Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: KOS
Ilość stron: 98
Opis
Ciąża to bardzo ważny etap w życiu kobiety, gdy dokonuje się w całym jej ciele mnóstwo przemian. Po porodzie następuje równie istotny okres macierzyństwa, przekonujemy się, że zmiana jest jedyną stałą rzeczą w naszym życiu.

Warto wykorzystać ten czas oczekiwania na dziecko jako czas na pogłębienie świadomości swego ciała, nauki wyciszania i regeneracji umysłu, radzenia sobie ze stresem oraz rozpoznawania i kontaktowania się ze swoimi emocjami.

Z pewnością zrównoważona i bardziej świadoma siebie mama lepiej nawiąże kontakt z maleństwem i podoła wyzwaniom okresu macierzyństwa.

Joanna Jakubik-Hajdukiewicz: socjolog, wykłada w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu oraz prowadzi warsztaty umiejętności społecznych. Instruktor jogi m.in. w Centrum Hatha Jogi Marii Stróżyk w Poznaniu (specjalizacja w zakresie jogi dla dzieci). Autorka wierszy publikowanych w pismach literackich oraz tomiku poetyckim pt. „Zaśnione Widzenie” (2002) promowanym przez Centrum Kultury „Zamek”.

Doświadczenie w pracy z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym opublikowała w formie artykułów w gazecie „IBIS” oraz w książce „Twórcze działania dla dzieci z wykorzystaniem terapii tańcem, jogi i kreatywnego pisania” (2005). W 2009 roku ukazała się kolejna jej pozycja pt. „Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli”.

Od lutego 2011 roku mama Szymona (na fotografii autorka z synkiem), do 37. tygodnia ciąży ćwiczyła jogę dostosowaną dla kobiet w ciąży. Doświadczając pozytywnych efektów tej praktyki postanowiła usystematyzować wiedzę z tego zakresu w kolejnej pozycji książkowej.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii książki o medytacji i jodze

Czego konkretnie nauczę się z książki "Joga dla kobiet w ciąży"?

Publikacja uczy technik pogłębiania świadomości ciała oraz metod wyciszania umysłu w trakcie oczekiwania na dziecko. Autorka przedstawia praktyczne sposoby radzenia sobie ze stresem oraz rozpoznawania i akceptowania emocji towarzyszących ciąży. Treść koncentruje się na regeneracji psychicznej i fizycznej, przygotowując kobietę do wyzwań związanych z macierzyństwem. Dzięki tej lekturze przyszła mama zyskuje narzędzia do budowania wewnętrznej równowagi w dynamicznie zmieniającym się czasie.

Czy autorka poradnika posiada praktyczne doświadczenie w ćwiczeniu jogi w ciąży?

Joanna Jakubik-Hajdukiewicz jest instruktorką jogi, która osobiście praktykowała ćwiczenia dostosowane do swojego stanu aż do 37. tygodnia ciąży. Jej wiedza opiera się na własnych, pozytywnych doświadczeniach oraz wieloletniej pracy dydaktycznej i terapeutycznej. Autorka łączy kompetencje socjologa z umiejętnościami instruktorskimi zdobytymi w renomowanym Centrum Hatha Jogi. Książka stanowi usystematyzowany zbiór sprawdzonych metod, które autorka z powodzeniem stosowała w praktyce własnej.

Czy książka "Joga dla kobiet w ciąży" jest przydatna także po porodzie?

Poradnik zawiera cenne wskazówki dotyczące okresu macierzyństwa i adaptacji do nowej roli życiowej. Treść kładzie nacisk na naukę regeneracji umysłu, która jest kluczowa w pierwszych miesiącach opieki nad noworodkiem. Autorka wskazuje, jak utrzymywać kontakt ze swoimi potrzebami w obliczu stałych zmian zachodzących w życiu kobiety. Ćwiczenia mentalne opisane w publikacji wspierają budowanie trwałej więzi z maleństwem po jego przyjściu na świat.

Dla kogo ta książka nie będzie odpowiednim wyborem?

Publikacja nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej i nie jest przeznaczona dla kobiet z przeciwwskazaniami medycznymi do aktywności fizycznej. Osoby szukające wyłącznie intensywnego treningu siłowego lub zaawansowanych asan dynamicznych mogą uznać tę pozycję za zbyt łagodną. Książka koncentruje się na aspekcie terapeutycznym i relaksacyjnym, więc nie zadowoli odbiorców oczekujących typowego podręcznika fitness. Skupienie na emocjach i wyciszeniu sprawia, że nie jest to produkt dla osób nastawionych wyłącznie na czysto techniczny opis ćwiczeń.

W jaki sposób lektura pomaga przygotować się do kontaktu z dzieckiem?

Książka uczy, jak poprzez zrównoważenie własnego stanu emocjonalnego lepiej nawiązać relację z nienarodzonym jeszcze maleństwem. Świadoma mama, potrafiąca panować nad stresem, tworzy spokojniejsze środowisko dla rozwoju dziecka. Autorka wyjaśnia, że zrozumienie własnych przemian fizycznych i psychicznych bezpośrednio przekłada się na jakość opieki nad niemowlęciem. Praktyka jogi opisana w tekście wzmacnia empatię i intuicję, które są niezbędne w codziennych wyzwaniach macierzyńskich.

Szczegóły
  • Tytuł: Joga dla kobiet w ciąży
  • Autor: Joanna Jakubik-Hajdukiewicz
  • Wydawnictwo KOS
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2012
  • Ilość stron: 98
  • Format: 14.5x20.5cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 59400102311KS
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788376490649
  • EAN: 9788376490649
  • Wymiary: 14.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo KOS s.c., ul. Agnieszki 13, 40-110 Katowice, Polska, kos@kos.com.pl, tel. 322584045
Recenzje
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula