Konkurenci się pani pozbyli

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 30,59 zł
Audiobooki mp3
za 35,92 zł
Nasza cena: 33,80 zł 41,99 zł Taniej o: 20%

Zofia Wilkońska, wywołując wokół siebie sensację, uzyskuje zainteresowanie i poparcie pewnych grup społecznych. Nie umyka to uwadze polityków, którym zależy na liderach mogących przyciągnąć wyborców. Zofia otrzyma propozycję startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych z ramienia Polskiej Partii Emerytów.

Czy podejmie wyzwanie, połknie bakcyla kampanijnego oraz co ją spotka w politycznym piekiełku – tego będzie można się dowiedzieć z czwartej części przygód zażywnej staruszki.

Recenzje (5)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co tu dużo mówić, uwielbiam twórczość Jacka Galińskiego. Seria o Zofii Wilkońskiej to jedna z moich ulubionych i zawsze z niecierpliwością czekam na dalsze losy tej złośliwej staruszki (choć w pierwszej części mnie drażniła…miejscami nawet bardzo).

  To już czwarta część przygód zabawnej, energicznej i rezolutnej emerytki, która nie boi się mówić tego co myśli, a przy tym jak dla mnie jest jak czołg w swoich poczynaniach. Nic nie może jej nigdy zatrzymać, zawsze znajduje wyjście z każdej sytuacji. Tym razem Zofia Wilkońska zostaje wybrana do Sejmu. Jest posłem i stara się o lepsze życie dla swojej grupy, czyli dla reszty emerytów, dodatkowo próbuje rozwikłać zagadkę śmierci przyjaciela z partii, po którym dostała miejsce w Sejmie. Zofia nie byłaby sobą gdyby i tym razem nie osiągnęła tego co zamierza, tylko jak zwykle w zupełnie niespodziewany sposób. Jak zwykle również mamy tu komedię omyłek ze świetnym komentarzem Zofii. Bardzo lubię ten styl, można naprawdę przyjemnie spędzić czas czytając tę książkę.

  Mimo powyższych zachwytów, muszę stwierdzić, że porównując pozostałe części tej serii ta wypada delikatnie słabiej. Jest tu mniej ciętego języka, mniej się dzieje. Natomiast sam autor o tym wspomina, co mu się chwali (i zapowiedział kolejną część więc tym razem tą można mu wybaczyć).

  Niemniej jednak ja bym nie omijała tej części, są tu nowe postaci, nowe przygody, język jest bardzo dobry. Książkę czyta się szybko więc to dodatkowa jej zaleta. Napisana z przymrużeniem oka opisuje polską rzeczywistość, nie ma chyba osoby, która by się nie zaśmiała czytając poczynania sławnej już staruszki.

  Jako część seria ta książka wypada dobrze, może nie najlepiej, ale wystarczająco dobrze, żeby po nią sięgnąć i dobrze się bawić. Z czystym sumieniem mogę ją polecić i zachęcić do czytania. Czytając przygody Zofii Wilkońskiej nie sposób się nudzić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zofia Wilkońska powraca w wielkim stylu. Myślę, że większość czytelników tej serii przypuszczała, że tylko kwestią czasu jest, kiedy ta irytująco-intrygująca starsza pani sięgnie po władzę. Zofia nie byłaby jednak Zofią, gdyby jej działaniom nie towarzyszył wyszukany, oryginalny styl i nieodmiennie towarzyszące poczucie misji.

  Działania naszej bohaterki niejednokrotnie potwierdziły, że Zofia jest przede wszystkim kobietą czynu. A jeśli czegoś nie potrafi, rach-ciach znajduje rozwiązanie.

  Zdobyte przez nią życiowe doświadczenie pozwala nie tylko na odnajdywanie wyjścia z przeróżnych sytuacji, ale też stawia ją w doskonałym świetle jako doradcę w sprawach wszelakich - a jak wiadomo dobra rada zawsze jest cenniejsza niż węgiel....tfu, diament.

  W tej części nasza energiczna emerytka szturmem zdobywa scenę polityczną, choć jak to często w życiu bywa, działa nieco po trupach. Jej cel jednak uświęca środki, a postulaty "Polska dla emerytów" zyskują ogromne poparcie elektoratu. Nie zabraknie też śledztwa, które z powodu nieudolności i przeciążenia organów ścigania będzie zmuszona wziąć we własne ręce i pociągnąć silniej niż kanapę, w poszukiwaniu pilota.

  Zofia Wilkońska jest postacią obok której nie da się przejść obojętnie. A po lekturze tej części można wnioskować, że ich zasięg nie zna granic i sięga nieba. Cóż nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejną odsłonę tej historii.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Satyra przez wielkie S, czyli polityczny kabaret i bawiących się w nią starców, przez drugie S (proszę się tu nie doszukiwać akronimu!) w najnowszej premierze "Konkurenci się pani pozbyli", to kolejna bezcenna dla mnie przygoda. Zofio, żyj wiecznie!

  "Był, jaki był. To tak, jakby mieć pretensje do słonia, że jest duży, do mrówki, że jest mała, albo do psa, że na spacerze zjada kupę sąsiada."

  Wypisz wymaluj Zofia Wilkońska. Przygarnęłam ją do swojego świata czytelniczego, z jej całym jestestwem i sarkazmem. Tylko pojawia się po raz czwarty pytanie, czy ona zdaje sobie sprawę z tego, jak jest postrzegana? Gdziekolwiek się nie pojawi, ta chuda starsza pani, z bolącym biodrem, ale już bez burczącego brzuszka, przez niektórych nazywana "koszmarna jędza", przyciąga do siebie jak magnes, wszystkie problemy świata, łącznie z trupami.

  "Wszystkim emerytom ma się żyć lepiej,...I najważniejsze: wszyscy emeryci dostaną podwyżki!"

  Wilkońska na Wiejskiej. Tego jeszcze nie grali! Czy Zofia odnajdzie się w tym miejscu? Zaczynając nowy rozdział w swoim życiu, po dłuższej wizycie w areszcie, realizuje się jako posłanka na sejm.

  Czy Polska Partia Emerytów ją potrzebuje? Przecież to brudna robota, trzeba składać obietnice wyborcze, znać dyplomatyczny savoir-vivre, odnaleźć się w social mediach, władać najlepiej językiem angielskim, no i umieć wydawać nie swoje pieniądze.

  Jednak gdy sprawa jest najwyższej wagi państwowej, z zadartą jak zawsze głową, z entuzjastycznym nastawieniem, charakterystyczna emerytka przeobraża się w przedstawicielkę narodu. Czeka ją kariera w kręgach władzy, awans materialny, wyjaśnienie morderstwa z balkonikiem, no i Henryk, zaginiony przed laty mąż.

  Jerona, co mnie bardzo ucieszyło, Zofia zawitała w moje ślunskie strony, we Silesia, kero jest spowito cornom młgą.Co Wilkońska ma wspólnego z wunglem i Caritasem, dowiecie się już chnet.

  Ps. Drogi autorze Ślunski godki nie wybocza.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzięki życzliwości @wydawnictwo_wab już dziś mogę przyjść do was z kolejną historią Pani Zofii. "Konkurenci się pani pozbyli" swoją premierę ma już 24 lutego.

  Zafascynowana poprzednimi perypetiami z życia staruszki, z ogromną chęcią sięgałam po kolejną część. Tym razem Wilkońska gości na Wiejskiej, jako nie kto inny niż polityk. Ma plan na polepszenie życia wszystkich emerytów. W między czasie stara się znaleźć mordercę Chimery, czyli swojego poprzednika. Jak sobie poradzi w roli rozpoznawalnej przez wszystkich Pani minister? Kto zabił jej kolegę z partii?

  Powiem wam, że pierwsze ponad 100 stron było świetne. Później troszkę już mój zapał ostygł. Pan Jacek w postaci parodii przedstawił polityczne schematy, jednak zabrakło mi tam poczucia humoru z poprzednich pozycji. Bardzo cieszy mnie fakt, że sam się do tego przyznaje w posłowiu i za to wielki szacunek. Nie mam żalu. Sytuacja polityczna w naszym kraju jest trudna i nie cieszą mnie już kabarety ani żartobliwe felietony skupiające się na arenie politycznej, więc ciężko by mi było się śmiać również z wydarzeń ujętych w komedii. Na szczęście ta książka oszczędza nam tego wszystkiego, co każdego dnia widzimy w mediach, czyli pandemii i tym podobnych tematów, a uderza z trochę innej strony. Rozwiązanie zagadki kryminalnej było za to zaskakujące, choć trochę przerażające 😂.

  Czy polecam? Mimo, że zabrakło dawnego humoru, myślę że wszyscy miłośnicy pióra pana Jacka koniecznie powinni ją przeczytać. Tym bardziej, że z pewnością doczekamy się kolejnych części.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mówi się, że polityka to bagno, a jednak wiele ludzi chce się w nim taplać. Możemy oczywiście wierzyć, że wielu z nich kieruje się szeroko pojętym interesem społeczeństwa, swego rodzaju misją, jednak tacy idealiści zwykle nie mają (paradoksalnie) szans na zajęcie stanowisk, na których istnieje możliwość realnej zmiany sytuacji. Aby bowiem do polityki się dostać i przetrwać w tym świecie, niezbędna jest osobliwa mieszanka takich cech, jak twarda tylna część ciała, odporność na wołania sumienia i komentarze otoczenia, przebiegłość, perspektywiczne myślenie. I brak skrupułów, pozwalający wykorzystywać każdą okazję na pozbycie się przeciwnika.

  Zofia Wilkońska nie ma co prawda ani krzty wyrachowania, nie w głowie jej też czerpanie ze wspólnego koryta. To raczej charyzmatyczna i kierowana wzniosłymi ideałami kobieta, która – głównie dzięki niewyparzonej buzi, nieprzebieraniu w słowach i mówieniu tego, o czym myśli, pakuje się w różne sytuacje, które nie zawsze są dla niej korzystne. Teraz też, zupełnie przez przypadek, wkracza w świat polityki. A przecież w jej wieku (chyba zabije mnie za to stwierdzenie), mogłaby siedzieć z Henrykiem w domu i oglądać brazylijskie, tudzież nasze rodzime telenowele, ewentualnie spędzać czas na rozwiązywaniu krzyżówek. Chociaż patrząc na jej męża oraz stopień jego zgnuśnienia nic dziwnego, że dusza i serce Zofii chcą przebywać poza domem, choć nawet ona nie pomyślała, że będzie się nurzać w takim bagnie zwanym polityką.

  Tymczasem okazuje się, że umiejętność pozyskiwania wsparcia społecznego, będąca pokłosiem wcześniejszego pobytu w areszcie, otwiera Zofii drzwi do polityki z ramienia Polskiej Partii Emerytów. Co więcej, otwiera drzwi do polityki nawet samej partii, bowiem to właśnie dzięki niej ugrupowanie to po raz pierwszy w historii zyskało szansę na wejście do Parlamentu. Co wyróżnia Zofię? Odwaga i brawura, brak półśrodków, co właśnie skłania ją do walki o prawa dla emerytów i zwiększenie kwoty emerytur i to (!) trzykrotnie.

  Ale oczywiście jak to czasami bywa, i w tej baryłce miodu znalazło się kilka kropel dziegciu. A nawet więcej niż kilka, bowiem na starcie kariery politycznej Zofia boryka się z tajemniczą śmiercią jednego z członków partii, niejakiego Chimery. Rzekomo zginął potrącony przez samochód, i nawet nikt nie pokusił się o to, by zweryfikować tę teorię. Nikt, za wyjątkiem Zofii oczywiście, która terroryzując policjanta Borewicza, rozpoczyna śledztwo…

  Jak Zofia odnajdzie się w świecie polityki? Czy dalej ze stoickim spokojem znosić będzie inwigilację służb? Jak tak naprawdę zginął Chimera i czy wróżka miała rzeczywiście rację, że z pewnością przyczyną śmierci nie był wypadek? To tylko kilka pytań nasuwających się w trakcie lektury książki pt. „Konkurenci się pani pozbyli”, która zupełnie zmienia nasz sposób patrzenia na emerytów i starsze panie. Zofia, zamienia moherowy beret na kapitańską czapkę i steruje tym okrętem po wzburzonych wodach, choć zapewne wszyscy przeklinają dzień, w którym ją spotkali. Jacek Galiński odmalowuje jej portret w taki sposób, że wcale nie mamy ochoty siłą zatrzymywać młodości. Co więcej, po przekroczeniu pewnego progu wieku, chcemy zamienić się właśnie w takie wojownicze bestie.

  Opublikowana nakładem Wydawnictwa W.A.B. książka mnie jednak nie zachwyciła, choć śmiechu wzbudza mnóstwo. Trudno się też od lektury oderwać szczególnie, że sporo w niej odniesień do współczesnych wydarzeń, pandemii, absurdów ze świata polityki, żałosnych poczynań władzy i ich braku poszanowania dla kogokolwiek (nie tylko emerytów). Trochę zbyt dużo tego wszystkiego, odciąga to z pewnością uwagę od akcji i choć same te barwne opisy i relacje ze świata polityki są godne uwagi, to tak naprawdę nie wnoszą nic nowego. Ale Zofię i tak uwielbiam, do tego stopnia, że mogłabym ją zaadoptować. Tyle tylko, że jako jej wnuczka, pewnie nie miałabym łatwego życia…

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Kółko się pani urwało 4/5 Nasza cena:
31,44 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kółko się pani urwało

Warszawskie bandziory, strzeżcie się! Nadchodzi Zofia Wilkońska, postrach klubów seniora! Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu – jego galowy mundur. Policja zabiera się...
Komórki się pani pomyliły 4/5 Nasza cena:
30,54 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Komórki się pani pomyliły

Kontynuacja ciepło przyjętej debiutanckiej powieści Kółko się pani urwało. Prawdziwa mieszanka wybuchowa – wredna staruszka kontra mafiosi. Zamieszanie wokół pewnej warszawskiej kamienicy się nie kończy. Kolejny trup ponownie burzy spokój Zofii Wilkońskiej. Podczas prywatnego śledztwa staruszka za...
Kółko się pani urwało. Wydanie kieszonkowe 0/5 Nasza cena:
13,64 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kółko się pani urwało. Wydanie kieszonkowe

Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu – jego galowy mundur. Policja zabiera się do śledztwa jak pies do jeża, chociaż ślepy wpadłby na to, że wszystkie tropy prowadzą do...
Kratki się pani odbiły 5/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kratki się pani odbiły

Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzienie dla zawziętej staruszki. Niczym innym jak sceną walki o godne i lepsze życie. Czy Zofia zerwie okowy wymiaru sprawiedliwości, który w tym wypadku okazał się rychliwy, ale na pewno nie sprawiedliwy?
Nic dwa razy się nie zdarzy. Kalina w malinach. Tom 3 5/5 Nasza cena:
26,52 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic dwa razy się nie zdarzy. Kalina w malinach. Tom 3

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny… ups! To już chyba było? Nie szkodzi! Kalina przygotowuje się do ślubu z Markiem i robi wszystko, aby tym razem odgonić weselnego pecha. Wszystko przebiega idealnie do momentu, kiedy pan młody nie stawia się przed ołtarzem! Dziewczyna wyrusza na...
Audiobook Kółko się pani urwało CD 0/5 Nasza cena:
27,57 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kółko się pani urwało CD

Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu - jego galowy mundur. Policja zabiera się do śledztwa jak pies do jeża, chociaż ślepy wpadłby na to, że wszystkie tropy prowadzą do...
Flawia de Luce. Tom 5. Gdzie się cis nad grobem schyla 5/5 Nasza cena:
27,75 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Flawia de Luce. Tom 5. Gdzie się cis nad grobem schyla

Zima odeszła w niepamięć, a wraz z nią ponure wydarzenia, które nawiedziły Bishop’s Lacey. Nastała wiosna, świat budzi się do życia, ćwierkają ptaki, a niektórzy snują plany matrymonialne, ale czy to znaczy, że Flawii grozi bezczynność? Niekoniecznie: nadchodzi Wielkanoc, zaginął organista i ciemne...
Pani komisarz nie czuje się w klubie jak w raju 0/5 Nasza cena:
23,78 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pani komisarz nie czuje się w klubie jak w raju

Znana już czytelnikom z powieści Pani komisarz nie znosi poezji Viviane Lancier z paryskiej policji dostaje nowe zadanie. W wakacyjnym Rajskim Klubie na Rodos w sposób tyleż przebiegły, co spektakularny zostaje zamordowany szef wioski, znany jako King. Ponieważ prezes klubu należy we Francji do...
Kratki się pani odbiły. Wydanie kieszonkowe 0/5 Nasza cena:
14,54 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kratki się pani odbiły. Wydanie kieszonkowe

Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzienie dla zawziętej staruszki. Niczym innym jak sceną walki o godne i lepsze życie. Czy Zofia zerwie okowy wymiaru sprawiedliwości, który w tym wypadku okazał się rychliwy, ale na pewno nie sprawiedliwy?
Wigilijne opowieści 5/5 Nasza cena:
31,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wigilijne opowieści

12 opowiadań i 12 przepisów na popisowe świąteczne dania świetnych polskich autorów. Ktoś zginie otruty barszczem wigilijnym, czyjaś paczka na święta zgubi się w paczkomacie, ktoś upuści karpia na tory tramwajowe, ktoś się nieszczęśliwie zakocha, do kogoś w zastępstwie Mikołaja przyjdzie diabeł, a...
Audiobook Komórki się Pani pomyliły CD 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Komórki się Pani pomyliły CD

Kontynuacja ciepło przyjętej debiutanckiej powieści Kółko się pani urwało. Prawdziwa mieszanka wybuchowa - wredna staruszka kontra mafiosi. Zamieszanie wokół pewnej warszawskiej kamienicy się nie kończy. Kolejny trup ponownie burzy spokój Zofii Wilkońskiej. Podczas prywatnego śledztwa staruszka za...
Audiobook Kółko się pani urwało mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kółko się pani urwało mp3

Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu - jego galowy mundur. Policja zabiera się do śledztwa jak pies do jeża, chociaż ślepy wpadłby na to, że wszystkie tropy prowadzą do...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula