Jedyna

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Ilość stron
528
Nasza cena: 30,02 zł 38,00 zł Taniej o: 21%

W życiu Eustacii Cleary, zwanej przez wszystkich "Taisy", było trzech mężczyzn. Pierwszym z nich był jej ojciec, Wilson Cleary, który uchodził za wynalazcę, podrywacza, milionera i? błyskotliwego dupka. Pozostali dwaj to jej brat bliźniak o imieniu Marcus oraz kolega ze szkoły i jednocześnie były chłopak, który nazywa się Ben Ransom.

Siedemnaście lat temu Wilson zostawił żonę wraz z dwójką dzieci i założył nową rodzinę. Taisy od tamtej chwili miała okazję widzieć się z nim jedynie raz. Wszystko zmienia się w momencie, gdy jej ojciec przechodzi ciężki zawał i wzywa córkę do swojego domu. Eustacia na początku nie wie, czego może się spodziewać po mężczyźnie, który kiedyś ją porzucił, ale szybko odkrywa, że Wilson jest równie chłodny i władczy jak kiedyś. W międzyczasie bohaterka żywi cichą nadzieję, że uda jej się odnowić przyjaźń ze swoim byłym chłopakiem, Benem, jednak on nadal jej nie wybaczył. Przed samą Taisy stoi jeszcze jedno trudne wyzwanie - musi jakoś dogadać się z szesnastoletnią Willow, przyrodnią siostrą bardzo zazdrosną o miłość ich wspólnego ojca, która z góry skreśla Eustacię i jest do niej wrogo nastawiona.

Powieść prawi o sile rodzinnych więzi, wybaczaniu, miłości i tajemnicach. Książka ma wydźwięk jednocześnie zabawny, ciepły i nieco nostalgiczny.

Marisa de los Santos jest wielokrotnie nagradzaną poetką oraz autorką bestsellerów, które znalazły się na liście "The New York Times". Spod jej pióra wyszła również książka "Love walked In".
Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Rodzina powinna się kochać i wspierać. Być dla siebie oparciem w każdej możliwej chwili. Jednak nie zawsze jest to możliwe...

  Eustacia zwana przez wszystkich Taisy w swoim życiu kochała trzech mężczyzn: Bena – kolegę ze szkoły, Marcusa – swojego brata bliźniaka i Wilsona – apodyktycznego ojca. Ten przed siedemnastoma laty porzucił żonę z dwójką dzieci dla nowej rodziny. Od tamtego czasu Taisy widziała się z nim tylko raz. Teraz po ciężkim zawale Wilson wzywa ją do siebie. I choć Taisy ma do niego żal, to jednak jedzie się z nim spotkać. Szybko się jednak przekonuje, że ojciec wcale się nie zmienił od ostatniego razu kiedy go spotkała. Dalej jest oziębły i władczy, a do tego Ben, jej dawny kolega, ma do niej pretensje o to co wydarzyło się w przeszłości. Mimo wszystko Taisy ma nadzieję, że uda im się porozumieć i naprawić relacje. Kolejny problem stanowi Willow, jej przyrodnia siostra, która jest zaborczo zazdrosna o ojca i ewidentnie wrogo nastawiona do Taisy. Jak kobieta wybrnie z tej sytuacji? Czy znajdzie wspólny język z ojcem? Czy Ben jej wybaczy? Czy uda się jej zbliżyć do siostry?

  Powieść Marisy De Los Santos nie należy do łatwych lektur. To dość skomplikowana i zagmatwana książka opowiadająca przede wszystkim o rodzinie, o trudnych relacjach między bliskimi, sekretach, obsesji i drugich szansach. To również niezwykle bolesna i wstrząsająca historia o miłości i jej wielu odcieniach. „Jedyna” to książka która potrafi zaskoczyć, zaintrygować, ale też głęboko poruszyć. Bez wątpienia ma w sobie to „coś” i na pewno powie nie jedno serce.

  Historia zawarta na kartkach książki została opowiedziana oczami Taisy i Willow. Poznajemy obie bohaterki i ich punkt widzenia na bieżące sprawy. Widzimy jaki stosunek ma każda z nich do ojca. Taisy to kobieta dojrzała, przed laty została odrzucona przez Wilsona i do dziś żywi do niego urazę. I choć odnosi sukcesy zawodowe, to jednak wciąż nie może zapomnieć o bolesnej przeszłości. Ojciec zawsze był dla niej bardzo ważny i pomimo krzywd jakie wyrządził jej rodzinie, dalej w głębi serca coś do niego czuje. Nie potrafi odciąć się od tego wszystkiego, tak jak Marcus, jej brat, który z całego serca nienawidzi Wilsona. Z drugiej strony poznajemy nastoletnią Willow, przyrodnią siostrę Taisy. W pewnym sensie można powiedzieć, że miała szczęście, bo nie wychowywała się w rozbitej rodzinie. Jednak czy Wilosn był dla niej dobrym ojcem? Dziewczyna została wychowana twardą ręką, musiała trzymać się zasad narzuconych przez ojca, jednak pomimo tego był dla niej niezwykle ważny. Toteż gdy Taisy pojawia się w jej domu, dziewczyna wyczuwa w niej zagrożenie. Tak naprawdę skreśla ją od razu, nawet jej nie poznając. Taisy wyczuwa opór dziewczyny i próbuje go złamać. Czy jej się uda?

  Marisa De Los Santos skupia się na problemach rodzinnych. Relacje jakie wywiązują się między bohaterami są dość skomplikowane i złożone. Mowa tutaj o dominacji, narzucaniu swojego zdania i racji oraz podporządkowywaniu się woli drugiej osoby. Autorka opowiada również o odrzuceniu i bólu jaki temu towarzyszy, o wyrządzonych krzywdach których nie sposób zapomnieć i żalu który pozostaje w sercu. No i o miłości. Tej bezgranicznej i ślepej, ale też takiej która daje nadzieję i łączy ludzi. Jest to również dowód na to, że każdemu należy dać szansę i spróbować go zrozumieć. Nie znaczy to jednak, że ten ktoś dzięki temu stanie się lepszym człowiekiem, ale zrzucenie ciężaru który nosiło się na swoich plecach, przyniesie upragnioną ulgę i oczyszczenie.

  Mówiąc szczerze, na początku książka nie wzbudziła we mnie zbyt dużego entuzjazmu. Czytało mi się ją dość opornie i ciężko było mi się połapać w sytuacji. Kolejnym problemem było dla mnie zbyt wolne tempo akcji i zdecydowanie za długie opisy przemyśleń bohaterek. Na moje oko niektóre były po prostu zbędne, zwłaszcza, że odciągały uwagę od głównego wątku. Jednak z czasem sytuacja się wyklarowała, a historia Taisy i Willow mocno mnie zaintrygowała. Byłam ciekawa jak potoczą się ich losy, co miało wpływ na to, że ich życie stało się takie a nie inne. I przede wszystkim dlaczego Wilson był tak bezdusznym i egocentrycznym człowiekiem, co przekładało się na to, jakim ojcem stał się dla obu swoich córek. Nie mieściło mi się w głowie, dlaczego odrzucił Taisy i Marcusa, stawiając Willow ponad nimi. Autorka świetnie wykreowała swoich bohaterów. Dopracowała ich wizerunki nadając im ludzkich cech, dzięki czemu stali się dużo bardziej autentyczni. Stworzyła bardzo zróżnicowane i barwne osobowości. Każdy z nich jest inny, ale nie idealny.

  „Jedyna” choć nie jest książką perfekcyjną, to jednak nie można zaprzeczyć, że to bardzo wartościowa i mądra lektura. Jestem pewna, że znajdzie wielu zwolenników, jednak nie każdy będzie nią zachwycony. Jeśli szukacie w książkach dramatyzmu, skomplikowanych relacji rodzinnych i tajemnic, to trafiliście idealnie. Polecam wszystkim zainteresowanym.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nigdy nie przestawało mnie zadziwiać, jak najdrobniejszy fakt, gdy się go odkryje, potrafi otworzyć szerokie okno do wewnętrznego świata danej osoby."

  To oczywiste, że rodzina jest bardzo ważna dla każdego z nas, to w niej szukamy wsparcia, zrozumienia, bezpieczeństwa i miłości. Uczymy się wyrażać własne emocje, żyć w bliskim kontakcie z jej członkami i ponosić za nich odpowiedzialność. Jednak nie zawsze oczekiwania wobec najbliższych zostają spełnione, czasami pojawia się wrogość, odrzucenie, bolesne i dotkliwe poczucie samotności. Stopniowo rany duszy pogłębiają się, a ich skutki odczuwalne są w każdym aspekcie życia. Wpływają negatywnie na poczucie własnej wartości, dokonywane wybory i chęć zaspokojenia pragnień innych kosztem własnych. I tak właśnie dzieje się w rodzinie Taisy i Willow, głównych bohaterek powieści, przyrodnich sióstr rozdzielonych przez niezrozumienie, nienawiść i brak akceptacji. Relacje między członkami rodziny należą do bardzo trudnych i złożonych, dominują w nich emocjonalne skrajności i bezwzględne podporządkowanie woli osoby dominującej. Do tego dochodzą restrykcyjne normy, alienacja społeczna, syndromem opuszczenia, silny strach, wyrzuty sumienia, udawanie, że nie ma problemu, odmalowywanie perfekcyjnego obrazu rodziny w oczach społeczności. Czy można przebaczyć najbliższym wyrządzone krzywdy, nawet jeśli ranią nas oni z pełną świadomością i okrucieństwem? Jak bardzo miłość do ojca, matki czy rodzeństwa, rzutuje na nasze postanowienia, wyrzeczenia się i postrzegania siebie przez pryzmat opinii innych? Do czego jesteśmy w stanie się posunąć, jak wiele znieść, aby znaleźć w ich oczach potwierdzenie własnej wyjątkowości, dumę, uznanie i miłość?

  Autorka w bardzo wrażliwy, wzruszający i obrazowy sposób przedstawia nam nie tylko skomplikowane więzi i powiązania rodzinne, różne oblicza przemocy, niszczycielskie skutki przeświadczenia o jedynie słusznej drodze życiowej, dramatyczne efekty zbyt długo skrywanych sekretów i tajemnic, ale również moc przyjaźni trwającej przez dziesiątki lat, siłę miłości wbrew wszelkim okolicznościom i stawianym przez los wyzwaniom. Z zainteresowaniem poddajemy się fabule książki, wciąga nas narracja, dotykają bezpośrednio rozterki i wątpliwości głównych bohaterek, odczuwamy ich rozpacz i ból towarzyszące rozpamiętywaniu wspomnień, ale również dostrzegamy piękno rodzącej się nadziei, wolności, zaufania i wzajemnego wsparcia. Utwierdzamy się w przekonaniu o konieczności nauczenia się przebaczania, wyzbycia się zazdrości, porzucenia rozpamiętywania gorzkich i przejmujących wspomnień. Przekonujemy, że warto podjąć kolejną walkę o scalenie rodziny, rozwiązać nawarstwiające się przez wiele lat problemy, dać szansę utraconym marzeniom, pozyskać wewnętrzny spokój. Powieść porusza wiele ważnych, trudnych i bolesnych wątków, które jednak łączą się w nasycony wiarą, nadzieją i optymizmem przekaz, to scenariusz życia, który w większym czy mniejszym stopniu, może dotyczyć każdego z nas. Często w pojedynkę trudno jest nam sprzeciwić się negatywnym opiniom, niepożądanym zdarzeniom, jednak łącząc siły z bliskimi jesteśmy w stanie powstrzymać je, a nawet przyczynić się do powstania trwałych pozytywnych wartości, tak potrzebnych w radosnym i szczęśliwym życiu.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wilson Cleary jest uczonym, wynalazcą, człowiekiem stawiającym na szczycie drabiny ludzkich wartości intelekt. Dobre wychowanie oraz odniesienie zawodowego sukcesu są dla niego bardzo ważne. Wartości te zaszczepił w swej szesnastoletniej córce Willow, która jest jego dumą i jedną z dwóch kobiet, które kocha najbardziej na świecie.

  Wilson ma jednak przeszłość, o której pragnie za wszelką cenę zapomnieć. Jedną z jej części jest była żona oraz dwoje dorosłych już dzieci - Eustacia (Taisy) i Marcus, które ostatni raz widziały się z nim niemal dwie dekady temu. I o ile syn darzy ojca czystą nienawiścią, o tyle jego siostra, mimo wyrządzonych krzywd, nadal nie potrafi wyrzucić go ze swojego życia i pamięci.

  Dlatego też, kiedy Wilson pewnego dnia niespodziewanie dzwoni do Taisy z prośbą, by przyjechała do jego domu. ona, praktycznie bez najmniejszego wahania, zgadza się do uczynić.

  Tylko jak na jej pojawienie zareaguje Willow, mająca o przyrodniej siostrze nie najlepsze zdanie i zaborczo zazdrosna o Wilsona?

  "A w dniu, gdy wróciłam do domu i oznajmił mi, że zadzwonił do Eustacii Cleary, siostry, która nigdy nie była moją siostrą, tej Innej Córki, która nie była jego córką, tej zakały niegodnej swojego rodu, i zaprosił ją do nas do domu razem z moim bratem, który nie był moim bratem, i podczas gdy Marcus się nie zgodził, Eustacia przyjęła zaproszenie, miałam ochotę krzyczeć, że nie, nie potrzebujemy jej, że chyba zwariował, że zrobił coś takiego."

  "W końcu to ja jestem tą prawdziwą córką. To nie mnie ojciec odepchnął z odrazą, by ignorować moje istnienie przez prawie dwie dekady. Nie przesadzę, gdy powiem, że stałam bez wątpienia na wierzchołku góry, którą była miłość mojego ojca, podczas gdy ona tkwiła u podnóży, podnosiła bezsilnie wzrok i nie mogła wspiąć się ani o milimetr."

  Pojawienie się w domu Wilsona Taisy raz na zawsze odmieni życie zarówno jego mieszkańców, jak i jej samej oraz jej najbliższych. Pozwoli odkryć bolesną przeszłość ojca oraz będzie dla niej okazją do ponownego spotkania z Benem Ransomem, mężczyzną, który przed laty był miłością jej życia.

  Historię opisaną w powieści poznajemy z dwóch punktów widzenia - Taisy oraz Willow, co nie tylko pozwala nam lepiej poznać obie bohaterki, ale przede wszystkim o wiele dokładniej zrozumieć skomplikowane relacje łączące poszczególnych członków ich rodzin oraz mieć lepszy ogląd na całość.

  Choć początkowo miałam pewne trudności z wciągnięciem się w opowieść, co mogło mieć związek ze stylem autorki, która pisze bardzo kwieciście, często wręcz poetycko i momentami metaforycznie, to kiedy już mi się to udało trudno było mi odrywać się od losów obu rodzin Cleary.

  Z zainteresowaniem śledziłam zwłaszcza Willow, która...

  "(...) całe dotychczasowe życie spędziła otoczona troską, spętana miłością i zamknięta w swoim ładnym, maleńkim, otoczonym wysokimi murami świecie, gdzie zawsze ktoś miał na nią baczenie."

  ... a teraz została z tego bezpiecznego świata nagle, wręcz brutalnie wyrwana i zmuszona stawić czoła przeciwnościom losu oraz niebezpieczeństwom czyhającym na młode kobiety, z którymi dotąd nie miała styczności i których istnienia nawet nie podejrzewała.

  Nie mniej ciekawy był oczywiście wątek Taisy, trzydziestokilkuletniej kobiety, która mimo krzywd doznanych ze strony ojca nadal pragnie już nie tyle jego miłości, ile aprobaty oraz akceptacji. Z drugiej strony jest kwestia Bena - jej młodzieńczej miłości, mężczyzny, o którym mimo upływu tylu lat nadal nie zapomniała i który teraz, zupełnie niespodziewanie, ponownie pojawia się w jej życiu.

  "Jedyna" jest powieścią niezwykłą i nader prawdziwą. Z jednej strony ciepłą i niepozbawioną humoru, z drugiej zaś pełną bólu, cierpienia i samotności. To wspaniale opisany, z wyjątkową wrażliwością i zrozumieniem tematu, obraz skomplikowanych rodzinnych relacji oraz dowód na istnienie prawdziwej przyjaźni oraz sił rodzinnych więzi. To powieść, która oczarowuje językiem, jakim została napisana, która na długo nie da o sobie zapomnieć i do której z chęcią powróci się po latach, by na nowo móc poczuć te wszystkie emocje bijące z jej stron. Jedyna w swoim rodzaju literacka uczta.

  Moja ocena: 6/6

  Recenzja opublikowana również na moim blogu: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Jedyna” Marisy de los Santos to jedna z serii Kobiety to Czytają. Jak ja się cieszę że należę do tej grupy. Bo ta książka jest genialna. Tak mi przypadła do gustu że aż braknie mi słów. To wyśmienita, pełna ciepła, uroku powieść o relacjach rodzinnych, o patchworkowych związkach, o dobrych siostrach i pomylonych ojcach, o miłościach nastoletnich i takich aż po grób. Taisy i Markus nie potrafią wybaczyć ojcu, że odszedł od nich i założył nową rodzinę. Nigdy ich nie kochał, co pokazał jak opiekował się Willow, ich przyrodnią siostrą. Jednak Taisy postanowiła przyjechać do rodzinnych stron na zaproszenie swojego wyrodnego krewnego. To nie było miłe przyjęcie – ojciec i Willow nie pałali do niej miłością. Jednak po kilku tygodniach młodsza siostra przekonała się jak silne są więzi rodzinne. Taisy ma jeszcze jedną sprawę do zrobienia – musi odszukać swoją wielką miłość – Bena – i zobaczyć czy ich miłość przetrwała czas. Czy Ben wybaczy Taisy że nie zrozumiała że ona i ON to my? Jak potoczy się dalej relacja – siostra + siostra + brat? Książka jest rewelacyjna. Bardzo polecam „Jedyną”. Piękna okładka i piękna książka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  „Jeśli macie szczęście, moment prawdy przyjdzie do was na górskim szczycie, na falującym od wiatru wrzosowisku lub choćby w elegancko urządzonym salonie, podczas gdy ktoś gra w tle na fortepianie, mój natomiast wdrapał się po ciemnych schodach, przemknął ponurym korytarzem i znalazł mnie w ciasnej, huczącej od wentylatora, zapomnianej przez Boga łazience – i chwała mu za to”

  Autor: Marisa de los Santos

  Tytuł: Jedyna

  Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

  Narracja: pierwszoosobowa – Taisy, Willow

  Główny bohater: Eustacia ‘Taisy’ Cleary – 35 lat; Willow Cleary – 16 lat

  Ogumienie: Ta okładka skradła me serce i duszę. Jest ona tak piękna, niezwykła, prosta i śliczna. Ciężko jest być bardziej elokwentnym, kiedy ma się przed oczyma coś równie niesamowitego. Jedyne, co psuje nieco klimat to znaczek klubu Kobiety to czytają. Powoli się do tego przyzwyczajam, ale nadal uważam, że powinna to być naklejka, którą spokojnie da się odczepić tak, aby klej później nie został na okładce. Niestety, ale ostatnio przestano tworzyć naklejki i jest to nadrukowane.

  Najlepsze zastosowanie: Wilson Cleary to mężczyzna zdeterminowany, pewny siebie, przez większość czasu egocentryczny i żyjący w swoim idealnym świecie. Kiedy coś nie pasuje do jego rzeczywistości, postanawia się tego pozbyć. Tak właśnie postąpił z Taisy, jej bratem bliźniakiem – Marcusem i ich matką – Katherine. Nie byli oni idealnymi dziećmi, ani Katherine nie była idealną żoną. Może to był główny powód, żeby założyć całkiem nową rodzinę. Wilson ponownie się ożenił i począł córkę, którą wychował tak, aby była jego odbiciem lustrzanym. Teraz sprawy się pokomplikowały. Wilson miał zawał i nie może uczyć Willow – swojej idealnej córeczki – w domu. Został zmuszony wysłać ją do szkoły, gdzie nauczy się posiadać własne zdanie. Dodatkowo zaprosił do domu Taisy. Nie widział się z nią kilkanaście lat, ale ona nadal nie przestała go kochać i zabiegać o jego akceptację. Dlatego bez wahania zgodziła się, kiedy poprosił ją, aby przyjechała. Tak wiele może ulec zmianie przez jedną małą decyzję. Wszystko może zostać zniszczone, ale również wiele może ulec poprawie. Czy Willow uda się uciec od wpływów swojego ojca, który ingeruje w każdy aspekt jej życia? Czy rodzina Cleary stanie się nareszcie całością?

  Tykać to kijem?: Zdaję sobie sprawę z tego, że książek nie powinno się oceniać po okładce, ale ja po tę sięgnęłam właśnie ze względu na nią. Straszliwie mi się spodobała. Poza tym fakt, że należy do klubu Kobiety to czytają sprawił, że musiałam ją przeczytać.

  Bohaterowie: W całej książce narracja prowadzona jest z dwóch perspektyw – Willow oraz Taisy. Moim skromnym zdaniem autorka bardzo dobrze zrobiła decydując się na ten krok, gdyż dzięki temu poznajemy je głębiej i możemy patrzeć jak relacja między nimi ewoluowała z obu stron. Jeśli jednak chodzi o same bohaterki to zdecydowanie bardziej zaprzyjaźniłabym się z Taisy, ale Willow jest również świetną osobą. Co prawda ona wydaje się być zbyt dojrzała jak na swój wiek, co jest zrozumiałe przez ojca, który uczył ją bardzo uważnie i nie pozwalał na używanie skrótów czy powiedzonek popularnych wśród nastolatek. Taisy już uwolniła się spod jego wpływu, dlatego jest bardziej samodzielna i próbuje naprawić swoje życie. Jest niezwykle zdeterminowana, aby osiągnąć cel, który sobie postawiła.

  Główne bohaterki zostały wykreowane nad wyraz dobrze. Jeśli chodzi o pozostałe postaci to zostały również dość dobrze skonstruowane, jednak większość z nich bywa dość specyficzna. Mimo wszystko wielu z nich chciałabym poznać na żywo, bo wydają się być doprawdy świetnymi osobami i ciekawie byłoby z nimi porozmawiać. Szkoda, że są postaciami fikcyjnymi i nie ma możliwości się z nimi spotkać.

  Pióro: To jest najmocniejszy punkt tej książki. Autorka w sposób niezwykły potrafi prowadzić akcję i język jakim się posługuje jest po prostu nieziemski. Całkowicie się w nim zakochałam i mam nadzieję, że w Polsce pojawi się więcej powieści tej autorki, gdyż bardzo chcę poznać więcej historii, napisanych tak nieprzeciętnym, można by rzec, bajkowym językiem. Zdecydowanie czekam na więcej!

  Całokształt: Jedyna nie jest książką, w której występuje jeden wątek, na którym skupia się wszystko. Tak naprawdę obecna jest mnogość wątków i ciężko powiedzieć, który jest tym najważniejszym, na którym najmocniej powinniśmy się skupiać. Dzięki temu, że wstępuje narracja z dwóch perspektyw na niektóre sprawy możemy spojrzeć oczami obu dziewczyn, co jest niezwykle interesujące. Przede wszystkim dlatego, że często mają odmienne zdanie i każda z nich inaczej podchodzi do każdej sprawy. Cieszę się, że autorka poprowadziła w ten sposób narrację, bo wtedy nie zamykamy się na jedno spojrzenie i kilka wątków, a widać większe urozmaicenie i można dostrzec więcej pozytywów całej opowieści.

  Przyznaję szczerze, że historia nie jest mocno porywająca i wprawiająca w zachwyt, ale naprawdę łatwo jest się w nią zagłębić i nie traci się czasu przy jej czytaniu. Może nie jest wybitna i niepowtarzalna, ale ma w sobie coś intrygującego, magicznego – przede wszystkim dzięki świetnemu stylowi, którym posługuje się autorka. Mnie książka porwała i oderwała na kilka chwil od rzeczywistości, za co jestem jej wdzięczna.

  Kasia radzi: Może i książka nie wyróżnia się wielce na tle innych historii obyczajowych, ale i tak uważam, że warto się za nią zabrać. Język, którym posługuje się autorka jest na tyle niezwykły, że nawet najsłabsza historia stawałaby się cudowna dzięki niemu (bez obaw ta opowieść aż tak zła nie jest).

  Mój osąd: Potężny heros – 8/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Jedyna. Rywalki. Tom 3 5/5 Nasza cena:
24,93 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedyna. Rywalki. Tom 3

America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć.
Jedyna historia 3/5 Nasza cena:
25,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedyna historia

Historia miłosna przepełniona czystym pięknem, głębokim smutkiem i głęboką prawdą.   Większość z nas ma tylko jedną jedyną historię do opowiedzenia. Nie chodzi mi o to, że w naszym życiu dzieje się tylko jedno coś: są niezliczone wydarzenia, które przekształcamy w niezliczone historie. Ale naprawdę...
Ten jeden jedyny 5/5 Nasza cena:
26,01 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten jeden jedyny

Nie goni się króliczka, który nie ucieka… Powieść ukazuje przeplatające się ze sobą historie miłosne kilu przyjaciółek. Bohaterkami są trzy dziewczyny; każda z nich inaczej wyobraża sobie miłość swojego życia, innymi drogami dąży do szczęścia, w odmienny sposób próbuje rozwiązywać swoje sercowe...
Ten jedyny 5/5 Nasza cena:
22,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten jedyny

Izabela M. Krasińska powraca z emocjonującą historią o zgubnej sile uczuć. Strata, jakiej doświadczyli Joasia i Kuba, sprawiła, że nie byli w stanie odbudować swojego związku i postanowili się rozstać. Dwa lata po podjęciu bolesnej decyzji ich życie wygląda całkiem inaczej: Asia powoli godzi się z...
Jedyne takie miejsce 5/5 Nasza cena:
24,47 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedyne takie miejsce

Najważniejszy polski tytuł New Adult w 2019 roku! Książka, która zwyciężyła w konkursie na najlepszą nadesłaną do wydawnictwa powieść. Okładka, którą zna już cała książkowa blogosfera, i najbardziej wyczekiwany tytuł tej wiosny! Początek serii, która zagości w Waszych sercach na długo. Co pomyśli...
Kroniki tej jedynej. Tom 1. Początek 4/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki tej jedynej. Tom 1. Początek

Z jedną kroplą krwi stary świat znika na zawsze. A w jego miejsce powstaje coś nadzwyczajnego... W zimny sylwestrowy wieczór na szkockiej wsi zaczęła się śmiertelna pandemia - nazwano ją Zagładą . W wirusie oraz sposobie, w jaki się rozprzestrzenia jest coś zagadkowego. Gdy miliardy padają jego...
Latarnia z Kiss River 4/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Latarnia z Kiss River

Lata 40. XX wieku. Czternastoletnia Elizabeth Poor, córka latarników z Kiss River, zakochuje się w Sandym, żołnierzu ze Straży Wybrzeża. Na świecie panuje wojna, w Kiss River działa niemiecki szpieg. Bess wpada na jego trop – a później znika. Współcześnie. Nauczycielka Gina Higgins przemierza setki...
W pułapce losu 5/5 Nasza cena:
25,80 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W pułapce losu

Cofamy się w czasie, aby poznać historię Grace, rodzonej matki Willow De Beers. Światem Grace Houston były bazy marynarki wojennej, gdzie kolejno służył jej ukochany ojciec, oficer lotnictwa. Dziewczyna, zmuszona do ciągłej zmiany szkół i rozstań z przyjaciółmi, ma dosyć tułaczego życia i marzy o...
Złodziejka truskawek 5/5 Nasza cena:
25,87 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złodziejka truskawek

Czwarty tom przygód Vianne Rocher w dwudziestolecie "Czekolady". Vianne Rocher się ustatkowała. Lansquenet-sous-Tannes, w którego niegościnne progi wiatr przywiał ją przed laty, wreszcie stało się jej domem. Vianne nadal prowadzi chocolaterie i odprawia swoje czary, zaprzyjaźniła się nawet z...
Linia życia 0/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Linia życia

Czy można kochać dziecko, nie radząc sobie z byciem matką? Garść wspomnień – tylko to pozostało Paige po matce, która opuściła ją w wieku pięciu lat. Dorosła Paige wyprowadza się z rodzinnego Chicago, pozostawiając tam samotnego ojca. Marzy o szkole plastycznej, wychodzi za ambitnego lekarza – i...
Pół życia 4/5 Nasza cena:
27,88 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pół życia

Najnowsza powieść autorki międzynarodowych bestsellerów! Picoult po mistrzowsku zgłębia naturę rodziny: miłość oraz siłę – i cenę, jaką czasem trzeba za nie zapłacić. Luke Warren jest badaczem wilków. Pisze o nich, studiuje ich zachowania, a kiedyś nawet z nimi zamieszkał. Pod wieloma względami są...
Nowy rozdział 0/5 Nasza cena:
30,02 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowy rozdział

Alice Pearse myślała, że będzie żyła długo i szczęśliwie… Później uświadomiła sobie, że trafiła do niewłaściwej opowieści.Pełni wiele funkcji (nigdy nie nazywa tego „noszeniem wielu masek” i wolałaby, żebyście wy także tego nie robili). Jest: przez większość czasu szczęśliwą żoną i matką, troskliwą...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula