Chociaż w księgarniach aż roi się od książek w klimacie fantasy, coraz ciężej znaleźć dobrą powieść osadzoną w wiarygodnym (ale i wciągającym) świecie wraz z całą gamą interesujących bohaterów. Na szczęście Tad Williams po raz kolejny postanawia zaproponować czytelnikom powieść, która świetnie sprawdzi się jako odskocznia od rzeczywistości.

"Korona z czarodrzewu. Ostatni król Osten Ard. Tom 1" to kolejna powieść Tada Williamsa, która zabierze czytelnika do znanego im już świata fantasy. Wykorzystując swój pisarski kunszt, Williams zabiera nam do Osten Ard, czyli realiów znanych z innych jego książek. Na szczęście nowy czytelnik, nieznający poprzednich powieści będzie bawił się tak samo dobrze, jak ktoś, kto jest zaznajomiony z twórczością autora.

Akcja powieści opowiada o losach rządzących Osten Ard, którzy zmuszeni są znowu stawić czoło zagrożeniu, o którym myśleli, że już dawno przeminęło. Stając do walki z nieumarłymi, monarchowie będą musieli wykorzystać cały swój potencjał, nie tylko w zakresie planowania taktyki, ale także szybkiego reagowania. Autor w książce zawiera bowiem wiele zwrotów akcji, które są zaskakujące, ale dają także spore pole do popisu głównym bohaterom. Dzięki temu poznajemy, jak funkcjonują w sytuacjach kryzysowych. Konstrukcja książki jest świetnie dopasowana do dzisiejszego czytelnika. Akcja rozkręca się w umiarkowany sposób, przez co czytelnikowi nie umyka żaden szczegół. Z drugiej strony nie można autorowi zarzucić powolności.

Tad Williams to znany autor powieści fantasy. Do jego najbardziej znanych dzieł należy cykl Inny Świat oraz Pamięć Smutek i Cierń. Jego książki prezentują świeże podejście do fantasy, jednocześnie wpisując się doskonale w ramy gatunku.
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Przebudzenie"

  Tad Williams
  to jeden z najpopularniejszych współczesnych autorów fantasy i fanom gatunku nie trzeba go raczej przedstawiać. Ma na swoim koncie wiele cykli złożonych z bardzo obszernych (czytaj ceglastych!) tomów, które zapewniają wiele godzin lekkiej i przyjemnej lektury, o której pamięta się na dłużej. Jego proza chyba najbardziej ze znanych współczesnych autorów przypomina tę od guru gatunku, czyli Johna R. R. Tolkiena, więc bardzo szybko zyskał sobie spore grono zwolenników chętnie sięgających po jego książki. Najbardziej znana i lubiana jest jego trylogia "Pamięć, smutek i cierń", która była przełomowym dziełem w karierze autora. Ten czterotomowy cykl powstał w ostatniej dekadzie XX wieku i wiele wskazywało na to, że to już koniec przygód Simona i Miriamele. Ale nieustający w prośbach fani autora i grono jego najbliższych (zwłaszcza żona) osiągnęli sukces. Williams sięgnął w końcu po pióro i zaczął pisać. I tak po ponad dwudziestu latach powstała "Korona z czarodrzewu", czyli książka rozpoczynająca nowy cykl, w którym autor zaprasza fanów ponownie do znanego im bardzo dobrze świata Osten Ard!

  Mija trzydzieści lat od zwycięskiej wojny nad nieumarłym Królem Burz i sprzymierzonymi z nim nieśmiertelnymi Nornami. Od tego czasu Wielkie Berło Osten Ard spoczywa w rękach króla Simona i królowej Miriamele, którzy wspólnie żyli w czasach pokoju. Ale pokój nigdy nie trwa wiecznie. Zawsze gdzieś czai się zło, które czeka na swój moment, żeby znowu się pojawić. I końcu nadeszła ta chwila. Po wielu latach snu przebudziła się wielka Utuk'hu, najniebezpieczniejsza sojuszniczka Króla Burz, która wraz z całym swoim ludem pragnie zemsty na zwycięskich śmiertelnikach. Chce odnaleźć i zdobyć koronę z czarodrzewu, która ma jej pomóc zwyciężyć. Simona i Miriamele czeka kolejna wojna, bo zło ponownie zagraża pokojowi i chce wrócić do Osten Ard...

  "Korona z czarodrzewu" już po pierwszych stronach powinna wywołać uśmiech na ustach fanów, którzy czytali "Pamięć, smutek i cierń", bo ponownie będą mogli wrócić do wspaniałego świata Osten Ard i znanych im wielu postaci. Oczywiście oprócz starych bohaterów pojawiają i kolejni. Nowy cykl rozpisany został na wiele wątków tak, jak i poprzednio, a więc oprócz głównego związanego z Simonem i Miriamele przyjdzie poznać losy także nowych postaci, które mniej lub bardziej związane są z trzonem opowieści. Ale najwięcej jest o władcach Osten Ard. Czytelnik poznaje wiele kwestii związanych z Simonem i Miriamele. Zarządzanie królestwem, sprawowanie władzy, kwestie polityczne, ale też te bardziej osobiste, jak wspomnienia z dawnych lat czy też po prostu zwykłe ludzkie życie. Są momenty ciekawe, ale też i zbyt rozwinięte i niepotrzebne. Chociaż pewnie niektórym nie będzie to na pewno przeszkadzać. Mnie lektura na pewno nie umęczyła.

  Poznajemy rodzinę władców Osten Ard, czyli przede wszystkim wnuków: Lilę (wątek wciśnięty na chama i nic nieznaczący) i księcia Morgana - pretendenta do tronu, wokół którego tak naprawdę najwięcej się dzieje, ale który może najbardziej irytować, bo przez całą fabułę Simon bardziej niż z wrogami walczy z niesfornym wnukiem, który pragnie władzy, ale nie przejawia żadnych pozytywnych zalet, żeby ją osiągnąć i być wielkim i szanowanym władcą jak dziadek. Ciągłe pije, wykłóca się i popada w tarapaty, a Simon (i czytelnik) szybko zaczyna tracić cierpliwość. Niestety momentami można uznać, że jest tego zbyt wiele i idzie się zirytować, bo ile można? Na szczęście przeplata się to z momentami znacznie lepszymi, zwłaszcza gdy pojawiają wątki poboczne, które mogłyby być co prawda bardziej rozpisane, ale były interesujące i na pewno jeszcze większego znaczenia nabiorą w kolejnych tomach. Autor zabiera nas w różne miejsca i przybliża sytuacje innych postaci z różnych ludów (Sithowie, Nornowie, olbrzymi itp). Wystarczy zerknąć na zamieszczoną na początku mapkę, gdzie widnieje kilka królestw (Rimmersgard, Nabban, Yiqanuc, Aldheorte itp.). Akcja dzieje się w praktycznie każdym z tych miejsc i nie ma sensu przybliżać innych wątków, bo to zbyt wiele na recenzję. Dość wiedzieć, że autor znacznie przybliża cały świat Osten Ard i przez to fabuła jest mocno rozbudowana i ciekawsza.

  Williams znany jest z mocno przydługawych wstępów - i mowa tutaj nie o 100-150 stronach, a gdzieś około 250-300, a nierzadko także i nieco więcej - ale w tej książce chyba jednak trochę przesadził, bo cała "Korona..." to właściwie jeden wielki wstęp do wielkich i wzniosłych wydarzeń, które dopiero mają się pojawić w kolejnym tomie. Oczywiście to nie jest tak, że nic się tutaj nie dzieje i wieje nudą, bo wspominałem, że jest wiele wątków i akcja się tam pojawia. Są walki, przygody i emocje. Ale jednak jest to raczej w małym formacie, nie ma takiej epickości i ogólnie większego rozwinięcia, jakiego można by się spodziewać gdzieś w połowie książki. Nieco bardziej to rusza pod koniec, ale i tak moim zdaniem to trochę przesada, zważywszy że cykl liczyć ma sobie trzy tomy, a nie więcej (zrozumiałbym takie postępowanie w przypadku "Archiwum Burzowego Światła" Sandersona czy "Malazańskiej Księdze Poległych" Eriksona, które mają kilkanaście tomów). Na szczęście jednak przy tym wszystkim jest jedna wielka zaleta, czyli po prostu styl Williamsa, który od samego początku bardzo mi się spodobał i z nim związał, bo to autor, który pisze tak lekko i swobodnie, że nawet pisząc o niczym potrafi być w tym bardzo dobry i jego książki czyta się zupełnie lekko, przyjemnie i czytelnik dobrze się przy nich bawi.

  Podsumowując, "Korona z czarodrzewu" to z pewnością nie najwyższa półka książek fantastycznych, ale książka na tyle dobra, że z pewnością zyska sobie spore grono zwolenników, nie tylko tych będących fanami Tada Williamsa. To pełnokrwiste i epickie high fantasy, które bardzo przypomina prozę Tolkiena ze świetnie odmalowanym światem, mnóstwem barwnych postaci, magią i mocno rozbudowaną fabułą obfitującą w wiele ciekawych wątków. Jeśli ktoś szuka niezobowiązującego epickiego fantasy to te powinno się spodobać, bo czyta się przyjemnie i lekko. I można sięgnąć bez znajomości poprzedniego cyklu, a przy tym momentami naprawdę dobrze się bawić.

  Recenzja z bloga: Świat Bibliofila.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Korona z czarodrzewu jest książką, od której można rozpocząć swoją przygodę ze światem Osten Ard, ale ja bym jednak sugerował zacząć od Smoczego tronu, pierwszego tomu cyklu Pamięć, Smutek, Cierń. Co prawda, autor wyjaśnia w trakcie lektury najważniejsze wydarzenia z poprzedniego cyklu, ale pewne kwestie mogą być dla nas niejasne lub nie w pełni poczujemy co dokładnie oznacza przebudzenie władczyni Nornów. Akcja w książce biegnie dość nieśpiesznie i głównie poznajemy jak wygląda Osten Ard po trzydziestu latach rządów Simona i Miriamele, czego dokonali, ale i jakie czekają ich wyzwania. Znacznie więcej jest tutaj polityki, zarówno na dworze króla Simona i podległych Wielkiemu Tronowi księstwach.

  W książce spotkamy wielu starych znajomych jak króla Simona, królową Miriamele, rycerza Porto, trolla Binabika, Wielkiego Mistrza Zakonu Budowniczych Viyekiego, ale i wielu nowych jak książę Morgan, syn Johna Josui, wyzwoleńca nornijskiego Jarnufa, czy córkę Viyekiego Nezeru. Historię opisaną w książce oglądamy głównie z perspektywy tych nowych bohaterów, choć i starym znajomym autor poświęca dużo miejsca. Tad Williams na przestrzeni ponad ośmiuset stron bardzo dobrze wykreował wszystkie postacie, nadał im osobowość, plany, marzenia, ale również wady, którymi potrafią zirytować innych. Nie mamy jednak jednej głównej postaci, wokół której rozgrywałaby się akcja, ale w niczym to nie przeszkadza i pozwala śledzić historię z wielu punktów widzenia.

  Zawsze podchodzę z rezerwą do kontynuacji cykli, które wszyscy uważali za zamknięte, a niespodziewanie pojawia ich kontynuacja, ponieważ różnie takie książki wypadają. Ten problem dotyczy także Korony z czarodrzewu. Owszem książka pokazuje wielu bohaterów, mamy szeroki ogląd na to, co dzieje się Osten Ard po wielu latach, ale po pewnym czasie zaczyna to już nużyć i chciałoby się przejść dalej, zobaczyć co się będzie dalej. działo Dość szybko dowiadujemy się o poszukiwaniach tytułowej Korony z czarodrzewu, ale autor dość sporadycznie przez całą książkę o niej wspomina, ale po przeczytaniu książki wiemy na ten temat bardzo mało. Podobnie ma się kwestia Nornów, którzy się przebudzili. Mamy dużo politykowania, ale bardzo długo niewiele na temat tego, co Simon i Miriamele zrobią, żeby przeciwstawić się nadchodzącemu atakowi. Co więcej, odniosłem wrażenie, że Tad Williams sam nie do końca przemyślał fabułę kontynuacji cyklu Pamięć, Smutek, Cierń ponieważ w Sercu świata utraconego, mamy wpis Norna, który odtwarza po wielu latach oblężenie Nakkigi i wprost napisał, że królowa dotąd się nie obudziła, choć minęło dużo Wielkich Lat (dla śmiertelników to kilka wieków), a tymczasem w Koronie z czarodrzewu władczyni obudziła się i to raptem po 30 latach. Zachodzi więc ewidentna sprzeczność.

  Korona z czarodrzewu jest całkiem udanym rozpoczęciem nowego cyklu fantasy Ostatni król Osten Ard, który jest kontynuacją trylogii Pamięć, Smutek, Cierń. Choć nie wszystko mi w tej najnowszej książce Tada Williamsa pasowało, to wciąż jest to dobre high fantasy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  WRÓG PRZEBUDZONY

  Tad
  Williams wraca z nową serią. Choć powiedzieć, że „Korona czarodrzewu” jest czymś nowym byłoby kłamstwem: owszem, rzecz śmiało można czytać bez znajomości jakichkolwiek innych prac autora, jednak należy pamiętać, że to jednocześnie swoista kontynuacja jego wcześniejszego cyklu „Pamięć, Smutek i Cierń”. Nieważne jednak czy jesteście długoletnimi fanami pisarza, czy też chcielibyście od tej książki zacząć swoją przygodę z nim, jeśli lubicie epickie fantasy, nie pożałujecie lektury.

  Akcja powieści toczy się trzydzieści lat po wydarzeniach „Wieży Zielonego Anioła”. Osten Ard wciąż rządzą król Simon i królowa Miriamele, ale pojawiają się problemy, które mogą zmienić wszystko. Oczywiście na gorsze. Ze snu bowiem przebudza się właśnie Utuk’ku, sojuszniczka Króla Burz, z którym władcy Osten Ard stoczyli przed laty najgorszą z wojen. Teraz wróg jednak może zgotować im coś jeszcze gorszego. Nie dość, że lud Utuk’ku jest równie rządny zemsty na ludziach, co ona sama, to jeszcze Utuk’ku chce odnaleźć koronę z czarodrzewu, która przechyli szalę zwycięstwa na jej korzyść. A tymczasem w Osten Ard zaczyna źle się dziać…

  Ponieważ nie czytałem „Pamięci, Smutku i Ciernia”, trudno mi będzie wypowiedzieć się odnośnie wszelkich powiązań i odwołań zawartych w tej powieści do tamtej trylogii. Mogę jednak powiedzieć jedno: wszystko, co w jakiś sposób dotykało tematu przeszłości, zostało tu wyjaśnione w sposób prosty i zrozumiały dla każdego tak, by nie musiał zapoznawać się z zaczętą w 1988 roku serią. Ale i bez tego powieść nie wymagałaby szczególnie wielkiego rozumienia przeszłych wydarzeń: wystarczyłoby tyle samo faktów, ile podaje blurb, byśmy poczuli się jak w domu. Może nie swoim własnym, ale na tyle mu bliskim, by określić go tym mianem.

  Zostawmy jednak ten temat i zajmijmy się samą „Koroną”. Jaka jest więc to książka? Epicka, to widać od razu – rozmiar niemal 900 stron wcale nie największą czcionką mówi już sam za siebie. Epicki jest też jej rozmach, opisy i skala wydarzeń, choć jednocześnie na razie mamy tu coś w rodzaju wprowadzenia do prawdziwego rozliczenia. Ale jednocześnie jest to powieść lekka i przyjemna w lekturze. Nieskomplikowane, ale wyraziście nakreślone postacie, podobnie przedstawiony świat, lekki styl, odpowiednia doza niezwykłości, niezły klimat… Owszem, nie jest to żadne wybitne dzieło, niemniej i tak wypada naprawdę sympatycznie.

  I przy okazji warto docenić samo wydanie. Jeśli czytaliście np. „Pożeracza słońc”, wiecie czego się tu spodziewać. Cieńszy, ale dobry papier sprawia, że tom nie jest tak gruby, jak można by sądzić po ilości stron, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić nieco miejsca na półce. Dla samej lektury nie ma to znaczenia, ale warto ten fakt nadmienić. I warto też poznać całość, nawet jeśli to tylko niezobowiązująca rozrywka fantasy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Tad Williams to jeden z najpopularniejszych pisarzy. Tworzy przede wszystkim szeroko pojęta fantastykę, a dla mnie wielkim plusem jest to, że jego powieści to prawdziwe księgi. Nie tylko objętościowo, ale także przez porywające historie, które tylko ON umie tak opowiedzieć. Wystarczy że wymienię jego cykl „Pamięć, Smutek i Cierń”, czy opowieści o Bobbym Dollarze. Ostatnio trafiłem na pierwszy tom nowego cykl, a zarazem kontynuację Pamięć ...” Nosi ON tytuł „Korona z czarodrzewu”

  O książce możemy przeczytać że:

  Król Simon i królowa Miriamele dzierżą Wielkie Berło Osten Ard od trzech dziesięcioleci. Razem brali udział w wielu wojnach, żadna jednak nie była tak tragiczna jak ta, w której zwyciężyli we wczesnej młodości: wojna z nieumarłym Królem Burz i sprzymierzonymi z nim nieśmiertelnymi Nornami. Te lata nie minęły bez wyzwań i bólu. Para monarsza przeżyła wielką tragedię – utratę jedynego dziecka Johna Josui, teraz jednak zawisł nad nimi jeszcze poważniejszy kryzys. Najniebezpieczniejsza sojuszniczka Króla Burz, wiekowa władczyni Nornów, przebudziła się z długiego snu w głębi dalekiej Burzowej Góry. Jak cały jej lud, Utuk’ku dyszy żądzą zemsty na zwycięskich śmiertelnikach. Aby zwiększyć swoje szanse, chce odnaleźć koronę z czarodrzewu, której tajemnicy nie zna nikt poza samą Utuk’ku i jej najważniejszymi wodzami.Władców Osten Ard zaczynają prześladować zagrażające pokojowi siły, które powinny pozostać historią. Zło jednak nigdy nie umiera.

  Fajnie wrócić do czegoś, o czym się myślało że to już koniec i pozostają nam tylko powtórki. Spotykamy starych znajomych, uwikłamy się w liczne spory polityczne, ale poza tym nie wiemy zbyt wiele o tym, co bohaterowie zrobią z zagrożeniem. Być może kolejne tomy przedstawią nam więcej odpowiedzi na coraz liczniejsze pytania. Ten to raczej bardzo obszerny wstęp niż właściwa akcja. Zobaczymy. Polecam do przeczytania, jednak tych wieczorów będzie parę, bo księga ta to prawie 900 stron.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Wieża Zielonego Anioła. Część 2 0/5 Nasza cena:
47,52 zł 55,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wieża Zielonego Anioła. Część 2

Kolejny tom bestsellerowego cyklu "Pamięć, smutek, cierń""Jedno z najdoskonalszych dzieł z gatunku high fantasy... Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika książek Tolkiena" - Sfsite.comZwieńczenie wspaniałej trylogii Tada Williamsa, kontynuacja Smoczego Tronu i Kamienia Rozstania. Trzy miecze...
Kamień Rozstania - Tad Williams 0/5 Nasza cena:
46,67 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kamień Rozstania - Tad Williams

Kontynuacja Smoczego TronuW kontynuacji Smoczego Tronu Tad Williams znów przenosi nas do udręczonego świata ludzi, trolli Qanuc i Sithów - świata, w którym panują czarna magia, przerażający podwładni nieśmiertelnego władcy Sithów, Inelukiego - Króla Burz, i wszechogarniające zło.Dopiero, gdy cały...
eBook Wieża Zielonego Anioła część 1 mobi epub 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wieża Zielonego Anioła część 1 mobi epub

Trzeci tom cyklu fantasy "Pamięć, smutek, cierń" Pierwsza część trzeciego tomu wspaniałej trylogii Tada Williamsa, kontynuacja Smoczego Tronu i Kamienia Rozstania. Pasowany na rycerza Simon z pospiesznie zebraną armią musi stawić czoło o wiele potężniejszemu przeciwnikowi. Simona i jego sojuszników...
eBook Kamień Rozstania mobi epub 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kamień Rozstania mobi epub

W kontynuacji Smoczego Tronu Tad Williams znów przenosi nas do udręczonego świata ludzi, trolli Qanuc i Sithów – świata, w którym panują czarna magia, przerażający podwładni nieśmiertelnego władcy Sithów, Inelukiego – Króla Burz, i wszechogarniające zło. Dopiero, gdy cały kraj znajdzie się w mocy...
eBook Smoczy Tron mobi epub 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Smoczy Tron mobi epub

„Jedno z najdoskonalszych dzieł z gatunku high fantasy… Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika książek Tolkiena” Sfsite.com Ciemne moce, wkraczają do spokojnej krainy Osten Ard. Nadciągające niebezpieczeństwo przeczuwa jedynie nieliczna grupka osób, zwana Ligą Pergaminu. Giermek Simon,...
eBook Wieża Zielonego Anioła część 2 mobi epub 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wieża Zielonego Anioła część 2 mobi epub

„Jedno z najdoskonalszych dzieł z gatunku high fantasy... Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika książek Tolkiena” -  Zwieńczenie wspaniałej trylogii Tada Williamsa, kontynuacja Smoczego Tronu i Kamienia Rozstania. Trzy miecze nierozerwalnie związane z losem Simona i krainy Osten Ard z coraz...
eBook Korona z czarodrzewu mobi epub 4/5 Nasza cena:
38,17 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Korona z czarodrzewu mobi epub

Pierwszy tom cyklu „Ostatni król Osten Ard” Król Simon i królowa Miriamele dzierżą Wielkie Berło Osten Ard od trzech dziesięcioleci. Razem brali udział w wielu wojnach, żadna jednak nie była tak tragiczna jak ta, w której zwyciężyli we wczesnej młodości: wojna z nieumarłym Królem Burz i...
eBook Serce Świata Utraconego mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Serce Świata Utraconego mobi epub

TRIUMFALNY POWRÓT DO OSTEN ARD! Tad Williams, wielki mistrz literatury fantasy, ponownie zaprasza czytelnika do krainy Osten Ard. Powracamy tam, gdzie kończy się ostatni tom poprzedniej trylogii, Wieża Zielonego Anioła, i dowiadujemy się, co naprawdę zaszło po upadku tytułowej twierdzy. Spotkamy tu...
Księgi Południa. Kroniki Czarnej Kompanii. Tom 4-6 0/5 Nasza cena:
42,11 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księgi Południa. Kroniki Czarnej Kompanii. Tom 4-6

Zebrane w jednym tomie kolejne trzy części serii, która zrewolucjonizowała fantasy. Kiedy umiera nadzieja, pozostaje przetrwanie. I wciąż jest jeszcze Czarna Kompania. Po wyniszczającej bitwie pod Wieżą Uroku, Konował, chcąc odnaleźć zaginione Kroniki, prowadzi resztki towarzyszy na południe. Tu...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula